MIDDELRURGSCHE COURANT. 141° Jaargang. Vrijdag 23 September. N°. 224. 1898. Deie courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Son- en feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., J„- Afzonderlijke nummers kosten B cent. Thermometer Middelburg 22 Sept. 8 u. vm. 59 gr. 12 u 71 gr., av. 4 n, 68 gr. F. Verw. zw, N. wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór éde uur aan het bureau bezorgd sdjD, AdyertentiSn20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingon van 17 rogels 1.50; elke rogel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regel Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Agentem Te ZierikzeeA. C. de Mooij, te TholenW. A. van Nieuwen huljzen. Middelburg 22 September. De Troonrede. Hét Centrum juicht toe, dat in die rede wets ontwerpen van socialen aard op den voorgrond worden gesteld. Zij behooren ontegenzeglijk tot de actueele vraagstukken. Dat een ontwerp tot reorganisatie der le vende strijdkrachten in de troonrede niet wordt aangekondigd verheugt bet blad, ook omdat in de troonrede met bijzondere ingenomenheid gewag wordt gemaakt van het voorstel van den Czaar. „Dat deze woorden in geheel het land een hartelijken weerklank zullen vinden, is buiten kijf," zegt de redactie van het katholieke orgaan, „Nederland heeft bij het slagen der conferentie, door den Czaar geproponeerd, het hoogste belang. Op voorbeeld der groote mogendheden zijn de kleine staten den weg van het militairisme ingeslagen, en ook wij ondervinden daarvan de onverkwikkelijke ge volgen. Thans is, door het initiatief van den Czaar, de hoop geboren, dat eindelijk paal en perk zal worden gesteld aan de krijgstoerus tingen, waaronder Europa gebukt gaat. En vooral voor een klein land is het daarom zaak, met het oog hierop, zich voorshands van nieuwe groote uitgaven voor militairistische doeleinden te onthouden. Op het oogenblik, dat de groote mogendheden eraan denken hunne kostbare wapeningen te verminderen, zouden de neutrale en kleine staten zeer zeker verkeerd doen hunne militaire uitgaven te vermeerderen", schreef onlangs een Belgisch blad en deze woorden zijn zoowel van toepas sing op ons, als op onze Zuidelijke naburen. Eene kleine afwijking veroorloven onze lezers ons hierbij. De Times wijst erop, dat het voorkoloniale mogendheden als Engeland en Nederland hoogst moeilijk zal zijn hare legermacht te verminde ren, met het oog op haar gezag in verre ge westen. Zeer begrijpelijk. Maar niemand en allerminst de czaar zal zich zeker vleien, dat in eens alle bezwaren, die de verwezenlijking van zijn ideaal in den weg Btaan, zullen worden opgeheven. Tevreden zullen velen al reeds zijn, wanneer zulke mogendheden zich bepalen tot een leger macht, noodig om in hunne koloniën hun ge zag te handhaven, en, zooaJs in ons land, de ontzachlijke uitgaven voor het staande leger in het binnenland worden verminderd. Als men nu, bij de oplossing van het door keizer Nicolaas aan de orde gestelde vraag stuk, zich erop toelegt vooral het bereikbare te overwegen, en dit niet, druk redeneerende over het onbereikbare, over het hoofd ziet, dan zijn wij al een groote schrede op den goeden weg. De Amh. Crt. acht met ons eene verbetering in de troonrede het weglaten der gebruikelijke phrases, omtrent den stand van den oogst en de plichtsvervulling van leger en vloot. „On mogelijk is 't natuurlijk 't iedereen naar den zin te maken",zegt de redactie, „en zeer goed weten we, dat over 't geheel de Neder- landsche troonrede velen te droog, te nuchter en te saai is, maar ons is dit veel liever dan breedsprakigheid, welke onvermijdelijk leidt tot phraseologie, zoo niet erger nog tot on waarheid. Er is in 't officieels verkeer reeds zooveel conventioneels, dat men toch vooral naar waarheid streve, waar dit slechts mogelijk is, al klinke ze ook eenvoudig en al zij taal zoo sober." Hoe tevreden ook over de toegezegde wets ontwerpen op sociaal gebied, mist genoemde redactie met groot leedwezen eene toezegging omtrent eene der dringendste sociale hervor mingen: de verzekering van werklieden tegen de gevolgen van invaliditeit en ouderdom. De negatieve conclusie van het bekende rapport der Staatscommissie ontheft, volgens die redactie, de regeering niet van haren plicht om te dezen aanzien haar standpunt duidelijk kenbaar te maken. Zoo niet reeds bij het adres van antwoord, dan toch stellig bij de behandeling der staatsbegrooting zal, naar zij stellig verwacht, door de regeering deze hiaat in haar sociaal programma worden aangevuld. De mededeeling dat nog andere gewichtige ontwerpen in staat van voorbereiding zijn, deed die redactie leed, onvoorwaardelijke vijand van niets zeggende phrases als zij is. Wat ter wereld hebben nu volken vertegenwoordi ging aan zulk een algemeenheid? vraagt zij. Het Utrechtsch Dagblad noemt deze korte rede „rijk van inhoud" en is zeer ingenomen met het regeringsprogramma. BENOEMINUEA ESTZ. Bij kon. besluit zijn benoemd in de orde van Oranje-Nassau, tot groot officier de luitenant- generaal A. Kool, adjudant van H. M. in bnitengewonen dienst, chef van den generalen staf, en tot. ridder de kapitein A. R. Ophorst, van don generalen staf, toegevoegd aan den chef van dien staf. Aanleg Stoomtramwegen op de Zuid-Hollandsche eilanden. Aan de Tweede Kamer is een wetsontwerp toegezonden tot bevordering van den aanleg van stoomtramwegen op de Zuid-Hollandsche eilanden. Voorgesteld wordt uit 's Rijksschat kist rentelooze voorschotten beschikbaar te stellen, ten bedrage van één derde der aanleg- kosten, doch te zamen tot geen hooger bedrag dan van f 1.500.000, ten behoeve van den aan leg van stoomtramwegen lo. van Middelharnis naar Ouddorp en van Middelharnis naar Ooltgensplaat 2o. van Ilellevoetsluis naar Rotterdam, met een zijtak naar Brielle en Oostvoorne; 3o. van Oud-Beijerland naar Goudswaard 4o. van Strijen naar den Blaakschendijk en van Middeldijk (gemeente Barendrecht) naar het veer ZwijndrechtDordrecht. Voor rekening van den staat wordt voorge steld aan te leggen lo. de havenwerken, welke tc Middelharnis en te Hellevoetsluis noodig zullen blijken voor het onderhouden van een geregelden stoomboot veerdienst tusschen de hiervoren sub. lo. en sub. 2 genoemde stoomtramwegen 2o eene overbrugging van de Oude Maas nabij Spijkenisse en den zijtak van den tram weg BrielleOostvoorne 3o eene overbrugging van het kanaal door 'tVoome en den zijtak van den tramweg Brielle—Oostvoorne. De rentelooze voorschotten worden onder nader te stellen voorwaarden toegekend aan de concessionarissen voor den aanleg van ge noemde stoomtramwegen. Op een bij het wetsontwerp gevoegde schets kaart zijn de onderscheidene lijnen aangegeven waarvan de aanleg op de Zuid-Hollandsche eilan den thans bedoeld wordt. Uit de beschouwing dier kaart blijkt, dat het net thans twee nabij Feijenoord te zamen loopende hoofdlijnen omvat. De eerste reeds aangelegde lijn van Rotter dam naar de Hoeksche Waard doorsnijdt het eiland IJsselmonde tot aan de brug bij Baren drecht. De tweede hoofdlijn loopt van het vereenigingspunt bij Hillesluis door westelijk IJsselmonde langs Charlois, Rhoon, Poortugaal en Hoogvliet om door middel, van de hoofdlijn naar Hellevoetsluis en de zijlijn naar Brielle en Oostvoorne bijna alle gemeenten van Voorne en Putten te bereiken. Naar de overtuiging van den minister van Waterstaat H. en N. verdient het aanbeveling het gedeeltelijk reeds aangelegde tramwegnet op de nu voorgestelde wijze te voltooien daar in het ontwerp zooveel mogelijk met alle be. langen rekening is gehouden, en tevens een net is verkregen, dat voor rationeele exploitatie vatbaar is. Aan de ambachtschool te Goes vermin dert het aantal leerlingen in het timmei et. Men wil nu het onderwijs aan die school uit breiden met het sehildervab. Door ingelanden van den polder Nieuw Noordbeveland is besloten tot het aangaan van eene geldleening, groot 16.000, voor het leggen van een inlaagdijk en tot den verkoop der in de inlaag vallende woning en stalling tot slooping. Uit Koewacht schrijft men aan de Tem. Ct. het volgende: „Binnenkort zal voor de arrondissements rechtbank te Middelburg een niet alledaagsch geval van bedrog behandeld worden, dat on langs in deze gemeente ontdekt is. Zooals bekend is, worden de reisduiven, vóór zij verzonden worden, voorzien van een gutta percha ringetje, waarop een nummer of merk afgedrukt is. Dit nummer of merk wordt in het boek genoteerd achter den naam van den eigenaar der duif. Als nu de duif thuis komt> behoeft men slechts het ringetje van de poot te doen en daarmede naar het lokaal te loopen. De secretaris der duivenvereeniging alhier, die steeds met een 5 a 6-tal duiven mee speelde, won een paar maal achtereen de eerste prijzen. Dit wekte achterdocht. Na afloop der inschrijving, toen de secretaris zich verwijderd had, deden eenige leden de mand, die reeds ter verzending gereed stond, eens open en bevonden, dat éen der duiven van den secretaris een ringetje droeg met nummer 147 terwijl in het boek stond genoteerd 444. Den volgenden dag was de secretaris weer een der eersten, die kwam aanloopen, en wel met num mer 444. Nu was het bedrog ontdekt. Dat de man aanstonds uit de vereeniging verbannen werd, zal niet behoeven gezegd te worden. Boven dien zal hij zich voor den rechter moeten verantwoorden". Apollo, de zoo bloeiende zangvereeniging te IJ z e n d ij k e, is aan de gevolgen der be staande verdeeldheid bezweken. Naar aanleiding der intrekking van de ge meente-subsidie ad ƒ150 aan het muziekgezel schap Geduld Ooerioint, zijn 36 nieuwe contri- bueerende leden, waaronder eenige van ƒ5, toegetreden het gewone lidmaatschap be draagt f 2. Door burgemeester en wethouders is aan den heer Dellaert, len onderwijzer aan school A, slechts veroorloofd als kapelmeester van Geduld Overwint te fangeeren, wanneer hij daartoe goedkeuring van Gedep. staten heeft UIT STAD EN PROVINCIE. Bij kon. besluit is met het gezondheids onderzoek van uit zee te Veere aankomende schepen, voor den tijd van drie jaren, met in gang van 10 October, belastA. Geill, genees kundige aldaar. Voor de betrekking van onderwijzeres aan school E (hoofd de heer W. J. Frijling)te V lissin gen hebben zich 18 sollicitanten aangemeld. Voor de vacante betrekking van keurmeester van het slachtvee en vleesch aldaar boden zich 39 sollicitanten aan, onder wie slechts éen gediplomeerd veearts. Het koninklijk yacht Victoria and Albert wordt a. 8. Woensdag (28 dezer) des namiddags te Y1 i s s i n g e n in de haven verwacht, ter inscheping van H. M. keizerin-weduwe Friedrich van Duitschland. Als een bijzonderheid deelt men ons uit Rit them mede, dat daar een krasse grijsaard oog dagelijks op den akker werkt. In de vo rige week werden door den ongeveer 84-jarigen A. Schroevers op het veld dertig mud of, zoo als de geijkte term luidt, 120 kwartmudden aard appelen geheel alleen uitgedaan en opgeraapt. Zondag middag geiaakte in het kanaal te Arnemuiden een vijfjarig knaapje, dat daar met kameraadjes speelde. Zijn kornuiten riepen om hulp, waarop W. van Belzen Dz. zich direct te water begaf en den bewuste- loozen knaap op het droge bracht Door flinke en langdurige toepassing van de voor schriften ten opzichte van drenkelingen, ge lukte het de levensgeesten weder op wekken. Door de afdeeling Zeeuwsch-Vlaan- deren's Westelijk deel van den Nederl. Protestantenbond is, in zijne Zondag te Schoon- dijke gehouden vergadering, in de vacature van voorzitter, ontstaan door het vertrek van den heer Wijnmalen, predikant, voorzien door de benoeming van den heer Geertsema Becke- ring, predikant te Schoondijke. De heer G. P. van Ham te Oostburg werd vice-voorzitter, terwijl aan den heer H. C. van Riet, predikant te Retranchement, het secretaris penningmees- werd opgedragen. Loting Nationale Militie. De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1899 zal dit jaar plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen Brouwershaven Vrijdag 7 Oct. 10 u. vm. voor Brouwershaven, 10.15 v. vm. Zonnemaire, 10.30 u. vm. Noordwelle, 11 u. vm. Duiven- dijke, 11.15 n. vm. Ellemeet, 11.30 u. vm. Eikerzee, 11.45 u. vm. Serooskerke (S.), 12 u. midd. Renesse, 12.15 u. nm. Haamstede, 12 30 u. nm. Burgh en 12.45 u. nm. Noordgouwe. Zierikzee Zaterdag 8 Oct. 9 u. vm. voor Zierikzee, 10 u. vm. -Kerkwerve, 10.15 n. vm. Bruinisse, 11 u. vm. Oosterland, 11.30 u. vm. Dreischor, 12 45 u. nm. Nieuwerkerk en 1.15 u. nm. Ouwerkerk. Oostburg Dinsdag 11 Oct. 9 u. vm. voor Nieuwvliet, 9.15 u. vm. Groede, 10 u. vm. Breskens, 10.30 u. vm. Zuidzande en 10.45 u. vm. Oostburg. Sluis Woensdag 12 Oct. 10 u. vm. voor Sluis, 11 u. vm. Retranchement, 11.15 u. vm- Eede, 11.30 u. vm. Cadzand, 12 u. midd. Aar denburg en 12.45 u. nm. St Kruis. IJzendijke Donderdag 13Oct. 9u. vm. voor Schoondijke, 9.45 u. vm. Biervliet, 10.30 u. vi Waterlandkerkje, 11 u. vm. Hoofdplaat en 11.1 u. vm. IJzendijke. Cortgene Zaterdag 15 Oct. 11 u. vm. voor Wissekerke, 1 u nm. Cortgene, 1.15 n. Cats en 1.30 u, nm. Colijnsplaat. Hulst Dinsdag 18 Oct. 10 u. vm. voor Hulst, 10.45 u. vm. Clinge, 11.15 u. vm. Koe wacht, 1 u. nm. Graauw en Langendam en 1.30 u. nm. St Jansteen. Hontenisse Woensdag 19 Oct. 10 u, vm. voor Hontenisse, 11.30 u. vm. Hengstdijk, 1145 u. vm. Ossenisse, 1 u. nm. Boschkapelle en 1.30 u. nm. Stoppeldijk. Axel Donderdag 20 Oef. 10 u. vm. voor Axel, 11 u. vm. Westdorpe, 11.45 u. vm. Zuid dorpe en Overslag en 12 u. m. Sas van Gent. Terneuzen Vrijdag 21 Oct. 9 u. vm. voor Terneuzen, 10.30 u. vm. Philippine, 10.45 u. vm. Zaam8lag en 11.30 u. vm. Hoek. Veere Zaterdag 22 Oct. 10 u. vin. voor Veere, 10.30 u. vm. Vrouwepolder, 10.45 u. vm. Serooskerke (W.), 11 u. vm. Aagtekerke, 11.15 u. vm. Grijpskerke en Meliskerke, 11.45 u. vm. St Laurens, 12 n. midd. Oostkapelle en 12.15 u. nm. Domburg. Middelburg Maandag 24 Oct. 10 u. vm. voor Arnemuiden en 10.45 u. vm. Nieuw- en St Joosland. Middelburg Dinsdag 25 Oct. 9 u. vm. voor Middelburg. Vli ssin gen Woensdag 26 Oct. 10 u. vm. voor Westkapelle, 10.45 u. vm. Ritthem, 11 u. vm. Oost- en West-Souburg, 11.45 u. vm. Big- gekerke en Zoutelande en 1.30 u. nm. Koude- kerke. Vlissingen Donderdag 27 Oct. 10 u. vm. voor Vlissingen. Kapel le Vrijdag 28 Oct. 10 u. vm. voor Schore, 10.15 u. vm. Krabbendijke, 11 u. vm Rilland Bith, 11.30 u. vm. Wemeldinge en 1 u. nm. Kapelle. Kapelle Zaterdag 29 Oct. 10 n. vm. voor Waarde, 10.15 u. vm. IJerseke en 11.15 u. vm. Kruiningen. Tholen Maandag 31 Oct. 10 u. vm. voor Tholen, 11.30 u. vm. Oud-Vosmeer, 1 u. nm. St Annaland en 2 u. nm. Poortvliet. Tholen Dinsdag 1 Nov. 9 u. vm. voor Stavenisse, 9.30 u. vm. St Philipsland, 10.15 u. vm. St Maartensdijk en 11.15 u. vm. Scher- Goes Donderdag 3 Nov. 9 u. vm. voor Goes, 10.30 u. vm. Borssele, 11 u. vm. Kloe tinge. 11.15 u. vm. Heinkenszand en 1 u. nm. 's Heer Arendskerke. Goes Vrijdag 4 Nov. 9 u. vm. voor 'sGra venpolder, 9.15 u. vm. Kattendgke, 9.45 u. vm. Wolphaartsdijk, 10.30 u. vm. Hoedekenskerke, 10.45 u. vm. Baarland, 11 u. vm. Oudelande, 11.15 u. vm. Ellewoutsdijk, 11.30 n. vm. 'a Lfee renhoek, 11.45 u. vm. Nisse, 12 u. midd Drie wegen en 'sHeer Abtskerke en 12.15 u. nm. Ovezand. LETTEREN EN KUNST. Het tooneelseizoen staat op nieuw voor de deur! Men kan het zich haast niet voorstellenen toch is het zoo. De in Zeeland bekende gezelschappen zullen weldra per circulaire weêr kennis geven van hun voornemen om Middelburg, en zeker oókwel Vlissingen en Goes, te bezoeken. Dat van den Rotterdamschen ÏVwM-schouwburg kondigt reeds zijn eerste voorstelling alhier gen 27 October aan. De Nederlandsche Tooneelvereeniging uit Am sterdam zal ook in die maand wel haar campagne beginnen. Van beide gezelschappen is dus binnen enkele dagen een schrijven te verwachten, waarineen beroep gedaan wordt op het publiek in onze stad om steun voor hunne plannen. Daarom zal het den tooneelliefhebbers zeker niet onwelgevallig zijn iets naders omtrent de tegenwoordige samenstelling van die gezel schappen te vernemen. Bij de Nederlandsche Tooneelvereeniging tref fan wij behalve de goede bekenden Henri van Kuyk, Van Westerhoven, den heer en mevrouw Ternooy Apèl, Alex Faassen jr., den heer en mevrouw Van der Horst, de dames De Boer Van Rijk en Kley den heer en mevrouw Schwab aan. Mevrouw Schwab achten wij een groote aan winst; herhaaldelijk betuigden wij onze inge nomenheid met deze talentvolle actrice. De heer Schwab gaf menige verdienstelijke creatie te zien, o. a. nog het laatst als advo caat in het bekende sensatiesfuk Dreyfuss. Dan is aan dat gezelschap nog verbonden heer Jan Malherbe, een beschaafd acteur, hier niet onbekend. Bij het TieoZt'-gezelschap zullen wij zeer noode missen mejuffrouw Sasbach en don heer Erffmann; de eerste is nog buiten emplooi, de laatste verbonden aan het gezelschap van Le Gras en Haspels. Daartegenover vinden wij nu bij bet Tivoli- gezelschap weêr terug den zoo gunstig bekenden heer Henri Poolman, evenals zijne echtgenoote; terwijl ook het vrouwenpersoneel is uitgebreid. Goede bekenden als de heeren Frits Bouw meester, D. Holkers, Van Warmelo, den heer en mevrouw Mulder-Roelofszen, de dames Anna Beukers en Snijders kunnen wij terugzien. Het publiek doe thans zijne keuze of steune elk dier gezelschappen. Beide verschaften het menigen avond van kunstgenot. M SIC A LI A. Concert-Orelio— Woltera—Mann. Moeder natuur schijnt er nog maar steeds liet aan te denken om haar zomorkleed te verwisselen tegen een, dat het aantrekkelijk maakt om een z. g. winterconcert te gaan bezoeken; en van daar zeker dat de opkomst /an het publiek op het concert, dat Woensdag ivond in de Concert- en Gehoorzaal plaats had, niet bijster groot was. Ia menig opzicht bejammer ik dit, want, al moge de kunst, die geboden werd, niet altijd even belangrijk geweest zijn, en al was m. i. de samenstelling van het programma, vooral wat genre van muziek betreft, te weinig uit- eenloopend, de wijze, waarop de verschillende kunstgerechten werden aangeboden, verdiende allen lof en waardeering. Orelio is, vooral ook door zijn herhaald optreden te Vlissingen, voor ons geen vreem deling, maar na de hernieuwde kennismaking op gisterenavond heeft hij mij in mijne overtuiging versterkt, dat hij een zanger van groote be- teekenis is. Al mogen de haren wat verouderd zijn, de stemmiddelen bleken nog even helder en frisch als voorheen. Meermalen werden in deze courant Orelio's goede hoedanigheden als concert- en opera zanger gereleveerdom dus niet in herhaling te treden, zij het voldoende te constateeren dat lij ook nu wederom met zijne verschillende voordrachten een groot en welverdiend succes inoogstte. Nieuw was voor mij de aria uit de opera Helga van K. Ph. Mönch, doch de kennisma king daarmede viel mg tegen. De recitatiefvorm reeds, waarmede de aria wordt ingeleid, heeft weinig oorspronkelijks; men komt hierbij op een weg, die reeds zoo dikwijls begaan, ja, men kan wel zeggen, plat getreden is. Ware het dan ook niet dat het slot der aria zich dramatisch verhief, en hier door het geheel wel cenigszins wordt gered, dan zou ik deze compositie in het geheel van geen belaBg achten. Wat de componist zeer zeker tegen had, is de tekst. Hoe is hst mogelijk dat iemaud ter wereld door zulke rijmelarij geïnspireerd kan worden Zoo'n Jan de Wasscher-gedicht, het is voor Kloos, Van Eeden e. s. om uit hun vel te spriDgen De twee liederen van Loots, Wat ze zeggen en Naar den Dam voldeden goed. De moeilijkheid om bij dergelijke gelegen heids-gedichten muziek te schrijven, die flink, opgewekt en toch niet banaal klinkt, valt niet gering te schatten en naar mijn meening is de componist daarin gelukkig geslaagd. Den violist Wolters, die optrad met compo sities van De Pauw, Loots, Mann en Kes, had ik gaarne een beter, klankvoller instrument toegewenscht. Vooral de E-snaar klonk niet fraai. Met de vertolking dezer werken bewees deze violist een degelijk kunstenaar te zijn, doch wat meer gloed en warmte in voordracht zou zeker niet geschaad hebben. Van de verschillende voordrachten voldeden mij hat best Loot's Adagio en een Romance van Mann. Vooral het laatste is een zeer melodieus, gevoelvol en dankbaar werkje, dat heer Wolters met goeden Bmaak ten ge* hoore bracht. Uit de vertolking van Kes Characteristische Tanzweisen had meer de virtuoos moeten spreken. De voordracht hiervan leed nu onder een zekere stijfheid. De begeleiding der verschillende nommers geschiedde door Gottfried Mann, en ik acht het eigenlijk overbodig om hier nog bij te voegen, dat deze dus in zéér goede handen was. Behalve dit gaf de heer Mann als piano- soli Drie Preludiën en Spaansche Dans van G. H. G. von Brücken-Fock, benevens Slaapliedje en Gavotte van eigen compositie. Over de preludiëa vanVon Brucken-Fock zou ik na deze eerste auditie niet gaarne een oordeel uitspreken. Zij kwamen mij nu meer grillig dan belangrijk voor, doch niet onmogelijk dat ik bij nadere kennismaking van een tegenover gestelde meening ben. Mann's Slaapliedje en Gavotte, die geheel zijn te rangschikken onder het genre goede salonmuziek. zijn zeer lieve, dankbare compo sities, doch ik vond za op dit programma wel een weinig misplaatst. M. i. behoorden een paar klassieker werkjes daarop meer tehuis. De heer Mann werd, evenals de heeren Orelio en Wolters, meermalen toegejuicht, en bij die hnlde sluit ik mij gaarne aan. Moge de tournée, die dit verdienstelijke drietal door het land onderneemt het treedt o. a. Dinsdag 27 Sept. te Zierikzee en Donderdag 29 Sept. te Qoee op financieel betere resultaten opleveren dan het concert te Middelburg

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 1