FEUILLETON. eiachen van Rusland heeft ingewilligddaar door komt de spoorweg van Niulcliwang geheel in Russische handen en is feitelijk het Engelsche kapitaal uit Noord-China geweerd. Voor Engeland is dit een hard gelag, en zelfs de liberale bladen erkennen dat het nieuws ernstig is. Dat is ook door Balfour toegegeven. Woensdag avond had hij medegedeeld, dat de regeering vreesde den afloop der onderhan delingen tusschen Rusland en China niet te kunnen mededeelen, voor het Huis uiteen ging. Maar nu die drommelsche Times-man voor den dag kwam met zijn telegram, werd Balfour Donderdag avond op het zondaarsbankje ge roepen. Eu nu moest het hooge woord er uit het bericht was waar, en de regeering hield zich ernstig met de zaak bezig. Luide toejui chingen weerklonken, als wilde men Rusland te verstaan geven, dat het met Engeland zou liebben te rekenen. En de regeering toont haar waakzaamheid een eskader dat van Gibraltar zou vertrekken, kreeg bevel nadere orders af te wachten. Gelukkig is het ten minste, dat men zulke dingen niet te ernstig heeft op te nemen als bet Engeland geldt. Want dergelijke „indruk"-makende beve len aan de vloot zijn de laatste jaren nu zoo dikwijls gegeven, dat niemand er zich meer ernstig mede bezighoudt. Daarmede is natuur lijk niet gezegd, dat het geleden diplomatiek échec niet ernstig is. Engeland ziet een be langrijk deel van China voor zich gesloten. Wel zou nu nog het centrum en Zuid-China overblijven. Maar het contract voor een lijn Peking-Hankau ligt ter teekening gereed, als het niet reeds geteekend is, en deze concessie zal dan komen aan een Belgisch syndicaat, dat hoofdzakelijk Franschen achter zich heeft, die op hun beurt weer Rusland tot Bteun hebben. Dit moet, dunkt ons, mettertijd een eigen aardige vraag doen rijzen. België is neutraal verklaard en dus verplicht zich te onthouden van oorlogsdaden. Maar het modernste strijdmiddel zijn spoorwegendaar mede verovert men landen als China en Perzië. Maar waar blijft nu de neutraliteit van België, als zijn financiers, gesteund door koning Leopold en door de Belgische diplomatie, vooraan gaan staan in den strijd om het bezit van China, en dat niet eens voor eigen rekening, maar half en half als stroopop van twee groote, niet neutrale Mogendheden Want het is een feit, door deze concessie te vragen en haar feitelijk in handen van Frankrijk en Rusland te stellen, pleegt men een aan Engeland vijandige daad. En de reusachtige beteekenis dozer lijn is duidelijk als men weet, dat zij het stroomge bied van de Yantse-Kiang aan hot Russische spoorwegnet aansluit. Daily Mail, een heel wat minder vertrouw bare bron dan de Times, deelt mede dat het verdrag reeds geteekend is. De lijn moet binnen 3 jaar voltooid zijn. Verder zou een geheim artikel de verlenging der lijn tot Kan ton regelen, zoodat Rusland en Frankrijk een lijn zouden hebben, welke China van Noord- naar Zuid doorkruist. Tot de concessie zouden verder uitgebreide mijnrechten behooren. Bij dit alles vergeleken, is het kinderwerk wat over Shantoeng verhandeld wordt. Woensdag hebben wij de nota van Von Bfilow over deze zaak medegedeeld, welke schijnbaar bevredigend was. Maar na het al dus geleden echec stelt Balfour, ten minste in hot parlement, deze zaak op den voorgrond. Donderdagavond deelde hij aan het Lager huis mede, dat deii Ion Augustus aan sir Claude Macdonald last was gegeven om de Chineeache regeering aan te zeggen, dat zij vrij is, zich te vergewissen of er van Duitsche zijde voorden aanleg van spoorwegen aasbiedingen zijn te verkrijgen op betere voorwaarden dan die van Engelsche kapitalisten, maar dat de Engelsche regeering geen voorrecht, aan Duitsche zijde verleend, kan toelaten, enkel omdat de ont worpen lijn in Shantoeng zou liggen. De zant moest zich verzetten tegen het gehoor geven aan zoodanige aanspraak van Duitschland. Houdt de regeeriag zich aan dit standpunt, dan komt zij ook tegenover Duitschland te staan. Want uit de nota blijkt dat Duitsch land nu wel geen voorrechten dan toch voor keur verlaDgt. Te verwonderen is dat niet. Waarom zon men anders Kiao Tscheou hebben Beknopte Mededeelingen. Volgens de Temps heeft de minister van oorlog een onderzoek doen instellen naar de dagorder van den kolonel van het 145e regi ment, die zijn ontevredenheid had betuigd over het „verzet" van eenige officieren, die weigerden een soldaat op bevel van den kolonel te veroordeelen. Pater Didon heeft zijn beruchte rede uit gegeven, maar de zinsnede, welke den meesten aanstoot gaf, daaruit weggelaten, tot groote ontevredenheid van de Autorité, de Gazette de France enz., die het wat mooi hadden gevon den, dat de opperheerschappij van het leger hoven het burgerlijk bestuur en het geweld boven het recht werden gesteld. Van de dezer dagen vermelde maatregelen, door de Duitsche regeering genomen tot onder drukking van het veldwinnende socialisme, geven de Duitsche bladen typische staaltjes te lezen, zoo bv. een merkwaardige ontbiuding van een Kriegerverein te Schmergow. Op een buitengewone algemeene vergadering werd aan elk der leden, die op 24 Juni geen deel hadden genomen aan de herstemming voor den Rijksdag, door den president met de lijst der burgers, die aan de stemming hadden deelgenomen in de hand, afgevraagd, welke reden zij voor hun onthouding konden opgeven. Een deel bleek, als niet stemgerechtigd, niet op de kiezerslijsten voor te komeneen ander deel verklaarde noch op den conservatieven noch op den sociaal-demoerati8chen candidaat te heb ben willen stemmen, omdat geen van beiden hun sympathie had. Toen stond de burgemeester op en verklaarde de vereeniging ontbonden wegens geheime so ciaal-democratische kuiperijen harer leden. De vereeniging bestond 22 jaar en telde vele oud- strijders uit de drie laatste oorlogen in haar midden. In een zeer belangrijk hoofdartikel bespreekt de Köln. Zeitung de gepastheid van deze en dergelijke maatregelen en komt tot de conclusie dat het socialisme onrustbarend veld wint onder de nieuwe reernten zoowel als onder de oud strijders; het blad noemt de kazernes ware broeinesten der sociaal-democat.ie. De schuld wijt het orgaan der nationaal-liberalen aan de ergelijke wijze, waarop de regeering jarenlang haar plicht verzuimd heeft tegenover de oud gedienden, die zij geheel zonder of met een allerschamelst pensioentje in armoede heefi laten voortleven. De weduwen der helden van 1870 zijn niet verzorgdde soldaten, die in vredestijd een ongeluk kregen, worden niet tegen gebrek ge vrijwaard. Dit alles maakt ontevreden en de stemming deelt zich aan de omgeving der noodlijdenden mede. In den herfst heeft de Kriegerbmd namens l'/i miljoen soldaten om verbetering van het lot der invalieden gevraagd, alle bladen en de Rijksdag ondersteunden dit verzoek 40.000, te Leipzig vertegenwoordigde veteranen deden desgelijks. Maar in de hoogste kringen sloeg men daarop geen acht. Het blad meent dat men zich daarom niet heeft te verbazen over het feit, dat de oud-soldaten een socialist boven een regeeringscandidaat verkiezen. De Köln. Z. is eerder verbaasd, dat de ontevredenheid zich niet luider en meer algemeen uit. Omtrent de schijnbaar minder vriendelijke houding, door de betrekkingen van Bismarck tegenover den Duitschen keizer aangenomen, geven de Hamburger Nachrichten de volgende toelichting. Behalve dr Schweninger seinden de heide zonen van Bismarck de doodstijding aan den keizer. Z. M. meldde per telegraaf, dat hij op Fiiedrichsruhe zou komen. Maar dit telegram werd daar eerst verscheidene uren, nadat de kist reeds dicht gemaakt was, ontvangen, zoodat niet met opzet den keizer geen gele genheid is gegeven het lijk nog eens te zien. Dat geen lid van Bismarck's familie deel heeft genomen aan de kerkelijke plechtigheid te Berlijn, is niet vreemd, want de keizer, re kening houdend met den diepen rouw, waarin men op Friedrichsrnhe gedompeld was, had daarheen geene uitnoodiging gezonden. Bijzonder hartelijk was Herberts antwoord op het telegram, hem namens den Bondsraad door Von Hohenlohe gezonden „De warme waardeering, die de Bondsraad in zoo ondubbelzinnigen vorm aan de herinne ring mijns overleden vaders wijdde, en de schoone woorden, waarmede 't hooge lichaam zijn daden heeft herdacht, zullen door alle tij den heen zijn nagedachtenis tot eer verstrek ken en een stuk van groote waarde blijven voor het familie-arehief. Uwe Doorluchtigheid ver zoek ik beleefdelijk, als voorzitter van den Bondsraad, de uiting van mijn innigsten dank voor deze merkwaardigg manifestatie te willen aanvaarden en aan de hieronder genoemde hee ren te willen overbrengen." De Duitsche regeering wil de wet op het auteursrecht herzien en zal daartoe bijeenroepen een conferentie van uitgevers, auteurs en rechts geleerden, die zich met,het vraagstuk bezig hielden. De berichten over den toestand van Paus Leo luiden niet ernstiger. Donderdag was hij eenige uren op. Dr. Lapponi is zeer tevreden. Te Boedapest heeft men met groote vol doening kennis genomen van een artikel in de Narodni Listg, het hoofdorgaan der Cze- cbische partij, waarin stelling genomen wordt ten gunste van het Hongaarsche voorstel om het Vergelijk tusschen Oostenrijk en Hongarije te laten voortbestaan als voorloopig handels- tractaat. Men hoopt nu, dat men te Weenen overtuigd zal worden van dezen eenigen wet tigen weg en dat men het voorstel van Hon garije zal aannemen als ten minste graaf Thun geen bijzondere oogmerken beeft. Graat Tham wil het voorwaar in het begin der volgende maand nog eens met den Rijksraad probeeren, zoo verzekert het Nette Wiener Tageblatt. Zoowel, de Jong-Czechen als de constitu tioneel groot-grondbezitters hebben de voor stellen van Thun betreffende concessies in de taalkwestie afgewezen. In verband met de beweerde onderhan delingen tusschen Rusland en den negus over den afstand van Raheita zal, naar men te Rome verzekert, de Italiaansche regeering het verdrag openbaar maken, waarbij de Sultan van Raheita, tegen het genot van een jaarlijksch pensioen, het protectoraat over zijn rijk aan Italië afstaat. De benoeming van Curzon verbaast de Engelsche pers, omdat deze een voorstander is van een militante politiek in het Noorden en aanhanger der militaire partij in Indië. Lord Charles Beresford, lid van het La gerhuis, waar hij tot de regeeringspartij be hoort, gaat in het laatst dezer maand naar China, in opdracht van de vereenigde Engelscne kamers van koophandel, om daar een onder zoek in te stellen naar de vooruitzichten van den Engelschen handel op China, inzonderheid naar de waarborgen die de Chineesche regee ring kan en wil geven voor de veiligheid van in het binnenland vastgelegd Engelsch kapitaal. De Londensche pers is met deze reis al heel weinig ingenomen, en zegt o. a. dat hij, die verlof vroeg aan den bevelhebber der marine (Beresford is zeeofficier), ook wel verlof aan zijn kiezers had mogen vragen. Volgens de Times is het te Tabris (Perzië) onrustig. De bazaar is er gesloten. Sagasta ontving Donderdagavond het. vredes-protocol, dat werd goedgekeurd. De regeering zou nog denzelfden avond haar antwoord naar Washington zenden en Cambon de noodige volmachten geven, om de vredes- preliminairen te onderteekenen. Tot schorsing der vijandelijkheden zal waarschijnlijk heden worden besloten. De vredesonderhandelingen zullen te Parijs worden gevoerd. Waarschijnlijk zal Moret voorzitter worden der commissie voor de onderhandelingen. Dr Betances, de vertegenwoordiger te Parijs van de Cubaansche junta, is plotseling overleden. Op Porto-Rico is weer gevochten. De Amerikanen verloren 2 dooden en 15 gewon den. Wie aanvaller was en wie overwon, wordt in het officieele telegram niet gemeld, - Een aalmoezenier der Amerikaansche vloot beschuldigt Sampson van een valsch rapport te hebben gemaakt met het doel door het opgeven van verkeerde afstanden, een groo- ter aandeel in bet buitgeld van de Cristobal Colon te krijgen. Een Amerikaan, die waarschijnlijk niet goed met de geographie hekend is en zich België en Nederland éen denkt, vestigt in de Ind. Beige de aandacht der Nederlandsche staats lieden op zijn denkbeeld, dat wij de Philippij- nen zouden overnemen. Ons land is niet belangrijk genoeg, dan dat Amerika zich over ons bezorgd zou hebbon te maken, en onze koloniale tradities zouden ons helpen dat land goed te besturen. John Adam wil ons den archipel niet ver- koopen, och neen, bij wil ze ons cadeau geven. Soms als parel aan de kroon van Koningin Wilhelmina - Japansche officieren moeten namens hun regeering aan Aguinaldo wapens en amunitie hebben toegezegd voor het geval de Amerika nen de Philippijnen verlaten. LUCIA, Een Novelle uit het Verre Westen. 4J Uit het Engelsch. VAK BASIL MARNAU. HOOFDSTUK III. Las Casas luisterde naar de voorlezing der documenten als iemand die droomt en teekende werktuigelijk. Het werd hem eerst later dui delijk, dat het vreemde stukken waren voor een regeeringsofficier om in zijn zak te dragen, maar dergelijke dingen vallen de verliezende partij meestal later in. Nadat de documenten geteekend waren, stak de officier die in een couvert, dat hij verzegelde en aan den opper- sttraiman gaf, met bevel ze aan den kapitein te overhandigen om in veiligheid te brengen tot den volgenden morgen. Toen ontdeed hij zijne gevangenen van hunne boeien, zond een sloep óm den barkas te halen en daalde daarna self weer in de kajuit af. Daar had reeds een vertrouwelijk en levendig onderhoud plaats tusschen den kapitein en Las Casas, terwijl het jonge meisje en de duenna blozend en trillend van ongeduld aan 't andere einde zaten te wachten. Toen de officier binnentrad, sprong Lucia op, ging hem tegemoet en samen begaven zij zich naar de verbaasde smokkelaars. „Senor Las Casas", zei de officier, „gis teren avond hebt gij mij een avonturier noemd en mij uwe dochter geweigerd. Van avond heb ik den titel verdiendik heb woord gehouden en nwe dochter verdiend. Ik ben Ronald Vaughan". En met zijn hoed wuivende, groette Ronald zijn gewezen gevangenen. Eenige oogenblikfeen van diepe stilte volgden op deze verklaring. De kapitein zag er nieuws gierig uit, Lucia verschrikt en de Don alsof hij een toeval zou krijgen. Eindelijk stamelde Las Casas, rood van drift„GijGij Maar zijt gij dan geen douane-officier „Wel neen", antwoordde Vaughan. „En uw manschappen dan?" „Die werden mij slechts afgestaan door een vriend, een koopvaardij-kapitein" zei Ronald. DREYFUS S. 'tls een treurig feit, maar zelfs de burger lijke justitie gaat haar bevelen halen bij den minister van oorlog. Nauwelijks was de ordonnantie verschenen, waarin de rechter van instructie Bertulus vroeg Esterhazy en madame Pays naar de openbare zitting te verwijzen, of de procureur der repu bliek ging eerst naar den minister van justitie en toen naar dien van oorlog. „Dus deze deze beleediging was slechts een vertooning een bedrog een zeeroo- verij", gilde de oude man steeds heftiger. „Noem het zooals gij wilt", zei Vaughan. ilknoem het een waagstuk om een vrouw te ver oyer en". Hier viel de kapitein in met eenstopwoord_ algemeen in gebruik bij kustbewoners, en riep luid lachende uit„Wel, wel, gij zijt de koel- bloedigste vent, die ooit iemand gevangen na „Maar ik, mijnheerSapristiIk zal u vermoorden!" riep de Spanjaard, nu al zijn grieven opnieuw bij hem opkwamen. „Gij zult mij niet aldus voor den gek houden." „Ik heb al de troeven nog in de hand mijnheer," zei Vaughan met zachte doch veel beteekenende bescheidenheid. „Uwe verkla ringen en bekentenissen zullen stellig naar de douanen worden opgezonden, tenzij ik ze met de Senorita morgen ochtend kom ópeischen." Toen viel Las Casas met een bitteren vloek achterover in zijn stoel en Ronald sprak „Senor, ik heb uw dochter lief. Laat ons een ander accoord maken. Ik zal al die papieren vernietigen, indien gij mij uwe toestemming Dit laatste is vooral opmerkelijk. Niet alleen toch dat het parket geen rekening heeft te houden met den minister van oorlog. Maar deze laatste is de neef van den man, die van medeplichtigheid werd beschuldigd en nog da gelijks wordt beschuldigd. Want de Siècle plaats telkens aan het hoofd van zijn blad met vette letters de beschuldiging tegen Du Paty de Clam. Nog erger is dat de justitie door haar handelingen verraadt gehoor te geven aan vreemde invloeden. Eerst weigerde zij den kolonel te beteekenen de beslissing, door de raadkamer genomen op zijn verzet tegen de beschikkingen van het parket, betreffende de onbevoegdheid van Ber tulus tot vervolging van den door Piequart aangeklaagden Du Paty de Clam. Maar nu Bertulus zijn arbeid heeft voortgezet en een ordonnantie uitvaardigde, strekkende om Esterhazy en madame Pays naar de assises te verwijzen, handelt men weer even erg. Men heeft de ordonnantie van Bertulus niet betee- kendalleen maar het gedeelte waarin Bertulus afziet van de vervolging wegens den valschen brief van 15 December '96 (welke door Du Paty de Clam zou zijn geschreven). Maar alles wat betrekking heeft op de door Bertulus waar bevondene gedeelten van de aanklacht van Piequart werd in het extract geschrapt. En toch heeft Piequart, als civiele partij, recht te weten welk gevolg aan zijn klacht is gegeven, en welke bezwarende omstandigheden aan het licht kwamen. Piequart heeft onmiddellijk bij deur waarder s- exploit tegen deze handelingen van het parket doen protesteeren, maar de procureur-generaal verklaarde hem niet ontvankelijk. Hetzelfde geschiedde met een verzoek yan Labori, om inzage van het dossier. Het geheime stuk, dat zelfs niet aan de daarop recht hebbenden mag worden medege deeld, is onderwijl Donderdag door de raad kamer behandeld, dat is op een buitengewonen dag, want anders zit de kamer alleen Vrijdags. Er ia voorlezing gedaan van het zeer omvang rijke stuk, waarin alle bewijzen worden uitge plozen, waarna een nader onderzoek der stuk ken plaats had. Daarop concludeerde de pro cureur der republiek tot buiten vervolging stelling, op grond dat de valsehheid noch lei telijk noch juridisch was bewezen. De beslissing was nog niet bekend. Men verwachtte heden een arrest over eenkomstig de conclusies van het O. M. en on middellijke invrijheidstelling van Esterhazy en madame Pays. Want ook de klacht wegens oplichterij ten nadeele van Christiaan Esterhazy zal niet vervolgd worden. Dit schijnt daarvan het gevolg, dat Chris tiaan Esterhazy de noodige bewijsstukken niet heeft ingeleverd en vertrokken is zonder ach terlating van adres. Een andere merkwaardige uiting van Franscbe rechters vindt men in het arrest van het hof van appèl, inzake de aanklacht der eDquête tegen Zola. Daar wordt over de experts igd: „achtenswaardige burgers, die nauw lettend en eerlijk de hun opgedragen taak hebben vervuld." Hoe men dat in rechten durft beweren, zon der dat Zola in staat werd gesteld het tegen deel te bewijze», of zonder dat in rechten is uitgemaakt dat de experts hun taak nauwlet tend en eerlijk hebben vervuld, begrijpen wij niet. Elk onderzoek toch is verboden geworden. HANDELSBERICHTEN. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Per telegraaf Vorige Koen. 11 NEDERLAND. yCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. gch. 2)4 1000 dito OblS 1000 dito Cert3 1000 HONG. Goudleeiiiug 1881-98.4 100 ITALIË, ins. 02/81 5 Lire 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Moi-November 5 11. 1000 dito Jan.-Juli 5 n 1000 PORT. O. B. 53/84, met ticket 3 dito dito '88/89 met ticket 4)4 fr. 500 RUSLAND. Obl. 1880 gecoiiB. 4 Z.R. 625 dito 1889 Hope 4 625 dito "94 6e Em. 4 635 dito 1867/69 4 100 dito 1884 goud 5 Ü.R. 125-1000 SPANJE. O. buitenl. Perpet4 Pes. 1000-24000 4S)4 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 rrn i'ttü t< 97 969/,6 84)4 84R/16 189/ifl 273/4 973h 9811/,8 1003/g 1021/4 TURKIJE. Gepriv. 4 Geconv. serie D. dito dito C. EGYPTE O. L. '76 4 BRAZILIË. Obl. Londen 188S4)4 dito Obl. 1889 4 VENEZUELA 1881 4 fr. 500-2500 20-2000 20-10 20-100 86 H wu 96)4 843/g 845/a 187/w 273/4 973/4 99 1003/g 1031/s 1043/16 42)4 251/a 809/ic 263/4 265/a 1000 51 100-500 821/3 49S/W fndnstrleele en Financieel» ondernemlugen. NEDERLAND. pCt. N. W. en Pao. Pbr. Cert-5 500-1000 64 041/4 Ned. Hand. Mij A. 141 N.-I. Haudelsb. A. 1000 80 81)4 Zeeland Pr. dito 150 191/4 dito Obl. 18863 500 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 118 Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. 250 109)4 Ned. Ctr. Spw. A. 11 250 dito Obligatien. 3 u 1000 N.-I. Spw. Aand. 250-1000 204 N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 u dito 2e hypotheek 11 2! ITALIË. Spoorweg- leening 1887/39 3 Lir. 5 Zuid Ital. Sp. O. 3 „5 POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr.Sp. Maats. Obl. 1888 4 100 100)4 Kurk Ch. Az. O. 4 11 100 102 Mosk. Smol. dito 4 1000 Z. W. Spoormij 4 Z.R. 625 99 AMERIKA. Ateh. Top S. F. eert. van pref. aand 500-1000 351/2 353/8 dito Alg. Hyp. O. 4 500-1000 987/i6 Centr. Pac. Obl. 5 i, 1000 102% 1021% N. Y. Pennsylv. Ohio prior Obl. 4)4 500-1000 Illinois Cert. v. A. 500-1000 dit. Leas L. St. Ct. 4 500-1000 Miss. Kans. Tex. le Hyp. Obl. 4 500-1000 897/g 891% Oreg. Short. Line Inc. Bonds B. 6 500-1000 563/16 557/a St. Paul Minn. Manit. 2e hyp. 0. 6 Union Pac. Rr. - 917/8 211/4 213/s 561/4 5G3/16 581/4 Union Pac. goud 0. 4 West. New. Y. Penns. Alg. hyp. 0. 3 Id. id. Inc. Mort. gage Qoldb. 5 63 971% - 571/s 667/g 1615/la 16 Premie-Feenïngen» 1000 1000 Graanmarkten enz. VT.I88INGEN, 12 Aug. Boter f 1.25 f 1. 3.40 a f per 104 stuks. Amsterdam, 12 Aug. Lijnolie f 17. Raapolie f 24:/4 contant. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag II Augustus. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch roode no. 2 fr. I8y8. Parijs. Tarwe vast; loop. md. fr. 21.60. Pest li. Tarwe met redelijken handel. Don- NEDERL. St. Am. 3 100 1091/J6 Stad Rotterdam 3 n 100 105) '4 BELGIË. St. Antw. 100 100 dito Brussel 1886 2)4 100 100 HONG. Thei88 loten 11. 100 1171/4 1173/4 OOSTENRIJK. Staatsleeningl854 4 250 500 dito 1864a 100 Cred. inst. 1858 100 RUSL. Staatsl. 1864 100 dito 18665 100 SPANJE. St. Madr. 3 400 TURKIJE. Spoorwl. 3 400 265/16 261/4 Be r 1 ij n. De vaste stemming van Woensdag werd aanvankelijk geheel verdrongen door het fraaie weder en de tamelijk flauwe telegram men uit Amerika. Het aanbod van roggewas echter ontoereikend en dientengevolge verbe terde de stemming weer, terwijl de prijs van herfstlevering zelfs nog 25 pf. hooger liep dan Woensdag. Tarwe kon het aanvankelijk ge leden verlies niet geheel inhalen, maar de prijs van herfstlevering is ten slotte toch niet veel lager dan Woensdag. New-York dis. vorigen dag Chicago 66V4 5 658/4. geeft om uw dochter te huwen." „O vader, zeg ja!" riep het meisje, terwijl zij zich in zijne armen wierp. „Gij zijt een grooter zot dan ik gedacht had. Gij hadt den ouden man in nw macht," zei de kapitein met een zweem van minachting, terwijl hij zijn pruim tabak in zijn mond van de eene naar de andere zijde bewoog. Maar Vaughan had zich door zijn goedhar tigheid laten meeslepen en des Spanjaard in zijn twee gevoelige snaren getroffen, n. 1. zijn beurs en zijn trots, op een wijze die hij door list nooit had kunnen bereiken. Want, na oogenblik van inwendigen strijd, gedurende welken hij van Lucia's lief, smeekend gelaat naar Ronald's open bezield gezicht keek, strekte hij zijn hand naar den Eugelschman uit en den hartelijken druk beantwoordende, legde hij die in de kleine warme hand van zijn dochter. „Gij hebt haar veroverd, Senor," zei hij. „Zij is de diamant. Al het overige wat ik bezit is slechts de lijst waarin die gevat is en be hoort by haar." „En vergeeft gij mijn krijgslist," zei Ronald met een glimlach. Prijzen Yiin t'onpoug en losbare Obligatiën. Amsterdam 11 Aug. Oostenrijk Papier20.9! 11.53 Oostenrijk Zilver Diverse m met affidavit 11.93 Fransche47-30 Belgische47.25 Diverse Rijksmark u 58.60 Russen in Goudroebel 1.90) Z. R1.25 Spaansche Buitenl. n dollars GOUD 1.05 12 Aug. 20.95 20.95 ii 11.53 11.93 47.30 47.25 58.60 ,1 1.90)4 1.05 2.461/j Wicht. Souv. 10.05 12.15 Stukk. v. 5fr. 2.35 ƒ2.40 v. 20 mk. 11.75 11.85 Prff. Zilver 1.75 1.78 20 fr. 9.55 9.65| „Neen, Senor," zei de Spanjaard en een glimlach gleed over zijn lippen, „neen, ik heb niets te vergeven. Gy hebt mij met mijn eigen wapenen verslagen en mij mijne smokkelwaren afgesmokkeld. Dit is uw losprijs, waardeer dien Door de groote vensters in de longroom van den schoener, konden de twee geliefden het oude fort zien, en in hun verbeelding drongen zij weer door in al het geheimzinnige van het oude Spaansche laantje. Zij zaten te droomen en vergaten den tijd. Eens keek de kapitein naar binnen en bromde„Het avondeten is gereedals gij klaar zijt met minnekoozen." Maar zij letten niet op zijn spotternij. Waarom zouden zij ook Zij keken door het zilveren maanlicht heen naar het droomland van dat overoude pad, dat door de liefde altijd nieuw blijft. Dat oude pad! Wie, die dat eens bewandeld heett, zal het ooit vergeten EINDE.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3