Verschillende Berichten. Van het kohier der erfpachten zal, naar aan leiding van zijn verzoek daartoe, worden af gevoerd K. de Smidt, voor den grond waarop zijn hais staat aan de Lange Kerkstraat, daar bij onderzoek bleek, dat geen eigendomsrecht door de gemeente op dien grond wordt be zeten. Vervolgens werden eenige rekeningen, o. a. die der gemeente over 1897, goedgekeurd. Naar aanleiding van de conclusie, genomen door de Tweede kamer, betreffende de rolbrug over de Westsluis, waarbij den minister in overweging wordt gegeven om, in overleg met het gemeentebestuur, voor rekening van den staat afdoende verbetering te brengen in den afrit naar de Grenulaan, is namens den minis ter door den arr.-ingenieur aan het gemeente bestuur de vraag gesteld of, de gemeente, tegen eene subsidie van het bedrag der kosten, de verbetering wil uitvoeren volgens het in 1894 van gemeentewege gemaakt ontwerp, al dan niet gewijzigd. Het gemeentebestuur verzond toen een schrijven aan den minister, met ver zoek de rolbrug te verlengen en op die brug een voetpad aan te brengen. De minister geeft thans te kennen, dat er niet aan kon gedacht worden, om de verandering der brug zelve nog eens tot een onderwerp van bespreking te maken, en noodigt daarom het gemeentebestuur uit, om over de verbete ring van den afrit overleg te plegen met den hoofdingenieur in het 11e district, daartoe door hem gemachtigd. De raad betreurde het dat geen verbetering aan de brug zelve wordt toegezegd, daar dit z. i. het eenige middel is om de gemeente te hel pen. Door den noodgedrongen, om voorloopig althans te krijgen wat te verkrijgen is, zal hij over verbetering van den afrit in onderhan deling treden (waartoe het Dag. bestuur wordt gemachtigd) maar de raad hoopt nog steeds dat ook in den slechten toestand der brug verbetering zal worden aangebracht. Een commissie werd benoemd om te onder zoeken of verschillende nieuwe straten in vol doenden staat zijn, om door de gemeente te worden overgenomen, en eene commissie om aan die straten namen te geven. Aangenomen werd de gewijzigde verordening op de verdeeling der gemeente in wijken en nummers. Andere op de agenda voorkomende zaken werden aangehouden tot eene volgende ver gadering. In geheime zitting werden nog behandeld het suppletoir kohier van den hoofd, omslag en verschillende reclames tegen het primitief kohier. Een in den omtrek van Sluiskil met postpapier ventende Belg ontmoette een Fransch- man en samen liepen zij een heelen tijd rond. Plotseling gat de Frauschman den Belg een slag, waardoor deze van den dijk rolde, terwijl hij hom verder nog een slag gaf en daarna op de vlucht ging. De Fran8chman werd later achterhaald, in arrest genomen en naar Terneuzen gebracht, vanwaar hij over de grenzen zal gebracht worden. De Belg verklaarde te vermoeden, dat de ander hem aanviel om zijn geld machtig te worden, terwijl de Franscbman beweerde zich te verweren, omdat de andere onzedelijke bedoelingen had. Naar men ons uit Philippine meldt ontstond daar Donderdag avond brand in een schelf veldvruchten op de hofstede van den landbouwer B. Eerst tegen middernacht was het vuur gebluscht. Een vijftal mijten hooi, erwten en tarwe verbrandden. Te Oostburg werd Donderdagmiddag een jongen van elf jaar zoodanig door een molenwiek getroffen, dat hij eene ernstige wonde aan het hoofd bekwam en niet buiten gevaar verkeert. LETTEREN EN KUNST. Uit Vlissingen schrijft men ons: De heeren Meyer, Keuser Co., die Donder dag avond jl. aanvankelijk de stafmuziek uit Bergen op Zoom hadden willen etgageeren, docb dit plan zagen mislukken omdat genoemd korps dien avond was verhinderd, wisten toch dank zij hunne bekende activiteit een drietal solisten te vereenigen, die met den heer Schnitzler een goed geslaagd concert hebbeD gegeven. Hoog boven aan stond mejuffrouw Frida Kindier, die op het vorige concert reeds blij ken gaf eene enorme pianiste te zijn. Tbans vergastte z'y ons vóór de pauze op drie prelu diums en de Walzer as dur van Chopin, welke door haar met eene volmaakte virtuositeit en zeer artistiek werden voorgedragen. Met welk een verrassend snel tempo speelde zij de acht ste figuren in de wals; en toch klonk de me lodie (in tweeën) tegen de triolen steeds dui delijk en helder. Na de panze gaf zij de Caprice Op 3 van Paganini—Schumann, met het eenvoudige lieve motief en de weelderige omlijsting, en de Elincelles op 36 no. 6 van Moszkowski, welk nummer zij op het vorige concert als toegift speelde. In de Caprice ineenen wij, dat het pedaal een enkele maal te lang werd neergehoudenin de Etincelles blonk ons één heerlijke sterrenregen tegenen wij spreken het gaarne uit de pianiste zelve is wel de grootste die mêeschitterde. Wij hopen dat zij in een volgend seizoen eens eene der Sonaten van Beethoven ten gehoore zal bren gen, die Hans von Biilow zoo gaarne speelde. Alhoewel mejuffrouw Bertha van Merkestijn, sopraan uit Amsterdam, eene aangename, lief en licht klinkende stem bezit, dringt haar geluid toch nog niet diep genoeg door om bet heilig intérieur te roeren. Soms sprak zij ons van eigen muzikaliteit soms echter was haar voordracht wat schoolsch. Ook konden hare pianissimo's duidelijker zijn, terwijl hare S vorming onjuist klonk. Wel bewees zij in Le Pardon de PloSrmel van Meijerbeer, dat zij het Amsterdamsche conservatorium met vrucht hoeft gevolgd, doch deze Coloratuur-aria dunkt ons voor haar te moeilijk. Veel beter voldeed zy in de liederen; niet alleen het Lied van Bernard Zweers, maar vooral het geestige schalksche Mutterfreude van Oskar Balck zong zij zeer goed. Met genoegen hebben wij den heer B. Wirtz, cellist uit Den Haag, gehoord. Hij opende het programma met het niet gemakkelijke Concert d moll van Jules de Swert. De compositie dunkt ons soms wat te zoet, doch behalve enkele octaafpassages werd het geheel zeer juist en met fiinke techniek en attaque voor gedragen. Zijne smaakvolle voordracht der melodiën was zeer muzikaal, hetgeen vooral bleek bij de gelukkige vertolking van het Adagio van D. van Goens en de Gavotte g moll van A. Bouman. In de fortissimo's was zijn instrument niet van eenige scherpte vrij te pleiten. Bij voortgezette studie durven wij hem beslist verzekeren, dat hij als cellist naam zal maken in de muzikale wereld. De warmte was misschien oorzaak, dat het bezoek nog drukker had kunnen zijn, maar het applaus heeft het ons luide verkondigd, dat de aanwezigen hebben genoten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Bechtbank te Middelburg. Ongeoorloofd brievenvervoer Den 3en Mei jl. werd door den kantonrech ter te Goes uitspraak gedaan in eene de week te voren behandelde zaak tegen A. H., vracht rijder van Colijnsplaat op Goes, beklaagd van het bezorgen van brieven door een vrachtrijder tegen genot van vracht, wat bij de wet van 15 April 1891, tot regeling der brievenposterij, is verboden. De man had bekend, dat hij tegen vast loon voor den notaris Noordijke geregeld verschil lende stukken te Goes bezorgde, o. a. een bus met stukken, waarvan het sleuteltje berust op het kantoor der registratie aldaardat die bus aldaar wordt geopend en geledigd, en dat hij dan de zich daarin bevindende brieven in de stad bestelten voorts dat hij die brieven open deed alvorens die te bestellen. Aanleiding tot de vervolging had gegeveD het bij herhaling op die wijze bezorgen van brieven by den griffier van het kantongerecht, die, na den beklaagde gewaarschuwd te hebben, eindelijk de bevoegde autoriteit van de over treding kennis gaf. Door den ambtenaar van het O. M., die bet feit wettig en overtuigend bewezen achtte, werd tegen beklaagde eene veroordeeling tot f 10 boete sub. 3 dagen hechtenis geëischt. De kantonrechter ontsloeg den beklaagde van alle rechtsvervolging. De gronden, waarop deze eisch en ook dit ontslag rustten, zijn in hoofdzaak medegedeeld in ons nommer van 4 Mei jl. De ambtenaar van het O. M. by het kanton gerecht te Goes was van dit vonnis in hooger beroep gekomen en heden werd de zaak voor de rechtbank alhier behandeld. De heer mr Gratama bracht rapport uit omtrent het verloop van het geding voor den kantonrechter, waarna werd overgegaan tot hei verhoor van den beklaagde en van de twee gedagvaarde getuigen. De beklaagde bekende het hem ten laste gelegde. Hij was gewoon van den notaris Noordijke een gesloten bus te ontvangen, die op het registratiekantoor te Goes werd geopend, waarna hem de brieven, die in de bus zaten, ter bestelling werden gegeven. Zoo geschiedde dit ook met een brief, ge richt aan den beer Van Eeten, griffier bij hei kantongerecht te Goes, welken brief bekl. eerst openbrak en toen aan zijn adres bestelde. Dit laatste was hem gelast door den heer Noordijke, die hem voor zijne diensten met f 10 's jaars beloonde. De griffier had hem eens gewaarschuwd zich niet meer met dat brievenvervoer te belasten. De verklaring van den heer M. Noordijke, notaris te Colijnsplaat, de eerste getuige, stemde geheel overeen met die van den beklaagde. Hy verklaarde verder dat hij, nadat hem was bekend geworden dat de griffier van het kantongerecht bezwaar had gemaakt tegen de bezorging van brieven op die wijze, daarmede niet was voortgegaan. In het hier bedoelde geval had hij echter van deze wijze van ver zending nog gebruik gemaakt, opdat de heer Van Eeten den brief tijdig zou ontvangen. De tweede getuige M. J. Verhoek, majoor der rijks veld wacht te Goes, deelde mede dat hij den bewusten brief had in beslag genomen. Verder verklaarde hij, dat bekl. geregeld vracht goederen en pakjes vervoert tusschen Colijns plaat en Goes. De ambtenaar van het 0. M. wees er op dat beklaagde is ontslagen van rechtsvervolging, op grond dat bij geen strafbaar feit zou heb ben gepleegd. Spreker meende echter dat te gen dit vonnis enkele bedenkingen zijn in het midden te breDgen. De kantonrechter nam aan, dat ten deze niet tegen eene geldelijke belooning is vervoerd. Dit is niet juistuit de overeenkomst tusschen den heer Noordijke en bekl. blijkt wel degelijk van belooniDg. Verder overwoog de kantonrechter dat bekl. niet is een ondernemer van een openbaar middel van vervoer van goederen. Ook dit betwistte spreker. Z. i. is bekl. dit wel degelijk, ook al heeft hij daartoe geen vergunning ge vraagd. Waar vast staat dat bekl. loon heeft geno ten voor het vervoeren van een brief van Colijnsplaat en ondernemer is van een open baar middel van vervoer, meende de ambtenaar dat bekl. zal moeten veroordeeld worden. De ambtenaar verklaarde verder den bekl. niet voor zoo schuldig te houden als wel hem, die de feiten heeft doen plegen; en spreker was dan ook eerst van meening geweest eene ver volging in te stellen tegen den notaris Noordijke. Ofschoon de ambtenaar verschillende beden kingen heeft tegen het vonnis van den kanton rechter, zou by toch niet in appèl zijn gekomen. Van hoügerhand echter schijnt men aan eene beslissing in deze zaak zeer veel gewicht te hechten en daarom is de ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Goes, op spre kers last, ingevolge opdracht van den procu reur-generaal, in booger beroep gekomen. Den beklaagde schuldig achtende aan het hem te laste gelegde, dat hem wettig en over tuigend bewezen voorkomt, vorderde de amb tenaar vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en veroordeeling van beklaagde tot eene geldboete van f 5 sub. 5 dagen hechtenis. Uitspraak heden over acht dagen. Door dezelfde rechtbank zijn heden veroor deeld wegens: mishandelingJ. 0., 20 j., Othene, gemeente Zaamslag, en F. O., 19 j., Boschfcapelle, beiden dienstknecht, de le tot 14 d. en de 2e tot 7 d. gev.straf, en P. B. Fz., 17 j., on H. R. Chrz., 21 j., landbouwersknechts, Driewegen, gemeente Terneuzen, beiden tot 10 b. s. 10 d, h., en J. P. V., 32 j,, hvr., van A. B., Hulst tot f 1 b. b. 1 d. h.en diefstalG. G., 15 j., arbeider, Aardenburg, tot 1 m. gev.straf. In zake J. M., 22 j., werkman, Vlissingen, op 15 Juni 11. wegens diefstal bij verstek ver oordeeld tot 1 m. gev.straf, en daarvan in ver zet gekomen, is op heden diens vonnis be krachtigd. Ontslagen van rechtsvervolging zijnL. Z., 53 j., sloeproeier en bierhuishouder, en J. J. d. N. 29 j., schilder eu bierhuishouder, beiden Terneuzen, appellanten en geappelleerden van ten hunnen laste afzonderlijk gewezen vonnissen, waarbij zij, ieder voor zich, ter zake van over treding der gemeente-verordening te Terneuzen (het geven van bal zonder vergunning) zijn veroordeeld de eerste tot 4 X f 3 b. s. 4 x 2 d. h. en de 2e tot 3 X f 1 b. s. 3 X 1 d. h. en 14 X f 3 b. 8. 2 d. h.met vernietiging van de vonnissen van den eersten rechter. Vrijgesproken is G. G., 21 j., werkman Oost- kapelle, beklaagd van mishandeling. Bij bevelschriften van bovengenoemde recht bank zijn naar de openbare terechtzitting ver wezen lo J. A. P. v. W., oud 23 jaar, koffiehuis houder, geboren te Middelburg, wonende te Vlissingen, thans alhier in hechtenis, ter zake dat hij, koopman zijnde en by vonnis van bovengenoemde rechtbank van 15 Juni 1898 in staat van faillissement verklaard, op denzelf- deu dag te VÜBSingen, ter bedriegelijke ver korting van de rechten zijner schuldeischers, aan den boedel heeft onttrokken en aan zijn curator in het faillissement, mr A. A. de Veer, bij het opmaken van de beschrijving des boe dels niet heeft verantwoord de bij bedoeld bevelschrift omschreven, hem beklaagde toebehoorende goederen. Aan den beklaagde is de heer mr K. W. Brevet, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Bovenbedoelde zaak zal den 26en Augustus a. voor de rechtbank worden behandeld. 2o. J. H. B., oud 42 jaar, gewezen post directeur, geboren te Rauwerd, wonende te IJzendyke, thans alhier in hechtenis, ter zake van verduistering van gelden en vervalschin- gen in de registers, in zijne betrekking van postdirecteur te IJzendijke gepleegd, zooals in het breede in het bevelschrift is omschreven. Aan den beklaagde is de heer mr W. Dicke, advocaat te Goes, ambtshalve als verdediger toegevoegd. KERKNIEUWS. Na sedert 2 Mei jl. wegens werkzaamheden gesloten geweest te zijn, zal de Nieuwe kerk der Ned. Herv. gemeente te Middelburg Zon dag weder voor het houden van godsdienst oefeningen geopend zijn. Bedoelde en thans voltooide werkzaamheden bestonden iD het verleggen van dei. vloer, het geheel schoonmaken en het witten, welk laatste sedert tal van jaren achterwege gebleven was wegens degroote kosten, daaraan verbonden. Het anders zoo eentonige wit wordt nu gebroken door vroolijk en aangenaam stemmende kleuren. Het praalgraf der Evertsen en de gedenk- steenen voor graaf Willem II en Floris den Voogd zijn mede onderhanden genomen, zoo dat het inwendige der kerk een aangenamen indruk maakt. Alleen het verfwerk der banken wacht nu nog een beurt, maar vooral de herstelling van den mismaakten voorgevel aan de Groenmarkt, om het geheel tot een sieraad van Middelburg te maken, waardig, ook de aloude Abdij met hare omgeving. Bij kon. besluit zijn bij de commissie tot de zaken der Protestantsche kerken in Neder- landsch Oost- en West-Indië benoemdtot president de heer L. Overman, thans vice» presidenttot vice-president de heer A. Loeff, thans lid, en tot lid de heer W. L, Weiter Jr, predikant bij de Nederlandsch hervormde ge meente te 's Gravenhage. Donderdag kwam bij den Rotterdamschen raad een voorstel aan de orde tot inzending van een reliëfkaart der havenwerken, op de tentoonstelling te Parijs in 1900. De heer Voorhoeve verklaarde zich tegen dezen post, omdat hij by den tegenwoordigen toestand in Frankrijk de gemeente niet wil zien deelnemen aldaar aan tentoonstellingen en feestelijkheden. Daarom zou hij, vroeger voor de zaak, er thans tegen stemmen. Deze opvatting werd door B. en W. bestre den, terwijl de stemmen over het voorstel (waartegen nog andere bezwaren bestonden) staakten. Denzelfden dag heeft ook mr T, M. C. Asser, bij de opening van het congres de droit inter- natmxal den lot onzer justitie gezongen op een wijze, welke als een afkeuring van de beruchte Fransche toestanden werd opgevat. De benoemingen in de verschillende ridderorden bij gelegenheid van den aanstaanden verjaardag van H. M. de Koningin zullen niet, zooals elders is gemeld, in den avond van 30 Augustus, maar eerst op 31 Augustus publiek worden gemaakt. De Groninger politieagenten, die, evenals te Middelburg, met een helm gedekt zijn, hebben tijdelijk vergunning om een pet te dragen. Dat is een goede, navolgenswaardige maatregel in deze warme dagen. Op de dezer dagen te Rotterdam door den Nederland8chen Aannemersbotid gehouden vergadering werd door den voorzitter, den heer F. L. Janssen uit Amsterdam, geconstateerd dat de Bond zich steeds meer en meer in de sym pathie van velen mocht verheugen. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal af- deelingen met 2 vermeerderde, nl. Gouda en Kampen, en tbans 8 bedraagt. Ook het leden tal nam toe. De financieele toestand gaat vooruit. Het nadeelig saldo der vorige hondsjaren werd ge dekt en thans is er zelfs een batig saldo. Tot lid van het bondsbestuur werd, in de plaats van wijlen den heer A. Bloem, gekozen de heer J. P. J. Lorrie te 's-Gravenhage. Vastgesteld werden na eenige wijzigingen de door het bestuur ontworpen administratieve bepalingen bij de uitvoering en het onderhoud van werken. Bij het debat bleek o. a. dat men het wen- Bcheïijk achtte, om bij gunning van werk meer rekening te houden met de geschiktheid deB aannemers om de werken uit te voeren. Festiviteiten te Amsterdam. Daaromtrent is thans het volgende vastgesteld: Dinsdag 6 Sept., den dag der inhuldiging, rijden de Koninginnen na de plechtigheid in de Nieuwe Kerk te 2.38 uit, te 6 uur gala diner in de Groote zaal. De rytoer door de geïllumineerde straten begint te 9 uurde weg, die dan gereden wordt, zal niet vooruit worden aangekondigd, om groote volksverza melingen langs den weg, dien Hare Majestei ten gaan, te voorkomen. Woensdag 7 Sept., te half 11, brengt de „Nederl. Zangersbond" de aubade op den Dam en onmiddellijk na afloop zullen tot Hare Majesteit worden toegelaten de commissie voor hot Gedenkraam in de Nieuwe kerk, tot aan bieding van de oorkonde en de sub-commissie uit de commissie van ingezetenen voor de feestelijke ontvangst van Hare Majesteit binnen Amsterdam. Om één uur rijdt Hare Majesteit uit om de volksfeesten bij te wonen en don historischen optocht te zien; onder weg zal de gouden koets bezichtigd worden. Te 8.45 rijdt Hare Majesteit uit om het vuur werk te gaan zien aan de De Ruyterkade. Donderdag 8 wordt te half elf de Rembrandt- centoonstelling enz. bezocht; te half drie wordt gereden naar het concertgebouw; te acht uur naar den stadsschouwburg, van waar Hare Majesteit te tien uur ten paleize terugkeert. Vrijdag 9 Sept. te 9.40 vertrekken de leden der koninklijke familie, 10.10 de hofhouding, te 10.40 Hare Majesteiten naar Den Haag. Aan al de leden der Gedeputeerde Staten en de griffiers bij die colleges is eene persoon lijke kaart tot bijwoning der inhuldiging van de Koningin in de Nieuwe kerk to Amsterdam, benevens eene toegangskaart ter beschikking gesteld. De heer Eloff, kleinzoon van president Kriiger, is thans te Amsterdam in het Doelen hotel aangekomen, waar hy kamers heeft be sproken voor de inhuldigingafeesten. Volgens het Dbld i>. Z. E. zullen bij gelegenheid van de vlootrevue op het Hol- landsch Diep de leden van de Staten-GeBeraal in de gelegenheid gesteld worden de vloot- schouwing aan boord van twee booten der Maatschappij Zeeland bij te wonen. Eeu griezelige vangst deed Donderdag middag een te Rotterdam in een kade henge lend knaapje. Meenende beet te hebben, haalde hij, echter niet dan met groote moeite, zijn vischtuig op, doch bemerkte in plaats van eeu snoek of paling aan den haak 't lijk van een 17jarigen knaap, die herkend werd als bode voor het ziekenfonds in dienst der werk- liedenvereeniging. Sedert een paar dagen werd hij vermist. De jonge visscher was zoo ver schrikt, dat hy het op een loopen zette. Donderdag is bij het zwemmen in den IJsel verdronken een 69jarige inwoner van Nieuwerkerk. In het Noord-Hollandsche dorp Lambert- schaag is eene vrouw aan bloedvergiftiging gestorven. Nadat zij onvoorzichtig genoeg met een speld een puistje aan bare hand had stuk gemaakt, begon zy de kleeren te wasschen. Spoedig zwol baar vinger op, daarna hare hand en eindelijk haar arm. Ondanks geneeskundige hulp stierf zy weldra onder hevige pijnen. Onder een gunstig gesternte geboren mag wel heeten een werkman te Schoonhoven, die Donderdag avond van een hoogte van 13 meter van het daar in aanbouw zynde post- en tele graafkantoor viel. De man kwam telkens met bintlagen in aanraking en kwam eindelijk in het zand terecht. Toen bleek dat hy vol strekt geen letsel had bekomen, maar alleen hevig verschrikt was. Te Stad-Almelo is Donderdagavond een felle brand uitgebroken in eene iabriek voor houtbewerking. Die fabriek verbrandde en ook twee naby staande heerenbuizen zyn door de vlammen aangetast. Te Paterswolde is een familiefeest ge vierd, waarbij 10 broeders en zusters, meer dan 000 jaren tellende, te zamen waren. Te Tilburg heeft een brand gewoed, die de werkplaats en het woonhuis van een biljart maker in de asch legde. In het Noord-Brabantsche dorp Zundert kregen twee boerenzoons twist over een meisje. Een van hen loste drie revolverschoten op den ander, die met twee schoten in den buik en een in de dy doodelijk getroffen is. De dader is zwaar geboeid naar de gevangenis te Breda overgebracht. Omtrent dit drama deelt de N. Bred. Ct het volgende mede Om redenen, die het beter is te verzwygen ('t zij genoeg hier te zeggen, dat het een zeer netelige zaak gold), begaf zich een zekere J. v. N., wonende te Rucphen, naar Zundert ten einde daar te ontmoeten een twintigjarigen landbouwer, J. B. H. genaamd. Niet zoodra zag deze hem, of by en zyn kostvrouw drongen hem naar buiten, waartegen v. N., die niet onverrichterzake scheen te wil len terugkeeren, zich krachtig verzette. Daarop ontstak zyn tegenpartij in hevige woede en men werd handgemeen. Inmiddels had de kostvrouw een geladen revolver genomen en die H. ter hand gesteld, waarop deze onmid dellijk 3 schoten loste, die alle v.N. hebben getroffen, twee in den onderbuik en een van aohteren. Terstond daarop zijn beiden naar binnen gegaan, hun slachtoffer aan zijn lot overlatend. De broeder van v. N., die voorzichtigheids halve zijn broeder van uit Rucphen was nage gaan, kwam kort daarop niet ver van H's woning een schuur voorbij, van waaruit hij een dof gekreun hoorde. Hij trad naar bin nen en trof daar zijn broeder hevig bloedend en niet in staat bijna om zijn ongeval te ver halen. Onmiddellijk is toen geneeskundige hulp in geroepen en de justitie met het feit in kennis gesteld. De toestand van den getroffene is zeer zorgwekkend. Theorie in de Kazerne.- Luitenant„Onze geëerbiedigde Kóningin en het Vaandel zyn de polen, die ons aantrek ken die ons sterk maken op ieder oogenblik, waarop het Vaderland een beroep doet op onze kracht. Zy zyn het die den soldaat bezielen met die geestkracht, welke noodig is om reu zenwerk te verrichten, met die eensgezindheid, die ons allen samenbindt en ons in staat stelt om te beantwoorden aan de edelste roeping van den manKoningin en Vaderland te verdedigen in de de ure des gevaars. „Zeg my nu eeis, wat ik verteld heb." Fuselier: „Dat kan 'k u zoo niet zeggen luint. Wel weet ik, dat 'k mij als 't moet in stukken zal laten hakken, als 'k daarmee de Koningin van dienst zal kunnen zyn. En zoo bennen we allemaal, luint, allemaal zooas we d'r reilen en zeilen bij 't Indische leger. Laat ze maar opkomen, luint, as ze durven» de vijanden van onze Koningin Wilhelmien, de vyanden van Nederland! En daarover luint, u neemt me niet kwaUjk, dat 'k het zoo zeg behoeft by 't Indische leger geen theorie gehouden te wordenwant als èr maar alleen over onze koningin gesproken wordt, dan is dat al genoeg n weet wel luint zoo iets om iedereen, die anders mocht denken dan wij, voorgoed tegen de vlakte te slaan." (Soldatencourant.) In den toegang tot de haven van Duin kerken is een van Zuid-Amerika komende boot gezonken, waardoor de vaart gèsloten is. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de beambte, belast met het overbrengen der post van Antwerpen naar Turnhout, door het breken der as, onder den omgeslagen wagen terecht gekomen. Een man snelde toe, doch dezen was het onmogelijk, den wagen op te lichten en zoo den postbeambte te redden. De ongelukkige was in korten tijd dood gekneld. Te Luik heeft men op den openbaren weg het lijk van een daar wonend handelsbediende gevonden. Bij onderzoek bleek dat de man, die niet erg nuchter per rijtuig huiswaarts wilde keeren, door zijn koetsier beroofd en uit het rijtuig gezet was. Eenige Parijsche bladen hadden op weinig vleiende wijze gesproken over een in de bos- schen gevatte bende anarchisten. Het gevolg was een bezoek van anarchisten aan een dag bladbureau, waar zij alles wilden plunderen. Te Parys is een klein meisje uit een venster van de vierde verdieping gesprongen, omdat zij door haar ouderB mishandeld en opgesloten werd. De vader en moeder zijn gearresteerd. Woensdag is het laatste gedeelte van den Amerikaansch-Franschen kabel by Brest gelegd. De totale lengte bedraagt 6000 K. M. Oogenblikkolyk nadat de kabel bevestigd was, zond Faure een telegram aan Mac Kinley. In de buurt van Cannes hebben groote boschbranden plaats; ook daar is de vloot te hulp geroepen. Te Escarpelle zyn de ge bouwen eener mijnonderneming vernield. De materieele schade bedraagt 400.000 fr.; 300 werklieden zyn zonder werk. De Fransche architect Buquet beeft, in opdracht der regeering, een reis gemaakt, om de vergaderzalen der voornaamste parlementen te zien. Na afloop dier reis maakte hij het plan voor een nieuwe zaal in het Palais Bourbon. Deze zal 850 M. groot zijn en 18 M. hoog. Er komen 600 vaste, gennmmerde zetels, met ruimte om meer stoelen by te zetten. Ook de tribunes voor pers en publiek worden ruimer. Des avonds zal de zaal verlicht worden door 30.000 gloeilampjes. Zou men dus tot de vol tooiing der nieuwe zaal moeten wachten, eer van de Fransche kamer voldoend licht uitgaat De brand te Concarneau duurde van des nachts een-tot des middags twaalf uur. De juiste omvang van de ramp is nog niet bekend. In de buurt van Belfast heeft een der vroeger verdreven p&cbters met geweld ge tracht zijn vroegere woning weer in bezit te nemen. De tegenwoordige bewoner verdedigde zich en gebruikte daarvoor een revolver. De indringer werd ernatig in het gelaat gekwetst. De man was juist uit de gevangenis ontslagen wegens een vroegere poging om zyn oude

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2