BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN FEUILLETON. IN DEN NAZOMER. tig gebleven tot thans. Nu liggen in dezelfde kazerne huzaren en infanterie. De infanterie, le compagnie, is daar zeer gezien. De soldaten trekken met de burgerij Óen lijntje. Dezer da gen trokken groote troepen jongens en meiden, vele infanteristen met zich voerende, door de Hamstraat, waar de kazerne staat, zingende: Leve de roode kwasten (infauterie), Laat de witten barsten (naar de witte uit monstering der blauwe huzaren), Leve veld en infanterie Weg met de dooie cavalerie. Des avonds durven de huzaren niet meer de kazerne uitkomen, bij dag worden zij met ge fluit begroet. Met karabijnen gewapende mare chaussee houden in de Hamstraat de wacht. De groote werkstaking te Parijs omvat ongeveer 16000 a 18000 grondwerkera. De meeste groote werken, zooals die van de ten toonstelling, die tot uitbreiding van de spoor wegen binnen Parijs en die tot rioleering, liggen stil. De oorzaak ligt in het uitkeer en van lagere loonen, dan in de bestekben voor ge meentelijke werken is voorgeschreven. Er is veel politie op de been, om hen die doorwer ken te beschermen, maar het aantal personen dat bescherming noodig heeft, ia erg klein. Een jonge, elegant gebloede man trad dezer dagen een koffiehuis aan een der Parijsche boulevards binnen, waar twee kooplieden met elkander zaten te praten. Hij zette zich aan een tafeltje naast hen, waar hij hun onderhoud afluisterde. Na eenigen tijd mengde hii zich in het gesprek. Zoo vernam hij dat een aer koop lieden een wissel wilde laten innen en daartoe den loopjongen van het koffiehuis uitzond. Kort daarop nam de jonge man afscheid. Op den trap ontmoette hij den loopjongen en ver zocht dezen hem het geld te geven en een zegeltje voor hem te halen. De jongen deed wat hem gezegd werd; de brutale bedrieger stak het geld van den wissel op en maakte zich uit de voeten. Bij den terugkeer van den jongen kwam het bedrog aan het licht. Het Dnitsche ministerie van oorlog heeft bepaald, dat in de militaire werkplaatsen tuaschen 1 October en 1 April geen arbeiders ontslagen mogen worden. De Vesuvius werkt weder. De lavastroom heeft den weg vernield, welke het observato rium met het station van dé tandradbaan verbindt. Professor Tasconi meent echter dat de schade niet zeer groot zal worden. De berg biedt een schouwspel, schooner dan sinds 1872 is gezien. Te Kopenhagen is een zwak schijnende komeet waargenomen, vermoedelijk die van Tempel (1866). De orkaan In West-lndlë. De orkaan, welke onder de Laatste Berichten in ons vorig nummer werd vermeld, blijkt een van de ergste te zijn, welke ooit de West- Indische eilanden teisterde. Geen plaats welke niet getroffen werd, maar natuurlijk is het lijden niet overal eveu erg. De eerste berichten kwamen van St. Lucia, vanwaar men den storm beschreef als van een zeldzaam vernielend karakter tijdens het vree- selijke weer kwam een vloedgolf opzetten, terwijl het regende als bij een tweeden zond vloed. Hier en daar scneurde bet land al; tallooze huizen en bruggen werden vernield, evenals de cacaoplantages. Verder kwam van St. Vineent een boot, welke nadere berichten bracht van wat was voorge vallen. De schade, aan de eigendommen gele den, is niet te schatten. Alle kleine huizen zijn vernield en vole grootere zijn weggevaagd daaronder de kerken en de estates. Drie groote schepen werden op de kust geworpen. De gemeenschap met Barbados is verbroken, maar een telegram uit Port of Spain meldt dat daar een boot uit Barbados aankwam met be richten over de groote vernieling. Verder zjjn St. Lucia en het Fransohe eiland Guadeloupe sterk geteisterd. Verkoopingen enz. Op het Zand, onder Koudekerke, werd heden namiddag, te huize van mej. de wed. Leenbouts, ten overstaan van notaris mr Jan Loeff, te koop aangeboden een villatje onder die gemeente, aan den straatweg naar Middelburg, dicht bij den Koudekorkachen Molen, met tuin, moesland en sprink, groot 0.i960 heet. Dit werd gekocht door W. Stoof,, particulier te Koudekerke, voor f 1777. A T J E H. Volgens telegram uit Batavia aan het Hbld. hebben zich nog twee Atjehsche hoofden onderworpen. De troepen uit Java, die deel nemen aan de expeditie naar Pasangar, zullen na afloop rechtstreeks terngkeeren naar Java. Een officieel telegram uit Pedir dt. 16 Sep. luidt: „Kedjoeroean Blang Kenmala maakte zijne opwachting bij kolonel Van Heutsz; overal in de Pedirstreek is het rustig. Wegen van Teulm Raja en van Tjot Moe- roeng naar Segli nagenoeg gereedgroote weg naar Padang Tidji is tot nabij Beurabo ge vorderd." Coes. De heer dr Z. Th. Diehl, directeur van de Hoogere burgerschool alhier, is be noemd tot leeraar in de natuurlijke historie aan het Gymnasium eu de Hoogere burger school voor jongens te Leiden. Heden middag te 12 uren verzamelden zich de ruim 1000 schoolkinderen in de Wandel- kerk, zongen daar, onder begeleiding van muziek, eenige feestliederen en trokken daarna in optocht met de muziekgezelschappen door de gemeente. Te kwart over twee werd op den Westwal de Wilhelminalinde geplant door 6 leerlingen van iedere school. Toespraken, feestliederen en fanfares wisselden elkander daarbij af. De kinderen begaven zich daarop naar de Prins van Oranje, waar zij onthaald werden en boekgeschenken ontvingen. Londen. Volgens Daily Telegraph wappert de Fransche vlag boven FaBhoda. De Euro peanen doodden 100 vijanden. De Times verneemt uit Peking, dat aan een Engelsch syndicaat is toegestaan een korte spoorlijn aan te leggen van de Britsche bezit ting Kaiolnng naar Kanton. Daarentegen stemde lord Salisbury toe in alle voorwaarden, door Rusland gesteld. Hetzelfde blad verneemt uit Buenos-Ay res, dat een scheidsrecht in het geBcbil tusschen Argentinië en Chili zal beslissen. (Dit laatste bericht was juist gister door Dnitsche bladen voorbarig genoemd.) Pretoria. De Tweede Volksraad keurde de wijziging der grondwet in beginsel goed. Een nieuwe wet bepaalt dat de regeering maatschappijen, die haar claims niet exploitee- ren, kan onteigenen. Verkoopingeu en Verpachtingen in Zeelay Datua. Plaat*. Voorwerpen. Informatie. 20 Sept Ritthem, Tol (verp.), Secretar'e. 21 Tholen. Hofstede, Maris Jr. 22 Vliasingen, Panden enz., Lefn>ank. 27 Axel Hofstede, Dregmans. 28 Westkapelle, Huis enz., Loeff. Novelle, uit het Duitsch, VAN JASSY TORRUND Ludwich had zijn trouwring met dien zijner overleden vrouw tot een laten versmelten en dacht er niet aan zich opnieuw in het huwelijk te begeven. En toen hem onlangs een verre nicht voorstelde, eens naar Warmbrnnn te komen en daar de bekoorlijke Ellen Schadow, de dochter van zijn ouden vriend, te leeren kennen, had hij eer et over bet slim aangelegde plan der oude dame geglimlacht. Daarop was de Meimaand gekomen, schooner en prachtiger dan iu jaren het geval was geweest en toen kwam eensklaps de reislust bij hem boven als in een roes werd de stille, vlgtige i gedreven om zijn nuchter, alledaagsch leven - vaarwel te zeggen, en hij vond eensklaps dat hij toch eigenlijk nog te jong was, dat hij nog een derde van het leven voor zich had, enz. Hij liet zijne meisjes onder de hoede eener bejaarde dame achter, vertrouwende de leiding dér fabriek toe aan de zorg van zjjne beambten, .en toog naar het Reuzengebergte.. En nu doolde hij hier al sedert vijf dagen rond, vrij en alleen, en bad een grooten omweg om Warm- Algemeen Overzicht. Men weet, wij behooren niet tot hen, die elk wolkje voor een donderbui aanzien. Van daar dat wij de Soedaneesche kwestie rekenen tot de vele, welke de laatste jaren een tijdje heel wat aandacht hebben getrokken, telkens vrees voor een conflict deden geboren worden, en dan uitgaan als een nachtkaars. En hoe is ook een andere opvatting mogelijk Wij hebben in de laatste jaren een conflict gehad tusschen Duitschland en Eugeland over de Transvaal, vele tusschen Frankrijk en Enge land over Siam, over Egypte, en over Niger- streekeen conflict tusschen Engeland en Rus land over China, en nu, als allernieuwste ver wikkeling, een over Zuid- en Oost Perzië, waar de Russen wat krachtiger optreden dan den Engelschen lief is. En als wij nu deze verwikkelingen, en de vele, die wij nog niet eens hebben genoemd, maar dadelijk een hoogst ernstige beteekenis hadden gegeven, dan zou het einde niet te zoeken zijn geweest. Toch mag deze opvatting niet weerhouden de noodige aandacht te wijden aan wat in Soedan voorvalt. Over de vraag van welken landaard de blanken te Fashoda zijn, loopen de berichten uiteen. De Figaro vermoedt zelfs dat het geen blanken maar Abessyniërs zijn. Ea zeker mag daarbij, dunkt ons, gedacht worden aan de bekende opdracht, welke de Rus Leontieff en prins Hendrik van Orleans in de equatoriaal-provincie hadden te vervullen. Als men daarop let, dan doet het er ten brünn heen gemaakt, omdat hij er niet toe kon besluiten, zijn ouden vriend aldaar te gaan opzoeken en kennis te maken met zijn be koorlijke dochter. In de duisternis, op de kale vlakte van den Zwartkop moest Ludwig Brandt in zich zelf lachen. Hoe wonderlijk speelt het toeval vaak met onsDaar zat hij nu moederziel alleen naast het meisje, dat men voor hem uitgezocht bad, wier kenniB hij gevreeBd had te maken en dat bg nu tegen wil en dank toch had leeren kennen. Toen de dragers met lantarens kwamen, schrikte hij op uit zijn gepeins. Naast hem. tegen een struik geleund, zat het jonge meisje, met haar bleeke gezichtje en geslotea oogen zij had zich, als een kind, in slaap geschreid. Hij tilde de lichte gestalte op, droeg haar naar den draagstoel en dekte haar zorgvuldig met zijn plaid toe. Boven in de goed verwarmde zaal van het Boheemsche hotel was alles licht en leven een groote tegenstelling met de stilte op de donkere hoogvlakte. Veel menschen, veel ge praat, veel gelach bet was alsof men zich in een groote stad bevond. Er was feest ter eere van een ouden man, met een sneenwwitten baard, die heden zjjn honderdste bestijging van den berg volbracht had, en er uitzag als een echte berggeest. Menschen, die den heelen dag onder weg geweest en doodmoede het laatste steile eind slotte zelfs weinig toe, of het Abessyniërs dan wel Fran8chen zijn, want beider streven is éen, ook al ontbreekt een formeel verbond. Voor Frankrijk is de zaak dubbel belangrijk, omdat door een bezetting van den Boven Nijl dit land een deel van den invloed terugkrijgt, dien het vóór 16 jaar door de zwakke houding van zijn ministers en kamer verloor. De vraag of Engeland rechten op bedoeld gebied heeft, wordt door do Britsche pers na tuurlijk bevestigend beantwoord. Maar andere be weren en men beroept zich daarbij op Stanley dat de Egyptische regeering bedoeld gebied heeft losgelaten, en de Engelsche diplomatie alzoo de consequentie van den tegenwoordigen toestand heeft te aanvaarden. In Frankrijk maakt men zich natuurlijk niet erg druk over deze zaak, daar alle aandacht wordt gewijd aan de groote crisis, want dat is de Dreyfuss-zaak reeds lang. Eerst trad de chef van den stat af, toen de minister van oor log, en de dag van morgen zal zeker niet voor bijgaan, zonder dat nog meer personen van het groote tooneel verdwijnen. Zal het Zurlinden en misschien ook Faure zijn, of het geheele kabinet Het dementi van Havas aan de pers geeft eenigen moed, want men ziet daarin een terugkrabbelen van den president, die buiten schot wil blijven als de jeslissing van den ministerraad anders uitvalt dan hij wel zou willen. Maar toch is zijn positie lastig als waar ia wat de Matin verhaalt. Deze krant is geen blad, dat zicli in een grooten roep van betrouwbaarheid verheugt, misschien wel omdat bet wat erg bluft opzijn correspondenten door heel de wereld. Maar toch is al een paar maal gebleken, dat het in de Dreyfuss zaak goed was ingelicht. Zoo was het dit blad, é&tdopreuvt absolut van de schuld van Dreyfuss openbaar maakte, d. w. z. het bordereau, hetgeen aanleiding gaf tot de ontdekking, dat dit niet door Dreyfuss maar door Esterhazy was geschreven. Thans be wat dit blad een bericht dat de loopende geruchten bevestigt. De geheele aarzeling in de regee- ringskringen is veroorzaakt door het feit, dat, als het dossier uit handen wordt gegeven, generaal Mercier verloren is. Maandag toch moet in den Ministerraad officieel gebleken zijn, dat een deel van het dossier niet aan Dreyfuss en Demange, maar wel aan de leden van den krijgsraad is ver toond, en dat is het werk van Mercier. Volgens de Droits de Vhomme zou men krasse maat regelen tegen den generaal nemen. Maar volgens de Matin doet deze ontdekking de ministers terugschrikken, omdat men niet verder kan gaan zonder Mercier te treffen. Zou het alleen om Faure zijn, dat men Mer cier niet aandurft? Want het zou toch niet de eerste maal zijn, dat men in Frankrijk een generaal voor den rechter bracht. Dit is den generaals d'Andlau en Caffarel voor een tiental jaren ook wel overkomen. Maar Mercier is een vriend van Faure en was tegelijk met deze minister. Waarom Mercier gecompromitteerd zou zijn, hebben wij dezer dagen herinnerd, toen wij, op grond eener perscampagne, hem aanduidden als het slachtoffer van morgen. De ministerraad, of Bever de alleen veraot woordelijke minister van justitie, kan dus de vernietiging van het vonnis aanvragen bij den procureur-generaal bg het hof van cassatie. Op grond van wat wij vroeger lazen, scheen deze weg voor Dreyfuss nog grooter waar borgen te bieden. Maar een artikel van des kundige hand doet ons zien, dat dit niet zoo is. Immers ingeval revisie wordt aangevraagd, is het hof van cassatie bevoegd een complete instructie over de geheele zaak te openen. En deze instructie, door bekwame en onafhanke lijke mannen geleid, is voor Dreyfuss alles waard. Bij vernietiging daarentegen heeft het hof zich te bepalen tot de vraag of het vonnis bepalingen der wet is gewezen. Beknopte Mededeelingen. De Temps deelt mede, dat de maatregel tegen Du Paty de Clam het gevolg is van de verklaringen, door Esterhazy voor den raad van onderzoek afgelegd, welke Du Paty noopten te bekennen dat hij, natuurlijk met de „beste' bedoelingen, buiten voorkennis van zijn chef» irhazy mededeelingen had verstrekt, om deze in staat te stellen zich tegen zijn vijanden te verweren. Het onderzoek tegen Du Paty was reeds onder het ministerschap van Cavaig- nac geopend. Officieel blijkt dus dat kol. Du Paty schul dig is aan hetzelfde feit, dat aan kol. Picquart is ten laste gelegd. Maar Du Paty wordt non- actief, en Picquart eerst uit het leger gejaagd en nu nog gevangen gezet. Bg het nagaan van de Dreyfuss-zaak hebben wij ons meermalen de vraag gesteld of de beruchte afdeeling van het departement van oorlog en de geheele vredes-spionuage wel van zooveel gewicht was, dat men offi cieren mocht blootstellen aan den demora- opgestrompeld waren, dansten, als of ze niets anders te doen hadden. Er werden grappen verteld, kwinkslagen gemaakt en daartusschen door krijschten de vioolen en klimperden de guitaren. Een der meisjes stond op en hief met een zwakke stem een bekend liedje aan en de geheele bonte vergadering geraakte in vervoering en zong in koor mee. Ellen was naar bed gebracht, een dokter, die er toevallig was, had een noodverband aangelegd. Brandt had zgn oude vriendin naar beneden gehaald. „Zoo jong komen wij niet meer bij elkaar, Hermine, dans eens met mij. Een dansje op den Sneeuwkop, dat hebben wij nog nooit be leefd fHij smeekte zoo dringend en de alge- meene, onschuldige vroolijkheid, die daar in dat oude hotel op het Reuzengebergte heerschte, werkte zoo aanstekelijk, dat Hermine zich liet mee8leepen zij kon niet weerstaan. En ter wijl zij dansten, stond eensklaps, ongeroepen onbewust, hun jeugd weer voor hem op. Zij zagen elkaar in de oogen, lang, heel lang Er lag een vraag in zijn blik, een stilzwijgend antwoord in den haren, en dat gaf beiden te denken, terwijl ieder alleen in zijn eigen kleine vertrekje, rillend van de koude, naar den storm luisterde en te vergeefs den slaap zocht te vatten. Hebt gij ooit de zon zien opgaan boven in het hooggebergte Wanneer al het land be nedon als weggevaagd is in een vlottenden nevel en aan den blanwaebtig violetteu hemel liseeienden invloed van den voortdurenden omgang met schelmen en aan het in de hand werken van kwade praktijken. Wat wij dien aangaande hier vernamen, strekte niet om het belang van deze instelling in ons oog te doen stijgen. Thans bevat een der Fransche militaire tijdschriften een artikel van een hoofdofficier die mededeelt, dat de resultaten, welke men verkrijgt van weinig belang zijn. De directeur van het Dreyfuss-gezinde blad Grande Bataille, Philibert Roge, werd Dinsdagavond door vier met knuppels bewa pende mannen aangevallen en afgeranseld. Zgn toestand is zeer zorgelijk. Een der aan vallers is gevangen genomen. Het aantal Fransche kamerleden, die een buitengewone zitting vroegen, is tot 16 ge stegen. De Fransche regeering beeft de inbeslag- •ming gelast van twee Italiaausche bladen, die den generalen staf beleedigden. De Bh. Westf. Z. meldt, dat de plannen voor de versterking van het Duitsche leger niet rustenmen werkt voort alsof er niets is gebeurd. De Mil. PolKorr. meldt, dat de Duit sche bondsvorsten hebben besloten geen gevolg te geven aan de bekende klachten van den regent van Lippe. Dezer dagen merkten wij op, dat bet ons niet duidelijk was, waarom als een gewichtig feit werd medegedeeld, dat de Boelgaarsche minister vau oorlog kolonel Iwanow was afgetreden. Thans wordt gemeld, dat hier Russische in vloed achtersteekt, en wel in het belang van de in genade aangenomen landverraders. Rus land wilde de meesten dezer officieren in hooge betrekkingen zien geplaatst, en zelfs hebben verlangd, dat Grujew, de grootste schelm van het heele zoodje, minister vau oorlog zou worden. De nieuwe minister, generaal Paprikow, moet iemand ziju die bereid is alles te doen wat men van hem verlangt. Ook Stoïloff zou in verband met dit alles willen aftreden, De Sultan heeft in een nota aan de mogendheden aangeboden troepen naar Kreta te zenden om de orde te handhaven. De gemeenteraad van Odessa besloot een adres van hulde aan den Czaar te zenden. De verhouding tusschen Amerikaansehe troepen en de opstandelingen op de Pbilippij- uen is veel beter. De laatsten hebben Woens dag de voorsteden van Manilla ontruimd en werden door de Amerikanen toegejuicht. De moord te Genève. De rouwtrein, welke het lijk van de kei zerin naar Weenen overbrengt, is overal met treffende blijken van deelneming ontvangen. De meeste Europeesche vorsten zullen, voor zoover zij niet zeiven naar Weenen gaan een lid hunner familie zenden. Het bericht over den inhoud van het testament der keizerin schijnt niet juist te zijn. De beminnelijkste eigenschap van de ver moorde keizeriu van Oostenrijk was hare ge meenzaamheid. Zij schiep er bijzonder groot behagen in, onbekend met lieden uit het volk en vooral met hunne kinderen to spreken, Menige Alpenijnsche uit de Oostenrijkscbe ber gen werd door de hooge vrouw aangesproken zonder eenig vermoeden te hebben, tegen wien sprak. Bij haar laatste oponthoud inMira- mar bij Triest tferd de keizerin op een harer wandelingen door een plasregen overvallen, tengevolge waarvan zij een schuilplaats zocht in eene grot, waarin ook een klein school meisje beschutting tegen het onweder had ge zocht. Zij knoopte met het kind een gesprek aan, en toen de kleine hare bezorgdheid uitte, te laat of doornat thuis te komen, wanneer de regen niet spoedig ophield, bracht de keizerin haar zelf onder hare parapluie tot in de nabij heid van het ouderlijk huis, bij het afscheid haar de parapluie tot aandenken schenkende. Met een rustelooze energie trachtte de Kei zerin ook de talen der vreemde landen te lee ren, waarin zij van tijd tot tijd vertoefde, ten einde zich dan met het volk te kunnen onder houden. Zoo leerde zij te Madeira Portugeescb, in Korfu Griebsch. Zoo terughoudend en af getrokken zij was tegen vorstelijke personen en vertegenwoordigers der aristocratiezoo hartelijk onderhield zij zich met de landlieden en arbeiders die zij op hare uitgebreide wan deltochten ontmoette. Steeds, wanneer er nood lenigen was, was zij gereed te helpen. En zulk een vrouw moest ten offer vallen van een spitsboef, die zich arbeider noemde. (U. Crt.) Het blijkt dat reeds den dag vóór den aanslag van Lucchesi een ander gevaarlijk anarchist door do politie te Lausanne was gearresteerd. Zijn omgang met Lucchesi doet vermoeden, dat hij medeplichtig is. Bg zgn verhoor verklaarde de moordenaar dat hij Franschman is. Hij is zeer kalm. Vlisaingen, 16 Sept. Hr. Ms. ss. Koetie, kommandant do luit. t./zee le kl. E. F. T. Bik, komende van de vloot-revue, is alhier uit zee en in de haven gekomen. Hot moet hier de eompassen verifieeren en zal daarna naar Oost- Indië vevtvekken. Vertrokken, Donderdag avond, de.Eng. barge Mispah, gez. Brown, naar Duinkerken. GraunmarKten enz. Vlissinoen, 16 Sept. Boter f 1.20 f 1.30. Eieren 4.a f 4.20 per 104 stuks. Amstbrdak, 16 Sept. Ltjnolie f 18. Raapolie 24% a contant. CtTREBHEM-ANDKaLECHT, bij Brussel, 15 Sept. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1478 stuks runderen aangevoerd, waarvan 675 ossen, 180 stieren en 623 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor: ossen 0.70 tot 0.84 francs-, stieren 0.55 tot 0.70 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.70 francs. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag IS september. Antwerpen. Tarwe vast. Amerikaansch roode no. 2 fr. 16%. Parijs. Tarwe prijshoudend; loop. md. fr. 21.45. Pestli. Tarwe vast. Donderdag fl. 8.60. Woensdag fl. 8.76. Berlijn. De invloed van de vastere buiten - landsche markten was heden hier duidelijk waar te nemeu, zonder echter tot levendiger handel aanleiding te geven. Tarwe is per Sep tember opnieuw bijna 1 mark gestegen, en hoewel eenigszins schoorvoetend, sloten de latere termijnen zich daarbij aan. Rogge was op latere levering meer gevraagd dan per September en is ca. 50 pf. in prijs vooruit gegaan. New-York dis. 72%; vovigeu dag 69%. Chicago 66%; 64%. van lieverlede een vaalroode streep te voor schijn bomt, die allengs purperkleurig wordt en eindelijk gloeit als goud en karmozijn. Een ijzige wind steekte op en giert door de kale boomtoppen en alles staat buiten, slaapdron ken, half ontwaakt, met verwarde haren, mantels en doeken stijf om bibberende lede maten getrokken, en wacht stilzwijgend, adem loos het ontstaan van den nieuwen dag af. En nu schuift het vooruit over de leiblauwe wolkenbank, die den horizont in het noord oosten afsluitals een knippend, gloeiend rood oog kijkt het er even door als lachte het om al die slaperige, huiverende menschenkinderen, en al grooter en rooder wordt het vuuroog voor de blikken der ademloos wachtenden, nu ligt het op den wolkenrand als een gloeiende bal, het stijgt al hooger en hooger en hult zich in een blinkend stralenkleed totdat de koningin deB dags in al hare heerlijkheid en trots, zegevierend straalt en nederziet op de ontwakende aarde, terwijl de golvende nevelen als met een tooverstaf weggevaagd worden. Hermine en Ludwig hadden ook dat te za- men gezien, dat heerlijke schouwspel, dat elk gemoed met huivering doortrilt en de harten van hen, die daar zoo hoog boven de slapende aarde staan, nog hooger ja boven zich zeiven verblijft. En wederom hadden hunne blikken elkaar ontmoet hadden zjj elkaar nu grepen Tertrokken en aangekomen schepen. HANDELSBERICHTEN. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatgleeningen. Per telegraaf 15 heden. 16 Sept. Sept. NEDERLAND. pCt. Bedrag 8 takken Cert. N. Sch. 2% 1000 8C,B/]6 863/a dito Ohl3 1000 97l/4 973/J6 dito CertS 1000 9611/$ 96% HONG. Gondleening 1881-934 100 ITALIË, ins. 62/81 5 Lire 100-100000 863/. OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 5 fl. 1000 84-1/ie 843/$ dito Jan.-Juli 5 1000 84% 84% PORT. O. B. 53/84, met ticket 8 22H/i6 229/$ dito dito '88/89 met ticket iU it. 500 323/, 3216/,. RUSLAND. Obl. 1880 gecons4 Z.R. 625 97?/8 dito 1889 Hope 4 625 98 983/$ dito '94 6e Em. 4 625 99}£ dito 1867/69 4 100 1013/. 101% dito 1884 gond 5 G.R. 125-1000 104- SPANJE. O. bnitanl. Perpet4 Pes. 1000-24000 40% 3913/$ dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-26000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 89 893/j Geconv. serie D. 20-2000 22 dito dito C. ii 20-10.) EGYPTE O. L. '76 4 20-100 BRAZILIË. Obl.' Londen 1888. 1000 527/g dito Obl. 1889. 4 525/$ 526/g VENEZUELA 1881 4 100-500 34% 34 Indnstrieele en Financieel© ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W.eaPac. Bbr. Cert.-6 500-1000 661/. 66 Ned. Hand. Mij A. 144V£ N.-I. Handelsb. A. 1000 80 80 Zeeland Pr. dito 250 20 dito Obl. 18861000 II. Ludwig Brandt was nu wel genoodzaakt de beide dames naar Warmbrunn te begeleiden. Tot Krumbubel wandelde bij met Hermine achter de dragers aan, die Ellen het steile pad afdroegen. Zg spraken weinig. Het was alsof die éene blik van gisterenavond hen verlegen tegenover elkaar gemaakt had. Laat op den middag kwamen zij te Warmbrunn aan. Het was de dag vóór HemelvaartHer- mine logeerde in hetzelfde huis als de Scha- dows, die zg al lang kende en ook Ludwig Brandt vond daar een goed onderkomen. De heer en mevrouw Schadow hadden hem met groote hartelijkheid en blijdschap verwelkomd en hij moest den heelen avond bij hen door brengen. Ellen lag met haren, nu volgens alle regelen der kunst verhouden voet, op de canapé en begon te ontdooien. Zij praatte allerliefst en Brandt luisterde aandachtig en merkte niet dat Hermine van lieverlede stiller werd en eindelijk heelemaal zweeg. Weldra stond zij op, wensebte vriendolijk goeden nacht en ging naar haar kamer. Zij lag lang wakker, terwijl de starren fonkelden en de nachtegalen in de boschjes onvermoeid zongen. Zij hoorde dit zelfs nog iu hare droomen. f Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3