BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN Goes. Woensdag was een bijna zestigjarige vrouw alhier bezig waschgoed op den zolder te drogen te hangen. Meenende dat de trap goed stond, wat niet het geval was, stapte de vrouw mis en kwam in den gang op den stee- nen vloer terecht. Tengevolge van den val werd der vrouw het sleutelbeen en een schouder ontwricht. Zij ligt nog steeds buiten kennis en men vreest dat ook de hersenen zijn aangedaan. 's Cravenhage. De afdeelingen der Tweede kamer hebben gekozen tot rapporteurs voor de algomeene beschouwingen der staatsbegroo- ting, omtrent de middelenwet en omtrent de verhooging van den accijns op wijn en ge distilleerd de heeren De Waal Malefijt, Lief- tinck, Yan Alphen, Kerdijk en Van Raalte. De heer dr A. D. van der Harst, leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Middelburg, staat nummer een op de voordracht voor leeraar in de wiskunde aan de Hoogere Burger school voor jongens met vijfjarigen cursus te 's Gravenhage. New-York. Woensdag is or hevig gevochten tusschen de troepen der Vereenigde Staten en de Indianen in eene afdeeling op 30 mijlen van Walker. Volgens de Heralcl is generaal Bacon met 100 man vermoord. Versterking is gezonden. Pretoria. De volksraad keurde het rapport van den federalen raad, betreffende de gemeen schappelijke belangen door de Zuid-Afrikaan- sche republiek en van den Oranjevrijstaat goed, maar verwierp het voorstel tot het oprichten van een gemeenschappelijk hof van appèl. Loting Nationale Militie- De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1899 zal dit jaar plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen Brouwershaven Vrijdag 7 Oct. 10u. vm. voor Brouwershaven, 10.15 v. vm. Zonnemaire, 10.30 u. vm. Noordwelle, 11 u. vm. Duiven- dijke, 11.15 u. vm. EUemeet, 11.30 u. vm. Eikerzee, 11.45 u. vm. Serooskerke (S.), 12 u. midd. Renesse, 12.15 u. nm. Haamstede, 12.30 u. nm. Burgh en 12.45 u. nm. Noordgouwe. Zierikzee Zaterdag 8 Oct. 9 u. vm. voor Zierikzee, 10 u. vm. Kerkwerve, 10.15 n. vm. Bruinisse, 11 u. vm. Oosterland, 11.30 u. vm. Dreischor, 12.45 u. nm. Nieuwerkerk en 1.15 u. nm. Ouwerkerk. Verkoopiogen en Verpachtingen in Zeeland. Datam. Plaats. Voorwerpen, Informatie*. 11 Oct. Middelburg, Inboedels, Notarishuis. 12 Arnemuiden, Inboedel, De Vos. 12 Weetkapelle, Bouwland, De Vos. 12 Westkapelle, Bouwland enz., Huvers. 18 Middelburg, Kalvers enz., De Vos. 13 Middelburg, W ater leiding-art ik.N otar ishui 8. 20 Middelburg, Huizen, Tak. 21 Meliekerke, Hofstede, Tak. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Maandag 10 Oct. Middelburg. Bureel Adm. Milit. hospi taal 12 u: Wasschen van linnen- en wollen- goederen. Vrijdag 14 Oct. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 u. Het maken van een rem- mingwerk vóór den berm van bastion II der vesting Terneuzen aan de westzijde der oost- buitenhaven van het kanaal van Terneuzen. Raming f 20.000. Aanwijzing 7 October. Middelburg. Bureel directeur directe belastingen 12 u. Stichten kantoor Eede. Raming f 7140. Aanwijzing 7 Oct. Inlichtingen Rijksbouwmeester 's Gravenhage en J. Battels Rotterdam. Zaterdag 15 Oct. V1 i s s i n g e n. Bureau chef van het Mil. hospitaal 12 u. Het wasschen van de linnen en wollen goederen van die ziekeninrichtiDg, met uitzondering van de wollen dekens en de lakensche kleedingstukken, voor den tijd van éen jaar, in te gaan 1 Januari 1899. Vrijdag 21 Oct. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 u. Het maken van tramweg havens aan het Zijpe, met bijbehoorende wer ken, ten behoeve van den veerovergang van het Zjjpe, in verband met den in aanleg zijnden stoomtramweg van Zijpe naar Brouwershaven en van den JVsV/empolder naar Steenbergen. Raming f 185.000. Aanwijzing 7 en 14 October. Donderdag 10 Nov. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 u. Het onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland, gedurende de jar en 1899, 1900 en 1901. Raming 20.415 per jaar. Aanwijzing 27 Oct. en 3 Nov. op de plaats. Inlichtingen bij den hoofdingenieur in het 11e district te Middelburg, den arr.-ingenieur te Goes en den opzichter De Ronde te Hansweert. Algemeen Overzicht. Bijna twee en een half jaar te laat hebben de ambassadeurs een Hinken stap gedaan op den weg naar verbetering van den toestand op Kreta. De vertegenwoordigers van Rusland, Frankrijk, Engeland en Italië hebben Zijne T'nrksche Majesteit dringend nitgenoodigd binnen een korten termijn zijn ambtenaren militairen van Kreta terug te roepen, uo mogendheden zouden dan de zaken regelen en des sultans suzereine rechten erkennen, 't Laat zicb aanzien, dat de sultan, die zoolang wist welke mededeeling hem te wach ten stond, bereid zal zijn toe te geven. Natuur lijk niet direct en niet onvoorwaardelijk. Dat doet een Turksch staatsman of diplomaat nooit. Men beweert zelfs dat de Sultan zal vragen, als zichtbaar bewijs van zijn souvereine rechteD, in oen stad Turksch garnizoen te mogen houden. Natuurlijk ziet dat er erg onschuldig uit, maar het zou ons niet verwonderen, als de ambassadeurs vreesden dat dit éene Turksche stadje een broeinest zou worden van Turksche intriges en samenspanning. Op het eiland zelf is het de laatste dagen weer kalm. De Fransche en Italiaansche officieren, die de vier schaar moeten spannen over de aanleggers van de jongste onlusten, d. w. z. over de personen die als zoodanig door den Turkschen bevel hebber zijn uitgeleverd, zijn te Kandia aan- Of nu do 19e eeuw nog de oplossing zal brengen van deze kwestie, welke do laatste jaren een der sombere wolken was? tZou wel mogen; men heeft er tijd genoeg voor gehad, en buiten dit eene teere plekje jn er donkere wolken genoeg. Nu weer in Zuid-Afrika. De Transvaalsche regeering heeft te worstelen met deoproerigen in het district Zoutpansberg, en zond een sterke troepenmacht derwaarts. De kwestie van den verplichten krijgsdienst van vreemde lingen heeft men losgelaten, zoodat alle vreem delingen zijn vrijgesteld. Maar het binnenlandsche gevaar is nog niets bij het andere, dat uit het Oosten dreigt. Reeds wordt gemeld, dat de overdracht van de douanen, spoorwegen en telegrafen van de Delagoabaai aan Engeland binnen een paar dagen te verwachten zou zijn. Dat alles zoo spoedig zal plaats hebben, geioovon wij niet, ook al daalt onze hoop op een andere uitkomst ij den dag. En dit is het treurigst, omdat de Transvaal hier niet op eigen kracht kan vertrouwen, daar het even machteloos, als onbevoegd is. Tegen een rechtstreekschen aanval ban het land zich werendaarvoor staan de uitstekende militaire hoedanigheden van het volk borg, en men kan genoegzame kracht ontwikkelen, nu men zich met den Vrijstaat verbonden heeft. Te dezer zake bevat een ander telegram uit Kaapstad de vrij onbegrijpelijke tijding, dat de regeering te Pretoria besloot het protocol van de militaire conventie met den Oranje-Vrijstaat, welke den beiden republieken aanspraak geeft op elkanders steun, tegen een aanval van bui ten de grenzen, in werking te stellen. Wat men daarmede bedoelt, is ons niet zeer duidelijk. Maar een dergelijke conventie en alle mili taire krachtsontwikkeling baat niet tegenover de poging om het land van de zee af te snijden en het economisch de zwaarst mogelijke slagen toe te brengen. In vroeger tijd, toen bet land nog geheel aan de Transvalere behoorde, zou het minder hebben gedeerd. Maar nu er zich een krachtige nijver heid ontwikkelt, en daardoor nieuwe behoeften ontstaan, waarin moet worden voorzien, kan de economische strijd de ernstigste gevolgen hebben. Alleen reeds de zekerheid, dat eene inlijving bij Engeland een einde aan den strijd zou maken, zal oorzaak zijn, dat velen die geen Transvalere zijn en dus niets voor de nationale onafhankelijkheid gevoelen, in annexatie heil gaan zoeken. Over de kwestie-Leyds is ten minste eenig licht opgegaan. Uit een te Pretoria ontvangen rapport van den diplomaat blijkt dat het ver haal over een soort terechtwijzing onwaar is In geen geval is namens den keizer gesproken. Deze heeft thans onzen vroegeren landge noot ontvangen, om diens geloofsbrieven in ontvangst te nemen. Beknopte Mededeelingen. Generaal d'Oultremont is toch afgetreden als bevelhebber der Brusselsche schutterij. Ook andere hoofdofficieren zullen hem volgen. In België duurt de strijd om twee haven plannen nog steeds voort. In Antwerpen wordt over de verlegging der Schelde tusschen de liberalen en katholieken gestreden met eeD woede alsof bet een schoolwet betrof, en de toon, waarvan men gebruik maakt, is zóo dat een oningewijde zich onmogelijk een voorstel ling van de kwestie kan maken. Over Brugge geeft het H. v. A. tenminste eenig licht. Het schijnt dat het gouvernement bepaald heeft afgezien van de groote plannen te Heyst. Men zou enkel het havenhoofd wat verlen gen, waarvan de kosten 200.000 fr. zouden be dragen. Maar voor de instellingen te Brugge vol hardt de regeering in bare groote planen. In de Libre Parole deelt Gaston Méry het „te Toulouse algemeen bekende feit" mede, dat de moeder van Brisson, een 82-jarige vrouw, in een geestelijk gesticht aldaar een kommervol bestaan leidt, en moet leven van fr 75 per maand, haar door een nicht toegekend. Móry heeft de oude dame daar gesproken, en kwam toen op haar zoon, den tegenwoordi- gen premier. Het oudje antwoordde daarop „Mijn zoon, of liever een mijner zonen, is Henri Brisson, voorzitter van den ministerraad. Misschien weet hij niet eens dat ik hier ben, dat ik nog leef; hij kent mij niet meer. De begrafenis zijner zuster is hij niet komen bij wonen zijn vader heeft hij laten sterven zonder hem te komen zien; naar de begrafenis is hij gekomen, maar my wilde hij niet kennen, 't Is afgrijselijk." Op de vraag hoe het kwam dat haar zoon zich zoo afschuwelijk gedraagt, luidde het ant woord „Dat is een geheim, dring niet aan, ik zou 't niet zeggenmijn zoon heeft heel mijn for tuin verbrast; hij haat mij. Dat dit verhaal waar is, zal zeker bijna niemand willen gelooven. En toch kan de politieke haat, dunkt ons, nooit zoover gaan, dat men zulke verhalen verzint. Zou het oudje soms aan grootheidswaanzin leiden en zich verbeelden de moeder van den minister te zijn? - De verschillende uitingen in officieuse Duitsche bladen hadden het de laatste dagen buiten twijfel gesteld, of Von Schwarzkoppen had in relatie gestaan met Esterhazy en het aan deze gericht petit bleu geschreven. En vóór en na die bekentenis had de Duitsche pers het pad van Von Schwarzkoppen schoonge veegd door de stelling, dat het ontvangen van inlichtingen van verraders niet in strijd was met de plichten, welke Von Schwarzkoppen jegens Frankrijk had. Thans komt de Berlijnsche correspondent van de N. E. Ct met de sensatiewebkende mededee ling, dat men aldaar van zeer goeden kant ver klaart dat majoor Von Schwarzkoppen te Parijs nooit betrekkingen gehad heeft met Esterhazy wel heeft deze laatste herhaaldelijk rechtstreeks in verbinding gestaan met den Dnitschen genera- len staf. Door welken tusschenpersoon wordt hierbij intusschen niet gezegd. Ook het petit bleudat Picquart voor echt hield, was niet van Schwarzkoppen afkomstig, maar een valsch stuk, ten aanzien waarvan Picquart zich ver gist heeft. Na de stellige mededeelingen van Berl. T. National Z. en Köln. Z., later door de N. Fr Pr. aangevuld, komt deze tegenspraak ons zeker wat verdacht voor. In elk geval doen de eischen der kameraadschap zich steeds lui der gelden. Heden middag ontvangen Duitsche bladen bevatten hetzelfde verhaal als afkomstig van een Hongaarsch blad, dat zijn zegsman alleen aanduidt als „een diplomaat." Dat is dus niet zoo'n beste bron. Aan een particulier schrijven uit Ned. Indië ontleent het N. v. d. D. het volgendo Zola vertoefde een paar dagen in het hotel Wisse te Batavia en is thans in de Preanger. Hij denkt in October naar Frankrijk terug te keeren. Hij voelt zich hier recht gelukkig „dans le pays de la plus grande liberté et du repos." Te Rome spreekt men hot bericht tegen dat Du Paty de Clam in Italië is geweest. Bij de opstootjes van Zondag heeft de Parijsche politie schandelijk huisgehouden en bovendien een partijdigheid getoond, welke aan de ergste dagen van het keizerrijk herinnerde. Een der agenten, die door de bladen werd aan gewezen wegens zijn ongehoord brutaal optre den, is ontslagen. De Russische minister van financiën Witte is te Parijs en had een langdurig onder houd met Peytral, vooral over de uitstekende werking van het Russische alcohol-monopolie. De wederbijeenkomst der Italiaansche Kamer zou, naar men meldt, op 14 dezer be paald zijn. Dipauli is tot opvolger van Baernreither benoemd. Hij is volbloed clericaal en een goed redenaar, die indertijd de taalverordeningen bestreed, en voor de Duitschers in de bres sprong. Dat de man er toe kwam nu in het anti-Duitsche kabinet een portefeuille aan te nemen, wekt verbazing. De Rijksraad besloot met 181 tegen 149 stemmen het debat over het Vergelijk te sluiten. Te Weenen is een vergadering ontbon den, waar een lid van den Rijksraad het ver gelyk met Hongarije besprak en de regeeriDg hevig aanviel. Uit Zwitserland zijn weer zes anarchisten uitgewezen. Te Bazel is een Italiaan, Giovanni Gilo, gearresteerd, verdacht in betrekking te hebben gestaan tot Luccheni. Hij is naar Genève gebracht. Ook de Fransche regeering deed een vijf tal anarchisten uitzetten. Admiraal Cervera is tot senator voor het leven benoemd. Aguinaldo heeft op het oogenblik te Was hington en te Parijs zijn gedelegeerden, die confereeren mot Mac Kinley en met Day. Een verzoek om te mogen deelnemen aan de con ferentie werd natuurlijk afgewezen. Calixto Garcia is door de Amerikaansche regeering belast met een zending naar het bin nenland van Cuba, waar hij de nog rondzwer vende benden gewapenden zal aansporen de wapens neder te leggen. Over den keizer van China loopen weer allerlei geruchten. Volgens een nieuwe lezing zou de afgezette keizer eene poging hebben gedaan om uit het paleis te vluchten, maar bij die gelegenheid gevat zijn. Geheimzinnig fluis tert men van eene ziekte, „die elk oogenblik noodlottig zou kunnen eindigen," met andere woorden: Hij is zijn leven niet zeker. De gezanten zouden de zekerheid hebben, dat bij den keizer vergiftiging door arsenicum heeft plaats gehad. Maar officieele berichten zeggen dat de verstandhouding tusschen den keizer en de keizerin-weduwe best is. De Chineesche legatie te Londen blijft twijfel opperen aan de waarheid van het be richt, dat de keizer een gewelddadigen dood is gestorven. Berichten uit Soedan melden dat de ontmoeting tusschen Kitchener en Marchand hartelijk was. Marchand verklaarde op bevel der Fransche regeering te Fashoda te zijn. voor de idealen, en het afkeurende dat deze niet te pas en te onpas op den voorgrond worden gesteld. De eerste aanval op de gematigden kwam van Stadhagen, die vooral steun vond bij de vrouwelijke woordvoersters. Een dezer dames, frau Zetkin, handhaafde het beginsel van den klassestrijd der proletariërs; een andere, frau Luxenburg, verdedigde o. a. de Commune, welke zij verhief. Stadhagen zelf betoogde dat de sociaal democratie haar hoofddoel uit het oog verloor door het optreden der opportunisten, en wilde terugkeer tot den ouden weg. Ulrich, Heine en Vollmar bestreden hen. Deze laatste waarschuwde tegen een doctri- nairisme, als een groot gevaar, ook in deze partij, en hij noemde het on verdragelij k dat o. a. Frau Luxenburg met haar pretensieuse orakelspreuken de partij wilde beheerschen. Nadrukkelijk kwam hij op tegen de revoluti- onnaire theorie en tegen de meeniDg dat men gewapenderhand de politieke macht kan ver- De geleidelijke ontwikkeling der wereld was, volgens hem, niet blijvend te verstoren. Verder betoogde hij, dat, als de sociaal democratie niet werd opgevoed in het parle mentaire leven, de handen verkeerd zouden staan als de dag der zege aanbrak. Ook anderen spraken in denzelfden geest, en de vrouwelijke heethoofden moesten menig hard woord hooren over haar desorganiseerend, de structief streven. Deze twisten hebben een groot deel van de beide eerste dagen ingenomen, en kwamen tel kens weder op, o. a. by de debatten over de partypers, waarbij Frau Zetkin de Vorwilrts aanviel. Liebknecht verdedigde dit blad. Als officieel orgaan der partij heeft het plaats te laten aan uiteenloopende opvattingen, welke in de partij bestaan, waardoor gebrek aan eenheid to ver klaren is. Maar hij bestreed de opvatting van Bernstein dat alleen langs parlementairen weg heil was te verwachten, Bernstein (die te Londen woont) vergat z. i. dat de toestand daar anders is dan op het vasteland. Hier toch heeft men reke ning te houden met de pretorianen van het kapitalisme, waarbij hij wees op de reeds door ons vermelde Erfurter circulaire van den minister van binnenlandsche zaken, die op het volk wil laten schieten, en op de Oeynhauser rede van den keizer, die met zijn schennende hand het coalitierecht wil aanranden. Zonder de omwenteling te wenschen, zou men haar gebruiken. Verder betoogde hij de nood zakelijkheid vast te houden aan de grenslijn tusschen de sociaal-democratie en de burger lijke partijen. Woensdag was o. a. het rapport van Durn over de parlementaire actie aan de orde. In zonderheid werd daarin gewezen op den onwrikbaren tegenstand der partij tegen het militarisme. Dienaangaande bestaat geen ver schil van gevoelen en niemand zal aan de regeering de kanonnen toestaan, waarmede zij zich, getuige de jongste circulaire, wel tegen het volk zou willen richten. Ook aan de koloniale politiek staat de partij vijandig tegenover. Wat te Kiao Tscheou ge beurt, bewijst dat men daar een succursale van den militairen en politie-staat wil vestigen. Met betrekking tot de Landdagverkiezingen is op voorstel van Liebknecht besloten de afdeelingen geheel vrij te laten. Bebel heeft een uitvoerige motie voorgesteld met betrekking tot de voorstellen van den Czaar, waarin wordt gezegd, dat, als deze ern stig gemeend zijn, de Czaar het voorbeeld van ontwapening moet geven, de staatkundige vervolgingen moet doen ophouden en het volk een grondwet geven. Op deze motie komen wij later terug, als de verslagen betreffende de behandeling en de stemming voor ons liggen. Onder de Duitsche socialisten. Men was de laatste jaren meer en meer ge woon in de Duitsche sociaal democratie een gewone, ordelijke.staatsparty te gaan zien. Maar op het congres te Stuttgart is gebleken, dat het daar nog ver van af is, en dat in de partij, naast een strooming welke nog parlementair der is dan de parlementairen in ons land, een andere bestaat, welke zuiver revolutionnair Deze laatste richting verkettert natuurlijk gematigden, zoodat er heel wat harde woorden zijn gevallen. Feitelijk was de strijd er een tusschen ue opportunisten en de idealistende eerste reke ning houdende met de omstandigheden, zonder naar zij opmerkten, hun idealen uit het oog te verliezen. De anderen alleen oog hebbende Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 6 Oct. Binnengekomen de Russische driemastschoener Eitik, gez. Girtban, van Kroonstad, bestemd voor Vlissin gen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarnten enz. Middelburg, 6 Oct. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren vrij ruim; witteboonen en kroonerwten wer den het meest aangeboden, terwijl van tarwe, rogge, gerst en ronde bruineboonen weinig ter markt was. Jarige tarwe komt weinig meer voor en is van 8 a 8 25 betaaldnieuwe dito werd in puike soort tot f 7.50 gekocht, mindere naar ratonieuwe rogge in zaaisoort f 5.50, gewone dito f 5 af 5.25wintergerst* in puike soort 5.40 betaaldzomer dito weinig ge toond en niet beneden de 4.75 te bekomen jarige Walch. witteboonen hield men op f 10, slechts een paar partijtjes zijn tot f 9.10 af gegeven; nieuwe dito weder levendig gevraagd; begin beurs werden enkele partijtjes tot f 11 afgegeven, doch later werd volop f 11.25 a f 11.50 met graagte betaaldronde bruine- booneD, in puike kwaliteit, f 10.50 a f 10.60 betaald. Lange ;soort 10.50; kleine groene erwten, bijna niet getoond, f 9.25 a f 9.50 kroon-erwten, met veel vraag, zijn in de puik- 8te soorten met f 8.40 betaaldkoolzaad, zon der handel, nominaal f 8.25 a f 8.35karwei- zaad tot f 11.25 aangeboden. Boter 1.a 1.04 per kilo. Eieren ƒ4.20 per 100 stuks. maar voor tarwe heeft zelfs eene rijzing plaats van ongeveer 2 mark per October en van l'/a mark per December door dien te Weenen krachtig voortgezet wordende rijzing afzet naar Oostenrijk in het vooruit zicht stelt. Rogge stil, doch werd eveneens ruim 50 pf. hooger betaald. New-York dis. vorigen dag Chicago 621/,; 615/a- PRIJZEN VAN EFFECTEN. Per telegraaf Vorig* Ocl. Oct. Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt. Bedrag S takken Cert. N. W. Soh. 2% f 1000 863/,» 86I/4 dito Obl8 n 1000 971/8 071/* dito Cert8 1000 869/i6 90% HONG. Gandlenning 1881-084 100 1009/ib 1009/,. ITALIË, ias. 62/81 5 Lire 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 5 fl. 1000 84 dito Jan.-Juli 6 1000 841/4 841/* PORT. O. B. 58/84 10 met ticket 8 333/» 283/» dito dito '88/89 '8 met ticket i% it. 500 859/]6 8511/,» RUSLAND. Obl. 'iB /18 1880 gecons. 4 Z.R. 625 9713/,» dito 1889 Hope 4 625 981/4 98j/8 dito '94 6o Em. 4 h 625 dito 1867/69 4 100 102 102 dito 1884 goud 5 G.R, 125-1000 10316/,» lOSIS SPANJE. O. buitsnl. Perpet4 Pee. 1000-24000 411/. 4H/o dito bin. Parp8t. 4 Pr. 600-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 903/I6 Geconv. eerie D. 20-2000 221/» dito dito G. 20-101 EGYPTE; O. L. '76 4 20-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1888. 1000 55% dito Obl. 1889. 4 545/» VENEZUELA 1881 4 100-500 881/4 833/16 Industrleele eu Financieele ondemem ingen. NEDERLAND. pCt. N. W. en Pao. Pbr. Cert-5 500-1000 66 Ned. Hand. Mij A. N.-I. Handeleb, A. 1000 888/4 Zeeland Pr. dito 250 19 dito Obl. 18861000 Suoorwegleeiiimren» NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 115 115 Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. a 250 110J* Ned. Ctr. Spw. A. 250 35 dito Obligation. 3 1000 92 N.-I. Spw. Aand. 850-1000 2051/4 N.-B. Boit. Obl. gestamp. 1875/80 180 923/4 928/4 dito 2e hypotheek n 250-1000 22 ITALIË. Spoorweg- leeuing 1887/89 8 Lir. 500-2500 55S/8 Zuid Ital. Sp. O. 8 500-5000 585/,» 683/» POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 100 1007/ia Kurk Ch. Ai. O. 4 100 Mosk. Smol. dito 4 1000 Z. W. Spoormij 4 Z.R. «26 99 9811/M AMERIKA. Atch. Top S. F. eert. van pref. aand500-1000 S28/8 SSB/g dito Alg. Hyp. O. 4 500-1000 92S/4 9216/,. Centr. Pao. Obl. 5 1000 1023/4 N. Y. Penneyly. Ohio prior Obl. 4>4 n 500-1000 110 1108/16 Illinoie Cert. v. A. 500-1000 dit. Lea* L. St. Ct. 4 500-1000 95S/4 Miss. Kans. Tex. le Hyp. Obl. 4 500-1000 87 878 Oreg. Short. Line Inc. Bonds B. 6 500-1000 557/ig 55% St. P&nl Minn. Maait. 2e hyp. O. 6 Union Pac. Rr. Comp. Crt. y.pref. Aand500-1000 65 843/4 Union Pao. goud O. 4 1000 -— 977/» West. Naw. Y. Penns. Alg. hyp. O. 3 1000 556/8 Id. id. Inc. Mort. gage Galdb. 5 e 1000 15S/M Premie-Feeningeii. NEDERL. St. Am. 3 100 10911/,. Stad Rotterdam 8 1 100 1057/» BELGIE. St. Antw. 1887 2% 1 100 dito Brussel 1886 2% n 100 HONG. Theis* loten fl. 100 116 OOSTENRIJK. Staatsleeningl854 4 250 1371/8 dito 18005 500 118 dito 1864100 Cred. inet. 1858 100 RU8L. Staatsl. 1864 100 dito 18065 100 SPANJE. St. Madr. 3 400 82 32% TURKIJE. Spoorwl. 3 400 257/g 25% Prijzen vau uoui»«ns en losbare Obligatiën. Amsterdam 5 Oct. Oostenrijk Papier21. Oostenrijk Zilyer21.021,3 Diverse in 11.52% a met affidavit u 11.93 Franschew 47.40 Belgische47.30 Diverse Rijksmark 58.70 Russen in Goudroebel 1.90J^ in Z. R1.25 1.0! fl Oct. 21.- 21.021/a 'i 11.52% 11 11.93 47.40 ii 47.80 11 58.70 1.90X ii 1.25 n L05 S.47* Wicht. Sony. 10.05 12.15'Stnkk. v. 5fr. 2.85 ƒ2.40 St. y. 20 mk. u 11.75 11.85 Prff. Zilyer f 1.75 1.78 a a 20 fr. 9,55 9.65| Marktprijzen van Tarwe en Meel. Woensdag 5 October. Parijs. Tarwe vast; loop. md. fr. 21.80. Pesth. Tarwe vast; Woensdag fl 8.93. Dinsdag fl 8.90. Beriyn. Onder den invloed van de zeer groote afleveringen van nieuwe tarwe was Noord-Amerika weder iets flauwer; hier heerschte echter heden niet alleen eene zeer 358e ST A ATS-LOTERIJ. 5e Klasse. 14e Lijst. Trekking van Woensdag 5 October. Prijs van f 1000: No 3420 4902 5275 7489 8928 10547 15580 20863 400: 7843 10912 17603 18286 200: 5342 5393 6270 6446 9071 15939 16733 18238 19330 100: 3572 7398 7808 11079 12263 12757 13521 13788 14706 17903 18629 PRIJZEN VAN f 70. 661 3589 3639 11616 12102 14295 3586 3634 3644 11639 12104 NIETEN. 646 691 719 3587 4677 9311 11646 649 693 3142 3625 9228 11627 12092 666 708 3510 4674 9258 11631 14290

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3