r Advertentiën. Het eeltige opwekkende in deze zaak is, dat de republikeinsche pers, de zoogenaamde fat soenlijke bladen, nu krachtig voor revisie ijveren. Was bijna of er een afspraak be- 8tond,om de revisie sionisten in den ministerraad te sterkeu door een gelijktijdig pleidooi in alle bladen. Maar daarentegen staat de aandrang van hen, dio beweren dat de rogeering onbevoegd ia zonder de Kamers te handelen. En dat terwijl de wet uitdrukkelijk bepaalt, dat de minister van justitie bet initiatief heeft te nemen, zoowel voor revisie als voor vernieti ging. Deze aandrang gaat in hoofdzaak uit van antisemieten (6), nationalisten of boulan- gisten (6), royalisten, bonapartisten en raHiés, (elk 1). Maar er is ook éen gematigde republi kein bij, Jules Brice. Gelukkig ten minste dat deze stemmen uit de oppositie opgaan, want het kabinet heeft het toch reeds hard te verantwoorden, en dreigt volgens velen uiteen te spatten. Dat zou de straf zijn voor de besluiteloos heid. Immers als men den dag van de ontmaskering van kolonel Henry een be sluit had genomen en denzelfden dag alle dossiers van den generalen staf had opgeëischt. en aan de rechterlijke macht toegezonden, zou de overgroote meerderheid der natie dat heb ben toegejuicht. Beknopte Mededeelingen. De Aurore bevatte onlangs een artikel van kolonel Humbert, die het onmiddellijk ontslag van Cavaignae en een openbare revisie eischte. Thans heeft het blad een artikel van kolonel Robert, die eveneens dezen laatsten eisch stelt. Kolonel Humbert zond verder een tweede stuk, waarin hg de noodzakelijkheid betoogt om de generaals Boisdeffre en Mercier benevens de 7 leden van den krijgsraad van 1894 onder eede te hooren over de overlegging van een geheim stuk. De Aurore bevat eenige adviezen van medici, die op wetenschappelijke wijze aantoo- neo, dat de wonden welke op het lijk van Henry werden waargenomen niet door hem zelf kunnen zijn toegebracht. Esterhazy is de laatste dagen herkend te Londen, te Ostende, te Wiesbaden en te Parijs. In deze laatste stad zat hij met Du Paty de Clam en andere officieren voor een koffiehuis. De groote manoeuvres in Frankrijk zijn aangevangen. Generaal Négrier, de opperbe velhebber, bood Zondag den vreemden officieren een dejeuner aan. De oudste der vreemde officieren was juist de Rus, baron Frederichs, die een dronk aan den generaal wijdde; deze antwoordde met de gebruikelijke frases over Rusland. De Engelsche regeering gaat voort de rotgenooten van Jameson pardon te verleenen kolonel Rhodes zal weer in zijn rang worden hersteld. Een paar Engelsche bladen hebben Cham berlain om opheldering gevraagd over zijn in de Amerikaansche bladen opgenomen uitingen. Het telegrafisch antwoord luidt dat de minister niet heeft gezegd, dat een verdrag met Engeland was gesloten, wel dat er onderhandelingen geopend waren, welke naar hij hoopte tot een betere verstandhouding tusschen beide landen zou leiden. Bij de jongste manoeuvres in Hannover heeft keizer Wilhelm weer een slag „gewonnen." In de beschrijvingen wordt zijn aanval als zoo heftig voorgesteld, dat wij onwillekeurig moeten denken aan de manoeuvres van 1897 welke een' generaal deden vragen, wie er zou den overblijven om de dooden te begraven. Zelfs de verschrikkelijke gebeurtenis welke te Genève is voorgevallen ban de po litieke moeilijkheden, welke Oostenrijk door leeft, niet doen vergeten. Men sprak juist van het aftreden van Baern- reither, wiens positie onhoudbaar zou zijn geworden, en van twee of drie andere ministers, die allen tot de Duitscbers behooren. Dit af treden werd veroorzaakt door de zekerheid, dat de Duitsche partij in den Rijksraad bij haar oppositie zal volharden. Wellicht dat de nationale rouw kalmeerend werkt op de p olitieke hartstochten en de dood der vorstin aldus nog een goed gevolg hebbe. De stemming in den Spaanschen Senaat over het vredesprotocol is niet definitief, en moet nog in openbare zitting worden over gedaan. Generaal Linares, die gewond van Cuba terugkwam, heeft onmiddellijk geprotesteerd tegen een beschuldiging van graaf Almenas. Het opperste hof van appel in Servië heeft het vonnis over Pachitch, den leider der radicalen, bevestigd. De regeering heeft te Cettinje de uitlevering van den veroordeelde Op Kreta zijn thans 3700 Engelsche sol daten tegen 1000 Franschen en evenveel Ita lianen. Men vindt daarin aanleiding om aan te dringen op versterking der Fransche troepen Over do blanke strijdmacht welke Fashoda bezet heeft, is nog geen stellig nieuws. Ook op de Carolinen, de eilanden welke om8treeke 12 jaar geleden bijna aanleiding gaven tot een oorlog tusschen Spanje en Duitschland, is een opstand tegen het Spaansche bewind uitgebroken. Op een plaats werd de gebeele Spaansche bezetting, ongeveer 200 man, vernietigd. Aguinaldo heeft Malolos tot zijn hoofd stad gekozen en daar zijn intocht gehouden, De berichten van de Times over het veld- winnen van den opstand worden bevestigd. De Amerikaansche regeering beloofde alles te zullen doen om de opstandelingen te bewe gen den strijd tegen Spanje niet voort te zetten. Bij de verkiezingen te Guatamala zijn de partijen handgemeen geworden, en lieten 300 dooden op het slagveld. De vorstenmoord te Genève. Het stroomt natuurlijk bijzonderheden over de schandelijke misdaad, welke Zaterdagmiddag plaats had, en over de beide personen die een hoofdrol in dit gruwelijk drama vervulden. De keizerin was Vrijdag de gast geweest van baronnes Rothschild en had Zaterdagoch tend haar gevolg naar Caux teruggezonden. Van daar dat zij slechts éen hofdame en een kamerdienaar bij zich had. Toen de moordenaar haar den doodelijken stoot toebracht, meende de keizerin zelve dat het niet veel bijzonders was, en zeidedie man gaf mij een stomp op de borsthij wilde zeker mijn horlogo rollen. De vorstin bereikte nog levend het hotel, maar overleed na eenige oogenblikken. Uit nadere berichten blijkt dat Lucchesi, (ook Lucchini genoemd) des Vrijdags de kei zerin had berkend, en besloten haar te dooden. Dien dag kon hij haar niet treden, waarom hij zich Zaterdag in de buurt van het hotel bewoog. Hij zag den kamerdienaar uitgaan naar de landingsplaats om plaatsen te nemen, en leidde daaruit af, dat de keizerin een tochtje zou maken. Daarom vatte hij tegen den tijd dat de boot zou vertrekken, post achter een boom, en pleegde toen den aanslag. Het moordwapen is door hem weggeworpen. Of het reeds teruggevonden is, blijkt niet zeker; daarover loopen de berichten uiteen. Er is een wapen gevonden, maar dat kan niet het bewuste zijn geweest. De moordenaar is zeer kalm en vindt zijn misdaad een zeer natuurlijk iets. Het was hem te doen om schrik te verspreiden onder de grooteren der aarde, en dat doel is bereikt- Als de vrienden maar evenzoo handelden als hij, dan zou de wereld wel gauw beter worden- Hij ontkent zoo stellig mogelijk medeplich tigen te hebben gehad en zegt alleen de verant woordelijkheid voor zijn daad te dragen. Een onderzoek ten zijnent heeft niets opge leverd dat in strijd is met dit beweren. Men meent reden te hebben te twijfelen, of de moordenaar wel de anarchist Lucchesi is, die te Parijs bij de politie bekend stond. Men beweert, dat hij na den opstand bij verstek was ter dood veroordeeld. Voor de Zwitsersche regeering ligt daarin zeker aanlei ding om wat voorzichtiger te zijn met het toelaten van vreemde revolntionnairen. Maar daar de keizerin niemand had kermis gegeven van haar voornemen naar Genève te gaan, was het onmogelijk voorzorgsmaatrege len te nemen. Te Genève. Het lijk der ongelukkige vorstin is geheel in het wit gehuld, en daarna neergelegd in een kist welke met witte, ge capittonneerde zijde was bekleed. De gelaatstrekken vertoonen een lieve zachte uitdrukking, en getuigen van rust. Ook de schoon heid der doode spreekt tot de toeschouwers. De kist werd op een verhevenheid geplaatst, te midden van een rouwversiering en spoedig bedekt met bloemen en kransen, aangeboden door de bewoners van Genève en door open bare lichamen, ook een van de vreemde offi cieren, die de juist gehouden wordende manoeuvres bijwoonden. De reeds kortelijk vermelde rouwbetoon ing van de bevolking van Genève was zeer indruk wekkend. Aan het hoofd reed een escorte gendarmes met de karabijn onder den arm, de tromp naar omlaag gerichtdan volgden 4 bod an van den Raad van State in middeleeuwsche costumes met groote mantels, verder de presi dent van dit lichaam, de leden van den kan- tonnalen raad, de consuls, de plaatselijke auto riteiten, de besturen van 47 gemeenten enz. Daarachter volgde een groote menigte. Te Weenen. Sensatielievende bericht gevers hebben heel wat praatjes verspreid over den indruk, door de tijding op den keizer ge maakt. Maar het blijkt dat Z. M., hoewel diep geschokt, toch goed gezond is. Hij barstte in een hartstochtelijk snikken t, toen hem de tijding werd medegedeeld, maar des avonds was hij reeds veel kalmer, en Zondag toonde de diepgetroffen man de be rusting waarin hg zich maar al te dikwijls had te oefenen. Zgn beide dochters, de aartshertoginnen Maria Valeria en Gisela kwamen Zaterdag en Zondag bij hem, terwijl ook zijn eenige schoondochter, de aartshertogin Stephanie haar reis afbrak en naar Weenen terugkeerde. Zondagvoormiddag werd in de kapel op Schönbrnnn een mis gelezen in tegenwoordig heid van den keizer en diens dochters. Het is bepaald dat de keizer te Weenen blijft en niet naar Genève gaat. Vermoedelijk zal een zijner talrijke verwanten derwaarts gaan Een keizerlgke trein is van Weenen naar Genève vertrokken om het lijk over te brengen. Men verwacht dat keizer Wilhelm de be grafenis zal komen bgwonen. Volgens de laatste berichten blijft de bijzet ting op Zaterdag a.s. bepaald, en de overbren ging naar Weenen op Donderdag. Deze overbrenging zal in Zwitserland zoo eenvoudig mogelijk plaats hebben, zonder eenig ceremonieel. Maar van af de Oostenrijksche grens zullen al de voorgeschreven eerbewijzen worden gebracht. De weg van het station te Weenen naar den Hofburg zal worden afgezet door de soldaten met brandende fakkels. De bewijzen van deelneming onder de bevol king worden steeds sprekender, maar de rust is niet ernstig verstoord. Alleen te Triest hebben ongeregeldheden plaats gehad, uitgelokt door jongelieden, die opkwamen tegen het feit dat de openbare vermakelijkheden niet werden gesloten en die verder manifesteerden vóór de gebouwen der Italiaansche vereenigingen. De menigte toonde zich zeer verbitterd. Andere geruchten. De buitenland- sche pers is door het gebeurde op hol geraakt. Zg spreekt over een aanslag, welke dezer dagen te Abazzia was voorgenomen op '8 keizers broeder, aartshertog Ludwig Victor. Doze zag zich een paar dagen door iemand achtervolgd, en stapte op den man af. Maar deze nam toen de vlucht. Hoeveel waarde zulke berichten hebben blijkt het best daaruit, dat men ook spreekt van een aanslag op onze Koningin. Hare hofdame gra vin van Limburg Stirum had een kogel in den arm gekregen, welke eerst na vier dagen kon worden verwijderd. Ea dat is heusch waar want, de Brusselsche Metropole weet deze bgzonderheden uit den mond van den echtgenoot dezer ongehuwde dame Ook het bijgeloof speelt weer een groote rol. Zoo wordt in volle ernst verhaald, dat de veelbesproken witte vrouw van Habsburg, die zich steeds heet te vertoonen als het keizers huis van Oostenrijk een ramp bedreigt, ook dit jaar gezien zou zgn. Deze witte vrouw heeft in 1889 den tragischen dood van den troon opvolger aartshertog Rudolf, aangekondigd vertoonde zich ook verleden jaar, toen bij den brand te Parijs de hertogin van Al en 9.1m zoo ongelukkig omkwam, en in het begin van dit jaar verklaarde een hofbeambte, dat hij het schrikbeeld door het kasteel Schönbrunn had zien dwalen. De vrede-boodschap. Nu de rede van keizer Wilhelm bg dejong- ste manoeuvres een tegenstelling schgnt met de bekende voorstellen van den czaar verdient het de aandacht, dat uit officieuse Russische bron een opheldering wordt gegeven. Immers een mededeeling welke als een com muniqué wordt beschouwd, zegt dat men in Russische regeeringskringen er zeer verbaasd over is, dat buiten Rusland de door keizer Nicolaas voorgestelde conferentie als „ontwa- penings-conferentie" gekenschetst wordt. De Peterburgsche correspondent van de Polit. Corr. merkt op, dat het „blijkens de woorden van Russische circulaire in werkelgkheid slechts er om te doen is aan de steeds toene mende, buitensporige en de volkswelvaart met paal en perk te stellen, de middelen en wegen op te zoeken, waardoor men tot een minder abnormalen toestand zou kunnen geraken dan de tegenwoordige is, en die dan consequent tot uitwerking zou hebben, dat de Staten niet meer met eikaar moeten wedg veren ten aan zien van de voortdurende stgging hunner militaire machtsmiddelen, maar zou kunnen toelaten, de al te reusachtige verhoudingen van deze militaire machtsontwikkeling te matigen. Wanneer men het Russische voorstel tot deze juiste maat terugbrengt, dan bevat het niets wat een verzet van de vreemde regee ringen of volken zou kunnen rechtvaardigen, want het voorstel heeft uitsluitend betrekking op een gemeenschappelgke beraadslaging over een onderzoek van de politieke verhoudingen en van de maatregelen, die men zou kunnen nemen om ze te veranderen in een voor de menschheid gunstigen zin." De Russische regeering, zoo wordt verder ge- igd, verwacht volstrekt niet, dat de Staten terstond positie zullen nemen of dat er onmid- dellgk eene conferentie zal bijeenkomen; ja, men is er in St Petersburg ook op voorbereid, dat sommige regeeringen om deze of gene rede nen, of beletselen, de deelneming aan de be doelde conferentiën zullen weigeren, die dan natuurlijk niet zou kunnen plaats hebben. Want de conferentie zou slechts onder deze beide voorwaarden een praktisch resultaat hebben: wanneer zij eene algemeene ware en wanneer zij tot eene volkomen overeenstemming van alle deelnemers zou leiden. Er wordt verzekerd, dat de czaar sedert geruimen tijd reeds bij zichzelf de daad heeft overwogen en gemeend heeft het huidige oogenblik te kunnen kiezen als het goede, „waarin het geweten van de beschaafde volken zich verontwaardigd toonde over de nieuwste toepassing van het ruwe insel, dat macht gaat boven recht, zooals de Vereenigde Staten pas aan Spanje hebben laten voelen." Volgens een ander bericht, moet graaf Moe- ra wjew den Franschen gezant te Petersburg, graaf Montebello, vóór diens vertrek gezegd hebben, dat de Czaar enkel den wensch koes tert, dat de natiën de hoofden bijeen steken en samen de middelen bestudeeren waardoor het aanhoudende aangroeien van de krijgstoe rustingen kan worden tegengegaan. Rotterdam, 12 Sept. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handel in binnenlandsche granen als volgt Tarwe. Jarige- handhaafde vorige prijs per heet. 7.50 a 9 en extra puike nog iets daarboven. Nieuwe- met ruimer aanvoer, was in puike kwal. onveranderd te plaatsen overigens moest iets lager worden afgegeven per liect. 6 a 7.85 en extra puike nog daarboven, en per 100 kilo f 8.50 a 9.37s. Canada-tarwe bracht /'6 a/' 6.40 op. Rogge vond prijshoudend plaatsing, f 4 a 5.25. Gerst. Winter- onveranderd verkocht van f 1 tot f 7.85 per 100 kilo. Zomer- kwam weinig voor; do kleine aanvoer bracht van f 7 tot f 7.30 per 100 kilo op. Chevalier - vond tragen kooplustper 100 kilo 7.45 a 8.65. Haver. Jarige- met zeer gering aanbod f 3 a f 4 per heet. Nieuwe puike blanke onveranderd, overigens lagerper heet. 2.75 a f 3.75 en per 100 kilo 6.50 a 7.35. Bruineboonen van het nieuwe gewas, meerendeels voldotmdo'droog doch niet grof van stuk, vonden gading van f 9.75 tot/10.50 naar deugd. Blauwe erwten waren in kooksoort prijshoudend te plaatsen; per heet. 7.50 a f 8.60 en extra puike nog daarboven. Koolzaad was iets flauwer gestemd. Naar kwal. verkocht van 7.80 tot 8.50. Kanariezaad zonder verandering 5 a 6.50. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2.70 a f 3. Veel aanvoer, weinig vraag. Zeeuwsche eieren 3.80 a 4 de 100 stuks. In buitenlandsche granen was de handel vaster. Tarwe per 2400 kiloRedwinter II f 190. Rogge per 2100 kiloPetersburger 129 Taganrog f 132. Gerst per 2000 kilo: Zwarte Zee 104: f 110; 60/61 kilo dito stoomend ƒ100—101. Boekweit per 2100 kiloArnerik. 198 )rima State October-aflading 135dito dito tfovember-aflading 130. M a i s per 2000 kilo Amerik. Mixed 93— 94dito uit zeeboot 91—92dito stoo mend 9192. Meel. Vorige week verkeerde men ook in den meelhandel onder den indruk der kronings feesten en toch ging er in de laatste dagen meer om tot vaste vorige prijzen. Heden was meel onveranderd. Prima Inlandsch 11.a 12.eerste kwaliteit Inlandsch 10.a 11.tweede kwal. Inlandsch a derde kwal. Inlandsch a eerste kwal. Duitsch a tweede kwal. Duitsch a prima kwal. Bel gisch 11.50 a 12.50, eerste kwal. Bel gisch 10.a f 10.75, extra puike kwal. Hongaarsch 15.50 a 16.50, eerste kwal. Hongaarsch 13.50 a 14.50, ordinaire kwal. Hongaarsch 11.a 12.prima Ameri- kaansch 12.25 a ƒ13.25, eerste kwal. Amerik. 10.a 10.75, tweede kwal. Amerik. 8.75 a 9.75, derde kwal. Amerik. a Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwseh tarwemeel a Fran- loem a Duitsche 9.25 a 10.25, Inlandsche a Alles per 100 kilogr. netto. Antwerpen, 12 Sept. Ter veemarkt van beden (Maandag) werden verkocht 81 ossen, 102 koeien, 27 vaarzen, 21 stieren, 28 kalveren i schapen. Betaald werd per kilo voorossen le kwal. 0.83, 2e kwal. 0.73, 3e kwal 0.63 francs. Koeien le kwal.-—.2e kwal. 3e kwal. "rcs. Vaarzen le kwal. 0.78, 2e kwal. 0.68, 5e kwal. 0.58 frmes. Stieren le kwal. 0.70, 2e kwal. 0.60 3e kwal. 0.50 francs. Kalveren le kwal. 1.04, 2e kwal. 0.94, 3e kwal. 0.84 francs. Schapen le kwal. 2e kwal. 3e kwal. francs. Vertrokken en aangekomen schepen. Bigkens bg het dep. van marine ontvan gen berichten is Hr Ms korvet Alkmaar 8 dezer St. Catherine Point (eiland Wight) en Dungeness gepasseerd en 9 dezer te Hellevoetsluis aange komen. HANDELSBERICHTEN. De op heden te Amsterdam door de Neder- landsclie Handelmaatschappij gehouden veiling van 21.054 balen Java-, 270 balen Suriname-, 17 kisten en 5 balen Padang-koffie, liep in kalme stemming en ongeveer 17a cent onder taxatie at. Noteering goed ordinair Java-koffie kwam op 3572 cent. Grraanmaruien enz. Vmssinoen, 13 Sept. Boter 1.15 A 1.05. Eieren 3.80 a 4.per 104 stuks. Goes, 13 Sept. Ter graanmarkt van heden waren krooterwten 40 cents lager bruineboonen werden van 9.80 tot f 10,2! verkocht. Overigens onveranderd. Boter 1.20 1.40 k f 1.32 per kilo. Eieren 3.40, 4.— a 3.70 per 104 stuks. Op de Maandag gehouden v e e m a r k werden vier stuks aangevoerd; er werd geen handel gedreven. Rotterdam, 13 Sept. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2144 runderen, 648 vette, 56 nuchtere kalveren, 1303 schapen, 614 varkens, 197 biggen. Run deren le qual. 58, 2e qual. 50, 3e qual. 40, kalveren le qual. 74, 2o qnal. 62, 8e qual. 50, schapen le qual. 50, 2e qual. 36, 3o qual varkens le qual. 40, 2e qual. 38, 3o qual. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Maandag 12 September. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaanscb roode no. 2 fr. 16. Parijs. Tarwe vast; loop. md. fr. 21.35. Berlijn. De tegen verwachting flauwe tele grammen uit Amerika hadden wel vermindering van den kooplust tengevolge, maar het aanbod werd er niet grooter door. De handel bleef dan ook zeer beperkt, maar nadat tot iets lagere prgzen het een en ander was omgegaan, verbeterde de Btemming weer. Tarwe sloot goed prgshoudend en voor rogge was ook van eene daling nauweigks iets te merken. New-York dis. 6872; vorigen dag 68. Chicago 63s/s627/s. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Fer uu>„r„. 12 13 Sept. Sept. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 2)4 f 1000 86S/4 865/g dito Obl3 1000 971/4 973/g dito Cert3 1000 9611/]6 HONG. Gondleening 1881-934 100 101 )4 ITALIË, ins. 62/81 5 Lire 100-100000 861/j OOSTENRIJK. Obl. Mei-Novembor 5 fl. 1000 843/g 841L dito Jan.-Juli 5 11 1000 mis 845/8 PORT. O. B. 53/84 met ticket S 227/i« S25/8 dito dito '88/89 met ticket 4)4 fr. 600 S21/« 337/]6 RUSLAND. Obl. 1880 gecons. 4 Z.R, 625 977/g dito 1889 Hope 4 625 981/8 989/16 dito '94 6e Era. 4 625 1001/8 dito 1867/69 ..4 100 102 dito 1884 gond 6 G.R. 125-1000 1037/r SPANJE. O. buitenl. Perpet4 Pes. 1000-24000 397/8 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 Geconv. serie D. 20-2000 23 221L dito dito C. 20-100 26 26 EGYPTE O. L. '76 4 20-100 IO8I/4 BRAZILIË. Obl. Londen 18834)4 n 1000 dito Obl. 18894 VENEZUELA 1881 4 100-500 34,14 Indnstrleele en Financlcele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W. en Pao. Pbr. 8 «00-1000 6«I/8 80% Ned. Hand. My A. N.-I. Handelsb. A. n 1000 791'4 Zeeland Pr. dito h 250 dito Obl. 18861000 771/tf Snoorwegleeuiugen. NEDERLAND. pCt Holl. Spoor A. 1000 Mij tot Ex pi. van St. Spw. Aand. n 250 Ned. Ctr- Spw. A. 250 35>4 dito Obligation 3 1000 92>4 N.-I. 8i>w. Aand. 260-1U00 - 205 N.-B. Boxt. Obl. jjcjtemp. 1875/80 130 dito 2e hypotheek •I 250-1000 ITALIË. Spoorwei;- leeoing 1887/89 3 Lir. 500-2500 557 Zuid ltsil. Sp. O. 8 500-5000 58 581/ie POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 100 Knrk Ci). Ax. O. 4 ii 100 102 1021/4 Mosk. Sraol. dito 4 1000 Z. W. Svoormij 4 ZJl, 625 AMERIKA. Atcli. Top S. F. c«rt. van pref. aand 500-1000 3316/w 386/g dito Alg. Hyp. O. 4 500-1000 92)4 Centr. Pac. Obl. 5 1000 1021/4 N. Y. Penusylv. Ohio prior Obl. 4)j ii 500-1000 Illinois Cert. v. A. a 500-1000 1131/4 dit. Leas L. St. Ct. 4 500-1000 Miss. Kans. Tex. le Hyp. Obl. 4 n 500-1000 87 87>4 Oreg. Short. Line Inc. Bouds B. 6 /r 500-1000 661/4 568/8 St. Paul Minn. Manit. 2e hyp. O. 6 Union Pao. Rr. Comp. Crt. v.pref. Aand a 500-1000 64 635/a Union Pac. goud O. 4 1000 West. New. Y. Penn8. Alg.hyp.O. 3 a 1000 55B/]B 553/g Id. id. Inc. Mort. gage Goldb. 5 a 1000 156/s 159/ie Fremie-Leenlngen. NEDERL. St. Am. 8 100 109)4 Stad Rotterdam 3 100 1051/g BELGIE. St. Antw. 100 dito Bros8el 1886 2)4 V 100 HONG.Theiss loten fl. 100 OOSTENRIJK. Staatsleeuingl854 4 h 250 u 500 h 100 163)4 Cred. inst. 1858 h 100 RUSL. Staatsl. 1864 1, 100 100 157 SPANJE. St. Madr. 3 400 30 TURKIJE. Spoorwl. 3 400 - 24)4 BEKENDMAKINGEN. RIJKS-BELASTINGEN. De burgemeester van Middelburg maakt be kend dat bg hem ontvangen en aan den ont vanger der directe belastingen ter invordering is verzonden het door den directeur der directe belastingen enz. te Middelburg, den l2en Sept. 1898, invorderbaar verklaarde kohier van de belasting op bedrijfs en andere inkomsten no 3 voor het dienstjaar 1898/99, met uitnoodiging aan ieder wien zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zgnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met herinnering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen zes weken na heden behooren te worden ingediend. Hiervan is heden afkondiging geschied waar het behoort. Middelburg, den 13 September 1898. De burgemeester voornoemd, W. J. SPRENGER, L.-B. POSTER IJ EN. In de postbussen worden somtijds circulaires (aanbevelingen van koopwaar enz.) aangetrof fen, voorzien van reclamezegels of van rceda gebruikte postzegels. Bij onderzoek blijkt dan, dat die circulaires door handelaars of firma's verspreid en bg verblijf van de geadresseerden elders, door huisgenooten in de postbussen geworpen werden in de meening, dat de ont vangst mede per post had plaats gevonden en dus, op grond van het bepaalde bij artikel 9 der wet van 15 April 1891 (Stbl. no87)koBte- looze nazending per post zou kunnen plaats vinden. Dit is natuurlgk niet het geval. Do stukken worden al naargelang zij behooren te worden gerangschikt onder de brieven of on der de drukwerken, bela3t met het port der ongefrankeerde c. q. ontoereikend gefrankeerde brieven of, in verband met het bepaalde bij artikel 8, voorlaatste lid, der aangehaalde wet, aan de afzenders teruggegeven, respectievelijk onder de onbestelbare stukken opgenomen. Het bezigen van reeds gebruikte frankeer zegels kan daarenboven in sommige gevallen tot onaangename gevolgen aanleiding geven. De aandacht van het publiek wordt op het bovenstaande gevestigd, opdat het zich voor schade kunne wachten. Heden herdenkt J. J. v. n. VIJVER den dag, waarop hij vóór vijftig jaren bij onze firma in dienst kwamgedurende welken tijd hij zich door gver en getrouwe plichtsbetrach ting onderscheidde. H. MUNTERS ZOON. Lood,- Lei- en Zinkverwerkers. Aanleggers van Waterleidingen. Middelburg, 14 Sept. 1898. De ondergeteekenden betuigen hunnen har- teigken dank voor de belangstelling, onder vonden bij het overlijden van hunne geliefde moeder. Vli8siugeu, 13 Sept. 1898. R. J. BRAKEMA. G. M. BRAKEMA— Becker. Mr W. POLMAN KRUSEMAN betuigt be leefdelijk dank aan allen, die van hunne be langstelling deden bigken bij zijne benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschm Leeuw. Middelburg, 13 September 1898. De ondergeteekende betuigt zgn vriendelijken dank voor de ontvangen bewijzen van belang stelling bij gelegenheid zgner verkiezing tot Raadslid van Middelburg. C. J. J. A. VAN TEIJLINGEN. Ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank voor de talrijke blijken van belangstel ling, ontvangen bg de hem op 31 Augustus jl. ten deel gevallen onderscheiding. Vlissingen, 12 Sept. 1898, P. J. SIEGERS.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3