BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. Burgerlijke Stand. Eindelijk is het lang verbeide oogenblib aan gebroken, waarnaar duizenden en nog eens duizenden reikhalzend hebben uitgezien. Ook in de dichte drommen kijkers, als levende hagen ter weerszijden van den te volgen weg geschaard, komt beweging. De politie-maatregelen zijn uitmuntend en de orde wordt geen oogenblik verstoord, niet tegenstaande de groote geestdrift onder het publiek. Tusschen het kanongebulder en het gebim- bam der klokken doet zich de muziek hooren. Het Wilhelmus wordt gespeeld, de tamboers slaan den roffelgeweren worden gepresenteerd en het nabij het station opgestelde eerevendel stelt zich in positie. Hare Majesteiten zijn in het bekende fraaie ivoorkleurige statierijtuig gestegen. De stoet zet zich in beweging en statig en langzaam schrijdt hij voorwaarts. Een gegons van stemmen, eerst onduidelijk, maar later zich oplossende in den jubelkreet leve de Koningin! klinkt uit de opgepakte menschen. Hoeden worden in de lucht geworpen, met zakdoeken en oranje wordt gewuifd en van mond tot mond, straat in, straat uit, weer galmt het: Leve Koningin Wilhelmina. Het volk is als geëlectriseerd, vol geestdrift voor zijne koninginnen. Lief, minzaam buigend en wuivend met haar zakdoek, neemt Koningin Wilhelmina deze huldebetoogingen van haar verheugd volk aan en zoo trekt de stoet voort, overal op gelijke wijze gegroet. Een donderend hoerah werd overgenomen van de tribune voor het huis van den heer Ver- brugge door die der journalisten en plant zich voort naar de verdere tribunes en langs de dichte menigte. Het is een geweldig aangehouden geluid van geestdrift. De journalisten heffen het Wilhelmus aan. De Koningin, den zang hoorende, groet met gratie. In het Voorhout defileerden talrijke corpo- ratiën van werklieden- en andere vereenigin- gen met hunne banieren en de staf muziek der Vlaardingsche schutterij. Op de Koningsbrug Balueerden de daar zich opgesteld hebbende oud-militairen, ridders der Militaire Willemsorde, onder leiding van gene raal Romswinkel, de grootmeesteres hunner orde. (Men zie verder het bijvoegsel Madrid. Derepublikeinsche, de Carlistische en de conservatieve minderheden besloten zich in de kamer te onthouden bij de beraadslaging, om niet aansprakelijk te zijn voor de daden der regeering. Zij zullen hun gedrag in een manifest bekend maken. De ministerraad betreurt die houding. Londen. De Times bevestigt het sluiten van een verbond tusschen Engeland en Duitsch- land, maar zegt dat het geen of- en defensief verbond is. Hetzelfde blad verneemt uit Kandia, dat 800 Christenen vermoord zijn. De BaBhi boezoeks en de Turksche troepen plunderen de stad. Ongeveer 600 man iuternationale krijgsmacht in de stelling der Engelschen op de wallen TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 10 Sept. erooskerke (W.) voorz. Landbouw- vereeniging. Levering van 50.000 Kg. Duitscb Thomas-slakkenmeel. Dinsdag 18 Sept. Middelburg. Raadhuis 11/a u. Bekiam- men dijken afgesneden gedeelte van voormalige Middelburgsche haven. Vrijdag 16 Sept. VlisBingen. Raadhuis. Levering 150.000 trottoirklinkers. Bestek en inlichtingen bij den gemeente-bouwmeester. Vrijdag 23 Sept. Middelb urg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur. Het uitvoeren van buitengewone herstellingen aan de havenwerken te Veere, behoorende tot de zee- en oeverwerken in de provincie Zeeland. (Raming f 6650.) Aanwij zing 16 September. Donderdag 29 Sept. Cad zand. Kantoor secr.-ontv. waterschap Tienhonderd en Zwarte. Maken zinkwerk en steenbestorting. Raming f 11.919. Aanwijzing Vtrkoopingen en Verpachtingen in Zeelaud. Datum» Fluts» Voorwerpen. Informatie». 12 Sept. N.Sc St. Joosl., Verh. Bouwl, enz., Tak. 14 Middelburg, Inboedel, Wiaboom Verstegen 14 O. Souburg, Woning, LoefF. De Koningin moeder zond den burgemeester van Amsterdam een dankbetniging voor het nationaal geschenk. Zij uit daarbij de hoop dat het tot zegen voor velen moge zijn en een gedenkteeken voor de liefde en de trouw van het Nederlandsche volk voor haar. De koningin schonk f 10.000 aan de alge meen e armen der hoofdstad. Tijdens de feesten waren zeer vele zeil en atoomyacbten van voorname vreemdelingen te Amsterdam aanwezig. O. a. een yacht van Rothschild met lord Roseberry als gast. Het vroegere hoofd der Londensche politie, thans lid van het parlement, Howard Vincent, heeft in een brief aan den hoofdcommissaris van politie zijn warme hulde betuigd voor de genomen maatregelen en over de beleefdheid en tact waarmede de inspecteurs en de optraden. voor de verkiezing van eeu lid van den gemeenteraad van Middelburg, kiesdistrict II, slechts éen candidatenlijst in geleverd, waarop is geplaatst de heer C. J. J. A. van Teljlingen. Deze lijst was geteekend door de volgende kiezers: M. S. de Zeeuw, C. van Karssen, G. H. C. J. Frederiks, H. Gort, A. Leijnse, G. J. den Hollander, J. de Vos, W. Heyboer, A. Keiser, Jeras, B. van Hoek, J. B. de Leeuw, A. dë Kam, J. D. de Leeuw, J. A. Steinz, J. Lato, C. W. Dhuy Fzn., Ph. Boudewijnse, F. A. Boasson, J. H. S. de Hoogb, C. H. J. van Benthem Jutting, J. J. v. d. Harst Lz-, L. E. Hendrikse, G. Robijn, Joh. van Randwijk, J. Goethala en G. J. Rutgers. Het voor de candidaatstelling vereischte aan tal onderteekeningen bedraagt vijftien. Ingevolge de wet verklaarde de burgemees ter te vier uur dat, aangezien slechts éen per soon candidaat is gesteld, tot lid van den gemeenteraad voor het kiesdistrict II is be- noomd de heer C. J. J. A. van Teylingen. Goes. Voor het toelatingsexamen voor de burgeravondschool hadden zich 16 candidaten aangemeld. Daarvan slaagden P. Mange, J. Goedbloed. D. Boone, P. A. Reijerse, J. Wolfers, I. Rooze, J. A. Boel, G. Kosten (amb. school), allen van Goes en L. Beenhakker van Kloetinge, D. Beun van Colijnsplaat en J. Augustijn van 'a-Heer Arendskerke. ATJEH. Het Hbld. ontving het volgende telegram uit. Batavia: De colonne van kolonel Van Hentsz behaalde groot succes door het gevangennemen van Toekoe Bint ara Gloempang Pajong, de vrouw van Toekoe Bintanga Pekan en Potjoet Disam- bong, allen zeer voorname Atjehers. Voorts gaven zich de hoofden van Troesep, Erou, Moesa en Langien over. 't Wordt haast overbodig nog aan een bui tengewone oproeping te denken. In al deze landen is de binnenlandsche vrede zoek en heeft of wacht men de hevigste debatten. Een paar maal hebben wij de laatste dagen melding gemaakt van wat in de Spaansche cortes voorvalt, en van de hevige debatten welke men daar hoort. Ook in de Hongaarsche kamer gaat het aller minst kalm toe. De oppositie toch verzet zich krachtig tegen de plannen der regeering ten aanzien van de economische verhouding tot Oostenrijk. Zij wil een volstrekte scheiding. Graaf Apponyi, die deze oppositie leidt, kwam op tegen den dwang, welke door de meerder heid dei- kamer wordt uitgeoefend. Hij beweerde dat de economische scheiding reeds bestaat, en dat het onmogelijk is dat beide deelen van de monarchie verdragen sluiten. Alleen wilde hij niet zoo ver gaan als Kos suth, die de absolute onwettigheid der regee- ringsdaden in het licht stelde. Onder groot rumoer op de banken der onafhankelijkheidspartij, namBanffy het woord, het reeds kortelijk door ons vermelde antwoord te geven. Hij zeide dat Kossuth de scheiding wilde, alhoewel deze in strijd was met de belangen des lands. De regeering kan dat standpunt niet deelen; wijl zij de band- having van de economische eenheid onmisbaar achtte. Voor het overige is het Oostenrijksche parlement tegen den 26sten bijeengeroepen, zoo zeide Banffy, en zoolang niet bewezen is, dat dit onmachtig is te arbeiden, is het ondoenlijk dat de Hongaarsche regeering van haar voor men doet blijken. Kossuth achtte dit antwoord ten eenenmale onbevredigend. De kamer heeft na een warm debat besloten, i stemming uit te stellen. De vergadering werd daarop tot heden ver- Algemeen Overzicht. De Europeesche pers neemt de gebeurtenis sen ;op Kreta even kalm op als wij deden. Vele bladen toonen zelfs een zekere vol doening over het voorgevallene. Zij putten daaruit een nieuw bewijs voor de stelling, dat de tot dusverre gevolgde weg niet deugt, en dat krachtige maatregelen noodig zijn. Natuurlijk worden verschillende adviezen gevende een wil een Europeesche confe rentie alsof niet juist het ongeluk was, dat men te veel heeft geconfereerd. Maar vierkant daar tegenover staat de Voss. Z. met het ad vies, dat men de regeling der zaak moet over laten aan éen Mogendheid. Zoo is met Bosnië en Herzegowina ook geschied en dit stelsel heeft uitstekend gewerkt. Met dit advies zijn wij het geheel eens. Maar ammer genoeg zwijgt het blad over de uit voering en toch is dit een belangrijk punt. Immers de naijver tusschen de Mogenhe het groote bezwaar tegen de uitvoering van dit plan. Want welke Mogendheid zal men de taak toevertrouwen het eiland te bezetten daar rust en vrede te herstellen? Niemand gunt een ander den meesten invloed op Kreta. al krijgt een bezetting ook een voorloopig karakter, iedereen weet dat niets meer besten dig is dan een tijdelijke maatregel. Ook dat leert Bosnië en Herzegewina. Het eenige middel om langs den hier bedoel- in weg orde en rust te herstellen is de zaak over te laten aan den natuurlijken eigenaar van het eiland, aan Griekenland. Maar de kans schijnt niet groot, dat de mo gendheden het daarover eens worden, en zoo is weer heel wat gescharrel te wachten. Een stemmig wordt erkend dat het Kretasche vraag stuk acuut is geworden en dat het nu meer dan tijd wordt er een einde aan te maken. Maar hoe De Engelsche pers uit den wensch dat de Porte nu eindelijk eens worde gedwongen, haar troepen,in de eerste plaats deBashi Bazoeks, terug te roepen. Ook deze maatregel verdient aanbeveling. Maar alweder is het de vraag, hoe men er de mogendheden toe zal brengen den Bultan, wiens souvereiniteit vooral door Duitschland zoo geëerbiedigd wordt, te dwin gen tot een maatregel, welke b'jna het laatste spoor zijner souvereiniteit zou doen verdwijnen. Daily Telegraph heeft nog eonige hoop, en bouwt deze op den keizer, onder opmerking, dat het dezen, die op den sultan zoo grootea invloed heelt, slechts éen woord behoeft te koBten, om de voorstellen der mogendheden door te drijven. Onderwijl wordt de Europeesche macht op of om het eiland versterkt. Van Malta ging een Engelsch oorlogsschip derwaarts, terwijl ook reeds twee compagnieën vertrokken, en andere troepen voor ver trek worden gereed gemaakt. De Christenen in andere plaatsen op Kreta maken zich gereed hun geloofsgenooten te hulp te komen. 't Is dus wel een woelige tijd welken men te gemoet gaat en dat na een zomer welke zoo rusteloos was als maar zelden is beleefd. Slechts een of twee dagen waren er, waarin het nieuws van den dag wat schaarsch was, en waarin het mogelijk werd eens eon ruimeren blik op de wereld te werpen. Maar voor het overige bracht eiken dag zijn eigen nieuws. En nu nadert weer de tijd der parlement zittingen en welke nog! In Spanje en Hongarije zijn de kamers reeds ver gaderd. In Oostonrijk komt de woeligste volks- en ook de tijd van de Fransche kamer begint op te schieten. aan de expeditie, welke zoo ver van eenige basis verwijderd, het land in drong, met de wetenschap dat een ongelukkige afloop van den strijd het geheele leger noodlottig zou worden. De hoogste cijfers van de verliezen zijn 10.300 dooden en 16.000 gewonden. Maar daar zal wel wat overdrijving onder schuilen. De Khalief moet bij zgn vlucht wel 100 kameelen en een gedeelte zijner vrouwen heb ben verloren. Chamberlain is in Amerika aangekomen en natuurlijk aanstonds geïnterviewd. Hij zeide dat do meerderheid der Engelsche natie zijn te Birmingham gehouden rede goedkeurde en dat het aan Amerika stond om aan te geven onder welke voorwaarden het een alliantie zou willen sluiten. Groot Brittanië zou alle aan nemelijke voorwaarden inwilligen. De Yankees natuurlijk blij en de pers vindt Chamberlain a yolly good fellow. Beknopte Mededeelingen. De reis van keizer Wilhelm naar het Oosten had in Fransche kringen de vrees ge wekt, dat daaruit nadeel zou ontstaan voor Frankrijke positie als beschermer van de Christenen in het Oosten. De Paus, die te dezer zake een brief aan kardinaal Lan- génieux voorbereidde, beeft vooruit aan den Franscbeu minister van buitenlandsche zaken mededeeling gedaan van den inhoud van zijn schrijven. De Paus was zeer voldaan over de wijze waarop Frankrijk zijn taak in deze vervulde. Groot opzien baart een rede van keizer Wilhelm tijdens de manoeuvres gehouden, waarin hij er van sprak aansporing tot werk staking met tuchthuis te straffen. Eenige Parijsche bladen deelen mede dat de meeste mogendheden onder wie de groote, nun instemming hebben betuigd met het voor stel van den Czaar. Maar eenige mogendheden hebben verlangd, dat vooraf overleg zou plaats hebben en het terrein der beraadslagingen zou worden beperkt, en de punten van behandeling vastgesteld. Deze voorbereidende arbeid is reeds aangevangen, en zal lang duren, vooral met het oog op het belang der vraagstukken en het groot aantal uitgenoodigden. Merkwaardig is het oordeel van het Turksche paleisblad Maluwat. Als de conferentie bijeen komt zal zij een tijdvak van 20jarigen vrede openen. Rusland heeft daarbij het meeste be- wijl het nu in de gelegenheid komt zijn natuurlijke krachten te ontwikkelen. Niettemin acht het blad het te hopen, dat de staten, die onderwQl aan de zegeningen van den vrede gewend zijn, ook verder zul len trachten een verstoring van den vrede te vermijden. De voorstellen van Rusland, welker aanneming het blad gewenscht voorkomt, zal dus alle staten ten goede komen. De instemming van het hof valt op, wijl Abdoel Hamid gewoonlijk erg bang is voor congressen en conferenties, welke hem in den regel niet veel goeds brachten en dikwerf uit liepen op verlies van grondgebied enz. De Berlijnsehe correspondent van de Ind. Beige zegt, dat het artikel van de Novosti al daar groote sensatie heeft gewekt, en dat de ;edachte het Rijksland neutraal gebied te ver klaren, daar absurd wordt geacht. Maar tevens merkt men op, dat hoewel de Novosti een offi cieus orgaan is, de Russische regeering niet verantwoordelijk kan worden geacht. Men ge looft daarom eerder, dat het doel is de Fran sche vaderlandsliefde wat te streelen en tevens uiting te geven aan den indruk in Rusland gewekt door het telegram van keizer Wilhelm aan generaal Kitchener. Te Weenen gelooft men evenmin dat het artikel officieus is. Men meent dat een tegen spraak te wachten is. Naar de Temps meldt is de paus geheel hersteld. Graaf Thun heeft aan den Landdag van Galicië verzekerd, dat de staat van beleg zal worden opgeheven als de gouverneur daarom vraagt, maar in elk geval vóór de weder- bijeenkomst van den Rijksraad. De Spaansche regeering is zeer bezorgd over baar toestand, wijl zij op den steun der conservatieven had gerekend. De ministers u nieuwe maatregelen, om te beletten dat de pers de verslagen der kamers o maakt. Een Spaansch troepenschip, dat met on geveer 2400 man te Santander aankwam, had op reis 76 soldaten en 1 overste verloren bovendien stierven er nog zes tijdens de over brenging van boord naar het ziekenhuis. De toestand van den gewonden generaal Linarès is bevredigend. Uit Belgrado wordt geseind, invallen der Arnauten zich de jongste dagen herhaald hebben. Alle berichten uit Soedan bevestigen, dat het leger van den Mahdi geheel vernietigd is. Het aantal gevangenen bedraagt 3000 a 4000. In vele bladen wordt bijzondere hulde gebracht Zaak Dreyiuss. De lucht begint weer te betrekken, want het uitstel van een beslissing heeft een slech ten invloed. De indruk van de ontmaskering en den zelfmoord gaat verlorende pers van den staf heeft tijd het publiek te vergif tigen met leugens en met bedreigingen met oorlog, en zoo begint de stemming weer te keeren. Natuurlijk dat men niet op alle geruchten kan{ afgaan. Maar de meeste bewegen zich in één richting. Eerst kwam de Matin melden, dat generaal Zurlinden bij zgn onderzoek der dossiers zeer compromitteerende dingen voor verscheidene leden van den stat had ontdekt. Reeds liepen geruchten, dat nieuwe arrestatiën op til waren. Men sprak zelfs van zijn aanstaand altreden. Maar de allerlaatste geruchten zgn het be- denkelijkstde generaal zou den boel niet aan durven en zich daarom tegen een revisie heb ben verklaard. Bovendien big kt dat de overheid zelf slap handelt. De Aurore had de aanstaande gevan- geneming van Du Paty de Clam aangekondigd. Maar nu blijkt, dat men wel verre van zulke flinke maatregelen te nemen, Esterhazy heeft laten ontsnappen. Want het schijnt waar te zijn, dat Ester hazy het veiliger heeft gevonden op reis te gaan en te Londen den loop der gebeurtenissen af te wachten. Toen men juffrouw Pays over den majoor ondervroeg, antwoordde zij, dat hij thuis was, maar dat zij hem huisarrest badgegeven, om al die lastige onbescheiden vragers te ont komen. Sedert is gebleken, dat hij wel degelijk weg is, volgens de Aurore vertrokken na een bezoek van Du Paty de Clam. Het blad geeft het uur op waarop Du Paty kwam en bet nummer van het rijtuig waarin hg zat. Maar de Temps geeft een lezing, welke naar het ons voorkomt niet geheel te rijmen zou zijn met deze voorstelling. Esterhazy was tegen Dinsdag bij de justi- tieele politie ontboden, in verband met de klacht van zijn neef Chriatiaan. Hij schreef toen een brielje, inhoudende dat hij niet zou komen, zoolang Bertulus de stukken niet terug had gegeven. De procureur der republiek werd in de zaak gemengd en deze overlegde met den procureur- generaal. 't Gevolg was, het besluit een rech ter van instructie te benoemen en een mandaat om overbrenging uit te vaardigen. Maar den- Ifden dag was de man verdwenen. Indien dit laatste verhaal waar is, dan heeft de vlucht van den „Uhlaan" niet de minste beteekenis, want zijn vrienden zullen kunnen beweren, dat de groote man alleen wegens de de zaak van de 40.000 frs op den loop ging. Hoogst belangrijk is een opmerking van de Aurore. Dit blad toont aan, dat als de regeering de vraag van revisie by het hof van cassatie aanhangig heeft gemaakt, en het ver zoek ontvankelijk is verklaard, het hoi zelf op het fond der zaak mag ingaan, een onderzoek mag instellen, confrontaties gelasten, identiteiten vaststellen enz. In éen woord, het hof mag alles doen wat kan strekken om de waarheid aan het licht te brengen. Het staat dus aan het hof om het onder zoek der zaak aan den militairen rechter te onttrekken en te doen plaats hebben door onafhankelijke, bekwame mannen. Merkwaardig teeken des tijds. De Temps die nooit iets wilde weten van de stemmen uit den vreemde, die zelfs de beschouwingen van de hoogBt geplaatste Russische magistraten dood zweeg, heeft thans een brief uit Petersburg, inhoudende dat de voorstanders van revisie be staan uit magistraten, advocaten, letterkundigen, studenten, hoogleeraren Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag 8 September. Antwerpen. Tarwe lager. Amerikaanscb roode no. 2 fr. 157/s. Par ij 8. Tarwe prijshoudendloop. md. fr. 21. New-York dis. 67'/8vorigen dag G6'/a. Chicago 63; 617/8. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeulngeii. Per telegraaf Sept. Sept. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukkeu Cert. N. W. Sch. 2}$ 1000 867/a dito OblS 1000 971/4 dito CertS 1000 U66/8 HONG. Goudleeuing 1881-984 100 ITALIË, ins. 62/81 6 Lire 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 5 fl. 1000 846/8 dito Jan.-Joli 5 11 1000 83S/s PORT. O. B. 68/84 met ticket 3 225/8 dito dito '88/89 met ticket 4}$ fr. 600 32}$ RUSLAND. Obl. 1880 gecons. 4 Z.R. 625 dito 1889 Hope 4 625 988/4 dito '94 6e Em. 4 626 100S/8 dito 1867/69 ..1 100 102 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 SPANJE. O. buitenl. 867/g 971/4 965/8 S«/16 321/4 983/* 1021/4 Perpet. dito bin. Perpet. 4 TURKIJE. Gepriv. 4 Geconv. eerie D. dito dito C. EGYPTE O. L. '76 4 BRAZILIË. Obl. Londen 1888. 4}$ dito Obl. 18894 VENEZUELA 1881 4 Pee. 1000-24000 40 Pr. 600-25000 fr. 500-2500 90}$ 20-2000 231/4 20-10» 20-100 IO8I/4 1000 521/4 52 100-500 Iudnstrieele en Financieel© ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W.euPac.Pbr. Cert-5 Ned. Hand. Mij A. N.-I. Handeleb. A. Zeeland Pr. dito dito OW. 1886. 500-1000 6G5/g 1000 1000 271/g Snnorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 1187/g Mij tot Eipl. vsn St. Spw. Aand. - 260 1121/4 112 Ned. Ctr. gpw. A. 250 dito Obligation. 8 n 100Ü N.-I. Spw. Aand. w 250-1000 N.-B. Boit. Obl. geetemp. 1876/80 n 180 93 dito 2e hypotheek u 250-1000 227/t ITALIË. Spoorweg- leen ing 1887/89 8 Lir. 500-2500 O. 3 500-5000 Z.R. 100 500-1000 500-1000 1000 Zuid Ital. Si POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 Knrk Ch. As. O. 4 Mosk. Smol. dito 4 Z. W. Spoormij 4 AMERIKA. Atch. Top 8. F. cert. ▼an pref. aand dito Alg. Hyp. O. 4 Ceutr. Pac. Obi. 6 N. Y. Penneylv. Ohio prior Obl. 4)$ Illinoie Cert.A, dit. Leae L. St. Ct. 4 Mies. Kane. Tex. Ie Hyp. Obl. 4 Oreg. Short. Line Inc. Bonde B. 6 St. Panl Minn. Manit. 3e hyp. O. 6 Union Pao. Rr. Comp. Crt. v. pref. Aand500-1000 666/g UnionPac.gondO. 4 1000 98 Weet. New. Y. Penne. Alg. hyp. O. S 1000 Id. id. Inc. Mort. gage Goldb. 6 1000 16 Fremie-Leenlngen. NEDERL. St. Am. 3/100 - 561/m 5716/M 581/i8 1021/s 355/ig 847/g 921/8 928/4 1025/8 500-1000 1093/4 500-1000 500-1000 500-1000 600-1000 57 Rotterdam S BELGIE. St. Antw. 1887 SKi dito Broesel 1888 2}$ HONG.Theiee loten <1 OOSTENRIJK. Staateleeningl854 4 n dito 18605 r dito 18641 Cred. inet. 1858 RUSL. Staatel. 1864 1 dito 18665 1 SPANJE. St. Madr. 8 1 TURKIJE. Spoorwl. 3 1 651/4 97}$ 65 X lbs/* 100 1091/16 100 100 100 1001/4 100 250 500 100 I6I8/4 De tegenstanders zijn hoofdzakelijk kleine luiden, die alleen antisemitische blaadjes lezen. De laatste dagen regent het weer uitda gingen. Millevoye zond Octave Mirbeau zijn getuigen. Maar Mirbeau weigerde voldoening te geven; hg had niemand beleedigd en al leen de waarheid gezegd. Bravo! Het wordt bevestigd, dat Labori bij den procureur der republiek heeft aangedrongen op voorloopige invrijheidstelling vanPicquart. Eerst heette het, dat Piequart daarvan niet wilde weten. Vermoedelijk zal de rechtbank nog heden beslissen. Prijzen van uoupons en losbare Obligation. Amsterdam 8 Sepl. 9 Sept. Oostenrijk Papier20.97}$ f 20.97}$ Oostenrijk Zilveru 20.97}$ 20.97}$ Diverse in 11.52}$ 1, 11.52}$ met affidavit 1» 11.93 11.93 Fransche47.40 11 47.40 Belgische47.80 47.80 Diverse Rijksraark u 58.60 11 68.60 RnsBen in Gondroebel 1.90}$ 11 1.90}$ in Z. Ru 1.25 1.25 Spaansche Bnitenlu 11 Binnenlw 1.05 1.05 Amerik. in dollars 11 2.461/2 2.46}$ GOUD ZILVER Wicht. Souv./10.05 ƒ12.15 Stukk. v. 5fr. 2.85 ƒ2.40 20 mk. a 11.75 1111.85 Prlf. Zilver f 1.76 1.78 20 fr. 9.55 1. 9.65| Ter trokken en aangekomen schepen. Vllsslngen, 9 Sept. Binnengekomen, het Ned. ss. Hollandgez. Wilkens, van Rot terdam om alhier te laden. HANDELSBERICHTEN. Graanmarmen Van 8 en 9 f Vlissmgeb, 9 Sept. Boter f 1.15 f 1.05. «ren 4.— a f 3.80 per 104 stuks. f Wedak, 9 Sept. Lijnolie f Raapolie I m, P. J, CouÜon, 3. 8 w. J. Dierx, ongèh, 128 j. Middelburg. Ondertrouwd: C. M. deRijk6, jm. 27 j. met A. Beckers, jd. 21 j. A. C. Steendam, jm. 31 j. met M. C. E. Tazelaar, jd. 29 j. GetrouwdL. van Boven, jm. 27 j. met J. de Brugn, jd. 29 j. Bevallen: H. van Slooten, geb. Taal, d. A. Bernard, geb. Van Kampen, z. (tweel.) A. Montanari, geb. Alewijnse, z. P. de Wagter, geb. DourlefjD, z. Geboren. Een buitenechtelijke z.; moeder 30 j. OverledenC, L. Hoepner, wedr van M. Roelofs, 69 j. J. Zegers, d. 2 m. J. L. Annot, d. 14 m. S. Casteleijn, d. 2 m. M. Boone, d. 5 i 24'lt a contant.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3