boven de straat was. Hij verloor het evenwicht eu kwam met het hoofd op den trottoirband terecht, waardoor de schedel spleet en de hersens over de straat spatten. Natuurlijk was bij dadelijk dood. Hij waa pas een jaar gehuwd en heeft een kindje. Terwijl Maandagavond de zoon van een ijzerhandelaar te WormeropdeZaan vóór Wor- luorveer bezig was met een knecht eene lading ijzeren staven in een bootje over te brengen, schoot de lading naar den eenen kant van 't bootje, waardoor dit kantelde en beide opva renden te water geraakten. De zoon van den handelaar wist zich door zwemmen te redden de knecht, 30 jaar oud en ongehuwd, verdronk. Te Utrecht ontstond Maandagavond twist tusschen een 19-jarigen sigarenmaker en een 17-jarigen kleermaker. Ten slotte liep de twist zoo hoog, dat de sigarenmaker een mes trok en zijn tegenpartij drie steken gaf, waar van een den slagader in den rechter-bovenarm doorstak, waardoor hij zooveel bloed verloor, dat geneeskundige hulp werd ingeroepen. Toen die verleend was, kon de jongen naar het Ziekenhuis worden vervoerd. Hoewel de wond ernstig is, is de toestand niet gevaarlijk. Te Hengeloo vermaakten zich Maandag eenige kinderen met het branden van vuurtjes op het land, met het gevolg, dat de kleertjes van eeu meisje vuur vatten, en het lichaam zoodanig met brandwonden overdekt werd, dat men voor het leven van het kind vreest. Te Etten bij Terborg is een 8-jarige zoon van een landbouwer, die een splinter in den voet kreeg, na eenige dagen smartelijk lijden aan bloedvergiftiging overleden. Een Groninger jager, in 't Slochterveld op de jacht zijnde, trof, behalve eenige patrij zon, ook een vader met twee dochters, bezig met het aardappel-zoeken. De zaak is, naar men bericht, in der minne geschikt. Te Stadspolder gemeente Beerta, zijn Dinsdagnacht 500.000 kilogram stroo verbrand. Hoogstwaarschijnlijk is moedwil de oorzaak. In de laatste dagen wordt te Tilburg weer duchtig het mes gehanteerd. Zoo werd iemand uit Hasselt Maandag avond omstreeks 11 uur eensklaps aangevallen, door eenige mannen tot nog toe onbekend die hem twee sneden in 't aangezicht toebrachten, en den avond te voren werden twee personen op weg naar hunne woning door zes met messen gewapende kerels overrompeld, die hun ver schillende sneden over hoofd, hals on rug toe brachten. SLECHTE BEHANDELING. Terwijl de soldaten over de inkwartiering te Arnhem c. s. bij de jongste manoeuvres tevreden zijn geweest de serg.-majoor der koloniale reserve Bosch betuigt per advertentie namens alle onderofficieren en minderen zijn oprechten dank aan de ingezetenen van Arnhem, Bennekom en Oosterbeek voor de uitstekende behandeling en verpleging, toen genoten wordt zeer geklaagd over de behandeling te Wageningen. In de bladen aldaar wordt o. a. meegedeeld, dat er ingezetenen waren die vier dagen lang twee man hebben gehad, terwijl anderen, die op gelijke lijn zijn te stellen, slechts éen dag twee man of slechts éen dag een officier kregen. In sommige kwartieren waren tot 50 man bij elkaar gestopt, die zich des nachts met een rietmat voor dek moesten behelpen. Velen hadden 's morgens nog niets gegeten, toen ze moesten aantreden. In den gemeenteraad is er reeds over gespro ken. Een der leden beweerde, dat het eene geldmakerij is geweest, en kreeg van den voorzitter ten antwoord, dat als de soldaten werkelijk slecht behandeld zijn, er wel rapport van zal gemaakt worden. Dan is het te laat maar 't kan toch zijn nut hebben voor een volgende keer. Aan het systeem van uitbesteden hapert nog wel iets. De gemeenteraad van Namen had onlangs een belasting van 100.000 francs op de speel- club gelegd. Dientengevolge is de inrichting gesloten. Koning Leopold, zoo zegt het Hdbl. van Antwerpenzit nog altijd gevangen in zijn chalet van Ostende. Hij gebruikt zijn gedwon gen arrest, om staatszaken af te doen, die on afgedaan gebleven zijn. Sedert zijn terugkeer heeft hij verscheidene ministers bij zich ont boden. De volstrekte rust, waartoe zijn ver stuikte voet hem veroordeelt, is zeer pijnlijk voor hem, maar hij ondergaat ze, omdat zijn geneesheer hem slechts op die voorwaarde snelle genezing heelt beloofd. De overblijfselen van Colombus zijn Maandag in de kathedraal te Havanna opge graven en aan boord van een Spaansch schip gebracht. Het gaat nu naar Spanje, als laatste over blijfsel van de grootheid, welke het eens te danken had aan den ItaliaaD, die met de wreed ste ondank werd beloond. Iets van de Nemesis schuilt zeker daarin. Door de werkstaking onder het Londensche tramwegpersoneel zijn in het geheel 330 per sonen door anderen vervangen. Het werkt aanstekelijk, dat pogen om spoortreinen te doen derailleeren. Een En- gelsche dame betrapte een negenjarigen jongeD, die in een wissel een steen plaatste. Het knaapje is voor den politierechter gebracht. Men herinnert zich het schandaal in den gemeenteraad van Kopenhagen, waar de waar nemende burgemeester, het socialistisch kamer lid Holm, zich bevoordeelde door grondspecu- laties, in verband met hem bekende plannen van het gemeentebestuur. De dader is in Duitscbland gevangen genomen en thans in de gevangenis overleden. De in Duitschland, vooral op aandrang van de protectionistische agrariërs, sinds jaren doorgevoerde sluiting van de grenzen voor bui- tenland'sch vee heeft ten gevolge, dat de vleesch- prijzen er sterk gestegen zijn, waardoor het verbruik van vleesch, vooral onder den mid den- en arbeidersstand, zeer is afgenomen. Rund-, varkens- en schapenvleesch is er ruim l/s duurder dan hier. Het volk begint meer en meer ontevreden daarover te worden. Maandag ochtend heeft men te Berlijn in een kelderwoning een vrouw gevonden, op wie, blijkens zware verwondingen aan het hoofd, een poging tot moord had plaats gehad. Een paar uur later vond men in een andere woning het lijk eener vrouw, die eveneens vermoord was. De Belg, die te Leipzig terechtstond wegens spionnage, is tot vijf jaar dwangarbeid veroordeeld. Twee van Kiel naar Kiao Tscheou ver zonden schepen met steenkool en anderen voorraad voor de Duitsche kolonie zyn op weg daarheen vermist. Aluminium-tr ommen in het F ran se he leger. Het Fransche tijdschrift Le Progrès Militaire meldt, dat het denkbeeld om alutninium-trommen in het leger in te voeren, naar de tot nu ontvangen berichten van 69 proeven bij verschillende regimenten bijzonder gunstig is opgenomen en dat men dientenge volge besloten heeft overal in het Fransche leger de oude trommels af te schaffen en slechts alnminium instrumenten te gebruiken. De voordeelen zyngrootere duurzaamheid, betere klank en ruim 4 pond minder in gewicht. Het eenige bezwaar, dat tot nu het poetsen van aluminium metaal veroorzaakte, is mede opge heven door een nieuw poetsmiddel. Kan op een overjas beslag worden ge legd door den schuldeischer van den man, die haar draagt De Noord-Duitsche rechtbanken hadden al vroeger herhaaldelijk nitgemaakt, dat een winterjas een noodzakelijk kleedingstuk was en dus tegen deurwaarders beveiligd. De rechtbank te Berlijn heeft nu hetzelfde niet aangenomen voor een demi-saison al draagt de arme stakker het gansche jaar niets anders dan zoo'nflodderjasje, omdat hij niet anders heefr, de demi-saison is „objectief" geen onont beerlijk kleediDgstuk, en dus kan zij in beslag worden genomen! Met de „subjectieve" koude van den nu geheel jasloozen debiteur liet de rechtbank zich blijkbaar niet in. (Zw. Ct.) Verkoopïngen enz. Te Axel, in het logement Het gulden Vlies, zijn Dinsdag morgen, ten overstaan van de notarissen P. Dregmans te Axel en René Frays te Brugge, te koop aangeboden a. hofstede en aanhoorigheden en afzonder lijke perceelen bouwland, in de gemeente Axel, groot te zamen b7 heet. 81 a. 60 cent. b. idem idem in de gemeente St. Jansteen, te zamen groot 27 heet. 55 a. 75 cent. c. idem en idem in de gemeenten Boschka- pelle en Stoppeldijk, te zamen groot 57 heet. 50 a. 12 cent. d. 25 heet. 57 a. 12 cent. bouwland enz. in de gemeenten Terneuzen en Sas van Gent. Achtereenvolgens werden gekochtperc. 1, 2 en 3 door C. de Feyter te Koewacht voor f 490, perc. 4 door P. Dieleman Jr. te Axel voor f 260,. perc. 5 door A. H. Burm te Grauw voor f 620, perc. 6 door D. J. Oggel en J. Wieland te Axel voor f 320, perc. 7 en 8 door wed. H. Wouters te Sas van Gent voor f 550, perc. 9 door dezelfde voor f 280, perc. 10 en 11 door A. Boeyé te St. Nico- laas voor f 590, perc. 12 en 13 doör H. J. Vlaeminck te Clinge voor f 680, perc. 14 door A. F. Rottier te St Jansteen voor f 500, perc. 15 en 16 door J. Seydlitz te Hulst voor f 540, perc. 17 door J. Anthonisse te Ter Hoole voor f 750, perc. 18 door F. Hemeler te Hulst voor f 750, perc. 19 tot en met 23 door Augs. van Impe te Gent voor f 350 en perc. 24 door J. L. en A Leirens te Gent voor f 625, alles per 44 a 56 c.a. Alle perceelen zijn gegund met uitzondering van 14, 15, 16, 19 tot en met 23, die slechts voorloopig werden toegewezen. Gemeenteraad van Vlissingen Zitting van heden (Woensdag) middag te 2 uren. Voorzitter jhr mr A. A. van Doorn van Kondekerke, burgemeester. Afwezig de heeren Bakker, uitstedig, Klop pers, ongesteld, Wibaut en Kalbfleisch zonder kennisgeving. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Daarna doet de voorzitter mededeeling dat namens H. M. de Koningin eene dankbetuiging is ontvangen voor de op 31 Augustus aan H. D. betoonde gevoelens van trouw en ge hechtheid ter gelegenheid van de aanvaarding van Hare regeering en dat namens de Koningin moeder een telegraphische dankbetuiging is ontvangen voor de aangeboden gelukwenschen. Onder de ingekomen stukken, waarvan mede deeling wordt gedaan, behoort een adres van W. Klomp, commies bij den burgerlijken stand, waarbij hij verhooging van jaarwedde verzoekt of, zoo daartoe geen termen aanwezig zijn, hem eene personeele toelage toe te kennen. Dit wordt gesteld in handen van burg. en weth. om advies. Verder is van den kerkeraad der Ned. herv. gemeente een adres ingekomen, waarbij deze verzoekt voortaan de jaarlijks terugkeerende kermis niet meer te doen plaatshebben. Daar mede hebben adhesie betuigdhet bestuur der Vereeniging voor bijzonder lager onderwijs op Gereformeerden grondslagde kerkeraad der Engelsche hervormde gemeente, het bestuur en het onderwijzend personeel der Zondagschool Samuel, de gecombineerde vergadering der kerkeraden van de Gereformeerde kerk (4 en B), het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk onderwijs, het bestuur der af- deeling Vlissingen van de Nat. Chr. Geheel- onthoudersvoreeniging, der Ned. Zondagschool- vereeniging, der Chr. Jongelingsvereeniging Gelijk aan het Mosterzaad, van Patrimonium, en van de Ger. Jongel. vereeniging Het adres wordt gesteld in handen van burg. cn weth. om advies. Als ongezegeld worden ter zijde gelegdeen adres van het bestuur der afdeeling Zeeland van den Alg. Ned. politiebond om verhooging der jaarwedden van de dienaars van politie, en adressen van bewoners van het laatste gedeelte der Hobeinstraat en van het achterste gedeelte van de HobeinBtraat en een deel van de Bouwen-Ewoutstraat. In verband met de opheffing der leenbank wordt aan den heer Chr. van de Poel, met ingang van 1 November e. k., eervol ontslag verleend als eersten boekhouder bij de bank van leening. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming der vaste commission uit den raad. De uitslag is dat worden herbenoemd a in de commissie voor de verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, waarvan de burgemeester ambtshalve voorzit ter is, de heeren W. L. Winkelman, F. Del voye, mr C. Bakker Czn. en W. N. Rottier b in de commissie voor de belastingen de heer Th. van Uije Pieterse, voorzitter, en de heeren S. Alter, A. A. A. E. Gewin, mr F. N. van der Bilt en W. N. Rottier, leden e in de commissie voor de financiën de heer Th. van Uije Pieterse, voorzitter, en de heeren F. Del voye, A. A. A. E. Gewin, Jos. van Raalte en C. A. Kalbfleisch, leden; d in de commissie voor fabricage de heeren: J. Verkuijl Quakkelaar, Jos. van Raalte, A. Loois, E. M. Chevalier en F. H. J. Wibaut; e in de commissie voor den reinigingsdienst de heeren A. Loois en W. N. Rottier f. in de commissie voor de badplaats de heeren mr F. N. v. d. Bilt, F. H. J. Wibaut en E. M. Chevalier g in de commissie voor de oudheidkundige verzameling de heeren A. A. A. E. Gewin en C. A. Kalbfleisch. Daarna wordt overgegaan tot de benoeming van een onderwijzeres aan school A, waarvoor, zooals reeds is gemeld, voorgedragen worden de dames A. A. G. Marx te Ritthem, J. J. Pleune te Woudrichem en A. M. Contant te Warnsveld. Benoemd wordt mej. A. A. G. Marx met 10 stemmen. Op mej. Pleune was 1 stem uitgebracht. Eindelijk wordt nog benoemd tot lid der gezondheidscommissie de heer J. Beyers, met wien de heer P. van der Slooten was aanbevolen. Een voorstel van burg. en weth. tot afwij- zonde beschikking op het adres van N. J. de Vey, inzake het sluitingsuur der tapperijen, wordt goedgekeurd. Nog wordt aan P. Louwerse, H. Stor- mezand en I. Hubregtse vergunning verleend tot het leggen van voetbruggen over de sloot vóór hunne woningen aan het Kerkhof-voetpad, mits ieder hunner jaarlijks aan de gemeente eene retributie betale van 1. Voorts wordt besloten eenige perceelen bouw en weiland, gelegen aan den Singelweg, na expiratie van den pachttijd, 25 Nov. e.k., wederom voor 7 jaren onderhands te verpachten aan de Maatschappij tot Exploitatie van Gronden op dezelfde voorwaarden als tot nu toe. Aan het eind der zitting vraagt de voor zitter burg. en weth, te machtigen om eenige sollicitanten voor de betrekking van keur meester van het slachtvee en vleesch voor rekening der gemeente te laten overkomen, teneinde hen door een gediplomeerd veearts een examen te laten afnemen. Die machtiging wordt verleend en daarna de zitting gesloten. Gemeenteraad ran Middelburg. Vergadering van heden (Woensdag) middag te half drie. Voorzitter de heer jhr mr L. Schorer, bur gemeester. Afwezig de beeren Koole, A. P. Snouck Hurgronje, Van Dunné, De Stoppelaar en Van der Swalme, allen met kennisgeving. In de eerste plaats stelt de voorzitter aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van het onlangs gekozen raadslid jhr C. J. J. A. van Teijlingen en benoemt als commissie van onderzoek de heeren Grataraa, Van de Ree en Verhage. Tijdens de commissie zich met het onderzoek bezig houdt wordt de vergadering geschorst. Na onderzoek brengt de commissie, bij monde van den heer Gratama, rapport uit, strekkende tot toelating van den gekozene. Conform de conclusie van het rapport wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming be sloten. De notulen van het verhandelde in de vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens geschiedt mededeeling van inge komen stukken. Daaronder behooren een adres van bewoners der laan, loopende van het Molen water, zijde Buitentuin, naar het Noord-Bolwerk, waarbij zij om betere verlichting vrageneen adres van J. A. Pennock om opnieuw voor 25 jaar een stuk gemeentegrond op het Seis- bolwerk in. erfpacht te mogen hebben; een adres van I. de Broekert en Co. om verlen ging van erfpacht van een stuk gemeentegrond op den hoek van de Zandstraaten een gelijk verzoek van Gebrs. Boudewynse, betreffende een stuk gemeentegrond op het Seisbolwerk. Van de firma G. Alberts Lz. en Co. is een adres ingekomen naar aanleiding van het raads besluit, waarbij een gedeelte van het dok der voormalige Commercie Compagnie tot puinplaats wordt bestemd. Adressanten verklaren dat zij dit besluit ten zeerste betreuren daar het verminderen der be schikbare wateroppervlakte voor den houthan del een groot nadeel moet geacht worden. Zij wijzen er op dat het besluit is genomen onder den indruk dat daarmede voor langen tijd in het bergen van puin werd voorzien en berust op de berekeningen van den wethouder Den Bouwmeester, die betoogt heeft dat er in het aangewezen deel van het dok 15 a 16.000 kub. meter puin kan geborgen worden en dat die hoeveelheid eerst in 20 a 25 jaar zal wor den bijeengebracht. De adressanten meenen dat de beide cijfers op vergissingen moeten berusten omdat een opmeting van het gedeelte dok hun heeft aan getoond, dat van het opvoeren van het terrein met 4 a 41/» meter geen sprake kan zijn, wijl in dat geval de aangrenzende erven der huizen aan den Kinderdijk onder water zouden loopen, tenzij werken voor afvoer van water worden aangelegd. De firma merkt nog op dat de hoogte tot gelijk met die erven slechts 2.50 tot 3 meter bedraagt en dus de hoeveelheid te bergen grond slechts 10.000 M3 zou bedragen. Adressanten toonen door cijfers aan dat de jaarlijksche afvoer van puin op circa 2000 M3 kan worden geschat en derhalve de tijd voor het dempen der haven op circa 5 jaren kan worden gesteld. Adressanten wenden zich daarom tot den raad met het dringend verzoek het besluit van 24 Augs. te herzien en in te trekken en te besluitendat de geheele wateroppervlakte van het dok der voormalige Commercie Com pagnie in het bijzonder voor het bergen van hout beschikbaar zal blijven, onder voorwaar den voor het gebruik door burg. en weth. vast te stellen. Nog is ingekomen een adres van bewoners van het Bastion, houdende verzoek om den voor het perceel N 65 geplaatsten lantaarn, bij donker weer, gedurende den nacht te laten branden. De verschillende stukken worden gesteld in handen van burg. en weth. om advies. Van het bestuur der afdeeling Zeeland van den Alg. Ned. Politiebond is het bekende adres ingekomen om verbetering der salarissen van de dienaren der gemeente-politie. Het wordt als ongezegeld terzijde gelegd. Van C. Slabber en D. Nijpjes is een adres ontvangen, waarby zij aanleg van waterleiding vragen voor eenige te bouwen perceelen op den Veerschen weg. Eerstgenoemde wil f 275, de tweede ƒ25 daarvoor bijdragen. De voorzitter zegt dat de kosten van aanleg f 500 zullen bedragen. Daarin dragen adres santen f 300 bij, terwijl de gemeente slechts f 200 behoeft uit te geven. Van de leening van f 1200 zal vermoedelijk f 100 overblijven, zoodat slechts f 100 zal behoeven te worden gevonden. Er zullen 13 huisjes worden gebouwd, zoo dat de renten zouden worden gedekt. Conform het voorstel van burg. en weth die adviseeren het verdoek in te willigen, wordt door den raad besloten. Daarop vragen burg. en weth. f 390 om werken te doen uitvoeren tot bevordering dei- aanslibbing in het verlengde deel der oude haven. Dit verzoek wordt gesteld in handen van de commissie voor de fabricage. Alsnu is aan de orde de benoeming van voorzitters en leden van de vaste commissiën uit den raad. Achtereenvolgens worden her benoemd of benoemd In de commissie voor het ontwerpen van verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, waarvan de burgemeester voorzitter is, de heerenmr A. P. Snouck Hurgronje, jhr mr E. P. Schorer, dr A. van der Swalme en jhr mr W. H. Snouck Hurgronje. In de commissie van financiën de heeren W. J. Sprenger, voorzitter, mr G. N. de Stop pelaar, mr A. P. Snouck Hurgronje, dr A. van der Swalme en I. H. C. Heijse. Deze laatste wordt gekozen met 9 stemmen tegen 2 op den heer mr K. W. Brevet. De voorzitter wenscht den heer Heijse ge luk met deze benoeming, waarby de leden van hunne instemming blijk geven. In de commissie van fabricage de heeren: J. F. van Duuné, voorzitter, dr A. van der Swalme en H. P. v. d. Ree. In de commissie ten behoeve van oudheid kundige verzameling en het oud-archief de heerenmr G. N. de Stoppelaar en jhr mr W. H. Snouck Hurgronje. In de commissie voor de conversie van de oude gevestigde schuld der gemeente de heer I. H. C. Heijse met 10 stemmen tegen éen stem op den heer J. F. van Dunné. Tot leden der plaatselijke commissie van toezicht op de scholen voor lager onderwijs, waarvan de benoeming noodig is doordien de dames Noske en Verhey die betrekking niet hebben aanvaard, worden benoemd de dames M. C. Voegler geb. Slothouwer met 10 stem men en M. A. de Casembroot geb. Wagtho met 6 stemmen. Met haar waren aanbevolen de dames W. A. Dumon Tak geb. Van Trigt en W. G. Appel geb. Deibel. Bij de stemming voor de eerste vacature verkreeg mevr. Appel eene stem en bij de stem ming voor de tweede vacature vier stemmen. Bij die stemming verkreeg mevr. Dumon Tak eene stem. Vastgesteld worden het suppletoire kohier van de inkomstenbelasting voor 1898 tot een bedrag van f 997.54® en dat op de hondenbe lasting ad f 43.50. Goedgekeurd worden staten van oninbare posten i. z. de inkomstenbelasting over 1897 en 1898. De eerste bedraagt f 420de tweede f 1177.08*. Alsnu komt in behandeling een voorstel van burg. en weth. om aan N. P. Bosschaart op zijn verzoek weder voor vier jaar in huur af te staan een stuk gemeentegrond by het Veersche bolwerk, groot 3410 centiaren, voor f 30 'sjaars. Dit wordt goedgekeurd. Van J. Rijkse, arbeider aan de gemeente gasfabriek, is een adres ingekomen waarin hij schadeloosstelling vraagt voor den tijd dat hij als milicien onder de wapenen is. Zooals vroeger is medegedeeld, zeggen burg. en weth. in hun voorstel dienaangaande dat, mochten zij door den raad worden gemachtigd adressant, wegens de onmogelijkheid om aan de fabriek werkzaam te zijn gedurende den tijd dat hij zijne militieplichten vervult, financieel tegemoet te komen, zij niet zullen nalaten van die machtiging naar behooren gebruik te maken. De heer jhr mr E. P. Schorer heeft geen bezwaar tegen de zaak, doch vraagt eenige inlichtingen. Is, wijl de man reeds van de in lijving terug is, in de behoefte voorzien De voorzitter antwoordt dat in de behoeften van het gezin tijdens de afwezigheid van den man op andere wijze voorzien is. Daarna wordt aan burg. en weth. de noodige machtiging verleend. Aan mej. M. R. Bourdrez wordt, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan school C. Thans gaat, ter behandeling van ingekomen bezwaarschriften tegen aanslagen in de inkom stenbelasting over 1898, de openbare zitting over in eene met gesloten deuren. Afwijzend wordt beschikt op de reclames van P. Labruyere, J. Lako, A. F. H. Blokhoff, P. van Langeraad, J. M. Hoogen- dam, J. Hoogendam, J. G. Vlind jr., J. H. Meyboom, C. Meij, J. Andriessen, S. A. van Keulen, P. A. A. Knijpers, A. van der Weel, L. Pieterse, J. J. Holthuijzen, A. P. Doek- heer, A. Bouwens, M. J. de Groot, J. R. Brons, M. Huy'sse, J. L. Schoonhoven, A. Pluijmers, P. Verhage, H. A. Martens, A. H. Jj Peek jr., W. P. de Jonge, H. Boiisson, M. G. Boiisson, U. Denevers, H. P. A. Beekman, C. Vij genboom, J. J. Schenk, C. A. Kalis, K. J. van Heusden, wed. J. J. Vergouwen, J. C. Klaassen, M. van Os, J. H. Vallikhof en J. F. C. Ro zenberg. Gunstig beslist de raad op de reclames van wed. W. Vermeulen en M. Bosselaar, wier aan slag wordt vernietigd. Van de 9e wordt naar de 6e klasse terugge bracht de aanslag van de wed. P. Pelle. Aangehouden wordt de beslissing omtrent de bezwaarschriften van D. J. Dronkers Jr., S. Sies en de wed. Gulinck geb. Bouwens. Bij de rondvraag zegt de heer Gratama burg. en weth. dank te willen betuigen voor de ge legenheid, die zij hebben gegeven om op de openbare straat een teug frisch water te kun nen bekomen. Het zou hem echter aangenaam zijn indien hij van burg. en weth. mocht vernemen dat die gelegenheden big vend zullen zijnmoch dat niet het geval zijn, dan is hij voornemens daartoe een voorstel te doen, w|jl hij het ge zegend acht op sommige plaatsen in de ge meente water beschikbaar te stellen dat voor- en niet nadeelig is voor de gezondheid. De heer jhr mr W. H. Snouck Hurgronje sluit zich aan bij het door den heer Gratama gezegde. Hij heeft opgemerkt dat de kraan tjes steeds doorloopen en vraagt of dat noodig is en of het daardoor ontstaand waterverlies niet betrekkelijk groot is. De heer W. J. Sprenger deelt mede dat die fonteintjes aangelegd zijn ter gelegenheid van de feesten, vooral om de vreemdelingen in de gelegenheid te stellen een frisschen dronk te kunnen bekomen. Het is het voornemen van burg. en weth. om weldra, als de grootste warmte voorbij is, die fonteintjes op te ruimen De tegenwoordige fonteintjes zouden aller ongeschiktst zijn om te blijven. Men zou andere moeten plaatsen, die men 's winters kon af sluiten. Bovendien zou dan ook een soort kelder voor een aflaatkraan moeten gemaakt worden. Wat betreft de vraag van den heer Snouck Hurgronje deelt spreker mede dat de kraantjes zoo gesteld zijn dat zij nacht en dag loopen. De massa water is niet groot, daar de fon teintjes langzaam loopen en er bijna geen, drukking op staat. De heer Gratama zou, naar aanleiding der medodeelingen van den wethouder, gaarne zien dat burg. en weth. eens eene berekening op maakten van de kosten, die het blijvend be staan der fonteintjes zouden vorderen. Hij erkent dat er 's winters minder behoefte aan bestaat dan des zomers en zou al tevreden zijn met eene verklaring van burg. en weth. dat zij het volgend voorjaar de fonteintjes weder plaatsten. De heer jhr. mr. E. P. Schorer kan zich met het denkbeeld van den heer Gratama niet vereenigen, vooral niet wat betreft het openstellen der fonteintjes 's winters. Wat den zomer aangaat, is geen onderzoek noodig, omdat de gelegenheid daarvoor bestaat. Het voorstel van den heer Gratama, om burg. en weth. uit te noodigen een kosten berekening te makeB, wordt alsnu in stemming gebracht en verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Gratama, jhr mr W. H. Snouck Hurgronje, Van de Ree en Den Bouwmeester. De heer Gratama vraagt alsnu of burg. en. weth. zich ook kunnen verklaren of zij voor nemens zijn de fonteintjes in den zomer va& 1899 te herplaatsen. De voorzitter zegt hierop niet te kunnen antwoorden omdat die zaak bij burg. en weth. nog niet is besproken. Daarna wordt de zitting gesloten. Vergaderingen, Concerten enz. middelburg. V r ij d a g 30 Sept. Vergad. Nijverheidsveree- niging. Zaal Vergenoeging 8 u. Woensdag 19Oct. Concert Vereeniging voor instrumentale muziek. - Concert- en gehoorzaal. D 0 n d e r d. 27 Oct. Voorstelling Tivoli-gezei schap. Schouwburg. W 0 e n 8 d. 16 Nov. Wwte-voordracht. Kegel baan Soc. De Vergenoe ging 8 u.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2