BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN FEUILLETON. WEDGWOOD. die voor enkele examens willen studeeren. Er zijn 7 bij, die zich bij de godgeleerde facul teit hebben aangemeld, ook onderwijzeressen die dit wenschelijk achten voor het geven van godsdienstonderwijs. Slechts 3 zijn bij de ge neeskundige faculteit ingeschreven, vermoede lijk zoo weinig, wegens de bezwaren die zijn gerezen tegen het toelaten van vrouwen bij de lessen in do ontleedkunde. Drie studeeren in de rechten, 6 in de staatswetenschappen, 1 in de staathuishoudkunde. De meesten zijn ingeschreven bij de letterkundige faculteit, o. a. 1 voor oudheidkunde. Bij de natuurkun dige faculteit hebben zich 18 aangemeld, o. a. ook telkens 1 voor sterrenkunde en meet kunde, voor plantkunde en voor aardrijks kunde. Verkoopingen enz. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is heden voormiddag in een der lokalen van het Gewestelijk bestuur te Middelburg aanbesteed het uitvoeren van eenige werkzaam heden aan het huis aan de Lange Delft, wijk H no. 12, in verband met de inrichting tot provinciaal bibliotheek, alsmede het verbouwen van het perceel aan de Segeerstraat aldaar, wgk H no. 86, tot concierge-woning. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren M. K. Jeras en Zonen ad f 8095, J. A. Ver- tregt voor f 8238, G. H. Vertregt ad f 8280, W. v. üije en Zonen voor f 8350, H. P. v. d. Ree en Zoon ad f 8630, J. M. v. Ditmars en Zoon voor f 8781, J. A. v. d. Heil ad f8950, J. de Buck voor f 8954, J. Loois, Vlissingen, ad f 8976, W. A. v. d. Harst voor f 9390, C. A. Goethals ad f 9493 en P. L. van Miert Voor f 9800. Al de inschrijvers, op een na, wonen te Middelburg. Te Ter neuzen werd heden tenbureele der genie aanbesteed: het driejarig onderhoud van do uitwateringswerken, behoorende tot het kanaal van Terneuzen, onder het beheer der genie te Bergen op Zoom. (Raming f 2020.) Hiervoor waren twee biljetten ingekomen en wel van de heeren H. van der Velden ad f 2080 en G. J. Balkenstein ad f 1998beiden te Terneuzen. Woensdag a. houdt de gemeenteraad van Middelburg te half drie uur weer eene vergadering ter behandeling van de in de vorige, eergisteren gehouden zitting onafgedaan gebleven zaken. Madrid. In den ministerraad, welke door de regentes werd geleid, verklaarde Sagasta dat de buitenlandsche toestand verbeterd was, na de verklaring van Salisbury over Fashoda. Een brief van Montero Rios bevestigde, dat de Amerikanen weigerden do Cubaansche schuld te erkennen en dat zij do Philippijnen ver langden. VsrkoopiBgea en Verpachtingen Voorwarp-sa. verp. Weiland, Daiuw. Plaats. 15 Nov. Vlissingen, 17 Middelburg, 17 Nisse, 17 Terneuxen, 23 Bi/fgekerke. 24 Middc.hnrg, 25 Middelburg. 25 Wiaeek-rke, 26 eronskerke, 26 A.nemuilen, 29 Vtere, 1 Dec. Middelburg, Hu!: en, Boomen, Woonhuis, Smedes enz., Boomen enz., Huis Houtwaren, Boomen, Hui, enz., H uizen. Huizen e.sz., Moestuin enz, is; Zeelaai tnfcrmst'.sr. Maret Tak en Bosch. Verhuist. P. Overman ij De Ridder. Tak. Tak Verhulst Huvera. Tak. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 15 Nov. Breda. Bureau intendant 12 n. levering runderen mil. slachterij Middelburg. Inlich tingen aanbesteder. Vrijdag 18 Nov. Middelburg. Gebouw van bet Provin ciaal bestuur 11 u. Het onderhoud van eenige werken bij de Oude Hoeve, aan de noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in de provincie Zeeland, gedurende de jaren 1899, 1900 en 1901. Raming f 3230 Eer jaar. Aanwijzing 11 Nov. Inlichtingen oofüingenieur Middelburg, ingenieur te Goes en opzichter te Zierikzee. Een vroolijke geschiedenis JOHANNES JOHANNSEN. 3. Uit het Duitsch. Wat, wat was dat De kleine oogen van den heer Baggesen werden onheilspellend groot en zijn bloed verstijfde in de aderen. Waar was toch de kostbare vaas? Een kwartier geleden, had hij haar hier op de tafel gezet, dat wist hij heel zeker, en nu was zij er niet meer. Zou iemand haar ontvreemd hebben? In zijne zenuwachtige angst tilde hij het tafelkleed een weinig op en bekeek de vier pooten, die hem spottend schenen aan te zien, omdat hij die vaas bij hen zocht. Nu begon hij alarm te slaan, alsof hij in levens gevaar verkeerde, alsof het huis in brand stond, want die kleine meneer erg zenuwachtig van aard. Mamsel kwam verschrikt uit de keuken aanloopen, gevolgd door de dienstmeiden, en in de huisdeur verscheen PhebeSophie met den dokter. Verzending cn iaatate buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. {Alles plaatselijke tijèl.) Oost-In clië. Sapels (Duitsche dst.) 14 Nov. 1.05 'b nam. Marseille {Lloyd). 15 Nov.6.30'savonds. *)Brindisi (Eng. dienst) 18 Nov. 1.05's nam. botterdam {Lloyd). 18 Nov. 6.30's avonda. Algemeen Overzicht. De buitenlandsche bladen deelen over de rede van Salisbury weinig meer mede dan wij reeds deden. En hun oordeel luidt over het algemeen niet veel anders dan het onze. Er zit veel vredelievends in, maar ook veel dat onrust kan baren, en vooral veel dat erg geheimzinnig lijkt. Dit laatste achten wij een voordeel. Zoo'n onbestemd gevoel van onrust is wel niet aan genaam, maar het bewijst dat geen enkel der vele vraagstukken van den dag een crisis achtig karakter heeft. Maar duidelijk was de premier waar hij over de verhouding tot Frankrijk sprak. Het oor logsgevaar aan diezijde is verdwenen. Entevens bleek dat Salisbury voor het tegenwoordige de verhouding tot Egypte wil laten rusten. Als anderen hem niet dwingen in de for- meele verhouding verandering te brengen, is hij tevreden met de feitelijke macht, welke Engeland op dit oogenblik heeft. Nu, ongelijk heeft de premier daarin tot zekere hoogte niet. Meer feitelijken invloed kan Engeland moeilijk verlangen, behalve misschien op finantiëei gebied. Wel blijft het handhaven van den tegenwoordigeD, ongewet- cigden toestand altijd gevaarlijk, omdat de Franschen nu een troef in handen hebben, welke zij kunnen uitspelen, zoo dikwijls zij met Engeland in conflict komen. Maar de ervaring van 16 jaar bewijst, dat daaruit geen ernstig gevaar dreigt. En wat meer zegt, nu de bestaande toestand al zoo lang geduurd heeft, zal het toch wel tijd worden, dat men den feitelijken toestand als den formeelen gaat beschouwen. Het eenige bezwaar is dunkt ona dit, dal het Fransche volk zijn misslagen of liever de daaruitvoortvloeiende teleurstellingen,zoo moei lijk vergeet, en dat de groote meerderheid ervan onverzoenlijk is als de Heilige Stoel. Bij de beoordeeling van den toestand in Noord-Oost Afrika mag echter nooit worden vergeten, dat zich daar een eigenaardige macht heeft ontwikkeld, welke in de toekomst een belangrijken invloed kan oefenen. Mennelik, de zwarte vorst, met zijn hooge aspiratie, zijn halve beschaving, en zijn dorst naar meer ontwikkeling, wordt niet geheel ten onrechte beschouwd als een wachter voor de belaDgan van Engelands natuurlijke vganden. Of het waar is, dat hij voornemens is ten strijde te trekken, weten wij niet. Maar den een of anderen dag kan toch waar blijken het bericht, dat ook nu weer tot ons komt, dat Meneliks leger van 30.000 man naar de Nijl- streek zal oprukken. Een waarschuwing in dien geest, zou de Ita- liaansche regeering reeds naar Londen hebben Dit laatste wijst op bat voortduren der bij zonder gunstige verhoudingen tusschen Enge land en Italië. Deze bestaan, gelijk men weet, reeds lang. Reeds vóór meer dan 10 jaar heeft Crispi gewaagd van een verstandhouding tot de En- gelsche regeering; en Salisbury heeft destijds, ook aan een lord-mayor-diner, van Engeland's sympathie voor Italië gesproken. En dat deze sympathie nog heden ten dage wederkeerig is, bleek uit den toon der Italiaansche pers, waar deze de Fashoda-kwostie besprak. Is deze nauwe band tusschen Engeland en Italië nu een bewijs, dat Engeland ook tot het Drievoudig verbond nadert? Voor Oostenrijk hoeft men in Engeland sympathie, daarvan is dikwerf gebleken. Maar toch is het ons steeds moeilijk gevallen daar voor een grondslag te vinden, welke een meer dan platonisch karakter heeft. Stamverwant schap bestaat in de verste verte niet, tradities binden de beide landen niot samen en gemeen schappelijke belangen zijn, dunkt ons, ver te zoeken tot den flag, waarop men samen de Russen uit Konstantinopel zal hebben te weren. Maar de hoofdmacht in het Drievoudig Verbond is altijd Duitschland geweest, en deze mogendheid wordt met den dag minder be rekenbaar. De vroegere terughouding maakt plaats voor iets, dat op een grooter streven wijst. Eerst de bekende gebeurtenissen in China, toen de vriendschap voor Abdoel Hamid en de Oos- tersche reis, waarop nu weer woorden van vriendschap voor alle onderdanen van den sultan zijn gesproken, en dan geruchten van een plan, om in de Middellandsche zee een bepaalde plaats in te nemen. Niet alleen in den Oosthoek, in de streken welke nog tot het Turksche rijk behooren maar ook in Marokko en Tripoli. De praatjes over deze laatste plannen zouden ons niet der vermelding waard voorkomen, als niet de half-officieuse 'Tribuna er op in was gegaan en daarbij had getoond, dat Italië zijn bondgenoot liever niet in de Middelland sche zee ziet. Het blad meent dat wanneer Duitschland Tripoli tot den grondslag van zijn invloed in de Mid dellandsche zee maakt, er een voor Italië ongunstig einde zou komen aan een kwestie, welke naar billijkheid en in het belang van het evenwicht behoort te worden opgelost in een voor dat land gunstigen zin. Ed alleen reeds deze opmerking schijnt het blad vol doende toe, om de berichten over deze zaak mot wantrouwen te begroeten. Anders staat het met Marokko. Daar heeft Engeland grooter invloed dan Frankrijk of Italië. Maar juist daarom acht het blad het niet waarschijnlijk, dat Duitschland in Engeland een vijandige gezindheid zal wekken op het oogenblik, dat dit land zich gereed heeft ge maakt weerstand te bieden aan alle mogend heden, welke zich tegen dit rijk verzetten, Het blad gelooft daarom niet, dat van uit Berlijn eenig gevaar dreigt voor Italië's be langen. Maar wel vreest het blad, dat Frank rijk voor Fashoda schadevergoeding zal zoeken in deze streken en dat Engeland dit zal toe laten. En dat zou voor Italië een ramp zijn. Wat overigens het Drievoudig Verbond be treft, is het niet meer dan natuurlijk, dat dit zijn groote beteekenis heeft verloren, vooral voor Duitschland. In een artikel over de staatkundige ver houdingen in ons werelddeel, zegt de socialis tische Vorwwrtsdat Duitschland verplicht zal zijn zich bij Engeland aan te sluiten. Immers de beide andere tot het drievoudig verbond oehoorende staten, Oostenrijk en Italië, ver- keeren half in staat van ontbinding, zoodat Duitschland elders steun moet zooken. Als men maar een beetje wacht, zal misschien wel van een andere zijde steun komen. Want in Frankrijk hoort men steeds meer stemmen, die betoogen, dat een bondgenootschap met Duitschland tegen Engeland het land van meer nut is dan een vage Alliance met Rusland, welke niet eens tegen Duitschland is gericht. Toch is het te verwachten, dat er nog heel wat gebeuren moet, eer deze waarheid tot de meerderheid der Franschen is doorgedrongen. Niet minder belangstelling zal Duitschlan'd houding wekken in verband met de kwestie der Philippijnen, het zwartst gekleurde deel uit Salisburg's rede, die ter verklaring van En geland's wapening o.a. zeide „Maar wat ons heeft bedrukt, is dat aan alle zijden oorlogsgevaar bestaat. Gij ziet volkeren in verval of naties welker regeeringen zoo slecht zijn, dat zij noch de kracht hebben tot zelf verdediging, noch de liefde van haar onder danen bezitten. Gij ziet dit aan alle zijden on gij ziet ook, dat er in dezo gevallen altijd buren zijn die de een of andere beweegreden hebben hetzij de zuiverste menschlievend- heid, hetzij den natuurlijken wengch naar ge biedsuitbreiding om elkander de erfenis te betwisten van de natie, die haar oude positie verliest. En dat is een oorzaak voor oorlog. Nog ernstiger is de overweging, die zich door de jongste gebeurtenissen aan ons heeft opge drongen, dat deze oorlogen ons onaangemeld en met verassende snelheid komen overvallen. De oorlogswolk rijst aan den horizont met een snelheid, die met elke berekening spot, en het kan gebeuren dat ge een of twee maanden na de eerste waarschuwing, die ge ontvingt, u zelf gewikkeld ziet in een oorlog, waarmede uw geheele bestaan is gemoeid". Maar is er gevaar voor een strijd om de Philippijnen? Zeker is dat beide partgen op haar stuk staan. Amerika kan dit doen, Bterk door den steun van Engeland. Maar Spanje? Staat dit land alleen? Wij weten het niet. Maar zeker is dat de openbare meening in Spanje hoopvol de oogen naar Duitschland richt. En daarbij komt het bericht dat keizer Wilhelm Spanje zal bezoeken. Want het kort verblijf van keizer Wilhelm te Cadix, waar men kolen zal innemen, wordt reeds uitgebreid tot een bezoek aan de hoofd stad. IJdele waan zal men zeggen, maar vol doende om hoop op te wekken welke van in vloed kan zijn op do onderhandelingen. Van andere zijden spreekt men daarom het geheele bezoek tegen, en zegt dat de keizer in Italië aan wal gaat. Beknopte Mededeelingen. Aanvankelijk was bepaald, dat het hof van cassatie de eerste helft der week aan de Dreyfuss-zaak zou wijdeD, om de tweede helft vrij te houden voor de gewone zaken. Maar men heeft de voortzetting van het verhoor van Cavignac niet tot Maandagmiddag willen uitstellen, en zoo is de „oud-minister der valsche papieren", gelijk de Aurore hem noemt, Donderdag andermaal voor geweest. De Matin zegt, dat een der raadshoeren, be last is met het cóntroleeren van de mededee lingen van Cavaignac. - De Voss. Z. zegt, dat zij, die na den dood van Bismarck getuigen waren van de ontmoe ting tusschen den keizer en de familie van den rijkskanselier, overtuigd zijn dat de keizer nooit meer op Friedrichsruhe komt. De bij „Waar is de vaas gebleven; wie heeft zich verstout mijn Wedgwood vaas weg te nemen gilde de heer Baggesen. „Als zoo iets nog eens voorkomt, dan maak ik korte wetten en jaag het heele personeel het huis uit, allemaal tegelijk." Ja, waar was de vaas Mamsel was in de keuken met het eten bezig geweest, niemand had in de gang geloopen, geen van de dienst boden had de vaas gezien, en hoe de heer Baggesen ook raasde en tierde, nergens kreeg hij uitsluitsel. Eindelijk, nadat elk hoekje van de gang doorzocht was, keerde hg radeloos in zijn kamer terug. Zijn vaas was weg, zijn kost baar antieke vaas, waarop reeds de oogen van den grooten Corsikaan geruBt hadden zijn lievelingsvaas was hem ontstolen. Diep neerslachtig zonk hij op een stoel neer en keek naar de met rood pluche bekleede planken van zijn rococo kast. Daar stonden zij alle, netjes gerangschikt, de kostbare scha len, kopjes en vaasjes uit China enJapaD, uit Meissen en uit Sèvres, maar de Wedgwood vaas zocht hij er te vergeefs. „Maar vader", zei Phebe-Sophie troostend, „wie zou die nu gestolen hebben Hier heeft toch geen mensch verstand van Wedgwood". zetting van het lijk zal door hem dus nie' worden bijgewoond. De groothertog van Baden is, gelijk men weet, even populair als vertrouwd. Vandaar dat hij meermalen tot taak heeft moeilijkheden tusschen de bondsvorsten en den keizer te vereffenen. Zoo is hij nu te Munchen om de zaak van het hoog militair gerechtshof met den prins-regent van Beieren te behandelen. Ook de opvolging van Lippe wordt door hem ter hand genomen. Het Oostenrijk8clie kamerlid Wolf heeft, na de laatste standjes in de kamer, met Gniewosz geduelleerd. Bij den eersten uitval kreeg Gniewosz een [sabelslag aan het hoofd en een ernstige wonde aan de hand. Den laatsten tijd heerscht eenige gisting in Bohemen, over het bestraffen van Czechische soldaten, wijl dezen bij den hoofdelgken oproep, bun antwoord in hun moedertaal gaven, in plaats van het reglementaire „hier" te doen hooren. De geheele burgerij begint zich met deze miskenning der Czechische rechten te bemoeien. Te Praag zou een groote vergade ring worden gehouden, maar deze is door de politie verboden. Nu Keizer Franz Joseph het initiatief heeft genomeD, om het zijn Hongaren aanstoot rijst de vraag: waarheen De burgemeester van Weenen, Lueger, heeft zich aan het hoofd van een beweging gesteld om het standbeeld naar Weenen over te brengen. Maar andere spreken van het kerk hof, waar de gesneuvelden rusten, of van het plein voor de militaire school te Boedapest. Het schijnt dat tot dit laatste besloten is. Koning Alexander van Servië, die een deel van de leden der kamer kiest, hooft ge meend de regeeringspartij te kunnen versterken door de leiders der afgescheiden liberalen tot afgevaardigden der kroon te benoemen. Een den boeren niet vijandig Engelsch- Kaapsch blad meldt dat de Transvaalscho regeering bericht kreeg, dat Mpefu, het op roerige kafferhoofd, twee Maxim-kanonnen en f000 projectielen ontving. Er is een onderzoek ingesteld naar de herkomst van dit oorlogs materiaal. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. KRITIEK. Mijnheer de redacteur! Ik ben, in tegenstelling met vroeger, tegen woordig in vele opzichten een pessimist. Hoe ik dat geworden ben niet in eens maar lang zamerhand zou ik gemakkelijk kunnen aantoonen, maar dan zou ik meer ruimte moeten vragen dan do beleefdheid toelaat. Neem dus op mijn woord aan dat ik de zaken nog al eens van den donkeren is dat wel altijd den verkeerden? kant bekijk en ver oorloof me kortelijk eenige kritiek te oefenen op een onderdeel van het debat in de jongste zitting van den Middelburgschen gemeenteraad, zooals dat, volgens het verslag in uw blad, - „Gij hebt gelijk", riep hg, driftig opsprin gende uit, „de menschen, die hier komen, zijn altemaal dom, zeer dom. Maar als ik den per soon ooit in handen krijg, die mij die vaas ontstolen heeft, dan geef ik hem aan, zoo waar ik Pieter Baggesen heet. 11c zal hem de politie op zijn dak sturen, hij moet in de ge vangenis, in het tuchthuis, jaren, jaren lang", Dat was gemakkelijk gezegd, maar de Neu- renbergers hangen niemand op, voordat hebben en waar was de vaas Anna Möller was niet mooi en ofschoon de smaken zeer verschillend zijn, geloof ik niet dat ze nog ooit een vereerder gevonden had. Hare gestalte was groot en hoekig en verder geleek zij een studie in rood. Haar ge zicht, hare handen, haar armen, alles was fram bozen kleurig. Haar dun, kroezig haar mocht te vergelijken zjjn met een rossen gloediu Borssleth noemde men het eenvoudig rood. Dat was beleedigend en ook niet juist, maar in Borssleth had men nu eenmaal geen goede manieren. Anna Möller lag met betraande oogen geknield voor den vuilnishoop. Het spijt mij dat ik dit vertellen moet, maar het behoort bij mijn verhaal. Zij woelde met de handen in de asch, de Op een onderdeel slechts, en wel op dat wat betreft het adres van den Middelburgschen Bestuurdersbond, tot opneming van bepalingen omtrent minimumloon en maximum arbeids duur in aanbestedingen van wege de gemeente. Daarover zijn door onze vroede mannen heel wat woorden gewisseld en is, naar mijn be scheiden meening, zoodoende heel wat gemeen telijke tijd verbeuzeld. Verbeuzeld Ja, meen ik, want hadden alle leden vau den raad zich de geringe moeite getroost om de vóór slechts enkele dagen ge houden, zoo duidelijke voordracht van prof. M. W. F. Treub, over dit onderwerp, bij te wonen, dan had niet weinig van het nu ge sprokene achterwege kunnen blijven. Ik moet aannemen dat zij, die daar niet waren, alleszins gewettigde redenen hadden, want niet gaarne zou ik veronderstellen dat sommige raadsleden die betrekking als een sinecure beschouwen en meenen door het bij wonen der raadsvergadering alles te doen waartoe zij verplicht zijn. Hadden de heeren de door mij bedoelde voordracht bijgewoond, of hadden zij zich slechts de moeite gegeven, met eenige aan dacht, het overzicht te lezen, dat uw blad er van plaatste, of kennis genomen van hetgeen vroeger over deze kwestie is geschreven of >zegd, dan zou een veel rook maar weinig vuur gevend oratorisch vuurwerk ter verheerlijking van den werkmansstand doch onnoodig smalend voor leêge eierschalen, de verdorde bloemen en der gelijke dingen meer, altijd door erbarmelijk snikkende. Het was ook een hard lot, dat haar getroffen had en dat haar noopte alleen spraken te houden, gelijk de heldin in eeu treurspel. „Dwaze menschen", jammerde zij „om zoo'n ouwen poteen tint was er niet aan en barsten was hij ook al". Intus8chen biggelden haar de tranen langs de wangen en af en toe, als zij het weerbars tige haar uit de oogen streek, strooide zij asch op haar hoofd, gelijk de weeklagende vrouwen uit het Oude Testament. Somtijds werd echter bepaald boos over de onhebbelijke behan deling, die zij ondervond, en dan nam zij een kapot deksel, een glasscherf of wat zij bij de hand had en slingerde het driftig van zich af. Natuur lijk zocht zij naar de vaaswaarom zou ik nog langer verzwijgen wat iedereen weet? Na verloop van een paar uur, toeu de drift van den heer Baggesen bekoeld en in weemoed over gegaan was, herinnerde hg zich het nieuwe dienst- meisje in de gang te zijn tegengekomen. En nu stond het bij hem onomstootelijk vast, dat die ontmoeting in verband stond met het verdwijnen van de Wedgwood-vaas. Anna Möller werd dus geroepen. Verlegen zekere partij en de z. g- n. bourgeoisie onaf gestoken hebben kunnen blijven waren bezwaren omtrent eene regeling, wat bekwamen en onbekwamen, sterkeren of zwak keren betreft, niet behoeven geopperd te waren pogingen om de zaak ad Calendas Graecus te verdagen onnoodig geweest hadden minder ernstige voorstellen in eeue ernstige zitting niet gedaan behooven te worden hadden als een beleediging beschouwde, of schoon zoo niet bedoelde woorden kunnen achterwege zijn gebleven hadden de overige zaken, op de agenda ver meld, waaronder er zijn die spoedige behande ling eischen, kunnen worden afgedaanen zou het prestige onzer raadsleden mijns bedunkens niets geleden hebben. Eer het tegen deel Ik dank u, mijnheer de redacteur, voor do mij verleende plaatsruimte en teokeu mij gaarne Hoogachtend Uw dv. OPMERKER. M i d d e 1 b u r g, 10 Nov. 1898. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. VLIB8INQEW, 11 Nov. Boter f 1.25 4 f 1.15. Eieren f 6.20 por 104 stuks. Amsterdam, 11 Nov. Lijnolie/'18. Raapolie 257* a contant. CuREGJIEM-AnDERLECHT, bij BRUSSEL, IONov. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1596 stuks runderen aangevoerd, waarvan 595 ossen, 181 stieren en 820 boeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor ossen 0.70 tot 0.85 francsstieren 0.55 tot 0.71 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.71 francs. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag 10 November. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaansch roode no. 2 fr. 173/a. Parijs. Tarwe vast; loop. md. fr. 21.70. Pes tb. Tarwe met meer handel Donder dag fl 9.79. Woensdag fl 9.56. New-York die. vorigen dag Chicago 647»; 657a- PRIJZEN VAN EFFECTEN. Per telegraaf Kom*. 10 11 Nov. Nov. Ntaatslecningen. NEDERLA ND. pCt. Bedrag Stokken Cert. N. W. Sch. 2X 1000 846/g 841B/« dito Obl8 n 1000 969/w 339/]. dito CertS 1000 96 93 HONG. Gondleening 1881-98.4 1000 100 ITALIË. in*. 09/81 5 Lire 100-100000 855/s 857/g OOSTENRIJK. Obl. Mei-Novea>bar 5 fl, 1000 8414 848/g dito J»n.-J<di 5 1000 8S9/iB 8311/.* PORT. O. B. 53:84 mat ticket S »21/g 921/g dito dito '88/89 met ticket 4U fr. 338/g 336/i« RUSLAND. Obl. 1880 gecons.4 Z.R, 625 97K dito 1889 Hope 4 n 025 976/g 976/g dito '94 8e Ero. 4 n 025 99 997/« aite 1807/69 4 100 1013/g 10115/I6 uito 1884 goad 5 G.R. 195-1000 1035/s SPANJE. O. baiteul. Perpst4 Pes. 1000-24000 401/4 897/g dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 600-2500 896/g Geconv. eerie D. 30-9000 223/Jg dito dito C. tO-100 257/g EGYPTE O. L. '76 4 30-100 1073/g BRAZILIË. Obl. Londen 1883. 4)£ e 100 dito Obl. 1889. 4 100 5315/ig VENEZUELA 1381 4 100-500 827/g 38 3/^ Indnslrleele en Fiiumcleele onderaemlngen. NEDERLAND. pCt. N. W. eu Pxc, Pbr. Cert-5 500-1000 65 641S/1fi Nsd.Hand. MiiA. N.-I. H&ndchb. A. - 1000 84 Zeeland Pr. dito 250 Sito Obl. 18861000 Spoorwegleenlngeiic NEDERLAND. pCt. Hoil. Spoor A. 1000 115 115 Mij tot Eïpl. van St. 8p*. Aand. e 350 111 111 Nad. Ctr. Spw. A. 850 iito Obligitien3 1000 N.-I. Sptr. Aead. 250-1000 2068/. N.-B. Bovt. Obl. gr.sttmp. 1876/80 130 dito 2e hypotheek 350-1000 203/4 ITALEE. Spoorweg- leening 1887/S9 3 Lir. 500-2500 U}4 lachend en vol schuldbesef verscheen zij voor den strengen heer Baggesen, vast besloten alles te ontkennen, maar wat zijn menschelijke voornemens Tegen het kruisverhoor, waar aan de welbespraakte heer Baggesen en zijn huishoudster, die ook niet op haar mondje gevallen was, het arme meisje onderwierpen, was zij niet opgewassen. Zij begon weldra te stotteren, zich zei ven tegen te spreken, en een, twee, drie had zij alles bekend. Ja, zoo dom was zij geweest; o, hoe verwenschte zg hare zwakheid, maar berouw komt altijd te laat. Toen zij met de gebroken borden door de gang liep, zag zij op de tafel dien ouden gebar sten pot staan en omdat zij zoo netjes en ordelievend was, nam ze die meteen mee en wierp hem met de overige scherven op dea vuilnishoop. Zij dacht in het minst niet dat daar kwaad aan deed, want zij had nog nooit bij rijkelui gediend, die zulke gebroken spullen bewaarden. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3