BUITENLAND. De inhnldigingsfeesten. LAATSTE BERICHTEN FEUILLETON. DE VERMISTE EXTRA-TREIN. waarts tot in het vierkant van den Kleinen Beer. 9.15 ongeveer eenige bundels breede stralen, in het ware Noorden opwaarts stijgende, 9.20 tot 9.22 ongeveer een aantal Bchuinsch om hoog schietende, uiterst scherpe en heldere stralen, gaande van uit het N.t.O., langs Capella en reikende tot aan het Bterrebeeld van Perseus. Na dien tijd verminderde de intensiteit en bleef alleen een helder schijnsel over boven den don keren boog. Na 10 u. was de boog zelve niet meer te zien, alleen helder schijnsel. 10.30 ver scheen de boog weder en schoot een helderen stralenbundel in het N.W.t.N. door Boötes heen, midden tusschen Arcturus en den staart van den Grooten Beer. Deze stralenbundel bereikte den Draak, nabij diens kop. Na dien tijd ver flauwde het verschijnsel, dat na 11 uur niet meer opgemerkt werd. Volgens de Ind. Beige wil de koninklijke academie te Berlijn pogiDgen doen, om de Rem brandt's welke thans te Amsterdam zijn ten toongesteld, na afloop te Berlijn te krijgen. Dit pogen zal natuurlijk vruchteloos z$n. De meest belangrijke stukken van particuliere eigenaars werden slechts afgestaan, omdat de tentoonstelling plaats had ter eere van de koningin. Bovendien zal men in Amsterdam wel zorgen, dat zij die de kunstschatten willen zien, een paar dagen in Amsterdam moeten vertoeven. Bij het Belgische station Manage had Zon dag middag een botsing plaats tusschen twee treinen, waarbij .20 personen gekwetst werden. Het ongeluk is naar gewoonte te wijten den minister Vandenpeereboom, die Zondagsrust invoerde, maar weigerde de kostbare maatrege len te nemen tot vervanging van de rustenden. De gemeente-ontvanger te Sint Truien (België) heeft een tekort in kas van wel tr. 150.000. Woensdag 28 September wordt op de Zuid- en slachthuislanen te Brussel de vierde of laatste groote paardenmarkt van dit jaar gehouden. Ostende heeft de vorige week bezoek gehad van twee beroemde misdadigers. Eerst Esterhazy en daarop Hendrik de Jong. Deze kwam er Vrijdagavond te 8 uren en, ondanks zijn vermomming in vrouwenkleeren, werd hij door een dame herkend. De Clairon acht het beter er niet meer van te melden teneinde de justitie niet tegen te werken. Ook te Blan ken berghe heeft men een geslepen gauwdief gehad, maar deze is ingerekend; eenEngelsch- mau sloop in een dameBbadkoetsje en nam daar vele kostbaarheden weg. Gelukkig werd hij spoedig gegrepen, terwijl bij onderzoek aan den lijve bleek, dat hij de gestolen voorwerpen by zich had. Later kwam een eerwaardig heer bij de politie den gevan gene opeischen. Deze was, zoo zeide de grijsaard, wegens kleptomanie (steelzucht) aan zijn zorgen toevertrouwd, en hem ontsnapt. De politie was handig genoeg om dit verhaal ver dacht te vinden, en bracht ook den „bewaker" van den dief achter slot. De omzet van de groote magazijnen be draagt Bon Marchê 134, Louvre 130, (beiden te Parijs) Marschall and Field (Chicago) 63, Ste ward (Londen) 38, alles in miljoenen francs. Stéphane Mallarmé, een der eersten van de nieuwere dichters in Frankrijk, is overleden. De hitte in Londen is eergisteren grooter geweest dan op eenigen dag van dezen zomer de thermometer bereikte 91 graden in de schaduw. Zulk een temperatuur in September was daar sedert 30 jaren niet voorgekomen. Het aantal lieden, die in de hospitalen behan deld moesten worden wegens zonnesteek of andere gevolgen der groote hitte, was dien dag te Londen dan ook grooter dan ooit te voren. Te Wolfsberg by Hartberg speelden eenige knapen roovertje en hingen daarbjj een hunner „voor de grap" aan een tuinhek op. In den ijver van het spel vergaten zy echter hun kameraad en toen men naar hem omzag was hij inderdaad dood. By de groote wielerwedstrijden te Weeaen is het wereldchampionaat over 100 KM. ge wonnen door den Engelscbman Palmer in 2 uur, 10 min., 14 sec. Bij had geen mededingers. De gala-kunstavond, die Zaterdag in den Haagschen Dierentuin werd gegeven, werd bygewoond door de Indische vorsten, de ministers en tal van autoriteiten, deputaties van allerlei vereenigingen, allen met hunne dames. Het geheel geleek een schitterend gecostu- meerd bal. De dames toch waren in hoog gala, prachtige toiletten, breed gedecolleteerd ineen mengeling van de fijnste tinten van blauw, geel, rood, groen, violet en crème. De kapsels getooid met edelsteenen en veeren toefs. Over al fonkelden diamanten. Daartusschen kleurden sterk de witte, pioenroode en hoogblau we uni formen, met veel goud van tressen, bandelieren, epauletten, ridderorden en het glanzend wit van de civiele autoriteiten in rok. De beide Koninginnen werden bij haar bin nenkomen ontvangen door bazuingeschal van het huzarenorkest. De Koningin was gekleed in wit satijn, ge garneerd met geborduurde bloemen; op het hoofd droeg zij een diadeem en om den hals een snoer van edelgesteenten. De Koningin-moeder was gekleed in een parelgrijs kleed met een garneersel van pauw blauwe veeren op de schouders, en op het haai de diamanten diadeem met witten sluier, diadeem haar bij haar huwelgk door het volk als hulde blijk aangeboden. Nadat de Koninginnen gezeten waren, werd onder leiding van den heer mr Henri Viotta door een koor, waarbij als solisten mevrouw Viotta, mejuffrouw Betsy Hol, jhr. Humalda van Eysinga en den heer A. Spoel, aangevan gen met de uitvoering der huldigings-cantate, door den dirigent getoonzet op woorden van mr J. E. Banck. Verder werden levende schilderijen vertoond: De Lente, de toebereidselen voor den overtocht van prins Willem van Oranje over de Maas en Het Glorietijdperk der Nederlandsche kunst. Uitgevoerd werd nog het Oranje vredelied door Richard Hol, gecomponeerd op woorden van dr Schaepman. Bij het heengaan, evenals bij hare komst, werden de Koninginnen luidruchtig toegejuicht. ZONDAGMIDDAG maakte de Koningin met hare moeder een rg- toer door Rijswijk en Voorburg. Te twee uur reden H.H. M.M. zonder hare gasten, met slechte enkele volgrijtuigen en ge ëscorteerd door afdeelingen huzaren en artille risten uit. Het was weder een zegetocht, Rgswijk was keurig versierd en van het eerste tot het laatste huis der dorpsstraat waren tribunes opgesla gen, die bogen onder den last der menschen en tal van bouquetten werden der vorstinnen aangeboden. Voorburg was eveneenB prachtig versierd en daar viel der Koninginnen dezelfde warme ovatie ten deel als te Rijswijk. Ongeveer 5 uur waren H.H. M.M. weder in het paleis terug, met zich brengende een schat van bloemstukken, zoodat het rijtuig schier een bloementuin geleek. KINDERFEEST. 'a Gravenhage, Maandag middag. Ter viering van dit feest waren op het Ma lieveld 15000 kinderen van 35 openbare en bijzondere scholen vereenigd. Het groote veld was voor deze gelegenheid uitnemend doelmatig ingericht en de leerlingen van elke school hadden hunne vlaggen en wimpels. Tusschen twee tribunes was de koninklijke tribune opgeslagen, waar HH.MM. werden ver wacht. Daarvoor was het Wilhelmina-vendel opgesteld. Op haar tocht naar het feestterrein werden weder talrijke ovatiën aan de Koninginnen gebracht. Een duizendstemmig, daverend gejuich van de tribunen en uit de schoolvakken begroette H.H. M.M. Bouquetten werden aangeboden door baronnessen Van Brienen en De Constant Rebecque. Muziekkorpsen speelden de nationale liederen, welke door de kinderen werden meegezongen. Op de Kon. tribune hadden ook de Indische vorsten plaats genomen. Ook bij den terugkeer der vorstinnen heerschte algemeene geestdrift. Alles liep in volkomen orde af. Elk kind werd begiftigd met een zak met versnaperingen. Om het Malieveld waren duizenden belang stellenden geschaard. Bij het vertrek van het terrein ontving elk kind een kroningsbeker met een stuk chocolade waarop de inhuldigingskoets met de Koningin was afgebeeld. Het weder was tamelijk goed. Volgens de Petit Bleu hebben de loodsen te Vlissingen H. M. een fraai bewerkt model van een driemaster aangeboden, een stuk ter lengte van 2 M. De bijvoeging dat H. M. zeer ingenomen was met dit geschenk, zou doen vermoeden, dat hier een uitzondering is gemaakt op den regel dat H. M. geen geschenken aannam. Amsterdam. Heden avond wordt aan den burgemeester eene serenade gebracht, morgen een aan den hoofdcommissaris van politie. Boedapest. De beide kamers kwamen in buitengewone zitting bijeen. Ten teeken van rouw waren allen, ook het publiek, in het zwart gekleed. De voorzitter vertolkte de diepe smart der geheele natie en stelde voor om de zitting te schorsen tot den derden dag na de begrafenis, voorts om 30 dagen rouw te dra gen en een adres van rouwbeklag aan den koning te richten. Zonder hoofdelgke stemming werd daartoe besloten. Weenen. Volgens een gerucht zullen de mogendheden bij Zwitserland aandringen meer voorzorgen te nemen bij het verlecnen van asylrecht aan Italiaansche revolutionnairen. De beurs was heden gesloten. De beurscom- missie vergadert heden voor het nemen van verdere besluiten. Londen. Volgens bericht aan de Times uit Manilla is de verovering van Luzon door de opstandelingen bijna volkomen. Zij bezetten nagenoeg het geheele eiland behalve Manilla, Cavite en een klein deel van de provincie Albay. Naar de Standard uit Kandia verneemt zon den de admiraals gelgkluidende telegrammen aan hun regeeringen waarin zg aandringen op onmiddellijke verwijdering der Bashi Bazoeks van Kreta en op terugroeping der Turksche troepen en autoriteiten. Verder vragen zg de benoeming van een gouverneur-generaal, wijl de Kretenzers daarvan afzien. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Maartdag 12 September. Rotterdam. Bericht van den make laar H. van Randwijk). Ter markt van heden was de stemming vaster, ook voor meel. Zaterdag 10 September. Antwerpen. Tarwe hooger. Amerikaanseb roode no. 2 fr. 16. Parijs. Tarwe kalm; loop. md. fr. 21.20. Pest li. Tarwe 15 kr. hooger. Zaterdag 8.68 fl. Vrgdag 8.48 fl. Berlgn. De kooplust had hier aanvankelijk, naar aanleiding der uit het buitenland gemelde verbetering, de overhand en de aanmerkelijk verhoogde vraagprgzen werden ingewilligd. Nadat in de vraag eenigszins was voorzien werd de stemming flauwer, maar er bljjft toch voor tarwe en rogge eene prijsverbetering van ca. mk 1!/ï te constateer en. New-York dis. 68 vorigen dag 69. Chicago 627/si 63 r/8. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 13 Sept. Middelburg. Raadhuis l1/* u. Bek ram men dgken afgesneden gedeelte van voormalige Middelburgsche haven. Vrijdag 16 Sept. Vlissingen. Raadhuis. Levering 150.000 trottoirklinkers. Bestek en inlichtingen bg 'len gemeente-bouwmeester. Vrgdag 23 Sept. Middelb urg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur. Het uitvoeren van buitengewone herstellingen aan de havenwerken te Veere, behoorende tot de zee- en oeverwerken in de provincie Zeeland. (Raming f 6650.) Aanwij zing 16 September. Algemeen Overzicht. Alweer is het eerste woord dat ons uit de pen moet een van afschuw over een vreese- lijke misdaad. De lange lijst van hoogge- plaatsten, die in onzen tijd onder moordenaars handen vielen, moet wederom worden uitge breid en wel met den naam van Oostenrijks keizerin. De ongelukkige vrouw, zeker wel de onge lukkigste van allen die een troon tot zetel hebben, is uit haar lijden verlost, en heeft niet meer de wereldrond te reizen, om verstrooiing te zoeken voor alles wat haar drukte, om de rust te vinden, welke zg op éen plaats niet vinden kon. En al moge het voor haar wellicht een wel daad zijn zoo snel te scheiden uit het leven, voor de wereld is de gepleegde moord er niet min der afschuwelijk om. Eer zou men zijn veront waardiging nog voelen klimmen voor den man, die zelfs deze vrouw niet ontzag, en geen eerbied toonde, noch voor de vreeselgke kwaal waarmede haar geslacht is belast, noch voor den rouw over zoo groote rampen als deze vorstin troffen en haar de aarde maakten tot een levend graf, waar zij eenzaam ronddoolde- Maar door zoo te spreken, zou men den schijn aannemen alsof men menschelijke eigenschap pen, menschelgk gevoel zou zoeken bij die vreeselijke verdoolden, die rondloopen met de moordwapens, waarmede zij, zonder overleg of vast plan, bedreigen al wat hoog staat. Dat nu ware verkeerd. Onze, volgens velen zoo overspannen tijd heeft, gelukkig maar aan een uiterst klein getal, menschelijke wezens de rede ontnomen, en al wat menschelijk is. Slechts sporen big ven daarvan over, helaas te veel om de maatschappij bet recht en de gelegen heid te ontnemen, zich behoorlij k te verdedigen. Niets natuurlijker, dan dat ook heden weer een wraakkreet klinkt uit diep geschokte ge moederen. En tochwat zal de maatschappij doen tegen hen, die, oven gevaarlijk als een amokmaker of een dolle hond, juist als dezen, hun ontaarding eerst toonen als het te laat is en nieuwe offers zijn gevallen. Maar hoe diep geschokt de wereld ook moge zijn, stilstaan doet zij nooit, en zeker kunnen wij heden onze aandacht niet alleen bepalen tot deze misdaad. Een ander deel der aarde eischt de opmerk zaamheid. In Engeland toch toont men zich even ver rast als ongerust over de bezetting van Fashoda door een blanke macht. Dat deze tgding de Engelschen verrast, is ons een verrassing. Maanden en maanden lang is er sprake geweest van de geheimzinnige expeditie van Marchand, welke nu eens ver nietigd heette, dan weer werd waargenomen, snel den Nijl afzakkende, volgens enkelen zelfs Khartoum bedreigende. En zoo stellig werd aangenomen, dat Fas hoda bezet was door Europeanen, die van de Westkust van Afrika door het gebied van den Congo waren getrokken, dat de Fr. Z. in het midden dezer week een kaartje gaf, waarop deze plaats was aangeteekcnd als bezet door den Franschman Marchand. Ook ons scheen, in verband met, alles wat men de laatste maanden vernomen had, de aanwezigheid der Franschen te Fashoda aller minst een opzienbarend iets. Maar voor de Engolschen was het bericht drie dagen later een groote verrassing. En de zenuwachtigheid van den opperbevelhebber, generaal Kitchener, was zoo groot, dat hij ter stond allen journalisten last gaf Soedan te verlaten en naar Neder-Egypte terug te keeren. Een dom bevel, omdat de Birdar pas een paar dagen vroeger had getoond de kunst niet te verstaan om de wereld vlug in te lichten, daar de pers de regeering weer heel wat voor was. Daarvan zal niemand den generaal een grief maken. De nieuwsdienst eischt eveDgoed des kundige leiding als bv. de geneeskundige dienst te velde. Maar juist daarom is het jammer dat de deskundigen verwijderd worden. Maar hoe het zij, de verslaggevers moeten terug en vermoedelijk zal men nu wel eenige dagen op meer nieuws moeten wachten. Voor het oogenblik weet men alleen dat kort vóór den val van Omdnrman de Khalief bericht ontving, dat Fashoda door een blanke maebt was bezet Hij zond twee zijner booten op kondschap uit. Deze vonden, naar de ka pitein mededeelde, de plaats werkelijk bezet door blanken, die de booten zoo beschoten, dat de gezagvoerders besloten terug te keeren, daar zg vele dooden en gewonden hadden. Zij zakten toen den Nijl weer af en vonden dat Omdurman sedert door de Engelschen vero verd was. Aldus boven en beneden strooms vijanden hebbende, gaf de bevelhebber zich over aan de troepen van den Sirdar en deed verslag van zgn ervaring. Bg onderzoek werden in de booten projectielen gevonden welke bij Fashoda de schepen hadden getroffen. Men meende daarin Fransch fabricaat te vinden. Het verdient opmerking dat de Times dezer dagen een bericht had dat majoor Mac Donald uit Oeganda naar dit deel van den Bovennijl oprukte, zoodat het mogelgk is dat de blanken te Fashoda vrienden en geen mededingers der Engelschen zijn. Maar voor alle zekerheid is de torpedo- flotilje den Witten Nijl opgestoomd. Het is te vreezen, dat deze zaak weer tot heel wat gehaspel en dreigende woorden zal leiden, eer het conflict in der minne wordt geschikt. Maar toch is dit laatste het eind van het liedje. Beknopte Mededeelingen. De verkiezingen van de eerste trap voor den Pruisischen Landdag zullen plaats hebben in de eerste helft van October. In vele dis tricten maken de socialisten zich gereed aan den strijd deel te nemen. Volgens een bericht nit Rome heeft de brief van kardinaal Langénieux in Duitschland een slechten indruk gemaakt, vooral op keizer Wilhelm. Deze zou op zijn reis naar het Oosten van zijn ontstemming doen blijken. Gelijk men weet bevatte deze brief een geruststelling voor Frankrijk, dat 's keizers reis naar Palestina niet zou leiden tot een benadeeling van Frank- rijks positie als beschermer van de christenen in het Oosten. De Spaansche senaat heeft by zitten en opstaan het vredesprotocol goedgekeurd en daarmede den afstand der kolonies. In de kamer heeft Canalejas de houding der marine in den oorlog ter sprake gebracht. In zgn antwoord bevestigde de minister van marine de bekende lezing van het vertrek van Cervera uit de haven van Santiago. De ad miraal had geseind, dat hg geen kolen en levensmiddelen meer had en daarom de schepen zou vernielen, opdat ze niet in handen van den vgand zouden vallen. De regeering had daarop geantwoord, dat het beter was weg te stoomen en den strgd te aanvaarden. Generaal Blanco, had daarop Cervera last gegeven te vertrekken en zolf den datum voor bet wegstoomen bepaald. De minister heeft verder getracht de terug roeping van het eskader-Camara te rechtvaar digen door te beweren, dat dit noodig was met het oog op de paniek in de Spaansche kust steden, waar men de verschgning van de Amerikaansche vloot duchtte. De Spaansche pers laat zich zeer bitter uit over Portugal, in verband met het voor nemen de Delagoa baai aan Engeland af te staan. In Boelgarge wordt de minister van oor log Ivanofl" door generaal Paprikoff vervangen. De beteekenis daarvan is niet duidelgk. Van Kreta komen nog steeds bijzonder heden over de moorden. Men noemt een steeds grooter aantal slachtoffers, maar de waarheid is moeilijk te ontdekken. Nieuwe ODlusten worden niet gemeld. Van verschillende zgden komen berichten over versterkingen welke naar het eiland gaan. Het wordt bevestigd dat de keizer van China de volgende maand naar Tientsin gaat. Hij zal daar ook de Europeesche nederzettin gen en de consnlaten bezoeken. Het is thans officieel dat Li-Hung-Chang als lid van het Tsung-li-Yamen is afgezet, wyi de keizer zgn diensten als lid van dat college niet langer noodig had. Wat zonde van de dubbeltjes, die door Europa besteed zijn, om dezen Chinees gunstig te stem men Maar er is nog éen kansje. Mon vermoedt dat Li-Hung-Chang zyn ander ambt, dat van oudste groot-secretaris, zal be houden. Het Anglo-Egyptische kameelkorps heeft bij de vervolging van den Khalief diens voor naamste vrouw gevangen genomen. Mac Kinley heeft besloten een commissie te benoemen, om een onderzoek in te stellen naar de beschuldigingen, ingebracht tegen den minister van oorlog, generaal Alger. Ook onder de Amerikaansche troepen op Porto Rico, is de gele koorts uitgebroken. De moord op de keizerin van Oostenrijk, Een vreeselijke tijding heeft Zondagochtend de wereld met ontzetting vervuld, en vooral in drie landen een hoogst pijnlgken indruk gemaakt. Keizerin Elizabeth van Oostenrijk is Zaterdag namiddag te Genève door een Italiaansch anarchist vermoord. De moord. De keizerin, die, gelijk men weet, sinds jaren door een ernstig zenuwlijden is aangetast en bovendien een hartkwaal heeft, zocht nu, geiyk gewoonlijk, door reizen in den vreemde afleiding voor haar lichamelgk leed. Sedert eenige dagen vertoefde zij in Zwit serland, waar zg met haar beweeglgke natuur verschillende uitstapjes ondernam. Zaterdag was een tochtje op het meer van Genève aan de orde, waartoe H. M. zich met een paar leden van haar gevolg naar de aanleg plaats begaf. In de nabijheid daarvan trad een ma* op moD sterachtig schandaal in de politieke en in de financieele wereld. Hoe monsterachtig dat schandaal was, is alleen bekend bij zulke ver trouwde agenten, als ik was. De eer en de positie van vele groote staatslieden in Frank rijk stond op het spel. Gij hebt wel eens een kegelspel zien staan, alle negen even recht standig, deftig en pedant. Daar komt de bal van verre aan en pop, pop, pop, daar liggen de negen kegels op den grond. Stel u nu de grootste mannen in Frankrijk voor als die negen kegels en dien Monsieur Caratel als de bal, die men uit de verte ziet aankomen. Als hij kwam, dan was het voor allemaal pop, pop, pop en er werd besloten dat hij niet zou aankomen. (Wordt vervolgd.) 3. Uit het Engelsch. VAN A. CON AN DOYLE. Er werd geen adres opgegevenmaar er stond in-: „Mijn beste vrouw. Ik heb er veel over nagedacht, maar ik vind het al te hard om u op te geven. Ik tracht er tegen te stryden, maar het komt altijd weer terug. Ik zend u eenig geld, dat gij in EDgelsche ponden kunt inwisselen. Dit zal wel genoeg zijn om u en Lizzie den Oceaan te doen oversteken. Gy vindt te Southampton de boot uit Ham burg, die is heel goed en goedkooper dan de Liverpoolsche. Als gy hier komt en afstapt ia het Johnston Huis zal ik trachten u te laten weten waar wjj elfeaar kunnen vinden; maar ik heb het nog heel moeielijk en ben niet heel gelukkig, daar ik bet ftoo bard vind om u beiden op te geven. Dus verder voor het oogenblik niets meer van uw liefhebbenden echtgenoot James Mc Pherson." Een tydlang meende men dat die brief zou leiden tot de opheldering der zaak, te meer daar het bekend werd dat er een passagier, die sprekend op den vermisten conducteur geleek, onder den naam van Bummers gereisd had op de Hamburger boot Vistula, die den 9den Juni van Southampton vertrokken was- Juffrouw Mac Pherson en haar zuster Lizzie Dolton staken over naar New-York, en bleven drie weken in het Johnston Huis, zonder iets van den vermisten man te hooren. Het was mogelijk dat het een of andere onvoorzichtige courantenbericht hem gewaarschuwd had dat de politie die vrouwen gebruikt had als een lokaas. Hoe het zy, hy schreef niet en kwam niet en de vrouwen waren genoodzaakt onver richter zake naar Liverpool terug te keeren. En zoo bleef de zaak onopgehelderd tot het jaar 1898. Hoe oDgeloofelijk het moge schij nen, er lekte in die acht jaar niets uit dat eenig licht verspreidde over het zon derlinge verdwijnen van den extra-trein, met monsieur Caratal en zgn reisgenoot. Een on derzoek naar het verleden dier beide heeren bracht alleen aan het licht, dat monsieur Ca ratal bekend was als financier en politiek agent in Amerika, en dat hij op reis naar Europa veel ongeduld aan den dag had gelegd om Parys te bereiken. Zgn reisgenoot, die op de passagierslijst ingeschreven stond als Eduardo Gomes, was driftig, sterk en lomp van aard. Hij had echter blijken gegeven van groote ge hechtheid aan monsieur Caratal, en daar deze een zwak, nietig persoon was, gebruikte hij hem als helper en beschermer. Ik moet er bijvoegen, dat er uit Parijs geenerlei bericht kwam aangaande het doel van de overhaaste reis van den heer Caratal. Dit zijn al de ge gevens over de zaak, tot aan de openbaarma king in de Marseiller couranten, van de beken tenissen van Herbert de Lernac, ter dood ver oordeeld wegens moord op een koopman, ge naamd Bonvalot. Deze bekentenis luidde als voJgi „Het is niet uit grootspraak of trots dat ik deze inlichtingen geef, want als ik dat be oogde, kon ik tallooze door mg bedreven daden opnoemen, die even schitterend zgnmaar ik doe het, opdat zekere heeren in Parijs mogen begrijpen dat ik, die in staat ben te zeggen wat er met monsieur Caratal gebeurd is, ook kan vertellen in wiens belang en op wiens verzoek de misdaad begaan was, tenzg de gra tie, die ik verwacht, spoedig komt. Weest gewaarschuwd, heeren, voor het te laat isGg kent Herbert de Lernac, en gg weet dat hg even vlug is met zijne daden als met zijne woorden. Haast u, of gij zijt verloren „Voorloopig zal ik geen namen noemen wat zoudt gij zeggen als gij de namen wist maar ik zal u vertellen hoe knap ik het deed. Ik was toen trouw aan mgu lastgevers en ongetwijfeld zullen zg mg thans getrouw zijn. Ik hoop het en totdat ik overtuigd ben dat zij mg verraden hebben, zullen die namen, die heel Europa in hevige be roering zullen brengen, niet genoemd wor den. Maar op dien dag neen meer zeg ik niet! „In éen woord er was in het jaar 1890 een berucht proces in Parys, in verband met een

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2