BUITENLAND. Iu een Poolsch blad Kraj wordt de handel wijze van den priester eenigszins vergoelijkt. Die man was iemand met hart en ziel zich wijdend aan zijn beroep, die al zijn krachten aanwendde tegen het zedelijk verval, tegen onwettige samenleving van ongehnwden, tegen de prostitutie en tegen de dronkenschap. Jong, mager, teringachtig, schuchter en zonder in drukwekkend uiterlijk, bezat hij een verborgen energie, waardoor hij zulk een invloed op zijn zondige kudde had, dat zij hem vreesden, hem ge hoorzaamden, en zich op zijn woord vrijwillig aan de zwaarste boetedoeningen onderwierpen. Hij ging bij de zondaars in de woning, maakte hun verwijten, beval hun de aarde te kussen en beterschap te beloven. En zoo had hij het in' zijn macht, en bracht het ook tot stand, om mannen tot hun vrouwen en vrouwen tot haar mannen terug te brengen en dronkaards te ge nezen. Veel huwelijken bracht hij tot stand tusachen menschen, die ongehuwd samen leefden, en naast de strenge maatregelen, die hij aan wendde om zijn doel te bereiken, betoonde hij een milddadig hart voor hen die zich beterden. Hij ondersteunde gezinnen met alles wat hij bezat, versohafte werk aan werkloozen, gaf in éen woord al zijn krachten en middelen aan zijn roeping. Toch moet de Kraj toestemmen, dat hij te ver ging in zijn streven. Wanneer zijn aanma ningen zonder gevolg bleven, sloot hij de weer barstige zondaars in een stal, een groentekelder of in een kamer bij de kerk op, en bij bijzonder ernstige gevallen in de onderaardsche gewelven onder de kerk, waar werkelijk vroeger men schen begraven waren, wier kisten tot op den huidigen dag daar nog staan. De kisten zijn vergaan, de doodsbeenderen zijn zichtbaar, en dat maakt alles een zeer griezeligen indruk. Beliakiewiez verklaarde, dat hij in zijn strijd tegen de zonde met totaal bedorven sujetten te doen had, en dat het alleen met buitenge woon scherpe middelen mogelijk was, op hen invloed te oefenen. Door hun de doodsbeen deren te laten zien, wilde hij bij hen de ge dachte aan den dood en 't eeuwige leven wak ker schudden cn hun de noodzakelijkheid van verbetering voorhouden. Ook kastijdde hij de weerbarstigen met stokken en touwen, waarbij de kerkedienaars moesten helpen Wat de beschuldiging betreft, dat de priester deze daden zou gepleegd hebben uit afkeer tegen de Russen, daarvan is niets waar. De priester had de vrouw laten slaan, omdat zij een zondige verhouding had met een getrouwd man. Verknopingen enz. Ten overstaan van den notaris Huvers werden Woensdagnamiddag in de herberg van P. Minderhoud Pz. te W e s t k a p e 11 e in het openbaar te koop aangeboden: twee perceelen bouwland in Buiskerke, ge meente Zoutelande, die gekocht werden door den heer Peek te Middelburg voor 792en een dubbel huis te Westkapelle, aan de Zuid straat, waarvan kooper werd de heer J. A. Guiran aldaar voor 860. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 14 Oct. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 u. Het maken van een rem- mingwerk voor den berm van bastion II der vesting Terneuzen aan de westzijde der oost buitenhaven van het kanaal van TerneuzeD. Raming 20.000. Aanwijzing 7 October. Middelburg. Bnreel directeur directe belastingen 12 u. Stichten kantoor Eede. Raming 7140. Aanwijzing 7 Oct. Inlichtingen Rijksbouwmeester 's Gravenhage en J. Bartels Rotterdam. Zaterdag 15 Oct. V1 i 8 s i n g e n. Bureau chef van het Mil. hospitaal 12 u. Het wasschen van de linnen en wollen goederen van die ziekeninrichting, met uitzondering van de wollen dekens en de lakensche kleedingstukken, voor den tijd van éen jaar, in te gaan 1 Januari 1899. Vrijdag 21 Oct. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 u. Het maken van tramweg havens aan het Zijpe, met bijbehoorende wer ken, ten behoeve van den veerovergang van het Zjjpe, in verband met den in aanleg zanden stoomtramweg van Zijpe naar Brouwershaven en van den WïZ/mpolder naar Steenbergen. Raming 185.000. Aanwijzing 7 en 14 October. en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Inclië. Amsterdam (Nederl.) 14 Sept. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst)14 Sept. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dat.). 17 Oct. 1.05'anam. Marseille (Lloyd). 18 Oct. 6.30 'eavonds, Brindisi (Eng. dienBt) 21 Oct. 1.05 'saam. Rotterdam Lloyd21 Oct. 6.30 'a avonds. Marseille (Fr.dienst). 22 Oct. 5.45'smorgens. Genua (Nederl.) 25 Oct. 6.30 's avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op Loting Nationale Militie- De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1899 zal dit jaar plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen Cortgene Zaterdag 15 Oct. 11 u. vm. voor 'issekerke, 1 u nm. Cortgene, 1.15 u. nm. Cats en 1.30 u. nm. Colijnsplaat. Hulst Dinsdag 18 Oct. 10 u. vm. voor Hulst, 10.45 u. vm. Clinge, 11.15 u. vm. Koe wacht, 1 u. nm. Graauw en Langendam en 1.30 u. nm. St Jansteeu. Hontenisse Woensdag 19 Oct. 10 u. vm. voor Hontenisse, 11.30 u. vm. Hengstdijk, 11 45 u. vm. Ossenisse, 1 u. nm. Boschkapelle en 1.30 u. nm. Stoppeldijk. Axel Donderdag 20 Oct. 10 u. vm. voor Axel, 11 u. vm. Westdorpe, 11.45 u. vm. Zuid dorpe en Overslag en 12 u. m. Sas van Gent. Terneuzen Vrijdag 21 Oct. 9 u. vm. voor Terneuzen, 10.30 u. vm. Philippine, 10.45 u, vm. Zaamslag en 11.30 u. vm. Hoek. Veere Zaterdag 22 Oct. 10 n. vm. voor Veere, 10.30 u. vm. Vrouwepolder, 10.45 u. vm. Serooskerke (W.), 11 u. vm. Aagtekerke, 11.15 u. vm. Gr^pskerke en Meliskerke, 11.45 u. vm. St Laurens, 12 u. midd. Oostkapelle en 12.15 u. nm. Domburg. „Ik zal nu komen," zei Joan onverschil lig en ging langzaam, als in een droom de kamer uit, zonder verder op Darcy te letten. II. De heer Holcroft was op zijn twee en der tigste jaar lid van het parlement voor Castle Hamlets en zóó rijk en gezien dat, wanneer hij aan het woord was, de dames-galerij altijd over vol was. Hij was groot en forsch van gestalte, met een gebruind gelaat, donker haar en leven dige, zwarte oogen. Er kon niet licht een grooter contrast gevonden worden met den heer, dien Lady Joan zooeven in de bibliotheek gesproken had. Dit denkbeeld schoot haar door het hoofd terwijl zij Lady Wilmington naar het salon volgde doch die gedachte was zeer voorbijgaande, want zij was veel te veel met andere dingen vervuld om er lang bij stil te staan. Zij had een vaag besef dat de heer Holcroft naar haar toekwam, om haar te be danken, en dat zij werktuigelijk ging zitten zingen en spelen. Hare gedachten waren ver weg en hare toe hoorders begrepen niets van den oorsprong dier aandoenlijke kracht, welke hare stem zoo liefelijk maakte. „Als Ik Rubinstein ware, zou ik iets voor n componeeren," zei het parlementslid, toen opstond, en zijne oogen fonkelden als twee gloeiende kolen, Lady Joan zag hem atilzwij- Met de Nederlandsche booten via Genua in Marseille en per Fransche mailbooten wordt ;een correspondentie verzonden voor Atjeh e» le residentie Sumatra's Oostkust. W est-Indië. Suriname via Sout hampton 18 Oct. 5.45 's morgens Suriname «ia St Na- zaire8 Nov. 5.45 's morgens. Curasao via Queen- stown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 's avonds. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14e n elke maand 6.30 's av. Algemeen Overzicht. Zoodra de Romeinsche kwestie ter sprake komt, onderscheiden de katholieke bladen zich door een eigenaardige inconsequentie. Eener- zijds het betoog, dat het Pausschap in een onhoudbaren toestand kwam, doordien Italië den Paus van zijn staten berooide; daarnaast een jubelen over de door niets gebroken macht van den Paus. Voor ons is dit laatste altijd een waarheid geweest, welke alle beteekenis ontneemt aan de klachten, over hetgeen in 1870 is geschied. Want het is een feit, dat de inlijving van Rome niet den minsten invloed had op de macht van den Paus, 'en dat de Heilige Stoel eer gewonnen heeft dan verloren door den nieuwen toestand,welke den kerkvorst bevrijdde van bemoeiingen, die minder op den weg van geestelijke heeren liggen. Hoe groot de invloed van den Paus op staatkundig gebied nog altijd is, bleek de jongste dageD. Want het wordt door bijna de geheele Europeesche pers als een feit van het hoogste gewicht voorgesteld, dat de Paus door een zijner hovelingen een rede heeft .doen uitspreken, welke getuigde van een warme voorkeur voor Frankrijk. En men is niet uitgepraat over de beteekenis van den maatregel, waarmede koizer Wilhelm, als Prui sisch vorst, de woorden van den Paus beant woordde. Dat men te Berlijn redenen heeft ontstemd te zijn, is natuurlijk. Want als men let op het gezelschap, dat de woorden des Pausen te hoo- ren kreeg, dan blijkt dat de gelegenheid gezocht was, om aan den vooravond van 'a keizers reis naar het Oosten, bijzonderen nadruk te leggen op de hooge roeping, welke Z. H. Frankrijk onder de christenen in het Oosten toekent. Over de verdere bedoeling van Leo XIII of van kardinaal Rampolla, die voor de toespraak verantwoordelijk wordt gesteld, loopen de opvat tingen uiteen: de een ziet er een kwalijk verbor gen] afkeuring in van de reis van den Protes- tanschen vorst naar het land, dat door den Paus als een bij uitstek katholiek heiligdom wordt beschouwd. Anderen daarentegen meenen dat de Paus wel vrijheid heeft gelaten voor de bescher ming door Duitschland van de Duitsche on derdanen. Dit laatste komt ons het aannemelijkste voor. De bescherming van zijn onderdanen in den vreemde is een natuurlijk recht van eiken staat, en daarop inbreuk te willen ma ken, zou gelijk staan met moedwillig een conflict uit te lokken, en dat niet onder de gunstigste omstandigheden. Want wij vinden ten minste melding gemaakt van uitingen, welke doen zien, dat ook de Centrumpers het nationale gevoel laat wegen en pijnlijk getrof fen zou zijn als de Paus Frankrijk een macht gaf over de Duitschers in het Oosten. Het is dus geen wonder, dat men op het Vaticaan reeds zoekt naar de middelen om de zaak bij te leggen. Kardinaal Rampolla heeft een langdurig on derhoud gehad met den Pruisischen zaakgelas tigde, en het schijnt dat de kardinaal het daarbij niet liet ontbreken aan pogingen om de zaak in 't reine te brengen, en vroeg om Von Biilow zoo spoedig mogelijk door een anderen gezant te vervangen. Dat de keizer er allerminst bilang bij heeft de zaak tot het uiterste te drijven, merkten wij reeds op. Maar natuurlijk zal het eenige tijd duren eer de zaak geheel wordt opgelost, want 's keizers reis is inmiddels aangevangen. Na even een lijkdienst voor prinses Albrecht te hebben bijgewoond, is hij naar Italië vertrok ken, om zich te Venetië in te schepen. Tot dusver zijn aan dezen tocht niet veel meer dan onaangename beschouwingen vast geknoopt. Thans komt er een lichtstraaltje. Te Berlijn zegt men dat de keizer zijn invloed op den Sultan zal aanwenden in het belang van de lang gewenschte verbeteringen. Hij zou het met de vier mogendheden eens zijn over de in verband met Kreta te nemen maatregelen, en alleen in zijn bezoek aan Kon- stantinopel aanleiding hebben gevonden zich niet openlijk aan te sluiten bij het quartet. Tegelijk wordt melding gemaakt van een om keer van den keizer met betrekking tot Grie kenland; De bekende verkoeling tusschen hem en zijn zuster Sofie, de kroonprinses, zou ver dwenen zijn en de keizer zon zelfs geen bezwaar meer hebben tegen de benoeming van prins George tot gouverneur van Kreta. Of diens candidatuur nog bestaat Wij hebben er de laatste maanden weinig van gehoord. 't Is zelts niet duidelijk wat gebeuren zal als de Turksche troepen heen zijn. Maar met hun vertrek wordt het ernst. Reeds zijn de hoofdofficieren aangewezen die het vertrek moeten regelen. Maar toch mag men het niet vergeten: de troepen zijn nog niet heen. Geheel in orde is de zaak niet. De Porte vraagt op dit oogenblik behoud van garnizoen in drie steden, en de ambassadeurs wezen dit onverbiddellijk af. gend, verstrooid aan en vergeleek hem weer met Darcy. „Waarin waart gij en Darcy zoo ver diept, als ik vragen mag?" vroeg Lady Wil mington later. „Kom u een beetje warmen in mijn kleedkamer, gij ziet er zoo koud uit. Ik vond het jammer dat ik u storen moest. Hij scheen zeer verlegen en gij legt uw geheele ziel in uwe blikken, zooals in de romans staat. Bevredig mijn nieuwsgierigheid nu eens." „Het was niets belangrijks tenminste. Ik wist niet dat gij een portret van den heer Darcy hadt, Julia. Mag ik het eens zien? Zij nam een portretje in een mooi lijstje van den schoorsteenmantel. „Het is toch wel een mooi gezicht als men het goed bekijkt", zei zij peinzend. „Maar lieve Joant Gij maakt mij nog nieuwsgieriger! Hij heeft een schrander zicht, dat is waar en sommigen vinden het misschien belangwekkend. Maar mooi! Er is geen een goede trek in". „Trekken zijn bijzaak", zei lady Joan. Het gelaat, dat zij bekeek, was mager en bruin, met een gebogen neus, een grooten mond en diep liggende oogen. „Gij moogt het houden, als gg wilt" zei lady Wilmington en zag haar veelbetee- kenend lachend aan. „Ik heb het lijstje noo- dig voor den heer Holcroft". „Dank tu Als gij dat gelaat verwerpt voor dat van den heer Holcroft, gijt gij het Beknopte Mededeelingen. De toestand te Parijs is veel verbeterd; en de arbeid wordt meer en meer hervat; de aannemers hebben de eiscben van den gemeen teraad ingewilligd. Het heeft de laatste dagen anders niet ont broken aan waarschuwingen. .Zoo bv. Yves Guyot in de Siècle, die wees op de mogelijk heid dat men een conflict uitlokte. Ook de voorzitter van den Parijsehen gemeenteraad heeft het comité der aardwerkers gewezen op de mogelijkheid van een botsing met de troe- peD, en op het gevaar dat de republiek zou loopen als er onlusten uitbraken. Ranc heeft in de Radical het royalistisch gevaar besproken, en meent dat dit gering is. Maar.hij wijst Meline terecht, die aan Brisson de woelingen van de jongste weken wijt. Onder uw bestuur waren zij stil, omdat gij onder anderen op hen steundet, en hen in uw meerder heid opnaamt, zoo zegt Ranc terecht. De werkstaking heeft nog aanleiding gegeven tot de uitzetting van een Duitsch journalist, een redacteur vau de Kreuzzeitungeen niet on verdiende straf als men weet, dat de man had geseind dat te Parijs een omwenteling was uit gebroken en dat de Bon Marché in brand stond. Zondag hebben de anti-revisionisten Cavaignac, Viger en generaal Mercier te Le Mans het rijk alleen gehad om het leger en elkander te verheerlijken. Er is thans sprake van dat de regeering ook een woordje gaat medepraten, waartoe de nieuwe minister Godin derwaarts zou gaan. Picquart üeeit toch ëen mensch mogen zien, zijn zwager, met wien hij in tegenwoordig heid van een gevangenbewaarder een onderhoud had. Dit is ten minste iets, maar aan den eisch des rechts is daarmede nog lang niet voldaan. Bij de beslissing op het beroep van Mir- beau tegen de verkooping van Zola's goederen, weigerde de eerste rechter rechtspraak te doen, en zulks op grond, dat hij een zwager is van den advocaat Mornard, die voor het hof van cassatie de zaak-Zola verdedigt. Men wendde zich toen tot een anderen rechter, die besliste dat de verkoop zou plaats hebben vqgr risico en gevaar van de eischers. D. w. z., zij nemen alle verantwoording op zich voor de wettig heid, moeten bij vernietiging van het vonnis alles teruggeven, en kunnen zelfs wegens schade vergoeding worden aangesproken. Herhaaldelijk hadden wij aanleiding er op te wijzen, hoe de Westminster Gazette in Enge land veeltijds het orgaan is van het gezond verstand en van de nuchterheid. Deze opvatting wordt weer eens bevestigd door een artikel over de Fashoda-kwestie. Het blad acht den tegenwoordigen toestand in het Nijlgebied voor beide landen demoraliseerend, en een voortdurende struikelblok in Engelands betrekkingen tot anderen. Immers deze toestand leidt er toe dat Engeland allerlei voorwendsels te baat neemt en uitvluchten moet zoeken. Voor Frankrijk, daarentegen is de Egyptische kwestie een troef, welke het kan uitspelen zoodra Engeland in moeilijkheden komt. Het is daarom noodig dat beide landen openhartig met elkander spreken, en een einde aan dezen toeBtand maken. De Fr. Z. bevat nadere mededeelingen over het reeds kortelijk door ons vermelde plan van de Duitsche drukkerpatroons om voor de door voering van het tarief te werken. Daaruit blijkt dat de tarief-commissie, waar haar collegiale bemoeiingen niet baten, de gezellen in de eerstvolgende weken, zoo noodig door een ordelijke opzegging van hun betrek king, naar invoering van het tarief zal doen streven. In dat geval zal het arbeidsbureau den weigerachtigen patroons niet behulpzaam zijn bij het verkrijgen van andere arbeidskrachten. Maar de gezellen, die wegens niet toekenning van het tariefloon ontslag namen, zullen vóór anderen ter plaatsing worden aangewezen. De commissie zegt daarbij te rekenen op den steun van de firma's die zich aan het tarief houden, wijl ook hun belang medebrengt, dat alle drukkerijen in het Rijk zich aan het tarief houden. In verband daarmede zegt de commissie „wij moeten van onzen kant den, het tarief getrouwe collega's verzoeken, bij het aanstellen van gezellen, in de eerste plaats hen te helpen, die werkloos zijn door de tarief beweging, en daar door bijdragen, dat deze gezellen worden onder gebracht, en aldus gevrijwaard tegen schade wegens hun opkomen voor het tarief. Dat schijnt niet moer dan recht en billijk, want zonder de opofferingsgezinde medewerking der gezellen, zou het met de algemeene doorvoering van het tarief treurig gesteld zijn." - De sociaal-democratische partij in Duitsch land heeft besloten het initiatief te nemen om het notariaat tot staatszaak te maken. De Zwitsersche bondsraad heeft thans iemand over de grenzen gebannen, die als Itali- aansch agent provocateur dienst deed. De Oostenrijksche minister van justitie heeft een circulaire gezonden aan de presiden ten van de Obergerichtc en daarin gewaarschuwd tegen het deelnemen van rechters aan politieke agitaties en partijdrijverij, wijl daardoor het aanzien van de rechterlijke macht en het ver trouwen in de onbevangenheid der rechterlijko macht ondermijnd wordt. Bedenkelijke ver schijnselen op dit gebied moeten met allen ernst en gestrengheid worden tegengegaan. Hoe vinden wij niet vermeld. De ontwapeningsconferentie is volgens een telegram uit Petersburg bepaald op Januari, na den terugkeer aldaar van den Czaar en Mouravieff. Na alle redenen tot bezorgdheid, welke de binnenlandsche toestanden van Spanje dezen zomer gaven, is het merkwaardig kalm gebleven. Yoor een deel heeft daartoe zeker medegewerkt het uiteenzijn van de Cortes, welke in den regel daar, zoowel als in Frankrijk, middelpunt der woelingen zijn. Men spreekt op het oogen blik van een bijeenroeping der volksvertegen woordigers tegen de eerste dagen van Decem ber, ten minste als tegen dien tijd de vrede is gesloten. Maar 't is de vraag of men daartoe in twee maanden komt. Over de zitting, welke de conferentie Dinsdag zou houden, als de Spaansche commissarisen nieuwe instructies hadden, is nog niet bekend. Uit Madrid is alleen geseind, dat de regeeriDg de verlangde instruc ties zond. De onlangs benoemde Chineesche geZant. in Japan is gevangen genomen, wegens deel neming aan de hervormingsbeweging. Eenige Amerikanen drongen met geweld door in het huis waar de gevangene zat, maar deze weigerde zich te laten redden. In China zijn alle Chineesche nieuwsbladen verbodenvermoedelijk zullen nu de Europeanen voorzien in de behoefte aan nieuws. Het Kaapscbe kabinet is afgetreden. HANDELSBERICHTEN. GraanmarKten enz. Middelburg, 13 Oct. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren een ruime aanvoer van peulvruchten, waarnaar een leven dige vraag bestond en die tot verhoogde prijzen werden gekocht. Van andere artikelen werd weinig aangeboden. Jarige tarwe weinig ge toond en naar kwal. van f 8 tot 8.25 gekocht nieuwe tarwe werd in puike soort met 7.75 a 8 betaaldnieuwe rogge weinig ter markt en tot f 5.50 gekochtwintergerst bracht in puike soort 5.50 opzomerdito niet beneden de 5 te koopjarige Walch. witteboonen komen bijna Diet meer voor en op f 10.25 a 10.50 gehoudennieuwe dito met graagte f 12 betaald, zij die hooger hielden konden niet verkoopenronde bruineboonen in puike soort van ƒ10.75 tot ƒ11 gekocht; lange dito 10.50kleine groene erwten, met zeer weinig aanbod, werden met 9.50 betaald; kroon- erwten gevraagd en in puike soort van 8.50 tot 8.75 gekochtmindere soort naar rato koolzaad, met weinig aanbod, 8.50 betaald; karweizaad tot 11.25 geveild. Boter 1.a 1.10 per kilo. Eieren ƒ5.— per 100 stuks. Middelburg, 13 Oct. Raap-olie 25.50 patent-olie 27.50lijnolie 18.50 per vat op 6 w.contant 1.korting; raapkoeken per 1040 stukslijnkoeken zachte iJem harde per 104 stuks. zeker niet waard". „Kindlief, sedert wanneer hebt gij die voorliefde voor den heer Darcy opgevat?" „Het is geen voorliefde," zei Joan, plaats nemende en hare handen achter haar hoofd in een slaande. „Sedert zeven jaar stel ik belang in zijn werk. Toen ik veertien jaar was, hoorde ik dat hij meerderjarig was geworden en in een achterbuurt van Londen, onder de armen ging wonen. Men lachte er over en zei dat het het spoedig genoeg moede zou zijn. Maar hij werd niet moede, zooals gij ziet, op de manier die men dacht. Ik wist wel dat gij het nooit moede zou worden." „Gij hadt dus de gave der profetie, kind, daar gij, wat gij als kind ook moogt gehoord hebben, hem pas vijf maanden geleden hebt leeren kennen en dat nog wel heel vluchtig". „Hij was bijna millionnair", ging lady Joan voort, zonder op haar te letten, „en nu is hij arm. Ik denk wel dat hij in den beginne misgrepen gedaan heeft. Nu zou hij het geld beter weten te gebruiken". „Gij moogt oppassen kindlief het is niets dat gij zoo iets hier boven tegen mij al leen zegt". „Wat is niets?", vroeg lady Joan, haar nicht verbaasd aanziende. „Die belangstelling in mijnheer Darcy." „In zijn werk." „Dat is ook nog niets; maar als een jong meisje en een jonge man „Is hij een jonge man „Maar mijn lieve Joan „Ik heb hem nooit in dat licht beschouwd." Eensklaps veranderde haar gelaat. Zij stond heel waardig en ernstig op. „Ik heb alleen aan hem gedacht als aan een medemensch, die een groot levensdoel na streefde en wiens leerling ik zou willen zijn." „Hoe minder gij op dien opgewonden toon over hem spreekt, hoe beter, als gij mijn raad wilt volgen." „De wereld is dus nog dwazer dan ik dacht. Maar ik zal den moed hebben om mij boven de wereld te verheffen." „Daartoe wordt nog iets meer vereischt dan moed; uwe zwakke krachten zullen niet bestand zijn tegen de worsteling. Maar waarom zoudt gij de arme wereld laken Wat gij noodig hebt Joan, is gezond verstand." „Het is laat, ik moet mij gaan kleeden. Hier is het portret." „Ik zei immers dat ik het lijstje moest gebruiken voor den heer Holcroft," riep Lady Wilmington lachend uit. Maar de deur was al dicht. Lady Joau was weg. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Woensdag 12 October. Pargs. Tarwe vaBt; loop. md. fr. 21.75. Pest li. Tarwe bij partij meestal 5 kr. hoo-> ger betaald. Woensdag fl 9.07. Dinsdag fl 9.25. Berlin. De meerendeels vaste berichten uit het buitenland oefenden bijna geen invloed uit op de stemming hier, daar kooplust ontbrak. Het ingetreden regenachtige weder, dat, naar men hoopt, de scheepvaart in het binnenland ten goede zal komen, heeft hiertoe wel het meest bijgedragen. Tarwe en rogge zijn sedert Dinsdag ca. 50 pf. gedaald. New-York dis. vorigen dag Chicago 64%; 64%. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Per telegraaf Siaatsleeningen. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stokken Cert. N. W. Sch. S}* 1000 86% dito OblS 1000 973/8 dito Cert8 1000 966/8 HONG. Gondleening 1881-934 o 100 ITALIË, ins. 63/81 5 Lire 100-100000 861/]S OOSTENRIJK. Obl. 9611/18 ïoos/g 801/8 1000 1000 9611/u Mei-November dito Jan.-Juli 5 PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 33% dito dito '88/89 met ticket 4>< fr. 500 34% 33% RUSLAND. Obl. 1880 gecons. 4 Z.R. dito 1889 Hope 4 dito '94 6e Em. 4 n dito 1867/69 4 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 KW" 8PANJE. O. bnitenl. Perpet,4 dito bin. Perpet. 4 TURKIJE. Gepriv. 4 Geconr. serie D. i dito dito C. EGYPTE O. L. '76 4 BRAZILIË. Obl. Londen 1888. 4 dito Obl. 1889. 4 VENEZUELA 1831 4 841/g 841/4 976/a 981/4 1001/8 Pes. 1000-24000 41 Pr. 500-35000 i fr. 500-3500 30-3000 20-100 20-100 1000 B&51/8 55 (Wordt vervolgd.) 100-500 328/4 Indnstrieele en Financieele ondernemingen» NEDERLAND. pCt. N.W. en Pao. Pbr. Cert5 800-1000 651/4 Ned. Hand. Mij A» 146 146 N.-I. Handelab. A. 1000 84 Zeeland Pr. dito 250 193L dito Obl. 1886ir 1000 Snoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1Ö00 Mij tot Expl. ra» St. Spw. Aand. a 250 Ned. Ctr. Spw. A, 250 1158/4 11111/a 85

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3