VETGLAZEN. Bow- ei Mul, 1878. Advertentiën. 1898. Uit de hand te pachten Te pachten bp inschrijving een PAVILJOEN-SCHUIT. haar toe, die haar schijnbaar een stomp gaf, welke H. M. zou hebben doen vallen, zoo niet een hofdame haar had opgevangen. Deze ge leidde de vorstin aan boord. Nauwelijks was nten van wal gestoken, toen de keizerin be wusteloos neerviel, en het bleek dat zij gekwetst was. De boot keerde terstond naar den wal terug, waar men de gekwetste vorstin op eene geïmproviseerde baar legde en overbracht naar het naastbij gelegen hotel Beau Rivage. Op weg daarheen, of even na aankomst, bleek de getroffene overleden te zijn; een dolk steek had de omgeving van het zieke hart geraakt, en een doodelijke wonde veroorzaakt. Spoedig werd het gebouw door politie en De moordenaar. Onmiddellijk na het volvoeren van de daad nam de misdadiger de vlucht, maar eenigen van hen, die van het voorval getuigen waren geweest, volgden hem. Na een korte jacht werd hij echter gegrepen en naar het politiebureau geleid, waar hij een zeldzame onverschilligheid toonde. Bij zijn voorloopig verhoor weigerde hij alle inlichtingen over zijn persoon. Bij deze hou ding bleef hij volharden, toen hij later naar het paleis van justitie was gebracht. Maar daar wist de rechter van instructie, die den man in tegenwoordigheid van een lid der bonds- regeering ondervroeg, hom spoedig aan het spreken te krijgen. Zijn naam wilde hij niet noemenalleen deelde hij mede anarchist te zijn en broods gebrek te hebben. In dezen toestand had hij het voornemen opgevat een hooggeplaatst persoon te vermoorden. Dit plan had hij niet ten uitvoer kunnen breDgen. Toevallig hoorende dat de keizerin zou voorbijkomen, had hij besloten dan deze maar te dooden en dit voornemen uitgevoerd met behulp van een driehoekige dolk. Later werd hij nog wat spraakzamer en gaf als zijn naam op Lucchesi; zijn familie was van Parma afkomstig, maar hij zelf te Parijs geboren. Bij onderzoek bleek het, dat hij daar en in zijn vaderland als een zeer heftig anarchist békend stond, en zelfs den bijnaam had van Kavachol. Hij was een ijverig propagandist en beeft een levendig aandeel genomen aan den opstand, welke in Mei in Milaan uitbrak. Na de demping daarvan ging hij met vele vrienden naar Zurich, waar men in een kelder eener brouwerij bijeenkwam. Lucchesi werd daar aangewezen om koning Humbert te ver moorden. Toen dit door de waakzaamheid der politie niet gelukte, beweerden de vrienden, dat Lucchesi een lafaard en een verkochte Was. Daarop moet hij hebben geantwoord dat men wel zou zien, dat hij geen lafaard was. Over Bazel ging hij daarop naar Geneve in de hoop daar een prins van Orleans te vin den, maar deze was daar niet, waarom hij zich de keizerin tot slachtoffer koos. Daar de doodstraf in het kanton Genève is afgeschaft, kan alleen levenslange tuchthuis straf over den dader worden uitgesproken. De indruk in Zwitserland. Hoe wel natuurlijk tegen een dergelijken aanslag geen maatregelen zijn te nemen, was de Zwitsersche regeering zeer pijnlijk getroffen over deze misdaad, welke in haar land was gepleegd. Ook de bevolking toonde diep onder den indruk van het gebeurde te zijn. Op verschillende wijzen gaf zij aan haar ge voelens uiting, onder andere door onder klok gelui, en voorafgegaan door de plaatselijke overheid, voor het sterfhuis te defileeren. De bondsregeering had het gebruikelijke officieele bericht van de komst der keizerin ontvangen en daarvan mededeeling gedaan aan de regeeringen der betrokken kantons. Maar daar de keizerin geheel incognito reisde, en zich willekeurig bewoog zonder van haar plannen kennis te geven, waren andere maatregelen niet te nemen en feitelijk overbodig. De Oostenrijksche gezant begaf zich terstond naar de woning van den bondspresident, die hem zijn diep leedwezen betuigde over deze, op Zwitsersche bodem voorgevallen schand daad. De procureur-generaal van den bond, die afwezig was, werd per telegraaf ontboden en begaf zich, evenals de gezant, naar Genève. De regeering zond des avonds een telegram aan den keizer, waarin haar diep leedwezen over de misdaad werd uitgesproken, en uiting gegeven aan de verontwaardiging over het feit, dat deze misdaad op Zwitsersch gebied was gepleegd. De bondsraad werd tegen Zondagochtend in een buitengewone zitting bijeengeroepen, zou dan het rapport van den procureur-generaal ontvangen, en de verdere maatregelen bespre ken welke noodig waren. Veel kon men echter niet opschieten, daar de beschikkingen van den keizer en van de Oostenrijksche regeering nog niet bekend waren, Wel is besloten aan de vertegenwoordigers van de republiek in den vreemde last te geven van de treurige tiding mededeeling te doen aan de regeering, waarbij zij geaccrediteerd zijn. Ook de kantonnale raad van Genève was bijeen en besloot verschillende maatregelen van rouw te nemen. Het lijk.—Na bekomen machtiging van den keizer heeft Zondag middag de lijkschouwing plaats gehad. De geneesheeren constateerden inwendige verbloeding als oorzaak van den dood. Er was geen aanleiding om te vermoeden, dat de Keizerin, die aan een hartkwaal leed, door de ontsteltenis was gestorven. Het lijk is daarop des avonds te 10 uur gekist, in tegenwoordigheid van een uit Weenen gekomen adjudant, de aanwezige leden van het gevolg en van twee geestelijke zusters. De kamer werd natuurlijk in een rouwkapel her schapen. Een deputatie uit de regeering kwam de aanwezigen condoleeren. Men vermoedt dat de overbrenging naar Weenen Donderdag zal plaats hebben en dat het lijk dan Vrijdag tentoongesteld, en Zaterdag t zal worden, De keizerin. De vorstin die op zoo vreeselijke wijze den dood vond, was zeker wel de meest bekende van alle vorstinnen uit Europa. Door haar reizen en trekken was zij bijna nergens een vreemde, allerminst in ons land. Overal had zij de aandacht getrokken door haar sierlijk gestalte en het majestueuse harer verschijning. En daarbij kwamen haar op excentriciteit gelijkende eigenaardigheden. Paardrijden en jagen waren tot voor enkele jaren haar meest geliefde uitspanningen, terwijl zij een onvermoeide wandelaarster was. Nog zal menigeen do herinnering zijn bijgebleven aan de wandeliDg, welke H. M. eens langs onze kust maakte, toen zij met éen hofdame van Zandvoort naar Scheveningen liep; eigenlijk moesten wij schrijven, zweefde. Want van de herinneringen, welke wij aan deze vorstin bewaren, is er geen zoo levendig als die aan de wijze waarop zij zich bewoog. Haar elegante houding en veerkrachtige tred trokken bij haar aankomst te Amsterdam onze aandacht, zelfs zonder dat wij wisten de keize rin voor ons te zien. Want nadat zij was uitgestegen en het perron had verlaten, bleven wij nog altijd staan wachten op de dame van middelbaren leeftijd, welke wij meenden te zullen zien. Vreemd keken wij op, toen wij bemerkten, dat het eenvoudig gekleede jonge meisje, dat zoo onze bewondering had opge wekt, toen zij uit den waggon stapte en over het perron zweefde, de keizerin zelve was ge- eest. Reeds toen was H. M. aangetast door de vreeselijke kwaal, welke haar liet leven tot lang lijden maakte. En toch stonden haar destijds nog de vreeselijkste slagen te wach ten, welke haar lijden zoo zouden verergeren. Keizerin Elisabeth Amelie Eugenie was een Beiersche prinses, uit de hertogelijke linieen dit verklaart voor hen, die de rampen van het Beiersche vorstenhuis kennen, reeds het ont staan van haar zenuwlijden. En daarbij kwam een reeks rampen, voldoende om zelfs den sterkste neer te slaan. Eerst de dood van haar broeder, den onge- lukkigen Maximiliaan, die door Napoleon in het Mexicaansche avontuur werd gewikkeld, later door deze verlaten, en eindelijk op last van Juarez gefusilleerd. Toon de dood van een harer nichten, die in het paleis te Weenen levend verbrandde, door dien de ongelukkige een brandende sigaret in den zak verborg, toen iemand haar kamer binnentrad, terwijl zij zich aan het haar verbo den rookgenot overgaf. Nog zwaarder ramp was de dood van haar eenigen zoon Rudolf, die zich te Meyerling met zijn hoogadellijke minnares van het leven beroofde. Eindelijk trof haar in het vorige jaar een nieuwe ramp, toen haar zuster, de hertogin van Alengon, het leven ve.loor bij den brand van den weldadigheidsbazaar te Parijs. En bij dit alles kwam nog meer. Haar trotsch karakter kon zich niet vereenigen met de constitutioneele vormen, en deed haar be langstelling in haar nieuwe vaderland afnemen. Ook de gemoedelijke aard der Weeners schiep een kloof tuaschen haar en haar volk, later ook tusschen haar en het hof, dat bekend staat, eenerzijds door de strenge handhaving der Spaansche etiquette, anderzijds door een gemoedelijkheid, welke daarmede een strenge tegenstelling vormt. Populair was de keizerin dus niet, althans niet te Weenen, en dat werd er niet beter op, door haar bestendige afwezigheid uit de hoofd stad. Alleen in Hongarije was het anders. Ver schillende omstandigheden hadden een min of nauwen band tusschen de keizerin en den Hongaarschen adel, een voorliefde voor het Hongaarsche volk doen ontstaan. De eenigc maal dat zij zich met de staatszaken bemoeide was, toen zij in 1867 bijdroeg tot de verzoening tusschen haar keizerlijken gemaal en Hongarije. Later stal zij aan de andere zijde derLeitba aller harten, door in nationaal costuum te Boe dapest te komen. En zeker zal het den naijver der Weeners hebben gewekt, dat de keizerin in later jaren slechts ééns in haar volle waar digheid optrad en wel bij de feesten ter herin nering aan het lOOOjarig bestaan van Hongarije. Met de kwalen had deze ongelukkige vorstin ook de goede eigenschappen van haar geslacht geërfd, in de eerste plaats de artistieke neigingen. Vooral de poëzie trok baar aan. Haar uieest geliefkoosde auteur was Heinrich Heine. En terwijl diens vaderland den dichter een stand beeld onthield, deed zij op eigen kosten er een oprichten vóór het kasteel op Corfu, dat flauwe herinneringen opwekt aan de paleizen van haar prachtlievenden, maar even ongelukkigen neef, Lodewijk II van Beieren. Eens bracht zij in Duitschland niet geriüge verlegenheid te weeg. Immers toen het plan om Heine in zijn geboortestad een standbeeld te geven, op ernstigen tegenstand in de aller hoogste kringen scheen af te stuiten, zond de keizerin een aanzienlijke bijdrage, welke de po sitie van het Berlijnsche hof zeer lastig maakte. Haar voorkeur voor het poëtische en roman tische paleis op Corfu was zoo groot, dat zij vroeger had bepaald, dat zij daar en niet in den keizerlijken grafkelder te Weenen moest wor den begraven. Maar die voorliefde heeft niet lang geduurd; het paleis is ontruimd, en als wij ons wel her inneren te koop of reeds verkocht. was diep geschokt en keerde onmiddellijk naar Weenen terug. Hij weigerde iemand te ont vangen. Eerst later werd zijn broeder, aarts hertog Ludwig, bij hem toegelaten. De rouw te Weenen.Ook de bevolking der keizerstad was diep onder den indruk en vergat natuurlijk alles wat haar van de over ledene had gescheiden. De verontwaardiging was natuurlijk alge meen en uitte zich o. a. in Anti-Italiaansche betoogingen. De menigte verzamelde zich voor e,en kofliehuis waar vele Italianen komen, en viel de bezoe kers aan. Elders in de stad werden Italiaan- sche werklieden bedreigd. Velen kwamen tns- schenbeide en trachtten de menigte te bewegen niet een geheel volk aansprakelijk te stellen voor de misdaad van enkelen. De indruk in den vreemde. In Italië is de indruk niet minder pijnlijk, wijl het in even vier jaar tijds de tweede maal is, dat een Italiaansche dolk een zoo gruwelijken moord pleegt. Eerst Caserio, die Carnot vermoordde, nu Lucchesi, die de keizerin doorstak. Koning Humbert zond terstond een zeer hartelijk telegram van deelneming aan den keizer. De regeering verordende, dat alle open bare gebouwen tot na de begrafenis rouw zul len dragen, evenals de geheele Italiaansche marine. Ook te Parijs en te Berlijn is men diep ge troffen. Faure gaf een bijzonder blijk van deelneming door zoowaar de jacht te Marly af te gelastenj! Naast het Rien, Pempereur est mort van Lodewijk XVI kan Faure dus zijn Rien, Vimper atrice est assasinée plaatsen. Keizer Wilhelm, die juist veertien dagen te voren de Keizerin nog een bezoek had gebracht, ijlde naar de veelgeliefde telegraaf en gaf nog Zaterdagavond bevelen voor den hofrouw. Aan ons hof trof de tijding natuurlijk te sterker, omdat men midden in feestvreugde was. GraanmarKten enz. Axel, 10 Sept.Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgtjarige tarwe j 8.75 a 9,nieuwe tarwe 8.75 a 9.— jarige rogge fa nieuwe rogge 5.80 a ƒ6.jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 7.50 a 7.60jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 6.50 a J 6.75haver f 5.75 a 6.paardenboonen 7.25 a 7.50groene erwten 8.60 a 8.80kool zaad a kanariezaad f a vlas (per 44 a. 56 c.) f—.— f— f—.Boter f 1.05. Eieren 3.20. Rotterdam, 12 Sept. Ter graanmarkt van heden waren de aanvoeren vrij goed Puike tarwe bleef onveranderdde overige soorten lager 6 a f 7.85; canada f 6 a 6.40rogge was prijshoudend f 4 a f 5.25; gerstsoorten waren onveranderd, winter- 3.50 a f 4.75; zomer- f 4 a f 4.25chevalier- f 5 a f 5.50 haver, puike, bleef onveranderd, mindere lager 2.75 a f 3.75; nieuwe bruineboonen f 9.75 a f 10.50; erwten prijshoudend f 7.50 a/"8.60; koolzaad flauwer f 7.80 a f 8.50. Amsterdam, 12 Sept L^nolie 17!/4- Raapolie 24'U a contant. Gent, 9 Sept. Vlas. De aanvoer van inlandsch is onbeteekenend; er heerscht leven dige vraag en de prijzen zijn vast. Russisch vast en beter gestemd. Garens van vlas met iets meer vraagprijzen bleven onveran derd. De handel in snuitgarens was goed tot bevredigende prijzen. Garens van katoen flauw, met weinig vraag. Linnen gedrukt. HANDELSBERICHTEN. Oreg. Short. Line Ine, Bonds B. 6 H 500-1000 56U/16 561/4 St. Paul Minn. Manit. 2e hyp. 0. 6 Union Pac. Rr. Comp. Crt. v. pref. H 500-1000 65 64 Union Pac. gondO. 4 f 1000 973/4 West. New. Y. Penns. Alg.hyp.O. 3 n 1000 55% 559% Id. id. Inc. Mort. gage Goldb. 5 n 1000 15% 156/g l'remle-Leenlugen. NEDERL. St. Am. 8 f 100 109^ Stad Rotterdam 3 100 BELGIE. St. AnW. 100 dito Brussel 1886 2% 100 HONG.Theiss loten tl. 100 11716/w OOSTENRIJK. Staatsleeningl854 4 ir 250 500 119 M 100 16SK Cred. inst. 1858 100 RUSL. Staatsl. 1864 II 100 II 100 157 SPANJE. St. Madr. 8 II 400 83 30 TURKIJE. Spoorwl. S 400 'sKeizers rouw.—De aard vandeziekte der keizerin heeft natuurlijk reeds lang een geregeld huwelijksleven onmogelijk gemaakt, en het echtpaar, dat eens zeer gelukkig moet zijn geweest, gescheiden. Dit belette natuurlijk niet dat de dood der keizerin een diepe slag is voor den keizer, vooral door de omstandigheden waaronder de keizerin stierf. De eerste berichten werden door de ministers ontvangen, juist toen zij vergaderd wareD. Golncbowski ging daarop zelf naar Schönbrunn om den keizer de ramp mede te deelen. Z, M, Zaak Dreyfuss. Ia de Dreyfuss-zaak is weinig en geen be langrijk nieuws. Do laatste dagen liep het gerucht, dat generaal Zurlinden tijdens bet onderzoek der dossiers hoe langer zoo sterker tegen de revisie was gekant geworden. Men bleef praten van zijn aanstaand ontslag en trachtte dit geloofwaardig te maken door de mededeeling, dat de generaal, rast overtuigd dat zijn ministerschap maar een paar dagen zou duren, zich niet eens had geïnstalleerd als minister. Daarbij kwam het gerucht dat de heer Couturier, een van de drie afdeelingschefs van het departement van justitie, die met drie leden van het hof van cassatie over de revisie hebben te adviseeren, zou hebben verklaard dat revisie ijk washet „nieuwe feit" had alleen zedelijke, geen wettelijke bewijskracht. Maar de Temps kreeg van het departement van justitie een communiqué met een formeele tegenspraak. Het bericht was absoluut onjuist; Couturier had zelfs nog geen gelegenheid gehad zich in bedoelden of anderen zin uit te spreken over de al of niet gegrondheid van het verzoek om revisie. Het eerste bericht is, volgens de Temps, echter waar. Zurlinden heeft zich tegen de revisie verklaard. Vreemd toch, omdat zijn onderzoek der stukken eenzijdig was, en ook deze minister de voorlichting van Picquart niet heeft begeerd. Zal de ministerraad nu den moed hebben den generaal te zeggen, dat de wet niet naar zijn oordeel en advieb vraagt? Maar het kan ook zijn dat Zurlinden zoo veel vuilheid heeft ontdekt, dat hij den staf niet wil blootstellen aan een onderzoek van het dossier door de rechterlijke macht. Een ander gerucht meldde dat Vrijdag tot een buitengewonen kabinetsraad op Zaterdag was besloten. Maar het blees dat alleen een conferentie tusschen Brisson, Sarrien en Zur linden had plaats gehad. Eerst heden, Maandag, beeft de ministerraad plaats, maar men wist nog niet of Sarrien, die het dossier eindelijk van Zurlinden had ont vangen heden wel klaar zou zijn met zijn onderzoek. Het is dus mogelijk, dat een be slissing tot een volgende vergadering moet worden uitgesteld. Gelijk wij Vrijdag reeds opmerkten is dit uit stel geen gunstig teeken. De antisemieten en Boulangisten, die de eerste dagen na de groote onthulling begrepen dat zij stil moesten zijn, gelooven dat de eerste indruk voorbij is (waarin zij waarschijnlijk ook gelijk hebben) en slaan daarom weer een hoogen toon aan. Niet onbelangrijk is het verdere verloop van een reeds kortelgk aangestipt incident. Een Italiaansch blad had medegedeeld dat Tornielli, Italiaansche gezant, wist dat Lemercier- Picard op last van Henry het valsche stuk had :t. Tornielli ging daarop Hanotaux op de hoogte Btellen, en deze verbond zich dat het valsche stuk buiten behandeling zou blijven. Toen nu Pellieux het stuk toch in het proces-Zola mededeelde, werd Tornielli boos, en weigerde ambassadeur te blijven. Met veel moeite slaagde Visconti Venosta er in Tor nielli op zijn verzoek om ontslag te doen terugkomen. Dit verhaal nu is, gelijk wij reeds mede deelden, tegengesproken; er was door geen enkele mogendheid in de zaak-Dreyfuss een stap bij de regeering gedaan. Maar nu houdt de Siècle de waarheid van het verhaal vol, en tart Hanotaux het bericht tegen te spreken. Eindelijk een mededeeling in de Droits Vhomme, dat Esterhazy aan den directeur van een dagblad had erkend de schrijver van het bordereau te zijn. Deze bekentenis was door een derde aangehoord. Het blad meent te weten dat beiden bereid zijn, desgevraagd, getuigenis af te leggen. Amsterdamsche goederenmarkt. Omtrent die markt valt over de afgeloopen week het volgende te melden Koffie. Men handhaafde de noteeringen van 2 dezer, namelijk 37cents voor g. o. Java, 19'/a cents voor g. o. Santos. Tijdkoffie nagenoeg verlaten. Bietsuiker prijshoudend. InSeptember- contracten ging iets om tot f ll'/is- Men kan dus spreken van f l/a meer dan eene week geleden. Rijst onveranderd vast gestemd, zoowel gepeld als ongepeld, met eenig debiet in eerst genoemde soort, althans Donderdag. Specerijen tijdelijk zonder dat iemand zich daarmede bemoeide. Zelfs schimmen van na gelen konden niemand bekoren. De peper- h eer en „deden" de verbazende hoeveelheid van 1200 balen schimmen op tijd en waren daarbij vast gestemd. Tin. In dit artikel kan men, zooals be kend is, altijd speculeeren. Men deed dit dan ook met nieuwen moed; althans voor beschik baar Banka en Billiton werd f 441/i, voor dito Straits werd f 44% geboden. Reeds Donder dag was men willig „gestemd", echter zonder tot zaken te komen. Voormelde cijfers toonen f Vs beterschap aan, vergeleken met de notee ringen van eene week geleden. Kinabast in afwachting der tegen 29 dezer aangekondigde veiling, waarin ongeveer 693.868 kilogr. zullen worden aangeboden. Heeren scheikundigen verdiepen zich nu in het gehalte-onderzoek en heeren makelaars in ,de vooruitzichten". Granen. Tarwe November 170, Maart f 167, rogge October f 123, f 124, Maart f 119, f 118. Deze prijzen kunnen meeren- deels als nominaal beschouwd worden en wij zen eenen achteruitgang van enkele guldens aan. Burgerlijke Stand. Van 1012 September. Middelburg. BevallenF. S. Vader, geb. Breel, d. G. Hnbrechsen, geb. Fran co oy, d. (levenl.) Overleden: J. A. Huijsman, z. 3 w. J. B. Wouters, z. 3 m. P. Lurkus, wede van J. M. van Tiel, 83 j. Van 510 September. Ziebikzee. Gehuwd: I. van den Berge,jm. 24 j. met J. van Tiggelhoven, 23 j. Bevallen: E. van Burg, geb. V. d. Maas,d. H. Matthijsse, geb. Viergever, d. C. van 't Noordende, geb. Verschuur, z. G. Manni, geb. Eijkhof, z. H. J. van Burgh, geb. Bilius, z. OverledenL. G. de Bie, z. 2 j. J. Bolkenbaas, vrouw van C. Tuijnman, (overl. 24 Aug. te Oegstgeest), 31 j. M. W. H. Janse, d. 8 m. C. Geluk Philipse, ongeh. z. 59 j. A. den Haan, m. J. C. Viergever, z. 4 m. Heden herdenkt W. JOZIASSE den dag dat hij met jjver en nauwgezette plichtsbetrach ting bij mij in dienst trad. Middelburg, 12 September 1898. P. DE PAGTER, Mr. Timmerman. Heden overleed mijne geliefde tante PIE- TERNELLA ELIZABETH LURKUS, Wed. van J. M. VAN TIEL, in den ouderdom van bijna 84 jaren. Middelburg, 11 September 1898. Wed. P. J. VAN HEUMEN. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Statttsleeiiingen. Per telegraaf 10 13 Sept. Sept. 863/4 971/4 961/4 861/s 84-3/4 84.1/3 9711/I6 977/g 98}£ 981/2 1005/g 100% NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. "W. Soh. f 1000 86S/4 dito Obl3 1000 971/4 dito Cert3 1000 96% HONG. Goudleening 1881-934. 100 1011/s ITALIË, ins. 63/81 5 Lire 100-100000 86>£ OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 5 fl. 1000 dito Jan.-Juli 5 u 1000 PORT. O. B. 53/84. met ticket 3 dito dito '88/89 met ticket 4J4 500 1USLAND. Obl. 1880 gecons. 4. Z.R. 625 dito 1889 Hope 4 635 dito '94. 6e Em. 4. 625 dito 1867/69 4 100 dito 1884 goud 5 G.R. 135-1000 1O41/J0 SPANJE. O. buitenl. Perpet4 Pes. 1000-34000 393/4 dito bin. Perpet, 4 Pr. 500-35000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-3500 901'4 Geconv. serie D. 20-3000 32% 23 dito dito C. u 30-100 36 EGYPTE O. L. '76 4 80-100 106% IO8I/4 BRAZILIË. Obl. Londen 1883. 4>£ n 1000 dito Obl. 1889. 4 513/4 VENEZUELA 1881 4 100-500 339/10 Industrieel© en Financieel© ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W. en Pao. Pbr. Cert-5 500-1000 665/g Ned. Hand. Mij A. 143 N.-I. Handelab. A. u 1000 Zeeland Pr. dito 250 dito Obl. 18861000 771/16 Snoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 118 Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. 1» 250 109)^ Ned. Ctr. Spw. A. 250 36 dito Obligation. 3 1000 N.-I. Spw. Aand. 250-1000 N.-B. Boxt. Obl. gestemp- 1875/80 n 130 dito 3e hypotheek 250-1000 ITALIË. Spoorweg- leening 1887/89 3 Lir. 500-2500 56 557/8 Zuid Ital. Sp. O. 3 r™"'™ POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 Kurk Ch. Az. O. 4 Moak. Smol. dito 4 Z. W. Spoormij 4 AMERIKA. A tob. Top S. F. cert. van pref. aand dito Alg.Hyp. O. 4 Centr. Pao. Obl, 5 N. Y. Penngylv. Ohio prior Obl. 4)$ Illinois Cert. 1. A. dit. Leas L. St. Ct, 4 Miss. Kans, Tri, le Hyp. Obl. 4 Z.R. z"i. 500-5000 581/s 58 34l8/ie 8316% 500-1000 500-1000 1000 1026 500-1000 110 500-1000 1121/4 600-1000 94K Heden overleed te Groningen onze geliefde moeder en grootmoeder, Mejuffrouw BRINK MAN geboren BRANDENBURG, in den ou derdom van 75 jaren. Wed. M. DAMAVE, geb. Brinkman en kinderen. Middelburg, 12 Sept. '98. Eenigste kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na eene korte ongesteldheid, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, JOHANNA BOOGAARD, Wed. van D. VAN DER WEE- LE, in den ouderdom van 78 jaren. Uit aller naam, J. VAN DER WEELE. Aagtekerke, 10 Sept. 1898. De Heer en Mevrouw JERAS betuigen hun nen dank voor de belangstelling, den 6den en lOden dezer hun betoond. Middelburg, den 12den September. ©enige perceelen in de gemeente ZOUTELANDE, eigendom van HENDRIK HARPE. Inschrijvingen worden ingewacht voor I Oc tober 1898, ten kantore van den Notaris HUVERS, te Middelburg, bij wien inlichtin gen te verkrijgen zijn. voor den tijd van zeven jaren, „ARNESTEIN", onder MIDDELBURC, met grooten BOOM GAARD, BOUW-, WEI- en MOESLANDEN, groot 43 hectaren, 70 aren, te aanvaarden I Mei 1899. Inlichtingen omtrent de voorwaarden wor den verstrekt ten kantore van den Notaris A. M. TAK te Middelburg. Groote en kleine partijen VETGLAZEN TE KOOP GEVRAAGD. Direct uiterste prijs opgeven, daar niet wordt geboden. Brieven franco, letter D, bureau v/d blad. Voor f550 TE KOOP van 42 ton, bij J. W. DE JONGE, te Hoofd- plaat. MESTPUTLOOPERS te koop bij P. DA- NIELSE, Volder ij laagte. Woensdag en Donderdag beste Noord-Hol- landache KALVERS, W. BOSSCHAART,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3