Advertentiën. 3598te Staats-Loterij. öOO.OÖcT Mark Kauffmann& Simon, de krijgstoerustingen bepalen zich tot zeer kleine maatregelen. Zij halen dus niet bij die van Engeland, welke inderdaad lang niet zonder beteekenis zijn. Maar men neemt algemeen aan, dat de regeering niet verder zal gaan dan vóór vier jaar, toen na keizer Wilhelms telegram aan Paul Kruger een groot eskader werd bijeen gebracht, dat met den naam van „vliegend" werd betiteld, en ten slotte niet van zyn plaats kwam vóór den dag waarop het werd ontbonden. Men acht don toestand zelfs zoo goed dat een lid van de Britsche ambassade te Parijs op de vraag van een vriend antwoordde, dat deze gerust voor het winterseisoen te Nizza eene villa kon huren, zonder eenige kans dat een oorlog hem zou verhinderen daarvan gebruik te maken. Dat een deel dér Fransche pers anders spreekt is natuurlijk en wij gelooven dat wij ons op meer kunnen voorbereiden. Het is voor de bladen, die de laatste jaren in dienst van den staf stonden, noodig de aandacht wat van de Dreyfuss-zaak af te leiden en een terugtocht van de generaals en van zich zelf wat te dekken. Vandaar dat men de Egyptische kwestie wat op den voorgrond plaatst. Zoo b.v. de Eclair, welk blad zegt dat, als de diplomatie deze gelegenheid niet aangrijpt om Engeland te dwingen zijn vroegere beloften gestand te doen, men kan aannemen, dat zoowel het Suez- kanaal als de vallei van den Nijl voor goed aan Engeland afgestaan kan rekenen. Maar het blad erkent tenminste, dat Fashoda geen oorlog met Engeland waard is. De groote meerderheid der pers blQft echter een kalme opvatting huldigen en zelfs de groote toerustingen, welke Engeland maakt, worden met meer bevreemding dan onrust waar genomen. Te Londen doet men natuurlijk of deze wa pening wel van beteekenis is en een der bladen zegt zelfs uit vaderlandsliefde niet meer te zullen zeggen van wat het over die toerustin gen weet. Dat men het in Engeland begint te meenen, blijkt evenwel uit de eerste gevallen voorspion- nenvreesdeze deden zich te Harwich voor waar men eenige heeren Russisch en Duitsch had hooren spreken en daarom een eerzaam burger van Ipswich gevangen nam. Zooals de meeste groote kwesties, is ook het geschil over Fashoda aanleiding, dat andere Afrikaansche vraagstukken wat meer besproken worden. En daarbij heeft men weer eens gele genheid waar te nemen boe onzeker de poli tieke verhoudingen toch zijn. Onlangs werd gemeld dat Engeland met den Congostaat onderhandelde over den afstand van zeker gebied, dat in den weg stond aan de uitvoering van het plan om Kaapstad met Kaïro te verbinden. Duitschland had zich tegen dezen afstand verzet. Maar Engeland zou zich daarop hebben bereid verklaard de Walvischbaai af te staan, met welk aanbod Duitschland genoe gen nam. Van denzelfdon aard als dit verzet van Duitschland, zijn de stappen welke men in een ander deel van Afrika aan Frankrijk toeschrijft. Volgens de Liberté heeft de regeering te Parijs aan de Portugeesche regeering medege deeld, dat zij den afstand van Delagoabaai of eenig ander gebied op de kust tegenover Madagascar, als een onvriendschappelijke daad zal aanzien. Frankrijk moet zelfs de middelen hebben verschaft voor de betaling van de eerstvolgende Potugeesche corpsen. Tot dusver behoort dit alles nog tot het gebied der verzekeringen en der gissiDgen. Maar toch is het opmerkelijk, dat men de jongste weken niets meer heeft vernomen van de groote plannen, welke, naar men onlangs meende, de onmiddellijke overdracht van de Delagoa-baai .ten gevolge zou hebben. Er wordt over deze zaak alleen maar geschreven in de Zuid-Afrikaansche krauten. De Rhodes- pers is in de wolken, en volgens de jongste mail zou ongetwijfeld binnenkort de officieele bekendmaking geschieden omtrent den omvang der rechten, die Engeland over Delagoa-baai heeft gekregen en het „Mac-Murdo" gedeelte van de spoorwegen. Zelfs beweren zij, dat het werk aan de haven vau Lorengo Marques al is gestopt op bevel van den marine-minister van Portugal! In hoever nu Frankrijks invloed aan het werk is geweest, weten wij niet. Maar sedert deze mail Zuid-Afrika verliet, is do kwestie schijnbaar vergeten geworden, tot zij nu weer voor den dag komt. Beknopte Mededeelingen. Het is in België de laatste jaren gewoonte geworden, dat de gebruikelijke plechtige opening der kamers achterwege blijft, en dat daarmede de trooonrede vervalt. Ook dit jaar zal het niet anders zijn. De heeren komen Dinsdag a. s. bijeen, alsof zij een paar dagen naar huis zijn geweest. Omtrent de parlementaire werkzaamheden verneemt men nog niet veel. Er is van het vorige jaar een heele stapel onafgedaan werk. Hoewel de beste dagen voor een staats greep voorbij zijn, houden alle pretendenten toch nog de wacht in de buurt der Fransche Het nu reeds zooveel besproken Duitsche ontwerp tot verzekering van de vrijheid van arbeid zal dezer dagen gereed komen en aan de bondsregeeringen worden toegezonden. De indiening zal zich dus nog lang laten wachteD. In Zwitserland schijnt iets niet in orde te zijn geweest by den aankoop van graan voor het leger. De leveranciers moeten veel te hooge prijzen hebben gemaakt. De zaak is in den Nationalen Raad aanhangig. Uit Rome wordt geseind, dat de gezondheids toestand van den Pans niets te wenschen laat. Uit Belgrado wordt geseind, dat Macedonië een zeer geacht Serviër op straat ermoord. Vóór zijn dood zou de man hebben medegedeeld, dat de Boelgaarscho metropoliet hem met den dood bad bedreigd, zoo bg niet ophield voor de Servische scholen te werken. De zaak heeft in Servië groote verbittering gewekt. Te Valencia gaf de arrestatie van een lid van den Cortes aanleiding tot ongeregeld heden, welke tengevolge haddeD, dat de mili taire macht er zich mede ging bemoeien. De Sultan heeft in een nota aan zijn vertegenwoordigers bij de groote mogendheden de volgende wenschen betreffende Kreta geuit ie handhaving van een klein Ttirksch garni zoen op het eiland, 2e goedkeuring van de benoeming van een gouverneur door den SultaD, 3e recht van gratie voor den SultaD, 4e af kondiging der wetten in zijn naam, 5e bescher ming van den eigendom der Muzelmannen, 6e betaling eener jaarlyksche schatting, 7e het hijschen der Turksche vlag op gebouwen en De ongerustheid te Peking is zoo groot, dat de Duitsche gezant reeds heeft voorgesteld, dat de internationale troepen den spoorweg zullen bezetten, ten einde den weg naar de kust open te houden voor eventueel gevaar. - Het Amerikaansche huis van afgevaar digden is, naar men meldt, beslist tegen het en eener schadevergoeding voor de inbe zitneming der Philippijnen. Maar de senaat zou daarin toestemmen, als Mac Kinley dit verlangt, Het geringe aantal beschikbare schepen doet de ontruiming van Cuba slechts langzaam vorderen. Men verwacht dat het wel Januari zal worden eer de laatste Spaansche soldaten huiswaarts gaan. Een petitie met niet minder dan 100.000 namen van de bewoners van Havana verzoekt president Mac Kinley geen verder uitstel te verleenen met de ontruiming van het eiland door de Spanjaarden, en betoogt de noodza- kelgkheid om maatregelen te treffen tegen de vreeselijke ellende op Cuba. - Paul Kruger is weer onwel. Hg lijdt aan de oogen. DREYFUS S. Het Fransche kabinet beeft besloten het besluit van het hof van cassatie te eerbiedigen. De regeering zal het hof zijn taak vergemak kelijken. - Verscheidene bladen deelen mede, dat het nader onderzoek in de Dreyfuss-zaak niet door een commissie, maar door de geheele strafkamer zal plaats hebben. Men zou Maandag daartoe hebben besloten, en wel op dezen grond, dat als een of meer raadsheeren worden gedelegeerd, dezen het voorwerp zouden zijn van alle aan vallen. Bevestigd is dit bericht nog niet. Steeds opmerkelgker wordt de zwenking van de anti-Dreyfuss-pers. De Cassagnac, die voor een paar dagen nog het hof van cassatie aanviel, zegt nu dat, als het geheime dossier niets blijkt te zyn, de vyf personen, die sedert. 1894 minister van oorlog waren, naar het Duivelseiland of naar de galeien moeten worden gezonden, als gewone moordenaars. - Picquart mag voortaan tweemaal per week zijn neef Edmond Gast ontvangen. De zaak van den geheimzinnigen gevangene op Mont Valêrien wordt door de Aurore weder aangeroerd. Maar het blad stelt de aankomst van den geheimzinnigen persoon op een veel later tydstip dan in de eerste berichten. Dit verschil van datum wordt door de Droits de VHomme opgehelderd: er zijn twee ge heimzinnige gevangenen, de een zit sedert 11 October, de tweede sinds don 22en. Uit latere berichten van de Aurore blijkt, dat beiden er des nachts zijn heengevoerd. De D. de VU. belooft spoedig uitvoeriger mede deelingen. Tot de jongste gissingen behoort volgens Duitsche bladen deze, dat de gevangene de officier Dolffus is, die in een der onthullingen van Esterhazy is aangeduid als Cet canaille de D., die verraad zou hebben gepleegd ten bate van Italië. De Siècle daarentegen geeft niet onduidelyk te verstaan, dat de gevangene prins Louis Bonaparte is. Opmerkelgk is, dat de datum, waarop de arrestatie zou hebben plaats gehad, bijna samenvalt met die van de beweerde onthul lingen over een complot, waarin de naam van 3n prins programma. Tot de daartoe genoodigden be hoorden de vertegenwoordigers van vele her vormde kerken in den vreemde en van Protestantsche vorsten. Eigenaardig is dat i. Engeland geen gehoor had gegeven aan deze uitnoodiging. Na de inwijding las keizer Wilhelm een aanspraak voor, waarin hij erop wees, dat te Jeruzalem het gemeenschappelijk werk ge schiedt, dat alle Christenen boven geloofsver schil en natie, in apostolisch geloof vereonigt. Van Jeruzalem kwam het licht, in den glans waarvan het Duitsche] volk groot en heerlijk geworden ia. Wat de Germaansehe volken zijn, zgn zij geworden onder de kruisbanier, het teeken van zelfopofferende naastenliefde. Gelijk vóór bijna tweemaal duizend jaar moest ook heden uit Jeruzalem de kreet weerklinken, die het verlangend hopen van allen bevat: „Vrede op aarde!" De keizer vernieuwde de gelofte zijner voor vaderen: „Ik en mijn Huis zullen den Heer dienen." Hij noodigde allen uit, een zelfde ge lofte te doen. De keizer besloot met de bedeGod geve, dat het vertrouwen op Hem, naastenliefde, ge duld in lgdensnood en flinke arbeid de edelste sieraden zullen blijven van het Duitsche volk; dat de geest van vrede der Evangelische kerk der en meer het volk doordringe en heilige. Na afloop der plechtigheid zoo seint een correspondent van het N. v. d. D. werden de afgevaardigden der buitenlandsche berken aan den keizer voorgesteld en uitgenoodigd 's avonds te komen theedrinken in het keizerlijk kamp. De Nederlandsche afgevaardigden werden zeer vriendelijk ontvangen door de keizerin en den keizer wien de heer Van der Flier een brief van onze Koningin Opmerkelijk is dat ook in de Duitsche telegrammen wordt melding gemaakt van een afkorting van 's keizers reis; welk bericht nader blijkt van Daily News afkomstig te zgn. Maar als eenige reden worde opgegeven de groote warmte, welke menschen en dieren doet lijden. Gelijk wij reeds mededeelden heeft de keizer te Jeruzalem een stuk grond gekocht en dit aan de R. K. vereeniging van bet Heilige Land geschonken. Hy deed daarvan per telegraaf mededeeling aan den Paus. In dat telegram zeide de keizer, dat het hem aangenaam was te bunnen toonen hoe dierbaar hem de gods dienstige belangen der katholieken zgn, die hem ter behartiging toevertrouwd zijn. De Paus antwoordde, dat hij zeer getroffen as door deze goede tijding en sprak zijn groote voldoening erover uit. Hy was er zeker van, dat alle katholieken van dank voor Zgne Majesteit zouden vervuld zijn en sloot zich bg anderen aan in het brengen van een oprechte dankbetuiging. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. BRIEFWISSELING. Aan den heer W. van der Sluis Hzn te Groede. U hebt de voordracht wel mooi gevonden; anderen niet. Over een dergelijk verschil van gevoelen valt moeielijk een pole miek te voeren. Ter bestrijding der bezwaren, in het Weekblad van ZVI. geopperd, moeten wy u verwijzen naar dat blad. Wij haalden ze eenvoudig aan als bewgs, dat ook anderen niet gunstig dachten over den vorm der voordracht. Billijkheidshalve willen wij hier, ook voor onze lezers wel meedeel en, dat bij de voor dracht van den heer Jansonius te Aarden burg buiten zijn schuld de sciopticon niet aangekomen was. Tertrokken en aangekomen scliepen. Biykens bij het dep. van marine ontvan gen bericht is Hr Ms flottieljevaartuig Koetei 31 October jl. van Colombo vertrokken. HANDELSBERICHTEN. Graanmarnten enz. Oostbtog, 2 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim en de handel vlug ger. Goede kwaliteit erwten prijshoudend. Men besteedde beden voor :jarige tarwe a den H.L.nienwe 8.40 a f 8.60 den H.L.jarige rogge/a nieuwe f 5.40 a f 5.60 den H.L.jarige wintergerst a nieuwe 8.45 a 8.60 de 100 K.G.; jarige zomergerst af—. nieuwe/a de 100 K.G.chevalier f a f de 100 K.Ghaver 6.50 6.65 de 100 K.G.; paardenboonen den H.L.bruineboonen a den H.L.witteboouen a den H.L.groene erwten 9.a 9.40 kroonerwten 8.75 a 9.den H.L.kook a en niet kook den H.L.koolzaad a -.kanariezaad a per 100 K.G. Amsterdam, 2 Nov. Lynolie f 187/e- Raapolie 25xji a contant. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Dinsdag I November. Berlyn. De uit Amerika gemelde prys- verbetering had bier weinig invloed, omdat er niet veel lust tot zaken bestond; ook de ver mindering der voorraden alhier kon niets eegbrengen. De kleine prijsverbetering, voor tarwe en rogge aanvankelijk bedongen, is dan ook later verloren gegaanternauwer nood hebben de prgzen het standpunt van Maandag kunnen handhaven. New-York dia. vorigon dag Chicago „66? PRIJZEN VAN EFFECTEN. v Koer» Per tebgroat Kom. Keizer Wilhelm in het Oosten. Juist vyf jaar na het leggn van den eersten steen voor de kerk te Jeruzalem, op den Her vormingsdag, heeft keizer Wilhelm met groote praal de nieuwe kerk te Jeruzalem ingewijd. Deze kerk is gebouwd op de plaats, waar eens de ridders van St. Jan een klooster had den, en was in 1869 door sultan Abdoel Azis aan den toenmaligen koning van Pruisen ge schonken. Het plan voor de kerk is van den Berlynschen architect Adler, dat van den toren van den keizer zelf. De kerk staat juist op de plek, waar de oude kerk der St. Jansridders stond. Zg is in den stijl der Noorsche Kruisvaarderskerken ge bouwd. Een gewelfde zuilenbasilica met drie schepen en achthoekige koepels. De toren Btaat boven het Zuidelijk zyschip. Links naast den toren is het hoofdportaal. De platte daken en de getande randen om de koepels herinneren aan den Arabischen bouwtrant. Kalksteen van Bethlehem en omstreken heeft tot bouwmateriaal gediend. De Duitsche kunst heeft het hare gedaan om door fresco's ge schilderde ramen, enz., het inwendige te ver sieren, terwyi ook de klokken uit Duitschland afkomstig zyn. De inwyding had met groote plechtigheid plaats, volgens een lang te voren opgemaakt Het Instituut tot onderwijs van blinden te Amsterdam. 13 November 1808 13 November 1898. „La clmrité batave rcvêt un caractère national". „Le sentiment de la bienfaisance est entrê profondément dans les moeurs de la nation". Constant™ Biart, President de VAdministration des Hospices civils, Membre du Senat de Belgique. De woorden, door don afgevaardigde der Bel gische regeering, hierboven geplaatst, kwamen in myne herinnering terug, toen ik korten tijd geleden, bg een bezoek aan het Blinden-Insti- tuut, doordrongen werd van eerbied voor dit schoone en heilryke gedenkteeken van Neder- landschen weldadigheidszin. Op mijne vraag, hoe lang bestaat deze Inrichting, die steeds zoo krachtig voortschrijdt op den weg, welke leidt tot voorbereiding voor een nuttig, waardig en tevreden bestaan van al die kleine, in hun groot gemis nog zoo opgeruimde kinderen, vernam ik, dat op den 13eu November a. s. het negentigjarige bestaan ervan herdacht wordt. Met een gevoel van dankbaarheid en waar deering voor de voortdurende bewijzen mijner landgenooten, dat hun het hart op de rech te plaats zit, door, naast het krachtig,en wel dadig bestuur dezer inrichting, door stoffelgke bijdragen mede te werken tot het heil dezer ongelnkkigen, hoorde en aanschouwde ik de verbazende vorderingen, die de zoo jeugdige blinden op het gebied van schoolonderwijs, handwerken en knnst gemaakt hadden. Het ligt niet in mijn bedoeling om in bij zonderheden al het merkwaardige en bewon- deringswaardige, dat in het instituut te zien valt, te beschryven. De openbare lessen, op "Woensdag van 1012 uur, bieden u eene gelegenheid om met eigen oog en hart de zegeningen te zien en te ge voelen, die door den vaderlandschen weldadig heidszin hier worden genoten door hen, die de Btreelende schakeeringen der kleuren, de schit. terende pracht en den bigden zonneglans der lente niet mochten kennen. Daarom, welda dige landgenooten, blijft voor het blinden-insti- tuut, in 1808 te Amsterdam opgericht met vijf leerlingen en thans negentig jaren later tachtig jeugdige jongens en meisjes, allen intern, tellende, uwe waardeerende belangstelling bewaren 1 Wat een heerlyke roeping deze misdeelde kleinen door onderwys en opvoeding op te leiden tot nuttige leden onzer maatschappij. Moge het blindeninstituut, het welsprekend monument van edel geplaatsten weldadigheids zin, zgn schoone roeping, na negentig jaren van nuttigen, volhardenden arbeid, nog vele jaren tot heil van den misdeelden natuurge noot en ter eere van ons vaderland blijven vervullen Staatsleenlngen. NEDERLAND. pCt. Bedreg Stukken Cert. N. W. Soh. 8)4/ 1000 857/8 843/4 8 1000 971/s 97 S r 1000 96)4 W/U HONG. Goudleening 4 100 100 ITALIË. ia8. 62/81 5 Lire 100-100000 851/4 o P O Mei-Novomber 5 11. 1000 845/I6 84 dito J*n.-Jali 5 1000 836/8 8311/ia PORT. O. B. 53/84 met ticket S 217/g 213/4 dito dito '88/89 met ticket 4)4 fr. 500 339/16 837/ig RUSLAND. Obl. 1880 gecons. 4 2.R. 625 973/a dito 1889 Hope 4 ff 625 97)4 979/w dito '94 6e Em. 4 625 99)4 dito 1867/69 4 100 101)4 1017/g dito 1884 goud 5 G.R. 135-1000 lOSll/m 1039/18 8PANJE. O. buitsnl. Perpet4 Pe». 1000-34000 40 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-35000 TURKIJE. Gepm. 4 fr. 500-S500 Ge-jonv. terio D. 30-3000 30-100 891/4 - 219/16 - 243/4 !!241/2 - 1071/s EGYPTE O. L, '76 4 20-100 BRAZILIË. ObL Louden 1888. 4}* 1000 dito ObL 1889 4 56S/8 541/8 VENEZUELA 1881 4 100-500 83B/„ 3215/w Indnstrieele en Financieele ondernemingen NEDERLAND. pCt. N.W.anPac. Pbr. Cert- 5 500-1000 657/8 65S/4 Ned. Hand. Mij A. 147 N.-LHandelib. A. 1000 85 Zeeland Pr. dito 350 dito ObL 1886. 1000 Snoorwegleenlnseno NEDERLAND. pCt. Noll. Spoor A. Mij tot ExpL v»n St. Sp*. Aaad. Nsd. Ctr. Spw. A. dito Obligation. 1 N.-I. Spw. Aand. N.-B. Boxt. Obl. gartemp. 1875/80 dito 3e hypotheek ITALIË. Spoorweg- leening 1887/89 3 Lir. 500-2600 1000 - 250 111 sr.o 1000 92 250-1000 180 92)4 950-1000 Zuid Ital. Sp. O. 3 POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 Kurk Ch. Ac, O. 4 Mosk. Sraol. dito 4 1. W. Spooring 4 AMERIKA. Atcb. Top 8. F. cert. Tan pref. aand dito Alg. Hyp. O. 4 Centr. Pao. Obi. 5 N. Y. PeunaylT. Ohio prior Obl. 4)4 lllinoii Cert. y. A. dit. Leas L. St. Ct. 4 Miss. Kan*. Tpx. le Hyp. Obl. 4 Oreg. Short. Lias Inc. Bonds B. 5 St. Paul Minn. Manit. 3e hyp. O. 6 Union Pac. Sr. Oorcp, Crt,T.pref. Aand. Union Pao. goud O. 4 W«it. New. Y. Penna. Alg.hyp.O. 3 Id. id. Inc. Mort. gage Gcldb. 6 500-5000 Z.S. 100 5315/16 567/8 57 JL*remic-r.eenlngen. 100 100 1000 1003/8 - 1016/g 1015/g 500-1000 8416/jg 85 500-1000 03)4 1000 500-1000 1093/4 1097/a 500-1000 500-1000 500-1000 877/8 500-1000 573/4 571/u NEDERL. St. Am. 3 f 100 1093/4 Stad Rotterdam 3 100 1053/4 BELGIE. St. Antw. 1887 3)4 100 oito Bnuisl 1886 2)4 100 HONG.Tbeiii loten 116 OOSTENRIJK. Staatileeningl854 4 250 500 118 100 164 Cred. init. 1358 100 &USL. Staatil. 1864 a 100 a 100 SPANJE. St. Madr. 8 a 400 83 831/4 TURKIJE. Spoorwl. 3 400 35% Prijzen van coupons en losbare Obligation. Amsterdam 1 Nov. Oostenrijk Papier20.92)4 Ooitenrijk Zilver20.92)4 Diverie in 11.52)4 /r met affidavit 11.98 Fransohe47.30 Belgische47.30 Diverse Rijksmark 68.65 Russen in Goudroebel 1.90)4 in Z. R- 1.25 Spaaniche Buiten! Binnenl1.05 Ainerik. in dollars 2.46)4 2 Nov. 20.92)4 3 20.031/, - 11.53)4 11.98 ff 47.80 47.30 58.65 1.90)4 1.06 3.47 Burgerlijke Stand. Yan 1 en 2 November Middelburg. Bevallen: H. E. Kunst, geb. Schoenmaker, z. L. Gabriëlse, geb. Louweree, z. OverledenD. Willems, z. 2 w. J. F. Drioel, man van J. E. van Eijzeren, 67 j. H. A. de Chalmot, ongeh. z. 43 j. DE COLLECTEUR te Middelburg maakt bekend, dat de trekking der le klasse van bovengenoemde loterij begint 21 Novem ber a. 600-1000 64)4 64 1000 97lB/i« 98 1000 - 54% - 1000 -1* 137/j Men biede het gelnk de hand. als hoofdprijs in het gelukkigst geval biedt de nieuwste groote Geldverloting, die door de Hooge Regeering van Ham burg goedgekeurd en gewaarborgd is. De voordeelige inrichting van het nieuwe plan bestaat daarin, dat in den loop van slechts weinige maanden in 7 verlotingen van II8.00O loten 59.180 prijzen, bedragende ll.34S.325 Mark, ter volledige beslissing zullen komen daaronder zijn kapitale prijzen van eventueel 500.000 Mark, bg uitne mendheid echter Mark. pr. a pr. k pr. a pr. a pr. 1 pr. k pr. a 1 pr. k pr. a 1 pr. a 300.000 200.000 100.000 75.000 70.000 65.000 60.000 55.000 50.000 40.000 30.000 Mark. 2 pr. a 20.000 26 pr. k 10.000 56 pr. k 5.000 106 pr. a 206 pr. a 812 pr. a 1518 pr. 36952 pr. a 19490 pr. a300,200 134, 104, 100, 73, 45, 21. 3.000 2.000 1.000 400 155 De pr ij strekkingen zgn volgens plan van ambtswege vastgesteld. Yoor de aanstaande eerste prij strek king dezer groote, door den Staat ge waarborgde, Geldverloting kost; 1 geheel orig.-lot sl. Mrk. 6 of f 3.50 1 balf 3 - 1.75 1 kwart lVa - 0.90 m inzending van het bankpapier of per postwissel. Alle commissies worden onmiddellijk met de grootste zorgvuldigheid uitge voerd, en ieder speler ontvangt van ons de met het wapen van den Staat voor ziene Origineele Loten zelf in handen. Bij iedere bestelling wordt het ver- eischte officieele plan, waaruit de ver deeling der prgzen op de verschillende klassen, alsook de betreffende inleggel- den te vernemen is, gratis bggevoegd zenden wij aan onze begunstigers onaangevraagd na elke trekking de officieele lijsten. De uitbetaling der prgzen geschiedt steeds prompt onder waarborg van den Staat en kan door directe toezending of ook, naar verkiezing der belangheb benden, in alle grootere plaatsen van Nederland bewerkstelligd worden. Ons debiet is steeds door het geluk igunstigd en onder vele andere aan zienlijke prijzen hebben wij meermalen, volgens officieele bewyzen, de eerste Hoofdprijzen verkregen, en onzen be gunstigers zelf uitbetaald o. a. Mark 250.000, 100.000, 80.000, 60.000, 40.000 enz. Het is te voorzien dat bij deze op den hechtsten grondslag gevestigde on derneming van alle kanten op eene zeer werkzame deelneming bepaald kan wor den gerekend; wij verzoeken derhalve, om alle commissies te kunnen uitvoeren, de bestellingen zoo spoedig mogelijk, in elk geval vóór den 15 NOVEMBER e. k., te doen toekomen. Bankiers en Geldwisselaars, in RAMBURe. P. S. Hiermede danken wy voor het vertrouwen, ons tot hiertoe geschonken, en daar wij by bet begin der nieuwe verloting tot deelneming inviteeren, zullen wij ook voor het vervolg trach- en door eene stipte en reëele bediening de tevredenheid van onze geëerde be gunstigers te verwerven.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3