M1DDELBIRGSCHE GOIRMT. N". 229. 141s Jaargang, 1898. Donderdag 29 September. De*e courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Son- en Peesfdagen, Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franc© p.p,t/f«- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 28 Sept. 8 u. vm. 57 gr. 12 n 64 gr., av. 4 a. 60 gr. F. Verw. tam. kr. N. wind.j Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór &fm uur aan het bureau bezorgd zijn, AdvertentïÖn20 cent per regel. Gel oorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels f 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regel Groote letters naar de plaats die lij innemen. Advertentiën by abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Agenten.' Te Zierikzee: A. C. de Mooij, te Tholen: W. A'. van Nebuwenhdijzen. Middelburg 28 September. EEN STOUTE BEWERING. Dr W. H. Cox, geneesheer aan het krank zinnigengesticht Brinkgreve bij Deventer, be weert in eene studie over „de sequivalentie van man en vrouw", dat er van een gelijk waardigheid van man en vrouw geen Bprake kan zijn. Hij is er zóo van overtuigd dat eene vrouw voor degelijke, gezette studie on geschikt is, dat hij „geneigd (is) eene vrouw, die er wèl geschikt voor is, te beschouwen als eene abnormale vrouw, als eene monstruo siteit Van die stelling zal de geleerde schrijver pleizier hebben Wij zijn nieuwsgierig hoeveel protesten tegen zijn beweren zullen opkomen Er zijn trouwens dan in de wereld al heel wat z. g. „abnormale vrouwen" en „monstruosi teiten". In hoeveél landen men neme slechts Amerika neemt toch de vrouw bij de studie eene eervolle plaats in! Dat de vrouw geheel gelijk staat met dei) man zal de sterkste feminist wel niet beweren maar dat zij voor vele betrekkingen wel ge schikt is en ook zich, evengoed als de man, aan degelijke en gezette studie wijden kan, is door de ervaring toch al genoeg bewezen. 's Rljks-Finaneiën In aanmerking genomen de buitengewone teleurstellingen, die de financieele hervormin gen als wij ze zoo noemen mogen van den vorigen minister van financiën aan 's Rijks schatkist berokkenen, kannen wij zoo schrijft Het Vad. over den toestand der financiën tamelijk tevreden zijn. Het overschot van den dienst van 1896 is gedaald van f 1.870.000, waarop het verleden jaar geraamd werd, tot f 1.323 000, maar 'tis toch nog een overschot, terwijl aanvankelijk op een tekort van 2'/s millioen werd gerekend. En 1897, waarvan het tekort toen op f 5.100.000 werd begroot, ziet dit slinken tot f 1.521.000, dank zij het verblijdend stijgen der middelen in dat jaar. Die stijging nu heeft over het loopende jaar aangehouden. Tbans zal het tekort naar 's ministers berekening over dit jaar f6.097.000 beloopen, terwijl het verleden jaar op f 7.311.000 geraamd werd, niettegenstaande de uitgaven door allerlei oorzaken zeer belangrijk hooger zijn geworden dan toen werd of kon worden vermoed. Onder de uitgaven zijn er, zooals die voor het telephoonnet en voor den aankoop der Belgische spoorwegen, die in verhoogde inkomsten haar vergoeding zullen vinden, maar ook, die een zuivere schadepost voor de schatkist zijn, waartoe wij moeten rekenen de verhoogde bijdragen aan de geldmiddelen van Suriname en Curagao hoe ook wat Curasao betreft onder den bedriegelijken naam van voorschot vermomd maar bovenal de be- langrgke som van f 1.222.000, waarmede de wettelijke uitkeeringen aan de gemeenten moe ten worden verhoogd. Niettegenstaande dezen tegenvaller kon het tekort dalen, omdat ver wacht mag worden, dat de Rijksmiddelen 3 millioen meer zullen opbrengen dan de raming. Wij zouden zelfs durven aannemen, dat de uitkomst nog wel iets gunstiger zal zijn. De minister durft dan ook terecht voor 1899 de raming zijner middelen weer hooger stellen. Na een en ander met cijfers te hebben aange toond, wij zullen onze lezers daarmee maar niet vermoeien, te minder omdat wij in ons nommer van Zaterdag de voornaamste uit de millioenen- rede, ons uit Den Haag geseind, reeds hebben gemeld, merkte de redactie van genoemd blad op dat tegenover de verwachte vermeerdering van inkomsten echter ook een zeer belangrijke stijging van uitgaven staat. Verschillende hoo- gere uitgaven op bijna alle begrootingshoofd- Btukken zijn misschien onvermijdelijk, maar 't maakt een niet zeer goeden indruk, dat er nauwelijks eenige bezuiniging tegenover staat. 'tis in elk geval in den minister van finan ciën te prijzen, aldus besluit die redactie hare beschouwing dat hij, staande voor onverwachte uitgaven, waarvoor hij als slaaf der wet te bukken heeft, geen oogenblik heeft gewacht met het indienen van voorstellen ter versterking der rijksmiddelen. Het deficit, waarvoor de wet betreffende de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten ons stelt, moet gedekt worden door verhoogden accijns op gedistilleerd en wijn. Het moet erkend worden, dat de bezwaren tegen her nieuwde verhooging van gedistilleerd-accijns verminderen, nu verhooging van den wijn accijns daarmede gepaard gaat. Intusschen is het de vraag, of bij den langzamen, maar vrij gestadigen achteruitgang dezer middelen de verhnoging wel het gewenschte resultaat zal heb ben. Het wordt tijd naar beter vloeiende bron nen van inkomst nit te zien, waaronder wij niet rekenen de door sommigen gewenschte belastin gen op weelde-artikelen, die toch niets geven. Wij hebben het oog voornamelijk op de invoer rechten en de successierechten. Er is althans eenig uitzicht geopend, dat na niet al te lang tijdsverloop deze onderwerpen ter tafel zullen komen, maar eenigszins mismoedig heeft de minister reeds de verwachting uitgesproken, dat de weg naar het Staatsblad lang zal zijn. De vertegenwoordiging, die altijd blijft roepen om wetten, die uitgaven in haar gevolg hebben, zal echter moeten begrijpen, dat in de middelen moet worden voorzien. Zonder twijfel zullen wel velen meenen, dat het tijd is, wat meer van de directe belastingen te vragen. Toch zullen, wie zich in dit opzicht niet met groote woorden en losse voor spellingen paaien, door de ervaring der laatste jaren wel geleerd hebben, dat dit niet zoo ge makkelijk gaat. Algemeen wordt geklaagd over den zwaren druk op den middenstand. Ook toont 't nagenoeg stationaire der vermogensbelasting dat de kapitaalvorming niet vlot gaat. Wie meenen dat het mogelijk is zonder bezwaar én den middenstand te verlichten èn van de meer vermogenden niet alleen vergoeding voor die verlichting, maar nog belangrijk meer te ver krijgen, zullen, naar wij vreezen, bedrogen uit komen. Het komt ons voor, dat bij uitbreiding van directe belasting, het eerst het oog geslagen moet worden op de successie- en overgangs rechten. Hiervan zal, bij billijker regeling en dus zonder zwaren druk, inderdaad nog wel wat meer te halen zijn. De noodzakelijkheid van versterking van Rijksmiddelen mag, in aanmer king genomen de eischen der toekomst, zeker geen oogenblik uit het oog worden verloren. BEJfOEMINUJKl* MZ. Bij kon. besluit is, met ingang van 1 Nov. 1898, aan den inspecteur van den rijkswater staat A. M. K. W. baron van Ittersum, op zijn verzoek, eervol ontslag uit zijne betrekking als zoodanig verleend, met dankbetuiging, en benoemd tot inspecteur van den rijkswaterstaat C. F. M. H. Schnebbelie, thans hoofdingenieur le kl. Grepen staatsbegrooting 1899. Binnenlandsche zaken stelt voor in zake het middelbaar onderwijs te benoemen een inspec teur, belast met het toezicht op de ambachts scholen en daarmee verwante scholen, op een jaarwedde van f 3500. Als vermoedelijke bijdrage in de jaarwedden van onderwijzers aan bijzondere scholen voor lager onderwijs wordt f 1.120 000 uitge trokken. Een som van f 3000 is uitgetrokken tot het. verleenen van subsidie aan vereenigingen tot bevordering van het geregeld schoolbezoek van schoolkinderen. Negentig wintercursussen in land- en tninbouwonderwijs van onderscheidene vereeni gingen zullen worden gesubsidieerd, gemiddeld alle met f 350. Er zal voorts zgn te rekenen op 20 nieuwe landbouwcursussen en 5 nieuwe tuinbouwcursussen, elk te subsidieeren met 200. Het aantal rgkstuinbouwleeraren wordt met een uitgebreid op een salaris van f 2000. Het personeel aan rijkslandbouwproef- stations moet worden uitgebreid te Wa peningen met een derden assistent op f 1000 te Hoorn met een vierde op f 1000 benevens een amanuensis voor den bureaudienst en een be diendete Goes meteen vierde op ƒ1000;te Maastricht met een tweede op f 1000. De afdeeling tot onderzoek van zaden te Wageningen wordt een afzonderlijk proefstation met eigen directeurvoorts wordt voor al de rijkslandbouwproefstations een stelsel van perio dieke tractementsverhooging voorgesteld. Tot ondersteuning van het particuliere initiatief bij de oprichting van tuinbouw-win- terscholen wordt 5000 vereischt. De subsidiën voor particulieren, die de een of andere cultuur wenscben te beproeven, worden van f 2500 op f 1500 teruggebracht. Als subsidie aan het laboratorium Will Commelin Schol ten te Amsterdam wordt ƒ1000 uitgetrokken benevens f 4000 als bijdrage in de kosten van oprichting van leenbanken ten behoeve van den landbouw. De subsidie aan de Nederlandsche Heidemaat schappij is met 900 verhoogd. f 60000 is uitgetrokken voor de in 1899 te houden 8e algemeene volkstelling. Verder komt op de begrooting voor een post van f 2000, eensdeels voor de toevoeging aan den directeur-generaal, chef der afdeeling landbouw, van een hoofdambtenaar belast met de zorg voor de afdoening der gewone admi nistratieve bezigheden; anderdeels in verband met uitbreiding van den werkkring der land- bouw-afdeeling, o. a. door toevoeging van de behandeling der zaken, rakende de jacht en visscherij, waartoe in de eerste plaats zal be- hooren het terrein der wettelijke bepalingen op de zoctwatervisscherij. Een subsidie van f 500 is uitgetrokken ten behoeve van de examens der Nederlandsche. Vereeniging voor gemeente belangen. Met 1 September 1899 zal worden overge gaan tot opheffing van de gelegenheid om als inwonend leerling buisvesting en verpleging in het gebouw der Rijks Veeartsenij school te ontvangen. De subsidiën en andere uitgaven ter verbe tering van de Nederlandsche paarden rassen zijn uitgetrokken tot een bedrag van f 80,650. Van dit bedrag zijn bestemd50,000 voor subsidiën aan de provinciale commissiën en f 30,650 voor het hengstveulendepot te Bergen op Zoom. UIT STAD EN PROVINCIE. Bij de laatste uitvoering, in dit seizoen door het muziekkorps der dd. schutterij op het Molenwater alhier te geven, en wel Zondag a., des namiddags te kwart over twee uur, zal het volgend programma worden uit gevoerd The Honeymoonmarche, Roseij Ouverture militaire Montagnesouvenir de l'opéra TannhSmer, (arr. Morks), Wagner Immer oder Nimmer, walzer, WaldteufelCor tege Nuptial uit de opera Roméo et Juliette (arr. Morks), GounodLa couronne d'or, ouver ture, KahntTrot de cavalerie, Grossman Arlequin, Fürster; en Festival Marsch, Morks. - Te Utrecht slaagde Dinsdag, zooals in een groot deel der oplaag van ons vorig nommer reeds is gemeld voor het eerste natuurkundig examen de heer J. E. van dei- Harst, geboren te Middelburg. - Aangezien slechts in een deel der oplaag van ons vorig nommer medegedeeld kon worden de uitslag van den schietwedstrijd van Medio- burgum, voor wat de vrije banen betreft, laten wij die hier nog eens volgen. Op die banen dan waren prgs winners de beeren Op de vrije baan, 5 schoten, W. K. Hering 58, H. J. Nuesell 56, W. Heijboer 55 (1. s. 12), J. M. Boone 55 (1. s. 11), H. de Pagter, Vlis- singen f4, Jacq Frank 53 (1. s. 11, 11), J. T. ring 53 (1. s. 10, 11), J. Verschiere 52 (l. s. 11, 11), M. de Visser 52 (1. s. 8, 11) en C. F. van Fraayenhove 52 (1. s. 11, 10). Op de vrije baan, 3 schoten, W. K. Hering- 36 (1. s. 12), W. Heijboer 36 (1. s. 11), H. de Pagter te Vlissingen 35 (1. s. 12), L. O. van Straten 35 (1. s. 11), K.MeertensPz.34(ll,12,ll), J. M. Boone 34 (10, 12, 11), H. J. Nuesell 34 (11, 11, 11), B. A. Frank 34 (12, 10, 11), J. C. Klaassen 34 (12, 11, 10) en J. Geldof Cz te Oostkapelie 33 (11, 11, 11). Bovendien dient nog gemeld dat op de personeele baan de heer C. Roodzand met 40 punten den laatsten prijs behaalde. Dinsdag avond had in de Schutterskamer van het Schu'tershof de uitreiking van de ge wonnen prijzen plaats. De voorzitter van Medioburgum, de heer P. W. H. de Kan, hield daar by eene toespraak, waarin hg den goeden afloop van den kamp- stryd constateerde en wees op de zeldzaam hooge punten, die ditmaal werden behaald. Hij wijdde verder een woord van weemoedige her innering aan wglen den heer F. G. Sprenger, die gedurende 17 jaren aan de schietvereeni- ging verbonden was. Daarna wenschte hy de prijswinners geluk met hun succes en stak den minder gelukkigen een hart onder den riem, hen troostende met een beteren uitslag een volgend jaar. Daarna reikte de eere-voorzitter, de heer J. M. Boone, met een toepasselijk woord, de prijzen uit. Na afloop daarvan bleef men nog langen tijd gezellig bgeen. Nadat Dinsdag avond te zeven uur ter reede van Vlis sin gen ten anker was ge komen het koninklgk jacht Victoria and Albert werd dit heden middag te twaalf uur aan de Zuidelgke Ponton gemeerd. H. M. keizerin-weduwe Friedrich wordtheden avond per mailtrein van ruim elf uur te Vlis- s i n g e n verwachtzij zal zich direct aan boord van het jacht begeven, met bestemming naar Port Victoria. De echtelieden J. de Jonge en M. Bouw man, wonende in de Nieuwstraat te Goes, herdachten Dinsdag hun gouden huwelijksfeest. Den oudjes, die in betrekkelgk behoeftige om standigheden verkeeren, werd het door hun buren en andere ingezetenen mogelijk gemaakt, dit feest met hun kinderen en kindskinderen waardig te vieren. Voor de woning was versiering en verlichting aangebracht en voor verder materieel, bfl feestviering noodig, was ook gezorgd- Een vlak in de buurt staand slachthuis diende tot feestzaal. Te 8 uren bracht Hosanna en te half negen Euphonia het gelukkige echt paar eene serenade. Niettegenstaande het regen achtige weer bracht de muziek een massa volk op de been. Bij het onlangs gehouden examen voor boekhouder van het kadaster heeft onder anderen voldaan de teekenaar van het kadastei C. G. Richel te Goes. By een Maandag te Scherpenisse ge houden stemming voor een lid van den raad waren uitgebracht 137 stemmen, waarvan 9 van onwaarde. De heer P. C. van Dalen ver kreeg 47, de heer C. A. Geuze 45, en de heer D. Keur 36 stemmen. Herstemming moet dus plaats hebben, en wel op 7 October a.e., tusschen de twee eerst genoemde personeD. De Axélsche Crt. geeft het volgende ver haal van een avontnnr, dat een paar harer ge meentenaren hebben gehad. Een paartje, dat Zaterdag, in plaats van naar Ternenzensche kermis te gaan, een uitstapje naar Antwerpen gemaakt had, stapte op de terugreis te St. Nicolaas af en zou de etad nog eens ingaan, in afwachting van den laatsten trein naar Axel. Of de jongelui nu te verge gaan of niet goed op de hoogte van den tijd waren, het gevolg was, dat de trein vertrok, onbarmhartig genoeg de wandelaars achter latende. Zooals alle menschen die te laat aan den trein komen en dat nog wel aan den laatsten, keken onze gasten leelijk op hun neus. Nu konden ze wel blijven logeeren zal men zeg gen, maar ze wilden niet graag op Zondag thuiskomen. Het eenige wat er op zat, was een rytuig te nemen en weldra kreeg men dan ook accoord met een huurkoetsier die hen voor 12 francs naar Axel zou „voeren". 'tZal zoowat half een in den nacht geweest zgn, dat in de buurt van den znidelijken in gang onzer gemeente een vervaarlgk geklop op deuren en ramen werd gehoord, zoozeer zelfs dat sommigen ten bedde uitkwamen om te zien, in ieder geval te vernemen wat er gaande was. En wat was er nu van de zaak Zooals boven gezegd, was er accoord gemaakt voor 12 francs. Maar toen het hier op een betalen kwam, was er een „maar" bij. De geldbuidel van onzen vriend kon een aderlating van 12 francs niet meer doorstaan en de koet sier moest toch zgn geld hebben. De jongman zou nu zien den een of ander op te kloppen en dan het geld te vragen de koetsier hield zoolang het meisje als onderpand. Geen won der dus, dat er hard op deuren en ramen gebombardeerd werd. Na een paar vergeefeche pogingen gelukte het een kasteleinshart te ver murwen, die den jongen in staat stelden zijn dierbaar pand te lossen. De koetsier maakte toen rechtsomkeert naar St. Nicolaas en het opnieuw vereenigde paar trok naar Spni, druk redeneerende en lamenteerende over het avon- tuurlgke uitstapje. Evenwel, ze waren toch voor plezier uit geweest. In de Dinsdag te Gr o ede daartoe bijeen geroepen raadsvergadering werd als waar nemende secretaris en gemeente-ontvanger be- eedigd de heer F. L. A. van der Kaag, door burg. en weth. benoemd ten gevolge van de ziekte van den heer J. G. Meijer. Stoomtramweg HuistWalsoorden. Een wetsontwerp is ingediend tot toekenning uit 'sRgks schatkist van een renteloos voor schot ten bedrage van een-derde der aanleg- kosten, doch tot geen hooger bedrag dan van 95,070, ten behoeve van den aanleg van een stoomtramweg van Hulst naar Walsoorden. Door den aanleg van dezen stoomtramweg zal niet alleen eene snellere verbinding met Hulst, de marktplaats en de zetel van het kan tongerecht en van andere openbare instellingeu tot stand komen, maar ook zal door de aan sluiting van den tramweg eenerzijds onmiddel lijk aan het station Hulst der spoorwegmaat schappij MechelenTerneuzen en anderzgds middellijk over de haven van Walsoorden met het station Vlake van de Exploitatie-maat schappij, de verbinding met het spoorwegnet worden bevorderd. Door de betrokken landstreek zgn bijdragen toegekend tot eene contante waarde van even eens f 95,070 benevens kosteloos gebruik van wegen enz. De aanlegkosten zgn geraamd op f 305,000. LANDBOUW. De Bladen voor suikerbietenteelt van Sep tember bevatten eenige opgaven van onder zoekingen naar het suikergehalte der suiker- beetwortelen, verricht in de Gastelsche beet- wortelsuikerfabriekeD, gedurende de tweede helft van Augustus en de eerste helft van September, dus kort vóór het begin der campagne. Het blijkt dat de suikerrijkdom waarschynlijk alleszins bevredigend zal zyD. Kwamen in Augustus en in de eerste week van September nog verschillende monsters voor van 12 en 13 pet. suiker, in de tweede week van September werden deze bijna niet meer aangetrof fen en was 14 en 15 pet. suiker het meest voorko mende, terwgl ook 16 tot 17 pet. niet zelden voor kwam het hoogste was een monster uit Gas tel van 16 9 pet. In het geheel werden 178 monsters onderzocht, elk meestal bestaande uit 3 tot 6 wortelen. Verhouding tusschen het gewicht der wortelen en het suikergehalte is niet aan te toonen. Wortels uit dezelfde streek van zeer verschillende zwaarte en afwisselende tusschen een gewicht van 4C0 tot 1000 gram hebben vaak hetzelfde suikergehaltealleen de zeer zware wortels uit Fynaart, gemiddeld 1207 gram, en uit 's Heerenhoek, gemiddeld 1193 gram, zijn tevens monsters, die, in de laatste dagen van September onderzocht, in het oog vallen door een laag suikergehalte. Middel tegen vliegen en horsels. Als middel om de paarden te beschermen tegen vliegen en horsels beveelt graaf De Saint-Mar8ault in Cosmos het navolgende aan: Men laat gedurende vijf minuten een goede handvol laurierbladeren koken in een kilogram varkensreuzel. Het is voldoende om een stuk laken te besmeren met dit mengsel en daarmee de huid te bewrgven van een paard (of een ruud) voor dat men er mee naar 't werk graat. Reeds sedert lang, zegt de heer Saint-Mar- sault, bezig ik dit middel, tot groot nut van mijn werkpaarden, die, daarmee besmeerd, hun werk geregeld en gerust volbrengen. Als ik zoo zegt hij per rgtuig uitga, is mijn paard aldus ingewreven, voordat het opgetuigd is. Geen enkele vlieg, noch horsel plaagt het dier. Wel oud maar niet genoeg bekend, zegt het zoo echt praktisch weekblad L'agriculteur, is dit praktisch middel. Want men zegt, dat te Straatsburg alle slagers des morgens de mu ren om de deuren en de ramen van hun stal len insmerenen dat geen enkele vlieg binnen durft te komen. Verschillende Berichten. Te 's Gravenhage overleed, op 58jarigen leftijd, mr W. A. baron van Verschuer, raad adviseur bij het departement van waterstaat en voorzitter der centrale commissie voor de statistiek. In een Dinsdag te Amsterdam gehouden en door 40 wgnhandelaren en distillateurs uit verschillende deelen des lands bijgewoonde vergadering werd besloten een afzonderlijk adres van verzet tegen verhooging van den accgns te doen opmaken door drie wgnhande laren en drie distillateurs. De eerstbedoelden zullen een advies uitbrengen over het adres der wgnhandelaren van Amsterdam en Rotter dam, de drie laatsten zullen een afzonderlgk adres betreffende het gedistilleerd ontwerpeD. - De rechtbank te Amsterdam veroordeelde Sam Colthot wegens beleediging in geschrifte van J. A. Fortuyn tot f 10 boete, subs. 8 dagen hechtenis. De dame, die na de revue by het ge drang op het perron te Arnhem viel en haar been kneusde, was mej. van Oosterzee, die naar Berlgn wilde vertrekken. Haar toe stand is vry gunstig en weldra zal zg een paar passen mogen loopenstijf zal het been intus schen wel lang big ven, en voorloopig zal zij zich van een stok moeten bedienen. Te Roosendaal heeft een hevige brand die een orgelfabriek met woonhuis vernielde en een aangrenzend perceel belangrgk beschadigde. Assurantie dekt de schade. Op de Maasbrug te Rotterdam wandelde Zondag een man met zgn vrouw toen by een weinig in 't gedrang kwam, ontrukte een zakkenroller hem zgn horloge en ketting. De vrouw pakte den dief echter bg den kraag en sleurde hem mede naar de Boompjes, alwaar een politie agent naderde, die den zakkenroller na overnam. Op het bureau werden horloge en ketting nog op hem bevonden, zoodat by zijn straf niet ontgaan zal. Een waarzegster in de Schoolstraat te Rotterdam heeft de politie in de Meermans straat medegedeeld, dat nit een kast in hare woning een bedrag van f 2.75 is ontvreemd. Ondanks haar „helderziendheid" is zg onmach tig de daderes aan te wijzen. Maandag viel te 's Gravenhage het zoon tje van een schipper overboord. Zijn zuster, die aan het roer stond, sprong zonder dralen te water, greep het kind, gaf het over aan eenige lieden, die opeen zandschuit waren gesprongen om hulp te bieden, klauterde toen weer aan boord en nam haar plaats aan het roer weer in tot zij werd afgelost. Te Haarlem is een vrouw van 93 jaar, na acht dagen geslapen te hebben, overleden. Aldaar was Dinsdag ochtend een schilders knecht bezig op den Kruisweg in een goot een dakvenster te schilderen, dat pl. m. 12 meter

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 1