BUITENLAND. FEUILLETON. LAATSTE BERICHTEN leverancier in de eerste of tweede hand ver antwoordelijk zoude stellen voor hetgeen gewor den is uit het afgeleverde (natuurlijk niet ver zegeld en in een verpakking die geen enkelen waarborg opleverde voor de identiteit) in een winkel, waar zeer gemakkelijk een „vergissing" kan plaats vinden. Nochtans werd de identiteit van het monster en do door twee tussehenper- sonen geleverde partij eenvoudig aangenomen, en aldus weder in dit geval geheel onverdiende blaam op de Hollandsehe boter in Engeland geworpen. Doch hierbij bleef het nietde veroordeelde Engelsche firma, een zeer groote maatschappij vormende, die evenwel reeds ver schillende malen wegens vervalsching veroor deeld was geworden had den treurigen moed; om op groote schaal strooibiljetten aan al hare klanten te verspreiden, waarin uitdruk kelijk in het algemeen tegen Hollandsehe boter gewaarschuwd werd Wij hebben onzen consul te Londen, den heer Maas, onmiddellijk van dit laatste feit op de hoogte gesteld, en twjjtelen niet, of onze regeering zal krachtige maatrege len nemen, om onzen toch reeds niet bloeienden boterhandel tegen dergelijke schandelijke prak tijken te beschermen. In den loop van 1897 hadden 48 werk stakingen in Belgische mijnen plaats. Vier, waarvan slechts een voortsproot uit vraag naar loonsverhooging, hadden een gunstigen afloop. Van een anderen kant mag men rekenen dat te samen 464,500 daguren door die stakingen verloren gingengerekend 3 fr. 40 loon ge middeld, maken die werkstakingen voor de arbeiders een verlies uit van 1,579,300 fr. Het is thans zeker dat te Antwerpen over de Schelde een hangende rolbrug komt, d. w. z. een pont welke niet op het water drijft, maar is bevestigd aan een soort wagen, die loopt over rails, omstreeks 50 M. boven den waterspiegel bevestigd. Het voordeel van een dergelijken rivierovergang is, dat de scheepvaart niet door de pont wordt gehinderd, en dat deze geen last heeft van ijsgang, hoog of laag water enz. Bij eiken waterstand, is de pont gelijk met den op den wal te bouwen steigers. Voor den overtocht zou ongeveer l'/s minuut noodig zijn. Het is nog niet bepaald of er een dan wel twee ponten naast elkander komen. Te Antwerpen viel een bloempot van een tweede verdieping op het hoofd van een kind van vier maandeD, dat de moeder vóór de deur van het huis in de armen droeg. Het werd zwaar gewond en stierf kort daarna. Na een paar jaar praten op de perscon gressen over een verlaagd tarief voor perstele grammen in het internationaal verkeer, ismen thans zoover, dat tusscben Spanje en Frankrijk een verdrag is gesloten, waarbij het tarief met de helft wordt verlaagd. Zola die volgens zijn vrouw de laatste weken een beetje lijdend was heeft, naar de Echo de Paris mededeelt, den laatsten tijd hard gewerkt aan een boek Féconditêhet eerste eener nieuwe reeks van vier. Het zou over een halfjaar uitkomen. De deurwaarders, die de experts contra Zola helpen, hebben hnn vreemde houding verklaard, maar niet beter gemaakt. Zij willen eene openbare verkooping omdat deze onher roepelijk is. Al ontzeggen latere vonnissen aan de experts alle recht op schadevergoeding, door de verkooping is de buit binnen, en niet meer terug te vorderen. In hun ijver om dezen slag te slaan zijn de heeren nog te ver gegaan. De verkoopbilletten zijn vóór den wettelijken termijn aangeplakt en moesten weer verwijderd worden. De te Parijs gestolen postzegelverzame- liug bevatte de zoogenaamde specimen, d. w. z. de afdrukken van nieuwe uitgaven, welke de postbesturen der verschillende landen elkander aanbieden. Het schijnt dat de Parijscbe ver zameling het gewone opschrift „specimen" miste. Huret, de bekende wielrijder, heeft in een 100 K.M. wedstrijd te'Parijs alle records boven de 55 K.M. verbeterd. Hij bracht het 100- K.M. record van 1.59.47l/s (Palmer) terug op 1.54.242/s en reed toen in 0.5.35*/5 nog 4767 M. Hij had electrische gangmakers. De Engelsche stoomboot City of Bristol wordt als verloren beschouwd. De vrouw van prins Albrecht van Prui sen, regent van Brunswijk, is overleden. Deze prins is, gelijk men weet, een zoon van prin ses Marianne, de eenige zuster van onzen koning Willem II. De Fr ankf, Z. heeft Zondag achtjubilé's gevierd. 4 redacteuren en 4 zetters zijn jaar aan dat blad verbonden. ERICA. NOVELLE van H. STEINAU. 8. Uit het Duitsch. Niet bet minste teeken, dat het haar genoegen deed om bewonderd te worden, lag in haar stem of houding. Dit trof mij, want het ware in haar wezen bad mij juist betoo- verd. Zoo weinig vrouw kon zij niet zijn, dat haar de oprechte bewondering van haar licha melijke bekoorlijkheid uit den mond van een kunstenaar niet verheugen zou; watbetee- kende dus deze houding? Haar beeld werd er door bedorven. „Ik ben lang voor dit verzoek bevreesd geweest", zei ze na een korte besluiteloosheid, mijn geërgerd stilzwijgen met haar vriendelij ken glimlach beantwoordende. „Gij zult wel bemerkt hebben, Erika, dat ik dikwijls niet in staat was om mijn blik van uw hand af te wenden „Ja, een paar maal", gaf zij toe. „Ik voelde het meer dan ik het zag, omdat ik wiat, dat gij kunstenaar zijt, en bovendien zegt men in Berlijn, dat gij een heele verza- In ket dorpje Eichholz bij Keulen heeft een bende opgeschoten jongens een huis over vallen. Een oude vrouw werd vermoord, een andere werd gekwetst. Volgens Duitsche sportbladen is het groote hert, dat keizer Wilhelm onlangs te Rominten schoot een 44 ender het groot ste dat sinds 200 jaren in Dnitschland werd ÜOltuu Een Russische prinses, uit een invloed rijke familie, is te Berlijn gevangen genomen wegens verkwisting en valschheid in geschriften. In de gevangenis heeft zij een einde aan haar leven Dezer dagen stootte een wielrijder, die in de duisternis van Coblenz naar Andernach reed, niet ver van laatstgenoemde plaats op een levenden beer. Hevig verschrikt, kwam hij te vallen. Op zijn hulpgeroep schoten spoedig eenige in de buurt wonende lieden toe om hem uit zijn moeilijke positie te verlossen. Van den eersten schrik bekomen, kwam hij tot de ontdek king, dat de beer, die de oorzaak zijner ont steltenis was, toebehoorde aan een rondreizen- den kermistroep, welke de dieren vrij liet rond- Maxim, de uitvinder der bekende ka nonnen, is te New-York gearresteerd op de beschuldiging van dubbel huwelijk. Een vrouw beweert sinds 1878 aanspraken op hem te hebben, maar hij ontkent dat beslist. In den staat New-York is thans verboden het verkoopen en geven of doen verkoopenen geven, van tabak of sigaretten aan jonge lieden beneden de IS jaar. Te Canton (Ohio) heeft een geruchtma kende moord plaats gehad. Een broeder van mevrouw Mac Kinley is op straat doodgescho ten door zekere Anna George. De vermoorde leefde, voor zoover men weet, zeer regelmatig, en niets duidt op eenige betrekkingen tusschen de moordenares en haar slachtoffer. Zelfs de intiemste vrienden kunnen zich het gebeurde niet verklaren. De Chineesche stad Hankow is de vorige week door een geweldigen brand geteisterd. Er zouden wel 10.000 huizen vernield zijn, en het aantal dooden wordt op 1000 gesteld. Schade 5 a 8 miljoen taels. Zij was weduwe en huur schuldig. De huisbaas daagde haar voor den Londenschen politie-rechter. Zij bood 2 shilling per maand aan. HuisbaasZij kan meer betalenze houdt ook een hond. Weduwe: Leelijke kerel, om me het arme hondje te misgunnen. Het koBt me niemendal. Het is maar een kleintje en ik ben er gek op. HuisbaasWie betaalt de hondenbelasting Weduwe: Dat doen de menachen voor wie ik werk. Het hondje is het eenige wat ik heb. Mijn zalige man is aan een hondenbeet gestorven. RechterHoudt u daarom zooveel van het hondje.' (gelach). De weduwe krijgt haar zin. Een vreesolijk ongeluk. Dezer dagen had te Cher ves-de Cognac eene dame, zekere mevr. Vignaud, op een pe- troleumtoestel was te smelten gezet. In hare nabijheid speelde haar driejarig dochtertje Fer- nande met een grooten Newfoundlander. Eens klaps geraakte de was in brand. Mevr. Vig naud wilde de pan van 't vuur nemen, maar zij brandde zich en stortte den inhoud op haar dochtertje, op den hond en op zich zelve. Zonder aan het gevaar te denken, dat zij zelf liep, greep de arme moeder het kind en poogde het in hare rokken te rollen om de vlammen uit te dooven, maar deze waren zoo hevig dat zij er niet in slagen kon. Wanhopig, zelf brandend, wilde mevr. Vignaud haar kind naar boven brengen. Zij beklom eenige trap pen en zakte ineen, terwijl haar kostbare last haar ontgleed. Het vuur verslond hare kleeren, verbrandde hare armen, beenen en aangezicht. Toch had zij nog de kracht hare kamer te bereiken, een venster open te rukken en om hulp te roepen. Daarna viel zij en rolde zich wanhopig in een deken. De werklieden, die op een naburig veld arbeidden, kwamen toegeloopen. Zij vonden den stal in brand. De hond, die insgel brandde, had zich in het strooi gerold en aldus de brand gesticht. Op de trap vond men de kleine Fernande, die weldra den geest gaf. Eindelijk, in de slaap kamer vond men mevr. Vignaud buiten kennis en erg verbrand. Het vuur had zich aan den vloer meegedeeld, aan de trap en aan het bed, dat dicht bij de plaats stond waar de arme vrouw lag. meling geheeldhoawde handen hebt." „En toen wist gij natuurlijk, dat de mooiste mij nog ontbrak?" „Neen, zoo is 't niet bedoeld," lachte zij, een weinig verlegen, doch met onverholen welbehagen in haar hand, die ik een oogenblik bewonderend in de mijne hield. „Als gij dit alles met zulk een scherpzin nigheid gezien en begrepen hebt, waarom zegt gij dan nu zoo kortaf„Neen „Omdat ik 't genoegen van u ter wille te zijn met meer zou moeten betalen dan in mijn vermogen is." Ik zag haar aan zonder haar te begrijpen. „Ik zou mijn betrekking verliezen." „Waarom „Omdat Annie's moeder mij niet zou vergeven dat „Dat gij mij toestondt uw hand te boet- seeren. Dat is ondenkbaar, daarin zou toch de meest preutsche zedenpreekster niets kunnen vinden. Ik zal haar zelf er om vragen „En mij ongetwijfeld van mijn betrekking berooven. Mevrouw Von Giirtner kan niet uitstaan, dat er op mij gelet wordt." De berustende kalmte, waarmee zij 't na tuurlijk vond om in deze familie te blijven, maakte mjj erg boos. Dit fijne, zachte schep- De brand was spoedig gebluscbt, maar men vreest voor het leven van mevr. Vignaud, voor wien men den dood van haar kind nog verzweeg. Verkoopingen enz. Door den administrateur van het militair hospitaal alhier werd heden onder de hand aanbesteed het wasschen van linnen en wollen goederen, ten dienste van genoemd hospitaal. Minste inschrijver was A. van Gemert alhier. Amsterdam. Heden slaagde alhier voor het theoretiseh-apothekers-examen de heer H» M. van Linschoten, geboren te Middelburg Yokohama. De Japansche regeering beval ter bescherming van de legatie te Peking marinetroepen te ontschepen. Marktprijzen van Tarwe en MoeL Maandag 10 October. Rotterdam. {Bericht van dm make laar H. van Randwijk). Ter markt van heden was de stemming voor buitenlandsche granen vast. Meel was tot de verhoogde prijzen moeielijk verkoopbaar. Zaterdag 8 October. Antwerpen. Tarwe vast. Amerikaanscb roode no. 2 fr. 17 Va- Pa r ij s. Tarwe prijsh.; loop- md. fr. 21.70. Pes tb. Tarwe: Zaterdag fl 9.20. Vrijdag fl 9.06. Berlijn. De uit Amerika gemelde prijs verbetering heeft niet veel invloed uitgeoefend. In tarwe ging weinig om en de prijs kon slechts 25 a 50 pf. verbeteren. Rogge was vooral op verren termijn iets meer gezocht en steeg tot 75 pf. toe. New-York dis. vorigen dag Chicago 631/*; 631/,,. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. {Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Genua (Nederl.) 11 Oct. 6.30's avonds. Amsterdam (Nederl.) 14 Sept. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst)14 Sept. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dat.). 17 Oct. 1.05'snam. Marseille Lloyd18 Oct. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 21 Oct. 1.05 's nam. Rotterdam (Lloud). 21 Oct. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.diênst). 22 Oct. 5.45's morgens. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust-, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Loting Nationale Militie- De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1899 zal dit jaar plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen ~0 o a t b u r g Dinsdag 11 Oct. 9 u. vin. voor Nieuwvliet, 9.15 u. vm. Groede, 10 u. vm. Breskens, 10.30 u. vm. Zuidzande en 10.45 u. vm. Oostburg. Sluis Woensdag 12 Oct. 10 u. vm. voor Sluis, 11 u. vm. Retranebement, 11.15 u. vm. Eede, 11.30 u. vm. Cadzand, 12 u. midd. Aar denburg en 12.45 u. nm. St Kruis. IJzendijke Donderdag 13 Oer. 9 u. vm. voor Schoondijke, 9.45 u. vm. Biervlier, 10.30 u. vm Waterlandkerkje, 11 u. vm. Hoofdplaat en 11.30 u. vm. IJzendijke. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 14 Oct. Middelburg. Gebouw vau het Provin ciaal bestuur 11 u. Het maken van een rem- mingwerk vóór den berm van bastion II der vesting Terneuzen aan de westzijde der oost buitenhaven van het kanaal van Terneuzen. Raming f 20.000. Aanwijzing 7 October. Middelburg. Bureel directeur directe belastingen 12 u. Stichten kantoor Eede. Raming f 7140. Aanwjjzing 7 Oct. Inlichtingen Rijksbouwmeester 's Gravenhage en J. Bartels Rotterdam. aeltje in een omgeving, die ver beneden haar stond, die niet 't minste begrip van haar eigenaardigheden, niet eens meer waardeering voor haar trouwe plichtsbetrachting had, die haar alleen maar duldde, omdat zij haar diensten noodig had. Het kookte in mij. „Maar Erika, het is uwer geheel onwaar dig, zooals gij u aan deze menschen bindt." Zij hief de oogen tot mij op. „Ik sta geheel alleen op de wereld", zei zij schuchter. „Ik heb u onlangs in Keitum gezegd wat het doel van mijn streven is. Ik moet dus zooveel sparen, dat ik, al is het nog zoo eenvoudig, kan bestaan, wanneer ik de kunst academie bezoek. De weduwe van den leeraar van 't weeshuis, die mij opgevoed heeft, wil mij bij zich in huis nemen, maar zij is zelf arm, en gij zult dus wel inzien, dat ik mij de weelde niet kan veroorlooven om het huis uit te zoe ken, waar ik 't liefst zou leven. lederen dag dien ik zonder betrekking doorbreng, is mij Vtrkoopingea ca Verpachtingen ia Zeelud. Uttnm. Plutf. Voorwerpen. Infomatiën. 11 Oct. Middelburg, Inboedels, Notarishuis. 12 Arnemuiden, Inboedel, De Vos. Westkapelle, Bouwland, De Vos. Westkapelle, Bouwland ent., Huvers. 13 Middelburg, Kalvers enz., De Vos. 13 Middelburg. Waterleiding-art ik.N otariihuia. Middelburg, Huizen, Tak. Meliskerke, Hofstede, Tak. 21 Ritthem, Land (verh.), Maret Tak. Middelburg, Huis, De Vos. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Woensdag 12Oct. Voorstelling Ned. Too- neelvereeniging. Schouw burg 71/, u. D o n d e r d. 13 Oct. Zanguitvoering Hosanna. Concert- en gehoorzaal 8 u. Woensdag 19 Oct. Concert Vcreeniging voor instrumentale muziek. Concert- en gehoorzaal. V r ij d a g 21 Oct. Alg. Leden-Vergad. van Ktndervoeding. Soc. St. Joris 9 u. Donderd. 27 Oct. Voorstelling Tivoli-geze1- schap. Schouwburg. W o e n s d. 16 Nov. Nuts-voordracht. Kegel baan Soc. De Vergenoe ging 8 u. Algemeen Overzicht. Uit Parijs is er niet veel nieuws. De Zondag is natuurlijk niet een dag, waarop men veel van een werkstaking verneemt, en het voor naamste teeken dat er iets broeide, was dat er heel wat vergaderingen plaats hebben, en heel wat soldaten werden gezien. De der beweging gunstig gezinde pers toont groote verontwaardiging over de houding der militaire bevelhebbers en over het versterken der troepen. Zij blijft beweren, dat het om botsingen te doen is, en haalt verschillende feiten aan, welke dat bewijzen. Onvoorwaar delijk geloof verdienen deze mededeelingen niet. Maar er bestaat nu eenmaal een wan trouwen in de hooge officieren, en men weet dat dezen wel gezorgd hebben, dat de troepen in en om Parijs bij voorkeur worden gecom mandeerd door reactionnaire bevelhebbers. Zoo verhaalt de Aurore dat generaal Michelj na aan het ministerie vau oorlog te zijn geweest, alle door de militairen bezette posten ging iaspecieeren, en aan de bevelhebbers daarvan geschreven orders uitreikte. Het blad beweert dat het ontvangen dier orders steeds werd gevolgd door een brutaal optredeD. Op een andere plaats kwamen de troepen een werk afzetten. De 51 man, die aan den arbeid waren, vroegen wat dat be duidde en kregen tot antwoord, dat zij schermd zouden worden. Bescherming hebben wij niet noodig. Maar weer luidde het bescheid, dat men ze tegen wil en dank beschermen zou. Het gevolg was, dat de geheele ploeg, na kort overleg, huiswaarts giDg. Het meest belangrijke nieuws is dat de gemeenteraad Zaterdag met op éen na alge- meene stemmen besloot de aannemers der ge meentewerken te sommeeren dat zij heden voor den voortgang van den arbeid zorgen. Wordt daaraan niet voldaan, dan zal de arbeid morgen in eigenbeheer worden hervat, op gevaar af dat daaruit processen voortkomen. De eenige betooging, welke de aandacht verdient, is die van een 100-tal royalisten, die, onder leiding van het kamerlid graaf De .Sabran, voor de Cercle Militaire wat rumoer maakten en kreten aanhieven ter eere van het leger en van den „Koning". Den vorigen avond had te Parijs een bijeen komst plaats van deftige Orleanisten, waarin de graaf de Sabran den hertog van Orleans den eenigen man noemde, die Frankrijk kan redden. Een motie in dien geest werd aangenomen. Op deze voordracht volgde een concert en bal. 't Was dus een echte gala-meeting. De chefs der gendarmerie hebben van de regeering een herinnering ontvangen, dat de wet hertog Philippe verbannen heeft, en dat deze prins, bij overtreding, moet worden aan gehouden. Vermoedelijk staat deze, natuurlijk geheime, aanschrij ving in verband met een voor nemen van den prins om naar Parijs te komen. Ook van de Bonapartes blijft men spreken. Nu deze pretendenten in eens voor het voet licht traden, schijnt het van belang genoeg „Erika, en zulk een leven verdraagt gij O, de blik, waarmede zij mij aanzag.' Kart, een schepseltje, zoo tenger dat ik haar met mijn vuisten zou kunnen vermorselen, zóo zwak dat een krachtige bloedstroom haar de wangen niet eens kleuren en daarbij de kracht van een onbuigzamen wil, die mij uit haar oogen tegenstraalde. „Ik geloof dat gij de zee liefhebt vroeg zij glimlachend. - „Waarom hebt gij onlangs mijn hulp, u door mijne vrienden van dienst te zijn, zoo kort afgewezen - „Welk gebruik zou ik er nu van kunnen maken Ik zal eerst na jaren zoo ver zijn, mijn plan te kunnen uitvoeren, maar dan", voegde zij er met een verlegen lachje bij, „dan zal ik u om uw voorspraak verzoeken voor 't geval gij u mijner nog herinnert, en dan moogt gij ook mijn hand boetseeren Kurt, hoeveel medailles zijn mij sedert de groote gouden toegekend, met hoeveel wierook heeft men getracht mijn zinnen te benevelen, in mijn eigen achtiDg heeft niets mij zoozeer verheven dan de belofte van dit lieve meisje dat ik haar helpen mocht. 25 Juli '97. De wind is naar 't noordwesten gedraaid de regen valt in stroomen neer en de zee buldert tegen 't strand, zoodat ik 't hier in mijn kluis hooren kan. ||Het mensohdora slaapt nog na een avond om nit Rome te seinen, dat de prinsen Victor en Louis een bezoek aan koning Humbert brachten, en naar Milaan vertrokken zijn. Terwijl dus de aandacht gevestigd blijft op de plannen, welke men aan de reactie in Frank rijk toeschrijft, heeft de Paus een aantal Franschen ontvangen en daarbij een rede doen houden, welke veel besproken zal worden. Minder om de woorden waarin de paus deed verklaren, dat alleen een christelijke democratie vrede, geluk en welvaart kan brengen. Maar wel om eenige uitlatingen over den toestand in Palestina. In de komst der pelgrims zag de paus een dankbetuiging voor de handhaving van het Fransche protectoraat over de Christenen in het Oosten. Onder herinnering aan het Eucha ristisch congres, dat. onder den Franschen kar dinaal Langenieux was gehouden, spoorde hij aan meer pelgrimstochten naar het Heilige Land te houden. Men ziet in deze rede een ageeren tegen de geheime bedoelingen, welke men achter de reis van keizer Wilhelm naar het Oosten zoekt. Ook in andere opzichten blijft deze reis aan leiding geven tot geschrijf, ook in Dnitschland. Zaterdag werd geheel onverwacht bekend dat keizer Wilhelm zijn reis belangrijk zal verkorten, door het bezoek aan Egypte te doen wegvallen. Men zag eerst in dit besluit het gevolg van den dien dag gehouden kroonraad. Maar officieel wordt gemeld, dat de keizer reeds bij den aan vang dier bijeenkomst zijn plan mededeelde, 's Keizers doel is tijdig te Berlijn terug te zijn, om den Rijksdag in persoon te kunnen openen. Maar een gedeelte van het publiek blijft ge- looven dat politieke redenen, vooral de scheeve verhouding waarin de keizer zou komen door de aanwezigheid der Engelsehen, tot het besluit leidden. Beknopte Mededeelingen. In verband met het Zondag te Antwer pen te vieren Congofeest, hebben de socialisten aldaar een meeting gehouden tegen de Congo- onderneming. Men keurde de wijze van kolonisatie af, en beweerde dat deze zaak België finantieel ten gronde zou richten. Het einde was dat een motie werd aange nomen, waarin uit naam van de rechtvaardig heid, van de menschelijkheid en van het land werd geprotesteerd tegen de den koning te brengen hulde. Op een diner te Mans heeft Viger, de minister van landbouw het woord gevoerd. Ook Cavaignac dronk op de eer van het leger en op zijn hoogsten vertegenwoordiger generaal Mercier Trarieux heeft in een brief aan Brisson op rechtsgeleerde gronden aangetoond, dat do wetsbepaling betreffende het afzonderen van verdachten is afgeschaft. Hij vraagt Brisson om, indien deze meent dat hij ongelijk heeft, hem daarvan te overtuigen, opdat de agitatie bedare. Zoo daarentegen Trarieux gelijk heeft, kondigt hij een interpellatie aan over de plaats hebbende wetschennis. Generaal Pellieux gaat de laatste dagen erg over den tong. Eenige bladen deelen mede dat de regeering reeds voor twee maanden had besloten dezen generaal, die plaatselijk commandant van Parijs is, naar een ander garnizoen te zonden, maar door een bijzondere bescherming is de generaal gebleven waar hij was. Men beschuldigt hem thans openlijk be trokken te zijn in een samenzwering tegen de republiek. Maar hoewel in de bekende circu laire van Sarrien aan de procureursgeneraal werd opgedragen alle aanvallen op de generaals te vervolgen, blijven de bladen, die tegen hem en andere bladen ageeren, ODgemoeid. Natuurlijk gaan de bladen nu de rechterlijke macht uit tarten hen te vervolgen. In de Siècle neemt een deskundige don generaal nog eens onder handen over zijn getuigenverklaring in het proces-Zola betreffende de geheime stukken, welke in het borderau worden genoemd. Op schijnbaar onwederlegbare wijze wordt aange toond, dat do generaal destijds blijk gaf niet te weten wat hij in zijn ambt weten moesten gemakkelijk weten kon. Hoewel wij, Nederlanders, zeker niet onf gevoelig zijn voor de Dreyfus-zaak, blijft het ons toch moeielijk Franschen den gewonen maat staf van fatsoen aan te leggen. Zoo bevatte de Libre Parole een mededee- ling over hetgeen Labori dezer dagen bad ge sproken aan een diner bij een rijken Jood. Labori spreekt bet verhaal vierkant tegen. Hij heeft, naar hij seinde, bij dien Jood evenmin gegeten als bij mevrouw Brisson. Men moet, van pretmaken en ik die, meer dan mijn ge woonte is, heb meegedaan, steeds met het verlangen nog eens naar 't strand te gaan ik ben ontrouw gewordenHefc is niet de razende, verheven geliefde die mij trekt De storm blaast mij haar loflied wol is waar voortdurend in de ooren, maar dat is mij niet verleidelijk genoeg Ik zie twee diepe, ernstige oogen stralend op mij rusten, evenals laatst, toen ik de by storm schilderde ik gevoel het, evenals ik mpn bestaan voel, zij is aan 't strand. Haar bevende lippen begroeten de elementen, die met haar verwant zijn, begroe ten ze met de zelfvoldoening der overwinnares want het leeft in haar en is onderdruktHet. gelijkt wel waanzin, want het is nacht; zij kan zich niet beschermen tegen den neerstortenden regen, en tegenover dien krachtigen wind zal zij zich nauwelijks staande kuuneu houden, en ik ken mezelf wanneer zij er niet is, dan is dat niet een onschuldige vergissing, zooals voor alle verstandige menschen, maar een groote teleurstelling, waaronder ik lyd en als zij er wel is Als zy er wel is I ik word duizelig bij 't denkbeeld! {Slot volgt.)

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2