BUITENLAND. Te Steenhuffel (België) waren drie kinde ren van 6, 4 en 3 jaar aan het spelen op het erf van een herberg, waar zij een hoop stroo in brand staken. De vlammen grepen vlug om zich en weldra waren de drie kinderen ver brand. Deblander, de man die te Parijs zijn beide dochtertjes vermoordde, is gevonden en achter slot gebracht. Te Parijs is een vrachtrijder door zijn paard de halve arm afgebeten. Men vreest voor zijn leven. De Duitsche Rijksbank heeft reeds voor meer dan 300.000 M. aan vervalschte bank biljetten ingewisseld. De vervalscher, Grunen- tbal, is ziek naar het hospitaal Charitégebracht. Het ziet er in den laatsten tijd slecht uit met de werkstakers. Thans is ook de groote strike der bakkersgezellen te Hamburg aan het verloopende patroons zijn vast verbonden en houden voet bij stuk; al acht weken duurt de staking, maar de tinancieele steun begint den stakers langzamerhand onthouden te worden. Te Ischl is een onzer landgenooten, de pianist SievekiDg gearresteerd, tengevolge van een woordenwisseling met een priester, die aanmerking maakte dat de heer S. de hostie niet groette, toen deze naar een stervende werd gedragen. De zaak baart vooral in de buitenlandsche pers veel opzien en er is getracht de tusachen- Aomst van den keizer te verkrijgen. De juiste toedracht der zaak is niet bekend, maar het schijnt dat een priester onzen landge noot een standje maakte, waarop deze wat ruw zou hebben geantwoord. De Fransche kolonie te Petersburg heeft dèn verjaardag van het bezoek van Felix Faure gevierd door een mis. De Russische pers herdacht het jaarfeest met groote geestdrift. De geleider van een transport naar Siberië verbannenen heeft een gedeelte der gevangenen opgesloten in het ruim eener boot, welke ge heel gesloten was. Dientengevolge zijn 31 menschen gestikt. In Russisch Polen is een mijn ondcrge- loopen. Men vreest dat 300 arheiders het leven hobben verloren. In Amerika is er sprake van een finan cieel schandaal. Een predikant beeft voor eenigen tijd een syndicaat opgericht voor de exploitatie eener uitvinding om goud uit zee water te halen, waartoe 10 miljoen dollars werd gevraagd. Thans is de geestelijke spoor loos verdwenen. lukken. De bliksem trof verscheidene boomen en do voorpui van een drankhuis, Ook in België heeft het hevig geonweerd. Te Verviers hebben de regen en de hagel de velden overstroomd en de donderslagen waren zoo hevig, dat een 70jarige vrouw van schrik gestorven is. Te Dison werd een draaimolen door den bliksem getroffen. De eigenaar en zijn bediende werden gedeeltelijk lam gesla gen. In het land van Herve, naby de Neder- landsche grens, zyn verscheidene hoeven afge brand. Allerwegen werden boomen omgewor pen of in splinters geslagen. In de streek van Samber en Maes heeft het onweer veel kwaad gedaan. Te Bauraing woedde het gedurende zestien uren, dat is van 2 uur 's nachts tot 6 uur 's avonds. Te Sozin moest een pachter met zijn vrouw in nachtgewaad do vlucht ne men, om niet levend in hunne woning te verbranden. De hitte en hare gevolgen. Nog steeds zyn de buitenlandsche bladen opgevuld met bijzonderheden over de gevolgen van de groote hitte. Een Londensch geneesheer had, zooals wij meldden, opgemerkt dat de dames, door de parasols voldoende beschermd worden tegen zonnesteek, terwijl de heeren, die allicht den hoed eens afnemen, zich juist daardoor bloot geven. Maar de ervaring te Parijs bewijst dat ook dames getroffen worden. Zoo vond men inden tuin van het Luxembourg een sierlijk gekleede dame bewusteloos op een stoelnaar een hos pitaal gebracht, overleed zij. Eene vrouw van 43, rentenierster, viel og straat neer en over leed eveneens in een hospitaal. Het uitstellen der manoeuvres in Frank rijk was een ongehoord iets, maar het was erg noodig. Bij een der marschen waren reeds vele dooden gevallen, terwijl een kapitein en een soldaat der manoeuvreerende troepen uit wanhoop zelfmoord pleegden. Sedert heeft een onweersbui ook daar verfrissching gebracht. Ontzettend zijn de boschbranden in vele deelen van Frankrijk. Zoo bij Saint Jean d'lllac, waar het vuur Zondagochtend begon en eerst in den nacht van Maandag op Dinsdag door een overvloedigen regen werd gebluscht. Een strook bouw- en boschlaud van zestien bij drie kilometer was geheel plat geblakerd. De bevolking was uitgeput van inspanning. Velen hadden 36 uur zonder rust en schier zonder voedsel gewerkt om het vuur te stuiten. Het merkwaardigst was de reeds kortelijk vermelde boschbrand in de Landes, waar bijna een trein door het vuur werd vernield. Zondagmorgen was de brand begonnen en woedde spoedig over de gronden van vier ge meenten in de Landes, Luxey, Lipostey, La- bouheyre en Ichoux. De sparrebosschen waren een gemakkelijk veld voor het vuur, en aan den spoorweg gekomen, tastte het ook de tele graafpalen aan. Tegen middernacht kwam een pleziert rein uit Bayonne en Sint-Sebastiaan naar Bordeauxte Labouheyre kon hij niet verder. Twee en een half uur moest hij wachten. Toen dacht men het vuur genoegzaam meester te zijn om den trein te laten passeer en. De zeer talrijke reizigers de trein was stampvol klommen weer in de coupés; voort ging het het met den langen, zwaren trein toen men, na een poos, bemerkte dat de loopplanken vuur hadden gevat. He_t was een hachelyk oogenblik, te gevaarlijker door de paniek onder de toch al zoo ongeduldige, ontruste reizigers. Een kloek besluit kon alleen redding geven. Alle vensters waren goed gesloten. De machi nist Lopez tri de stoker Dureté bestegen de locomotief, en, op gevaar van levend te ver branden, dreven ze den trein zoo snel m lijk de vuurzee inals de bliksem ging de reuzenslang er door en was gered. Een groot aantal vrouwen waren natuurlijk van 'r stokje gevallen, maar niemand had ernstig letsel gekregen, zelfs Lopez en Dureté niet. Een andere groote boschbrand had in de buurt van Bordeaux plaats. Deze woedde over een uitgestrektheid van negen K. M. 'By Marcheprime vond men onder de over blijfsels van boomstammen en gras het ver koolde lijk van een man van 76 en dat van een kind van 5 jaar. Men vreesde, dat er meer personen omgekomen waren. Verscheidene alleenstaande huizen en een geheele kudde schapen zgn mede verbrand. Dinsdag bracht een hevig onweer wat ver koeling en veel regen, maar ook nieuwe onge YergaderingenConcerten enz. Middelburg. V r y d a g 26 Aug. en v. d. Zeeuwsche Oranje Tent. Gebouw Zeeuwsch Genootschap 10—12 u. en 1—4 u. W o e n s d. 31 Aug. Bal Achilles. Schuttershof, Zondag 18 Sept. Vierde Zondagavond con cert. Schuttershof 8 u. Vlissingen. V r ij d a g 26 Aug. en v. d. Concert Wiener- Damen Orchester. Grand- Hotel 8 n. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland Datum. PUati. Voorwerpen. Inform.*;.* - 26 Ang. Vliaairgen, Meubels, Muret Tak. 27 Sn ooakwko, Hofateedje, 'lak. 14 Sept. Middelburg, Inboedel, Wisbo m Ver-tegen. Tholen, Hofstede, Maria Jr. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 26 Aug. Z a a m s 1 a g. Logement van G. de Vissor. Maken keibestrating. Begrooting f 13.986. Aan- wyzing op den dag dor besteding. Maandag 29 Aug. Middelburg. Bureel Garnizoens-Com- mandant kazerne 12 u. Levering van staen- kolen, turven, vuurmakers en takkenbossen. Donderdag 1 Sept. G r o e d e. Bureel ontvanger-griffier water schap Oud- en Jong-Breslcens 11 u. Maken keibestrating. Aanwijzing Donderdag 25 en Maandag 29 Aug. V r ij d a g 2 Sept. Koudekerk e. Landbouw- Vereeniging. Le vering van 36.900 Kg. slakkenmeel. Inlichtingen P. J. Terwoert Jr. De Middelbwgsche courcmt wordt 's avonds te zeven uur in Vlissingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door de agent C. N. J. DE VEY ME8T- DAGH aldaar. Algemeen Overzicht. Zou Mac Kinley waarlijk hebben toegegeven aan de eischen van hen, die willen dat de adelaar zijn vleugels ook tot Azië uitstrekt? Het wordt voor stellig verzekerd, en onwaar - schijnlyk klinkt het niet. Waarom zouden de Amerikanen zulk een sterke expeditie naar de Philippijnen hebben gezondenwaarom zou men zulk een belang- ryk punt als de toekomst van dezen ar chipel buiten het vredesprotocol hebben ge- n als men niet plan had meer dan een kolenstation te vragen Het klinkt da. rom zeker niet ongelooflijk, dat de Amerikanen het eiland Luzon tot hun eerste overzeesche kolo nie zullen maken. Voor het behoud van de rust op dat eiland is dat een nuttig besluit. Aguinaldo, het hoofd der opstandelingen, was er sterk voor, dat het Spaansche gezag zou verdwijnen, en de andere aanvoerders ook. Aguinaldo had van een min of meer zelfstan dig bestuur gedroomd, waarin hij een groote rol zou spelen, maar de anderen zijn er best mede tevreden, als het eiland een Amerikaao- sche of Britsche kolonie wordt. Gebeurde dat niet, dan zou een nieuwe opstand uitbreken, zoodra de Amerikanen aftrokken. Dat gevaar blijft natuurlijk voor de andere eilanden bestaan, en het zal zelfs grooter worden. Immers elke opstand, welke een zekeren duur heeft, roept een eigenaardige klasse van lieden op, die zekere bekoring vinden in het avon tuurlijke leven en in de vrijheid, zoodat zij ongaarne terugkeeren in het gewone maat schappelijke leven, welks banden zij ontwend zyn. Zulke elementen vindt men op Cuba en op de Philippynen, en van de laatsten is het te verwachten, dat, als de Amerikanen Luzon organiseeren en onder een nieuw geregeld be stuur brengen, de opstandelingen zullen ver huizen naar andere eilanden, om daar den stryd tegen het Spaansche gezag voort te zetten. Voor Spanje is dit een groot gevaar, en zij die tot de vrienden van dit rijk behooren kun nen, gelooven wij, niet beter doen dan het toewenschen, dat men den moed heb be den geheelen archipel af te staan, in plaats van een gedeelte te behouden als herinnering aan vroegere grootheid. Het eenige motief ten gunste van het behoud van de andere eilanden is, dat men een be stemming zal hebben voor de officieren en soldaten, die uit West-Indië terugkeeren. Reeds meer dan eens wezen wij op het groote gevaar dat in deze zaak schuilt. Men zal een leger van meer dan 100.000 man moeten af danken, en aan gebrek prijsgeven. Want er kan geen sprake van zyn hun werk te ver schaffen. Reeds nu lijdt de nijverheid geducht onder den politieken toestand, welke den afzet in het binnenland vermindert en dien in de ko loniën vernietigt. Voor hen, die tot vóór eeni gen tijd werkzaam waren, heeft de nijverheid dus geen plaatsen hoe zal het dan gaan met die menigte welke terugkeert, lichamelyk ver zwakt door onvoldoende voeding in een on gunstig klimaat, verbitterd door de behande ling welke zy als mensch en als soldaat on dervonden En ook de landbouw, die wegkwynt, kan deze legioenen van hongerige menBchen met vrouw en kroost niet voeden. Wanneer dezen dag aan dag honger lijden en vruchteloos trachten in hun onderhoud te voorzien, dan eerst zal de crisis beginnen en zal men de stormklok van den opstand hooren luiden. Nu reeds is het land overdekt met bedelaars en zwervelingen, die brood zoeken. Wat zal dan de toestand zijn Maar als men nu een deel der koloniën wil behouden, teneinde daar emplooi te vinden voor die ^hongerlijders, dan is het middel bijna nog erger dan de kwaal, want dan worden weer nieuwe offers gesteld aan de schatkist van het land, dat reeds op don rand van een staats bankroet staat. Immers de Cubaansche schuld zal waarschijnlijk door SpaDje moeten worden overgenomen, omdat dit de schuld heeft aan gegaan, niet ten behoeve der kolonie, maar om door vuur en zwaard zijn gezag te hand haven. Die schuld met die der Philippynen en zyne eigene, zooals die gestegen zal zijn door het totaal der oorlogskosten, bedraagt eene som van 450 millioen dollars, waarvan de j aarlijksche rente 30 millioen dollars beloopt. Het jaarlijksch inkomen bedroeg, toen de nijver heid en de handel in de koloniën bloeiden, hoogstens 30 millioen en de jaarlijksche uit gaven bereiken ongeveer gelijke som. Het is dus onder zeldzaam ongunstige om standigheden, dat de Cortes in de eerste dagen der volgende maand zullen bijeenkomen. Dat een geweldige storm te verwachten is, spreekt wei van zelf. Er zijn in den strijd zooveel onhandigheden begaan, dat de neder laag voor een goed deel aan de tegenwoordige regeering is te verwijten. Op éen punt schijnt zy zich echter te willen rechtvaardigen en wel ten aanzien van het vertrek van Cervera uit Santiago. Al die weken heeft de regeering het kalm aangezien, dat men haar beschuldigde den ondergang van het eskader en den val van Santiago te hebben veroorzaakt door het bevel aan Cervera om de haven te verlaten, en nu komt in eens een tegenspraak. Zulk een bevel zou niet door de regeering zijn gegeven Ver moedelijk zal zy wel ondervinden, dat men deze late tegenspraak erg verdacht vindt. Beknopte Mededeelingen. Te Antwerpen zal van 12 tot 17 Septem ber een internationaal congres voor de wetge ving op en de reglementeering van den arbeid gehouden worden. Uit Nederland zullen eraan deelnemen de heeren mr S. van Houten, mr Tydeman, lid van de Tweede Kamer, en J. C. van Marken. In België houdt men zich de laatste dagen bezig met vreemde geruchten. Nadat België door het optreden van het bekende spoorweg-syndicaat zich had verzekerd van een deel der bestellingen voor den spoorwegbouw in China, ging men verder. Koning Leopold zou een haven in China hebben gevraagd. De Engelsche pers, welke reeds niet goed te spre ken was over de concessie, acht het nieuwe plan geheel in stryd met de verhouding van België als neutrale staat. Terwyl daarover in België nog een en ander te doen is, komt een ander gerucht op en wel dat koning Leopold het ministerie wil bewe gen de nieuwe haven van Brugge tot een oor logshaven te maken. Esterhazy is voor den raad van onderzoek geweest; de beslissing is officieel nog niet be kend, maar niet twijfelachtig. Immers ook nu wordt hij „par ordre" gevonnisd. Cavaignac toch heeft in zijn beruchte rede gezegd dat Esterhazy reeds morgen getroffen zou worden met alle disciplinaire straffen welke hij ver diende, zoodat de minister in het openbaar heeft te verstaan gegeven, dat de man schul dig was en straf verdiende. George Thiébaud geeft in de Eclair een artikel, waarin hij wijst op den wassenden stroom van het protestantisme, dat Frankrijk opeet en de goede baantjes verovert. Dit alles in verband met de Drey fuss-beweging. De afval van een deel der unionistische liberalen te Southport heeft invloed gehad. De zetel van Curzon, die in 1895 een meerder heid van 764 stemmen had, is door de ver- eenigde liberalen veroverd met een meerderheid van 272 stemmen. Keizer Wilhelm zal door zijn reis naar het Oosten iets misloopen. 9 November 1898 geldt als de dag waarop de Pruisische vloot werd gevormd uit een achttal kanonneerbooten. De afwezigheid des keizers zal niet beletten het gouden jubileum te vieren. Het schijnt zeker dat de Duitsche ring een versterking van het leger zal voor stellen in verband met de toeneming der be volking. Er zouden 43 nieuwe bataljons worden gevraagd. De Freisinnige Z. herinnert, naar aanleiding daarvan, aan den tegenstand, dien de uitbreiding der vloot o. a. bij het Centrum heeft ondervonden, en meent dat men zich op incidenten kan voorbereiden, welke tot een ontbinding van den Ryksdag zouden kunnen leiden. Als het waar is dat de regee ring bereid ia een gedeelte der Jezuïetenwet in te trekken, behoeft zij zich, naar het ons voorkomt, niet zoo bezorgd te maken over den steun van het Centrum. Of de bewapening vernieuwd zal worden, is nog niet bekend dat hangt af van nadere proeven, welke op last des keizers met het nieuwe ge weer moeten worden genomen. De Berlynsche socialisten hebben in een druk bezochte vergadering na stormachtige debatten besloten geen deel te nemen aan de Landdagverkiezingen, wyl deze deelneming alleen ten goede zou komen aan de liberalen. Op het te Praag gehouden katholiek congres drukte de vice-president den wensch uit dat kardinaal Schönborn, de president van Bohemen, Franz Joseph als koning van Bohemen zou kronen. Nog steeds zijn het de reizenden kleine vorsten welke tot commentaar aanleiding geven. Koning Alexander heeft te Carlsbad den erf prins van Montenegro ontmoet, die een samen komst met den koning had gezocht. - Rusland heeft in Duitschland drie kruisers besteld en in de Veroenigde Staten een pantser schip en een kruiser. - Don Carlos heeft het bekende kasteel Froshdorf, dat vele familieherinneringen bevatte en door erfenis aan zijn vrouw was gekomen, aan keizer Franz Joseph verkocht. Het is thans officieel dat de Spaansche Cortes tegen 5 September zyn byeengeroepen. - De volgende week zal de staat van beleg te Milaan en te Florence worden opgeheven. - 2000 Spaansche mijnwerkers hebben het den geschikten tijd gevonden, om het werk te staken. Generaal Augusti heeft op reis tusschen Hong-Kong en Singapore door een val den arm gebroken. De Amerikaansche regeering kreeg uit Londen bericht, dat admiraal Dewey over de haven van Hong Kong kan beschikken voor het in orde maken zyner vloot. - Chamberlain en Hicks Beach moeten het eens zijn over de verlenging van de Boeloewayo- spoorweg tot het Tanganyka-meer. De lijn is 1287 KM. lang en zou 2 miljoen pd.st. kosten. Het kapitaal zou bij openbare inscbryving worden gezocht en de regeering zou 3 garandeeren. Het syndicaat zou den Soedan- spoorweg koopen. De kanonneerbooten en de cavalerie deden een verkenning tot veertig mylen van Omdur- man. Zy namen de voorposten der Derwiahen waar, die zich naar het zuiden hadden terug getrokken. Generaal Hunter zou Woensdag den Nijl afgaan met een afdeeling van de Egyptisch- Soodaneesche divisie. B11AZIL1E. Obl. Londeu 18834»^ n 1000 dito Obl. 1889. .4 50 VENEZUELA 1881 4 100-500 337/8 34 Indnstrleele en Financieels ondernemingen* NEDERLAND. pCt. N. W. en Pac. Pbr. Cert-5 500-1000 66 6?5/s Ned. Hand. Mij A. N.-I. Haudelab, A. 1000 80S/4 Zeeland Pr. dito ii 250 dito Obl. 18861000 77 A Nnoorwegleenlngen. pCt. NEDERLAND. Holl. Spoor Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. Ned. Ctr. Sjjw. A. dito Obligation N.-I. Spw. Aand. N.-B, Boxt. Obl. geBtemp. 1875/80 dito 2e hypotheek ii ITALIË. Spoorweg- leening 1887/89 3 Lir. Zuid Ital. Sp. O. 3 u POLEN. W. W. A. Z.R. RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 Kurk Ch. Az. O. 4 Moak. Smol. dito 4 Z. W. Spoorinij 4 Z.R. AMERIKA. Atch. Top S. E. cert. van pref. aand dito Alg. Hyp. O. 4 Centr. Pac. Obl, 5 N. Y. Pennsylv. Ohio prior Obl. 4}j Illinois Cert. v. A. u dit. Leas L. St. Ct. 4 ii Miss. Kans. Tex. Ie Hyp. Obl. 4 u Oreg. Short. Line Inc. Bonds B. 6 St. Paul Miuu. Vertrokken en aangekomen scliepen. Vlissingen, 25 Aug. Vertrokken, de Noorsche schoener Staerk, gez. Olsen, naar Lysaker. HANDELSBERICHTEN. Graanmarmen enz. Middelburg, 25 Aug. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren door den drukken veldarbeid niet groot en bestond hoofdzakelijk uit tarwe en koolzaad, alsook kroonerwten. Kleine groene erwten werden nog niet getoond en van andere arti kelen was het aanbod gering. De noteering is als volgtjarige tarwe 75 ct lager en in puike kwaliteit tot f 8.50 ver handeld nieuwe tarwe werd in puike soort met f 8 betaaldnieuwe rogge tot f 5 ge kocht, zaaisoort daarbovendito wintergerst was van f 4.60 tot f 4.75 te bekomendito zomergerst werd naar deugd van f 4.25 tot f 4.50 gekocht. In Walch. witteboonen, ging weinig om en werden op f 9 gehoudenkleine groene erwten nog niet ter marktkroon erwten werden van 8.25 tot 8.50 gekocht naar kwaliteit; nieuw winter koolzaad, met afnemenden aanvoer, hield men begin beurs op f 8.75 en f 9eerst later werden eenige partijtjes tot f 8.60 afgegevenkar- weizaad werd tot f 11.25 aangeboden. Door de huldigingsfeesten op 31 Augustus 1 en 2 September zal hier de graanmarkt op a. s. Dinsdag 30 Augustus gehouden worden. Boter 1.15 a 1.25 per kilo. Eieren ƒ3.60 per 100 stuks. Marktpryzen van Tarwe en Meel. Woensdag 24 Augustus. Parijs. Tarwe vast; loop. md. fr. 22 45. Pes tb. Tarwe in de fraaie qual. vast. Woensdag 8.43 fl. Dinsdag 8.40 fl. Berlyn. De vastere telegrammen uit Noord- Amerika leverden voor de tarwe- enroggeprij- zen een steunpunt op tegen den invloed van de flauwere berichten uit het overige buiten land. Ondanks zeer beperkten omzet vond er geen daling plaats. New-York dis. 73.vorigen dag Chicago 63l/s PRIJZEN VAN EFFECTEN, Staatsleeningen, Per telegraaf Koers heden. 25 Aug. Aug. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Soh. 2A 1000 867/8 867/s dito Obl3 1000 971/g 971/4 dito Cert8 1000 903/, 961% SONG. Goudleening 1881-934 100 101 1011/a ITALIË, ina. 62/81 5 Lire 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-Noyember 5 fl. 1000 841/j 841/g dito Jan.-Juli 6 1000 846/R 843/., PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 19% 19% dito dito '88/89 met ticket 4% fr. 500 2716/lfi 277/0 RUSLAND. Obl. 1880 gecons. 4 Z.R. 625 97% dito 1889 Hope 4 625 98A 983/, dito '94 6e Em. 4 625 1003/8 100»/H dito 1867/69 4 100 1023/16 1017/a dito 1884 gond 5 G.R. 125-1000 104 SPANJE. O. buitenl. Perpet4 Pes. 1000-24000 40A ^A dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 90 Geconv. serie D. 20-2000 dito dito C. 1, 20-10 j EGYPTE O. L, '76 4 1, 20-100 1000 11 250 250 1000 250-1000 1113/4 1117/y 35 A 250-1000 23 500-1000 500-1000 1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 600-1000 851% 353/4 93 A - 1031/4 5616/16 501% 500-1000 641/8 UuionPac.goudO. 4 1000 977/8 977/s West. Ne.w. Penna. Alg. hyp. O. 3 1000 57 561/4 Id. id. Inc. Mort. gage Qoldb. 5 ii 1000 167/,8 161/4 Premie-iLeenlngeii. NEDERL. St. Am. S 100 Stad Rotterdam 3 100 1051/s BELGIE. St. Antw. 100 - 1001/,6 dito Brnsse.1 1886 2A II 100 1001/16 HONG. Theiss loten fl. 100 117% OOSTENRIJK. Staatsleeningl854 4 II 250 ii 500 100 Cred. inst. 1858 1, 100 RUSL. Staatsl. 1864 100 184A - dito 18665 ,1 100 SPANJE. St. Madr. 8 II 400 8214 TURKIJE. Spoorwl. 3 ii 400 251% Prijzen ran conpons en losbare Obligation. Amsterdam 24 Aug. 25 Aug. 20.95 20.95 u 20.95 a 20.95 ,i 11.53 ,i 11.53 ii met affidavit U 11.93 a 11.93 - 47.30 ii 47.SO 47.25 u 47.25 ii 58.60 Russen in Goudroebel 1.90 1.90 A 1.25 II 1.25 Spaansche Buitenl. a 1.05 a 1.05 Amerik. in dollars -/ 2.46 A 2.461/s Wicht. Souv. 10.05 12.15 Stukk. v. 5fr. 2.35 ƒ2.40 St. v. 20 mk. 11.75 11.85 Prlf. Zilyer f 1.75 1.78 20 fr. 9.55 9.65! 8580 STAATS-L.OTERIJ. 4e Klasse. 3e Lijst. Trekking van Woensdag 24 Augustus. Prijs van 2000: No 14886 400: 2508 11004 20107 200: 10825 19207 100: 3823 6807 6821 14584 15714 16823 PRIJZEN VAN f 65. 602 728 3538 3574 9259 14322 638 2370 3544 4676 12079 651 3529 3571 9205 12086 POSTER IJ EN. Lyst van brieven, aan onbekenden seerd, in de eerste helft der maand Juli 1898 uit Vlissingen verzonden wed. Kooistra, Amsterdam, en wed. Bevers, Rotterdam. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tyd.) Oost-Indië. *)Brindisi (Eng. dienst) 26 Aug. 1.05's nam. Rotterdam Lloyd26 Aug. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). 27 Aug. 5.45's morgens. Genua (Nederl.) 30 Aug. 6.30's avonds. Amsterdam (Nederl.) 2 Sept. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst)2 Sept. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dst.)19 Sept. 1.05 's nam. Marseille (Lloyd). 6 Sept.6.30'savonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappy Nederland. Over B r i n d i b i Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op ~A Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. West-Indië Suriname via Sout hampton6 Sept. 5.45's morgens Surinamo via St Na- zaire 8 Sept. 5.45 's morgens. Curasao via Quoen- stown. Eiken Dinsdag en Vry- dag 10.15 's avonds. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 'e av

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3