BUITENLAND. FEUILLETON. Frans Döring. LAATSTE BERICHTEN woning terug te nemen, en ia nu naar het gasthuis gebracht. De uitspraak van het Engelsche gerechtshof in de flooley-zaak is dat Lord De La War werd vrijgesproken, van de klacht van omkooperij, maar veroordeeld wegens onvoorzichtigheid; waarom hij de kosten moet. betalen. Gelijke straf werd aan twee anderen opgelegd. Het plan had bestaan; dat de hertog en de hertogin van York een reis naar Australië zonden ondernemen. Thans is door den gou verneur van Nieuw Zeeland een brief van Chamberlain ontvangen, inhoudende dat de koningin tegen deze reis is, in de eerste plaats omdat de prins op dit oogenblik noodig is voor de representatie en in de tweede plaats omdat zij, hij haar hoogen onderdom, haar kleinkinderen ongaarne een lange reis ziet ondernemen. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn op Engelsche spoorwegen gedood 284 en ge kwetst 3860 menschen, dat is per dag ruim 2 dooden en 30 gekwetsten. Natuurlijk komt slechts een klein deel dezer ongelukken op rekening van de eigenlijke spoorwegongelukken. Nu Nelsons admiraalschip de Foudroyant door den storm geheel wrak geworden was, laat men het springen. Een talrijk publiek was bijeen om dit te zien, maar een dame onder de toeschonwers kreeg een groot stuk hout tegen het hoofd en was teratond dood. De dezer dagen omtrent de Vesuvius gemelde verwachting is uitgekomen. Uit Napels wordt nl. gemeld, dat deze berg weer werkt. Vier lava-stroomen bewegen zich met een Bnel- heid van 100 M. in het uur. Ook te Berlijn dreigt een werkstaking van bakkersgezellen. De patroons brengen geld bijeen om de zwakken onder hen te steunen. By den brand van het hotel Berliner Hof is toch nog een der logeergasten, een dame uit Berlijn, omgekomen. Wel is men om haar te redden in haar kamer doorgedrongen, maar het vertrek was leeg. Later vond men het verkoolde ïyk in een hoek, waar de ongeluk kige zich verborgen had. Haar voornemen was geweest den dag vóór den brand te ver trekken. Maar om het fraaie weder had zij haar plannen veranderd. De andere logé's zijn allen in nachtgewaad ontvlucht; allen hebben hun bagage, de meesten ook hun kostbaarheden en reisgeld verloren. Te Bremen is een gedeeltelijke werksta king uitgebroken van stokers en matrozen van reederijen aldaar wegens loongeschillen. De verjaardag van keizer Frans Joseph is Donderdag met bijzonderen luister gevierd. Het officieele blad deelde een besluit mede tot instelling van een medalje voor de gendarmerie, van een voor de burgerbeambten en van eene medalje voor hen die 40 jaar trouw hebben gediend. Te Weeaen werd het feest door prachtig weer begunstigd. Bijna huis aan huis wap perde de vlag. De meeste bladen wijden warme artikelen aan den vorst, en uiten daar bij de heerlijkste wenschen voor het zoo jam- meriyk verdeelde land. Zeiler, de componist van Der Obersteiger Der Vogelhandler enz., is te Weenen overleden. Een tooneeldirecteur te Zurich kondigde een spektakelstuk aan, De prinses de C. Toen bleek, dat hij deze dame 3000 frcs. had ge vraagd, om de voorstelling niet te doen door gaan, werd de man gevangen genomen. Een reisje naar de Alpen, eens een groote zeldzaamheid, komt langzamerhand onder het bereik van tien duizenden. Maar nu de glet- schers platgetreden worden, wreekt het berg land zich. Zondag was het aantal groote on gelukken in dit seizoen reeds tot 40 geklommen. Dezer dagen is uit Moskou een pleziertrein naar Siberië vertrokken, met achthonderd rei zigers. De reis zal vier weken duren en kost, met inbegrip van eten, baden enz., f 700. Alleen wijn moet afzonderlijk worden betaald. Een pleiziertrein naar Siberië, velen slechts bekend als het onherbergzame verbanningsoord voor Russen, die zich op een of andere manier vergrepen hebben of door de regeering ge- vaarlgk worden geacht, zal velen misschien verwonderen. Anderen echter, die o. m. nit Kennan's hekend werk over Siberië, weten dat een deel van dit iand prachtige natuurtafereelen te zien en een zeer aangenaam klimaat te gevoelen geeft, zullen van zoodanig uitstapje niet vreemd opzien. Van de zeeslang heeft men tot dusverre nog niet gehoord. Wel van postduiven van Andrée met berichten van de Noordpool Bij de posterijen te Paramaribo kwamen onlangB, volgens de Nieuwe Sur. Ct., klachten, 3. NOVELLE Uit het Duitschvan ERNST ECKSTEIN. III. Het begon reeds te schemeren toen hg buiten kwam. Hij haalde vrger adem, als van een zwaren last bevrgd. Daarop wischte hg zich het voorhoofd af, waarop zweetdroppels pareldenwant het was daar boven bij doctor Alkott verbazend warm geweest. Zoo liep hij langzaam de stad in. Zijn eerste gedachte was om zich, na al het vasten der laatste dagen, eens ter dege te goed te doen. Op de Neumarkt was een uitstekende restau ratie, waar hij 's avonds na zijn aankomst gegeten had. Daarheen richtte hij dus zijne schreden; doch kocht eerst in het voorby- gaan een paar lichtbruine handschoenen. Dat. was bij aan zich zelf verschuldigd; nu zag hy er ten minste op straat weer fat- doenlik nit.En de zeven mark, die hy nog dat met de jongste mail per ss. Albina een massa brieven, bestemd voor het district Coronieniet terecht waren gekomen. De post directeur wilde toen diligent zgn en onderzocht de zaak, doch tevergeefs niets lekte uit. Maar een bediende of brievenbesteller, de minste der bezoldigde ambtenaren, dacht er anders overhij ging niet onderzoeken, maar zoeken en waarlijk de pakketten waren achtergebleven in de mailkar. buiten, binnen het bereik van ieder. En niemand, van den bode tot den postdirecteur, had er schuld aan! In de Vereenigde Staten leggen zich een groot aantal blinden toe op 'tmasseeren, een bezigheid, waarvoor zij metlinn door oefening zoo sterk ontwikkelden tastzin zeer geschikt zyn. De treurige noodzakelijkheid heeft den tastzin by de blinden gebracht tot oen verfijuing en een volmaaktheid, die bij menschen welke hun gebruik van hnn oogen hebben, slechts uiterst zelden worden aangetroffen. In de Ver eenigde Staten zouden er niet minder dan 50.000 blinde masseurs zgn, waaronder 4398 alleen in New-York. Een nieuwe Robinson Crusoë. De Zwitser Louis deRougemont, die 28 jaren doorbracht onder de wilden in Australië, ver toeft tegenwoordig in Engeland, waar zijn avonturen, in de Wide World Magazine mede gedeeld, groot opzien verwekken. Hij voer, nog zeer jong, aan boord van een Neder landsche schooner uit op de parel vangst. Maar hij leed schipbreuk en werd, als eenig overgeblevene van de bemanning, op een eilandje in de Timorzee geworpen, met zyn hond als eenig gezelschap. Evenals Robinson Crusoë haalde hij op dat onbewoonde eiland proviand nit het schip, dat hy bij laag water kon bereiken. Hij bouwde een hut van schelpen en voedde zich met viach en het vleesch van de zeer talrijke zeevogels. Twee jaren bracht hij daar door, steeds tevergeefs uitziende naar de komst van een schip, totdat eindlijk een troepje negers, die in een prauw van het vasteland waren afge dreven, op het eiland kwamen. Zij namen hem en zgn hond mee naar hun land, een woeste streek op de noordwestelijke grens van West en Zuid-Austalië. De negers een stam van menscheneters ontvingen hem goed. Hij wist hun door zijn lichaamskracht en verschillende voor hen won derbare dingen, welke hy verstond, ontzag in te boezemen en langzamerhand begon hij met hen het leven van een wilde te leiden, het leven in de vrije, overvloedige natuur, waar aan hij nu, te midden van de herwonnen zege ningen onzer beschaving, nog met zekeren weemoed terugdenkt. Toch deed hij herhaalde malen pogingen om tot de beschaving terug te keeren. Hg trok verscheidene keeren, ook met de inland- sche vrouw, die hg had getrouwd, de kust langs of het binnenland in, om blanken te zoeken, van wie geruchten tot hem waren ge komen, maar zonder hen te vinden. Na tien jaar wachtens ondernam hg nog eens een grooten onderzoekingstocht en daarop ont moette hij de expeditie van Giles. Maar de blanken hielden hem, zooals hy er uitzag, voor een vgandigen wilde en joegen hem met ge weerschoten op de vlucht. Toen gaf hij zijn pogingen op. Na den dood zijner vrouw trok Be Rouge- mont, volgens een raad, dien zg hem op haar sterfbed gaf, naar het Znidwesten en na een moeitevollen tocht kwam hij eindelijk weer onder blanken, te Coolgardie, aan. De terugreis deed bij als stoker op een schip. Toen hij te Londen kwam, had hij maar zeer weinig geld, dat spoedig op was. Hij zwierf een poos arm en verlaten door de groote wereldstad, tevergeefs zoekende naar werk of naar een vriend, tot hij den heer Fitzgerald, redacteur van het Wide World Magazine ont moette, die hem voorthielp en die een boek zal schrijven van Rougemont wonderbaarlijke avonturen. (N. v. d. D.) Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Zondag 21 Aug. Derde concert. Schutters hof l'/a 1» Tlissingen. Zaterdag 20 Aug. en v. d. Concert Wiener- Damm Orchester. Grand- Hotel 8 u. over had, waren genoeg voor zijn middagmaal. Hij was bijna flauw van den honger en kon zijn verbeeldingskracht alleen gebruiken voor allerlei cunlinaire voorstellingen. Geheel vervuld met het vooruitzicht zijner lievelingsgerechten» betrad hij de vriendelijk ingerichte restauratie zaal en nam voor het eerst in veertien dagen plaats aan een net gedekte tafel. Snel een blik op de spgskaart en hij bestelde vlug: soupe a la reinetotdat die kwam at hij in allerijl een broodje op, dat niet eens versch was; maar dat merkte hg niet. Daarop bracht de kellner een dampende terrine en schepte hem een bord soep op. Het welgevallen» waarmede Frans er den nieuw zilveren lepel in stak, was onbeschrpfelijb. Zijn stemming werd met eike minuut opgewekter en prettiger. Het leed geen twijfel of de vloek van het ongeluk, die hem tot nog toe vervolgd had, was ver broken. Door de kennismaking met dien besten doctor Alkott had hij den eersten Btap op den weg tot welvaart gedaan. Die man betoonde hem een belangstelling, weikei aan vriendschap grensde. Wat kon daar al niet uit voortkomenEn in het gelukkige vooruitzicht van overwonnen te hebben, keerde zyn zelfver trouwen terOg. A T J E H. Een officieel telegram, heden ontvangen, lnidt „Een officier ongevaarlijk gewond op een tocht naar Tamsch, dat niet bereikt werd wegens terreinbezwaren. Tocht wordt hervat." Het Hbld ontving heden uit Batavia bet volgende telegram: „Colonne Rhoigigens(beteekent waarschijnlijk vertrokken van Gighen), ontmoette hevigen tegenstand in hoogland Tamses (waarschijnlijk Tamoi in Oeloe Pedir) in nauwen doorgang tusschen rotsen. Luitenant Gooszen en drie minderen gewond." Naar men ons uit Vlissingen seinde kwam heden aldaar te ruim drie uur Z. M. koning Leopold van België per jacht van Ostende. Z. M. werd met eene Belgische loodssloep aan de Nieuwe haven aan wal gezet, waar de inspecteur van het loodswezen, de heer Van Schooten, gereed stond met een landauer. Z. M., vergezeld van drie officieren van zgn jacht en de heer Van Schooten, kwam tegen 4 uur te Middelburg aan. Hij reed langs de voornaamste straten en vertoefde eenige oogenblikken aan het Hotel de Nieuwe Doelen. Van daar reed Z, M. naar Westkapelle. De gemeenteraad van Middelburg houdt Woensdag te half drie uur eene zitting. Dan zal een onderwijzeres voor school I worden benoemden zullen verder voorstellen in behandeling komen. De stemming voor een lid van den raad vacature-Sprenger, zoo noodig, is bepaald op Maandag 19 en eene herstemming op Vrijdag 30 Sept. 's Cravenhage. Benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Z i e r i k z e e mr H. C. Molenburgh aldaar. Amsterdam. Heden verscheen het lijvig rapport van de bemiddelingscommissie in zake de timmerliedenbeweging; blykbaar met nauw keurigheid en onpartijdigheid gesteld. Daarin wordt de schuld van de mislukking der bemiddeling gegeven aan de eigenbouwers, die eene beslissing op het bemiddelingsvoorstel uitstelden en aanleiding gaven tot een begrij pelijk wantrouwen der gezellen, en ten deele aan de aannemers, die niet tijdig uit eigen bewe ging te kennen gaven, dat zij de eigenbouwers aan hun lot zouden overlaten. Overigens bevat het rapport de bekende argumenten, door beide partijen aangevoerd, en het evenzeer bekende relaas van de ge schiedenis der beweging zelve, tot op 't oogen blik van het uitbreken der algemeene staking. De Vereeniging voor den Effectenhandel be sloot 5, 6 en 7 September geen Beurscourmt uit te geven. Algemeen Overzicht. De Russische pers ademt een zeer vredelie- venden toon, en zij kan dat, want Rusland heeft alle reden om tevreden te zijn over den loop der gebeurtenissen op het vasteland van Oost-Azië. De bladen doen daarom alle moeite om in het licht te stellen, dat Rnsland niet zoo veel eischt; het wil houden wat het heeft, maar geen nieuwe voorrechten. In Engeland vindt men dat een leelgk geval want, zoo zegt o. a. de Times, Rusland heeft nu geheel Noord China, en zgn invloed strekt zich uit tot de regeering te Peking en tot de Yantse Kiang. En vooral dit laatste ismoeie- lijk te rgmen met de verzekering, dat men Engelands belangen niet wil schaden. Daily Telegraph laat den Noorschen kolos meer met rust en valt China aan, welk rijk het bekende verdrag van Tientsin, dat de ver houding tusschen China en Engeland regelt, naar letter en geest zou hebben geschonden, Hg bestelde bij het stuk filet, dat hem, tus schen gebakken aardappelen, op een zilveren schotel voorgezet werd, een half fleschje Jo- sepshöfer en dronk het gele vocht met een genot, dat hij bijna nooit in zijne rijke dagen gekend had. Op het filet liet hij nog een half hoentje met sla volgen, en daarna boter en kaas. Hij was van daag niet te verzadigen. Ten slotte bestelde hij koffie en een goeden sigaar. Gemakkelijk achterover geleund, blies hij geurige rookkringentjes omhoog en liet met de kalmte van iemand, die door geen zorgen gekweld wordt, zgne gedachten den vrgen loop. Eerst nu viel het hem in dat hg verzuimd had naar het beroep van zgn aanstaanden chef te vragen. Gedurende het gegeele onder houd was er alleen sprake geweest van Frans Döring, maar nooit van Dr Alhott. „Nu," dacht hij „heel veel doet het er niet toe. Of hij my bijdragen voor een ge neeskundig tijdschrift, of concepten voor con tracten, of slechts felicitatie brieven dicteert; of hij philosoof of bouwkundige is dat is my eigenlijk hetzelfde. De hoofdzaak is dat ik weer vasten grond onder de voeten voel en dat hij een fatsoenlijk man is, die niet op een dubbeltje dood bHjft!" door toe te geven ten opzichte van de spoor wegkwestie. Het blad acht het geen veront schuldiging dat China in deze onder Rusland's invloed handelde, want China, niet Rnsland sloot het verdrag. Wordt dit geschonden, dan heeft Engeland China ter verantwoording te roepen, en aan dit rijk voldoening te vragen. Engeland heeft het recht te eischen, dat zijn onderdanen bij het verleenen van concessies niet worden ach tergesteld bij andere vreemdelingen. Dit is niet alleen het gevolg van het ver drag van Tientsin, maar ook van de beloften welke China ten aanzien van de Yantse-Kiang aan Engeland gaf. Het blad geeft verder uiting van Engelands vredelievende bedoelingen en van den oprech ten weusch China in stand te houden, ja, het op te wekken zijn belangen bloot te verdedi gen. Maar toch kan Engeland niet dulden, dat China ten koste zijner eigen belangen, die van Engeland verwaarloost. De Chineesche regeering heeft daarom geen reden zich te verbazen, als Engeland haar wil dwingen hare plichten te vervullen. Andere bladen vatten de zaak natuurlijk kal mer op en nemen genoegen met de verklaring van een geïnspireerd Russisch blad. Waarschijnlgk omdat zij wil weten dat Engeland niet anders kan. Want het ware te dwaas dergelijke uit latingen als een verzekering op te nemen, waar de laatste maanden het duidelijk is gebleken, dat alle verzekeringen van de Russische regee ring niet batenzooals b. v. in de zaak van Port Arthur en TaliënWan. Terwgl de officieuse Londensche kringen de laatste dagen weinig loslieten, verneemt men thans, dat binnenkort onderhandelingen tusschen de beide kabinetten zullen aanvangen, waar mede men, gelijk Harcourt zoo terecht heeft opgewekt, eigenlijk had moeten beginnen. De Russische ambassadeur te Londen, De Staal, zal daartoe zgn verlof afbreken en naar zijn post terugkeeren. Daily Graphic gelooft dat aan beide zijden de ernstige wensch be staat, de zaak op minnelijke wijze af te doen, en rekent daarbij op den invloed van De Staal, die een voorstander is van een vriend schappelijke verhouding tusschen Engeland en Rusland. Ook de Britsche ambassadeur te Pe tersburg sir Charles Scott wordt voor een vredelievend man gehoudenbovendien is hg bevriend met Mouravieff, uit den tijd toen beiden te Kopenhagen waren. Bg den tegenwoordigen staDd der zaak was het zeker niet onbelangrijk, dat de Russische bladen gewaagden van eon coup van Engeland op de kust van Arabië, waar een uitgebreid gebied onder Engelands protectoraat zou zijn geplaatst. Maar te Londen haast men zich dit bericht tegen te spreken. Met welke strekking het verzonnen is, big kt niet, maar iets heeft men er wel mede voor gehad. Een grappig gevolg van dit verhaal is, dat men nu tot de ontdekking komt, dat dit land, uit de oudste geschiedenis bekend, en aan den grootsten handelsweg der wereld liggende, eigenlgk vrij wel onbekend is, zoodat de een de bedoelde streek schetst als zeer vruchtbaar, de andere haar geheel waardeloos noemt. Beknopte Mededeelingen. Heden komt het hof van cassatie bijeen om te beslissen op Picquarts beroep in de zaak Esterhazy-Pays. Men meldt dat Esterhazy naar een raad van onderzoek is verwezen. De oudste zoon van den hertog van Cum berland wordt over twee maanden meerderjarig. Indien zijn vader voor dien tgd afstand doet van zijn aanspraken op Hannover, zou de Bondsraad geneigd zijn de tgdelijko uitsluiting van den prins in Brunswijk op te heffen. In de Duitsche politieke kringen wordt verzekerd, dat de regeering zal toegeven in de zaak van de verbanning der Jezuïeten. Reeds tweemaal heeft de Rijksdag besloten de be staande verbanningswet in te trekken, maar de Bondsraad was er tegen. Thans zou de regeering natuurlijk tot belooning voor be wezen diensten bereid zijn gedeeltelijk op den maatregel terug te komen, en den Jezuïeten te veroorloven onder zekere voorwaarden in enkele plaatsen te verblijven. Hoewel een definitieve oplossing niet gevonden is, wordt steeds stelliger verzekerd, dat de kansen voor de Oostenrijksche Duituchers wat stygen. Ook de Slaven en de autonomisten beginnen dat te begrgpen. Zes honderd Sloveensche burgemeesters hebben een adres aan keizer Frans Joseph ge richt met verzoek te Laibach een Sloveensche universiteit te stichten, in den geest van de Zyn sigaar was opgerookt en Frans Döring vroeg de rekening. Het was geen dure restau ratie, inaar toch bleef er, toen alles betaald was, slechts anderhalve mark over. Doch wat deed er dat toe? Het diner was heerlgk ge weest en zoo'n dag als van daag moest toch behooriyk gevierd worden! Het begin eener nieuwe jaartelling! Dat vond Frans DöriDg heel natuurlijk. Met de handen in de zakken zijner deftige overjas slenterde hij nog een poos door de stad, totdat hij aan een schitterend verlicht café-chantant kwam, waar een komiek en een magere, licht blonde zan geres om het hardst toegejuicht werden. Eerst tegen middernacht thuis gekomen begaf Frans zich in de kalmste gemoedsstemming ter ruste. Het ongezellige van zijn kale, koude kamer hinderde hem bijna niet meer. Hij bekeek dien armoedigen boedel als iets waar hg al lang overheen was. Onder het uitkleeden neuriede hij een bekende melodie, en glim lachte van tijd tot tijd, geheimzinnig, gelijk samenzweerders glimlachen aan den vooravond van hun zegepraal. Doctor Alkott l Ja, dat was een man van eerDie had hem het verloren vertrouwen in de menschheid teruggegeven I En Frans nam Czechische te Praag en de Croatische te Agram. De Paus komt niet zoo spoedig als anders weer op krachten; hij schijnt te blijven sukkelen en wordt zwakker, ook doordien hij weinig voedsel tot zich neemt. De met verlof zgnde kardinalen denken er reeds aan terug te komen. In het begiu van Mei, voor de bekende onlusten, bestondeu er in Italië 4400 katholieke vereenigingen. Daarvan werden er 1600 ont bonden, als gevaarlijk voor de openbare orde, maar een gedeelte kreeg verlof tot wederop richting. Van de 28 geschorste dagbladen hebben 4 of 5 verlof gekregen weer te ver schijnen. Eindelijk zijn zoowat alle socialisti sche en republikeinsche vereenigingen ten getale van 3100 voorgoed ontbonden. Rallis, de vroegere Grieksche premier, bevestigt dat de Sultan bij hem heeft aange drongen op een nauwe aaneensluiting van beide landen. Z. M. wees daarbij op het voor beeld van Oostenrijk en Pruisen. Maar waar haalt Abdoel Hamid den Bismarck van daan, die dat wonder wrochtte? Rallis was met het plan ingenomen. Maar deze is geen Bismarck. De Russische generaal Tschernaieff, de veroveraar van Taschhent, is in den ouderdom van 70 jaar overleden. Alle Britsche en Egyptische troepen zijn naar het front opgerukt. Ook de opperbevel hebber ging derwaarts. Italiaansche scheepsbouwers zijn er reeds nu op uit de Spaansche regeering aanbiedingen te doen tot het leveren eener nieuwe vloot. Men zou daarvoor 500 miljoen uoodig hebben. Maar de vraag is dunkt ons of Spanje nog wel een groote vloot noodig zal hebben. Een Engelsoh journalist beweert dat de Amerikaansche commissie voor de vredeson derhandelingen heeft beweerd, dat deze wel een jaar zullen duren Generaal Blanco is benoemd tot voorzit ter van de commissie voor de ontruiming van Cuba. Admiraal Cervera kreeg last zoo spoedig mogelijk naar Spanje terug te keeren en de eerst vertrekkende boot te nemen. De Amerikanen krggen te Santiago last met de Cubanen en met hun eigen manschap pen, vooral met de gele-koorts-vrije regimenten. Er gaat daarom een nieuw regiment van Tampa naar deze stad. Te Manilla hebben de Amerikanen 10.000 krygsgevangenen gemaakt; verder kregen zij als buit 20.000 Mauser-geweren, 3000 re mingtons, 18 moderne stukken geschut en een groote hoeveelheid munitie. De Spaansche regeering bevestigde dat generaal Augusti reeds een week vóór de capi tulatie van zijn bevel was ontheven. INGEZONDEN STOKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Loonbetalingen in de feestdagen. Mynheer de redacteur. Het heuglijk feest, de lang verbeide dag 31 Aug., nadert met rassche schreden. Alle partyschappen, alle standen vallen op dat feest weg en één van zin en van liefde verblgden zich alle weidenkenden. Toch zij het der Middelburgsche afdeeling van Patrimonium vergund de aandacht te vestigen op zoovelen, wier blijdschap met den feestdag, vermengd wordt door de gedachte alsdan to moeten verletten, zonder dat het zoo noodige loon zal worden uitbetaald. Een groot aantal werklieden, wier handenar beid alleen in het noodige voor een vaak groot gezin moet voorzien, kunnen hun dagloon niet missen on inplaats van feestvieren zou ont bering met vrouw en kinderen hun deel zijn. Reeds werd verluid, dat sommige patroons dien dag vrijaf geven en toch het gewone loon uitbetalen zullen. Dit geeft ons moed om alle H. H. werkgevers met aandrang uitte noodigen dat schoone voorbeeld te volgendat zal hun het aangenaam bewustzijn geven dat de juich kreet Oranje boven! door hunne welwillend heid met dezelfde opgewektheid door arm en rgk wordt aangeheven. Verwerping van dit voorstel kan noch mag worden verondersteld, doch misschien zullen er zgn wier aandacht op deze zaak nog niet gevestigd was. Daarom veroorloven we ons de welwillende dagbladpers beleefd te verzoe ken, dit schrgven in hare kolommen op te nemen. Met vriendelijken dank voor uwe goedheid, mgnheer de redacteur, Namens het bestuur van b. g. afd., C. S. SCHOUT, Secretaris. Middelburg, 19 Aug. '98. zich heilig voor dat de brave man zich niet zou bedrogen hebben in de degelgkheid en aanhankelijkheid van zgn aanstaanden mede arbeider. Hij zou hem dankbaar zgn tot aan het einde zgner dagen! En het landelijke kamermeisje dat hem de courant gebracht had, die goede medelijdende ziel, zou ruim schoots beloond worden. Zoodra hij zijn aan stelling bg dr Alkott had, zou Frans haar een extra fooi in de hand drukken. Het meisje had bijna de rol der goede fee gespeeld, die den ongelukkige juist op het hachelijkste oogenblik met hare tooverroede aanraakt. Toen hg het licht uitblies, zweefden hem allerlei beelden eener heeriyke toekomst voor den geest en bezorgden hem aangename droomen. Hij sliep verrukkelijk. De punch, welke hij in het café gedronken had, werkte even slaap verwekkend als zijn herkregen gemoedsrust. Het hinderde hem volstrekt niet dat hij nog slechts dertig centen op zak had. Morgen hield dat ellendige uitgereken op. {Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3