BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN Te Arnhem is tot raadslid gekozen mr E. G. C. Scheidius, kantonrechter. Blijkens het verslag, uitgebracht op de Donderdag te 's Gravenhage door de vereeni- ging Het Nederlandsch Roode Kruis gehouden vergadering, bedraagt het aantal comité 8 jS en dat der correspondenten 27. In de bekende Javaantjes-kwestie te 's Gra venhage verspreidt mr S. H. Bloembergen eenig licht. Hij wjjst erop dat, blijkens het tusschen hen en den impressario gesloten contract, waar van hij het origineel zag, gecontrasigneerd door den regent van Solo, zij zich verbonden hebben voor twee jaar; dus niet voor een jaar vast en een jaar loswat dan zou moeten beteeke- nen„als de Javanen mee wilden gaan, als alles tusschen hen en den impressario goed ging". Trouwens dit zou van den kant van den impressario, juist omdat hij impressario is, al een zeer vreemde verbintenis zijn. Een impressario toch moet meestal langen tijd voor uit engagement aangaan en daarom moet hij natuurlijk weten, hoelang hij op zijn troep kan rekenen. Van zoo iemand kan men niet ver wachten, dat hij een verbintenis heeft aange gaan, die zijn troep in staat zou stellen hem ieder oogenbük in den steek te laten. Bovendien wijst de heer Bloembergen er nog maals op, boe de chef der Javanen, toen bij hem door een vertrouwden tolk liet vragen of hij wel wist dat zij zich voor twee jaar hadden verbonden, volledig bekende door te zeggen soja tahoe (ik weet het). Neemt men dit alles in aanmerking, dan dunkt hem dat aan contractbreuk door de Javanen niet meer te twijfelen is. Te Rotterdam is Donderdagochtend een achtjarig meisje door een melkwagen overreden. Zij kreeg een wiel van den wagen over beide beenen en werd zwaar gewond. Een winke lierster aldaar zakte, terwijl zij hare klanten hielp, plotseling ineen en werd dood opgenomen. Twee arbeiders, in dienst van de Staats spoor wegmaatschappij in Den Haag, zijn be trapt op het ontvreemden van een mandje wild, dat als bestelgoed met den trein was medegekomen. Beiden, gehuwde mannen met groote gezinnen, zijn voorloopig in arrest gesteld. Te Uden, waar dezer dagen kermis zal zijn, worden niet alleen straatmuzikanten, har monicaspelers en liedjeszangers, maar ook kra mers en houders van spellen en tenten geweerd. Vrage Wat blijft or dan van de kermis over? Branden. Te N. Pekela moot een weduwo verbaliseerd zijn wegens poging tot brandstichting bij een ander. Te Woensdrecht zijn Woensdag twee woonhuizen afgebrand. Te Delfzijl verbrandden denzelfden dag 1000 stuks pakken turfstrooisel. Met 1 October komt door het inleggen van nieuwe treinen op het parcours Antwer penRoosendaal tusschen Antwerpen en Ham burg, naast de bestaande verbinding, een nieuwe sneltreinverbinding via RoosendaalBokstel Wesel, tot stand, in aansluiting op de Vlissing- sche dagsneltreinen naar en van Londen. Het vertrek van Antwerpen zal plaats vin den te 5.02 unr voormiddag met aankomst te Hamburg te 4.54 namiddag. In omgekeerde richting bereikt men, van Hamburg 2.47 uur namiddag vertrekkende, Antwerpen 11.12 uur 's avonds. Door deze dienstregeling wordt in beide rich tingen de reisduur met drie uren verminderd. (Hbld. v. Antw.) Een groep pur-sang socialisten te Gent heeft een sarcastisch opgestelde circulaire ge richt tot de officieele socialisten, met name tot de heeren Defuisseaux, Vandervelde, Grimard en Furnémont, met het vriendelijk maar drin gend verzoek tot „messieurs les millionnaires socialistes", om hun in naam van hun gemeen schappelijk beginsel van „gelijkheid en broeder schap" een weinigje af te staan van den over vloed, dien zij genieten. „Geeft", aldus eindigt de circulaire, „heeren millionnairs-socialisten, geeft aan ons, arme drommels, eenige krui meltjes van uw tafel." Mevrouw Paulmier is voorloopig in vrij- Alle kinderen, de meeste behuwd-kinderen en vele kleinkinderen waren aan het sterfbed van koningin Louise van Denemarken ver- thuis gekomen, schat het verlies aan voorwer pen van waarde op 25000 M. Woensdag is voor de stations een slechte dag geweest. Uit ons land vinden wij niet minder dan drie brandjes in en op stations vermeld, en te Fulda zijn 40 geladen goederen wagens en een deel der opgestapelde goederen verbrand. Ook te Livadia, het zomerverblijf van den Czaar, heeft een brand gewoed, en wel in de officierskeuken in het gebouw van de wacht. Het keizerlijk echtpaar was tot het einde getuige van den brand, en noodigde ten slotte de van hun middagmaal verstoken officieren bij zich aan tafel. Te Crossen aan den Oder heeft een bot sing plaats gebad tusschen een goederen- en een arbeiderstrein. Men heeft drie dooden ge vonden on meent dat er nog vijf onder de puinhoopen liggen. De ramp ontstond, doordien de goederentrein op een verkeerd spoor werd geleid. Den Hamburger photografen, die weder- rechterlijk een lichtbeeld van prins Bismarck op 't sterfbed hebben afgenomen, is by rech terlijk vonnis, op straffe van 6 maanden hech tenis voor elke overtreding, verboden, langs eenigen weg de platen der moment-opname in Duitschland of van daaruit elders te verspreiden. Volgens een gerucht hebben de beklaagden hun auteursrecht aan een Engelschen photograaf overgedragen, m. a. w. de negatieven vooreen goede som aan een vakgenoot te Londen verkocht. - Eerst 18 October zal te Rome het proces aanvangen tegen Macola en de vier getuigen van het duel, dat eindigde met den dood van Cavalloti. De straf is van 6 maanden tot vijf jaar. Men verwacht dat de behandeling der zaak een week zal duren, en dat de familie van den vermoorde zich geen civiele partij zal stellen. De Hongaarsche kamer besloot metalge- meene stemmen een standbeeld te doen oprich ten voor de vermoorde keizerin. - In de mijn General Blumenthal, bij Bo- chum, heeft Woensdag avond een groot onge luk plaats gehad. De bak, waarmede de man nen op en af gaan, is door een andere bak vernield, met het gevolg dat 18 a 20 man werden gedood. Verkoopïngen enz. Te 's Gravenhage is heden aan het gebouw van het ministerie van waterstaat c.s. aanbe steed het onderhoud van de post- en telegraaf- gebouwen te Vlissingen, van den dag der kennisgeving van de goedkeuring der aanbe steding tot en met 31 December 1900. Raming f 1970. Minste inschrijver was de heer W. P. Ko kelaar te Vlissingen, voor f 1742.67. Bij de Donderdag door den garnizoens commandant te Vlissingen gehouden aan besteding van aardappelen voor de soldaten- menages, gedurende het tijdvak van 1 November 1898—31 Mei 1899, was eenige inschrijver de heer A. Botting aldaar voor f 2.63 den heet., wegende 66 kilogram. (VI. Crt.) Door het bestuur van het calamiteuse waterschap Tienhonderd en Zwarte is Donderdag middag in het bestuurslokaal te Cadzand in het openbaar aanbesteed: het maken van zinkwerk en steenbestorting aan de waterkeering van bovengenoemd waterschap. (Raming f11919.) Minste inschrijver was do heer H. de Kluiver te Sliedrocht voor f 13.260. Wij deelden in ons vorig nommer mee, hoe twee harer zoons en twee harer dochters tot een troon werden geroepen. Indertijd heeft het weinig gescheeld of drie dochters was dat lot beschoren. Immers omstreeks 25 jaar ge leden was er algemeen sprake van een huwelijk tusschen onzen kroonprins Willem en de jongste dochter Tyra. Te Kopenhagen heeft een geleerd philo- loog zich als clown in een circus verbonden: een ander, die voor 8 jaar met grooten lof tot dr in de geneeskunde werd bevorderd, heeft zich aan een liefdadigheids kolonie aangemeld. Of dit alleen het gevolg is van de toestanden? Of zou eigen schuld niet een weinig tot dien val hebben medegewerkt? De Britsche Miners federationwelke 317.500 leden telt, heeft, bij overeenkomst met de patroons, de loonen tot 1901 geregeld. Prinses Heinrich en andere dames van zeeofficieren, die in Oost-Azië zijn, erlangden verlof het Kerstfeest daar te gaan vieren. De stad Berlijn heeft een groot legaat gekregen voor de stichting van een weeshuis op vegetarischen grondslag. Maar er is veel oppositie tegen de aanneming, o. a. op grond dat de gemeente zoodoende in proefnemingen met allerlei BtelselB vervalt. Het dagelijksch bestuur adviseert tot verwerping. Te Berlijn heeft een belangrijke inbraak plaats gehad. Eerst is een restaurant half gebaalddaarna kwamen de dieven door eenige tuinen aan de woning van graaf Eulenburg, waar zij een open raam vonden, dat hun het binnen komen gemakkelijk maakte. De graaf, die juist den vorigen dag van de reis was Verkoopingeo «u Verpachtingen iüZeelas». Datum- Plaat». Yoorwerptn. Informal 5/60ct, Middelburg, Meubels enz. De Vos- 6 Middelburg, Huizen, Tak. 11 Middelburg, Inboedels, Notarisbu's. 12 Arnemuiden, Inboedel, De V09 12 WeBtkapelle, Bouwland, De Vos Vergaderingen, Concerten enz. middelburg. Woensdag 19Oct. Concert Vcreeniging voor instrumentale muziek. Concert- en gehoorzaal. D o n d e r d. 27 Oct. Voorstelling Tivoli-gezel- scbap. Schouwburg. Woensd. 16 Nov. Nwte-voordracht. Kegel baan Soc. De Vergenoe ging 8 u. Naar men ons heden uit de residentie seint is van een, reeds nu door H. M. de Koningin te kennen gegeven voornemen om het volgend jaar alle provinciën opnieuw te bezoeken, niets bekend, zoodat het bericht daarom trent op geenerloi gronden berust. 's Gravenhage. Onze Koninginnen zijn heden naar Het Loo vertrokken. Aan het station werden zij door eene groote menigte begroet. Alleen de burgemeester en de gou verneur der residentie deden HH. MM. uit ge- De Hooge Raad deed heden uitspraak in _et in ons nommer van 19 dezer medegedeelde cassatieberoep, door den procureur-generaal by dat college in bet belang der wet ingesteld tegen twee beslissingen van den kantonrechter te Middelburg met betrekking tot de kies wet, en zulks op verzoek van burgemeester en wethouders van genoemde gemeente, die zelveu volgens 's Hoogen Rtads jurisprudentie in een cassatieberoep ten deze niet-ontvankelijk zonden "In. De Hooge Raad handhaafde de beslissing van den kantonrechter te Middelburg, dat voor plaatsing op de kiezerslijst als loonkiezer opgave wordt vereischt van het bepaald be drag van het genoten inkomen. Mr P. J. Troelstra, het lid der Tweede kamer, is beëedigd als advokaat van den Hoogen Raad. Amsterdam. Mejuffrouw H. Hintzen stortte in het waarborgfonds der Nederlandsche opera f 10.000. Apeldoorn. Prachtig weder begunstigde heden den plechtigen intocht der Koningin. H. M. droeg een wit Batijn kleed, witten hoed met witte veerenhare moeder een licht lila sortie. De echtgenooten van den commissaris der Koningin in Gelderland en van den burge meester dezer gemeente boden bouqnetten aan. Beide dignitarissen hielden een aanspraak, terwijl de burgemeester namens de burgerij ook oorkonden den Koninginnen overhandigde. Dit alles viel voor in de versierde wacht kamer van het station. De weg naar het lustslot was prachtig ver sierd en vol van nieuwsgierige en belangstel lenden. De Koninginnen waren blijkbaar zeer inge nomen met het huldebetoon. .7erzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Xndië. Marseille (Lloyd). 4 Oct. 6.30'savonds. *)Brindisi (Eng. dienst) 7 Oct. 1.05's nam. Rotterdam (Lloyd). 7 Oct. 6.30's avonds. Marseille (Fr.dienst). 8 Oct. 5.45'smorgeus. Genna (Nederl.) 11 Oct. 6.30's avonds. Amsterdam (Nederl.) 14 Sept. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst)14 Sept. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dst.). 17 Oct. 1.05'a nam. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's OoBtkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Over Brindisi Britsche booten, b daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. W est-Inclië. Suriname via Sout hampton 4 Oct. 5.45 's morgens Suriname via St Na- saire8 Oct. 5.45 's morgens. Curasao via Queen- atown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 's avonds. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14cd elke maand 6,30 's bv. Londen. Daily-News verneemt uit 's Gra venhage dat dr Leyds bij zijn laatste bezoek aan Berlijn door den onderstaats-secretaris Berenthal uit naam van den keizer dringend verzocht is, dat hij zoowel als de Transvaal- sche regeering zouden ophouden in Duitsche bladen te agiteeren tegen de Engelsch-Duitsche overeenkomst. Dr Leyds wees de aantijging af, doch Berenthal antwoordde, dat hij het bevel van den keizer had moeten opvolgen. Naar de Times uit Peking verneemt, zijn de zes voornaamste leden der hervormingspartij Donderdag terechtgesteld. Algemeen Overzicht. De eigenlijke werkzaamheden van den Oos- tenrijkschen rijksraad zijn Donderdag hervat, natuurlijk met een woelige zitting. Alleen het obstruction isme beeft zich nog niet tot volle kracht ontwikkeld. Het bleet slechts tot een dreigen daarmede door Wolff, die er in de afgeloopen zomermaanden niet minder strijdlustig op is geworden, en gereed staat het oude leven te hervatten als dat noodig blijkt. Maar in de eerste zitting is men ten minste tot een besluit gekomen, en wel over een voorstel van den voorzitter om heden de eerste lezing van het Vergelijk te doen plaats heb ben. Bij de indiening van de desbetreffende ontwerpen hebben vele leden onmiddellijke behandeling gevraagd en intrekking der taal verordeningen. De Duitsch-nationalen kwamen tevens met een eisch, dat de premier, graaf ThuD, in staat van beschuldiging zou worden gesteld. Er is over deze punten een even warme als langdurige discussie geweest, maar het einde was het reeds vermelde besluit om heden de eerste lezing te doen plaats hebben. Als alles blijft bij wat is afgesproken onder de leiders, dan zal deze lezing ongehinderd doorgaan, en het verzet bij de tweede lezing beginnen. Maar men weet dat er slechts heel weinig toe noodig is, een voorstel naar aanleiding van ingekomen adressen, of zoo iets, om alle goede voornemens te verijdelen. 't Is wel eens gevraagd, of niet het geheele obstrnctionisme meer een koppigheid van enkele leiders was dan een verzet, uit een werkelijk diep besef voorspruitende. Die vraag is, gelooven wij, de laatste maanden in gunsti- gen zin beantwoord. 't Is werkelijk het volk dat zijn wil in deze uit, en de afgevaardigden verdienen waar schijnlijk met meer recht de beschuldiging dat zij zich te veel door de kiezers laten leiden, dan het omgekeerde. In vele deelen des lands zouden afgevaardigden, die anders handelden dan nu, het hard te verantwoorden hebben bij hunne kiezers. Het heeft veler aandacht getrokken, dat Baernreither, die in het kabinet het Duitsche element vertegenwoordigde, iets wat tegen den zin zijner politieke vrienden was, nog is aan gebleven. Telkens en telkens was zijn aanstaand aftreden gemeld en tot aan den vooravond van de hervatting der werkzaamhoden bad het gerucht geloopen, dat het nu eindelijk uit zou zijn. Het zonderlingste van den tegenwoordigen stand der zaak is dat een deel van de tegen standers der Duitschers niets op hebben met het uitblijven der obstructie. Immers, als de onderwerpen in geregeld debat komen en naar hun verdiensten worden gewogen, dan is het nog lang niet zeker, dat de regeeringspartij eendrachtig de plannen der regeering blijft steunen. Een aanval op het geheel zal door allen als éen man worden afgeweerd. Maar do aanvallen op de onderdeelen worden allicht gesteund door leden der regeeringspartij, die ernstige bezwaren hebben tegen de details, vooral de Czechen, die niet willen weten van de bevoordeeling dor Magyaren. Elk amendement vernietigt natuurlijk de ver kregen overeenstemming en noopt tot nieuwe onderhandelingen, welke de zaak op de lange baan schuiven. Uit een tactisch oogpunt wordt deze nieuwe vorm van obstrnctionisme, op een wijze welke zelfs de strengste zedenmeester niet kan af keuren, nog beter geacht dan alles wat de laatste tijden op dat gebied is uitgehaald. Wat voor het land beter is, kunnen wij niet beoordeelendaarover loopen de meeningen te veel uiteen. Maar uit een algemeen oogpunt zou het een zegen zijn als zich niet herhaalden de woelige en schandelijke tooneelen welke het aanzien van het parlementaire stelsel zoo doen dalen. Ook in Frankrijk heeft dit nog als eens een stootje te verduren, en dat niet alleen dooi de beruchte tooneelen van Januari, welke in het einde op een algemeene kloppartij uitliepen. Men heeft Dinsdag de reeds kortelijk ver melde vertooning gehad van een niet officieele bijeenkomst van de kamer. Er zat iets in van een paar groote bladzijden nit de Fransche revolutie dat sluiten van de vergaderzaal, dat optrekken der volksvertegenwoordigers naar het Elysee enz. Maar een Kaatsbaan hebben de heeren niet gevonden, en een Mirabeau hadden zij niet in hun midden. Trouwens, het zou ook moeilijk zijn geweest te zeggen, dat de heeren door den wil des volks bijeen kwamen. Want de toestand is zoo dat zelfs de Paus heeft gemeend zijn getrouwen te moeten her inneren in deze. niet tegen den volkswil te Uit Rome toch wordt geseind, dat de Paus, volhardende bij zijn streven om het gevoel van het Fransche volk te ontzien, kardinaal Rampolla opdroeg aan den nuntius te seinen, dat de Paus met leedwezen ziet dat de Fransche pers der rechterzijde voortgaat zich zoo harts tochtelijk tegen de herziening van het proces Dreyfuss te verzetten. De Paus geeft de katholieke bladen in over weging zich buiten de zaak te houden en den loop der gebeurtenissen af te wachten. De Petit Bleu geeft dit onder zijn gewone nieuwstijdingen, niet onder de rubriek Fausses nouvellesde tijding schijnt dus ala ernstig te worden opgevat. A propos van die Fausses nouvelles :jle schrijver dezer nog al eens aardige, verdichte "nieuwstijdingen is van daag al erg goed geslaagd. Hij beklaagt zich over de concurrentie van buitenlandsche bladen, die hem de laatste weken nabootsen en ook allerlei onware berichten geven, maar dan onder hun gewone nieuwstijdingen. Dat vindt hij oneer lijk; hij toch heeft het stelsel uitgevonden en „de eenige ware, echte Fausses nouvelles''' zijn bij hem te krijgen. Maar de gewone redactie van de Petit Bleu jaagt van daag ook op het veld van haar De Vorwdrts beeft nog steeds het mono polie van geheime aanschrijvingen, zoo weer nu van een waarbij de steun der postdirec teuren wordt ingeroepen voor een nieuw post- blad. Hun wordt verzocht mede te werken aan de verspreiding en steun door het leveren van artikelen en mededeelingen. De gemeenteraad van Livorno is ontbon den, wijl een onderzoek door den prefect een zeer aanzienlijk tekort in de gemeentekas deed zien. De beheerder der geldmiddelen is voort vluchtig en de kassier is gevangen genomen. Stojalowski, het bekende lid van den Oo8tenrijkschen Rijksraad, zou te Czacza (Galicië) worden gevangen genomen, maar bij sprong op een treeplank van een trein, welke juist wegreed. Onmiddellijk seinde men den trein te doen stoppen, maar de vluchteling was verdwenen. Te Orsova is een man aangehouden, die verdacht werd een aanslag op koning Karei van Roemenië voor te hebben, en die, volgens een telegram, „pistolen, dolken, messen en ver git" bij zich had. De Engelsche vloot in de Grieksche wa teren neemt maatregelen om te beletten dat Turksche troepen naar Kreta worden gezonden, De koning van Griekenland, die aan het doodsbed zijner moeder vertoeft, wordt door enkele Grieksche bladen, o. a. de Asty, terug geroepen met het oog op zekere plannen in militaire kringen. Vele officieren willen den kroonprins verzoeken zich aan het hoofd te stellen eoner beweging tot hervorming der militaire instellingen en vragen hem zich te omringen door een raad van officieren van alle wapens. Het wordt bevestigd, dat koning Alexan der zijn moeder zal ontmoeten en dat deze laatste te Belgrado zal terugkeeren. Uit Konstantinopel komt bericht van nieuwe moorden in het district Van, waar de Koerden eenige Armenische dorpen vernielden. De commissiën voor de vredesonderhande lingen hebben Donderdag de werkzaamheden aangevangen ze dineerden bij Delcassé, den Franschen minister van buitenlandsche zaken! Bayard, de vroegere ambassadeur der Vereenigde Staten te Londen, is overleden. Roosevelt, de man die als aanvoerder van het regiment vrijwillige cavalerie rough riders zulk een naam maakte, is nu werkelijk candi- daat voor de betrekking van gouverneur van den staat New-York. Reeds vroeger was hij politie-president aldaar en nog later onder secretaris voor marine. Men beweert echter dat hij,laatstgenoemde betrekking aanvaardende, zijn domicilie naar Washington overbracht, en daardoor niet verkiesbaar is in New-York. Men herinnert zich uit de eerste weken van den oorlog de prachtige vaart van de Oregoneen der beste schepen van de vloot der Unie, dat by de oorlogsverklaring juist op weg was, rond Kaap Horn van de Stille Zuidzee naar West-Indië te stoomen. Dit schip moet nu met twee andere, de Iowa en de Buffalodenzelfden tocht in tegenoverge stelde richting maken met bestemming naar Manilla. Als het Panama of Nicaraguakanaal klaar was, zou de reis van 60 dagen er slechts Op de eerste bladzijde vinden wij zelfs al het portret Yan de aanstaande schoonmoeder van onze koningin De Russen hebben de door de Japanners vernielde batterijen van Port Arthur hersteld en bewapend; zij bouwen ook nieuwe batte rijen, waarvoor het materiaal al is aangekomen. De knapste geneesheeren uit alle Chi- neesche gouvernementen moeten uaar Peking worden gezonden voor den zieken keizer; aldus luidt een bevel aan de gouverneurs. Generaal Kitchener acht zijn taak in Soedan afgeloopen on wordt terugverwacht. Kolonel Hunter zal hem vermoedelijk opvolgen. Beknopte Mededeelingen. Het Fransche hof van cassatie zal ver moedelijk het geduld van het publiek op een harde proef stellen met alles en alles kan het wel Januari worden eer de uitspraak valt. En als men nagaat hoe uitgebreid het in te stellen onderzoek wellicht kan zijn, dan is die termijn niet te lang. De Aurore maakt melding van een brief van Esterhazy (aan Ravary of Du Paty?) waarin deze, toen de klacht van Mathieu Drey fuss in onderzoek was, schreef„Zyt gij wel zeker van uwe experts." Deze brief is naar het blad er bijvoegt, in banden van de regee ring geweest. Tafelgesprekken beginnen in de Dreyfuss- zaak steeds grooter rol te spelen. Aan tafel verklapte een lid van den krijgsraad, dat Dreyfuss op geheime stukken was veroordeeld, aan tafel verklapte Ravany, dat hij op bevel uit zijn acte van beschuldiging tegen Esterhazy l'/s bladzijde beschuldigingen had weggelaten aan tafel heeft men Casimir Perier hooren spreken over het bezoek van graaf Munster, die eenige uit de Duitsche ambassade gestolen papieren kwam opeischon. Dit verhaal is door pater Bailly opgevangen, aan de Croix over gebracht, en wordt aangehaald als bevestiging van het bekende verhaal van Daily News. - Het bericht van het besluit der Fran sche regeering tot herziening van het Dreyfuss- proces heeft, volgens een telegram van Central Newsin de Synagoge te Boston, waar men juist den Grooten Verzoendag vierde, groote ontroering verwekt. Toen het bekend werd, juichten vele man nen en klapten in de handen van vreugd, en vele vrouwen vielen flauw van aandoening. De tusschenkomst van de regeering in de werkstaking van de Parijsche grondwerkers, heeft niet gebaat. De staking duurt voort en men spreekt van een opwinding onder de werk lieden in het bouwvak, vooral van de schilders. De firma Cotta te Stuttgart kondigt de uitgave van „gedachten en herinneringen van Bismarck" aan, door hem zelf gedicteerd en later gecorrigeerd, HANDELSBERICHTEN. GraanmarKien enz. Vlissingen, 30 Sept. Boter f 1.20 f 1.10. Eieren 4.60 a f per 104 stuks. Axstkkdax, 30 Sept. Lijnolie f 187b. Raapolie f 24% a contant. Cüeeghxm-And belecht, bij Beussel, 29 Sept. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1606 stuks runderen aangevoerd, waarvan 677 ossen, 160 stieren en 769 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor: ossen 0.70 tot 0.84 francsstieren 0.55 tot 0.70 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.70 Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag 29 September. ntwerpen. Tarwe kalm. Amerikaansch roode no. 2 fr. 17 7^. Par ij s. Tarwe flauw; loop. md. fr.21.40. Pestli. Tarwe Donderdag fl 8.68. Woensdag Berlijn. Regenachtig weder en flauwe tele grammen nit Noord-Amerika hebben den koop lust hier belangrijk doen verminderen, zelfs eene prijsverlaging van ongeveer 17* mk. hebben evenmin in tarwe als rogge den handel kunnen verlevendigen. New-York dis. 727*; vorigen dag 767*. Chicago 65687 PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleenlngen. v Koers Par telegraaf CS Sept. Sept. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sfih. 2}* 1000 861/g 861/s dito OblS tf 1000 9öl6/ie 97 dito CertS r 1000 9flS/g 9fl6/8 HONQ. Goudleeuiug 1881-984, f 100 -~ ITALIE. in». 62/81 5 Lire 100-100000 86% OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 6 fl. 1000 83% 83ll/M dito Jan.-Juli 5 1000 83% 837/g PORT. O. B. 58/84 met tioket 8 281/4 281/g dito dito '88/89 met tioket 4# fr. 500 33% 837/g

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3