BUITENLAND. gebracht en spoedig nadat hij hetzelve verliet, leverde hij tegen de geesten een aanklacht in. De vier aangeklaagden werden ieder tot vijf pond sterling boete en 10 pond sterling schade vergoeding veroordeeld, daar zy door hun lichtzinnige scherts de gezondheid des armen koetsiers voor altoos geschaad hadden. De wbiskey-beschuitjes zijn de uitvinding van een bakker uit New-York, die meer onder nemingsgeest dan geweten bezit. Deze koekjes namelijk verkoopt hij aan schoolkinderen, die ze graag lusten en niet weten, dat ze zoo schadelijk voor jeugdige gestellen zijn. Een jongetje van acht jaar, die er eenige van opgepeuzeld had, moest naar een hospitaal gedragen worden, daar hij telkens op de straat viel. De moeder werd geroepen en vertelde den doctoren, dat haar kind 's nachts veel droomde en heftig schreeuwde. Na een grondig onderzoek werd de bakker ontdekt, en de koekjes bleken gelei en alcohol te bevatten. De naam van den bakker is thans door geheel New-York bekend gemaakt. (Maandbl. t. Verv.) Beknopte Mededeelingen. De ernstige toestand in Spanje geeft aan leiding tot verschillende geruchten, welke uit de Fransche grensplaatsen worden geseind. Men verwacht den val van het kabinet of een ontbinding der Cortes. Men gelooft echter dat deze laatste maatregel den val van Sagasta slechts zal kunnen verhaasten. De berichten van Kreta moeten altijd met een beetje voorbehoud worden aanvaard, vooral het volgendeop de protesten van het uit voerend comité zouden de admiraals hebben verklaard, dat zij aan hun regeering zullen voor stellen beslissende maatregelen te nemen, en daartoe een gouverneur te benoemen en de Turksche troepen te verwijderen. Vrijdag werd over den toestand te Kandia geseind dat vele Engelschen gedood en gekwetst zijn, zoowel burgers als matrozen en soldaten. De Moslems schreeuwden langs de straten „dood aan de Engelschen". Men neemt op grond van vele feiten aan, dat de beweging door de Mohammedanen was voorbereid. Des nachts werd de stad met de zoeklichten der oorlogsschepen bestraald. De Russische bevelhebber heeft versterking van troepen en schepen gevraagd, ook met het oog op het gevaar, dat te Rhetymo on lusten ontstaan. Indien er geen verwarring in de berichten bestaat, dan is niet alleen de Engelsche vice- consul te Kandia, maar ook de Engelsche consul te Kanea vermoord. Er zijn weer een paar honderd vluchtelingen van Kreta aan den Pireaus aangekomen. De verhalen over de moordpartij op de Christenen, waarin zoo het heet 200 personen omkwamen, wekken groote opwinding. Dat T.i-Hung-Tachang zijn hooge positie heeft verloren, wordt bevestigd, de Dalziel- correspondent te Shangai noemt dit het resul taat van de bekende stappen van sir Claude Mac Donald, den Britschen ambassadeur. Hij voegt er bij, dat ook Ching-ksin, de eerste Manchoe van den raad van finantiën een erge Russenvriend, zijn plaats in het Tsung- li-Yamen heeft verloren. Het Kleine Journal te Berlijn verneemt dat de keizer en keizerin-weduwe binnenkort naar Tientsin gaan om de vloot en een deel van het leger te bezoeken. Dat zou natuurlijk een ge- heele omwenteling in de Chineesche zeden zijn. Yan de Afridi's in de buurt van deKhy- berpas heeft men in Engeland betere berichten, welke de vrees voor nieuwe troebelen vermin deren. Wel hebben 10 gewapenden in de buurt van Kobat een strooptocht gehouden en eenige landbouwers vermoord. DREYFUS S. Een nota van Havas spreekt zoo beslist mogelijk tegen, dat een andere mogendheid (Duitschland of Italië) eenige stap heeft ge daan in de zaak-Dreyfuss. Na de indiening van het verzoek tot voorloopige invrijheidstelling van Picquart had het O. M. Labori medegedeeld, dat de zaak aan de orde zou komen in de zitting van Don derdag. Maar Labori zag of hoorde niets dan zenuwachtig gescharrel van de heeren van het ploiteerd worden, anderen niet meer. Er zijn er niet minder dan twaalf, die smalle spoortjes hebben, waarop trollies naar de hoofdlijn loo- pen. Die kunnen wij natuurlijk buiten bespre king laten. Behalve dezen zijn er echter nog zeven, die gewone lijnen hebben of gehad heb ben welke op de groote lijn uitloopen, teneinde hunne producten van de mon den der mijn naar het groote middelpunt der verspreiding te brengen. Op alle punten zijn die lijnen echter slechts een paar mijlen lang. Van de zeven behooren er vier tot kolenmijnen die uitgeput zijn, of ten minste tot schachten, die niet langer gebruikt worden. Dit zijn de Redganntlet-, Hero-, Slough of Despond- en Heartease mijnen, waarvan de laatste, tien jaar geleden, een van de voor naamste mijnen in Lancashire was. Die vier zijlijnen kunnen uit ons onderzoek gelicht worden, daar, ten einde mogelijke onheilen te voorkomen, de rails bij de hoofdlijn opgebro ken zijn, zoodat er geen verbinding meer bestaat. Nu blijven er nog drie andere zij lijnen over (a) naar de Carntonstok ijzermijn (b) naar de Big Ben kolenmijn (c) naar de Perseverance kolenmijn. Die van de Big Ben is niet langer dan een kwart mijl en loopt uit op een blinden muur, van kolen, die liggen te wachten totdat zij van den mond der mijn weggevoerd worden. Daar is niets gezien of gehoord van een extra-trein. parket. Aan het einde van de zitting, toen de rechters heengingen, meende men dat zij in raadkamer vertoefden, maar later bleek, dat zij naar huis waren. Een der rechters, naar de zaak ondervraagd, zeide niets van het verzoek te weten, en de president beweerde dat men niet had kunnen beslissen, wegens het uitblij ven van advies van het O. M. De Aurora laat vrij duidelijk doorsche meren dat Henry geen zelfmoord pleegde, en gebruikt den ook door ons gebezigden term van „is gezelfmoord." Hetzelfde blad ontkent beslist, dat Brisson zich zou hebben uitgelaten dat Dreyfuss schuldig was. Nog een mededeeling van de Aurore. Het blad biedt aan den naam te noemen van een Engelsch journalist, wien het volgende is over komen. In verband met geruchten dat een Engelschman in zijn blad brieven van Ester- hazy aan Schwarzkoppen zou openbaar maken, kwam Du Paty de Clam tot hem, met de vraag hoeveel hij hebben moest, om die onthulling na te laten. De journalist wees Du Paty de deurmaar deze bood daarop het kruis van het Legioen van Eerhetwelk de Engelschman door den invloed van generaal Boisdeffre zeker zou kun nen krijgen. Esterhazy is van Engeland overgestoken naar Ostende, maar weer naar Engeland terug- keerd. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. RECHTMATIG GEBRUIK VAN MACHT? Bij het vuurwerk op Dinsdag 11. was de pro vinciale stoomboot toegankelijk voor enkele uitverkorenen. Zoo waren o.a. door den heer Sturm, lid der commissie van feestviering, uit- noodigingen aan enkele particulieren gericht, om op de boot plaats te nemen. Vele niet-uitverkorenen deden de vraag waarom zij en wij niet Met grond. Met welk recht toch beschikt men over een provinciale boot ter genoegen van enkelen? Heeft hier soms een lid van Gedeputeerde staten, eveneens lid der feestcommissie, zijn ge zag en macht doen gelden Zoo ja, heeft Z. Ed. zich dan wel de vraag gesteld of hij hier rechtmatig gezag uitoefende Ook in vele andere gevallen is het beschik baar stellen van algemeen eigendom ten pleziere van enkelen steeds zeer hinderlijk voor niet- bevoorrechten. Daarop nu en dan in het openbaar de aan dacht te vestigen, kan niet anders dan goed werken. Terneuzen. X. Nog eens de grenskwestie- Zij, die eenigszins met den toestand in België bekend zijn, weten, dat het platteland in Vlaanderen en ook de steden, Gent en een paar andere gemeenten uitgezonderd, geheel staan ouder den invloed der clericale partij, en dat de geestelijkheid de kleine luyden ge bruikt om de groote lieden af te vaardigen naar de Provinciale staten, naar de volksver tegenwoordiging, naar den senaat (de leden der Eerste kamer worden in België door het volk benoemd) en voor al die bemoeiingen van de kleinen en van de grooten geene andere be looning vordert dan een beetje onderdanigheid, veel gehoorzaamheid en bovenal eene onbe grensde toewijding en vereering. Laat ons hierbij nog voegen, dat de leden van den gemeenteraad ten plattelande slechts gekozen worden, als zij personae gratae zijn op de pastorie en zij, die den toestand in de beide Vlaanderens, Antwerpen, Limburg en een deel van Brabant niet kenden, zullen er zich nu toch eene voorstelling van kunnen maken, hoe in die uitgestrekte landbouwende streek niets gebeurt dan bij de gratie Gods en met den wil van de geestelijkheid. Tegen dat feit valt niets in te brengen. Eene andere vraag is het, of die clericale regeering nadeelig is voor het volk Op stoffelijk gebied zeker niet. De geestelijkheid in de Vlaamscbe landen beeft zich zeer ernstig bezig gehouden met de bevordering van alle verbeteringen op landbouw gebied zij heeft den grooten stoot gegeven aan de invoering van verbeterde werktuigen, De Carnstok-ijzermijn-lijn was den 3en Juni den geheelen dag versperd door zestien wagens met hematite. Het is een enkel spoor en daar kon niets voorbij. De Perseverance-lijn heeft een breed dubbelspoor, waar veel verkeer is, want de mijn levert zeer veel op. Den 3en Juni is dit verkeer als gewoonlijk doorgegaan honderden lieden, waaronder een ploeg spoor wegarbeiders, waren aan het werk over die twee en een kwart mijl, die de geheele lengte van de lijn uitmaken en het is niet denkbaar dat een onverwachte trein daar langs zou kunnen gaan, zonder de algemeene aandacht te trekken. Ten slotte zij opgemerkt, dat deze zijlijn dichter bij St. Helens is dan het punt waarde machinist gevonden werd, zoodat wij alle reden hebben om te gelooven, dat [de trein hier voorbij was eer het ongeluk gebeurd is. Uit het uiterlijk of de verwondingen van John Slate is niets op te maken. Wij kunnen alleen zeggen dat, voor zoover wij zien kunnen, hij den dood gevonden heeft, door van de locomotief te vallen, ofschoon ik volstrekt geen antwoord weet te geven op de vraag waarom hij gevallen is, of wat er verder van de loco motief geworden is. Ten slotte vroeg de inspecteur zijn ontslag aan de maatschappij, daar hij zeer gekrenkt werd door de beschuldiging van onbevoegdheid in de couranten. Er verliep een maand zonder de maatschappij, noch de politie iets verder kwamen met hun verbeterde veekweek, verbeterde zuivelberei ding; zij heeft de landbouwers aangespoord tot samenwerking en heeft daardoor het stich ten van roomboterfabrieken en spaarkassen mogelijk gemaakt zij heeft het daarbij niet gelatenzij heeft zelf het voorbeeld ge geven en op de groote tentoonstelling te Brugge werd door een priester en eenige nonnekes onderwijs gegeven in de volmaakte wijze van zuivelbereiding. Alles samenvattende, kan van de geestelijk heid in de Vlaamsche provinciën van België getuigd worden, dat zij zich omtrent den land bouw en den landbouwer, de veeteelt en den veekweeker, de zuivelbereiding en de bijenteelt, kortom omtrent alles wat landbouw, tuinbouw en veeteelt betreft, zeer verdienstelijk heeft ge maakt. Daarbij heeft de Belgische geestelijkheid nog dit eigenaardige, dat zij van een pleziertje houdt en gaarne ziet, dat de parochianen zich als zij zich van hunne kerkelijke plichten gekweten hebben uitspannen en vermaken. Van daar, dat het in een Vlaamsch dorp des Zondags en op Heilige dagen recht pleizierig toegaat. De vroeg- ot hoogmis wordt door alle in woners bijgewoond velen bezoeken de vespers en het lof, maar daarna wordt er gebold, naar den gaai geschoten en gejast, alles onder het genot van vele pintjes bier, dat intusschen in sommige Vlaamsche dorpen, ondanks den roem, die van het Vlaamsche bier uitgaat, zeer slecht is. De geestelijkheid leeft in Vlaanderen heel anders als de dominé's in onze landbouwende gewesten met het volk meezij schikt zich naar den volksaard en doet dat zoo behendig, dat zij, al meelevende, een volkomen overwicht heeft gekregen. De grondeigenaars, de adel, kennen de kracht en den invloed der geestelijkheid en trachten daarom met haar op een goeden weg te blijven, want aan haar ontleenen zij hun invloed, en door dien invloed steunen zij wederkeerig de geestelijkheid, die streng voor de vrouwen en meisjes, toegevend voor de mannen, nauwlet tend op de kleine luyden, niet zoo nauw toe ziend bij de groote heeren, aller belangen weet te vereenigen, te bevorderen en te doen strekken tot vermeerdering van de algemeene welvaart en vooral van eigen luister en eigen macht. Uit de vereeniging van alle omstandigheden, die wij daar hebben opgenoemd zijn de boeren bonden geboren, vereenigingen van landbouwers, grootendeels pachters, en grondeigenaars onder de leiding van een of meer geestelijken. De grondeigenaars hebben belang bij de hooge pachtenom de pachters in de gelegenheid te stellen die te kunnen betalen, moeten de land bouwproducten duur betaald worden om deze duur te houden, moet de invoer van sommige gewassen belemmerd worden door hooge rech ten, moet vooral de invoer van vee zooveel mogelijk worden belet, en dewijl de regeering van België bij uitnemendheid clericaal is, d. i, in den invloed der geestelijkheid haar fonda ment vindt, heeft zij zich tot taak te stellen, den wil der boerenbonden zooveel mogelijk te belichamen. Dat kost veel moeite en veel strijd met de partijen, die een anderen koers uit willen, 't zij uit eigenbelang, zooals de slachters en veehan delaars, 't zij uit beginsel, zooals de socialise- ten en vrijhandelaars, maar in dien strijd zal de clericale partij, dank zij hare volgzame numerieke meerderheid, nog lang het overr wicht behouden en van een openen der gren zen, zooals wij, Noordnederlanders, die gaarne zagen, zal in jaren nog geene sprake zijn. De vorige week deelde ik een motie mede van de beenhouwers te Luik tegenover de be sluiten door de vereenigde boerenbonden te Leuven genomeH, thans geef ik weder twee tegengestelde meeningen, om daardoor zoo noodig nog duidelijker te doen uitkomen, dat bij een ferm optreden der Nederlandsche regee ring de gelegenheid schoon is, om tot een af doende regeling te geraken, die intusschen spoedig moet getroffen worden, wil men België niet voor goed gesloten zien voor den invoer van vee uit Nederland. In De Landbouwhet orgaan van den land- bouwersbond in Oostvlaanderen, lezen wij onder dagteekening van 14 Augustus Wat wij willen. „Hoe dikwijls hebben wij over deze zaak in ons blad gehandeld, hoe dikwijls in de verga- onderzoek. Er werd een belooning uitgeloofd en gratie toegezegd, ingeval van misdaad, doch die werden niet opgeëischt. Eiken dag opende het publiek zijn couranten, in de vaste over tuiging dat zulk een dwaas geheim toch een maal opgehelderd moest worden, maar de eene week na de andere verliep, zonder dat er eenige opheldering kwam. Op klaarlichten dag, op een Juni-middag in een dichtbevolkte streek was een heeletrein, met vijf menschen even spoorloos ver dwenen, alsof een toovenaar hen in de lucht had doen vliegen. Onder de vele veronderstel lingen die geopperd werden, noemde men ook heel ernstig de mogelijkheid dat er bovenna tuurlijke krachten aan het werk waren geweest en dat de heer Cataral iemand was, die onder een minder deftigen naam bekend was. Ande ren hielden zijn reusachtigen reisgenoot voor den misdadiger, ofschoon niemand precies wist te zeggen waarin zijn misdaad zou bestaan hebben. Onder de veronderstellingen die publiek ge maakt werden waren er een paar die verdien den de aandacht te trekken. De eene ver scheen in de Times, met de onderteekening van iemand, die in dien tijd nog al naam had als geleerde en die de zaak van een weten schappelijk standpunt beschouwde. Ik laat hier een uittreksel van zijn betoog volgen. „Het is een van de eerste beginselen der logice, dat wanneer het onmogelijke afgezon derd is, bet overblijvende, ofschoon onwaarschijn- deringen is de grenskwestie het voorwerp ge weest eener levendige bespreking? Nochtans hebben wij van de regeer ing nog het stelsel niet verkregen, dat wij zouden wen- schen toegepast te zien. Wij houden rekening met de belangen der verschillende streken; wij willen niet dat er een rechtvaardig belang gekrenkt zij, noch in het minst benadeeld worde. Wij houden rekening met de melkboeren ge lijk met die van de veehandelaars, van de land bouwers rond de steden, zooals die van de Kempen of van Hesbaye en met het oog op dit alles vragen wij een vast en gelijkvormig stelsel aan de grenzen, een maatregel gelijk voor alles, mager zoowel als het vet vee. En die maatregel herhalen wij nog eens, is die, door de landbouwers, toebehoorende tot de meest verschillende klasse en gewesten, op het onlangs te Leuven gehouden Boerencongres gevraagd, en luidend Het vet vee, van den vreemde komende, moet aan de grenzen worden geslacht. De grenzen zullen voor het mager vee gesloten blijven, maar het zal mogen binnen komen nadat het aan een onderzoek onderworpen is geweest en in gezonden staat is bevondenis te zeggen na eene ernstige quarantaine. Ziedaar, wat de meerderheid der Belgische landbouwers vraagt en aangezien de regeering nu in onderhandeling zal treden met de Ne derlandsche regeering, om te handelen over de grenskwestie, verhopen wij, dat minister de Bruyn ditmaal aan de landbouwers zal bewijzen dat hij minister van landbouw is en hij niet zal willen, dat de belangen van den landbouw voor andere belangen geofferd worden. De redding van den landbouw is in uwe handen minister De Brugne In het Handelsblad van Antwerpen vinden wij de volgende beschouwing: „In Holland zijn altijd besmettelijke ziekten zeggen de protectionisten. Wij antwoorden hierop met de statistieken, welke bewijzen dat, in ons land, op een kleinere veebevolking, de ziektegevallen veel talrijker zijn- Wat meer is, Holland is overbevolkt met vee. In België wonen daarentegen veel meer men schen. Waarom mogen die niet aan vleesch, aan melk, kaas en boter profiteeren van hetgeen Holland te veel heeft? De protectionisten hebben ons daarenboven altijd onder voorwensel van ziekte ook het Amerikaansche vee ontnomen, dat even als het Hollandsche vee, in groote malsche weiden, in de volle vrye lucht is opgegroeid. En zij protesteeren niet tegen den invoer van duizenden Engelsche peerden, die met hunne scherp uitstekende knoken, dikke manke pooten zwijmelend, schier bezwijkend naar het slacht huis waggelen, en zeggen, met een blik van medelijden voor hunne arme medemenschen Zie dat wordt goedkoop verkocht en zoo kan de werkman ook een stukske vleesch eten, Wij zouden aan zoo'n nieuwmodische philan- troop wel eens willen vragen, waarom hij zelf niet eens een stukske van dat „goedkoope vleesch" eet? Zou hij niet beter doen, door het toelaten van het goed gevoede, vreemde vee den werk man een stukske malsch rundvleesch te bezor gen, dan hem het vleesch voor te zetten van de uitgemergelde peerden, die hun leven sleten in bedompte Engelsche mijnen, in bedorven lucht, kolenstof en lampensmoor, en die zelfs in Engeland niet mogen geslacht worden, tenzij voor hondenvoedsel 't Is niet het vreemde vee, dat de groote con currentie op onze markt brengt, maar die peerden. Op onze markt die vroeger 6 tot 700 stuks slachtvee telde, zag men er nu dezer dagen 169. Maar daarentegen zag men er ook ruim 160 peerden. Men wil door het buitenhouden van het vreemde rundvee, onzen veestapel beschermen. Onze veestapelMaar België is geen kweek- Imdhet is echter een mestland, dat voedsel genoeg levert om het vee voor de slachtbank gereed te maken, en mest noodig heeft om zijne gronden te vetten, doch waar van onze eigene rassen weldra niet veel zou overblijven, als wij ze niet op gepaste tijden met het Hollandsch vee lieten kruisen. Weet ge wat? Zij, die denken dienst te be wijzen aan den Belgischen veekweek en aan de openbare gezondheid, dienen niemand meer dan de smokkelaars. lijk, de waarheid moet bevatten. Het is ze ker dat de trein Kenyon verlaten heeft en even zeker dat hij Barton Moss niet bereikte. Het is hoogst onwaarschijnlijk, maar toch mo gelijk dat hij op een der zeven zijlijnen is ge- loopen. Het is bepaald onmogelijk dat een trein loopt waar geen rails zijn en dus moeten wij onze onwaarschijnlijkheden bepalen tot de drie open lijnen naar de Carnstok ijzermijn, naar Big Ben en naar de Penservenance. Bestaat er een geheim genootschap van mijnwerkers een Engelsche camara, die in staat zou zijn om trein en passagiers te verdelgen Het is on waarschijnlijk, doch niet onmogelijk. Ik be ken dat ik geen andere oplossing weet te be denken. Ik zou der maatschappij stellig aanra den om al haar aandacht te wijden aan die drie lijnen en aan de werklieden aan het einde daarvan. Een nauwkeurig onderzoek in de uitdragerswinkeltjes in die buurt zoumisschen iets aan het licht kunnen brengen." Dit geschrift van zulk een man wekte groote belangstelling en een sterke op positie van hen die het een schandelijke aantijging noemden tegen de fatsoenlijke brave arbeidersklasse. Het eenige antwoord op deze critiek was een uitdaging aan de tegenpartij, om met een betere verklaring voor den dag te komen. In antwoord hierop ver schenen er twee andere in de Times. De eene veronderstelde dat de trein gederailleerd, van den dijk gestort en verongelukt was in het Dat is eene broodwinning, die op de gren. zen in vollen bloei is, hoe streng ook de ver. bodsmaatregelen mogen zijn. Gesmokkeld wordt er altijd. En wees zeker, dat er, wanneer de grenzen gesloten zijn, on danks de beste voorzorgen veel meer ziek vee in het land komt, dan wanneer de invoer toe gelaten is. Dit weet in Antwerpen iedereen en wij zelf, die deze regelen schrijven, wij zegden het reeds vroeger zagen meer dan eens bij onze uit stapjes op de Beneden-Schelde heele stoomboo- ten met smokkelaars van Hansweert naar Walzoorden overzetten. De geweer- en pistoolschoten, die nu op dit, dan op dat punt der grenzen tusschen douaniers en smokkelaars gewisseld worden, zijn de klin kende en dikwijls bloedige bewijzen van de waarheid onzer woorden." 't Geen het Antwerpsche Handelsblad schreef is volkomen waar. Ellendige paarden worden uit Engeland inge voerd voor de slachterijen en goed slachtvee wordt stelselmatig geweerd. Gesmokkeld wordt er in het groot, en, wordt gesmokkeld vee aangehouden,'t wordt pu bliek verkocht om te dienen voor fokvee! De grenzen blijven gesloten om besmetting te voorkomen en doorloopend is de be smetting onder het vee in België veel alge- meener verspreid dan in Nederland. Dat alles is waar; de Belgen zelf bevestigen het l Wanneer dus de Belgische regeer ing, om hare vrienden te believen, den wil der boeren bonden ten uitvoer legt, dan wordt het tijd, hoog tijd, dat Nederland door maatregelen van weerwraak de Belgische industriëelen, slachters, veekoopers en vrijhandelaars op zijde tracht te krijgen om de boerenbonden tot rede te brengen. Daardoor zal «en strijd geboren worden, ge paard wellicht met groote verbittering, maai de uitslag van dien strijd kan niet twijfel achtig zijn, dewijl Nederland daarbij weinig of niets, België daarentegen zeer veel te verliezen heeft. Late daarom ieder, die belang heeft bij den bloei van onze veeteelt, medewerken, om de regeering aan te sporen tot maatregelen, die spoedig moeten genomen worden, wil het niet voor altijd te laat zijn. Aardenburg, 4 Sept. 1898. G. A. VORSTERMAN VAN OYEN. Burgerlijke Stand. Van 3—10 September. Vlissingen. Ondertrouwd: M. J. Eekman, im. 20 j. met H. Ravia, jd. 20 j. P. Oppenneer, im. 23 j. met J. de Doelder, jd. 25 j. Getrouwd: J. H. B. Dolmans, jm. 26j.met J. P. Launsbacb, jd. 24 j. BevallenM. A. Vandierendounck, geb. Laforce, z, J. Heijkoop, geb. Zegelaar, z. J. J. Bijleveld, geb. Den Boer, z. H. W. van den Buuse, geb. De Waal, d. J. S. Gazan, geb. Dikkenberg, d. C. P. de Buck, geb. Fruytier, z. C. C. Vroome, geb. Vandenhauwe, z. A. M. Louwerse, geb. Waller, z. J. M. Potters, geb. Kooman, d. A. V. S. Maes, geb. Aspeslagh, z. C. M. Krijger, geb. De Koster, z. N. R. Calcoen, geb. Calcoen, d. J. E. Brouwer, geb. Buiterijs, z. G. H. van den BergeD, geb. Goebertus, z. (levenl.) OverledenG. Dehenauw, man van C. I. Beijé, 64 j. L. Bostelaar, z. 6 m. C. J. H. M. Kemeling, d. 3 m. W. Muller, man van M. Platschart, 53 j. J. J. van den Bovenkamp, ongeh. z. 18 j. W. Lindhout, z. 6 w. S. P. F. van der Meer, man van C. P. J. Siegers, 29 j. S. A. Luitwieler, z. 2 m. A. M. Bertijn, d. 3 w. D. Step, z. 6 w. M. J. Geelhoed, z. 23 m. A. Mudde, z. 3 m. P. S. Torenvliet, d. 2 w. J. F. van Gelderen, z. 5 m. J. M. L. Liefbroer, z. 4 j. Goes. BevallenJ. Flipse, geb. Van Leerdam, d. P. A. Harinck, geb. Verrijzer, d. J. Hageman, geb. Pikkaard, z. M. Huijgens, geb. Janvier, z. D. E. de Coninck, ge'b. Polfliet, z. T. de Kubber, geb. De Nooijer, d. Vcrkoopingen eu Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plust». Voorwerpen. Informatie?. 12 Sept. N.&St. Jooal., Verh. Bouwl. enz., Tak. 14 Middelburg, Inboedel, Wisboom Ver «tegen 14 O. Sonburg, Woning, Loeff. 15 't Zaud, Villatje, Loeff. 10 N. St. JoobL,Mutsaards enz-, De Vos. 20 Ritthem, Tol (verp.), Secretarie. 21 B Tholen, Hofstede, Maris Jr. Kanaal, dat gedurende vele mijlen evenwijdig met de spoorlijn loopt. Dit werd echter weer verworpen door de bekendmaking dat het kanaal veel te ondiep was om zulk een groot voorwerp te verbergen. De tweede schrijver vestigde de aandacht op het taschje, de eenige bagage welke de reizigers bij zich schenen te hebben en waarin wellicht de een of andere ontplofbare stof ver borgen was geweest. Het was, echter zoo on- geloofelijk dat een heele trein in de lucht zou gevlogen en tot stof vergaan zijn, terwijl de rails ongeschonden bleven, dat zulk een ver klaring als een grap beschouwd werd. Het onderzoek was bijna opgegeven, toen er een nieuw en hoogst onverwacht voorval plaats had, dat verwachtingen op wekte, die echter nooit vervuld werden. Dit was niet meer of minder dan dat juffrouw Mc Pherson een brief van haar man kreeg, die de condueteur was geweest op den verloren trein. Die brief, gedateerd 5 Juli. 1890 en ver zonden uit New-York, werd ontvangen den 14den Juli. Er verrees eenige twijfel aan zijn echtheid, maar juffrouw Mc Pherson was zeker van het schrift en het feit dat de brief een som van honderd dollars in vijf dollarsbriefjes bevatte, was op zich zelf voldoende om alle gedachten aan bedrog uit te sluiten. (Wordt vervolgd.) Stoomdrukkerij D. G. Kröber Jr. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 6