FEUILLETON. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. Dikwijls komt het voor dat de andijvie uit den band groeit of door vochtigheid tot ver rotting overgaat. Om deze bezwaren tegen te gaan hebben eenige tninierB het binden ver laten en vervangen door aanaarding van de bossen op zulk eene wijze, rondom de krop, dat deze den vorm van gebonden andijvie aanneemt. Deze methode brengt mede dat de bladen goed geel worden en de koppen het rogenwater doorlaten. Een ieder neme de proef. De minister van binnenlandsche zaken heelt een nieuw reglement vastgesteld voor de onderzoekingen aan de rijks-landbouwproefsta tions. Het is opgenomen in de Si. Ct. van heden. Provinciale staten van Zeeland. Zitting van heden, (Dinsdag) middag te 2 uren. Voorzitter de commissaris der koningin. Tegenwoordig 38 leden en de griffier. Afwezig de heeren Pompe van Meerdervoort, J. A. Bolle en D. J. Pronkers, met kennisge ving en Kloppers zonder deze. De voorzitter opent de vergadering ia naam dor koningin. Daarna stelt hij aan de orde de beëediging van de in Juni jl. herkozen leden de heeren W C. de Smidt en mr J. H. L. van Buren. Deze leggen de vereischte eeden af, worden door den voorzitter geluk gewenscht en nemen zitting. Vervolgens geschiedt mededeeling van het adres, door Gedeputeerde Staten aan H. M. de Koningin ter gelegenheid Harer inhuldiging aangeboden. De leden geven van hunne instemming met dit adres blijk. Mededeeling wordt gedaan van verschillende ingekomen stukken. Namens Gedeputeerde Staten deelt de voor zitter mede, dat omtrent den post, voorko mende onder hoofdstuk IX der uitgaven op de provinciale huishoudelijke begrootingen voor 1897 en 1898, sedert de vorige vergadering niet is beschikt en dat sedert dien tijd geene onder- handsche aanbestedingen hebben plaats gehad. Ook dat het gemeentebestuur van Goes zich verbonden heeft tot afkoop van den tol op den weg van Goes naar 's Gravenpoldermet voorstel om in deze wijziging van het in de zomervergadering genomen besluit te berusten. Dit wordt goedgevonden. Nog wordt mededeeling gedaan van ingeko men adressen, o. a. van den raad der gemeente Hoedekenskerke om een renteloos voorschot tot wegsverbetering, en van den heer A. Lants- heer om een subsidie voor een atoomtramweg van Vlissingen naar Domburg. Beide stukken worden gesteld in handen van Gedeputeerde Staten. Gelijk besluit wordt genomen ten opzichte van adressen der gemeenteraden van Veereen Nisse om een subsidie, resp. ad 1325 en f222.50, in de kosten barer huishouding voor 1899. Aan de orde is nu de stemming over het amendement van den heer Hammacher en over het voorstel van Ged. Staten betreffende de subsidiëering van de Maatschappij tot bevorde ring van Ooft- en Tuinbouw in Zeeuwsch- Vlaan- derons Westelijk deel voor een snoeicursus. Het amendement van den heer Hammacher om aan de Maatschappij een subsidie van ƒ100 te verleenen, wordt aangenomen met 23 tegen 15 stemmen. Daarna stelt de heer Hammacher voor aan het amendement nog toe te voegen, dat door het bestuur jaarlijks aan de Staten mededee ling zal worden gedaan van het geldelijk beheer en den stand van het onderwijs. Dit wordt met algemeene stem men aangenomen. Door die beslissing is het voorstel van Gedep. Staten vervallen. Ter tafel komt nu het adres van Gedepu teerde Staten omtrent het voorstel van den heer I. H, C. Heijse, tot wijziging van art. 102 van het algemeen reglement voor de pol ders of waterschappen; met een schrijven van den heer Heijse tot wijziging van zijn amen dement en eene mededeeling van Ged. StateD betreffende de sedert de zomervergadering ingekomen ambtsberichten van waterschaps besturen. De behandeling hiervan wordt aangehouden tot de eerstvolgende bijeenkomst. Alsnu worden overgelegd de verschillende H B Ij Ia 3ÉÏ. 3. Novelleuit het Fransch van J. LEMAITRE. „Beknor mij niet, mijne Hellé,"riep Maaïs uit. „Ik zal u alles bekenuen. Door 't turen naar beneden, heb ik eindelijk mijn geliefde herkend, te midden der jongelieden die op de plaats spelen. En hij heeft mij zeker ook herkend. Zelfs weet hij waar 't raam van mijne kamer is. Hoe Dat weet ik niet misschien heeft hij my aan 't venster gezien, als ik er stond te kijken naar den zonsondergang. Op zekeren nacht o, ik sliep toch zoo heerlijk, dat verzeker ik u, werd ik gewekt door een gesis. Een pijl brak juist tegen den maar van mijn cel ik heb er de stukken van bewaard Er was een brief aan vastge bonden. Is dat nu mijn schuld?" „En hebt gij hem geantwoord?" „Zonder dat zou hij gestorven zyn", sprak Mnaïs, „en ik wil niet dat hij sterft. Hij verwachtte een antwoord en gaf mij aan op welke manier dit hem kon bereiken, 't Is heel eenvoudig, weet ge. Ik heb mijn brief met een tamelijk grooten steen aan het einde van een draad vastgebonden en die naar om laag laten zakken en rollen, heel laDgzaam, tot onder aan het terras „En waar hebt ge die draad van daan voorstellen van Gedeputeerde Staten, die naar de afdeelingen worden verzonden. De voorzitter deelt mede dat de presentie lijst der vergaderingen van Gedeputeerde Staten ter griffie is nedergelegd. Hierna wordt de vergadering gesplitst in afdeelingen en bij loting uitgemaakt dat zit ting zullen hebben In de eerste afdeeling de heeren De Smidt, De Veer, Heijse, Van Dam, Fruijtier, Moerdijk, Hombaeh, Van Teylingen, De Bats, Huvers, Kakebeekebenevens de heeren Van Rompu en Van Waesberghe JanseDS, leden van Gedeputeerde Staten. In de tweede afdeeling de heeren Hennequin, Oggel,' Pompe van Meerdervoort, Den Boer, Hammacher, Dronkers, Van d. Have, Noordijke, J. A. Bolle, Erasmus, Fokker, Loois; benevens de heeren De Casembroot en Siegers, leden van Gedeputeerde Staten. In de derde afdeeling de heeren Vader van 's Gravenpolder, V. d. Meer, De Jonge, Ysebaert, Van Woelderen, Van der Lek de Clercq, Hollestelle, Van Buren, Van Deinse, Maas, M. Bolle, Moes; benevens de heeren Van Lynden en Lucasse, leden van Ge deputeerde Staten. Alsnu is aan de orde de dag bepaling der volgende bijeenkomst. Op voorstel van den voorzitter wordt goed gevonden die te houden Vrijdag 4 November, '8 voormiddags te 10 uren. Daarna wordt de bijeenkomst gesloten. LETTEREN EN KUNST. Door de firma Frederik Muller Co. te Amsterdam zal op 8 November in den Brakke Grond aldaar worden geveild een interessante verzameling oude schilderijen, waaronder merk waardige stukken uit de Italiaaasche school; een miniatuur van Van Dijck en een aantal belangrijke paneelen of doeken van oud-ïïol- landsche meesters. Als voor onze provinciën interessant noemen wij daaruit een gezicht op Vlissingen, van uit de haven gezien, door Jan Abrahamsz. Beer straten (1622—1666). Het gezicht op de stad met zijn verdedigingswerken, molens en huizen is zeer gedetailleerd weergegeven op dit kapi tale stuk, dat 1 meter hoog en 2.05 meter breed is. Van den Middelburgschen schilder A. Coorte» (XVIIe eeuw), komen in veiling twee stukjes met vruchten in zijn bekend genre. Verder een kerkinterieur van den Arnemuidschen bur gemeester Dirck van Deelen (1605—1671) en zoetwatervisschen van den te Middelburg ge boren kunstschilder Pieter de Putter (overleden 1659). De catalogus bevat uitstekende afbeeldingen in photogravure van de voornaamste schilderijen. Het ontbreekt den wakkeren uitgevers van De Wereldkroniekden heeren Nggh en Van Ditmar, te Rotterdam, niet aan ijver en lust, om voor hun weekblad propaganda te maken. Nu weêr stelden zij voor hen, die met 1899 daarop geabonneerd zullen zijn, een Souvenir aan de inhuldiging van onze koningin beschik baar. Het bevat een twaalftal lichtdrukken naar goed geslaagde photograpbieën. Van hen, die den intocht te Amsterdam en te 's Graven- hage of de revue op de Renkummer heide bijwoonden, is deze aardige premie, die ook voor niet geabonneerden tegen een zekeren prijs verkrijgbaar is, een aangename herinne ring aan blijde dagen en aan een voor ons land belangrijke gebeurtenis. Nadat, zooals gemeld, Orelio reeds voor zijne benoeming tot leeraar in den zang aan het conservatoire te Luik had bedankt, zijn hem nu weder door den directeur zulke voor- deelige aanbiedingen gedaan, dat hij het aan bod nader in zeer ernstig ber aad heeft genomen. De Rembrandt-tentooastalling, die Maan dag officieel is gesloten, blijft nog tot en met Donderdag a. openin verband met een bezoek [dat daaraan dien dag zal worden ge bracht door de hertogin van Albany, zuster van onze koningin-moeder. De tentoonstelling werd tot en met 31 October bezocht door ongeveer 43.000 personen, waar van omstreeks 37.700 op gewone entreekaarten en omstreeks 5300 week-, maaDd- of wel vrij kaarten. Woensdag 9 November wordt in den gehaald „Word niet boos, ik heb haar uit de mand genomen, waarin al de dradon gekleurde zij zijn, die dienen moeten om den sluier voor de godin te borduren." „O, Mnaïs, wat hebt gij gedaan Om genade te vinden in de oogen der godin moet men een rein hart hebben, waarin alleen liefde voor haar en voor het vaderland woont. En niet alleen houdt gij uw hart voor baar niet smetteloos, maar gij gebruikt ten bate van een hartstocht, die voor de godin beleedigend is, voorwerpen, die haar toebehooren Helaas! ik ben hang, dat zg zich van ons zal afkeeren, door uw gedrag". „Maar", zei Mnaïs „ik heb de godin lief en dat weet zij. Zij zal er niet boozer om zijn dan ik was dezen zomer toen toevallig, terwijl ik in den tuin zat te werken, een vogel een eindje van mijn wol en een draad van mijn spinrokken roofde". „Gij begrijpt niet eens mijne gedachte" zei Hellé. „Ik zou u stellig moeten verraden aan den regent. Maar de misdaad is begaan; daarbij houd ik toch nog van u en ik wil u geen schande en smaad berokkenenmaar beloof mij dat gij dien jongeling niet meer zult schrijven". „Ik beloof het u". „Dat is niet alles; gij zult den sluier niet meer aanraken en ik zal hem alleen bor duren". „Zooals gij wilt" zei Mnaïs, innerlijk zeer schouwburg te 's Gravenhage opgevoerd Rem brandt, drama in vijf bedrijven en zeven tableaus van Yirgile Josz en Louis Dnmur. Dit stuk heeft in het Nouveau Théatre te Parijs veel succes gehad. De hoofdrol wordt door den heer De val vervuld, die deze rol in genoemden Parijschen schouwburg heeft ge speeld. Zondag dirigeerde in het concertgebouw te Amsterdam na de pauze Richard Strauss de eerste uitvoering in ons land van zijn jongste werk Also sprach Zarathustra. Hij vond het publiek zoo talrijk en zoo aandachtig mogelijk, het orkest zoo volkomen opgaand in zijn taak, en daarvoor door Mengelberg zoo voortreffelijk gestijld, als eenig componist dat maar wenachen kon. En het was dan ook geen gewone plicht pleging, dat Strauss na de uitvoering tot twee malen toe de hand van André Spoor drukte, aldus iu hem den concertmeester en tegelijk zijn collega's eerend. Wat Strauss zelf aangaat die reeds voor de pauze, na de zeer gelukte uitvoering van zijn Tod und Erklli.rung, onder leiding van Mengelberg, op het podium was geroepen en met geestdrift was toegejuicht en die, toen hij zelf den dirigeerstok in handen nemen kwam, een krans aan zijn lessenaar vond hangen hij werd na Also sprach Zarathustra nog met een krans van Averbamps klein a cappella-koor verblijd en een storm van applaus brak los, toen de laatste accoorden zeer zacht waren weg gestorven. Tot vier malen toe moest Strauss, die een persona gratissima in de hoofdstad is, waar hij reeds vroeger als dirigent optrad, ko men buigen voor de enthousiaste Amsterdam mers. Het was alsof zij niet van hem konden scheiden. En langzaam, als 't ware nog geboeid door hetgeen zij gehoord hadden, vloeide de menschenma8sa uiteen. Op straat druk napra ten onder de talrijke groepjes, die zich vorm den Zarathustra, of liever Strauss, had blijk baar niet te vergeefs gesproken. Vad Door het hoofdbestuur van de schippers- vereeniging Schuttevacr is aan den minister van waterstaat een adres gericht, houdende verzoek maatregelen te willen nemen, dat worde overgegaan tot verbreeding van de buitenhaven te Hansweert. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst heeft in een adres der Koningin-moeder dank betuigd voor haar besluit om het aan II. M. aangeboden nationaal huldeblijk dienstbaar te maken aan de oprichting van een volkssanatorium voor longlijders. Een wijziging is gebracht in de godsdienst oefeningen, welke ter reede en in zee aan boord der oorlogsschepen gehouden worden. Werd het tot nu toe aan de keus van état major en schepelingen overgelaten deze oefeningen al of niet bg' te wonen, thans is in beginsel aangenomen, dat de kerk door een ieder, die niet door ziekte ot eenige dienstverrichting daarin verhinderd is, zal worden bezocht. Alleen hij, die gemotiveerde bezwaren kan doen gelden, wordt daarvan vrijgesteld. Waar het mogelijk is, zullen gebed en leerrede, voor te lezen door den officier, die door den com mandant van den bodem het meest geschikt geacht wordt en waarbij in de eerste plaats gelet moet worden op hen, die een bijzondere roeping mochten gevoelen, van psalmgezang vergezeld gaan. Meer speciaal wordt de com mandant met het toezicht belast. Onder de studenten der polytechnische school te Delft is een Sociaal Democratische propagandaclub opgericht. Zjj zal voor de stu denten te Amsterdam voordrachten doen houden. Te Bussum is een bleekerij met woning afgebrand. Te Hoorn geschiedde hetzelfde met eene wasch- en strijkinrichting en twee arbei derswoningen. Te Zaandam is Zaterdagavond een metse laar, gehuwd en vader van twee kinderen, van een hoogen steiger gevallen en levenloos opge nomen. In een zijkanaal van het Noordzeekanaal is op een baggermachine een stoomlier uit zijn verband gesprongen, met het gevolg dat een 50jarige gehuwde werkman, uit Sliedrecht, zoodanig aan het hoofd werd getroffen, dat hij op den weg naar het gasthuis te Haarlem waarheen men hem vervoeren wilde, overleed. verheugd dat zij niets meer te doen had. En, van haar kant, was Hellé zeer blij, dat zij nu alleen aan den heiligen sluier kon werken. Onderwijl kwam er bericht, dat de ontelbare Perzische schepen naar Attica kwamen en dat Themiocles tot bevelhebber van leger en vloot der Grieken benoemd was. De krijgsvader kwam in 't huis der Errhé- phoren om afscheid van Hellé te nemen. „Ik vertrek mijn kind", sprak hij tot haar, „en ik weet niet of de goden mij de overwinning zullen schenken, noch zelfs of ik terug zalkeeren". Hellé straalde van blijdschap eutrots: „Ja, lieve vader, gij zult overwinnaar zijn en in de stad terugkeeren, Het is mij alsof dat e8nigermate van mij afhaDgfc, alsof mijn zwakke handen met den heiligen sluier het lot van 't vaderland vasthielden en alsof de toewijding, waarmee ik de figuren borduur, de winden zal doen bedaren daar ginds op de blauwe zee, en de bewegingen der vloot gelukkiger en gemakkelijker zal maken, door de gunst van Pallas Athene." En van dien dag af werkte Hellé met zulk een ijver en hartstocht aan den sluier, dat zij verbleekte en men gezegd zou hebben, dat er iets van bare ziel en bare krachten overging in eiken steek van haar borduurwerk. En Mnaïs, die niets uitvoerde, sliep van 's morgens tot 's avonds, en haar frissche schoonheid ontlook meer en meer. Nu wordt alweer gemeld, dat de man, die te Almeloo door een trein de beide beenen af. gereden waren, niet dood is, maar naar omstan digheden zich zeer wel bevindt. Zaterdag avond is nabij het station Waardenburg een overwegwachter tusschen de buffers geraakt van met beetwortelen geladen waggons, die men wilde verzetten. Zwaar ver wond werd de man n aar zijn woning vervoerd. De onderwijzer te Woldendorp, die, toen hij een ouden revolver wilde schoonmaken, een kogel in het hoofd kreeg, is na een moeilijke operatie van het projectiel verlost. De kogel was geheel vervormd, maar de hersenen bleken niet getroffen, zoodat er hoop bestaat op vol komen herstel. Eeri drama is Zaterdag avond om 10 uur iu de infanterie- kazerne te Utrecht afgespeeld. Een milicien soldaat stond op post op de achterplaats der kazerne en zag in een waschlokaal, dat met een raam uitzicht geeft op genoemde plaats, licht ontsteken, omdat in dit lokaal door een soldaat, onder toezicht van een onderofficier, nog eenige bezigheden te verrichten waren. Hierop liep de bewuste schildwacht naar het raam, laadde zijn geweer met scherpe patronen, welke hij in zijn functie als post in zijn bezit heeft, en vuurde, zonder eenige reden, door het raam op de beide militairen. Het eerste schot trof een milicien-soldaat in het hoofd, die onmiddellgk in elkaar zakte en op de plaats dood bleef, het tweede schot den sergeant even boven den Behouder door zijn jas, zoodat de sergeant er met een schramp aan de kin afkwam. De sergeant liep daarop naar de aangrenzende kamer, waar eene compagnie gela- geerd is, om hulp in te roepen, alwaar een derde en een vierde schot door de ramen werd gelost, doch gelukkig zonder iemand te ver wonden. De dader werd onmiddellgk daarna gegrepen en in arrest gesteld. De oorzaak van deze ramp moet hoogstwaar schijnlijk worden toegeschreven aan een vlaag van waanzin. Omtrent den dader vernam het U. D. nog de volgende bijzonderheden. Altijd was de man eenigszins vreemd geweest, stil en terug getrokken. Hij zonderde zich iu den regel af en ging met zijne kameraden zoo weinig mo gelijk om. Doch zijn toestand was niet van dien aard, dat de commandant het noodig had geoordeeld bijzonder op hem te letten. De man verklaarde dat hij op den sergeant geschoten had, omdat hg meende, dat deze den soldaat mishandelde. Ter zake van eenzelfde feit, ofschoon minder vreeselijk, was hij al reeds gedegradeerd van milicien-korporaal tot soldaat. Ook toen meende hij dat een sergeant een soldaat mishandelde; hij kreeg toen een opwelling om voor den man op te komen en mishandelde den sergeant. Vermoedelijk heeft hij nu ook thans zulk een waanzinnige aandrift gekregen helaas met het hierboven gemelde vreeselijke gevolg. Het gemeentebestuur van Brugge heeft in het geschil met de regeeriDg gelijk gekregen. De stad krijgt subsidies voor het onderhoud der grachten, een nieuw station, en vergrooting van gebied. Tijdens denjongsten storm op de Noordzee kon de mailboot van Oostende niet te Dover binnenloopen. Het schip koos weer het ruime sop. Te Antwerpen heeft men Zondag het gouden feest gevierd van de jagers-verkenners. Prins Albert, de erfprins, was daarbij tegen woordig. De Petit Bleu gaf Zondag een merkwaar dig bijvoegsel. De tekst, 2 pag. groot formaat, was met de schrijfmachine behandeld en toen langs photo-zincographischen weg tot clichés ver werkt. Het nummer zag er moer vreemd dan fraai uit, eu 'tkomt ons voor, dat dit niet alleen het gevolg is van begane fouten. Maar toch is het bewijs geleverd, dat een blad zich kan helpen zonder zetters en zonder zetmachine. Alleen verloopt er wat veel tijd tusschen het afgeven van de laatste copy en het begin van het drukken. Voor de zooveelste maal heeft een onhan digheid met eon geweer een offer gekost, nu weer iu een dorpje bij Charleroi. Daar kwamen drie jagers een herberg in, waar juist een photograaf was. Men besloot zich te laten af beelden, maar toen de photograaf alles gereed Op zekeren nacht hoorde Hellé op het ter ras voetstappen en daarna stemmen. Zg stond op en zag in den maneschijn Mnaïs op den muur geleund en op eenigen afstand, beneden haar, een man die tusschen de struiken en vooruitspringende rotspunten hing. Hellé raapte steenen op, steeg op den muur en terwijl zij zich oprichtte, (nog grooter lij kende door haar witte gewaad en het nachtelijk schijnsel) wierp zij do steenen naar den man, die tusschen de rotsen en de struiken tuimelde. Mnaïs gaf een gil: „Vermoord hem toch niet „Laat mij begaan, leugenaarsterHoe iB 't mogelijk! Op 't oogenblik dat de stad in gevaar is, dat onze vaders en broeders hun leven opofferen, zult gij, Atheensche, maar Waarom is uw geliefde niet mee uitgetrokken Is bij een lafaard Heeft hij 't leger verlaten Ot heeft hij zich verscholen, toen do anderen vertrokken »Hij behoefde niet mee uit te trekken", zei Mnaïs, „want hij is de zoon van een vreem deling, die zich in de stad gevestigd heeft". „O Iriep Hellé verschrikt uit, en be dekte haar gelaat met de handen. Toen richtte zij het hoofd weer op, legde de handen op Mnaïs schouders en zag haar in de oogen„Luister", sprak zij, „als er een ongeluk over Athene komt, wees dan op uw hoede. Wee u l Toen Hellé in haar kamer teruggekeerd was, maakte werd hij door eeu kogel doodelijk ge troffen. Een der jongste Fransche Académicims, een hartstochtelijk wielrijder, heeft onlangs gevraagd of in het instituut niet een standaard voor rijwielen kon worden geplaatst, waarop hij ten antwoord kreeg„Dat is onvoegzaam Een vreemd drama trekt te Parijs de aan" dacht. By het vertrek van een naar Niza be" stemden trein heeft een der reizigers Guérin een klein fleschje aan den mond gezet, met het gevolg dat hij terBtond neerviel en, zonder tot bewustzijn te zgn gekomen, den volgenden ochtend overleed. Guérin, die aanvankeiyk voor het tooneel was opgeleid en later de journalis tiek en de letteren beoefende, was tegenwoor dig bg de belastingen geplaatst, maar wegens zijn ongeregeld gedrag en daaruit voortvloeiende verzuimen in den dienst ontslagen. Dit laatste bleek uit een bij hem gevonden schrijven. Maar een tweede brief, gericht aan den commissaris van politie, bevatte de mede deeling dat zekere mev. X hem had vergiftigd. In verband met het voorgevallene in den trein scheen dit vreemd, maar de apotheker, bg wien Guérin het fieschje had gekocht, beweerde dat dit een vry onschuldig mengsel had bevat. Een onderzoek naar de als zijn giftmengster aangeduide dame leidde tot de ontdekking, dat deze reeds eenige weken uit de stad was. Ver der bleek, dat tusschen deze dame en Guérin een relatie had bestaan, welke door haar ver broken was, wijl Guérin te veel dronk. Sedert had hg mev. X in brieven belasterd en haar vervolgd. Juist dat had aanleiding gegeven tot haar vertrek uit Parijs. Men houdt den brief daarom voor een wraakoefening. Te Bordeaux is Zaterdagavond een weduwe in haar kruidenierswoning vermoord, door het toebrengen van messteken in den hals. De vrouw vluchtte de straat op, waar zij stierf de moordenaar is ontvlucht, evenals twee ver dachte individuen, die in de nabijheid stonden te wachten. Iu de bekende Londensche gevangenis New Gate wachten op dit oogenblik drie meu- schen op de voltrekking van de doodstraf. De Britsche mailboot Calabar is op de Westkust van Engeland gestrand en vermoe delijk geheel verloren. De opvarenden zijn gered. Zaterdag is te Stuttgart het huwelijk voltrokken tusschen prinses Pauline en den erfprins Van Wied. De kerkelijke inzegening geschiedde door den garnizoens-predikaut Blum, bij wie de prinses ook is aangenomen. Te Dus8eldorf is een elfjarig jongetje bedolven geraakt onder een hoop zand, waarop het speelde. Nadat men het eenige dagen had gemist, en dacht dat het door eene rondreizende kermistroep soms was ontvoerd, kwam men eindelijk tot de rampzalige ontdekking van het, geen gebeurd was. Het knaapje had nog de spade omklemd, waarmede het had gespeeld. De Weener pleegzuster Pecha is nu wer- kelgkaan de pest overleden, zoodat het aantal slachtoffers drie bedraagt. De Duitsche natuuronderzoeker Belck heeft geboft. Hy werd, geiyk meer gebeurt, op een reis iu Kleiu Azië overvallen en ge plunderd. Maar gelukkig juist tgdens het ver' blijf van keizer Wilhelm in Konstantinopel. De sultan haastte zich daarom te zorgen voor de vergoeding van de geleden schade en deed het uit zijn privé-kas. Vlissingen. Burgemeester en wethouders boden heden den heer Fanoy, bg gelegenheid van zijn jubilê men zie Uit stad vn Pro vincie in zgne woning namens de gemeente een fauteuil aan met zilveren plaatje, waarop eene inscriptie. Oostkapelle. De heer L. C. Terneden van Hoek, heeft voor het beroep (toez.) naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. Goes. In de heden (Dinsdag) door de af deeling Heinkenszand der Maatschappij tot bevordering van landbouiv en veeteelt in Zee land gehouden vergadering, onder presidium van den heer I.G.J. Kakebeeke, waren, met in begrip van 9 bestuurs-, 32 leden aanwezig. De heeren (J. Zuid weg en M. de Boks werden leder met 27 stemmen, als bestuurslid herkozen. In de vacature C. J. Labrijn werd, bij derde bad zij het volgende„O, godin, al heeft mijn vader evenveel moed als de oude helden; al zgn alleD, die te Salamine zijn, met goeden wil bezield en bereid om te sterven; al heb ik zelf nooit een andere gedachte gehad dan voor u en voor de stad die u lief is, toch ben ik bevreesd dat de misdaad van Mnaïs uw wraak tegen ons heeft opgewekt. Want dikwijls heb ben de goden alle bewoners van een stad doen boeten voor een enkelen, teneinde ons te leeren, dat zij allen van elkaar af hankelijk zijn en dat de deugd van eeu ieder van belang is voor allen. Maar ter wille daarvan staat gg toe, dat de mis: daad van een zwak en slecht hart uitgewischt wordt door een beter en sterker hart. Eu daarom, godin, bied ik u mgn leven ten offer. Neem mij Neem mij aan, ik ben reeds zoo zwak en ziek, dat het mij niet zwaar zal vallen om te sterven, en dat ik tot u zal komen ala een blaadje dat verdord, verschroeid is. Zoo heeft mg, als kind, de zon eener vurige liefde; verschroeid. Het was niet de liefde voor een man, zooals gg weet, noch die voor eenig sterveling. Ik bemin slechts de dingen die eeuwig duren. Ik heb u lief, o godin, omdat gij zgthet verstand, de deugd eu de har monie. En ik heb Athene lief, omdat het da stad is, die gg gekozen hebt om er van liever lede een toonbeeld van het leven en der samen levingen te stichten, dat overeenkomt met uw goddelijke gedachte. Mocht ik door mijn dood en door het vurig verlangen, waarvan die dood het bewijs zal zjjn, en door den wetgever diq

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2