IïjïtenEand: dab. Op het standpunt van de Belgische re geering is die quarantaine billijk en noodza kelijfe. Hij raadde de veehouders aan om voor eerst niets te doen aan een adresbeweg ing, maar eenigcn tijd geduld te hebben, totdat traps gewijs meer vee in België kan worden binnen gelaten, in verband met uitbreiding der ziekte, waardoor in dat land zelfs verschillende mark ten zijn gesloten. Verschillende Berichten. Naar aanleiding van de bepaling, welke met ingang van den len October jl. door de Hollandsche spoor is ingevoerd, dat nl. de kilometerboekjes der S.S. niet meer geldig zijn op de gemeenschappelijke lijnen, heeft dezer dagen een ingezetene van Eist (O. B.) met een kilometerboekje, afgegeven vóór den dag der inwerkingtreding van het verbod (1 October 1898), de reis van daar naar Arnhem gemaakt per Hollandsche spoor en proces-verbaal tegen zich does opmaken. Hij deed dit op grond, dat men z. i. iemand een eenmaal verkregen recht niet zoo maar weer kan ontnemen. De Nationale Christcn-geheelonlhouclers- vereeniging telt 96 afdeelingen met 6400 leden. Voegt men daarbij het Koning-Willemshuis te IJmuideD, Neerbosch en de vrouwenvoreeniging De Uniede jongedochtera- en knapen vereeni ging en de kinderbonden, dan kan men het. aantal Christen-geheelonthouders op 10,500 stellen. Tijdens de inhuldigingsfeesten te Amsterdam zijn van harentwege 10,000 manifesten verspreid. Op de te Utrecht gehouden algemeene vergadering der Vereeniging in het belang van lijdende Nederlandersverpleegd te Gheel (België) bleek dat de iinancieele toestand der Veree- niging gunstig is. Het aantal patiënten ver meerderde met 20 eu bedraagt thans 120. Ingevolge een schriftelijk voorstel van dr Peters, geneesheer-directeur te Gheel, zal de Vereeniging zich wenden tot de Staatscommis sie voor het toezicht op krankzinnigen, met verzoek zooveel mogelijk maatregelen te ne men dat geen krankzinnigen naar Gheel wor den gezonden, die niet voor het wonen in een huisgezin geschikt zijn. In een kleine rijwielfabriek te Dordrecht ontstond in den nacht van Donderdag op Vrijdag een begin van brand, dat spoedig gebluscht was. Daar kwaadwilligheid vermoedt wordt, o. a. vond men een met petroleum gedrenkten gonje-zak en waren de koopmans goederen nog kortelings zeer hoog verzekerd heeft de politie termen gevonden de beide iirmanten voorloopig aan te houden. Wacht u voor zakkenrollers in de trei nen. Eene dame, welke Donderdagmiddag met den trein van Roosendaal te Lage-Zwaluwe aan kwam, miste, nadat zij was uitgestapt, haar horloge met ketting. Zij had met drie heeren in denzelfden coupé gezeten, die in de richting Rotterdam waren doorgereisd. Een welbekende zakkenroller werd Vrijdag middag op keeterdaad betrapt, terwijl hij in een winkel te Amsterdam van een dame een portemonnaie met f 60 rolde. De man heelt niet minder dan negen vonnissen wegens het zelfde feit ondergaan. Bij een landbouwer te Haarlemmermeer is een belangrijke diefstal gepleegd van een groote hoeveelheid gouden, zilveren en juwee- len lijfsieraden, huishoudelijke en pronkvoor- werpen van edel metaal, een spaaTspot, inhou dende stuivertjes en een rijksdaalder en eenige flesschen met drinkwaren. Te Beemster is een dronken man in een sloot gevallen en verdronken. Te Urk heerscht eene typhus epidemie. Sedert haar ontstaan, eenige weken geleden, kwamen reeds 19 gevallen voor, waarvan 3 met doodelijken afloop. In éen gezin weiden alle, zeven personen, er door aangetast, en de nieuwe gevallen komen bijna zonder uitzonde ring voor bij de naaste betrekkingen of bij de buren, die de zieken verpleegd hebben. Het beruchte echtpaar te IJselstein heeft er eindelijk in toegestemd het nog in hun be zit zijnde kind van ruim 2 jaar af te staan, dat ook op kosten van een onbekende in de Martha-stichting te Allen zal worden verpleegd. Een oliekoekenbakker uit Zwolle, die Donderdag met zijn kraam van Genemuiden naar Vollenhove reisde, viel van den wageD, en bleef dood op den weg liggen. De wagen was hem over het lichaam ge-aan en had hem de borstkas ingedrukt. Zij re vrouw, die hij in den val had meegesleept, kwam er met lichte kneuzingen aan arm en schouder at. Een brutale dief heeft Dinsdagnacht bij een logementhouder te Elspeet ingebroken. Hij schijnt door het raampje van het pri vaat te zijn binnengekomen, vervolgens, na in de gelagkamer de lade van de toonbank geledigd te hebben, in de slaapkamer te zijn gegaan, daar den sleutel te hebben weggenomen uit een zak van de vrouw, daarmee een kast te hebben opengebroken en daaruit te hebben gestolen, behalve een som geld in contanten, eenige vrouwenkledingstukken, een koralen halssnoer met gouden slot en een horlogeket ting. Daarna schijnt hij weer door een raam verdwenen te zijn. Te Oosterhout hebben een 120 peeën- dragers een eisch om loonsverhooging inge steld. Toen bun verzoek niet werd ingewilligd, legden zij het werk neer. Te Venlo is Donderdag, tijdens de manoeuvres, een milicien van het 2e regiment huzaren van zijn paard gevallen en zoodanig gewond dat hij bewusteloos naar het hospitaal werd vervoerd. Hij verkeert niet buiten gevaar. Wie kent niet het verbaal van een boer die een Oud Testament moest laten binden, in de stad om een „testamentmaker" vroeg en bij een notaris terechtkwam? Het is al zoo oud als, ja ouder dan een oud menschenleven. En toch doet ditzelfde verhaal, zelfs in de groote bladen, nu weer de ronde als historisch Men kan gerust zeggen voorhistorisch Door de Belgische regeer ing zijn de loo- nen der werklieden bij de Staatsspoorwegen met 40 centimes per dag verhoogd. En om den lieden bij het naderen van den winter wat tegemoet te komen, heeft zij aan den maatregel terugwerkende kracht verleend tot 1 Juli 11., welk opgeloopen bedrag onmiddellijk wordt uitbetaald. In het Belgische dorp Lendelede, nabij Iseghem, beeft een brand gewoed, waarbij vier personen het leven verloren, nl. de vrouw des huizes met drie kinderen. De oorzaak van den brand is onbekend. Een adjudant der gendarmerie te Brugge is op de vlucht met een bedrag van fr. 30.000, die hij door vervalschiug van een wissel op de bank ontvangen bad. De man, die gehuwd ip, schijnt op zijn vlucht een jong meisje medegenomen te hebben. Dezen zomer zag men in Brugge en in nog andere steden van West-Vlaanderen kleine kudden van zwarte gehoornde geiten, welke op het geluid van een klein fluitje gehoor zaamden en de straten rond geleid werden om voor de deur der liefhebbers gemolken te worden. De dieren zijn atkomstig uit de Pyreneeën. Zij worden, zoo schreef de Landman, ieder voorjaar door bare herders of pastours, gelijk men deze noemt in de taal van de streek, ge leid naar het Noorden van Frankrijk, naar België en Nederland en in het huidige tijdstip begin van den herfst brengt men ze naar baar geboorteland terug, hetwelk op eene gansch eigenaardige wijze geschiedt Langs vast bepaalde en altijd dezelfde wegen stellen zich de afzonderlijke kudden in gang, vereenigen zich langzamerhand ook op be paalde plaatsen en eindigen met in de nabij heid van Parijs eene verzameling te vormen van verscheidene duizenden dieren. Aldaar worden zij in bijzondere spoor treinen opgeladen tot aan de stad Bordeaux, waar men ze weder uitlaadt, iedere pastour zijne dieren herkent en ze, wederom bij afzon derlijke hoopjes, naar huis leidt. Zes wintermaanden worden in de Pyreneeën doorgebracht en daarna begint wederom de tocht naar het Noorden. Te Houdeng Arméries heeft een persoon een poging tot moord op een commissaris van politie gepleegd. De man is aangehouden. Te Nantes zijn twee jongelieden van negentien en vijftien jaar in hechtenis genomen, die den 26en Juli 11. met eenen derde, thans voortvluchtig, te Renaudière eene vijf-en- zeventigjarige herbergierster hebben vermoord. Te Sin le Noble bij Douai beeft eene moeder, in een vlaag van waanzin, hare drie kinderen verworgd en daarna zich zelf met een scheermes de keel afgesneden. Door mevr. de barones HirschGereutb, die reeds zooveel groote bedragen voor wel dadige doeleinden heeft geschonken, is deze week aan de Israëlitische gasthuizen te Parijs eeD som van 300.000 frs. gezonden. Yan de gestolen kostbaarheden der her togin weduwe van Sutherland is nog geen spoor ontdekt. De rechercheurs van Scotland Yard houden 't er voor, dat een bende Engel- sche gauwdieven de daders zijn, en dat de kostbaarheden dadelijk naar Amsterdam zijn gebracht, om daar uit elkaar genomen en, wat het metaal betreft, gesmolten te worden. Het heet, dat Amsterdam een plaats is, waar ge woonlijk dergelijke dingen gebeuren. Esterhazy heeft een klacht ingediend tegen den Londenschen Observer, wegens laster, om dat dit blad beweerd heeft dat hij de schrijver zou wezen van het borderel. Te Londen zoekt men een zekeren Mit chell die aan niet minder dan 6000 vrouwen en meisjes uit den deftigen stand brieven zond met de mededeeliDg„Wij weten wat gij ver borgen wilt houden en hebben de bewijzen in handen, maar wij zullen u die tegen toezending van 2 guineas uitleveren". Vele der aldus bedreigden gingen, uit vrees voor schandaal, daarop in, en er kwamen hon derden brieven met het verlangde geld aan het aangegeven adres. Maar de echtgenoot van een der dames waarschuwde de politie, en deze nam een jong klerkje in hechtenis, dat de eerste bezending brieven kwam halen. De geldafperser zelf wist echter te ontvluchten. De politie vermoedt, dat Mittchell een ge- heele bende handlangers beeft, voornamelijk bestaande uit ontslagen dienstboden. Te Londen heeft, evenals meermalen elders, nu ook de brandspuit bij een opstootje dienst gedaan. Afkomende op een advertentie hadden zich Donderdag middag een aantal man nen voor het gebouw Olympia verzameld. Zij kregen daar echter de boodschap, dat de open plaatsen al vervuld waren. De mensehen wa ren daarmee echter niet tevreden en begonnen het gebouw met steenen te bombardeeren. De directeur liet toen de brandkraan werken en spoot de aanvallers weg. Maar do mannen lieten zich op den duur niet wegspuiten en de aanval begon opnieuw. De politie was inmid dels gewaarschuwd en kwam in rijtuigen spoedig ter plaatse. Toen eindigde het kabaal. Keizer Wilhelm herdacht dezer dagen zijn 25jarig jagerschap. Gedurende die jaren heeft hij 33.967 stuks wild geschoten, en wel 2 berg- stieren, 7 elanden, 3 rendieren, 3 beren, 1022 edelherten, 1275 damherten, 2189 wilde zwij nen, 680 reeën, 121 gemzen, 16.188 hazen, 574 konijnen, 9743 fazanten, 54 boschhanen, 4 berk hanen, 95 schotsche hanen, 2 snippeD, 56 eenden, 654 patrijsaloës, 20 vossen, 694 reigers en 581 andere soorten wild. Een grootsch werk is in de nabijheid van Elberfeld ingewijd. Door afdamming van een deel van het Beverdal bij Lennep is een reus achtig bekken gevormd dat 3 millioen kubieke meters water kan bevatten en bestemd is jaar lijks 16 millioen kub. meter op te nemen. De omliggende landerijen worden zoodoende van waterbezwaar ontlaat en de verzamelde voor raad gebezigd voor waterleidingen en industri- eele doeleinden. Do afsluiting is 240 meter laDg en bevat 30,000 kub. meter metselwerk. De hoogste is bijna 30 meter, en de muur heeft aan den vo6t een dikte van 16,70 en aan de kruin een van 3.42 meter. Het is het grootste werk van dien aard in Dnitschland en zal worden uitgebreid met een afdamming in het nabijgelegen Wupperdal. De inwijding had plaats in tegenwoordigheid van den minister van openbare werken. De winter in aantocht. Te Konings bergen beeft het Donderdag geweldig gesneeuwd, 's Middags stond de thermometer 2 graden R onder nul. Ook te Berlijn heeft het dien dag geijzeld en gesneeuwd. Daar steeg cle thermo meter den ganschen dag niet boven 4 graden C. Triumf van de fiets. De Berlijn- sche autoriteiten hebben uitgemaakt, dat bet een mevrouw niet geoorloofd is, in het livret harer dienstbode de verklaring te zetten „weggezonden wegens fletsrijden". Op het slagveld bij Leipzig, waar in 1813 Napoleon I werd verslagen, is Dinsdag met veel plechtigheid dc spade in den grond ge stoken voor het gedenkteeken van den Vol- kerenslag, dat daar wordt opgericht. In Posen zijn 32 boekverkoopers en kooplieden tot 3 mark boete verwezen, omdat op een briefkaart met gezichten een poort der stad was afgebeeld. Die poort behoort namelijk tot de vestingwerken en het is, zonder ver gunning, verboden zulke werken na te teekenen 's Werelds lot in de handen van zeven vrouwen. Tweederden van de bevolking der aarde en de helft van hare uitgestrektheid worden be heersen t door regeerders in vrouwenrok in of achter den troon, China, het Britsche rijk, Rusland, Nederland, Spanje, Italië enRumenië staan onder vrouwelij keu duim. Aldus in welbekenden Amerikaanschen trant The Chicago Sunday Tribune. Hendrik de Jong aangehouden De meeste Brusselsebe bladen melden dat de beruchte Hendrik de Jong, die o. a. ver dacht wordt van den dubbelen moord, op 18 Juli te Gent gepleegd, te Weenen zou aange houden zijn. Reeds sedert drie weken moet de Weener- politie het oog gehad hebben op iemand die onder den naam Eugène Fronstet-Kleroen eene kleine kamer bewoonde op de Kohlmarkt. Verschillende aanwijzingen moeten hebben ge leid tot het vermoeden dat de man de be ruchte Nederlander was, waarop bij werd gear resteerd. Aan de Belgische justitie werd tele- graphisch bericht van de aanhouding gegeven. HOLYOAKE. „De groote oude man der coöperatie'1„de vader van de coöperatie1 deze en dergelijke uitdrukkingen hoort men in coöperatieve krin gen als de naam Holyoake wordt genoemd. Laat ons in enkele trekken zijn levensbeeld schetsen. Hij werd geboren te Birmingham den 13 April 1817 en is dus nu ruim 81 jaar oud. Hij was steeds een groot bewonderaar van Robert Owen, wieus leerling hij is geweest. Holyoake wist altijd precies wat hij wou en wist zijn wil ook door te zetten. Hij heeft herhaaldelijk gevangenisstraf onder gaan wegens zijne maatschappelijke overtuiging, die hij nooit onder stoelen of banken stak. Hij was de man die in Engeland den stoot gaf aan de afschaffing van het dagblad-zegel. Hij deed dit door dagelijks een blad uit te geven, do War Chronicle, zónder zegel. Voor elk exemplaar beliep hij een boete van f 250.—. Maar hij ging zijn gang en toonde telkens in zijn blad aan hoe verkeerd het was zoo'n belasting te heffen, die het volk verstak van dagelij ksche lectuur, die op de mee8t dwin gende wijze de volksontwikkeling tegenhield. Hij werd eindelijk veroordeeld tot eene geld boete van twee en een half millioen gulden en voorloopig in de gevangenis gezet. Toen was Gladstone minister van financiën. De wet tot afschaffing van het dagbladzegel werd aangenomen en Holyoake werd van de boete en de gevangenis verlost. Cobden zei eens van hem, dat hij de meest geschikte mensch was om iemand iets onaan genaams te zeggen op de meest aangename manier ter wereld. Met Van Sittart Neale heeft hij zijn leven lang gewerkt voor de propaganda der coöpe ratieve beginselen. Zij koesterden te zamen slechts éen verlangen het lot van den werk man te verbeteren langs bedaarden, practischen weg. Kenschetsend is het wel dat zij weigerden om in 1885 het eerste congres van coöperatieve vereenigingen in Frankrijk te gaan bijwonen en er eindelijk heengingen toen hun uit drukkelijk was beloofd, dat men zich van holle frazen en zinledige woordenpraal onthouden zou. Van Sittart Neale is helaas overleden, maar Holyoake staat nog altijd op zijn post onwrikbaar als een eik steeds in de voorste rijen. (Ons Belang). Algemeen Overzicht. Hoe meer de Dinsdag nadert, de dag waarop de Fransche kamer bijeenkomt, hoe meer de geruchten omtrent wijzigingen in het minis terie aldaar aanhouden. Edoch, dat is een ge woon verschijnselmaar vooral trekt de aan dacht de hardnekkigheid waarmee wordt vol gehouden dat Brisson zal beengaan. Nu behoeft ook dit niet zoo zeer te verbazen, want zijne bestrijders, en onder hen nemen de gematigde liberalen een voorname plaats in, doen natuurlijk al hun best om dat idee leven dig te houden. Nu is dezer dagen door het kabinet iets ge daan dat de gematigd liberalen aanleiding tot ergernis geeft. Er hebben eenige mutaties plaats gehad, waarbij enkele prefecten, die bij radicalen en socialisten met een zwarte kool stonden aangeteekend, zijn ontslagen en plaats hebben gemaakt om eenige vrienden van het kabinet te kunnen bevorderen. De gematigde bladeD, Temps en Journal des Débats, zijn hierover ten zeerste verstoord. Wel erkent 't eerstgenoemd orgaan dat bet een kleine, be trekkelijk onbeduidende verandering geldt, die nauwelijks de aandacht zou trekken als het geschiedde bij de optreding van een nieuw ka binet, maar op dit oogenblik, bij de gespannen staat der gemoederen en op den vooravond der heropening van de kamer, acht het blad dien maatregel zeer af te keuren. Vooral dit kabinet, dat op den voorgrond stelde de onafhankelijkheid der administratie van de politiek, had zich niet mogen leenen voor een daad, geheel in strijd met dit goede beginsel. En het blad voegt er bij dat de maatregel zelf niet alleen verkeerd, maar ook ondoeltreffend moet genoemd worden, daar de radicale groep er niet door voldaan kan zijn. Heel practiscb komt ook ons deze maatregel op dit oogenblik niet voormaar het ministe rie heeft daarvoor zeker wel zijne geldende reden. In elk geval zou het ons leed doen als Brigson heenging. Forain geeft in de Figaro eene teekening, daarop zinspelende. Hij schetst den kamerdienaar van den premier, die komt vragen wat de juffrouw de Fransche kamer die voor de piano zit heeft gespeeld. Het antwoord luidtde wals des Adieux. Minder een wals dan wel een hartig woordje heeft Francis de Pressensé doen hooren. Aan den voorzitter van de commissie, waar voor de raad van het Legioen van Eer hem had gedagvaard, heeft hij een uitvoerige memorie gericht, waarin hij verklaart dat hij niet voor de commissie zal verschijnen, wijl hij haar onbevoegd acht, omdat hij een ernstig gemeend ontslag uit de orde heeft genomen. Deze memorie is opgenomen in de Aurore. De Pi essen sé vraagt daarin krachtens welk wetsartikel men zijn gedrag aan een onderzoek onderworpen heeft? Of men dan meent, dat de dagblad verslagen, op grond van welke men tegen hem optrad, rechtsgeldig zijn Hij weder- legt op verschillende gronden hetgeen hem te last wordt gelegd en zegt vervolgens„Mijne eer is van tlien aard, dat zij zich volstrekt niet gedeerd voelt door het verlies van eene ridderorde, door het oordeel van eenen Raad, door den hoon der infame Pers, en dat zij zich doodelijk gekwetst zou achten door de zelfs stilzwijgende medeplichtigheid, onder ver krachting der beginselen van 1789, aan ge rechtelijke misdaden, aan vaderlandslievende of andere valschheden in geschrifte, aan al de ondernemingen van den logen- en verdruk kingsgeest tegen de wet, de gerechtigheid en de vrijheid." Ongetwijfeld als antwoord op hetgeen in den brief voorkomt over de schorsing van Zola als ridder van het Legioen van Eer, heeft de Grootkanselarij der Orde in eene officieuse nota aan de dagbladen herinnerd, dat zij geen disciplinaire maatregelen kan nemen dan na ontvangst der dossiers van veroordeelde leden en dat de Raad derhalve ten aanzien van Zola geen beslissing kan nemen zoolang zijne ver oordeeling niet definitief is geworden. Voor het overige valt er omtrent deze kwestie niets bijzonders te melden. Blijft deze donkere wolk over Frankrijk han gen; een andere is opgetrokken. De kwestie met Engeland over Fasjoda zal wel op kalme wijze worden opgelost. Van Rusland's kant moet de regeering der Republiek aangeraden zijn zich daarover niet ernstig met Engeland te brouilleerenterwijl de Fransche minister van marine geruststellende verklaringen heeft gegeven omtrent de zoo gerucht makende bewapening van oorlogs schepen. De strijd tusschen beide landen heeft nu nog slechts op papier, in de couranten plaatsmaar zal na deze verzekeringen wel wat kalmeeren. De Dreyfuss-zaak. De behandeling van de revisie-aanvraag in de affaire Dreyfuss is door het Hof van cassa tie officieel vastgesteld op Donderdag 27 dezer. Twee dagen zullen aan de zaak gewijd worden. De geheime dossiers in deze zaak zijn vol gens de Figaro niet aan het hof van cassatie overgelegd, maar berusten nog op het depar tement van oorlog. Zij zullen alleen dan aan het hof worden medegedeeld, wanneer dit eene nadere instructie van de zaak noodig acht. In het Parijsche vrouwenblad La Fronde geeft Mejuffrouw Helène Sée verslag van een onderhoud, haar door Mevrouw Dreyfus be willigd. De man op het Duivelseiland, bleek haar daaruit, weet nog altijd nietsmaar nu is het niet de schuld der ministers. Zij hebben geen, daarop betrekking hebbende zinsneden uit de brieven van Mevrouw D. aan haar man behoe ven te schrappen, wijl deze uit eigen beweging, om bij haren echtgenoot geen ijdele hoop te wekken, nog niets van wat gaande is wil laten merken, vóór definitief tot herziening is besloten. In de brieven, die Dreyfuss bij voortduring tot de regeering is blijven richten, maar waarop hem nooit wordt geantwoord, smeekt hij de ministers aanhoudend toch te laten zoeken naar den waren schuldige. De brieven aan zijne vrouw getuigen van kalmte en gelatenheid. Nooit spreekt hij meer over zijn lijdeD, maar is steeds wanhopig over wat de zijnen te verduren hebben. De opvoe ding zijner zonen, de gezondheid van wie hem lief zijn, daarnaar vraagt hij voortdurend, terwijl altijd, meldt het N. v. d. D. verder, het vast geloof bljjft doorstralen aan de zegepraal van het recht. BEKENDMAKINGEN. Burgemeester en wethouders van Middelburg noodigen ieder uit, die bezwaar mocht hebben tegen de onttrekking aan den openbaren dienst van het stuk gemeentegrond, gelegen ten Noord-Oosten van de Israëlitische begraaf plaats, kadastraal bekend Middelburg sectie D no. 1218, zich vóór den 1 November 1898 schriftelijk tot hen te wenden. Middelburg, den 21 October 1898. Burgemeester eu wethouders voornoemd, S C H O R E R, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. Algemeene begraafplaats en het begra ven van lijken in de gemeente Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat, iugevolge de bij koninklijk besluit van 6 dezer no 57 verkregen goed keuring op de bij Raadsbesluit van 24 Augus tus jl. no 14 vastgestelde verordening op de heffing der begrafenisreehten, met ingang van 7 November 1898 in werking treden de op 24 Augustus 1898 door den Gemeenteraad vast gestelde verordeningen a. op de algemeene begraafplaats en het begraven van lijken b. op de heffing van begrafenisrechten; c. op de invordering van die rechten. Middelburg, 21 October 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, Voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, Secretaris. GEMEENTERAAD. De burgemeester van Middelburg maakt be kend, dat op Woensdag den 26 Oct. 1898, des voormiddags te 10 en daarna, zoo noodig, des namidd. ten l'/s uur, een openbare zitting van den gemeenteraad zal plaats hebben, ter behan deling van de onderstaande zaken 1. Ingekomen stukken, waaronder bet voor stel der heeren Van Dnnné cs. in zake verla ging gasprijs en de heffing van eene belasting, bedoeld bij art 240 i der gemeentewet. 2. Benoeming stembureau voor de verkiezing van leden der Kamer van Koophandel en Fa brieken op 11 November 1898. 3. Rekening burgerlijk armbetuur 1897. 4. Wijziging begrooting burgerlijk armbe stuur 1898. 5. Begrooting burgerlijk armbestuur 1899. 6. Begrooting schutterij 1899. 7. Gemeente begrooting 1899. 8. Bezwaarschriften inkomstenbelasting. 9. Voorstel van burg. en weth. tot uitgifte van gemeentegrond op het Seisbolwerk tusschen de Lijnbaan en de Seismolen in recht van erfpacht. 10. Voorstel van burg. en weth. tot verlen ging erfpacht grond aan het Domburgsch sehuitvlot aan J. de Kam en A. Theune. 11. Voorstel van burg. en weth. tot uitgifte van stukken grond in recht van erfpacht aan de Gebr Boudewijnse, J. A. Pennock, L. J. van Pagé, J. de Broekert en Co. en H. J. de Lange. 12. Voorstel van burg. en weth. tot uitgifte van gemeentegrond bij de Israëlitische begraaf plaats aan de Ned. Israëlitische Hoofdsynagoge te Middelburg. 13. Voorstel van burg. en weth. tot verhu ring van gemeentegrond op het Seisbolwerk aan G. Alberts Lz. en Co. 14. Nader adres van G. Alberts Lz. en Co. in zake het als puinplaats aangewezen deel van het dok der vroegere Commercie Com pagnie, met voorstel van burg. en weth. 15. Voorstel van burg. en weth. betreffende verlichting van het Noordbolwerk, het Bastion en den Veerschen weg. 16. Concept-besluit tot wijziging gemeente- begrooting 1898. 17. Concept-besluit tot beschikking post onvoorziene uitgaven gemeente-begrooting 1898. Middelburg, den 21 October 1898. De burgemeester, SCHORER. Burgerlyke Stand. Van 15—22 October. Vlissingen. OndertrouwdJ. Stouthamer, jm. 26 j. met M. C. de Ridder, jd. 18 j. GetrouwdW. P. J. van der Sluijs, jm. 23 j. met E. Tielrooij, jd. 25 j. J. Baljeu, wedr 35 j. met H. Terwoert, jd. 40 j. C. de Plaa, wedr 26 j. met S. M. Beenhouwer, jd. 23 j. BevallenL. J. van Duijn, geb. Louwerse, z. M. de Voogd, geb. Izeboud, z. J. G. de Koninlc, geb. Weijermans, z. J. W. Vlekke, geb. Ova, d. S. J. Wesdorp, geb. Dingemanse, d. H. M. Vandamme, geb. Timmerman, z. J. de Willigen, geb. Adamse, d. W. P. de Kam, geb. De Bukviel, d. A. van Akkeren, geb. Wijnand, d. R. J. Vermeesch, geb. Proost, d. C. Stemmer, geb. Terlouw, z. M. C. Fastenau, geb. Van der Peijl, d. M. de Nooijer, geb. Verspoor, d. J. Janisse, geb. Wegeling, d. M. J. Maas, geb. Ratelband, d. P. Kluijfhout, geb. Wielemaker, d. (levenl.) J. Naaktgeboren, geb. Ten Hove, d. (levenl.) Overleden: J. van der Kuijl, z. 2 m. D. F. Goovaarts, d. 8 m. C. Jansen, d. 2 m. Goes. Ondertrouwd: H. M. J. Verhoeven, jm. 30 j. met E. Weber, jd. 23 j. P. D.Touw, jm. 22 j. met M. nollestelle, jd. 22 j. Bevallen: S, Weststrate, geb. Visser, z. J. E. Versee, geb. Van Anrooij, d. E. J. Fok- kinga, geb. Venk, d. A. van Kleunen, geb. Dejonge, d. (levenl.) Overleden: L. K. J. de Hond, man van P. Lindenberg, 45 j. fergadei'ingen, doneer ten enz. Middellbnrg. Zondag 23 Oct. Volksvoorstelling-SWioww- burg 8 u. Maandag 24 Oct. Voordracht-Blink Natuur kundig-gezelschap. Ge bouw 8 u. Maandag 24 Oct. Voordracht Gorter afd. Middelburg Soc.-dcm. ar beiderspartij. Schuttcrsh of 8 u. Donderd. 27 Oct. Voorstelling Tivoli-gezel schap. Schouwburg. Zaterdag 29 Oct. Lezing prof. mr Treub. Schuttershof 8 u. Woensdag2Nov. Voorstelling Ned. Too- neelverecniging. Schouw burg 77* u. Zondag 6 Nov. Soirée Meubelmalcersverec- nigmg. Schuttershof 8 u. Woensd. 16 Nov. JVwte-voordracht. Kegel baan Soc. De Vcrgenoe- ging 8 u. Stoomdrukkerij - D. G. Kröber.Tr.Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 6