't Was éen mengeling van kleur en goudgalon, te heerlijker omdat het triestige weder juist plaats maakte voor een heerlijken zonneschijn. Het groote oogenblik is dus gekomen. Ka nonnen gebulder, zwaar klokgelui en de caril lons verkondigden het over de gansche stad. Het gejuich der menigte drong tot in de kerk door en verkondigde daar dat de Konin gin het Paleis had verlaten. Aan de deur van dat gebouw werd H. M. opgewacht door een deel der tot de hofhou ding behoorende dames, en door een commissie uit de beide kamers. Allen rezen van bun zetels toen de kleine stoet zich langzaam door de kerk bewoog. Het orgel door blaasinstrumenten versterkt, hief een preludium op het Wilhelmus aan, en een klein koor van 28 artiaten, allen meesters der kunst, als Rogmans, Messchaert, Orelio, de dames NoordewierRedingius, Oldenboom Lutkeman, Anna Blauw enz., onder leidiug van den heer W. Mengelberg, droeg drie cou pletten van het Oude Wilhelmus voor. De hoogst ernstige stemming was door deze aangrijpende muziek nog verhoogd, en adem loos de stilte, waarmede men het groote oogen blik verbeidde. Nog enkele oogcnblikken duurde het eer allen hun plaatsen om don troon hebben inge nomen. Toen klonk een heldere, maar zachte vrouwen stem, en drongen tot een deel der aanwezigen door de eerste woorden van de toespraak der Koningin. Deze luidde: Mijnt Heeren leden der Staten-Qeneraal Door het afsterven van mijn onvergetelijken vader tot de troon geroepen, heb ik dien be klommen onder het wijze regentschap mijner geliefde moeder. Than3 zelf de regeering aanvaardende, wat ik door een proclamatie aan mijn volk hekend maakte, bevestig ik den hechten band met het volk, onder aanroeping van God, Het is een schoone taak en ik ben dankbaar over een volk te mogen regeeren als het Ne- derlandsche, klein in getal, groot in deugden. Ik acht het een voorrecht, al mijn krachten te wijden aan het welzijn en den bloei van ons dierbaar Vaderland. Do woorden van mijn vader maak ik de mijne: Oranje kan nooitnooit genoeg doen voor zijn Vaderland. Ik roep uw hnlp in Mijne Heeren Volksver tegenwoordigers, om met mij saam te werken. Laat ons God bidden dat hij zegene uwen en mijnen arbeid en dat deze strekke tot heil van het vaderland Daarna zich van haar zetel verheffende, sprak de Koningin na het voorlezen van het formu lier de woorden uit„zoo waarlijk helpe mij God Almachtig". Deze eed werd door allen staande aangehoord. Nadat deze plechtigheid vervuld was, zette de Koningin zich weder neder. Daarna hield de voorzitter der Vereeuigde zitting der Staten. Generaal een korte toespraak en plaatste hij zich voor den troon, om de in de Grondwet voorgeschreven plechtige verklaring af te leggen, waarna elk lid opstond, om die te beëedigen en te bevestigen. Daarmede was de eigenlijke plechtigheid afgeloopen. De koningen vau wapenen riepen nu, zij in de kerk, daarna de herauten aan den uitgang aan de Damzjjde: Koningin Wil- helmina is ingehuldigdleve de Koningin! Deze kreet werd door de aanwezigen driemaal herhaald. Na deze plechtigheid vertrok de Koninklijke stoet, terwijl de vaandeldragers met de vaan dels diep salueerden. Onder de tonen van Nun danket alle Qott verlieten eerst de Koningin, daarna haar moeder en bloedverwanten, dan de Indische vorsten de kerk. Ook by haar terugkeer naar het Paleis werden de Vorstinnen luide toegejuicht. Dat gejuich nam zoo mogelijk nog toe, toen de Koningin twee malen op het balkon ver scheen en daar de hulde van duizenden van haar volk in ontvangst nam. Een aanzienlijke menigte bleef op den Dam, terwijl anderen zich door de stad verspreidden om een plaatsje te zoeken, waar men straks H. M. zal kunnen zien, by den grooten rijtoer langs de versieringen, welke in de eerste plaats gaat door de wijken waar de intocht niet kwam. Wij hebben gemeend de telegrammen van onzen correspondent een andere volgorde te van Het praalgraf der Evertsen in de Nieuwe kerk. lederen dag. Aanmelding bij den koster der kerk. Wal A no 4. Kunstmuseum. Verzameling van heden- daagsche kunst. Voor vreemdelingen iederen dag van 1 tot 4 uren. Aanmel ding bij den heer J. D. Entink Schuttershof. Verzamelingen van het Zeeuwsch ge nootschap der wetenschappen, o. a. oud-Walchersche kamer. Des Maan dags, Dinsdags, Woensdags, Donderdags en Vrijdags van 10 tot 1 en van 3 tot 6 uur, op Zon- en feestdagen van 12 uur tot 5 uren. Toegangsprijs f 0.25; voor ambachtslieden en tot den werkenden stand behoorende personen f 0.10. Aanmelding bij den concierge van het gebouw Wage- naarstraat. Tapijtbehangsels (Gobelins) in het ge rechtsgebouw op het hofplein. Iederen dag wanneer er geen zitting der rechtbank wordt gehouden. Aanmelding hij den concierge. De Abdijtoren. lederen dag 's voormiddags van 10 tot 12 en 's namiddags van 2 tot 5 uren. Aanmelding bij den torenwachter. Oudheidkundige verzameling ten raad- huize: Kosteloos op Zondagen en alge meen erkende Christelijke feestdagen, 'snam. van 1 tot 3 uren, mits men voorzien zij van een gratis toegangkaart, op een der vorige dagen op de gemeente-secretarie verkrijgbaar. Op werkdagen van 's voorm. 10 tot des nam. 3 urenop Zondagen van 12 tot 3 uren Toegangsprijs f 0.25 voor eiken bezoeker voor gezelschappen van 5 of meer personen /l.Aanmelding bij de stadsboden of concierge. Vreemdelingen, die voorlichting ot een gids wenschen, kunnen die bekomen in het gebouw van de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer op de groote Markt alhier. Verkoopingen en Verpaclitiagen in Zeeland Datnm. Plsati. Voorwerpen. Infornuliëu. 9 Sept. VlisaingeD, Heipalen enz., Hendrikae. 12 N. St. JoobI., Verk. Bonwl, enz., Tak. 14 p Middelburg, Inboedel, Wisboom Verstegen] p O. Souburg, Woning, Loeff.y 't Zand, Yillatje, Loeff. p Tholen, Hofstede; Maria Jr. Immers als wij deze naar tijd van afzending beoordeelen, dan heeft de uitroeping van de inhuldiging door de wapenkoningen plaats ge had, vóór de leden der Kamer H. M. hadden gehuldigd. Dit zou niet in overeenstemming zijn met het officieele programma, en evenmin met de beteekenis welke de grondwet aan het woord inhuldiging geeft. (Red.) TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 10 Sept. Serooskerke (W.) voorz. Landbouw vereeniging. Levering van 50.000 Kg. Duitsch Thomas-slakkenm eel Dinsdag 13 Sept. Middelburg. Raadhuis V/3 u. Bekram- men dijken afgesneden gedeelte van voormalige Middelburgsche haven. Vrijdag 16 Sept. V lissin gen. Raadhuis. Levering 150.000 trottoirklinkers. Bestek en inlichtingen by den gemeente-bonwmeestor. Vrydag 23 Sept. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur. Het uitvoeren van buitengewone herstellingen aan de havenwerken te Veere, behoorende tot de zee- en oeverwerken in de provincie Zeeland. (Raming f 6650.) Aanwij zing 16 September, Algemeen Overzicht. Dat de houding der Fransche regeering, haar streven naar revisie algemeen wordt goedge keurd, is natuurlijk. Er wordt voldaan aan een eisch, sinds lang gesteld door allen wier rechts gevoel niet verstompt is door een onedel ge voel van vaderlandsliefde. Maar toch mag niet worden nagelaten te wij zen op het merkwaardige feit, dat de omkeer eigenlijk door niets gerechtvaar digd is. Immers zoo lang de beweging voor revisie heeft bestaan is door de opvolgende kabinetten met een non possumus geantwoord. Men stelde zich op een uitsluitend juridisch standpunt, en wees van daar allen aandrang af. Hnn, die revisie vroegen, werd de oiach gesteld, de bewijzen te leveren, welke alleen in handen der regeering waren. En daardoor bleek dat deze laatste, wel verre van recht te wenschen, in de wet een wal zocht, waarachter zij zich kon verschansen. Dat dit zoo is en heel het beroep op de wet een treurig uitvlucht was blijkt nu, want uit een juridisch oogpunt is de laatste week niets veranderd. Mevrouw Dreyfuss beroept zich iu haar ver zoek, dat thans zal worden ingewilligd, op twee feiten. Maar het eerste staat niet in liet minste verband met de gebeurtenissen van de vorige week. Immers dat het rapport der deskundi gen van 1894 in zijn oordeel over het bordereau geheel afwijkt van het oordeel van 1898, dat de deskundigen in 1894 spraken van een calque, dus van kunstmatig schrift, die van 1898 van een natuurlijke hand; dat is een beweren, dat he even sterk of zwak is als het laatste halfjaar. Juridisch is er geen enkel bewijs voor aange voerd, en aanleiding om de beide rapporten te vergelijken bestaat er zeker niet meer dan in Januari. Uit dat oogpunt is dus niets veranderd, en zoo is deze grond even sterk of even zwak als in de eerste maanden van dit jaar. Noch uit een zedelyk, noch uit juridisch oogpunt is dus de vorige week „een nieuw feit" ontdekt, dat de onschuld van den ver oordeelde aan het licht brengt, onmisbare voor waarde, om het vierde geval van revisie toe te passen. Met het tweede argument van mevrouw Dreyfuss staat het anders. Zij beroept zich op een feit, dat hoewel maanden bekend, eerst de vorige week officieel is vastgesteld. De bekentenis van Henry bevestigde de waarheid van hetgeen Picquart reeds in Februari had beweerd, nl. dat het stuk van November 1896 valsch was. En tevens bleek, wat in Februari alleen kon worden vermoed, dat de vervalsching plaats gehad, door een van de mannen van het proces van 1894. Maar ook dit argument hoeft alleen maar zedelgke en geen juridische waarde. Immers, om onder den derden grond voor revisie te vallen moet „een der getuigen na de veroor deeling, vervolgd en veroordeeld zijn we, valsche getuigenis ten nadeele van den be klaagde of verdachte." Op zich zelf zou het een dwaasheid zijn het valsche stuk van November 1896 een valsche getuigenis te noemen, maar nog veel minder kan men beweren dat kolonel Henry „vervolgd en veroordeeld" is wegens dit „valsche getuigenis." Dat de regeering nu de revisie uitlokt, welke sedert meer dan twee jaar is geweigerd, bewijst dat alle verzet is afgestuit, niet op wet eH recht, maar op onwil en vrees voor de open bare meening. Vooral de laatste heeft een groote rol ge speeld. Dat blijkt uit de, laat ons gerust zeg gen schaamtelooze, bekentenis van de Temps, dat de ministers het gedwongen uitstel wegens de oneenigheid van Woensdag niet ongaarne zagen, wijl zy zich nu rekenschap konden geven van de Btrooming der openbare meening. Te Parijs uitte de strooming ten gunste eoner revisie zich steeds sterker, zoo verhaalt de Temps, maar men moest weten of de openbare meening in de provincie niet langzamer was in haar beweging. En uit hetzelfde blad vernemen wij, dat die brave Felix Faure, toen hij Zondag ochtend te Parijs aankwam, reeds aan het station den secretaris-generaal der politieprefectuur vroeg wat de wereld te Parijs er wel van zeide. De kroon van burgerdeugd is dus zeker niet verdiend door de heeren, die een week na de geweldige onthulling nog altijd niet beslisten, en nu weer wachtten op een nieuwen minister van oorlog, die nog benoemd moest worden, ja nog niet gevonden was door hen die niet wilden vinden. Want wat was de eisch van het oogenblik Dat aan het hoofd van het ministerie optrede een eerlyk man, met veel doorzicht, en instaat zich spoedig in te werken in de beruchte dossiers. Welnu, een man die aan deze eischen vol doet, en bovendien een uitstekend militair is, had men bij de hand. Men had Picquart slechts uit de gevangenis te halen. Die heeft getoond aan het streven naar recht zijn eigen belangen te durven opofferen, die kent de dossiers, die heeft ten aanzien van het valsche stuk meer doorzicht getoond dan BoisdeftVe, Pellieux, Gonse en Cavaignac te zamen. Maar Picquart dient op den achtergrond te blijven. Wonderlijk is dat wel, want de open bare meening, die een held moet hebben, wien kon zij beter krijgen, dan dezen martelaar voor een op dit oogenblik populaire zaak. Inderdaad is het gebeurde met Picquart een schande, waarvoor het geheele kabinet aan sprakelijk is, in de eerste plaats Cavaignac. En nu op het oogenblik in diens heengaan iets fiers schijnt, kan nog.wel worden herinnerd, dat zyn overtuiging van de schuld van Dreyfuss, niet een eerlijke kan zijn. Immers het onder zoek van de dossiers, door Cavaignac gelast, is zoo eenzydig mogelyk, zoolang de minister daarbij de voorlichting van Picquart niet heeft gebruikt. En al moge nu de kapitein die met dat onder zoek is belast, zich tegenover Matin en Temps nog zoo geheimzinnig, maar beBlist uitlaten dat Dreyfuss schuldig is, een minister die Picquart niet tot zich riep, kan niet zeggen dat hij oprecht naar de waarheid heeft gestreefd. Zal generaal Zurlinden, die volgens de jongste berichten tot Cavaignac's opvolger is benoemd, zich anders toonen. Generaal Weyler is te Madrid aangeko men en aan het station door vele vrienden ontvangen. Het is toch waar gebleken, dat de inne ming van Omdurman onmiddellijk gevolgd is door de bezetting van Khartoum. Deze plaats was zelfs niet in staat van verdediging ge bracht, zoodat Omdurman de laatste veste van den khalief was. Deze is gevlucht, werwaarts blijkt niet. Met den Khalief is Osman Digma verdwenen Diens standaard en schatkist vielen in handen der Engelschen. De Engelschen verloren 23 man aan gesneu velden en 99 gekwetsten. Onder do laatsten 12 officieren. De meeste verliezen werden geleden door de lansiers, die door de Derwischen werden om en zich met de sabel een doortocht De journalistenstaf heeft zwaar geleden. De Times zag zijn beide correspondenten gekwetst de collega's zonden over dat voorval uitvoerige verslagen aan hun blad. Maar niemand die er aan, dacht de taak over te nemen van de collega's die niet in staat waren hun taak te volbrengen. De correspondent van de Herald werd door een houwitser gedood. Keizer Wilhelm kwam weer de eerste met zijn gelukwensch. Opvallend is dat de keizer nog verder ging. Bij een veldgodsdienstoefening naast de Water- looznil te Hannover sprak Z. M. de troepen toe, zeggende dat dozen op geschiedkundigen m staan. Hij herinnerde aan de wapen broederschap van de Engelschen enDuitschers bij Waterloo. Het Engelsche leger, vervolgde Z. M., heeft enkele uren geleden in Afrika een overwinning behaald op een veel sterkeren vijand. De keizer nuodigde de troepen uit in te stemmen met een Leve koningin Victoria! Dit heeft wel iets van een zydelingsehe be vestiging van het bericht in de Pall Mall. Volgens het H. v. A. is baron Dhanis teruggeroepen in verband met de reeds ver melde kwestie. Hij zou over Boma naar Europa terugkeeren. Onder de Afridis merkt men weer nieuwe teekenen van onrust op, men zegt doordiende regeering de gedane beloften niet nakwam, de geweren niet terug gaf, de zoutbelasting niet verminderde en het subsidie niet hernieuwde. Zaak Dreyfuss. De Ministerraad heeft Maandag nog geen Beknopte Mededeelingen. De Belgische minister de Bruyn zou aftre don wegens de kwestie van de zeehaven Brugge Heyst. Men noemt Helleputte als zijn opvolger. Het congres der Trade-Unions, ditjaarte Bristol gehouden, doet zien dat de sociaal-de mocraten op deze congressen hoe langer de overhand krygen. Weinige jaren leden, op het congres te Norwich, werd het program der socialisten feitelyk aangenomen, doch de naam werd toen en ook op volgende congressen vermeden. Thans echter is met 708.000 tegen 410.000 stemmen (d. w. z. door gedelegeerden die zooveel leden vertegenwoor digden) besloten, dat de leden der Trade-UnionB „voortaan hun zedelijken en geldelijken steun behooren te geven aan de socialistische work lieden-partyen". Voorts werden besluiten ge nomen ten gunste van nationalisatie van don grond zoowel als van de middelen van productie. Over de Britsch-Duitsehe entente worden hoogst pijniyke byzonderheden gemeld. Duitsch- land zal zijn hand van Zuid-Afrika aftrekken en zich niet langer verzetten tegen den afstand van de Delagoabaai aan Engeland, een maat regel waaraan Portugal niet kan ontkomen als het Mac Murdo de hooge boete betalen moet, welke het scheidsgerecht, naar men meent, zal Wordt dit bericht bevestigd, dan is het gedaan met de economische zelfstandigheid van de Transvaal en wordt de republiek in een toestand gebracht, welke, naar is te vreezen. zal nitloopen op het verlies van de onafhan kelijkheid des lands. Dat keizer Wilhelm daartoe zou medewerken hadden wij zeker niet van hem gedacht. Een hoopv ol iets is het dat men te Lissabon alle geruchten over een verkoop of verpachting van kolonies tegenspreekt. Nobel, de uitvinder van het dynamiet, heeft indertijd ettelijke miljoenen nagelaten voor prijzen aan hen die het meeste deden in het belang van den vrede. De commissie van beheer zou voornemens zyn de Czaar een huldeblijk aan te bieden. Reeds nu ontving hij vele adressen en telegrammen van vrede bonden enz. Het te Kiew gehouden congres van natuuronderzoekers besloot eveneens tot een hulde. De Czaar is van Moskou naar Sebastopol gegaan, waar hij o. a. de puinhoopen van den Malakoft'toren bezichtigde en een vlootrevue zal by won en. Het eskader hield nachtelijke oefeningen. Bij de opening van de Cortes las Sagasta het besluit voor, waarby de regeering gemach tigd werd afstand te doen van de souvereini- teit over de koloniën. De Benaat besloot in geheime zitting te beraadslagen. egens uit „vaiscne geiuigeum. In de kamer had terstond een debat plaats Zelfs het eerste onderzoek in zijn zaak moest over de wijze waarop de censuur wordt uit- nog aanvangen, toen hij voor goed verdween. geoefend. Vertrokken en aangekomen schepen. Blijkens bij bet dep. van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Vriesland ódezer Dungenes gepasseerd. HANDELSBERICHTEN. genomen. Sarrien deeldo mede, dat hy in verband met het verzoek van mevr. Dvejfusa het dossier van deze zaak en de stukken betreffende de zaak-Henry had opgevraagd. zullen nu worden onderzocht, waarna een beslissing wordt genomen, in den volgen den ministerraad, te houden na het optreden van den nieuwen minister van oorlog, tot welk ambt onderwijl generaal Zurlinden is benoemd. Het publiek vatte dit uitstel ongunstig op, en sprak van nieuwe verdeeldheid in den minis terraad. Eenige ministers zouden ernstigo be zwaren hebben geopperd, maar dit wordt tegen gesproken. Wel handhaaft zich het gerucht, dat Faure zeer ontevreden is over het voornemen tot een revisie over te gaan. Daarvan zou liij hebben doen blyken, toen hij Zondag namiddag Cavaignac ontving. De afgetreden minister toonde zich zeer voldaan over den afloop der conferentie. Ook tegenover een interviewer handhaafde hij zijn oppositie tegen de revisie en zyn geloof in de schuld van Dreyfuss. Sarrien heeft nog geen besluit genomen ten aanzien van de rechtskwestie. Engelsche bladen beweren, dat reeds Zondag twee heeren zijn afgevaardigd om Dreyfuss terug te halen. De Fransche bladen balen allerlei wets artikelen aan welke by de revisie kunnen of moeten worden toegepast. Reeds maakten wy melding van die betreffende de behandeling van den gevangene. Maar nog belangrijker is een beschouwing in de Aurore, dat ingeval van revisie de eerste acte van beschuldiging grond slag van het proces is, en de veroordeelde alleen daarop gevonnisd kan worden. Indien dit zoo is, dan staat de vryspraak van Dreyfuss vast, daar de acte van beschuldiging van d'Orme- schéville het grootste prul is, en de grondslag ervan, het bordereau, reeds voor lang is los gelaten. Trouillot, de minister van koloniën is geïn terviewd over het feit, dat de woning van Dreyfuss is omringd door een steenen mnur welke den veroordeelde alle uitzicht op de zee ontneemt. Trouillot wierp alle aansprakelijk heid van zich. Niet hy, maar de ministerraad had daartoe besloten, zoodat alleen de minister raad het besluit kon intrekken. Uit een inter view van mvr. Dreyfuss blijkt, dat zy nog steeds de origineele brieven van haar man niet ontvangt. In een zeer scherp artikel in de Aurore wijst Clemenceau erop dat alle hoofdofficieren, die in de zaak betrokken waren, sedert buiten gewoon snel bevorderd zijn in rang en in eerekruis. De hooge toon van Pellieux in zijn ant woord op het onhebbelijke briefje van Paul Meijer werd door ons dom genoemd. Men diene zich daarbij te herinneren dat deze ge neraal nu reeds tweemaal het slachtoffer is geworden van valsche stukken eerst toen hij Picquart in November 1897 de valsche brieven en telegrammen van Blanche en Spe- ranza voorlegdede tweede maal in bet proces- Zola, toen hij het valsche briefje van No vember 1896 voorlas, en Picquart beleedigend behandelde, omdat deze het valsch noemde. Uit een stamboom in de Aurore blijkt, dat Cavaignac en Du Paty de Clam elkander slechts verre bestaan. Beider grootouders had den een gemeenschappelyken grootvader. Graanmaruren enz. Goes, 6 Sept. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet ruim door de feesten op verschillende dorpen. Pry zen onveranderd. Jarige tarwe 8.a f 8.25; nieuwe tarwe ƒ6.75 7.50; jarige rogge nieuwe rogge 4.50 a 4.80jarige wintergerst nieuwe winterger8t 4.50 a 4.90 nieuwe zomev- gerst/—a haver f 3.-— a ƒ3.40; paardenboonen a bruine boonen i?—a groene erwten 7.a 8.50; tool zaad a kanariezaad f kroonerwteu 8.a 8.40. Boter f 1.10 f 1.25 A f 1.16 por kilo. Eieren f 3.20, 3.40 A f 3.30 per 104 stuks. Rotterdam, 6 Sept. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 1801 runderen, 664 vette, 61 nuchtere kalveren, 1599 schapen, 552 varkens, 169 biggen. Run deren le qual. 60, 2e qual. 50, 3e qual. 42, kalveren le qual. 74, 2e qual. 60, 3e qual. 50, schapen le qual. 42, 2e qual. 36, 3e qual. varkens le qual. 42, 2e qual. 39, 3e qual. 36 cent. Rotterdam, 5 Sept. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was do handel in binnenlandsche granen als volgt: Tarwe. Jarige-, waarvan de aanvoer weke lijks geringer wordt, bracht naar deugd op per heet. van 7.50 tot f 8.75 en extra puike f 9, per 100 kilo f 10 a f 11. Nieuwe werd verkocht per heet. van f 6 tot f 7.85 en extra puike nog daarboven. Wichtsoorton waren echter flauwer, per 100 kilo naar kwal. opge ruimd van f 9 tot 9.375 en blauwpuntige soorten van 8 tot 8.75. Canada-tarwe niet ter markt. Rogge met gering aanbod vond pryshou- dend plaatsing, per heet 4 a f 5, zaaisoort nog daarboven. Gerst. Winter- prijshoudend, naar kwal. verkocht van f 7.35 tot f 7.85 per 100 kilo. Zomer- was niet ter markt. Chevalier-verkocht f 7.50 tot f 8.25 en betere kwal. van f 8.50 tot f 8.75 per 100 kilo. Haver. Jarige kwam weinig voor. Nieuwe naar deugd verkocht van f3 tot 3.75 en extra blanke zware nog daarboven. Blauwe erwten brachten in kooksoort van f 7 tot f 8.50 op en niet-kokende f 6.50 f 1- Koolzaad flauwer. De puikste kwal. werd verkocht van f 8.40 tot f 8.G0 en min dere soort f 8 a 8.25. Kanariezaad immer zonder beteekenen- den handel. Bij gerijf 5 a 6.50. Aardappelen. Zeeuwsche blauwo f 2.50 f 2.70, dito jammen f 3.25 a f 3.60 per heet. Met weinig aanvoer, tamelijke vraag. Zeeuwsche eierenƒ 3.60 a 3.75 de 100 stuks. In buitenlandsche granen was de handel vast. Tarwe per 2400 kilo: Red winter II f 185. Rogge per 2100 kilo: 9 pud 35 Odessa f 140 uit zeebootDonau f 112f 114 naar kwalPetersburger f 127. Gerst per 2000 kilo62/63 kilo Taganrog f 110; 60/61 Zwarte Zee uit zeeboot f 101— f 102; 60/61 Azof; Zwarte Zee Sept./Oct92, partij. Haver per 100 kiloAmerik. f 6.60 f 6.75. Boekweit per 2100 kiloAmerik. f 185 a 188prima State November-aflading f 125. M a i s per 2000 kiloAmerik. Mixed f 92 idem uit stoomboot f 89 —f 90; idem bèoq- mend 89—90; Odessa f 93 —f 94; idem uit stoomboot f 90; Foxanian f 89—92. Meel. Hoewel vorige week op levering opnieuw lager werd .aangeboden, waren voor alhier gezolderd meel volle vorige prijzen te bedingen. Heden was er niet veel bezoek ter markt; loco meel trok eenige attentie. Prima Inlandsch 11.a 12.eerste kwaliteit Inlandsch 10.— a f 11.tweede kwal. Inlandsch a f derde kwal. Inlandsch a f eerste kwal. Duitsch a f tweede kwal. Duitsch a prima kwal. Bel gisch f 11.50 a f 13.—, eerste kwal. Bel gisch f 9.75 a f 10.75, extra puike kwal. Hongaarsch 16.25 a 17.25, eerste kwal. Hongaarsch 14.a 15.ordinaire kwab Hongaarsch 11.a 12.prima Ameri- kaanscli 12.50 a ƒ13.50, eerste kwal. Amerik. 10.a 10.75, tweede kwal. Amerik^ 8.75 a ƒ9.75, derde kwal. Amerik. a Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwsch tarwemeel a Fran sche roggebloem a Duitsche roggebloem 9.25 a 10.25, Inlandsche roggebloem a Alles per 100 kilogr. netto. Antwerpen, 5 Sept. Ter veemarkt van iden (Maandag) werden verkocht 72 ossen, 107 koeien, 31 vaarzen, 22 stieren, 28 kalveren en schapen. Betaald werd per kilo voorossen le kwal. 0.83, 2e kwal. 0.73, 3e kwal 0.63 francs. Koeien le kwal.2e kwal. 3e kwal. fres. Vaarzen le kwal. 0.77, 2e kwal. 0.67, 3e kwal. 0.57 francs. Stieren le kwal. 0.70, 2e kwal. 0.60 3e kwal. 0.50 francs. Kalveren le kwal. 1.04, 2e kwal. 0.94, 3e kwal. 0.84 francs. Schapen le kwal. 2e kwal. 3e kwal. francs. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Maandag 5 September. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch roode no. 2 fr. 16. Parijs. Tarwe prijsh.loop. md. fr. 21.40. Pesth. Tarwe flauw: Maandag 8.25 fl. Za terdag 8.33 fl. Berlijn. De flauwe telegrammen uit Ame rika hebben een drukkenden invloed uitge oefend. De kooplust voor tarwo en rogge was zoo gering, dat per September-levering eene prijsverlaging van 75 pf. noodig was, om tot zaken te komen. Later konden echter weer 25 a 50 pf. herwonnen worden van het prys- verlies. Haver stil en nauwelijks prijshoudend. New-York dis. vorigen dag Chicago PRIJZEN VAN EFFECTEN. Wegens het feest beurs gehouden. is heden geen

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3