De Inhnldigingsfeesten. pastenzij legden daarom eenig geld bij elkaar, kregen van andere bezoekers van het café er wat bij en nu werd aan het betrokken hoofd der school vergunning gevraagd, den jongen van schoenen te voorzien. Het verlof werd gegeven en weldra had de jongen in een schoenenwinkel een paar schoenen aangepast. De schoenmaker was zoo goed, den jongen ook nog een beter buis, dan het gescheurde, dat hij aan had, te verschaffen. Donderdag middag viel op den Nieuwen- Binuenweg te Rotterdam een zesjarig knaapje, dat op een sleepers wagen wilde klimmen, daaraf. Het kind werd. overreden en bleef op de plaats dood. Met levensgevaarlijke brandwonden is naar het ziekenhuis aldaar gebracht een 22jarige dienstbode, die door een petroleum kooktoestel in brand geraakt was. Onder geleide van een aantal rij ksveidwachters werden in dezelfde gemeente aangebracht een zestal vreemde zakkenrollers. Zij kwamen uit Den Haag en waren twee aan twee zwaar geboeid. Het hoogste hois van Rotterdam, waar schijnlijk ook het hoogste in Europa, is dezer dagen gereed gekomen. Gelegen aan een druk verkeerspunt, hoek Wijnhaven, Geldersche kade en Wijnstraat, trok het reeds gedurende den bouw zeer de aandacht, te meer daar al bij het inheien van den tweeden paal een belendend perceel instortte en later, tengevolge van den verplaatsten grond, door het inbren gen der 900 heipalen, ter lengte van 16 meter, ook een kaaimuur ontzet werd. Het gebouw, het „Witte Huis", heefc een hoogte van 40 meter, telt 7 verdiepingen, zicht baar in de gevels en 3 in de kap, en beslaat een oppervlakte van 400 Ms. Op den beganen grond bevinden zich win kelhuizen en enkele kantoorlokalenop de le tot de 9e verdieping kantoren en verga derlokalen, op de 10e is een photographisch atelier opgericht. Op het platte dak bevindt zich een ijzeren waterreservoir met een inhoud van 15,000 liter, daar de gemeentelijke water leiding het water niet tot op zulk een hoogte kan opvoeren; dit geschiedt thans door een electrisch bewogen perspomp. In het gebouw, geheel brandvrij geconstrueerd, zijn twee electrische liften aangebracht het wordt elec trisch verlicht In den nacht van Woensdag op Donder dag had in de Vlamingstraat te 's Hage een hevige vechtpartij plaats, waarbij een muzikant een ernstige verwonding aan het hoofd is toe gebracht en een winkelier een vinger werd verbrijzeld. Nabij Boskoop is een dienstbode in den vroegen morgen van een der planken, welke de weilanden verbinden, uitgegleden en in het water gevallen. Niemand had dit bemerkt. Toen zij vermist werd, werd terstond een onderzoek ingesteld, en men vond weldra het lijk der ongelukkige. Woensdagochtend werd in de binnenhaven te Nieuwediep drijvende gevonden het lijk van een marinier, die reeds eenige dagen vermist werd. De feestweek te Amsterdam heeft een offer geeischt. Terwijl iemand bezig was de ver sieringen in de Staalstraat aan te breDgen, viel hQ van een ladder en werd dood opgenomen. De ongelukkige laat een weduwe met acht kinderen achter, waarvan het jongste 5 jaren telt. Er wordt nu een beroep op alle welden- kenden gedaan om dit betreurenswaardig gezin, waar volslagen gebrek heerscht, geldelgken steun te verleenen. Woensdag avond, ongeveer een halt uur na den afloop van het vuurwerk, is te Amster- een schuittribune nabij den Zaandammersteiger in elkander gezakt. Een 25-tal personen vielen in het ruim. Zes dezer werden lichaamlijk ge kneusd, waarvan vier zoodanig, dat zij per raderbaar naar het binnengasthuis moesten worden overgebracht. De beide anderen, eeD man en een vrouw, werden per rijtuig naar hunne woning vervoerd. Het ongeluk is te wijten aan het breken van den onderbalk, waarop de tribune rustte. Slechts een der gewonden moestin het gasthuis big ven. Bovendien werden nog aan armen en beenen verwond een man en vrouw met hun zoon, die door het instorten van het bovendek eveneens in het ruim van een schuit vielen. Zij wilden niet naar het Gasthuis gebracht worden en zochten een rijtuig, om zich hiermede naar huis te laten brengen. Geen enkele koetsier wilde hen echter rijden, waardoor zij zich ten slotte genoodzaakt zagen een handkar voor dit doel te gebruiken. Hier en daar hebben manifestatiën plaats van lieden, wier oranjegezindheid zich op min der prijzenswaardige wijze uit tegen anderen, die zich genoopt gevoelen geen deel tc nemen aan de algemeene feestvreugde. Zoo beeft men het vaartuig van een schipper te Bergen op Zoom, die weigerde op konin- ginnenjaardag te vlaggen, in de nationale en oranjekleur geverfd, terwijl men te Achthoven nabg Leiden hetzelfde uithaalde. Te Haar lemmermeer nitte men zich op meer ergerlijke wijze. Daar werden bij eenige ingezetenen, die niet wilden vlaggen, de ruiten verbrijzeld. Hetzelfde geschiedde te Amersfoort en te Voorborg. Ook te Baarn hebben Oranjeklanten het Domela Nieuwenhuis nog al lastig gemaakt. Daar werd een ruit ingesmeten en D N. en diens vrouw aangegrepen, doch tot grooter handtastelijkheden kwam men gelukkig niet. Te Oude Pekela is een doofstomme man, bij het oversteken van een weg, door de stoom tram overreden. Hij kreeg zware kwetsuren en zijn toestand is bedenkelijk. Te Zwollerkerspel wilde Donderdag och tend een boerenknecht een volgetasten hooiberg, waarin bij eenigen tijd vertoefd bad, verlaten, doch had het ongeluk by de ladder laDgs te stappen, met het gevolg dat hij van een aan zienlijke hoogte stortte en bijna onmiddellijk den geest gaf. Te Almelo betrad Donderdag iemand een woonwagen, staande op de kermis aldaar en geraakte aan het stoeien met een in den wagen vertoevend, meisje. Een revolver ziende lig gen nam hij deze op en vroeg aan het meisje „zal ik je eens doodschieten," waarop dit antwoordde „je schiet maar." De man trok af en het meisje werd door een kogel in de borst getroffen, een paar vingerbreedten boven het hart. Het meisje is naar het ziekenhuis veryoerd, waar de kogel verwijderd is. De wonde moet niet levensgevaarlgk zijn. Men zal zich herinneren, dat bg de iuhul- digingafeeaten te Losser een prijs was uit geloofd voor dengeen, die met den hoogsten hoed op het feestterrein verscheen. Die prgs is ten deel gevallen aan iemand, wiens hoofd deksel vier meter hoog was. Een Londensch uitgever heeft per telegraaf een photographie van den man met den hoogen hoed besteld, om als reclame in zyn blad op te nemen. In de Waal te Nijmegen is een 22-jarige man, die, ofschoon niet kunnende zwemmen, zich toch te water begaf, ten aanschouwe van eenige omstandersin de diepte verdwenen. By een vechtpartij te Den Ham is een persoon door zgn tegenpartij een groot stuk van den neus afgebeten. DE VLOOTREVUE. Blijkens het officieel programma van het be zoek van de koningin op 15 September aan de scheepsmacht vereenigd op het Hollandsch Diep, zal die scheepsmacht geankerd zyn in eene linie achter elkander. Het bevel is opgedragen aan den schout bg nacht F. K. Engelbrecht, die zijn commando- vlag zal voeren aan boord van H. M. pantser - dekschip Zeeland. H. M. de koningin zal, vergezeld van H.M. de koningin-moeder, des namiddags te 1 uur (Amsterd. tijd) aan het station te Moerdgk aankomen, alwaar H. D. zal verwelkomd wor den door den schout-bg-nachtH. Quispel, direc teur en commandant der marine te Hellevoet- sluis, tevens commandant der Stelling van de Monden der Maas en van het Haringvliet. Na aankomst te Moerdijk zal H. M. zich be geven naar de aldaar in de haven gereed lig gende Koningssloep, welk vaartuig haar zal overvoeren naar het Koninklijk jacht (Hr. Ms. schip Zeehondnabg die haven ten anker lig gende, op welken bodem H. M. zal wordeD ontvangen door den bevelhebber van het voor de revue gereed liggende eskader. Op bevel van H. M. de Koningin zal aan boord van het Koninkigk jacht het anker wor den gelicht, waarop hetzelve door den Nieuwen Overval zal stoomen naar de op het Hollandsch Diep vereenigde scheepsmacht. Nabg het oostelijkste schip der linie aan gekomen, zal het Koninklijk jacht, dat verge zeld wordt van de verschillende torpedobooten die linie aan de Zuidzijde op korten afstand langs varen, waarbg door alle schepen die) linie bg het passeeren van het Koninklijk vaartuig zal worden geparadeerd en achtereen volgens gejoeld. Bij het westelijk einde der linie aangeko men, zal het Koninklijk vaartuig voorover Hr. Ms. schip Koetei den steven wenden en iu oostelijke richting terugstoomende, de noord 2ijde der linie volgen tot nabij het admiraal schip zal Hr. Ms. paEtserdekscbip Zeelandal waar het jacht zal ankeren. Nadat het Koninkigk jacht zal zgn ten ankei gekomen, H. M. een bezoek brengen aan boord van bet Admiraalschip. Bij aanboordkomst van H. M. de Koningin, zal door de equipage van het Admiraalschip worden gejoeld, welk voorbeeld onmiddelgk door alle overige schepen der vloot zal wor den gevolgd. Zoodra H. M. de Koningin, onder het joelen der equipage en dat der overige schepen, het Admiraalschip zal hebben verlaten, zal H. D. met 35 schoten worden gesalueerd en zal dt terugreis met het Koninkigk jacht door Hart Majesteit weder worden aanvaard. In de haven van Moerdijk zal de Koningin debarkeeren. Te Parijs ging een dame naar den keldei om wijn te halen, toen zij in zwijm viel dooi de dampen, welke uit een gebroken rioolpyp kwamen. Haar man, die haar ging zoeken, onderging hetzelfde lot, evenals de dienstbode. Eindelijk kwam de concierge, die het wat voor zichtiger aanlegde en de bezwijmden boven liet brengen. Allen zijn buiten gevaar. Te Pargs is het groote gebouw van de Pharmacie centrale de la France afgebrand. Il de buurt ontstond een algemeene paniek, maar het gelukte het gevaar tijdig af te wenden. Te Pontarliez ontstond bij een schiet wedstrijd twist. Een der partgen wond zich zoo op, dat hij den ander een schot door het hoofd joeg. Het gelukte den kogel te verwij deren en er bestaat eenige hoop op herstel. De dader pleegde onmiddellijk zelfmoord. Frank Holmes is nu Donderdagochtend te 9.40 uren werkelijk van Dover vertrokken, om naar Calais te zwemmen. In het Fransche plaatje Privas heefteen vrouw, die naar men vermoedt krankzinnig was, haar beide kinderen over de brug eener rivier geworpen, en is daarna de kleinen gevolgd. De lijken zijn 24 uur later opgehaald. De koningin van Denemarken heeft Woens dag haar jaardag gevierd; het was een aan doenlijke familiebijeenkomst, want de krachten der Igderes nemen snel afde ademhaling gaat zeer moeilijk. De erfprins van SaksenCoburg Gotha is in een speelscbandaalgewikkeld, waarbij kwam een twist over valsch spel, gevolgd door een uitdaging. De prins is met verlof uit Berlgn gezonden; twee in de zaak betrokken garde officieren zijn uit deu dienst ontslagen. Te Remscheidt hebben de geneeaheeren het werk gestaakt, ten gevolge van een geschil met het bestuur der armenkas. Er is genees kundige hulp van elders ontboden. Te Hamburg zijn twee groote pakhuizen met koopmansgoederen door brand vernield. De schade wordt op meer das een miljoen mark geschat. Te Genève is brand ontstaan in de ge meentelijke inrichting tot voortbrenging van electriciteit. Bgna alle gebouwen, en wat nog meer zegt, alle machines zijn vernield, zoodat de schade zeer aanzienlijk is. De laatste zoogenaamde Perzische diplo matieke agent te Sofia een bemiddel 1 avon turier, die dit postje voor veel geld van de Perzische ambassade te Konstantinopel had ge kocht is onlangs plotseling uit de hoofd stad van Boelgarije verdwenen. Op zijn reis door dat land, waar by volgens gewoonte in alle steden waar Perzen wonen, de ambten van consul en dergelgke aan de meestbieden den wilde verkoopen, vond hy nergens liefhebbers, en ook te Sofia zelf, waar geen enkele Pers huist, die eenige belas ting kan betalen, gingen de zaken zoo slecht, dat op een fraaien dag de consul van den „Leeuw en de Zon" met de noorderzon was vertrokken, zonder de huishuur van het gezantschapshotel" te hebben betaald en zelfs zonder vooraf van zijn verwijdering kennis te hebben gegeven aan den bakker, den kleer maker, den metselaar, enz. Behalve de schuld- eischers lacht in Sofia ieder hartelijk om deze fijne diplomatieke vertegenwoordiging van Perzië. De hitte te New-York houdt aan en voortdurend vallen er meer dooden. Driemen- schen zyn krankzinnig geworden. Naar men uit New-York meldt, zgn vele gevallen der gevreesde gele koorts in de Mississippi-streken voorgekomen, te Franklin (Louisiana) twaalf, waarvan éen met doodelij- ken afloop. Overal worden sanitaire cordons getrokken. Er is een nieuwe planeet ontdekt, een van de 11e groote, de eerste eener groep welke door Le Verrier was aangewezen, maar die nooit was waargenomen, 't Schgnt dat deze ontdekking van veel gewicht is met het oog op andere waarnemingen. Verkoopingen enz. Door het Bestuur der Bouwvereeniging Help U Zeiven te Goes, werd Donderdag avond aanbesteedhet bouwen van elf arbei derswoningen aan den Bergweg aldaar. Aan den minsten inschrgver, den heer M. Buitendijk te Goes, is het werk, voor f 12.345, gegund. Het einde van den Jaatsten dag. Amsterdam Donderdagavond. De feesten loopen ten einde. In de stad is van daag het werk hervat, zoowel in de ver schillende bedrijven als in den handel. Want al was het programma zéker niet onbelangrijk het sprak niet naar buiten. Het publiek had niets meer te zien dan den Koninklgken stoet, welke zich driemaal door de stad bewoog. Maar dat was alleshet andere had binnenshuis plaats. Het Concertgebouw was in groot gala. De fraaie zaal prijkte met een waardig feestkleed en het koor was heerlijk om te zien al te gader jonge vrouwen in witte kleedij met Oranje om bals of middel. Aan een beschrijving van het kunstgenot wil ik mij om goede redenen niet wagen. Maar zij die meer dan ik tot oordeelen be voegd zijn, waren tevreden. Trouwens Amsterdam beschikt over uitste kende krachten, Bernard Zweers is een uitste kend componist en dan een Mengelberg tot leider. Hoe zou het anders dan voortreffelgk kunnen zijn geweest. De Koninginnen toonden haar ingenomenheid door Mengelberg, Zweers en De Lange tot zich te roepen in de fraaie Koninklijke loge, waar o. a. de drie vorstelijke verwanten en de Indi sche prinsen bijeen waren. De Koningin was bij deze gelegenheid in een toilet van wit satgn met rose garneering en een hoedje met rose pailletten en veer en. Bij den terugkeer van het Concertgebouw had een ongeluk plaats, dat een oogenblik groote ontsteltenis wekte. In de Damstraat werd een paard van een militair schichtig, sprong op en wierp de voorpooten op het portier van het koninklijk rijtuig, juist aan de zijde waar de koningin gezeten was. H. M. sproDg op en drong zich tegen haar moede) aan. Gelukkig was onmiddellijk hulp bij de hand en bepaalde alles zich tot den schrik. Des avonds gala voorstelling in den stads schouwburg. De Vorstinnen waren in schitterende kleedij. H. M. droeg een kleed van wit satgn met dons afgezet en versierd met diamanten, welke edel gesteenten ook om den hals en in de coiffure schitterden. Het publiek, dat aan deze voorstelling, aan geboden door dc gemeente Amsterdam, niets had, kon echter zgn vorstin bewonderen, daar deze in de groote glazen koets zat, welke bij menschenheugenis nog nooit in Amsterdam dienst had gedaan. De wethouders Van Hall en Van Leeuwen ontvingen de vorstelijke familiën. Hunne echtgenooten en een dochtertje van den wet houder Schölvinck boden in de keurig versierde foyer bouquetten aan. De Amsterdamsche en andere dames hadden natuurlijk gewedijverd om door schitterende kleedij uit te blinken. Voegt men daarbij de kleurenpracht der uniformen in de kleurrijke zaal, dan heeft de verbeelding stof genoeg om zich het schitterend tooneel af te malen. De korte voorstelling bij een gelegenheid als deze natuurlijk niet de hoofdzaak be stond uit een dramatische schets van Schimmel Nederland en Oranjeen was voor tien uur afge- loopen. In de stad werd natuuriyk nog druk geïllu mineerd, en de feestvreugde bleek nog niet ge doofd te zijn. HET VERTREK. Amsterdam Vrijdagmiddag. Het grootsche feest is afgetoopen. De Koninginnen zijn te 20.40 vertrokken en namen vooraf ten paleize afscheid van vele autoriteiten. Daarna deed de Koningin den hoofdcommissaris van politie do heer Franken ontbieden, aan wien de Koningin haar ingenomenheid en dauk betuigde voor de correcte uitvoering der lang te voren overwogen en genomen maatregelen. Hare Majesteit verklaarde het op hoogen prijs te stellen, dat die uitstekende maatrege len zoo kalm en bedaard, met takt en wel willendheid, door het politiecorps waren uitgevoerd. Daarvan was zg op de rijtoeren en van uit het paleis overtuigd geworden. H. M. verzocht den heer Franken zyn corps hare tevredenheid en dank te willen overbren gen voor de betoonde plichtsbetrachting. Ook de Koningin-Moeder betuigde den heer Franken haren dank. Zij had van te voren kennis genomen van de maatregelen voor de veiligheid en was daarom gerust naar de hoofd stad gegaan en had er gerust vertoefd. Voor het beleid, waarmede die maatregelen werdeu uitgevoerd, bracht zij den hoofdcommissaris hulde en dank. Hetzelfde deed H. M. aan den burgemeester. Te 9.40 vertrok een spoortrein, om de Indi sche vorsten en een deel der hofhouding naar den Haag te brengen Te 10.20 reden de Koninginnen langs het Damrak naar het Centraal-atation, door een breede opeengepakte wuivende menigte. Voor het station stond de eerewacht Klein maar dapperop het perron het keurvendel Prins Maurits. Verder waren op het perron aanwezig de heer Van Hasselt, administrateur en Van der Vliet, commissaris der Hollandsche IJzeren Spoorwegmijvoorts de officier van justitie en eukele andere personen. De Koningin was gekleed in een wit satijn, gebloemd kleed, de Koningin-moeder in het paarlgrijs. De vorstinnen namen zeer hartelijk afscheid van den burgemeester en verzochten hem aan de burgerij haar dank over te brengen voor de ondubbelzinnige blijken van gehechtheid aan het Oranjehuis. Uit het smalle raam van het portier boog en wuifde de Koningin de personen op het perron nog langdurig toe. Begeleid door den heer Cluyzenaer, directeur, Beukenkamp, Beunke en Van Egmond, hoofd ambtenaren der Af. t. E. v. SS., ging de trein op weg naar HET VERSIERDE 's CRAVENHACE. 's Gravenhage, 8 September. De residentie is in feesttooi om de jeugdige Koningin bg haar terugkeer uit de hoofdstad met de Koningin-moeder waardig te ontvangen. AUerwege zgn de straten versierd met spar- regroen, met slingers en met bloemen in velerlei kleur en verscheidenheid. Ouder de meest in 't oog vallende versieringen behooren die aan het staatsspoorstation en van de Rijnstraat, terwyi voorts de ganscbe weg, dien de stoet heden voorbijtrekken zal, uitmunt. Overal tropheën van groen en bloemen, van vlaggen, wapens en eerepoorten, maar bijzonder mooie versierin gen aan de paleizen van den prins Von Wied, de woningen van den Commissaris der Konin gin en die van verschillende gezanten. Hier en daar wordt de versiering afgewisseld door prachtige eerepoorten en versierde tribunes. Een eigenaardige, zeer schoone eerepoort is in de Oranjestraat opgericht, een „Hulde van de Transvaalsche studenten in Nederland." Van alles spant de geveldecoratie van het koninkigk paleis, natuuriyk het glanspunt der versiering, de kroon. Dit is de hulde van de provincie Zuid-Holland aan de Koningin. Verder heeft het ervoor staande ruiterstand beeld eveneens een feestelijke omgeving ge kregen. DE INTOCHT. 's-Gravenhage Vrijdagmiddag. Reeds van den vroegen ochtend af wemelde het Bezuidenhout en de omliggende atrateu van menschen, in hoogtg's kleedij en allen ge tooid met Oranje, dat in deze dagen gerust de modekleur mag heeten. By het krieken van den dag waren er reeds, die om den intocht goed te kunnen zien, een staanplaatsjOjhadden ingenomen en tegen acht uur was bijna geen plekje meer open. Het behoeft niet gezegd, welk een feestelijken aanblik, die in veel dubbele rgen op de trottoirs geschaarde menigte aanbood. Tegen tien uur kwam' er meer beweging door de aankomst van de overheidspersonen en lichamen, die de koniDgin zullen compli menteeren en door het bgeenkomen der vrouwen en meisjes, door het hoofdcomité voor de feesten uitgenoodigd om bg de ont vangst van H. M. tegenwoordig te zijn en aan wie de vorstin vergunning heeft verleend zich op te stellen op het perron, stadszgde, rechts van den ingang der koninklgkeontvangskamer. Mevrouw de douairière baronesse De Con stant Rebecque, die met de leiding van de damescomités belast was, wachtte de deel neemsters aan die begroeting op en regelde de opstelling van dit gezelschap, waaraan door de lichte fee8ttoiletten der ouderen en de beval lige costuumpjes der jongere meisjes elegantie en bekoorlijkheid werd bijgezet. Wat vooral de waarde van deze betooging verhoogde was dat zij, die zich daarbij hadden aangesloten alle standen der bevolking ver tegenwoordigden, zoowel de vrouw van adel lijken of deftigen huize, de huisgenoote van den winkelier als de dochter uit de midden- kJasse en de vrouw en kinderen van den ar beider. Onder haar bevond zich ook het Scheve- ningsterje Adrians Cornelia Rog, het eenige meisje in de stad dat op deozelfden dag 31 Aug. 1880 ale Koningin Wilhelmina het levenslicht zag. Voor haar is het voorrecht weggelegd, straks H. M. een bouquet te mogen aanbieden. Iu de afgeloten gedeelten van den Koekamp werden reeds tegen 9 uren de tribunen door de feestcommissies, door de vertegenwoordigers der pers, door dames en andere heeren bezet. Tegenover de Boscbbriig aan het Bezuiden hout maakt de versierde tribune der familie Verbrugge een aardig effect. De troepen worden opgesteld, eavallerie, artillerie en infanterie ontvangen hunne com mando's, hoofdofficieren draven op en neer, clairons doen hunne signalen ia de lacht, schetteren en ove/al zaait de zon brillauten plekken over de joelende menigte. Op de journalisten-tribune worden de baiten- landsche collega's, onder geleide van Amster damsche journalisten, hartelijk ontvangen. Door het Haagsche comité werd de heer Mesdag aan de buitenlandsc.be persmannen voorgesteld. Ondertnsschen waren aan het station aange komen, de Hooge verwanten onzer Koningin die te Amsterdam de feestelijkheden bijwoon den en de leden van het civiele en militaire huis der Koningin, benevens de Indische vorsten. Precies op den vastgestelden tijd klonk het eerste kanonschot, ten teeken dat de Kon. trein in het gezicht was. Toen ging een kreet van blijdschap op uit de dichte drommen en drong tot in de wachtkamer door. Eindelijk naderde de machine met de stan daard-vlaggen voorop en traden de burgemeester met de wethouders en de gemeente-secretaris benevens de commissaris der koningin en de leden van Gedeputeerde Staten op het perron ter plaatse waar HH. MM. den trein verlieten. De Koningin, evenals hare Moeder gekleed ia een parelgrijs costuum, doch beiden van verschillende schakeering, trad na het konink lijk salonrijtuig verlaten te hebben, dadelijk op den burgemeester toe. Deze heette H. M. welkom in de vorstelgke residentie, vertolkte de gevoelens van de in woners der Hofstad en herinnerde aan de nauwe banden, die deze steeds aan het huis van Oranje hechtten. Hg sprak verder de beste wenschen uit voor H. M. regeering, die hij hoopte dat lang en zegenrijk moge zijn. De Koningin luisterde aandachtig naar de toespraak en sprak toen allervriendelijkst het volgende „Ik ben u zeer dankbaar burgemeester voor uwe woorden. Ik behoef u niet te zeggen met hoeveel verlangen ik dit oogenblik tegemoet heb gezien, het is mij aangenaam U en de andere heeren mijn dank te betuigen voor uwe tegenwoordigheid bij mijn aankomst." Hare Majesteit groette daarbij ook de overige leden van het dagelij ksch bestuur. De commissaris der koningin, die omringd was door de leden van het gedeputeerd col lege, begroette daarop H. M. Hij vertolkte de gevoelens van de bewoners der provincie Zuid-Holland ten opzichte van H. M. Ook hg sprak zijne beste wenschen uit voor Haar en uitte de hoop dat Hare regeering eene gelukkige moge wezen. De Koningin dankte haar vertegenwoordi ger in de provincie voor het gesprokene en voor zgne aanwezigheid, evenals zij het laatBte deed ten opzichte der leden van Gedepu teerde Staten. Vervolgens trad de koningin de ontvang- salon binnen, waarin waren samengekomen de geconstitueerde maehten,vertegenwoordigers der rechterlijke collegiën, zoomede de militaire en burgerlijke machten, in gala of groote tenue; om den eersten welkomstgroet te brengen. Iu de wachtsalons sprak de Koniogin met de presidenten der kamers en met elk der minis ters een enkel woord. Tot den minister van oorlog, generaal Eland zeide H. M. o. a. „Het is gelukkig goed afgeloopen". Daaruit mag worden opgemaakt, dat de minister zijn leedwezen betuigde over hetgeen gisteren te Amsterdam met een steigerend paard voor gevallen is. Zoowel de Koningin als hare moeder Bpra- ften vervolgens met. vele grootwaardigheids- bekleeders en autoriteitenzij begroetten de en corps geschaarde leden van den gemeente raad en lieten zich de leden der feestcommissie voorstellen. Zoowel aan hen, als later nog eens afzon derlijk aan den voorzitter, graaf van Bylandt, betuigde de Koningin haar dank voor hetgeen zij hadden voorbereid. Bij den uitgang keerde de Koningin terug, om zich met enkele andere der aanwezigen te onderhouden. Zoo zeide Zij o.a. tot den burgemeester„U wachten drukke tijden, burgemeester, Wij heb ben in Amsterdam een heerlijke ontvangst ge had in de prachtig versierde stad". Ook tegenover den wethouder jbr Gevaerts van Simonsbaven uitte de koningin zich in gelgken geest. De Koninginnen begaven zich op het buiten perron terwijl het gevolg langs den anderen weg de rijtuigen bereikten. Op het buitenperron stonden de hiervoren vermelde dames geschaard en nauw waren de vorstinnen verschenen of uit dozijnen mandjes werdeu zg door lieve handen met Oranje bloemen gestrooid. De juichtoon, uit een mond van het plein opgestegen, toen het volk de Koningin zag, was nauwelijks voor een oogenblik verstomd of de dames op het perron hieven spontaan het Wilhelmus aan; eene uiting van Oranje gezindheid en vaderlandsliefde, die met wel gevallen werd vernomen. Daarna werd het Wien Neerlandsch bloed door de dames aangeheven. Het refrein maakte plaats voor een dave rend hoezee, dat, als 't ware overgenomen door de toeschouwers op het plein, daverde in de lucht en zich voortplantte verder op straat. Brandend scheen de zon op de dichte rijen der kykers. In de Rynstraat moest er nu en dan eau naar de ambulance worden gebracht.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2