buitenland; FEUILLETON. LAATSTE BERICHTEN. aan de H. B. S. te Middelburg, reeds in onfl vorig nommer gemeld, en dr J. C. Bolt, '•eeraar aan het gymnasium te Tiel. Hr. Ma. pautserdekachip Holland zal eer lang naar Oost-Indië vertrekken. Met het bevel is belast de kapitein ter zee J. J. de Bruyne. Op het kerkhof' te Utrecht is Donderdag hel gedenkteeken onthuld op het graf van wijlen prof. J. I. Doedes. Het monument heeft den vorm van een obelisk, is gemaakt van gepo lijst Zweedsch graniet, zoogenaamd „Labrador" en heelt een hoogte van 2.50 M. De kleur van het graniet is zwart, met tal van lichtende stipjes, terwijl het, wanneer de zon 8r op schijnt, eon groenachtige tint aanneemt. Het gedenk teeken draagt het volgende opschrift: Prof. dr J. I. Doedes, Hoogleeraar te UtrechtGebo ren 20 Nov. 1817, ingegaan in de vreugde zijns Heerm 17 Dec. 1897. Zijne Oud-Leerlingen. Terwijl te Wageningen velen zeer inge nomen zijn met het goede plan der Koningin- Moeder om Oranje Nassau-oord af te staan voor oen sanatorium voor borst- en longlijders, willen cenige hotel- en pensionhouders H. M. in een adres verzoeken daaraan een andere bestem ming te geven. Adressanten meenen, dat de aanwezigheid van zooveel lijders aan infectee- rende ziekten schadelijk op het vreemdelingen verkeer zai werken, en ook achten zij zich door de oprichting van eene dergelijke inrich ting niet weinig in hun bestaan bedreigd. Wij gelooven dat, al moge er voor de be zwaren eenige grond bestaan, aan den ande ren kant zulk een inrichting ook veel voor deel zal met zich brengen juist voor hotelhou ders, o. a. van personen die lijders, welke zich daar bevindeü, komen brengen, bezoeken of afhalen. En weinigen zullen de schoone om streken van Wageningen vermijden ter wille van zulk een inrichting. Dinsdagavond werd bij aankomst van den trein te Roosendaal door een dame, komende van Brussel, aan de marechaussees kennis ge geven dat hare portemonnaie, inhoudende 220 frs. en de recu's van hare bagage, was gerold. Hiervan wordt een als heer gekleed persoon verdacht, die te Mechelen den trein had ver iaten. Ook daar werd de politie gewaarschuwd en een nauwkeurig signalement opgenomen. Dinsdagavond zou een 75jarige vrouw zich naar het spoorwegstation te Zevenbergen begeven om een barer kennissen af te halen. Door de duisternis misleid, geraakte zij in een modderige sloot, waarin later haar lijk werd govonden. Bij de snelvuuroefeningen door de pon tonniers te Dordrecht is een milicien, die in den waarnemingspost dienst had, door een kogel in den arm gewond. De toestand van den gewonde baart geen zorg. Tengevolge van het omvallen van een petroleumtoestel hebben Dinsdagavond de vrouw van een smid te Schiedam en hare drie kin deren ernstige brandwonden bekomen. Een begin van brand werd spoedig gebluscht. In Den Haag viert morgen (Zaterdag) een echtpaar, waarvan de 90jarige man oud-strijder is, het zeker hoog zeldzame feest van hun 65jarig huwelijk. Woensdagmiddag werd in de Nieuwe kerk te Amsterdam een brandweerman, die een paar uur te voren op wacht was gekomen, in bewusteloozen toestand op den grond liggend gevonden. Een geroepen geneesheer verklaarde dat overbrenging naar 't gasthuis dringend noodzakelijk was. Bij onderzoek bleek daar dat de man eenige wonden in 't onderlijf had, zoodat van vallen geen sprake was geweest. Er moest aan moord of mishandeling gedacht worden. Bij het doorzoeken van de kerk werd op een der galerijen een revolver gevonden waaruit vijf schoten waren gelost. Deze revol ver was afkomstig van een wapenhandelaar op den Nieuwendijk, die verklaarde deze aan den gewonde te hebben verkocht. Een andere lezing spreekt van zelfmoord, doch vast staat dit nog niet. Er moet grond bestaan voor bet ver moeden dat de beruchte Hendrik de Jong zich in den omtrek van Nijmegen ophoudt of al thans dat by zich daar heeft vertoond. Een persoon, beantwoordend aan het signalement, heeft zich dezer dagen bij enkele families vervoegd, onder voorgeven aan hen geparen teerd te zijn, hetgeen onjuist was. Te Stolwijk vond men Donderdagochtend in ERICA. NOVELLE van H. STEINAU. 3. Uit hel Duitsch. 18 Juli '97. Gisteren was ik in Rantum. De lucht drukte loodzwaar op 't eiland, men kon nauwelijks adem halen, en het kleine plaatsje, dat in een streek van weilanden, eenzaam lag als een dorpje in 't bergland, vervulde myn ziel met oen innig verlangen, dat geen doel heeft, dat alle wilskracht in ons verlamt en gewoonlijk op een groote dwaasheid uitloopt. Gij moet u dus niet over mij verbazen, Kurt Ik was bij Rantum dwars over de duinen geklommen, en slenterde toen langs het strand naar Westerland, waar ik juist aankwam toen de zeilboot landde, de eenige die te gebruiken is (omdat de branding aan 't Weststrand te sterk is) en die bij gunstig weer door een paar flinke visschers uitgezet wordt. An nie's moeder zat in een strandstoel dicht bij de aanlegplaats, en mij bekroop een groot verlangen om te gaan zeilen, terwyi de zee, die tot nu toe spiegelglad geweest was, zachtjes begon te morren, en zich ver aan den donkeren hemel bliksemstralen vertoonden, gevolgd door een dof gerommel. Er lag iets een der slooten van zijn weiland het lijk van een G3jarigen landbouwer. Hij was met zijn dochter gaan melken, en zonder dat deze iets bespeurd had te water geraakt en verdronken Een arbeider te Reitsum (Fr.) woonde in het laatst der vorige week nog met zijn vrouw en twee kinderen, een jongen met een meisje tusschen 10 en 15 jaren, in zyn huisje. Thans zyn vrouw en dochter verdwenen en steken met een vroeger en commensaal van den arbeider den Atlantischen Oceaan over naar N.Amerika. Alvorens te vertrekken nam de vrouw de meeste voorwerpen van waarde en een bedrag van 80 aan geld mede. Aan de centrale werkplaats der Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Tilburg is sedert eenige maanden in de afdee- ling „draaierij" iemand dienstdoende als ploeg baas. Deze man, die voorheen altijd met zijne mede-werklieden overhoop lag, verkeert op het oogenblik nog in erger mate in die positie. Dezer dagen werd op bedoelden persoon, toen hij zich 's avonds naar huis begaf, een schot gelost, waarvan de kogel hem vlak langs het hoofd ging. De dader is niet bekend. Het is natuurlyk niet uit te maken, of deze aanslag in verband gebracht kan worden met het optreden van den waarnemenden ploegbaas. De menschen hebben een hekel aan me, zegt Tijl Uilenspiegel, maar ik heb 't er ook naar gemaakt. Weet je, hoe ik 't er naar gemaakt heb? Ik ben een Uilen-spiegel, en in mij herkenden de menschen zich-zelf. In een villa te Ostende heeft een ge heimzinnige moord plaats gehad. Eenige voorbijgangers hoorden een groot leven, alsof meubelen vielen. Zij waarschuwden de politie, die het huis binnendrong. Daar vond men den heer des huizes Van Lierde, bezig een kaars aan te stekenhij deelde mede dat hij, juist thuis komende, zijn vrouw aan den voet van den keldertrap had gevonden, geworgd, met diepe krabben in het gelaat en in de hals. Het lichaam was reeds koud. Andere teekenen wezen erop, dat in de kamers een hevige worsteling had plaats gehad. Voorbijgangers beweerden een half uur te voren een persoon, wiens uiterlyk zij weinig nauw keurig beschrijven konden, bij het huis te hebben gezien. Het onderzoek leidde tot de voorloopige aanhouding van den echtgenoot. De gewezen abbé Charbonnel, die tydens zijne lezingen in België onaangenaamheden had met den uitgever van een blad te Dinant en dezen een klap gaf en vervolgens een lid der Belgische Kamer uitdaagde, is door de recht- bank te Dinant wegens slagen tot 50 frcs. boete en wegens de uitdaging tot veertien da gen gevangenis en 100 frcs. boete veroordeeld. De oudste wielryder van België, de 77- jarige Charles Mathieu, is onder het ryden te Antoing gestorven aan een slagaderbreuk. Aan de postdirectie te Parijs is voor 15.000 francs aan vreemde postzegels gestolen. Weer heeft een Fransche dame een twist willen beslechten met een revolver. De weduwe van een uitgever loste een paar schoten op den schrijver van Verlaine intime, maar ge lukkig waren alle schoten mis. Esterhazy heeft aan de justitie een me morie gezonden om zich te verweren tegen de klacht van zijn neef Christiaan. Aan deze zijn deswege nadere inlichtingen gevraagd; als deze ontvangen zyn kan een beslissing volgen. In Frankrijk is herhaaldelijk geklaagd dat. de plattelandspolitie te veel aan haar eigen lijken dienst werd onttrokken door het bezorgen van oproepingen tot den werkelijken dienst. Thans is bij besluit van den president bepaald dat voortaan de reservisten en manschappen van het territoriale leger zullen worden opge roepen op kaarten bij wijze van briefkaarten en door tusschenkomst van de post. Het vertrek van keizer Wilhelm en zyn vrouw uit Berlijn naar de Levant is bepaald op 12 October. Den volgenden dag, 's middags om 5 uur, schepen zy zich te Venetië aan boord van de Hohenzollern in. Daar liggen ook nog de Duitsche oorlogsschepen Hela en Hertha. Op Maandag 17 October hoopt men Konstan- tinopel te bereiken, waar men tot den 22sten denkt te verblijven om den 25sten te Haifa aan te komen. Den 29sten denkt men te Jeru zalem te komen en daar tot den 5den November verblijf te houden. duivelachtigs over 't geheelal myn zenuwen trilden en spoorden mij aan om de trage, schoone vrouw, die zeker weder den geheelen dag gedachteloos verdroomd had, uit te noo- digen, met mij te gaan varen. Zonderling genoeg scheen er in dit voorstel iets te zyn dat haar aantrok, want het feit alleen dat zij mij anders met buitengewone gunst overlaadde was niet voldoende om hare bereidwilligheid in deze te verklarenMis schien gevoelde zij mijn verborgen spotternij, en prikkelde die haar; kortom, nadat zy aan de visschers gevraagd had of 't nog te wagen zou zijn om uit te gaan, en deze geruststellend geantwoord hadden, dat in 't eerste uur het onweer niet zou losbarsten, verklaarde zij lachend, dat zij wel van de partij wilde zijn Dat hoorde Annie, die op een kleinen af stand op 't strand een berg maakte, en zij smeekte en bedelde op hartroerende wyze, dat haar mama haar zou meenemen. Was het nu de zwakte der moederlijke teederheid, die mij anders nog niet opgevallen was by die mooie vrouw, was het een onbesuisde gril, 't geen waarschynlijker is, of was het, 't geen ik stellig geloof, het onbestemde gevoel, dat de hemel ons genadig zou zijn terwille van zoo veel lieftalligheid, en zijne donderslagen terug houden. Zij knikte althans toestemmend en riep op heerschzuchtigen toon de kinderjuf frouw, die dicht by haar stond, en nu kalm zei, alsof zy niets van 't voorafgaande gehoord De Duitsche kolonie in Konstantinopel heeft twee schepen gehuurd om daar den Buitechen keizer en de Duitsche keizerin mede tegemoet te varen. Verder zullen er vele feestelykheden plaats vinden onder de Duitsche bewoners der Turksche hoofdstad. De rechtbank te Aken veroordeelde een voermansknecht uit Eupen tot 1 jaar tucht huisstraf omdat hy een leege zakhadgestoleD. De rechtbank kon geen mindere straf opleggen, daar de daad gepleegd was op het neutraal grondgebied van Moresnet (het driehoekig stukje grond, dat aan Pruisen, België en Nederland grenst en aan geen enkelen Staat toebehoort), waar de Code-Penal nog ongewyzigd in al zijne strengheid heerscht. De rechtbank gaf bij de uitspraak van het vonnis den raad een request van gratie in te dienen om strafvermindering. Onze landgenoot SievekiDg is wegens het gebeurde te Ischl veroordeeld tot drie dagen gevangenisstraf op grond van beleediging van een priester in functie. Nog een schandaal in Amerika. De sena tor Quay wordt beschuldigd voor 500.000 d. depositos uit een bank te Philadelphia te heb ben gestolen, om verliezen op zyn speculaties te dekken. Hy was juist republikeinsch candi daat voor het gouverneurschap in Pennsyl vania Zijn vrienden zeggen dat de gebeele aanklacht een verkiezingsmanoeuvre is. De Amerikaansche staat Georgie is ge. teisterd door een storm, waarin vele honderden menschen omkwamen. De gemoedsbezwaren tegen de vaccina tie In Engeland. Het blijkt inderdaad opnieuw uit verschillen de Londensche correspondenties in Hollandsche bladen dat de nieuwe Engelsche vaccinatiewet, meer moeite veroorzaakt dan aanvankelijk door velen gedacht werd. Behalve met godsdienstige bezwaren, die, al worden ze in vreemden vorm geuit, toch gerespecteerd worden en aanleiding geven tot het afgeven van de verlangde ver klaring van vrystelling, komt men met allerlei andere bezwaren, „dat het zoo'n geloop geeft" enz., en de rechter heeft dan dikwijls heel wat moeite om te beslissen of dit inderdaad gemoedsbezwaren zijn. Men acht het echter een geluk dat het certificaat een shilling kost, omdat dit velen terughoudt, en ook dat dikwijls met den gang naar den rechter veel tyd gemoeid is. Een van dezen heeft onlangs geweigerd een verklaring te geven aan de moeder, die kwam omdat de vader geen tyd had. Hij wilde ze aan niemand geven dan aan het hoofd van het gezin en als die inderdaad gemoedsbezwaren had, moest hij er ook den tijd maar voor over hebben. In verloop van tijd zal er vermoedeiyk een aardige bloemlezing komen van wat men in Engeland onder gemoedsbezwaren verstaat. EEN LASTIG HEER! Ten bewyze hoe moeilijk het dikwyis is met Inlandsche Vorsten in Oost-Indië om te sprin gen, deelt Taleh in zijnjongsten brief uitlndië het volgende voorval mee, dat in Augustus met een dier -heeren gebeurde. De Sultan van Pontianak een jeugdige praatjes- en druktemaker had zyn verlangen te kennen gegeven ons oorlogschip De Bugter te zien. Den commandant van dien oorlogs bodem werd daarvan officieel kennis gegeven en alles tot de ontvangst van den Sultan in gereedheid gebracht; Toen Zijne Hoogheid tie door den Resident van Batavia begeleid zou worden op 'tpunt stond in zijn rytuig te stappen tot den voorgenomen tocht, vroeg de Sultan den Resident of er, hem ter eere, geen saluutschoten gelost zouden worden. „Neen", zei de Resident, „dat eerbewijs komt u niet toe". „Dan ga ik niet," antwoordde de Sultan en maakte zich gereed zyn huis weer binnen te stappen. Maar onze Resident, ook niet mis en van oordeel dat men dergelyke heeren flink moet aanpakken, zei: „Mijnheer de Sultan, als U niet gaat, zal ik onmiddellijk den Grooten Heer, den Gouverneur-Generaal, die macht heeft over al deze landen, kennis geven, dat U den heer commandant van de De Ruyter beleedigd hebt, door hem belet te vragen en hem daarna voor niets te laten wachten." De Sultan krabde zich eens achter het oor, bedacht zich een oogenblik en zei toen, dat bij toch maar gaan zou. Hij wist wel, dat er met had„Mevrouw, gij staat mij zeker wel toe, dat ik met Annie naar huis ga Annie en gij gaat met ons mee", was het hoogdravende antwoord. Zwijgend trok zij Annie een jakje aanik werd getroffen door een ernstigen verwijten den blik, die mij onaangenaam aandeedmaar in mijn opgewonden, sterk geprikkelde, over spannen stemming, maakte zy my bitter en ik zei spottend, terwijl ik haar de hand toestak om haar bij 't instappen te helpen„Zijt gij heel bang „Waarom Ik draag geen verantwoor ding" zei ze ernstig, ging naast Annie op de haar aangewezen plaats zitten, en de blik, dien zy op de bulderende zee liet rusten, en dien zij er niet van kon afwenden, getuigde van iets heel anders dan vrees! Met een beklemmend schooljongensgevoel, zat ik tegenover de schoone vrouw, die onna tuurlijk levendig lachte en babbelde. Ik hoorde niet wat zy sprak; maar dat baar alledaagsche bewonderende uitroepen zee en hemel van alle poezië beroofden, gevoelde ik met klimmende ergernis en telkens, wanneer myn blik het ernstige, stille gezichtje aan 't roer gadesloeg, werd mijn verbittering nog sterker. Domoor, die ik was, heb ik u niet geschreven, dat haar gezicht onbeduidend is. Nu, ik kan u zeggen, op 't oogenblik gaf het mij de volle overtui* ging, dat het een groot genot moest zijn, om met dit meisje als eenig gezelschap in de boot den Grooten Heer niet te spelen viel, en koos eieren voor zyn geld. Verknopingen enz. Ten overstaan van den notaris A. M. Tak werden Donderdagavond op de bovenzaal der sociëteit de Vergenoeging aan de Groote Markt alhier in het openbaar verkocht de volgende in Middelburg gelegen perceeleneen huis en erf met tuin aan de Nieuwe Haven, wyk I no. 108, groot 3 a., voor f 4050; een huis en erf aan de Heerenstraat, wijk H no. 134, groot 49 ca., voor f 2350een huis en erf aan de Lange Noordstraat, wyk C no. 30, groot 50 ca., voor f 2500een huis en erf aan het Hofplein, hoek Koningstraat, wijk E no. 289, groot 1 a. 10 ca., voor f 2017; een huis en erf aan de Schuiffelstraat, wijk K no. 180, groot 44 ca., voor 1160. By de aanbesteding, Woensdag te Am sterdam door het departement van koloniën gehouden, was de heer J. J. Ochtman te G o e s minste inschryver voor 13.000 liter groene erwten ad f 1904.50, id. tot geiyk bedrag, 19.000 liter groene erwten ad ƒ2783.50, 12.000 liter dito ad f 1758, id. tot gelijk bedrag. Door den te Klundert gevestigden notaris C. W. Maria Jr werd Woensdag, in het Neder- landach Koffiehuis te Bergen op Zoom, zooals wy in ons vorig nommer mededeelden, voor f 73.310.17 toegewezende kapitale hofstede, genaamd de Deehoeve, bestaande uit huis, schuur, keet, wagenhuis, erf, tuin, boomgaard en ver schillende perceelen bouw- en weiland, alles onder Tholen en Poortvliet, te zamen groot 71.95 HA.en het recht van tiendhef fing op verschillende perceelen onder Tholen, ter grootte van 19.01.90 HA. Een en ander was ingezet te zamen voor f 60.706.48. Koopers werden van: perc. 1 tot en met 11 het Weezenarmbestuur te St Maartensdijk voor f 49.462.25; p. 12 I. E. v. d. Maas te Tholen voor f 3315.37; p. 13 L. v. Maanen te Boxmeer voor f 2638.89p. 14 G. Uy tdewilligen te Tholen voor f 1150.23p. 15 A. W. v. Nieuwenhuizen te Tholen voor f 1619.16p. 16 en 17 P. L. de Wilde te St Maartensdijk voor f 894.09; p. 18 M. P. J. E. Lafontyn te Bergen op Zoom voor f 4353.21p. 19 J. W. Wagtho te Tholen voor ƒ1803.20; p. 20 A. Wagemaker te Tholen voor 2296.53; p. 21 M. A. Bierens te Tholen voor 2294.98p. 22 M. v. Dijke te Scherpenisse voor 2487.26; p. 23 C. A. H. Wagtho te Tholen voor 550 en p. 24 en 25 J. C. v. d. Stel te Tholen voor 45. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. W o en sd a g 12 Oct. Voorstelling Ned. Too' neelvereeniging. Schouw burg 7'/i u. D o n d e r d. 13 Oct. Zanguitvoering Hosanna. Concert- en gehoorzaal 8 u. Woensdag 19Oct. Concert Vereeniging voor instrumentale muziek. Concert- en gehoorzaal. D o n d e r d. 27 Oct. Voorstelling Tivoli-gezél- schap. Schouwburg. W o e n s d. 16 Nov. Nwfe-voordraoht. Kegel baan Soc. De Vergenoe ging 8 u. Loting Nationale Militie. De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1899 zal dit jaar plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen Zierikzee Zaterdag 8 Oct. 9 u. vm. voor Zierikzee, 10 u. vm. Kerkwerve, 10.15 n. vm. Bruinisse, 11 u. vm. Oosterland, 11.30 u. vm. Dreischor, 12.45 u. nm. Nieuwerkerk en 1.15 u. nm. Ouwerkerk. Oostburg Dinsdag 11 Oct. 9 u. vm. voor Nieuwvliet, 9.15 u. vm. Groede, 10 u. vm. Breskens, 10.30 u. vm. Zuidzande en 10.45 u. vm. Oostburg. Sluis Woensdag 12 Oct. 10 u. vm. voor Sluis, 11 u. vm. Retranchement, 11.15 u. vm. Eede, 11.30 u. vm. Cadzand, 12 u. midd. Aar denburg en 12.45 u. nm. St Kruis. IJzendyke Donderdag 13 Oct. 9 u. vm. voor Schoondijke, 9 45 u. vm. Biervliet, 10.30 u. vm Waterlandkerkje, 11 u. vm. Hoolfdplaat en 11.30 u. vm. IJzendyke. Cortgene Zaterdag 15 Oct. 11 u. vm. voor Wissekerke, 1 u nm. Cortgene, 1.15 u. nm. Cats en 1.30 u. nm. Colünsplaat. Hulst Dinsdag 18 Oct. 10 u. vm. voor Hulst, 10.45 u. vm. Clinge, 11.15 u. vm. Koe wacht, 1 u. nm. Graauw en Langendam en 1.30 u. nm. St Jansteeu. de elementen te trotseeren indien zy werkeiyk tengelloos gingen woeden (tot nu toe was elk gevaar uitgesloten om na te gaan hoe lang deze blik die heldere zekerheid, deze trekken die vastberaden uitdrukking zouden behouden; of zij eindelijk zou gaan vreezen en bescherming zoeken bij den sterkeren, of dat zij in haar eigen kracht ongenaakbaar zou bly ven Om te beginnen werd Annie zeeziek, wat een stroom van zelfver wy ten bij de toegevende moeder veroorzaakte, die zich oploBte in ze nuwachtig snikken; en toen na een kwartier feller bliksemstralen flikkerden en het romme len van den donder duidelyker werd, verlangde zij in radelooze angst, luid gillend, aan land gezet te worden Tevergeefs verzekerden de visschers, dat er geen sprake van gevaar was, daar zy dadelijk aan 't strand zouden zijn; zij was voor geen rede vatbaar.Tevergeefs trachtte ik haar door een gesprek wat af te leiden, zij sprak steeds zonder zin tot het arme kind, dat op den schoot van haar juffrouw zacht kreun de. 't Werd mij bang om het harte, vooral tegenover haar, die ik in deze omstandigheden gebracht had en die er 't meeste onder lyden moest en toch geen enkele klacht liet hoor en. Ik moest mij niet langer voor een lompert houdenen terwijl zij met haar eene hand het hoofd van het kind ondersteunde en met de andere de moeder geruststellend vasthield, die zich in haar angst aan haar vastgeklemd bad, Goes. De weduwvrouw die Woensdagavond alhier door een zolderluik viel is aan hersen schudding overleden. Donderdagmorgen werd een alhier wonende, ruim 50-jarige, vrouw door een buurvrouw dood op den grond liggende gevonden. Haar man en zoon lagen ziek te bed en zij had zich op den grond daarvoor ter ruste gelegd. By alle drie de personen hadden zich verschijnse len van kramp voorgedaan, die worden toe geschreven aan het gebruik van vermoedelijk minder goed vleesch en de zoon van de over ledene is zeer ernstig ziek. Ook bij andere personen, buiten dit gezin, die van datzelfde vleescb gegeten hebben, deden zich ziektever- scbynsolen voor. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Maandag 10 Oct. Middelburg. Bureel Adin. Milit. hospi taal 12 u. Wasschen van linnen- en wollen- goederen. Vrijdag 14 Oct. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 u. Het maken van een rem- mingwerk vóór den berm van bastion II der vesting Terneuzen aan de westzyde der oost buitenhaven van het kanaal van Terneuzen. Raming 20.000. Aanwijzing 7 October. Middelburg. Bureel directeur directe belastingen 12 u. Stichten kantoor Eede. Raming 7140. Aanwyzing 7 Oct. Inlichtingen Ryksbouwmeester 's Gravenhage en J. Bartels Rotterdam. Zaterdag 15 Oct. V1 i s s i n g e n. Bureau chef van het Mil. hospitaal 12 u. Het wasschen van de linnen en wollen goederen van die ziekeninrichting, met uitzondering van de wollen dekens en de lakensche bloedingatukken, voor den tijd van ëen jaar, in te gaan 1 Januari 1899. Vrijdag 21 Oct. Middelburg. Gebouw van bet Provin ciaal bestuur 11 u. Het maken van tramweg havens aan het Zijpe, met bljbehoorende wer ken, ten behoeve van den veerovergnng van het Zype, in verband met den in aanleg zanden stoomtramweg van Zype naar Brouwersnaven en van den WïHewpolder naar Steenbergen. Raming 185.000. Aanwijzing 7 en 14 October. Vrijdag 28 Oct. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 u. Het herstellen of vernieuwen van eenige provinciale waterstaatswerken en wegen, met hun onderhoud, gedurende drie jaren, in 19 perceelen. Inlichtingen bij den hoofdingenieur van den provincialen water staat te Middelburg, bij de ingenieurs te Zierikzee, Goes en Terneuzen en by verschil lende opzichters. Donderdag 10 Nov. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 u. Het onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland, gedurende de jaren 1899, 1900 en 1901. Raming 20.415 per jaar. Aanwijzing 27 Oct. en 3 Nov. op de plaats. Inlichtingen by den hoofdingenieur in het 11e district te Middelburg, den arr.-ingenieur te Goes eu den opzichter De Ronde te Hansweert. Algemeen Overzicht. De rollen in Oostenryk zijn de laatste dagen geheel veranderd. Graaf Thnn heeft van den nood een deugd willen maken en de obstructie der Duitschers willen aanwenden als een mid del om er te komen. Als het parlement on machtig bleek de werkzaamheden voort te zetten, zou hij deze gelegenheid aangrijpen om den Ryksraad maar weer naar huis te zenden. Het veelbesproken 14e artikel der Grondwet bood hem dau gelegenheid, om alle zaken bui ten den Rijksraad om te regelen. Maar de Duitschers hebben den toeleg doorzien en be sloten dien tot eiken prijs te verhinderen. Van daar een onverwachte frontverandering, welke verklaart boe dezer dagen een motie door ben werd vermeld als verworpen, terwyi een ander meldde dat zQ was aangenomen. De Ryksraad heeft èn het een èn het ander gedaan. De ontwerpen gaan nu naar een commissie van 48 leden. Hoe het verder zal gaan, wordt nog niet gemeld. Het schijnt dat graaf Tlmn eerst wil trachten een meerderheid te verzamelen, welke bet vergelijk zal aannemen zonder te letten op de voor Oostenrijk bezwarende bepalingen. zei ik, mij tot haar overbufgend„Zijt gy erg boos op mij, dat ik u in deze onaangename omstandigheden gebracht heb „Zij schijnen veel erger dan zij werkelijk zijnantwoordde zij afwijzend. Toen ik hoofdschuddend er bij voegde: „Neen, neen, 't was onverantwoordeiykGy waart de eenige verstandige J" Toen keek zij mij goedig lachend aan. Daarna landden wij goddank, en toen het den visschers en minstens een dozyn hulp vaardige jongens gelukt was, de steeds weer wegschommelende boot zoo dicht by de aan legplaats te krijgen, dat wij konden uitstappen, en ik haar als de laatste in de boot onder donder en bliksem de hand toestak, vroeg ik haar nog eens zeer uitdrukkelijk„Dus wer keiyk niet boos?" „Werkelijk niet 1" gaf zij mij ten ant woord, „ik was eigenlijk alleen verstandig ter- wille van Annie." {Wordt vervolgd.) Varkoopingen en Verpactotingen in Zeeland. Datum. Plaat». Voorwerp», In/wmaHito; 11 Oct. Middelburg, Inboedels, Notarishui». 13 Arnemuiden, Inboedel, De Vos. 13 Weetkapelle, Bouwland, De V0s. ïo VVeatkapelle, Bouwland en*., HtiTers. 18 Middelburg, Kalver» enz-, De Vo». 13 Middelburg, Waterleiding«ertik.Notari»huis, 20 Middelburg» Huizen, Tak. 21 Meliikerke, Hofstede, Tak- 26 Middelburg, Huis, De Vöftj

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2