Advertentiën. zijn, welke zoo verrassende en belangrijke tij dingen brachten als die welke thans achter ons ligt. Zij ving aan onder den indruk van de pas ontvangen, hoogst ernstige berichten uit Ooat-Azië, welke een conflict tusschen Enge land en China deden voorzien. Bevestigd werden de sombere tijdingen niet, en het eenige wat men vernam was dat China bereid was aan Engeland concessies te doen. Maar niet vermeld werd of dit het gevolg was van een dreigend optreden van Mac Donald, terwijl men evenmin vernam, waarin die con cessies zouden bestaan. De geringe aandacht welke deze zaak trok was het gevolg van de verbazingwekkende vredesboodschap, welke Zondag uit Petersburg kwam. Waartoe deze leiden zal is vooreerst niet te voorzien. Zeker weet men dat èn de Duitsche èn de Engelsche regeering hun warme sympa thie voor het denkbeeld hebben uitgesproken, terwijl men kan aannemen, dat van de andere groote mogendheden Oostenrijk en Italië het denkbeeld niet minder warm zullen begroeten. Alleen in Frankrijk ia de indruk anders. Sterker dan sinds lang bleek, dat zelfs de gematigde lieden en dagbladen het denkbeeld eener revanche niet van zich hebben afgezet, en dat alles ondergeschikt wordt gemaakt aan den droom, de in 1870 verloren provincies terug te winnen. De prikkolachtige stemming werd er niet beter op toen de overtuiging doordrong, dat het bondgenootschap met. Rusland zijn groote waarde verloren had. Niet alleen dat het voorstel van deu czaar de Fr&nsche droomen verdrong, maar er kwam nog by, dat men zich gekrenkt gevoelde, dat de czaar de Fransche regeering niet tot zijn vertrouweling had ge maakt en de nation amie et allUe op denzelfden voet behandelde als alle andere mogendheden, groote en kleine. Allen gevoelden zich teleurgesteld, maar nog had men geen tijd gehad zich behoorlijk reken schap te geven van het dubbele gevoel van teleurstelling en gekrenkten trots, toen een geweldige slag werd toegebracht aan het dier baarste wat Frankrijk heeft, zijn leger. Een hoofdofficier van den onvolprezen gene- ralen staf, de chef van een helaas zoo belang rijken tak van dienst, bleek schuldig aan oen misdaad, welke vrij algemeen afschuwelijk werd genoemd. En al bleek nog niet dat de volks helden van den jongsten tijd, de generaals Boisdeftre, Gonse en Pellieux medeplichtig waren, wél kreeg men zekerheid dat zy die de hoogste plaatsen in het leger innamen, hoewel behoorlijk gewaarschuwd, toch het slachtoffer waren geworden van een maar al te doorzichtig bedrog. In een oogwenk keerde de stemming der laatste maanden om; van alle zijden wordt licht gevraagd en de zenuwachtige stemming bleek het best uit de tallooze klachten over de traagheid der regeeriog, die vier dagen na de groote ontdekking nog niets had gedaan. Zoowel de ministers als de president der republiek moesten het ontgelden en het werd Faure bijna als een misdaad aangerekend, dat hij, na even een ministerraad te hebben gepre sideerd, waar men het te oneens was om een besluit te nemen, de hoofdstad weer verliet, om buiten rust en ontspanning te zoeken, op het zelfde oogenblik, dat de gebeurtenissen een crisisachtig karakter aannemen. En alsof deze groote verrassingen nog niet voldoende waren, bracht het einde der week nog een andere, welke voor Frankryk niet troostvoller is. De Pall Mall Gazette kwam met het bericht, dat een Engelsch-Duitsch bondgenootschap was gesloteD, en dus is verkregen wat Chamberlttin voor eenige maanden als een noodzakelijke voorwaarde voor het behoud van Engelands positie had genoemd. Wat daarvan aan is blijkt niet, maar zoowel te Londen als te Berlijn neemt men een houding aan, welke doet vermoeden dat het bericht niet geheel uit de lacht is gegrepen. Indien wij de minst vérstrekkende lezing als de ware aannemeD, dan is of wordt er geen bepaald bondgenootschap of ander verdrag ge sloten. De zaak zou neerkomen op een ver kregen overeenstemming ten opzichte van de wederzijdsche politiek in die streken buiten Europa, waar beide landen tegenover elkander zouden kunnen komen te staan. Dnitschland zou in Klein-Azië de vrije hand, misschien wel den steun van Engeland ver- wervoD, en daarvoor afzien van een tegen En geland gerichte politiek in Znid-Afrika, terwijl het 'zich zou neerleggen bg de bevestiging van Engcland's positie in Egypte, welke juist Zaterdag weer versterkt werd, doordien einde lijk de groote slag bij Omdurman werd gele verd en met een overwinning der Engelschen eindigde. Blgkt dit alles waar, dan is dat een nieuwe slag voor Frankrijk, dat èn op Klein-Azië èn op Egypte aanspraken maakt. Nu te moeten zien, dat de erfvgand te land Klein-Azië en de erfvijand ter zee Egypte neemt, is bijna nog grooter teleurs telling dan de eerste dagen der week brachten. Wel troost DePres- sensé in de Temps z'tjn landgenooten met de verzekering, dat het bericht van de Pall Mall de grootste canard is welke ooit in den kom- kommertyd opvloog, maar ook hier zal men wel weer bedrogen uitkomen. een groote wijziging in bet personeel aan te brengen. De Fransche ambassadeur te Petersburg, graaf Montebello, is met verlof te Parijs en zal niet weerkeeren op zijn post. Vermoedelgk een gevolg van het feit, dat hij verrast is ge worden door de circulaire van Moeravieff. Als zijn opvolger noemt men Boisdeffre, die in 1896 Faure vertegenwoordigde bij de kroning te Moskou en bij het bezoek van don czaar aan Parijs aan Z. M. werd toegevoegd. Vreemd dat men iemand tot diplomaat zou benoemen, die voor een paar dagen aftrad wegens gebrek aan snuggerheid en doorzicht. De uitvoering der nieuwe Italiaansche vlootplannen zal jaarlijks 7 miljoen lire vergen. De krijgsraad te Milaan heeft zijn taak volbracht; de laatste gevangenen zijn gevonnisd. Heden komen de SpaanBche Cortes bijeen, en een beslissing zal zich niet lang laten wachten. Vooral de houding van de aanhangers van Weyler, die een militaire dictatuur onontbeer lijk achten, wekt bezorgdheid bij de regeering, die, geiyk men weet., geen debat over den algemeenen toestand en over de verantwoorde lijkheid van de oorlogsrampeu wenscht, maar alleen een goedkeuring van de noodig gewor den maatregelen. De Sultan heeft er eindelijk in toegestemd dat een Serviër zitting krijgt in de commissie van onderzoek naar de jongste voorvallen op de Tnrksch GriekBche grens. Nadat het uitblijven van tijdingen uit Soedan de laatste dagen der vorige week te Londen eenige onrust had gewekt over het lot der expeditie, zijn eindelijk berichten over den strijd ontvangen. Een telegram van sir Horatio Kitchener aan het ministerie van oorlog zegt, dat de kanonneerboot onder bevel van kapitein Keppel den geheelen rechteroever heeft schoon geveegd, dat zij alle forten op dien oever ver nielde, alsmede die op het eiland Tuti tegen over Omdurman. Alle kanonnen werden ge nomen. De Engelschen leden geen verliezen. Verder werden ook de koepol van het graf des Mahdis en de groote moskee van Omdurman door het vuur vernield. Onderwijl was gene raal Kitchener met landtroepen tot op l1/* mijl van Kerreri doorgedrongen, de voorposten van den vyand voor zich uit dringende. De strijdmacht van den Khalief, geschat op 35.000 man, was gelegerd buiten Omdurman. Deze deed Vrijdag ochtend een hevige aan val op de Engelsche troepen. De strijd was zeer hevig, en het duurde een paar uur voor de Derwischen waren teruggeslagen. Te half negen gaf generaal Kitchener bevel op Omdurman aan te rnkken. Spoedig stiet het leger op den vijand, die geheel verslagen werd. De Khalief, die zelf zijn troepen had aange voerd, nam de vlucht, en werd door de Brit- sche cavalerie achtervolgd. Te nauwernood ontkwam hy, daar de ruiters hem by na geheel insloten. Tegen den middag was Omdurman door de Engelschen bezet. Dat de slag bloedig was blijkt uit de cijfers der geleden verliezen, die op 100 Engelschen en 300 Egyptenaren worden iemand moeite deed hem te handhaven op de plaats, door hem ingenomen als de wachter voor de geheiligde chose jugée van 1894. En waar het volk nog samenrotte, gelijk op Monmartre en in den faubourg van dien naam, daar klonken verwenschingen tegen den gene- ralen staf en tegen diens gverigsten dienaar, Rochefort. Maar deze zelf heeft zich al in den nieuwen toestand geschikt zelfs Rochefort is voor een parlementaire revisie van het vonnis. Een commissie nit de kamer behoort volgens hem alle stukken te onderzoeken. Die geweldige omkeer dankt men zeker aan Cavaignac, die Henry tot een bekentenis durfde De verliezen van de zijde der Derwischen zijn nog onbekend. Men weet alleen dat er 150 gevangenen zijn, en dat de Duitscher Nenfeld door de Engelschen werd bevrgd. Ook de Oostenrijksche zuster Teresa Grigolini en alle andere Enropeesche gevangenen zijn in goeden welstand bevonden. De inwoners van Omdurman zijn zeer verheugd over de aan komst van generaal Kitchener. De Fransche uitgaaf van het Handelsblad een tijdelgke uitgave voor de feestweek ten behoeve van de tallooze vreemdelingen, deelde Zondagochtend mede, dat ook Karthoem was genomen, maar dat schynt een erg voorbarig bericht. Het corps diplomatique te Tanger heeft bg den sultan van Marokko aangedrongen op een mildere behandeling der gevangeneo, die het daar te lande bijzonder hard moeten hebben. Vreemde dingen worden verhaald van baron Dhanis, den aanvoerder der Staatsche troepen in Congoland. Hij moet, ondanks de stellige bevelen der regeer ing, weigeren zijn ontslag te nemen, zoolang de opstand niet gedempt is. Dit moet vooral zijn omdat Dhanis verantwoordelijk wordt geacht voor den opstand, wijl bij in strijd met de uitdruk kelijke bevelen een korps samenstelde uit lieden van éen stam, terwijl bepaald is dat in een korps nooit meer dan '/z van de sterkte uit mannen van een stam mag bestaan. Volgens een weinig vertrouwbaar Lon- densch blad heeft de Transvaalsche regeering de Zandkreekdvift gesloten voor het vervoer van koopmansgoederen. Voor driejaar heeft dezelfde kwestie bgna aanleiding gegeven tot een botsing. De N. Y. H. meldt dat generaal Pando. die gelijk men weet steeds onderweg was om Santiago te ontzetten, maar nooit aankwam, met 12 miljoen pesetas naar Europa is vertrok ken men zegt dat dit de inhoud van de Cu- baanache schatkist is. Maximo Gomez heeft verscheidene leiders der opstandelingen opgedragen zich ter be schikking te stellen van den bevelhebber van het Amerikaansche bezettingsleger. Deze tracht zooveel mogelijk Cubanen plaatsen in het nieuwe bestuur te geven. Beknopte Mededeelingen. Do Petit Bleu herinnert, dat voor 25 jaar ook in België een officier werd veroordeeld op getuigenis van iemand, die buiten aanwezigheid van de verdediging werd gehoord. Ook toen was geen revisie of cassatie te krijgen, hoe sterk de veroordeelde zijn onschuld betuigde. Generaal Renouard is reeÖB Zaterdag op getreden als hoofd van den Franschen generalen staf. Volgens de Agence national was door Cavaignac en door hem besloten het beruchte pureau des remeignements te hervormen en Zaak Dreytuss. Cavaignac afgetreden. Cavaignac is het offer geworden van overtuiging dat Dreyfnss toch schuldig is. Hij heeft niet als de openbare meening den twijfel- wekkenden invloed van de bekentenis vai Henry ondergaan, en zoo moest hy aftreden. Nog voor veertien dagen was bij de popa laire man, maar nn den Franschen de schellen van de oogen zyn gevallen, nu het meenings- 1 verschil tusschen hem en zyn medeministers zoogroot werd, ging hy heen, zonder dat Maar toch zal wel niemand treuren om het heengaan van dezen minister, die, zelf slacht offer van een zoo doorzichtig, bedrog, toen dit ontdekt was, nog den euvelen moed had zijn lichtvaardige overtuiging van Dreyfuss' schuld tegenover de bijna stellige bewijzen voor de onschuld van den veroordeelde te Btellen. Het besluit ontslag te vragen werd genomeD, nadat herhaalde besprekingen tusschen de voornaamste leden van het kabinet het conflict hadden verergerd. Des avonds te acht uur kreeg Brisson den brief van Cavaignac, waarin deze zgn ontslag vroeg. „De oneenighoid, die tusschen ons be staat zou de regeering verlammen op een oogenblik waarin haar volle kracht noodig is Ik blijf overtuigd van de schuld van Dreyfuss en vast besloten de herziening van het vonnis te bestrijden. Mijn voornemen is niet mij te onttrekken aan de verantwoordelijkheid voor den tegenwoordigen toestand, maar ik kan die niet dragen zonder het eens te zijn met den chef van het kabinet, waartoe ik de eer heb te behooren". Met deze woorden nam de minister afscheid en werd de crisis acuut. En het hoofd van het gemeenebest zat nog altijd te Havre, vanwaar hij Zondag naar Ram- bouillet zou gaan om te jagen, evenals Lodewijk de XVI dat vermaak boven alles, boven de meeat ernstige plichten van zijn ambt stellende. „Niets geschoten, naar de comedie geweest, ontslag van Necker", „niets geschoten, het par lement dient vertoogen in",- zoo schreef deze vorst op historische dagen, welke de toekomst van zyn land en die van zijn gezin bepaalden en president Faure scheen het voorbeeld van den verblinden koning te willen volgen. Dat de stemming ook tegen hem bitter werd, is natuurlijken het opgeven van zijn verdere jachtplannen om heden een buitenge- wonen ministerraad bij te wonen, is niet meer dan het minste staaltje van zijn plicht. ieds Zondag was hij te Parijs, waar hij te vijf uur Cavaignac een korte audiëntie ver leende. Over de vervanging van Cavaignac zal eerst heden worden beslist. Eerst werden de gene raals Zurl inden en Saussier genoemd. Maar de Matin gelooft dat men geen generaal zal nemen wellicht dat Bourgeois tijdelijk de portefeuille zal waarnemen, en een definitief minister eerst worden benoemd als de vuile rommel is De eerste stap tot revisie. De regeeriDg heeft gemeend de onzekerüeid niet te mogen doen voortduren, en deed nog Zondag avond een nota verspreiden, waarin werd medegedeeld, dat de groote meerderheid der ministers, waarschgnlgk zelfs allen, zijn voor inwilliging van een verzoek om revisie door mevrouw Dreyfuss ingediend. In dit verzoek herinnert zg aan de vele onthullingen der laatste maanden, welke licht over het vonnis van 1894 deden opgaan. In het bijzonder wijst zij op hot onderzoek van het bordereau, dat in Jannari 11 (in het proces-Esterhazy) door deskundigen is ingesteld, en welk onderzoek, hoewel hot. rapport niet openbaar is gemaakt, naar zij uit vertrouwbare bron weet, tot andere uitkomsten leidt dan het rapport van 1894. Verder wijst zij op de bekentenis van een der getuigen uit het proces van 1894, dat hij een valsch stok heeft gemaakt, welke be kentenis alle waarde ontneemt aan de ten processe door hem afgelegde verklaringen. Zij doet daarbij een beroep op de minister van justitie, die door wetteiyke voorschriften betreffende rechterlijke dwalingen geroepen wordt op te treden. Zij verzoekt hem daarom zonder verwyi gebruik te maken van de hem door de wet toegekende rechten. Andere berichten en ook de toon dor nota doen vermoeden, dat de regeering zelve dit verzoek van mevrouw Dreyfuss heeft uitgelokt. Althans er was Zaterdag van officieuse zijde gemeld, dat de regeering moeilijk kan beslis sen, wijl geen verzoek om revisie was ingediend. In de nota wordt nog medegedeeld, dat de ministers zich niet laten leiden door de over tuiging dat Dreyfuss onschuldig is. Zij loopen op niets vooruit en gelooven alleen dat de wet hun den plicht oplegt te handelen gelijk zij doen. De minister van justitie heeft zich in zgn beroep op het hof van cassatie niet te begeven in het fond der zaak, en dat lichaam de onbe perkte macht te laten, te beslissen of het ver zoek al dan niet ontvankelijk is. Pellieux heeft een onhebbelijkheid van Paul Meijer met een domheid beantwoord. Meger, de bekende hoogleeraar aan de Ecole des char- tres zond Pellieux een kaartje met de woorden „mijn oprechte deelneming". Pellieux ant woordde „Dank voor uw zachte en intellec- tueele attentie. Maar triomfeer niet te vroeg. Ec heeft bloed gevloeid, en gij acht u geluk kig daarin te kunnen waden. Maar uw treu- i ige beschermeling is daardoor niet gered verre van daar." Eenige dagen geleden werd gemeld, dat ko lonel Henry in de gevangenis gek was gewor den. Waarschijnlijk had dit gerucht ten doel een kerkelijke begrafenis mogelijk te maken, welke anders een zelfmoordenaar wordt ont houden. Het lijk is Zaterdag naar de geboorteplaats van den kolonel vervoerd. Militaire honneurs mochten niet bewezen worden. Maar zijn col lega's hadden toch eenige kransen gezonden, terwijl kapitein Lauth van den staf, (ook een van de verdachten) met andere officieren het lijk grafwaarts bracht. Een stellig besluit ten aanzien van den nu te volgen weg is evenmin genomen. Maar dat de regeering wil handelen staat vast; dat biykt uit den brief van Cavaignac, die naar het schgnt, slechts twee ministers, Vig- ner, landbouw, en Tillaye, openbare werken, aan zijn zijde vond. Gelgk wg reeds vroeger mededeelden staan twee wegen openrevisie wegens rechts dwaling, d. w. z. als nieuwe feiten aan het licht komen, welke de onschuld van den ver oordeelde in het licht stellen, of vernietiging van het vonnis wegens rechtsschennis, d. w. als een door de wet voorgeschreven bepa ling niet is nageleefd, en daaruit voor den veroordeelde nadeel kan zgn ontstaan. Over het bestaan van het nieuwe feit of over de rechtsschennis wordt door het hof van cassatie beslist. In het eerste geval blijft Dreyfuss de ver oordeelde totdat zija onschuld is bewezen, in het laatste geval daarentegen is het vonnis met alle gevolgen daarvan nietig. Dreyfnss wordt weer kapitein Dreyfuss en verschijnt als verdachte voor zijn rechter, lerwgl de aankla ger zijn schuld heeft te bewijzen. Deze laatste weg is dus zeker wel de loyaalste. Dat het nieuwe proces in het openbaar zal worden gevoerd, is te verwachten. Zelfs cleri- cale en monarchale bladen eischen het volle licht der openbaarheid over alles wat voorvalt, a. Hervé de Kérohant in de Soleil. Traiieux heeft weer een van zgn mooie brieven geschreven, ditmaal aan den minister van koloniën, waarin hg vraagt of deze het mogeüjk acht het uitzonderingsstelsel te hand haven, waaraan Dreyfuss op het Duivelseiland is onderworpen. Dat te doen zou reeds bar- baarsch zijn, zoo er geen ernstige twijfel aan de wettigheid van de veroordeeling bestond. Maar het is geheel onmogelijk, nu alles doet voorzien dat men spoedig tot de erkenning komt van de rechterlijke dwaling. Hij wijst er daarom den minister op, dat deze binnen de perken der wet veel kan doen. Andere bladen behandelen reeds de vraag of Dreyfuss gevangen moet blgven tot het tweede proces is afgeloopen. Men wyst erop dat de minister van justitie de straf kan op schorten tot het hof van cassatie heeft beslist. Ook dit lichaam is bevoegd in afwachting het revisie-proces Bchorsing der straf te Vertrokken en aangekomen schepen. Vlisslngen, 4 Sept. Binnengekomen, Zondag, het Dnitsche ss. Maceio, gez. Paetzelt, van Hamburg- Na in het dok alhier eene van Antwerpen afgekomen Braziliaansche sleepboot, genaamd Brêsilte hebben op dek geladen, ver trok het heden, Maandag, naar Rio Grande. HANDELSBERICHTEN. tana verkeerde in willige stemming. Appelen blijven tot de verbeterde (prijzen gevraagd. Amandelen voor dadelijke levering zeer vast, op levering flauw. Sucade on pruimen zonder bgzonderheden. Katoen. De markt vertoonde in de afge loopen week weinig verandering. Men noteert loco middlg. Amerik. IS1/- a 183/a ct., basis middlg. Nov./Dec.-lev. 18 a 18'/4 ct. Tin. De vaste stemming, waarmede de af geloopen week opende, was slechts kort van dunr. Gedurende de laatste dagen was de markt weder veel vaster en daar houders ge retireerd bleven, werd het verloren (terrein nagenoeg geheel teruggewonnen en de markt sluit zeer vast; Banka en Billiton loco ƒ433/,, Straits 44 eerder koopors. Petroleum met geregelde zaken. A n sj o v i s onveranderd stil. Fijne zaden. De omzet bepaalde zich deze week tot kleinighedenprijzen bleven nagenoeg onveranderd. Men noteertmosterd zaad bruin 26 a 28, dito geel 19 a 23, kanariezaad 87» a 9'/a per 100 kilo, kar- wijzaad jarig 12 a 127a, dito 1898 117, a 12, maanzaad blauw 14 a 147a per 50 kilo, alles incl. baal. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Wegens het feest is heden geen beurs gehouden. Burgerlyke Stand. Van 35 September. Middelburg. Bevallen: A. P. Rouffaer,geb. Scheermeijer, z. P. Vermaas, gob. Lampert, d. C. J. Hubregtse, geb. De Pagter, d. (levenl.) Overleden: C. J. Tamson, ongeh. d. 35 j. M. Riksen, vronw van J. C. Wissen, 55 j. J. C. Andriesse, d. 15 m. P. J. Hubregtse, man van J. H. van Leerdam, 65 j. Van 29 Aug.—3 Sept. Zierikzee. BevallenM. Telle, wede van N. Beije, z. J. v. d. Werf, geb. Keuvelaar, d. D. Merle, geb. Geldhof, z. OverledenH. Schults, z. 3 m. L. B. A. Windhorst, ongeh. z. 25 j. POSTER IJ EN. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, verzonden uit Middelburg gedurende de le helft der maand Augustus. O. van Baarn, 's-Heer ArendsberkeAndriesse, Rotterdam. Briefkaart: G. Heering, Rotterdam. Buitenland. J. Wagenaar ONS HUIS te Middelburg. Gelegenheid tot inschrijving voor den kook cursus voor vrouwen en meisjes, die half Sep tember zal beginnen, op Woensdag 7 September Donderdag 8 September a.s. telkens des avonds van 8—9 uur. Zg, die zich het vorige jaar reeds hebben laten inschrijven, moeten zich thans opnieuw aanmelden. J. APPEL en W. G. DEIBEL, die hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun hu- welgk ondervonden. Arnhem, 5 September. GraanmarKten enz. Axel, 3 Sept. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prgzen als volgtjarige tarwe 8.75 a 9.nieuwe tarwe 8.50 a 9.— jarige rogge a nieuwe rogge 5.60 a 5.85jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 7.30 a 7.50 jarige zomergerst a j nieuwe zomergerst 6.25 a J 6.50haver 6.a 6.25paardenboonen 7.75 a 8.groent erwten 8.25 a 8.50kool- ,ad a kanariezaad vlas (per 44 a. 56 c.) a Boter 1.05. Eieren f 3.20. Rotterdam, 5 Sept. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer van alle granen vol doende voor de behoefte. Pnike tarwe bleef onveranderd 7 a 7.85overige soorten flauwer 6 a 6.75rogge prijshoudend 4 a 4.75wintergerst eveneens pryshoudend 3.50 a 4.75zomergerst 4 a 4.25 chevaliergerst 5 a 5.50; haver, 3 a 3.75 kookerwten prijshoudend 7.50 a 8.50kool zaad flauwer 8 a 8.60. Gent, 2 Sept. Vlas en snuit. De vraag naar Russisch is iets toegenomen, de prijzen blijven vast. Inlandsch gevraagd en daar de aanvoer nog zeer gering is hebben de prijzen eene neiging tot ryzen. Garens van vlas vast en beginnen meer kooplust te ontmoeten voor het binnenland; die van snuit vinden coulant plaatsing tot vorige noteering. Naar linnen neemt de vraag slechts langzaam toe. In elk geval krijgt de veroordeelde aan spraak op een mildere behandeling. Ook wordt gevraagd of men Picquart al vast niet kan ontslaan uit de preventieve hechtenis, waarop in een groote meeting is aangedrongen, o. a. door De PresQensé. In het tegenwoordig stadium is alleen de correctioneele rechtbank bevoegd daartoe last te geven. Maar Picquart heeft besloten geen voorloopige invrijheidstelling te vragen. Amsterdamsche goederenmarkt. Wat heden van de hoofdartikelen dier markt te zeggen valt, is zeer weinig. Men is, sedert Woensdag, feestelgk gestemd en weet, dat die stemming bijna de geheele volgende week zal aanhouden. De zaken worden tydelijk aan kant gezet. Koffie. Hoewel de stemming deze week vast was te noemen, bleef de omzet toch be perkt, tengevolge van de ophanden zynde feesten. Ook dientengevolge kwam de aanslag der Ned. Handel Maatsch. veiling, welke op 13 dezer zal plaats vinden, heden, bestaande nit 21329 bn. en 17 kn., getaxeerd op basis voor g. o. ad 37 74 ct. Beetwortel-suiker. D,e stemming was deze week vast, Sept.- en Oct.-lev. tot lV/9 a 117« gedaan. Voor geraffineerd was de stemming ook vast. Superior crushed Sept.-lev. 14 geboden. Rijst. Ongepelde stil. Gepelde kalm doch prijshoudend. Speceryen. Notemuskaat en foelie kalm. Nagelen en peper prgshoudend. Vruchten. Krenten voor goede kwaliteit op directe levering pryshoudend. Rozijn, Sul- Heden overleed, na een langdurig en geduldig lyden, mijne eebtgenoote en der kinderen zorgdragende moeder MAAIKE RIKSEN. J. C. WISSE en kinderen. binnen als buiten de stad. Lange Delft. Middelburg, 3 Sept. 1898. Heden overleed, na een langdurig doch ge duldig lijden, mijn geliefde echtgenoot en der kinderen zorgvolle vader, behuwd- en groot vader, de heer PIETER JACOBUS HUBREGTSE, den ouderdom van ruim 65 jaren, na eene gelukkige echtvereeniging van 45 jaren. Uit aller naam Wed. P. J. HUBREGTSE— Van Leerdam. Middelburg, 3 Sept. '98. Op uitdrukkelyk vei zoek van den overledene zullen geene uiterlyke teekenen van rouw worden aangenomen. Rouwvisites kunvtn niet worden afgewacht. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze zeer geliefde dochter, zuster en behuwdzuster CORNELIA JOHANNA, in den ouderdom van 35 jaren. Uit aller naam, G. M. TAMSON. Middelburg, 4 September 1898. overleed na een langdurig doch gedul dig lijden, tot diepe droefheid van my en wederzydsche betrekkingen, mijn innig geliefde SIMON PIETER FRANQ0IS VAN DER MEER in den ouderdom van bijna 30 jaar. Wed. C. P. J, v. d. MEER— Siegers. Vlissingen, 4 Sept. 1898. Mr J. VAN DER LEK DE CLERCQ Vice- President der Rechtbank te Middelburg, be tuigt zyn vriendelijken dank voor de hem be toonde belangstelling met zyne benoeming tot Ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3