LAATSTE BERICHTËR kregen hebben, en verkoopt ze dan zonder blik ken of blozen. Men zij due op zijn hoede AMSTERDAM IN FEESTGEWAAD. II In de Ütrechtsche straat, waai- de versiering naar de plannen van den heer Kromhout aan vangt, worden een achttal eerepoorten opgericht. De eerste aan den ingang bij het Frederiksplein. Voorts twee in de straat van weerszijden der Prin sengracht, van Keizersgracht en Heerengraeht, en een aan het einde, bij het Rembrandt- ploin. Hoofdmotief dezer poorten zijn twee lange speren, die zich op enkele meters van den top kruisen, welke kruising omvat wordt door een voor drie-kwart cirkelvormige boog, die eene voorstelling geeft van het roer van staat, met elf handvatten, op even zoovele provinciën duidende. Uit den driehoek dezer poort hangen neer aan elk der speren vier banieren, waarop de wapens der acht landprovinciën, terwijl in den hoek een schip prijkt, omgeven met de wapens der drie zeeprovinciën. Onder dit schip is een zware banier aangebracht, waarin der Koningin met groote gouden letters het Welkom wordt toegeroepen. Overigens is deze vaan, waarvan de hoofdkleur Oranje is, een toepasselijke ornamentiek, waarbij in twee verschillende omlijstingen het wapen van Neder land aan de eene poort, dat van Amsterdam aan de andere zijn aangebracht. In dit oma ment is de vlinder hoofdmotief, als zinnebeeld van ontluikend leven. Naast deze groote banier zijn links en rechts kleinere, waarop de wapens in kleuren van stad, van Nassau, en Waldeck-Pyrmont zijn aangebracht. Elke dezer twee sponten of speren wordt des avonds langs de boven-lijnen met 31 elec- trische gloeilichtjes verlicht, evenals de elf handvatten van het roer. In de straat komen 18 tusschen motieven, bestaande uit rijen ijzerdraad, waaraan guir landes van groen, in 't midden waarvan 5 corbeilles, gevuld met bloemen, afhangen, en die met fraai dundoek worden omwonden. Onder elk dezer bloemenmanden worden elec- triscbe gloeilichtjes aangebracht, terwijl tus schen de motieven fraaie gekleurde ballons afhangen, voor giorno verlichting. Op de drie bruggen in deze straat worden aan weerszijden flankversieringen van gelijke motieven als in de straat aangebracht. De ütrechtsche straat wordt bij de Heeren gracht door den vorstelijken stoet verlaten deze vervolgt zijn weg langs de gracht tot aan do Leidschestraat, welke gracht van Regu liersgracht tot aan Leideche gracht eigenaardig over het water wordt versierd. Op afstanden van 18 tot 20 meter zijn regelmatig tegenover elkander hellende masten geplaatst, aan welker toppen schilden gehecht en waaraan dikke gele koorden en groote vlaggen in sierlijke lijnen zullen afhangen, afwisselend met de Nederlandsche driekleur en die van Oranje. Voorts zullen deze schuine masten versierd worden met banieren van Amsterdamsche kleuren en die van Nassau en Waldeck-Pyrmont. Een a. twee meter boven het water komen groote banieren in zeven verschillende motieven, terwijl de masten onderling verbonden worden met dubbele guirlandes, welke des avonds, door rood en groen gaslicht verlicht, eene fraaie weerkaatsing door het water zullen te zien geven. In de Leldsche straat, welke de stoet volgt van Hoeren- tot Keizersgracht, wordt een open plafond versiering gemaakt, bestaande uit 9 netwerken, waaraan lichte stoffen in nationale klouren afhangen, onderling gescheiden door breede banen Oranje, terwijl aan elk der knoop punten een electrisch gloeilampje wordt be vestigd. Aan de uiteinden van dit deel der Btraat ko men twee horizontale afsluitingen, bestaande uit geschilderd doek. De bruggen in deze straat worden, evenals in de Ütrechtsche, van flank stukken voorzien. Van de Leidsche straat gaat de stoet langs de Keizersgracht tot aan de Raadhuisstraat, welke weg versierd is als de Keizersgracht. Do voornaamste versieringen in de Raadhuis straat bestaan in die van de bruggen over de grachten, waarvan die over de Singelgracht de eerste en eereplaats inneemtaan deze monumentale verBieriDg zijn vele sommen be steed, omdat het hier geldt het eindpunt van den weg, en men uit het Paleis aan den N. Voorb. weg een schoon gezicht er op beeft. Van die versiering gaven wij reeds vroeger eene uitvoerige eschrij ving Wij zijn nu aan het Koninklijk Paleis en de Nieuwe kerk genaderd. In het Paleis wordt de laatste hand gelegd aan de toebereidselen voor de ontvangst van de bloedverwanten: Von Wied, Saxen-Weimar en Nassau. Een beschrij ving van de bel etage, evenals die van het in wendige der Nieuwe kerk, mogen wij, even vóór de groote plechtigheid, tegemoet zien. Naar onze correspondent heden meldt, zullen by het nieuwe postkantoor aan de voorzijde de 56 ramen, voorts poorten en deuren met vetglaasjes geïllumineerd worden. Het vermoeden, dat Hendrik de Jong de Gentsche vrouwenmoordenaar is, wordt sterker. Er heeft een aanvaring plaats gehad tusschen het lichtschip Ruitiügen en de Os- tender mailboot Princesse Clementine. Een raderkast en een rad werden zwaar bescha digd. De boot is binnengesleept. Te Parijs en te Londen heerscht het gewone gebrek aan drinkwater. Reeds is er sprake van te Parijs Seine-water in de buizen te brengen, het gewone redmiddel, dat echter geen drinkbaar water geeft, en schadelijke gevolgen kan hebben. Te Londen heeft men in het EaBt-end den toevoer tot zes uur per dag moeten beperken. Op enkele plaatsen hebben de lieden, die uit de leiding geen water kregen, de brandkranen met valaehe sleutels geopend. Maar daaraan maakte de politie een einde. Bij een werk te Créteil (Seine) zyn tien doodkisten met welbewaarde geraamten en ju- weelen opgegraven, naar allen schijn uit de elfde eeuw. Op den weg tusschen Saint-Amour en Coligny, in de Jura, is een jonge herderin door een in dolle vaart rgdenden motorwagen over reden en vervolgens door toegeschoten boeren opgenomen in een toestand, welke aan haar leven deed wanhopen. Op den wagen zaten een heer en eene dame, die even stil hielden, hun slachtoffer een vijffrankstuk toewierpen, en daarop sneller dan ooit wegreden. Men beweert dat het bezoek van keizer Wilhelm aan Mainz in verband staat met de voorgenomen ontmanteling dezer sterke vesting. Uit de badplaatsen aan de Oostzee wordt gemeld, dat de bezoekers er verjaagd werden door een muskietenplaag. De aartsbisschop van Weenen, Angerer, die Maandag overleed, heeft aan een eigen aardig toeval zyn verheffing tot hooge waar digheden te danken. Als vicaris was hij in correspondentie met een vorst-aartsbisschop en had het geluk dat zyn zeldzaam fraai handschrift de aandacht van den vorst trok; deze bood den vicaris eeu plaats als secretaris aan, welke betrekking voor hem de eerste stap op den ladder was. In Bohemen wordt een zoo rijke graan oogst verwacht, dat de markt te Boedapest er zeer door gedaald is. Uit geheel West-Europa komen nog steeds berichten over ongelukkenmenschen die door zonnesteek getroffen zgn en gebouwen, die verbrandden. Ook in Savoie heeft een groote brand ge woed. Van een gehucht van 24 huizen is er slechts éen overgebleven; de andere 23 zijD alle vernield, de schade wordt op f 200.000 gesteld. Uit Hammerfest wordt aan de Seri. Lokal Ansseiger gemeld, dat alle pogingen om op Spitsbergen iets van Andrée te vinden, vruch teloos waren. Te Shanon (Massachusetts) had een bot sing plaats tusschen een sneltrein en een ge wonen trein. Er zgn 10 dooden en 30 gewonden. -In de afgeloopen week zijn te Bombay 162 pestlgders gestorven. Blgkens een officieele mededeeling is de pest ook in het Zuiden van Indië uitgebroken. In een Engelsch wetenschappelijk blad wordt beweerd dat omnibussen gezond zgn. Zg verplaatsen in de straten een groote hoe veelheid lucht en ververschen die dus. Als nu maar niet een ander geleerde gaat uitrekenen hoeveel voor de gezondheid schadelijke stof deeltjes door deze luchtverplaatsing worden opgezweept en door de wandelaars ingeademd. Een vreeselijke zeeramp wordt uit Takoe aan de Javabode gemeld. Een met samsjoe geladen jonk, die buiten de reede lag, werd door de hooggaande golven zoo geweldig heen en weer geslingerd, dat een deel van de lading los raakte; terwgl de ma trozen hun best deden om alles weer vast tt sjorren, stak de schipper wat chineesch papier aan, dat bg ongeluk waarschijnlijk, ofschoon het niet in het bericht staat de spiritus aan boord deed ontvlammen. Een vreeselijk tooneel volgde. De matrozen sneden de ankertouwen door en trachtten dwarsscheeps te komen naast een voorbgzeilend vaartuig, om ten minste nog een kans op levensbehoud te hebbenwerke lijk kwamen zij nabij en de weinigen, die aan boord gebleven waren, deden wanhopige po gingen om de ruimte, dio de schepen scheidde, over te springen. Het gelukte hun niet. Bij de hooggaande zeeën was de dood onvermgdelgk. Acht en twintig menschen kwamen ellendig om het loven onder de oogen van de beman ning van het zeilende schip, die niet de minste hulp kon verleenen. Verknopingen enz. Te Ter neuzen, in het Nederlandsch Logement, is Dinsdag namiddag door het bestuur van den calamiteuzen polder Nieuwe Neuzen aanbesteed: het maken van werken tot ver dediging van den oever van genoemden cala miteuzen Polder. Hiervoor schreven in de heeren B. den Extei van den Brink, Krabbendijke, ad f 23.218 De Wilde Az. Cs., Kattendijke, ad f 23.190; H. de Kluiver, Sliedrecht, ad f 22.730K. de Vos ad f 21.900B. van Eek ad f 21.886J. Jansen ad f 21.844 en P. A. van de Velde ad f 21.778. De inschrijvers, wier woonplaats niet is ge noemd, wonen te Terneuzen. Gemeenteraad van Middelburg. Vergadering van heden (Woensdag) middag te 21/ï uur. Voorzitter de heer jhr mr L. Schorer, bur gemeester. Afwezig de heeren jhr mr W, H. Snouck Hurgronje, dr A. van der Swalme, mr K. W. Brevet, jhr mr E. P. Schorer en I. H. C. Heijso; 1 vacature. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt vervolgens gedaan van ingekomen stukken. Daaronder behoort een adres van J. J. Hendrikse, stalhouder, hou dende verzoeklo niet meer te doen voortgaan met het aanleggen van straten met een over matige tonrondte en 2o spoedig te doen overgaan tot eene keibestrating met minder tonrondte van de Spanjaardstraat, vooral bij de kruising met de Balans en St Pieterstraattevens met keien van grootere afmeting en minder gladde oppervlakte als de tegenwoordige, maar bij voorkeur te gebruiken keien zooals die, liggende in de St Janstraat. ^Verder is ingekomen een adres van do firma G. Alberts Lz en Co, houdende verzoek om verlenging der erfpacht van een stuk grond op het Seisbolwerk, met verlaging van bet erfpachtsrecht van 10 tot 5 cent per MA Deze adressen worden om advies geBteld in handen van burg. en weth. Van den commissaris der koningin zgn ont vangen de akten van aanstelling tot zetter voor de heeren W. J. J. Koole en J. A. Frederiks zij zijn aan de betrokkenen uitgereikt. Overgelegd wordt de gemeentebegrooting voor 1899. Aan de orde is nu de benoeming van eene onderwijzeres aan school I (hoofd de heer Jongepier.) Op de voordracht zgD geplaatst de dames J. de Boer te Schenkeldijk, P. Zonder van te Hem en J. Ridder te Zierikzee. Eerst genoemde wordt benoemd met 6 Btemmen Op mej. Ridder waren 5 stemmen uitgebracht. Vervolgens wordt overgegaan tot het op maken eener lijst van zes personen, die de vereischten bezitten om tot zetter voor 's rijks directe belastingen te worden benoemd. Daarop worden geplaatst de heerenC. van Loopik, J. Borsius, mr F. J. Sprenger, A. W. Berdenis van Berlekom, J. P. Boudewijnse en D. Hildernisse. Alsnu is aan de orde de benoeming van een stembureau voor de eventueel noodige stemming en herstemming van een lid van den gemeenteraad (vacature F. G. Sprenger) op 19 en 30 September aanstaande. Tot voorzitter wordt benoemd de heer W. J. Sprenger en tot plaatsvervangend voorzitter de heer H. P. den Bouwmeester, benevens de overige leden van den raad. Daarna wordt door burg. en weth. medege deeld dat de openbare verpachting van lauden in den Mortierepolder heeft plaats gehad, docb dat deze niet het gewenschte bedrag heefi opgebracht; de prijs was ongeveer de helft van hetgeen vroeger werd betaald. Die pacht is daarom niet gegund. Burg. en weth. hebben getracht bij onder- handsche verpachting betere resultaten te ver- krggen en zij zijn, dank zij de hulp vaD den notaris Tak, mits enkele wijzigingen id de voorwaarden worden gebracht, daarin ge slaagd. P. Poppe wil voor een deel van het land geven f 766.85 f 143.50 en P. Quist voor het ander deel f 876 f 130, zoo dat samen f 1916.55 'e jaara zal worden ver kregen of f 471 meer dan bg openbare ver pachting is geboden. De heer Van Dunné stelt voor burg. en weth. dank te betuigen voor het in dezen ver richtte en de bedoelde landen onder de baud aan genoemde pachters te gunnen. Met dit voorstel vereenigt de raad zich zon der discussie of hoofdelijke stemming. Op voorstel van burg. en weth. wordt aaD den eigenaar van het in aanbouw zgnd perceel op het Molenwater,, wijk M no. 175 vergunning verleend tot het plaatsen van een ijzeren hek op gemeentegrond. In aansluiting met vroegere voorstellen en naar aanleiding van het rapport der financi eele commissie omtrent, de leening voor het. aanleggen der duinwaterleiding in een deel van den Veerschen weg stellen burg. en weth. thans voor de leening te bepalen op f 1200 en de jaarlykscbe aflossing op 100. De heer W. J. Sprenger stelt voor het voor stel van burg. en weth. niet aan te nemen, maar wel dat van de commissie voor de finan ciën, strekkende om de garantie van drie jaar uit te breiden tot zes jaar. De heer Den Bouwmeester meent dat, waar op verschillende plaatsen in de gemeente de duinwaterleiding zonder garantie is gelegd, het billijk is te achten dat, waar hier voor drie jaar garantie wordt gegeven, de duinwaterlei ding er komt. De bewoners van die buurt hebben het water noodig en zij zullen na drie jaar de garantie niet terugtrekken. De heer Van Dunné meent dat juist het aangevoerde door den heer Den Bouwmeestei een garantie voor zes jaren niet bemoeilijkt De heer De Stoppelaar wijst erop dat, wan neer dit verzoek, met drie-jarige garantie, wordt ingewilligd, meerdere verzoeken zullen inkomen, die dan moeilijk zouden kunnen worden geweigerd. De heer Gratama vereenigt zich met het denkbeeld van den heer Den Bouwmeester. Hij acht het gewenscht de duinwaterleiding zooveel mogelgk onder het publiek te brengen. De heer Verhage gaat ook mee met het denkbeeld van den heer Den Bouwmeester. Hg twgfelt niet of de bewoners van dat deel der gemeente zullen na drie jaar wel doorgaan met het gebruiken der leiding. De heer mr. A. P. Snouck Hurgronje sluit zich aan bij den heer W. J. Sprenger. Hij acht een garantie voor zes jaren volstrekt niet be zwarend; wanneer de bewoners zooveel behoefte aan water hebben als zij doen voorkomen zul len zij evengoed voor zes als voor drie jaar zich willen verbinden. Het voorstel der commissie voor dc finan ciën, daarop in stemming gebracht, wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren W. J. Sprenger, V. d. Ree, A. P. Snouck Hurgronje, De.Stop pelaar en Van Dunné. Met algemeene stemmen, behalve die van den heer Van Dunné, wordt, op voorstel der com missie van financiën, aangenomen dat adres santen borg zullen moeten stellen voor de garantie. Daarna wordt het voorstel van burg. eD weth. in stemming gebracht en aangenomen met algemeene Btemmen, behalve die van de heeren W. J. Sprenger, A. P. Snouck Hur gronje en Van Dunné. Alsnu komen in behandeling de adressen van W. A. de Jager en A. Gabriëlse om vergunning tot plaatsing van een bouten vloer op de klinker bestrating van de Markt, wijk I no. 11 en wijk K no. 3, met het voorstel van burg. en weth. en de tegen eerstgenoemd verzoek ingekomen, reeds vroeger medegedeelde, bezwaarschriften. Burg. en weth. stellen voor de beide ver zoeken in te willigen. De heer W. J. Sprenger acht de bezwaren tegen het verzoek van De Jager gegrond ge noeg om diens verzoek van de hand te wijzen. De heer W. J. J. Koole zegt dat ook bij hem de bezwaren van de buren van De Jager gelden. Deze worden in hun beroep belem merd door het timmeren van een kast. Hij vindt het van iemand, die vlak naast een win kel woont, wel wat overmoedig om te vra gen op straat zijn zaken te dry ven en daar door zijne buren te benadeeien. Hg zal bepaald tegen inwilliging van het verzoek stemmen. Den heer Den Bouwmeester wijst erop dat De Jager een veranda wil zetten op zijn stoep. Daarover heeft de raad niet te oordeelen, maar wel over de vraag om op het klinkerpad een houten vloer te mogen leggen. De oppositie tegen het verzoek schijnt aan andere oorzaken te moeten worden toegeschre ven dan in de adressen zgn vermeld. Spreker wijst er op dat aan verschillende andere ingezetenen een gelyke vergunning is verleend en hij zou het niet billijk vinden in dien zij in dit geval werd geweigerd. De heer Koole blyft er bij dat de beide winkeliers, die oude zaken drijven, door den nieuwen bewoner worden gedupeerd. Heeft hij geen lokaliteit genoeg, laat hij dan een andere koopen of huren. De heer Van de Ree is het eens met den heer Den Bouwmeester. Aan verschillende andere ingezetenen is dezelfde vergunning verleend als nu door De Jager wordt gevraagdwaar om zou men hem die nu weigeren De heer Van Dunné gelooft eveneens dat weigering onbillijk zijn zou. De bestaande zaken zullen door de vergunning aan De Jager niet lijden. De beide winkels staan niet in een straat maar op een plein en door de nieuwe inrichting zullen de winkeliers z. i. eerder pro- fiteeren. Het voorstel van burg. en weth. ten opzichte van De Jager wordt daarop aangenomen met 8 tegen 3 stemmen, die van de heeren Koole, Verhage en W. J. Sprenger. Dat ten opzichte van Gabrielse wordt met hetzelfde aantal stemmen goedgekeurd. Van A. Bulk, boomkweeker, is een verzoek ingekomen om op den hoek van den Segeers singel en den Schroeweg een bord te mogen plaatsen. Burg. en weth. adviseeren dit tot wederopzeggens toe te staaD, mits adressant eene retributie betale van f 0.25 'sjaars. Dit wordt goedgekeurd. Goedgekeurd worden: de rekening der gods huizen over 1897, in ontvang ad 53.309.45' en in uitgaaf ad ƒ50.317.91*, dus met een goed slot van 2991.54, en de begrooting van dat bestuur voor 1899. Deze bedraagt in ontvang en uitgaaf 50.395.36de alimentatiegelden bedragen in het gasthuis 65, ia het oude man nen- en vrouwenhuis 64 en in de weeshuizen 36 cent per dag. Goedgekeurd wordt verder de gemeente rekening over 1897. Zij bedraagt in ontvang 484.895,40 s en in uitgaaf 477.404,56 en levert dus een goed slot op van 7490.845. Daarna is aan de orde het voorstel van burg. en weth. tot vaststelling van verordeningen betreffende de algemeene begraafplaats. De hoofdbepalingen daaruit deelden wij reeds mede. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming worden de verordeningen, zoo als die door burg. en weth. ziju voorgesteld, goedgekeurd. Op voorstel van burg. en weth. wordt goed gevonden aan C. Slabber, P. de Pagter en J. Joosse in erfpacht uit te geven een stuk gemeentegrond aan de voormalige Veersche poort. Alvorens wijzen burg. en weth. erop dat door de commissie voor de financiën de vraag was gedaan of het terrein niet beter kon wor den behouden in verband met een mogelgk later daar te stichten school. Daarvoor is het terrein echter te klein, terwijl bovendien de gemeente in de nabijheid voldoende terrein beschikbaar heeft. Besloten wordt de huur van het beneden gedeelte van het huis op den Dam, ten dienste van het ykantoor, met 10 jaar te verlengen op de oude voorwaarden. Van de firma G. Alberta Lz. en Co. is een verzoek ingekomen, houdende bezwaren tegen het als puinplaats inrichten van een gedeelte van het dok der voormalige Commercie Com pagnie. Burg. en weth. deelen mede, dat zij'inderdaad het voornemen hebben het westelyk deel van dat dok als puinplaats aan te wijzen en stel len den raad voor, wijl geen andere plaatB beschikbaar is, daarin te berusten. Tegen het voorloopig gebruiken door adres santen van het nimmer te dempen oostelijk deel van het dok hebben burg. en weth. geen bezwaar, doch met het oog op de toekomst achten zij den door adressanten ge vraagden af stand in huur in geen geval gewenscht. De heer Koole zegt dat het hem verbaasd heeft dat burg. en weth. het deel van liet dok, hetwelk het Balkengat genoemd wordt, wenschen te bestemmen tot puiDplaats, vooral met het oog op de rioleering die in aanleg is, waar door het niet meer zal verontreinigd worden. Het dok is voor houthandelaren een handig gelegen bergplaats, vooral wijl de stoombooten die hout aanvoeren, slechts weinig losdagen hebben. Hij zou die plaats daarom voor den houthandel willen behouden. Wanneer er geen andere bergplaats voor puin is, laat men dan een oude klepschuit of lichter koopen en het puin naar de mestvaalt voeren of naar den mond van de haven of tegen den Sebastiaan de Lange-polder. De heer Den Bouwmeester begrijpt niet wat rioleering met een puinplaats te maken heeft. Misschien zal die kwestie echter later opgelost worden. Ook tusschen puin en faecaliën ziet hg het verband niet in. Burg. en weth. weten geen plaatsen die schijnt ook de heer Koole niet te weten. Spreker wijst er op dat het vervoer van puin naar buiten stel dat de Waterstaat het goed vindt heel wat geld zou kosten en ook gevaar opleveren, bijv. wanneer een oud schip in de haven zonk. Een puinplaats is dringend noodigkan een der raadsleden echter een betere plaats aan wijzen dan burg. en weth., spreker zal dit gaarne vernemen. Het blijft jammer dat het dok benuttigd moet worden maar het kan niet anders. De heer Koole wijst erop dat vroeger steeds geklaagd is over het werpen van faecaliën in het dok; dat zal na de nieuwe riooleering niet meer voorkomen. Wanneer de heer Alberts om een houthaven vroeg, zou inwilliging van dat verzoek heel wat geld kosten. Er wordt hier thans veel hout aangevoerd en het zou jammer zgn nu het dok te gaan onbruikbaar maken. Beter dan dit te bederven, ware het mis schien een stukje laag land te koopen om daarop het puin te werpen. Onder den mest wordt heel wat rommel naar de mestvaalt gevoerd. Met dien rommel zou spreker ook het puin, waarmee men geen raad weet, byv. met behulp van een sleepbootje, naar buiten willen brengen. Mocht dat niet kunnen worden gebracht buiten de haven, dan zal er geen bezwaar be staan het te leggen aan den Sebastiaan de Langepolder, waar steeds dijkvallen plaats vinden. Daar zal men het wel willen hebben. De heer Van Dunné vraagt of het gedeelte ongedompte gracht aan de voormalige Veer sche poort niet als puinplaats kan benuttigd worden. Spreker weet wel dat daar een wa tergang loopt, maar misschien was daarop wel wat te vinden. De heer Den Bouwmeester stelt in het licht dat een contract met den polder Walcheren dat verbiedt. De heer De Stoppelaar wijst er op dat het voor demping aangewezen deel van het dok toch reeds zoo aangeslibt is, dat het voor houtbewaring niet bijzonder dienstig is. De heer Koole zegt dat dat deel steeds on diep was, maar dat ook voor houtbewaring geen groote diepte noodig is. Vroeger werd in het dok wel eikenhout geborgen, thans echter niethet eerste zinkt, doch ander hout drijft. De heer Verhage herinnert dat, wanneer men een andere plaats kon vinden, het dok niet zou benuttigd worden. Zal nu, vraagt spreker, bin nenkort het dok ook niet vol zijn en dan toch naar een andere plaats moeten omgezien wor den? In dien tusschentijd zou het. dok ziju bedorven. De heer Den Bouwmeester antwoordt dat het dok voor een vijf en twintig jaar als puiDplaats aan de behoefte zal voldoen. Het denkbeeld van burg. en weth. om afwij - zend te beschikken op het adres der firma Alberts wordt aangenomen met algemeene stemmen behalve die der heeren Koole, Verhage en De Waal. Na rondvraag wordt de zitting gesloten. Amsterdam. Alle burgemeesters der pro vinciale hoofdsteden zullen de inhuldiging in de Nieuwe kerk bijwonen. Parijs. De minister van oorlog heeft toe gegeven aan den aandrang van vele zgden en wegens de warmte de manoeuvres doen staken. Madrid. De regentes onderleekende een decreet voor de verkiezingen der genera1 e ra den. Voor de kiezersbijeenkoni9ten zal de schor sing der grondwettige rechten worden opge heven. De cortes zullen 6 of 10 September bijeen komen. New-York. Volgens het Journal benoemde Mac Kinley nog tot leden der commissie voor de vredesonderhandelingen Edward White uit Louisiana en den oud-staatsecretaris van marine Tracy. Verder beval de president dat geen mindere concessiën mogen aangenomen worden dan af stand van het eiland Lucon. Volgens hetzelfde blad beval Aquinaldoden insurgenten de wapens neder te leggen. Manilla. 16 Augustus werd de gesloten wapenstilstand bekend. De Amerikanen eischten van de insurgenten terugkeer naar hunne oorspronkelijke stellingen. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 26 Aug. Z a a m s I a g. Logement van G. de Visser Maken keibestrating. Begrooting 13.986. Aan wijzing op den dag der bestoding. Maandag 29 Aug. Middelburg. Bureel Gamizoens-Com- mandant kazerne 12 u. Levering van steen kolen, turven, vuurmakers en takkenbossen. Donderdag 1 Sept. Groede. Bureel ontvanger-griffier water schap Oud- en Jong-Breskens 11 u. Maken keibestrating. Aanwijzing Donderdag 25 en Maandag 29 Aug. Vrijdag 2 Sept. Koudekerk e. Landbouw- Vereeniging. Le vering van 36.900 Kg. slakkenmeel. Inlichtingen P. J. Terwoert Jr.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2