Sjitenland: tAATSTE BERICHTEN ten heeft, dan waarop hij had gerekend, een tegemoetkoming te geven van 100. De commissie voor de fabricage adviseert tot aanneming van dit voorstel, waarmede de raad zich zonder discussie of hoofdelijke stem ming vereenigt. Daarna wordt de zittiDg gesloten. Wemeldinge, Heden morgen verliet op de hoogte van de roode kroonboei het houten tjalkschip Het is niet anders, schipper M. Boelhouwer8 uitZevenbergen, hetWemeldingsche schaar. Door den hevigen wind sloeg de schoot los, met het noodlottig gevolg dat de schipper, een man van 70 jaren, over boord Bloeg. De pogingen welke de knecht aanwendde, om den drenkeling te redden, waren vruchteloos, ten gevolge van den harden wind. 's-Cravenhage. Het voorloopig verslag is verschenen over het wetsontwerp tot verzeke ring van werklieden tegen de gevolgen van ongevallen in bepaalde bedrijven. Vrij algemeen werd de indiening toegejuicht. In beginsel hadden slechts zeer enkele leden bezwaar. Velen betreuren den voorrang der ongevallen-verzekering boven die wegens de gevolgen van ziekte, ouderdom en invaliditeit. De groote meerderheid achtte in deze staats- optreden gerechtvaardigd en noodzakelijk. Velen hadden liever geen rijksbank gezien en de verzekering niet beperkt tot bepaalde bedrijven. Amsterdam. De timmerliedenbeweging ia stationair. De vergadering in Fransati was zeer druk bezocht; leider was Italiaan, daar Wolfering ongesteld was. Van Zutphen, be stuurslid van dvaAlg.Ned.Diamantbeiverkersbond, hield een lange rede, waarin hij aanspoorde tot aaneensluiting op het voorbeeld der diamant bewerkers; enkele dagbladen werden gehekeld. Wolring raadde aan de gereedschappen niet dan gedwongen van de patroons weg te balen. De vergaderingen dienen blikbaar om den baud onder de stakers te behouden en het verzet gaande to houden en te prikkelen. Breda. Voor het examen als apothekers bediende is geslaagd de heer M. J. van Pien- broek te Middelburg. New-York. Een bericht uit Washington luidt, dat de vloot naar Spanje zal gaan, wan neer de Spanjaarden de vredesvoorwaarden niet aannemen. Washington. Uit Manilla komt bericht dat de Spanjaarden 31 Juli het Amerikaansche kamp aanvielen. De Spanjaarden hadden 200 dooden en 500 gewonden, de Amerikanen 9 dooden en 44 gewonden. Verzending en laatste bualichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Brindisi (Eng. dienst) 12 Ang. 1.05's nam. Rotterdam (Lloyd). 12 Aug. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). 13 Aug. 5.45's morgens. Genua (Nederl.) 16 Aug. 6.30's avonds. Amsterdam (Nederl.) 19 Aug. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 19 Aug. 1.05's nam. Napels (Duitsche dst.). 22 Aug. 1.05 's nam. Marseille (Lloyd)23 Aug. 8.30 'e avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en a< Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 'a avonds. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een auppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen ia aangewezen. tunrde, dat daar zoo stil en spookachtig lag op het donkere water. „Maar als ik eens met uw vader sprak mompelde hij aarzelend, want het vooruitzicht vervulde hem niet met blijdschap. „Ay de miriep zij uit, „gij kent hem niet. Als gij rijk waart jaMaar gij zijt arm, niet waar mijn aangebedene, arm als de slakken hier, die niets dan hun huisje heb ben. Hij zal toch nooit toestemming geven. Hij zal zich vreeselijk driftig maken. Doch genoeg, 't kan mij niet schelenIk heb u lief! En nw huis, al was er slechts ruimte voor u alleen in, dan zou ik toch bij u komen en gelukkig zijn." Eu Lucia keek hem aan met een overmoe- digen glimlach. Toch getuigden de oogen (donkere, dweepende, stralende, smachtende oogen) van de machtige liefde eener vrouw. „Gij lieveling," riep Ronald", zulk een lafaard als ik is uwer niet waardig- Ik zal u van uw vader eischon en nog wel heden avond. Hij kan, hij mag niet weigeren." „Gij vergiet n, senor. Mijne dochter, senora Gonzales wacht op u." Deze woorden werden op scherpen, schrillen, schamperen toon gesproken. Met een angstkreet rukte Lucia zich los uit de omarming van haar aanbidder en stond tegenover het woedende gelaat van den ouden koopman, haar vader. Vaugban sprong naar voren, omdat hij iets wilde zeggen, maar de oude man legde hem Verkoopingen eii Verpachtingen in Zeeland Datum. Plaat». Vooi werpen. Iufonr-fttlëi 10 Aug. N.&St Joosl.Bouwland (verp.), Tak. 10 Arntmuiden, Hui», Veibulat. 11 Middelburg, Huis, Verhuist. 11 Midde'hnrg, Verp. Land polder Tak. Walcheren, Algemeen Overzicht. Het antwoord van Spanje is eindelijk te Washington ontvangen. Maar het stuk is zoo lang, dat de ontcijfering veel tij dj vergt. Daar door was de inhoud nog niet aan Mac Kinley medegedeeld en nog veel minder openbaar ge maakt is. Onder deze omstandigheden kan men alleen afgaan op de particuliere berichten uit Madrid. Het meest karakteristieke is wel dat volgens eenige berichten de Spaansche regeering de voorwaarden niet bespreekt. Zij onderwerpt zich daaraan, door den nood gedwongen, en weigert door een afzonderlijke bespreking er haar goedkenring aan te hechten. Dat standpunt is gelooven wij nienw, en in een trotsch volk als de Spanjaarden wel eenigs- zins to verklaren. Als het waar is dat Amerika uitdrukkelijk heeft verklaard, dat in de vier hoofdpunten van de voorwaarden geen veran dering kan komen, dan is door dit vertoon van fierheid ook niet veel verloren. Op een punt moet het antwoord echter zeer beslist zijn, en wel over het staken der vijandelijkheden. Wijl deze toch geen invloed op de vredes voorwaarden kunnen hebben, valt daarin niet meer te zien, dan een streven om noodeloos bloedvergieten te voorkomen. Vooral op Porto Rico zal dit van belang zijn, daar de groote opmarsch naar de hoofdstad van dit eiland be gonnen is. De vraag is echter wat op Cuba zal gebeu ren, nu de Amerikanen teruggaan en de op standelingen blijk geven van hun voornemen om den strijd tegen de Spanjaarden voort te zetten. De tijd om dezen oorlog te ontleden zal eerst gekomen zijn als de vrede definitief is. Maar wel kan nu reeds worden gezegd, dat het doel, een verbetering van de bestuurstoe standen allerminst is bereikt, en dat men een heel eind op weg is het Spaansche gezag op Cuba en op de Philippijnen door een min of meer volkomen anarchie te vervangen. Het is daarom te hopen, dat het waar is, dat voor het vertrek der Spaansche troe pen van Cuba een lange termijn zal worden gesteld. De Standard spreekt zelfs van 4 maanden, zoodat de ontruiming tegen Nieuw jaar voltooid zou zijn. Terwijl in het Westen de hemel dus een weinig opklaart, wordt een wolk in Midden. Europa steeds grooter. De laatste pogingen, om de verhouding tus- schen Oostenrijk en Hongarije te regelen schijnen af te stuiten op de onverzettelijkheid van de eene en de onmacht der andere partij. Over de beraadslaging in de Zaterdag te Wee- nen gehouden bijeenkomst van ministers van beide landen en gemeenschappelijke ministers, deelt het Neue W iener Tageblatt het volgende medeGraaf Thun verklaarde zich formeel be reid het vergelijk met Hongarije te verlengen; Banify deed hetzelfde en wees vooral op de noodzakelijkheid vaneen gemeenschappelijk tol- gebied, waarvan de Hongaarsche regeering een trouwe aanhangster is. Maar zij verlangt waar borgen, dat de verlenging plaats hebbe langs den parlementairen weg. De Oostenrijksche regeering kan echter geen waarborgen geven, dat het Oostenrijksche par lement binnen kort in staat zou zijn te werken, waar tegenover Banffy een vergelijk bij kei zerlijk besluit afwees. Graaf Thun drong daarop nogmaals aan op een tijdelijke verlenging tot 1903, het tijdstip waarop de bestaande handelsverdragen afloopen. Een verlenging in dezen geest achtte Thun vooral van belang, omdat zij bij keizerlijk besluit kan plaats hebben, waardoor de regee ring tegenover den Rijksraad de vrije hand zou houden, daar er geen langdurige onder handelingen noodig waren. Banffy bleef evenwel volharden bij den eiscb dat de verlenging langs den parlementairen weg zou plaats hebben, maar gaf toe dat een economische scheiding tusschen beide landen met een gebaar het zwijgen opnu bemerkte Ronald, die vroeger nooit met hem in aan raking was gekomen, dat hij veel indrukwek kender was dan hij zich had voorgesteld. „Indien senor Vauhan mijn nederig huis de eer aandoet daarmee in verbinding te willen treden," grijnsde de don, dan had hij wel eerst zijn kinderen tegen de brutale aanmatiging van een avonturier mogen beschermen." „Senor Las Casas," zei Yaughan, terwijl een donkere blos zijn gelaat bedekte, „geloof mij, gij schrijft my bedoelingen toe, die ik nooit gehad heb. Als gij mij slechts hooren wilt „Van u wensch ik geen verklaringen, Senor," bromde de oude man woest, „mijn dochter is noch voor u noch voor eenigen avon tuurlijken bedelaar." »Zeer goed, antwoordde Vaughan nu even woest, „ik weet niet hoe ver uwe aanmatiging gaat, en 't is mij ook onverschillig. Ik heb uw geld niet noodig, maar uw dochter wil ik veroveren. Das reken daarop." Las Casas verwaardigde zich niet te ant woorden, maar stelde zich tevreden met hem een minachtenden blik toe te werpen, trok den arm van zijn dochter door den zijnen, en wan delde met haar den heuvel af. Lucie was door de uitdagende houding van haar minnaar met een gelijken geest bezield; en ofschoon zij gehoorzaamde aan haar vader's bevel, was het toch een zeer ondeugende en aanmoedigende afscheidsgroet, dien zij Ronald nadeelig was. Hoe in Oostenrijk een centraal- parlement tot stand kwam was hem onver schillig of men de tegenwoordige kamer weder bijeenriep of door de Landdagen een nieuwe deed samenroepen, was hem hetzelfde. Maar hij was tegen een verlenging van den voor- loopigen toestand, ook al bleef daarbij de bestaande verdeeling der quote gehandhaafd. Een nienw vc-rgelijk zou Hongarije groote voordeelen bieden. De Oostenrijksche minister stelde daartegen over, dat als Banffy bij zijn weigering volhardde, het voortbestaan van een gemeenschappelijk tolgebied in de waagschaal werd gesteld, en dat de positie van de monarchie als groote Mogendheid door de oprichting van twee op economisch gebied gescheiden landen, geschaad zou worden. Banffy antwoordde daarop, dat hij niet kon waarborgen, dat de Hongaarsche kamer een verlenging van het voorloopig vergelijk zou goedkeuren. Daar beide ministers aldus op hun standpunt bleven staan, liep de conferentie af zonder eenig resultaat. De besprekingen zouden evenwel Zondag worden voortgezet. De verhouding is door dit alles zeer verscherpt, en in goed onderrichte kringen houdt men den toestand voor zeer ernstig. Wonder is dat niet, want de gevolgen van de mi3lukkiDg overschrijden verre het eigenlijke terrein der onderhandelingen. De economische kwestie wordt een politieke, en daarom namen ook de gemeenschappelijke ministers deel aan het overleg. Beknopte Mededeelingen. Lord Grey heeft in een rede tot zijn kiezers op geruststellende wijze gesproken over de verhouding tusschen Engeland en Rusland. Daar de beschikking van de raadkamer in zake de bevoegdheid van Bertulus niet openbaar is gemaakt, heerschte er in de pers groote verdeeldheid over de juiste beteekt-nis van het stuk. Volgens de Temps is niet alleep de rechter van instructie onbevoegd verklaard, maar blijkt uit de overwegingen, dat de raad kamer de mededeelingen van Christiaan Ester- hazy niet als een ernstig bezwaar tegen Du Paty de Clam heeft opgevat. De maire van Clisson had geweigerd iemand als Grimaux te ontvangen bij het uit stapje, dat de leden van het congres tot be vordering der wetenschap naar zijn gemeente zouden maken. De leden hebben toen de laagheid gehad zonder hun voorzitter het voor genomen bezoek te brengen. Naar men te Parijs verzekert, zal de hoog leeraar Buisson niet worden bemoeilijkt wegens zijn rede op het graf van Péeaut. Hoe liberaal Het Petit Journal geeft een verhaal van Duitsche spionnen, die te Brest de marine manoeuvres bijwonen en door geheime agenten worden bewaakt. Te Muncben zal binnenkort een proces worden gevoerd, dat met een beetje goeden wil tot belangrijke verklaringen kan leiden. Een blad aldaar had de bekende mededeelingen van Björn8tjerne Björnson als leugen en laster genoemd, waarop Björnson een aanklacht in diende. Indien nu, om van Schwarzkoppen en von Hohenlohe te zwijgen, Von Lenbach als getuige mag worden gehoord, dan kan men een aardige onthulling bijwonen. De gemeenteraad van Berlijn besloot tot afschaffing van het Sedan-feest. Dit besluit gaat met 1900 in, voldoende bewijs dat geen gebrek aan vaderlandsliefde, maar wel afkeer van chauvinisme leidende gedachte was. De groothertog van Baden was de eenige Duitsche bondsvorst, die niet zelf de familie Bismarck condoleerde en die niet vertegen woordigd was bij den rouwdienst te Berlijn. Dit schijnt het gevolg van de ontstemming, gewekt door Bismarcks ruwe woorden ovei keizerin Augusta, de moeder der groot hertogin. Uit vele plaatsen van Duitschlaud komen berichten over rouwplechtigheden. In Slees- wijk wil men een Bismarckfonds oprichten, waarvoor de gemeenteraad 10.000 mark toestond. Daar de tijd van voorbereiding te kort bleek, is de groote Bismarck-betooging in het Niederwald tot Zondag a. s. uitgesteld. De Union (firma Cotta) spreekt bet bericht tegen, dat zij Bismarck's gedenkschriften wil uitgeveD. Volgens Daily Telegraph zullen de ge denkschriften van den prins te Londen ver over haar schouder wierp. Zij zweeg en pruilde op den weg huiswaarts, terwyl haar vader al door bromde, hetgeen van elk blad in het oude laantje tegenspraak scheen uit te lokken. (Wordt vervolgd) TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 16 Aug. Middelburg. Raadhuis. Herstellen kaai muren, verf- en teerwerk enz. Aanwijzing 12 Aug. Inlichtingen gemeente-bouwmeester. Zaterdag 20 Aug. Walzoorden. Logement van J. F. Adri- aansens. Verdedigingswerken waterkeering van het waterschap Walzoorden. Begrooting f 6S07. Aanwijzing 13 en 16 Aug. Dinsdag 23 Aug. Terneuzen. Logement van wed. Susijn. Verdedigingswerken Nieuwen Neuzen-polder. Aanwijzing 16 en 19 Aug. Directiegebonw. Vrijdag 2 6 Aug. Z a a m s 1 a g. Logement van G. de Visser. Maken keibestrating. Begrooting 13,986. Aan wijzing op den dag der besteding. schijnen en in verband daarmede bij de Engel- sche bank gedeponeerd zijn. De paus heelt onder dagteekening van 5 Aug. een encycliek uitgevaardigd, aan het Italiaansche episcopaat en het Italiaansche volk, over de opheffing van katholieke vereenigingen en dagbladen. Hij ziet in die maatregelen een beleediging van het recht en van de wet, en in het bijzonder een beleediging van den Heiligen Stoel. Dien ondanks zullen de katholieken, afkeerig als zij zijn van samenzwering en opstand, hun gedrag niet veranderen en dreigen noch geweld plegen. Vorst Ferdinand is te Cettinje aangeko men en door prins Danilo ontvangen. De stad was geïllumineerd. De Servische kamer heeft een wet aan genomen, waarbij de kosten van het onderwijB van den staat op de gemeenten worden afge wenteld. Tevens is besloten den omloop van papieren geld met 5 miljoen te verhoogen. Te Londen zoekt men verband tnsschen de Kreta-kwestie en het bezoek van de prinses van Wales en dat van koning George aan het Deensche hof. Daar de Nyl de laatste dagen sterk ge wassen is, kon de Engelsch-Egyptische expe ditie spoedig oprukken. In het Engelsche kamp heeft men bericht, dat vele stamhoofden den Khalief afvallen. Admiraal De la Bedollière, die het bevel voert over de scheepsmacht in de baai, welke voor eenige maanden door China aan Frankrijk werd afgestaan, heeft geseind dat het noodig is zijn eskader te versterken en hem gelden toe te staan voor het oprichten van verdedi gingswerken. De Times verneemt van een correspondent uit Oost-Azië, dat als de benoodigde gelden voor spoorwegbouw, handelsinrichtingen enz. worden toegestaan, de Duitsche nederzetting te Kiao Tscheou een goede toekomst heeft, mits de Duitschers hun beloften houden en er een vrijhaven van maken. Dan kan het een be langrijke handelshaven worden. Generaal Blanco heeft algemeene amnestie afgekondigd voor politieke veroordeelden op Cuba. De Amerikaansche speculanten wedijveren nu reeds in het voorbereiden van maatregelen, om partij te trekken van de aanstaande inlij ving van Porto-Rico. De Amerikanen hebben het bij Santiago gestrande Spaansche oorlogsschip Maria Theresa vlot gemaakt. Aan boord vond men o. a. 10.000 dollars. Te Barcelona zou een complot zijn ont dekt, om op den verjaardag van den dood van Canovas weer een bekend Spaansch staatsman te dooden. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. MET EEN KLUITJE IN 'T RIET. Het orgaan van den Landbouwersbond van OoBt-Vlaanderen, De Landbouw gebeeten, schrijft in zijn nummer van 24 Juli jl. over de grens kwestie een artikel, waaraan men in Nederland wel alle aandacht wijden mag. Wat de landbouwersbortd wil. Vooreerst, zoo leest men daar, driDgen wij aan op de- volkomen en altijd durende sluiting van de grenzenzoo voor het mager als voor het vet vee. Ten tweede dat het vet vee, bet slachtvee, dat in ons land binnenkomt, in Holland worde afgemaakt. Op die beide eischen volgt deze beschouwing „Men zegge niet, dat daardoor het vleesch in prijs zou stijgen. De grenzen van Holland mogen gesloten of open zyn, de prijs van het vleesch blijft gelijk voor den verbruiker. Het is de vleeschhouwer, die het verschil van den prijs in den zak steekt op den rug van den Belgischen boer en ten nadeele van den stede ling wij hebben dit meer dan eens zegevierend uitgewezen en zouden het nog kunnen uit wijzen". Dus herhaalt het blad hetgeen wij vooral zouden willen, 't is de volledige sluiting der grenzen voor het vet en het mager vee! Hoe dat doel te bereiken Aan de onvoorwaardelijke volledige sluiting zijn intusschen eenige moeilijkheden verbonden. Als de Hollandsche regeering zoo redeneert het orgaan van den boerenbond verder, kan bewijzen, dat in Holland geene besmettelijke ziekten bestaan [ik zoude er willen bijvoegenen de boerenbonden in België geene nieuwe weten uit te vinden om daarvan het vee in Nederland te betichten] dan kunnen de grenzen voor vee uit dat rijk op grond van internationale handelsverdragen niet gesloten worden. Veronderstel nu eens, dat de Nederlandsche regeeriDg in staat zoude zijn aan de Belgische regeering te bewijzen, dat binnen Nederlands grenspalen geene besmettelijke ziekten heer- schen onder het vee Wel, dan gelooven wij de bewyzen niet zeggen de boerenbonders, „want in Holland zijn altijd besmettelijke ziekten onder het vee." Afgedaan Maar als de regeering ondanks dat decreet verplicht zal zijn de bewyzen der Nederland sche regeering voor waar te erkennen en de grenzen te openen Geen nood! In dat geval zijn er Plagerijen genoeg uit te denken om den invoer te be lemmeren. De Landbouwhet orgaan der boerenbonders, geeft aireede de volgende middelen aan de hand lo. Verbod om het vreemd vee zonder, toe zicht in België in te voeren; 2o. voor het mager vee eene quarantaine van 8 dagen aan de grenzen en inenting met tuber- culine, alles ten koste van den invoerder; 3o. voor het vet vee, slachtvee voor do vleeschhouwer ij onmiddellijke slachting aan de grenzen. Zoodanig stelsel van plagerijen „zou bestendig moeten zijn, wanneer de toestand van het vee voldoende is in Holland wanneer echter het mond- en klauwzeer opnieuw uitbreekt, dan zou men de grenzen moeten sluiten voor het mager vee en het vee voor de beenhouwerij be stond moeten slachten aan de grenzen Men kan zich voorstellen, dat men tegenover een land, waarvan te voren gedecreteerd is, dat er altijd besmettelijke ziekten onder het vee heerschan, wel zorgen zal de opgegeven plage rijen in practijk te kunnen brengen. Wat uit dat alles blijkt? Dat men in België de grenzen niet wil openen en ook niet zal openen, dan door den nood gedwongen en dat men daar bij elke gedwongen opening onmiddellijk zinnen zal op voorwend sels, om de grens maar weer gesloten te krijgen. Conclusie. Ik herhaal wat ik de vorige week heb ge schreven. Nederland rest niets tegenover België dan middelen van weerwraak, flooge rechten op de voortbrengselen van Belgische industrie, welke in Nederland worden ingevoerd, zullen de Belgische industrieelen nopen partij to kiezen tegen do boerenbonden, die op het oogenblik den toestand beheerschen. Zonder dien maatregel zal bij alle onderhan delingen de Nederlandsche regeering met een kluitje in 't riet worden gestuurd en de Neder landsche veekweeker de dupe worden van Belgische „ik-wil-wel, maar-'k-en-doe-'t-niet Aardenburg, 8 Augustus 1898. G. A. VORSTERMAN VAN O YEN. Vertrokken en aangekomen schepen. Vilssingen, 9 Aug. Binnengekomen, de Noorsche schoener St. Kastork, gez. Olsen, van Fredrikstad. HANDELSBERICHTEN. De op heden te Rotterdam door de Neder landsche Handelmaatschappij gehoudene veiling van 20044 balen Java, 1500 balen Menado, 610 balen Suriname, 38 kisten en 4 balen Padang- koffie liep in kalme stemming at. Malang werd tot circa 1 cent onder taxatie verkocht en Preanger en Probolingo tot 1 Va» 13U cent onder taxatie. Gii'aoxiiTiariiten enz. Vlissingen, 9 Aug. Boter f 1.10 f 1.—. Eieren 3.60 a f per 104 stuks. Goes, 9 Aug. Ter graanmarkt van heden was koolzaad f 8.25, kar weizaad 11, tarwe 25 cents hooger. Nieuwe wintergerst deed f 4.25 a f 4.75, nieuwe rogge f 5.80 a 6.25. Boter f 1.f 1.10 a f 1.02 per kilo. Eieren f 2.80 f 3.20, a f 3.per 104 stuks. Schapenwol f 1.25 per steen (3 kilo.) Op de veemarkt van heden waren aange voerd 46 stuks hoornvee. De handel was niet veel van beteekenis. Rotterdam, 9 Aug. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1764 runderen, 584 vette, 96 nuchtere kalveren, 1836 schapen, 631 varkens, 157 biggen. Run deren le qual. 60, 2e qnal. 52, 3e qual. 42, kalveren le qnal. 72, 2e qual. 60, 8e qual. 46, schapen le qual. 44, 2e qual. 38, 3e qual. varkens le qual. 39, 2e qual. 37, 3e qual. 34 cent. Rotterdam, 8 Ang. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handelsbewe ging in binnenlandsche granen als volgt Tarwe, waarvan de kleine aanvoer tot vorige weekprijzen geheel was op te ruimen, werd verkocht in puike kwal, per heet. f 10.50 a 11 en overigens naar deugd f 8.75 a f 10.10 en per 100 kilo f 12.25 a f 13. Rogge bracht van f 5.50 tot f 6.25 op. Wintergerst werd in goede kwal. ver kocht van f 7 tot f 7.25 en afwijkende soort van f 6.60 tot f 6.80 per 100 kilo. Haver flauw onveranderd. Per heet. f 3 a 4. Koolzaad werd verkocht van f 7.50 tot f 8.20, terwijl extra puike kwal. 8 25 a f 8 30 kon opbrengen. Kanariezaad onveranderd stil, 5 a 6.50. Zeeuwsche eieren 3.30 a 3.40 de 100 stuks. Vlas. Op 't land is in de afgeloopen week niets omgegaaD. Heden aangevoerd 200 steen blauw Hollandsch vlas, waarvoor 32 stuivers geboden werd. In buitenlandsche granen was de handel zeer vast. Tarwe per 2400 kiloRedwinter II, uit zeeboot f 205 contant. Rogge per 2100 kilo75 kilo Taganrog 145—146 72/73 kilo Nicolajeff f 138 stoomende 73/74 kilo N. Helena 136; stoo- mende 9 pud 10/15 Taganrog n. aank. tijd 129-127. Gerst per 2000 kilo63/64 kilo Taganrog f 125stoomende 60/61 kilo Odessa f 108 stoomende 61/62 kilo Odessa f 108f 109 n. winter f 6.60f 7.25. Boekweit per 2100 kiloAmerik. f 190 f 195. M a i s per 2000 kilo Amerik. Mixed f 95 f 98idem uit zeeboot 9394.50 idem stoomend f 92—f 93. Meel bleef de vorige week onveranderd met redelijken handel. Op vastere buitenland sche berichten werd de vraag levendiger. Heden hebben eenige inlandsche meelfabri kanten hunne noteeringen 1/4 verhoogd. Prima Inlandseh 11.50 a 12.75, eerste kwaliteit Inlandseh 10.50 a f 11.50, tweede kwal. Inlandseh a f derde kwal. Inlandseh a f eerste kwal. Duitsch a f tweede kwal. Duitsch a prima kwal. Bel gisch f 13.50 a f 14.50, eerste kwal. Bel gisch f 12.25 a f 12.75, extra puike kwal. Hongaarsch 18.— a 19.—, eerste kwal. Hongaarsch 16.50 a 17.50, ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri- kaansch 13.50 a 14.50, eerste kwal. Amerik. 11.a 12.tweede kwal. Amerik. 9.50 a ƒ10.50, derde kwal. Amerik. a Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwsch tarwemeel a f Fran- sche roggebloem a Duitsche roggebloem 10.— a 10.50, Inlandscho roggebloem a Alles per 100 kilogr, netto.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3