Verschillende Berichten. verdediger vroeg eene lichte straf wegens een voudige mishandeling. Staande de terechtzitting werd voor de rechtbank te Tiel een 18-jarig meisje, onder verdenking van meineed, gevangen genomen. Door de commissie tot het opmaken van voordrachten voor leden van het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 'f- algemeen zijn op de voordracht geplaatst voor de vervulling dor tusschentydsche vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. H. Steghgers EJzn., jhr De Marees van Swinderen te Gro ningen en Herman Snijders te Middelburg. Onze Koningin en Haar Moeder zijn Woens dag avond te Stuttgart aangekomen om de vol trekking van het huwelijk tusschen den erfprins van Wied en prinses Paulina van Wurtemburg bij te wonen. De koninklijke familie wachtte aan het station en begroette H.H. M.M. harte lijk. De Koninginnen werden op den weg naar hot paleis levendig toegejuicht. De gemeenteraad van Dordrecht heeft f 1800 toegestaan voor de benoeming van een adjunct-directeur der gemeentewerken. Naar de Groninger bladen melden, heeft de heer Van 't Kruis bedankt voor het dezer dagen hem aangeboden dirigentschap in Duitschland. In April 1899 zal in Artis te Amsterdam een nationale tuinbouwtentoonstelling worden gehouden. Te Nieuwerkerk a/d IJssel is een hofstede met bijna al wat er in was verbrand. Een 30 tal kippen bleven in de vlammen. Wederom zijn te Haarlem een 120 luidjes het slachtoffer geworden van een loterijdit maal door het failleeren van een Amsterdam mer, die loten aan den man zocht te bren gen ;l 5 cents per week. Daar deze loterij zou trekken tegen het einde van het jaar, en door velen reeds een betrek kelijk hoog bedrag betaald was, lijden wede rom niet weinigen bij deze gevoelige les om niet deel te nemen aan dergelijke loterijen, (H. C.) Een 20-jarige klerk ter secretarie van Den Haag wordt verdacht van een diefstal van ruim 1600 aan bank- en muntbiljetten van een vriend in het hotel Krasnapolskg te Amsterdam. De verdachte, graaf Van L. S., is voortvluchtig. Omtrent den beruchten Hendrik de Jong wordt thans medegedeeld, dat hij in den aan vang van Augustus dezes jaars een brief uit Philadelphia heeft gericht tot zijn advocaat te Arnhem, die hem bij zijn laatste vervolging wegens oplichting heeft verdedigd. Hierin meldt hij dat hij zich in de nieuwe wereld heeft gevestigd en verzoekt de groeten aan de rech ters en den officier van justitie te Arnhem. De aanrandingen zijn te Tilburg bijkans aan de orde van den dag. In de nacht van Dinsdag op Woensdag werd op iemand een schot gelost, dat hem langs het hoofd ging. Den dader, inmiddels gevat, werd ten politiebu- reele een revolver, waarop nog 5 patronen waren, ontnomen. Zondagavond werd een ander, terwijl hij zich even buiten zijne woning be gaf, door twee personen zoodanig mishandeld, dat hij eene snede over den rug, een steek in het achterhoofd en een gebroken arm be kwam, hetgeen zijne opneming in het zieken huis noodzakelijk maakte. Zondag werden nabij Otterdam drie kin deren, van 10—14 jaar oud, stomdronken op het kerkhof gevonden. Zij waren geheel be wusteloos en slechts met veel moeite is een geneeskundige er in geslaagd de kinderen in het leven terug te roepen. Nader is gebleken dat zij twee halve liters citroenbrandewijn ge kocht hadden en daarmede naar het kerkhof waren gegaan om die op te drinken. De kooplieden, die hun vee te Esschen (Belgisch grensstation) in quarantaine hebben, klagen erg over de kosten. Per dag komt ieder stuk vee op ruim 4 francs, daarbij komt nog dat vele dieren langer dan 10 dagen in quaran taine moeten blijven. Eenige kooplieden hebben van een tweeden invoer reeds afgezien. Als een staaltje hoeveel winst de speel woede onder de badgasten te Ostende moet afwerpen, kan dienen dat een syndicaat vóór de invoering der nieuwe belasting op de spelen Minister Bruniqucl. Helaaser is nog éen bezwaar. Zijne belofte uit het raam te sprin gen Zijn woord wil hg niet breken hij vliegt naar het venster, maar zijne vrouw, ter wille van zijn versch ministerschap tot verzoening overhellende, vliegt hem na en houdt hem, die al met het eene been op het raamkozijn staat, vast aan de panden van zijn jasde dochter klemt zich in radeloosheid aan de japon van mamahaar beminde snelt toe en tracht zijn meisje te helpen door haar terug té trekken een oude huisvriend, die ervaren heeft dat men, zich mengend in huiselijke aangelegenheden, zelfs licht dupe wordt, verschrikt over de uit werking van een en ander, doet hetzelfde en hangt aan de panden van des minnaars jas. De aandoenlijk gevoelige politieagent, die, in verband met het bij SongeUna gebeurde, ook in Bruniquel'a huis moest zijn, springt al mede in de bres en zoo kreeg men tot slot te zien een heele rist menschen, die daar achter elkaar, half liggen, half staan, aaneengescha keld geregen, aan den laadstok van Bisson's vernuft, evenals bij Miinchhausen's eendenschot. Het stuk werd in goeden toon, zonder over drijving gespeeld. Het was juist een groote deugd van de spelers, dat zy zich wisten te matigen en hielden binnen de perken. De heer Poolman, dien wij weer met ge noegen terugzagen, beviel ons zeer goed. Hij chargeerde nietby speelde geestig, natuurlijk en o. a. kostelijk bij bet bezoek dat Angelinaf door mej. E, Snijders eveneens met ingetogen- aan het gemeentebestuur aldaar heeft aange vraagd de pacht der speelzaal en het Kurhaus, welke thans 300.000 francs 's jaars bedraagt, met 1 Januari a. s. tegen betaling van VU millioeD per jaar te mogen over nemen. Of het syndicaat thans nog zijn voorstel hand haaft, is niet bekend. In Engeland treedt de rechterlijke macht steeds krachtiger op tegen het toenemende euvel van kwade practijken door geneesheer en, vooral in de gevallen met doodelyken afloop. Op het oogenblik is men zoo ver gegaan een der schuldigen ter dood te veroordeelen maar tegelijk besloot de jury gratie te vragen. Macola komt in hooger beroep van zijn veroordeeling wegens het duel met Cavalotti. Tot de geschenken, door Abdoel Hamid aan keizer Wilhelm aangeboden, behooren twee schilderijen met tafereelen uit den oorlog van 1897, de slagen bij Meloena en Domokos. Men kan wel nagaan, hoe heldhaftig de Turksche troepen daarop zijn afgebeeld. De Amerikaansche miljonair Edward Knol ton, een der rijkste ingezetenen van Brook lyn, heeft zich van het leven beroofd. Verkoopïngen enz. Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland werd heden voormiddag in het provinciaal ge bouw te Middelburg aanbesteed: het her stellen of vernieuwen van provinciale water staatswerken en wegen, met hun onderhoud gedurende drie jaren, in te gaan 1 Januari 1899, in 19 perceelen. Voor de onderscheidene perceelen werd inge schreven door de by elk genoemde heeren Perc. 1, straatweg van Zierikzee naar Zype, H. C. v. d. Ende, Zierikzee, voor f 4679M. v. d. Linde, Zierikzee, voor f 4900A. Heijboer, Serooskerke (S.), voor f 5243; L. van Pope- ring Dz., Bruinisse, voor f 5300 H. J. Romeyn, Burgh, voor f 5324 en P. Besuijen, Duiven- dijke, voor f 5347. Perc. 2, veerdam en stijg cr te Zijpe. Geen biljetten ingeleverd. Perc. 3, steiger, toegangsweg en wachthuisje bij StavenisseB. 1. van Besooijen Az., St. Maar tensdijk, voor f 669 en D. Rozemond Gz., Stavenisse, voor f 689.50. Voor het le, 2e en 3e perceel, gecombi neerd: J. H. van de Ven, Middelburg, voor f 5957H. C. v. d. Ende, Zierikzee, voor f 6075; St. Guliker, Tholen, voor f 6129; C. Bolier Cz., Bruinisse, voor f 6200 G. Vlot, Hardinxveld, voor f 6210 en M. Krgger, Bruinisse, voor f 6280. Perc. 4, grindweg langs Wolfaartsdijk, Geen biljetten ingeleverd. Perc. 5, veerdam, steiger enz-, te olfaartsdyk J. Eckhart Jz, Hoedekenskerke, voor f 379. Perc. 6, straatweg van Goes naar 's Graven polder. Geen biljetten ingeleverd. Perc. 7, steiger enz te HoedekenskerkeJ. Eck hart Jz, Hoedekenskerke, voor f 449. Perc. 8, veerdam, steiger enz.- te Gatsche veer. Geen biljetten ingeleverd. Perc. 9, steigertoegangsweg enz. te Borssele, J. Eckhart Jz., Hoedekenskerke voor f800 en A, J. de Munck, Borssele, voor f 897. Voor het 4e tot en met het 9a perceel, ge combineerd: D. Dronkers, Kapelle, voor f7400; C. de Wilde Az., Kattendyke, voor f7940; A. Foudraine Az., Goes, voor f 8055P. J. Vis ser Jz., Hansweert, voor f8140; J. Linden- bergh, Wemeldinge, voor f8200; A. Karelse Gz., Borssele, voor f8250 en J. de Jonge, Middelburg, voor f8490. Perc. 10, Veerdam met heuvelop- en afrit en wachthuisje te Camperland, L. Breel, Ritthem, voor f 420. Perc. 11, steigerveerdam enz. te Cortgene. Geen biljetten ingeleverd. Voor het 10e en lie perceel, gecombineerd, J. de Jonge, Middelburg, voor f 1166; J. de Kater, Cortgene, voor f 1280 en W. Dekker, Veere, voor f 1290. Perc. 12, straatweg wederzijds Sluis. Geen biljetten ingeleverd. Perc. 13, straatweg van den grooten weg by Breskens tiaar Groede en die van Groede naar Nieuwvliet. Idem. Perc. 14, straatweg van Schoondyke naar Uzendijke. Idem. Perc. 15, straatweg van Oostburg naar Zuid- zande. Idem. Voor de perceelen 12, 13, 14 en 15, gecom- heid, en toch goed gespeeld, in zyne woning hem bracht. De overige rollen werden goed vervuld. Over mej. Chr. Staas schorten wy ons oor deel op, totdat wij haar in eene grooter rol hebben geziende heer Pilger had als politie agent een hoogst dankbare taak, waarvan hy zich niet onverdienstelijk kweet. Eene zinspeling op de Dreyfuss-zaakde bewering nl. dat in Frankrijk niemand on schuldig in de gevangenis zit, was het sein voor een krachtig applaus. Het Tivoli-gezelschap heeft hot seizoen goed geopend. Bij eene volgende gelegenheid hopen wij de andere goede bakenden, o. a. mevrouw MulderRoelofsen, weêr eens te zien. Jammer dat de schouwburg slecht bezet was. Twee gezelschappen die abonnements voor stellingen geven, het is blijkbaar te veel. En te betreuren is het daarom dat beide de handen niet in elkaar slaanen b.v. gezamen lijk acht voorstellingen geven, elk viervoor gemeenschappelijke risico, wat de abonnementen betreft Een poging, in dien geest beproefd, is niet mogen slagen. Er schenen daaraan onover komelijke bezwaren verbonden te zyn. En toch het zon, dunkt ons, in beider be lang kunnen zyn; en ook in dat van het publiek. biueerdP. Monjé, Breskens, voor f 11.759 J. M. H. van de Sancle, Breskens, voor f Ll.900; C. de Wilde Az., Kattendijke, voor f 11.998; A. van Male, Schoondyke, voor f 12.010; A. Risseeuw Az., Groede, voor f 12.335 en W. Wattiez, Breskens, f 12.410. Perc. 16, straat- en grindweg van Neuzen naar Axel: K. Vos, Terneuzen, voor f 7900; J. F. Adriaansens Polfliet, Walzoorden, voor f 8061 en C. v. d. Hooft, Terneuzen voor f8260. Perc. 17, straat- en grindweg van Walzoorden naar HulstJ. F. Adriaansens Polfliet, Wal zoorden, voor f 3493, K. de Vos, Terneuzen, voor f 3750 en A. Vermorcken, Hontenisse, voor f 3800. Perc. 18, Steiger dam met steiger enz. te Wal zoorden J. F. Adriaansens Polfliet, Walzoor den, voor f 922. Voor het 16e, 17e en 18e perceel, gecom bineerd, H. Adriaansens Polfliet, Walzoorden, voor f 12.476 en K. de Vos, Terneuzen, voor f 12.590. Perc. 19, drijvende aanlegplaatssteenkolen- bergplaats enz. te Vlissingen.- D. Bgl, Vlissin- gen, voor f 568, L. Breel, Ritthem, voor f 574, J. Loois, Vlissingen, voor f 588 en J. H. v. d. Ven, Middelburg, voor f 594. Te Philippine is Donderdags door burg. en weth. a. verpacht het recht tot het heffen van straatgeld over 1899 in de kom der gemeente. Eenige inschrgver was de tegenwoordige pach ter Th. van Hurck voor f 300en b. aanbesteedhet aanleggen van een gemeente-begraafplaats aldaar, waarvoor werd ingeschreven door de heeren Taalman te Phi lippine voor f 880 en Nieuwelink te Hoek voor f 845. Het werk is aan den laagsten inschrgver gegund. Gemeenteraad van Vlissingen. Zitting van heden, Vrijdag, middag, te half twee uur. Voorzitter de heer jhr mr A. A. van Doorn van Koudekerke, burgemeester. Afwezig de heeren Kloppers en Bakkerde laatste met kennisgeving. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Op voorstel van den heer Gjwiu wordt deu secretaris hulde gebracht voor de redactie ervan. Hierna wordt mededeeling gedaan van inge komen stukken. Daaronder behoort de rekening over 1897 van den Middelburg-Vlissingschen rgweg, die in ontvang bedraagt f 1597.875 en f 1348.66' in uitgaaf, en dus sluit met esn goed slot van f 249.21. Alsnu komen de voorstellen van burg. en weth. in behandeling. In de eerste plaats om aan J. Willemse te verkoopen een stuk gemeentegrond aan de ver lengde Glacisstraat voor f 3510.96, plus f 213 voor trottoir. Dit wórdt goedgevonden. In de vergadering van 9 Augs werden om advies in handen van burg. en weth. gesteld de begrootingen voor 1899 van de Kamer van koophandel en fabrieken, het Gasthuis, het Burgerweeshuis en het Algemeen armbestuur. Burg. en weth. stellen voor de begrootingen van de Kamer van koophandel en van het Gasthuis goed te keuren, gelijk die zijn in gediend. De begrooting van het Burgerweeshuis wen schen zy goed te keuren, na vermindering van art. 8 der inkomsten en art. 15 der uitgaven ieder met f 50. Daar verleden jaar door den raad, zoowel in zijne vergadering van 20 Februari als bij de behandeling van de begrooting, besloten werd de jaarwedde van den secretaris-rent meester niet te verhoogen, konden burg. en weth. geen termen vinden thans voor te stellen die verhooging goed te keuren, nu zij door regenten eenvoudig op de begrooting gebracht is. Burg. en weth. stellen verder voor de be grooting voor het algemeen armbestuur goed te kenren met vermindering van art. 2 der inkomsten met f 480.76', art. 1 der uitgaven met f 70, art. 9 der uitgaven met f 0.11», art. 10 der uitgaven met f 2.32' en art. 11 der uitgaven met f 408.325, zijnde de totale ver mindering der uitgaven f 480.766, zoodat de begrooting in ontvang en uitgaaf zal be dragen f 12019.235. De vermindering der inkomsten is een gevolg van het feit dat de f 480.765, in de begrooting gebracht, als nog te ontvangen van het ryk, inmiddels ontvangen zijn en dus niet op de begrooting voor 1899 gebracht moeten worden in verband hiermede moet art. 11 der uitgaven op nihil geraamd worden en zijn eenige andere artikelen verminderd moeten wordeD, teneinde de begrooting in ontvang en uitgaaf sluitende te maken. Art. 9 der uitgaven was foutief geraamd op f 50.53, daar het kwaad slot werkelijk f50.41' bedraagt. De commissie voor de financiën rapporteert betrekkelijk deze begrootingen het volgende: Algemeene beschouwingen. Een lid wijst erop, dat de subsidiën der drie in stellingen van weldadigheid steeds stggen. In verband hiermede stelt hg de vraag of bg het beheer wel de noodige zuinigheid betracht wordt. Een ander lid deelt deze beschouwing en is van oordeel dat eene andere administratie be paald noodig is er moet controle zijn, deze ontbreekt thans nagenoeg geheel. Hij is overtuigd, dat bij eene betere admi- stratie met goede controle bezuiniging mogeiyk is. Men dient deze zaak echter flink aan te pakken. Een derde lid wijst erop dat controle toch reeds uitgeoefend wordt, doordat jaarlijks de rekeningen in den raad komen. Hiertegen wordt opgemerkt dat diecontröle niets beteekentmen dient deze kwestie die per aan te vatten. Burg. en weth. zeggen te dezen opzichte dat het ook hunne aandacht getrokken heeft dat de subsidies steeds toenemen. In hoeverre by invoering eener administratie, op anderen voet ingericht, bezuiniging mogelijk is, kunnen zij echter op dit oogenblik niet beoordeelen. Een voorstel in dien geest zien zij echter gaarne te gemoet. Tegen de begrooting der Kamer van koop handel geeft de commissie geen bedenkingen; zij adviseert tot goedkeuring daarvaD. Op de begrooting van het Gasthuis stelt een lid voor den post sub art. 2 der inkomsten ad f 250 te schrappen en uit te trekken op nihil en de subsidie met f 250 te verhoogen. Het gasthuis is eene gemeentelijke instelling van weldadigheid. Gaat men hiervan uit en neemt men aan dat bezittingen van het gast huis aan de gemeente behooren, dan is de ge meente eigenares van het pesthuis (waarop de huur ad t 250 betrekking heeft) en is het dus een verkeerde toestand, dat de gemeente voor het gebraik van het pesthuis huur betaalt aan het gasthuis. Deze kwestie dient thans eindeiyk te wor den opgelost, van daar het voorstel. Overigens adviseert de commissie tot goed keuring der begrooting. Burg. en weth. stellen voor op deze begroo ting de aangegeven wijziging niet aan te bren gen. Zy zullen echter onderzoeken lo aan wien bet pesthuis behoort2o waarom en sinds wanneer de gemeente den huurprijs van f 250 betaalt. Naar aanleiding van dit onderzoek zullen zij voorstellen bij den raad zoo noodig indienen. Met betrekking tot de bogrooting van het Burgerweeshuis stelt een lid voor de jaarwedde van den secretaris-rentmeester, gelijk door re genten werd voorgesteld, met f 50 te ver hoogen deze verhooging komt hem met het oog op de vele werkzaamheden alleszins biliyk voor. De subsidie moet dan ook met f 50 verhoogd worden. Drie andere leden waren hier tegen, zoodat het voorstel verworpen werd. Deoommissie adviseert mitslien met 3 stem men tegen 1 tot goedkeuring der begrooting, zooals die door burg. en weth. wordt voor gesteld. Burg. en weth. blijven zeer tegen verbooging der bedoelde jaarwedde verklaren. Wat betreft de begrooting van bet Burger lijk Armbestuur adviseert de commissie die goed te keuren. De begrootiag voor de Kamer van koop handel wordt zonder beraadslaging of hoofde lijke stemming goedgekeurd. Ook wordt goedgekeurd de begrooting voor .het Gasthuis, nadat de voorzitter eenige inlich tingen heeft gegeven omtrent het pesthuis. Indertgd is bg raadsbesluit dat pesthuis aan het Gasthuis in eigendom overgedragen. Na die mededeeling vraagt de heer Van Raalte of het Gasthuis, eene instelling van weldadigheid, al of niet behoort onder de ge meente-eigendommen, of dat het een particulier eigendom is. De heer Kalbfleisch wijst er op dat dit onderwerp al meer aan de orde is geweest. Hij geeft den heer Van Raalte in overweging de geschiedenis er is een plaatsbeschry ving van Vlissingen hieromtrent te raadplegen. Bij de beraadslaging over de begrooting van het Burgerweeshuis stelt de heer Kalbfleisch voor de jaarwedde van den secretaris-rentmees ter met f 50 te verhoogen, op grond van het werk van dien ambtenaar. De heer Verkuyl Quakkelaar bestrydt dit omdat een vorig jaartoen de toestand dezelfde was, de verhooging is geweigerd. De heer Rottier verdedigt het voorstel. Hy acht de verhooging in alle opzichten billijk en het tegenwoordig salaris veel te laag. Die meening is ook de heer Delvoye toe gedaan. De heer Van Uije Pieterse stemt in met den heer Verkuyl Quakkelaar. Met 7 tegen 6 stemmen wordt de verhooging met f 50 aangenomen. Tegen stemmen de heeren V. d. Bilt, Ver kuyl Quakkelaar, Van Uije Pieterse, Chevalier, Wibaut en Van Raalte. Daarna wordt de begrooting, zooals die door regenten is ingediend, in stemming gebracht en aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen Btemmen de heeren Van der Bilt, Van Uye Pieterse, Chevalier, Wibaut en Van Raalte. De begrooting van het Burgerlyk Armbe stuur wordt daarop zonder hoofdeiyke stem ming goedgekeurd. Alsnu besluit de raad de volgende subsidiën ten te kennen: aan het BurgerïykArmbestuur 10,500, aan het Gasthuis f 14 600, en aan het Burgerweeshuis f 7450. Op voorstel van burg. en weth. besluit de raad nog, behoudens nadere bekrachtiging door de wet waarvoor bij de hooge regeering de noodige stappen gedaan zyn voor het dienstjaar 1899 over te gaan tot heffing eener plaatselijke belasting op het gedistilleerd op denzelfden grondslag als dat laatstelijk ge schiedde. Thans komt ter tafel de door burg. en weth. ontworpen concept-verordening op de heffing van den Hoofdelijken omslag met een concept-verordening op de invordering. By de indiening hiervan in de vorige raads zitting hebben wij van een en ander een overzicht gegeven. De commissie voor de belastingen en finan ciën, die omtrent deze verordeningen rapport heeft uitgebracht, zegt hieromtrent Wat artikel 1 betreft: Een lid vindt het bedrag van f 80.000 voor maximum veel te hoog, hy geeft toe dat hier slechts geldt het bepalen van een maximum, doch dit neemt niet weg, dat door dit maximum zoo hoog te stellen, allicht het denkbeeld wordt gevestigd, dat de mogelijkheid bestaat den hoofdelijken omslag tot zoo een hoog cyfer te heffen. Dit denkbeeld moet geen wortel kunnen schieten, daar het een verkeerden indruk zou teweeg brengen, waar een dergelijke opbrengst de draag kracht der gemeente verre te boven zon gaan Te meer is het gevaarlijk, omdat allicht latei- het Rijk, indien hierby om eene buitenge wone subsidie in de kosten der huishouding der gemeente werd aangeklopt wat met het oog op den financieelen toestand der gemeente wel mogelijk is zou zeggenlaat de ge meente eerst den hoofdelyken omslag tot het in de verordening genoemde maximum opvoe ren. Werd dit beweerd, dan zou biyken dat een hoofdeiyke omslag tot een bedrag van f 80.000 voor Vlissingen veel te bezwarend is. Op deze gronden geeft het genoemde lid in overweging het cyfer aanmerkelijk lager te stellenmocht men later, na jaren onverhoopt meer moeten en misschien meer kunnen heffen, dan is het altijd nog tijd het maximum hooger te stellen. Andere leden deelen dit gevoelen en zyn eveneens van oordeel, dat men geen cyfer moet opnemen dat hooger is dan de belastingplich tigen, althans in de naaste toekomst, naar bil lijkheid zullen kunnen opbrengen. Een ander lid gaat met deze beschouwingen niet mede. Hij vindt een bedrag van ƒ80.000 niet te hoogintegendeel hy acht dit cijfer zelfs zeer rationeel met bet oog op de afschaf fing van de belasting op het gedistilleerd. Het is slechts een maximumblijkt latei- dat het cijfer te hoog is, dan kan men het nog verminderen. Een lid biyft het hooge maximum gevaar- lijk achten en stelt voor, in plaats 80.000, te lezen 60.000. Dit wordt met 6 tegen 2 stemmen aange nomen, zoodat besloten wordt te adviseeren in dezen geest. Burg. en weth. kunnen zich met de beschou wingen van het lid der commissie, dat verla ging van het maximum wenschelijk acht, ver eenigen en nemen het voorstel der commissie over. In artikel 7 wordt bepaald dat van het zuiver inkomen, ter berekening van het belast baar inkomen, wordt afgetrokken van weduw naars, weduwen en gehuwden met meer dan 3 kinderen f 400, benevens f 25 voor elk eigen of aangehuwd kind, boven het getal van 3, voor zoover zy op den lsten Januari van het belastingjaar den leeftijd van 18 jaren niet bereikt hebben en mits zij geen eigen inkomsten hebben. Een lid vindt f 25 te laag en stelt voor dit bedrag te verhoogen tot f 50vooral de laagste klassen zullen hierdoor gebaat worden Dit denkbeeld wordt door andere leden ondersteund. Een ander lid vindt aftrek van een geiyk bedrag voor alle klassen onbiliykhy zag lie ver bepaald dat er bijv. Va* korting gegeven werd in plaats van gelijk nu x/u* Waar in de midden en hoogste klassen de opvoeding van een kind zeer veel kost, veel meer in verhou ding dan in de laagste klassen, daar vindt hij aftrek van f 25 voor alle klassen eene ver- beerde regeling. Deze beschouwingen worden door de andere leden niet gedeeld. Het voorstel om den aftrek op f 50 te be palen wordt instemming gebracht. Hierover staken de stemmen (4 vóór en 4 tegen.) Een lid heeft bezwaren tegen den aangeno men leeftgd van 18 jaar en stelt voor dion weder op 23 jaren te bepalen, zulks vooral met het oog op de dochters, die gemeenlijk niet, gelijk de zoons boven de 18 jaren, eigen verdienste hebben. In stemming gebracht wordt dit voorstel met 6 tegen 2 stemmen verworpen. Burg. en weth. verklaren zich tegen eene verhooging van het bedrag van den aftrek van een kind boven de drie tot 50, en hand haven hun voorstel op de in de memorie van toelichting aangegeven gronden. Door eene verhooging tot 50 zouden in de laagste klassen tal van aangeslagenen ge heel vrijgesteld worden, wat hun niet wen- scheiyk voorkomt. Zy zijn van oordeel, dat hun voorstel al leszins biliyk is en dat er voor verdere ontlasting der laagste klassen, waarop het voorstel tot verhooging tot 50 zou neerko men, geen de minste grond is. Burg. en weth. zien geen enkele gegronde reden om den leeftgd tot 23 jaren te verhoo gen en handhaven dus hun voorstel. De overige door de commissie gemaakte opmerkingen betreffen redactiewyzigiDgen, en worden door burg. en weth. overgenomen. De beraadslaging wordt geopend. Algemeene beschouwingen worden niet ge voerd, zoodat direct wordt aangevangen met de artikelsgewijze behandeling. Art. 1, dat het maximum nu op f 60.000 bepaalt, wordt zonder discussie goedgekeurd. Evenzoo worden aangenomen de artikelen 2 tot en met 6. Bg art. 7 stelt de heer Van Raalte voor het cijfer van f 25 te brengen op f 50. Hy zegt dat het door burg. en wetb. aange voerde hem niet overtuigd heeft vanhetonbil- ïyke van dit voorstel, dat in de commissie van financiën besproken is. Hy stelt in het licht dat menschen met een kleia inkomen en een groot gezin zoo moge lijk van belasting moeten worden vrijgesteld of ten minste zooveel mogelijk ontlast. De heer Verkugl Quakkelaar wyst er op dat door aanneming van dit voorstel niet alleen de kleine man zou worden ontlast, maar ook zij die een betrekkelijk groot inkomen hebben en veel kinderen hebben te verzorgen. Dat zal drukken op de andere belaBtingbatalenden,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2