BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN De heer Van Dunné erkent, dat dit niet is genotuleerd, maar weet zich zeer goed te her inneren dat de bedijking is besproken. Maar alles daargelaten, vraagt spreker of het niet humaan ware geweest indien men aan hem, die het voorstel deed om een rapport te vragen, ware gevraagdwelk rapport wilt ge eigenlijk? De vraag is eenvoudigkomt er slib in de haven? en die vraag is niet voldoende beant woord door don rapporteur. De man redeneert uit gegevens, ontleend aan geleerde schrijvers, maar die geen Bteek houden. Hij had moeten aantoonen hoeveel slib er telkens in de haven komt. Spreker stelt er daarom zeer veel prijs op nog een bedijkingsplan te vragen en geeft in overweging niet in te gaan op het advies van den rapporteur, gesteund door de meerderheid der commissie van fabricage. De commissie van fabricage stelt voor om, alvorens verder te gaan, een afgerond bedij kingsplan over te leggen. De heer Van der Swalme zegt dat het der meerderheid van de commissie van fabricage wenschelijk voorkomt, dat er een bedgkingsplan worde overgelegd. Zij ia het echter niet eens met de overige beschouwingen van den heer Van Dnnné. Uit het rapport van den heer In 't Hout staat vast anderen hebben het ook waar genomen dat er aanslibbing plaats heeft. Op grond daarvan wenacht de meerderheid der commissie de proef te nemen, die de rappor teur voorstelt. De commissie zou het zeer bejammeren in dien dit niet gebeurde. De heer Van Dunné zegt niet beweerd te hebben dat er geen aanslibbing is, maar geen noemenswaardige. Hij tracht dit op technische gronden, in verband met den loop des waters, duidelijk te maken. In de gansche buurt van het bewuste terrein is er van geen slibaanvoer van beteekenis sprake. De heer Van der Swalme meent, dat er in hot water nabij de haven nog al wat slib zich moet bevinden, in verband met het schuren aan de oevers, waardoor steeds grond wordt afgeslagen. De heer Van Dunné beweert, dat al die af slag ons geen slib brengt. De grond valt weg tot een ontzettende diepte en daarvan gaat niet noemenswaardig naar zee; die grond ver plaatst zich niet. Op Noord-Beveland vallen groote gedeelten kleipolders en aan den over kant ziet men niets dan zand. De heer Brevet zegt, dat het hem Bpijt dat, toen de f IC 0 zijn toegestaan voor een onder zoek, niet juister is gepreciseerd welk rapport men wenschte. Het komt hem voor dat het wenschelijk is, alvorens verder te gaan, een volledig plan over te leggen, waaronder ook een tot bedijking. Da heer jhr mr E. P. Schorer vereenïgt zich met wat door de commissie van de fabricage is voorgesteld ten opzichte van een.bedijkings plan, doch kan niet medegaan met het denk beeld om nu toch maar een proef te nemen. Wanneer de gemeente een terrein moet aan wijzen voor een puinplaats, zou het dan niet mogelijk zijn het puin te brengen naar de plaats voor de aanslibbing Kan de gemeente het puin niet door middel van een paar klop- schuiten daar heen laten voeren? Zoo ja, zouden dan ook de kosten van ver voer niet te vinden zijn door iets te heffen voor elk voer puin dat wordt gestort? De heer Koole bespreekt het rapport van den heer In 't Hout eu meent daaruit te kun nen constateeren, dat er niet veel winst te be halen is met de werktuigen om slib te vangen. Hij gelooft dan ook dat de f 396 geen winst zullen opleveren. De heer Van der Swalme wijst erop, dat de heer In 't Hout wel resultaat verwacht van de werken, door hem voorgesteld. De heer Van Teylingen vraagt of er vroeger niet een aanbod is gedaan om een dijk te leg gen doch of na een ingesteld onderzoek, men toen niet tot de conclusie is gekomen dat die zaak niet gewenscht was, ook in verband met de kosten. Hij betreurt het dat die stukken zijn verloren geraakt. De heer Gratama vraagt of het niet moge lijk zou wezen een afschrift van die stukken te krijgen. De heer Van TeyliDgen antwoordt daarop ontkennend. Thans komt in stemming het voorstel der commissie van fabricage om een plan van be dijking met begrooting der kosten te doen maken. Dit wordt aangenomen met algemeene stemmen, behalve die van den heer Van Tey lingen. De voorzitter deelt mede dat, indien men dit werk wil opdragen aan den tegenwoordigen rapporteur, die dat doen wil voor f 250. Hij vraagt het gevoelen van den raad hierover. De heer Van Dunné wil de beslissing hier over tot een volgende vergadering aanhouden hjj vindt de som nog al hoog. Er is nu reeds f 100 gegeven. Er blijkt bij den raad geen bezwaar te be staan om de beslissing aan te houden. De heer Van der Swalme vraagt of nu niet beslist moet worden over de vraag of de wer ken al of niet zullen uitgevoerd worden. Dit meent ook de heer Den Bouwmeester. De raad deelt dit gevoelen. De heer Van Dunné geeft nu nog eene be schrijving van den grond in die buurt, die zeer weinig waarde heeft. De bedijking der oude Arnemuidsche haven heeft geleerd, welken grond men krijgt. De heer Heijse verklaart niet te begrijpen waarom men het tweeledig voorstel doet. Vol gens het rapport ?an den deskundige zal men nooit veel slib krjjgen. Verbetering is noodig, maar dan dient in eens eene afdoende aange bracht te wordenanders is het geld wegge gooid. De heer Koole is tegen uitvoering der voor gestelde werkenin den winter heeft het geen nut eu voor den zomer zal het rapport omtrent de bedijkiDg wel zijn ingekomen. Het voorstel der commissie van fabricage, alsnn in stemming gebracht, wordt verwor pen met 11 tegen 4 Btemmen. Voor stemmen de heeren Gratama, Van de Ree, Den Bouwmeester en Van der Swalme. Eindelijk komt in behandeling het adres van C. A. Hackenberg, om aansluiting van zijne aanstaande woning in Serooskerke aan de duinwaterleiding. Zooals reeds is medegedeeld, strekt het voor stel van burg. en weth. tot inwilliging van het verzoek. De heer Van der Swalme is er tegen. Vroe ger is voor hetzelfde perceel aansluiting ver zocht en geweigerd. Spreker zou het gewaagd vinden een inwoner van Serooskerke water te geven, omdat men dan een antecedent schept en anderen niet zal kunnen weigeren, wat men den een toestaat. De mogelijkheid zou toch kunnen bestaan dat te Middelburg zich meer personen aanslo ten en er te weinig water zou beschikbaar worden De voorzitter vreest dit niet. Trouwens er wordt voorgesteld het verzoek in te willigen tot wederopzeggings. Met algemeene stemmen, behalve die van den heer Van der Swalme wordt het voorstel alsnu aangenomen. De heer Van Dunné vraagt eenige inlich tingen omtrent de automatische watermeters op de singels. Hem is medegedeeld dat er per sonen zijn die voor een cent niet een maar wel 60 a 70 emmers water weten te verkrijgen. Burg. en weth. zullen daaromtrent in eene volgende vergadering rapport doen. De vergadering is daarna gesloten. Utrecht. Aan de hoogeschool alhier pro moveerde heden op stellingen tot doctor in de rechtswetenschap de heer Willem Adriaan Roest, geb. te 's Gravenhage, thans te Middelburg. Amsterdam. Volgens een bericht nit Apel doorn aan het Nbld. voor Nederl. heeft de koningin afgezien van haar gewoonte om zon der begeleiding van een deel der hofhouding uit te rijden. Tegenwoordig gaat steeds een gesloten rijtuig vooraf en een ruiter naast het rijtuig der koningin, met het oog op vele vreemdelingen die in de omgeving zwerven. Zou dit geen sensatiebericht zijn? 's Gravenhage. Benoemd tot dijkgraaf van den polder Kleine-Molen de heer J. Sturm, en tot dijkgraaf van den Kon'mgin-Emm«polder de heer F. C. O. M. Hombach. Verkoopingen enz. Te Breda is ten bureele van den inten dant bij de 3de divisie infanterie aanbesteed de levering van runderen, o. a. ten behoeve der militaire slachterij te Middelburg. Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer M. S. Bosman te Rotterdam voor f 0.554 per kilo. De heer A. C. Hagenaars te Breda schreef in voor 0.5595. Verkoopiagsn en Varpaclsiinge« its Zeek»*., Diioia. 'Pijuts. Voorwsrpsa. Isfonnstifa. 17 Nov. Middelburg, Huisen, Verhulst. 17 Nisae, Boomeu, P. Overman 17 Terneuieu, Woonhu;s,SmederijDo Ridder. Biügükerke. Boomeu euz., Middelburg, Huis Middelburg, Boutwa-en, Wissekmke, Boomeu, Serooskerke, Huis enz, Tak. Tak. Tak Roe'of. Tak. in Konstantinopel plaats hebben. En daarom wordt het den keizer zeer ten kwade geduid, dat hij zich zoo uitslooft om te getuigen van zijn vriendschap voor den gekroonden moor denaar. In enkele kerkelijke kringen moge men den pelgrimstocht met sympathie hebben begroet, menig blad meent dat deze daad, welke een hooge beteekenis kon hebben, in het niet valt, nu daartegenover de vriendschaps betuigingen voor Abdoel Hamid staan. Trouwens, het is niet de eerste maal, dat de keizer zijn sympathieën voor den sultan uit. Immers zeer kort na de moorden te Konstan tinopel van Augustus 1896, deed de keizer den sultan een kostbaar portret toekomen, hetgeen feitelijk een baakslag was aan de openbare meening, aan de ambassadeurs en aan de andere mogendheden. Ook nu komt de houding van den keizer den ambassadeurs slecht gelegen, want de sultan gevoelt zich natuurlijk sterk ,en is daardoor minder geneigd hervormingen toe te staan. En dat zou vooral jammer zijn als het waar is, wat de Temps uit Konstantinopel verneemt, dat de mogendheden voornemens zijn do zaak van Macedonië krachtig aan te pakken en daardoor een uitbarsting te voorkomen, welke voor Europa gevaarlijk zou kunnen worden. Of de binnenlandsche toestand daar zoo drei gend is? Men heeft den laatsten tijd geen andere klachten gehoord dan van de Servische grens. Maar geheel in orde is de toestand er niet. Meer dan een groote mogendheid wil daar zijn invloed gevestigd zien. Drie onaf hankelijke Balkanstaten, Griekenland, Servië en Boelgarije, strijden er voor hun godsdienst en hun nationaliteit. En de sultan durft een groot deel der Muzelmannen, vooral de Alba- neezen, niet aan, en laat dezen veeleer in alles hun gang gaan, als bedorven kinderen. Natuurlijk dat dit schadelijk is voor het izag van den sultan; en vooral voor den vrede met de omliggende ChristenatateD, welker onderdanen in Macedonië steeds te lijden heb ben van de Albaneezen, ook doordien de invloed dezer half geregelde troepen de be volking sterkt, waar zij zich tegen de Serven, Roemenen en Boelgaren verzet. Daar het voorjaar in den regel de kritieke tijd is, trachten de ambassadeurs de winter maanden te gebruiken, om tot een oplossing te komen. Maar of de sultan, die zoo goede maatjes is met een der machtigste soevereinen der wereld, wel een geopend oor zal hebben voor de klach ten en voorstellen, welker indiening reeds be wijst, dat men hem maar voor halt vol aanziet Alleen ten aanzien van Kreta heeft hij toe gegeven, nadat hij de ervaring had opgedaan, dat zijn soldaten, als zij niet gingen, zouden worden weggejaagd. Hier en daar was men trouwens reeds begonnen ze aan boord te brengen. Maar nu zijn de troepen weg, ook de Turk- sche vlag is verdwenen, en wappert alleen nog maar in het hoofdkwartier. Overigens niets dan vlaggen van het autonome Kreta. Ook van de Grieksche kerken, waar het vertrek der Turken met een Te Deum werd gevierd. Het optreden van prins Georg8 zal vermoe delijk spoediger plaats hebben dan men meende. De prins is met zijn vader, op de thuisreis van Kopenhagen, te Weenen aangekomen en komt niet te_ Athene terug. Men wil alle ovaties en betoogingen vermijden, waarom de prins zich volgens de Fr. Z. Dinsdag te Triest heeft ingescheept. Wellicht komt hij dus reeds Vrijdag op Kreta aan. Men overweegt op het oogenblik de mid delen, om het voorloopig bestuur in staat te stellen de eerste uitgaven te bestrijden, en ipreekt van een leening van vier miljoen, door de vier betrokken mogendheden te verschaffen. Algemeen Overzicht. Wij waren den laatsten tijd zoo langzamer hand afgewend, steeds naar het Zuid-Oosten van ons werelddeel te zien, en te vragen, wat daar nu wel broeide. Andere, nog belangrijker bronnen van onrust ontstonden, en zoo ging men bijna vergeten, dat het Balkanschiereiland gedurende een groot deel onzer eeuw had be kend gestaan als de groote bron van oorlogs gevaar. Maar van onrust en agitatie heeft men nu al maanden lang niets gehoord, dan een enkel berichtje over de bekende eischen van Servië, dat met alle geweld vertegenwoordigd wil zijn in do commissie, welke een onderzoek zal in stellen naar het lot der Christenbevolking in de N. W. streken van Turkije. Over het algemeen is het een gunstig teeken, dat de Europeesche pers zoo weinig aandacht aan. het Balkanschiereiland schonk, en dat zelfs de bekende particuliere correspondenten, wier aandacht niet, zooals die der redacties, door andere kwesties werd afgeleid, ook gezwegen hebben en geen alarm-kreten deden hooren. Toch is er, gelooven wij, de laatste weken in het Oosten iets veranderd. Ten goede of ten kwade? 'tls moeilijk te bepalen. Maar de Duitscbe keizer heeft door zijn opvallende vriendschap voor den Sultan, diens positie versterkt, zij het ook ten koste van de velen, die door 's keizers reis gebrek lijden. Maar de sultan kan zoo hij zich vroeger al eens ongerust heeft gemaakt tegenwoordig weer wat kalmer slapen. Want al zijn onderdanen genieten de vriendschap van keizer Wilhelm. Dat heeft Z. M. aan het einde zijner reis ge zegd, en niets is nagelaten, om aan de bevol king te doen weten, welke hoogmachtige vriendschap zij voortaan geniet. De overheid te Damascus deed den heildronk des keizers zelfs met gonden letters drukken en versprei- Dat de keizer door dit optreden zijn prestige heeft verhoogd, zullen wjj niet beweren. Sultan Abdoei Hamid wordt, en waarschijnlijk niet zonder reden, aansprakelijk geacht voor de ver schrikkelijke bloedbaden, welke in Armenië enl Beknopte Mededeelingen. Bernaert is met 73 tegen 26 blanco's her kozen tot voorzitter der Belgische kamer. De Fransche marinebegrooting is ver en- Het eindcijfer is ruim 17 miljoen francs hooger dan voor den loopenden dienst. O. a. wil men het personeel belangrijk uit breiden, en wel met 1 vice admiraal, 30 kapi teins, 75 luitenants en 80 adelborsten. Daar het marinekader bij de wet is vastgesteld, moet deze gewijzigd worden. Ook de stertste der mariniers wordt uitgebreid. Tot de voorstellen, welke door de leden der Fransche kamer bij dit lichaam zijn inge diend, behoort er een dat beoogt de afschaffing van de doodstraf. De commissie, in wier handen het werd gesteld, adviseert eenstemmig het aan de orde te stellen. Tegelijk verklaarde de Senaatscommissie zich vóór de afschaffing van de openbare voltrek king van doodvonnissen. Een half jaar gevangenisstraf is opge legd aan den gerant en een redacteur van een Parijsch anarchistenblad, wegens verheerlijking van den moord op keizerin Elisabeth. Er wordt cte laatste dagen in Engeland erg druk geredevoerd over de algemeene poli tiek. Ministers, woordvoerders der regeerings- partij en die van de oppositie, wisselen elkander af. Maar allen zijn het volmaakt eens over de algemeene richting. Lord Kimberley ontkende dat de ontruiming van Fashoda voor Frankrijk een vernedering was. De nieuwste uitspraak is die van Chamberlain. Deze zeide te ManchesterWij eischen uit naam van Egypte de heerschappij over al de streken, die vroeger aan Egypte hebben behoord of die in handen van de Derwishen zijn ge vallen. Wij kunnen bereid zijn, aan Frank rijk alle mogelijke waarborgen te geven voor een uitweg voor zijn handel naar den Nijl, maar over den evengenoemden eisch kunnen wij geen discussie toelaten. Keizer Wilhelm is incognito op Malta aangekomen. Alle plannen voor een feestelijke ontvangst moesten worden opgegeven. Te Berlijn loopt het gerucht, dat de keizer bij zijn thuiskomst den wegens majesteit schennis veroordeelden journalisten gratie zal verleenen. Luccheni beeft cassatie aangeteekend. Hoe een anarchist er toe komt aldus een beroep te doen op de wet, begrijpen wij en zeker velen met ons niet. En dat te minder, omdat de man toch wei begrijpt, dat hij het maximum der straf houdt. Madridsche bladen waarschuwen tegen Carlistisch gevaar en dringen bij de regeering aan op krachtig en snel handelen. De Engelsche regeering heeft verklaard geen aanspraak te maken op het wrak van de Maria Tereziawelke door de Amerikanen ge nomen Spaansche kruiser, gelijk reeds door ons werd vermeld, bij de Bahamaeilanden strandde. nering aan den eersten jaardag van de vesti ging aldaar. DREYFUSS-ZAAK. De beslissing, door het hof van cassatie in sake Dreyfuss genomen, is natuurlijk alleen een maatregel in het belaDg van het proces. Maar tevens wordt voldaan aan een eisch der humaniteit. Het ware een juridische fout, Dreyfuss buiten het proces te houden; het ware een onmenschelijkheid hem langer te laten wegkwijnen en verstompen, onder het drukkende gevoel dat er geen recht is. Maar nu zal hij worden ingelicht over wat ischied is, en tevens zal hera een gedeelte van het dossier en een reeks te beantwoorden vragen worden gezonden. 't Is te hopen, dat de man, die belast wordt met de overbrenging van deze mededeeling, een menach zij en geen beul; waut niet ten onrechte heeft Mathieu zich vroeger bezorgd gemaakt over den indruk, dien een onvoorzich tige mededeeling kan maken. Oogenblikkelijk na het nemen van deze beslissing is de president van het hof Loew er persoonlijk mededeeling van gaan doen aan den minister van koloniën. Hij noodigdedeze uit den belanghebbende de noodige stukken te doen toekomen. De gewone, maandelijksche mail naar Guyana is de vorige week heengegaan, zoodat men 31/, k zou moeten wachten. Maar dat zal na» tuurlijk niet geschieden. In de Kamer maakte de tijding een grooten indruk. De antisemiet Lazies wilde terstond interpelleeren. Maar Dupuy antwoordde in de couloirs dat hij deze interpellatie niet aan vaardde. 't Ware toch ook al te dwaas, als de regee ring maar moest klaar staan, om te antwoorden op elke interpellatie betreffende een rechtelijke Cavaignae was zeer bewegelijk en verze kerde dat ook hij zou interpelleeren. Maar er kwam niets van. Merkwaardig is de nota-flauws, welke aan de bladen en aan de kamerleden word mede gedeeld: „Het hof van cassatie, dat tot dusver had gemeend, dat geen verandering moest worden gebracht in de straf van Dreyfuss, beeft thans ter kennis van den minister van koloniën ge bracht" enz. eze woorden zijn natuurlijk even zoovele onwaarheden. Het hof van cassatie had zich alleen uit te spreken over het handhaven der straf, en niet over de verzachting daarvan, door wegneming van alle, in strijd met recht en wet genomen bijzondere maatregelen tot verscherping der straf. De Senaat hield zich onderwijl met een ander deel der kwestie bezig, met de novelle op de wet op de rechterlijke instructie. Het schandaal met Picquart had Coustans, den vader der wet, de leemte doen zien, dat deze niet van toepassing was verklaard op de militaire justitie. Constans wilde nu in deze leemte voorzien en bood daartoe een ontwerp aan. Ten einde er geen politieke beteekenis aan te geven, had hij, in overleg met De Freycinet, de indiening op Dinsdag bepaald. Bij de overlegging wees hij met een kort woord op de wenschelijkheid dat allen gelijke waarborgen hebben. Tevens vroeg bij de urgentie. De minister van justitie aanvaardde deze en deelde mede dat de regeering ook het beginsel wet wilde en bereid was, de bijzonder heden met de commissie te regelen. Op hetzelfde oogenblik bracht AntideBoyer j de kamer een dergelijk wetsvoorstel ïd, dat echter wel terugwerkende kracht zou heb ben. Hij vroeg de urgentie, om het nog op zaak-Picquart te kunnen toepassen. De Freycinet aanvaardde dit voorstel, dat daarop naar het bureau der kamer werd ge zonden. De Freyciuet merkte vooraf op, dat de mili taire wet geen overleg tusschen den verdachte en diens raadsman kent, maar dat hij zich niet met deze hardheid kan vereenigen. Het onderzoek tegen Picquart zou Dinsdag zijn afgeloopen. Kap. Tavernier zou dien dag zijn rapport aan generaal Zurlinden hebben gezonden, wiens beslissing binnen 3 of 4 da bekend zal zijn. Men beweert dat de kapitein twee nieuwe feiten heeft ontdekt, welke nog onbekend waren. Met betrekking tot het onderzoek van het hof van cassatie is niets nieuws bekend. Na generaal Chanoine is er niemand meer geboord. Volgens de bladen van den staf heeft deze oud-minister verklaard, dat hij door inzage van het geheime dossier tegenstander der revisie werd. Dit dossier is verpletterend en de openbaarmaking zon de meest ernstige volgen kunnen hebben. Jammer dat de samenstellers van dat dossier dat niet vooruit hebben overwogen t Want terwijl het in algemeenon zin niet mogelijk is over de schuld van iemand te oordeelen, zoo lang niet rechters en verdediging alle bewijs stukken hebben onderzocht, is dat zeker dub bele plicht, waar het eenige Btuk uit het dossier, dat vertoond werd, valsch bleek. f 5.50 a f 5.60 den H.L.jarige wintergerst a nieuwe 8.40 a 8.50 de 100 K.G.; jarige zomergerst a nieuwe/ 8.— a 8.25 de 100 K.G.chevalier f a f de 100 K.Ghaver 6.75 a 7.de 100 K.G.; paardenboonen a den H.L.bruineboonen a den H.L.witteboonen a den H.L.groene erwten 8.a 8.30 kroonerwten 7.60 a 7.80 den H.L.kook a en niet kook den H.L.koolzaad a kanariezaad a per 1.00 K.G. AnsTHUDAitjlG Nov. Lijnolie f 173/4. Raapolie 25'/4 a contant. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Per telegraaf Kom*! -na 15 16 Nov. Nov. Staateleeiiingeu. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Gert. N. W, Soh. 2# 1000 80% OÖl/u dito Obl3 a 1000 965/g i)fl»/i8 dito Csrt. 3 i, 1000 96% S)61/« HONQ. Gondlnennig 1881-93. 4 1000 100% ITALIË, ius. 68/81 5 Lire 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mfti-Nov&mW 5 fl. 1000 84% 84W16 dito Jsn.-Juli 5 1000 833/. 836/» PORT. O. B. 68/84 no et ticket 8 9116/l8 913/. dito dito '88/89 raat ticket 4# fr. 500 88% RUSLAND. Obl. 1880 gecons.4 Z,R. #26 dito 1889 Hope 4 625 977/„ dito '94 6o Era. 4 625 99# 9915/,. dito 1867/69 4 100 10113/161013/. dito 1884 goud 5 G.R. 185-1000 10316/,, SPANJE. O. *tt»l Perpet. .4 Pet. 1000-24000 39# dito' b'm. rsrpet. 4 Pr. 500-85000 TURKIJE. Gepriv. 1 fr. 500-8500 8916/lfl 893/8 Gecoflv. serie D. 80-8000 21# dito dito C. v 20-100 26 EGYPTE O. L. "76 4 20-100 107% BRAZILIË. Obl. Londan 1883. 4# 0 100 55 dito OW. 1889. 4 100 586 VENEZUELA 1881 4 100-500 827/a 828/ia Indostrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W. enPso.Pbr. Cert.-5 500-1000 66S/a 05 Ne-d. Hand. Mij A. N-L Handslab. A. 0 1000 83# Zaolsnd Pr. dito 0 350 dito Obl. 1886. 0 1000 Snoorwegieenlnaen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 Mij tot ExpL tsu St. Spw. Aand. 0 850 111 1103/. Ned. Cte. Spw. A. 850 dito Obligation3 IOOO 92% N.-I. Spw. Aand. 0 860-1000 N.-B. Boxfc. Obl. gestemp. 1875/80 1 180 dito Se hypothesk 0 860-1000 21 ITALIË. Spoorweg- leening 1887/89 8 Lir. 500-8500 B43/36 5411/,» Zuid It»l. Sp. O. 8 500-5000 57% 57U/ia POLEN. W. W. A. Z.R. 100 - - RUSLAND. Gr. Sp. Masts. Obl. 1888 4 100 1003/. Kurk CL. As. O. 4 0 100 1026/16 1021/4 Mosk. Smal. dito 4 IOOO ^4' 081,8 Wl> Top S. F. eert. van pref. aand. 500-1000 41S/4 4l9/]8 dito Alg. Hyp. O. 4 500-1000 966/8 901/4 Centr. Pao. Obl. 5 1000 N. Y. Pennsyly. Ohio prior Obl. 4# 500-1000 Liir.au Gert. 7. A. 600-1000 dit. Lena L. St. Ct. 4 c 500-1000 97 Mies. Kans, Tex. lo Hyp. Obl. 4 500-1000 888/. Oreg. Short. Line Ine. Bonds B, 6 500-1000 6lU/je 61% 0t. Paal Mins» Maait. 2e hyp. O. 6 Union Psc. Rr. Comp. Crt. T.praf. Asndb 500-1000 68 W Union Pao. goad O. 4 1000 993/» West. New. Y. /B Penns. Alg.hyp.O. S 1000 Id. id. Inc. Mort. age Goldb. 5 1000 15 14% jPremle-Leeningen. NEDERL. St. Ara. 5 100 Stad Rotterdam 8 1» 100 BELGIE. St. Antw. 1887 8# 100 dito Brussel 1886 8# n 100 996/ig 99 HONG.TheisB loten fl. 100 OOSTENRIJK. Sta&tsleeningl854 4 0 350 dito 18605 500 117# dito 1864s 100 Cred. rast. 1858 0 100 RUSL. Staatsl. 1834 0 100 188 1871/4 dito 18665 0 100 ICi# SPANJE. St. Madr, 80 400 327/8 33 TURKIJE. SpoorwL 80 400 26% 26 POSTER IJ EN. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, verzonden door het postkantoor V1 i s- s i n g e n in de 2e helft der maand October 1898 S. G. Westra 's Gravenhage. BriefkaartenJ. Rauderaat Rotterdam, P. Wonderhem Mej. C. Wellerdiek Buitenland. Brief: Mej. M. E, Sheppard Londen. HANDELSBERICHTEN. Aan de rechtsgeleerde Bchool te Kaïro zal bet onderwijs voortaan in het Engelseh, in plaats van in het Fransch, worden gegevon. Te Kiaod Tscheou is Maandag met zekere plechtigheid een gedenksteen gelegd ter herin Burgerlyke Stand. Van 15 en 16 November. Mjddelbobs. Ondertrouwd: S. Blaauw, jm. 31 j. met A. Groen, jd. 28 j. Bevallen: C. S. Kraat, geb. Heijt, z. C. J. J. Melker, geb. Broekman, d. GraanmarKten enz. Bbüinisse, 14 Nov. Gedurende de vorige veek werden van hier verzonden 3400 ton mosselen naar Holland, België, Frankrijk, geland en Duitscbland ad f 2.10 tot f 1.60 per toB. Door verminderden omzet te Parijs, zijn hier echter enkele schippers met onver kochte lading van Antwerpen teruggekomen, waarvan daar de Parijsche markt hoofdzakelijk bediend wordt. In den zaadaanvoer is ook verandering gekomen, zijnde 600 ton voor f 1.50 tot 70 ct. per ton. Oostbtog, 16Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim en de handel slap. Men besteedde heden voorjarige tarwe a den H.L.; nieuwe ƒ7.a f lS' den H.L.; jarige rogge/—anieuwe BEKENDMAKINGEN. KENNISGEVING INGEVOLGE DE HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Middelburg, maken bekend dat bij hun besluit van heden aan J. JAN SEN Jz. te Middelburg en zijne rechtverkrij genden voorwaardelijk vergunning is verleend om perceel wijk O. no. 1805 in het Kraan- straatje tot slachtplaats in te richten. Middelburg, den 15 November 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, seöretarj»/

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3