BUITENLAND. FEUILLETON. De wandelende Jood. LAATSTE BERICHTEN Molenstraat te Nijmegen werd Zondagmorgen in een der kamers een sterke gaslucht geroken, waarom zij een werkman ontboden, die de on voorzichtigheid had met een licht naar het lek te zoeken. Het gevolg was, dat het iu de kamer aanwezige gas met een geweldigen slag ontbrandde. Gelukkig ontstond geen brand, maai- het plafond werd aan stukken geslagen, een gedeelte van het dak werd vernield en een tweetal glasramen naar buiten geslagen. Masson, de man die te Brussel een geld' drager vermoordde en reeds lang gezocht werd. ia teruggevonden te Sevilla, waar hij trachtte in Spaanschen dienst te treden. Een groote opschudding is te Aartrijcke, 3 uren van Brugge, veroorzaakt. Een 45 a 50 personon zijn daar, door het eten van vleesch van een kalf, dat bij een landbouwer afge keurd voor de consumtie, toch werd geslacht en uitgevent, vergiftigd. Zij kregen brakingen en krampen; zoo hevig dat sommigen langs den grond kropen of als waanzinnig te keer gingen. Talrijke slachtoffers zijn buiten gevaar, doch voor 't leven van anderen vreest men en een 30-jarige vrouw heeft door den schrik een dood kind ter wereld gebracht. Al de slachtoffers kregen zwarte vlekken op het lichaam. De justitie heeft de zaak in handen. Een Franscb admiraal is op zgn reis naar Parijs een tasch ontstolen, welke o.a. de rap porten over zijn eskader bevatte. De admiraal had, toen hij te Marseille uit stapte om te dineeren, onvoorzichtig genoeg, de tasch, welke ook geld en familiepapieren bevatte, in zijn coupé laten liggen. Te Mondbelton, bij Montauban is het weeshuis verbrand. Van ongelukken wordt geen melding gemaakt. Het Engelsche Panama blijft de gemoe deren bezig houden, 't Wordt nu een groot schandaal, omdat namen en cijfers zijn uoemd, maar toch zullen er onder hen, die den dagelijkschen loop van zaken volgen, slechts weinigen zijn, voor wie het iets nieuws was, dat namen in de Engelsche financieele wereld tot de koopwaren behoorden. Een der lords heeft nu aangeboden het door hem ont vangen geld terug te betalen. Dat ook de Engelsche pers een veer moet laten, is bekend. Maar Hooley bepaalt zich op dit gebied tot algemeenheden. Maar enkele kranten hebben erkend, dat het met een hun ner vroegere medewerkers niet zuiver was. De grootste drukfout, waarvan ooit is melding gemaakt, geeft op dit oogenblik in Engeland aanleiding tot vroolijkheid. Bij het nalezen van de proeven voor een blauwboek over China, maakte de minister of een hoofd ambtenaar een kantteekening bij de fout dat ergens „haar eigendom" stond in deplaatBvan „zijn eigendom" en merkte op dat men nu feitelijk moest lezen, dat de geheele vallei der Yantae-Kiang aan Engeland behoorde. Deze kantteekening werd als een aanvulling beschouwd en gewoon weg in de depêche van Mac Donald, den Britschen gezant te Peking, opgenomen, als ware zij door den gezant ge- sehroven. En om het spel te volmaken kwam er in den naam van den gezant een fout en stond er Mad Donald, in plaats van Mac Do nald; de aardigheid zit hierin dat Mad betee- kent krankzinnig. De fouten werden eerst ontdekt toen een ge deelte der oplaag reeds was afgeleverd, zoodat de bladen gelegenheid hadden er zich kostelijk mede te vermaken. Het Londensche drietal, dat betrapt was op bedrog ton nadeele van een bekende Engel sche levensverzekeringmaatschappij kreeg 5, 5 en l1/* jaar gevangenisstraf. In de buurt van Wezel heeft een vrouw zich met haar drie kinderen in den Rijn ge stort. De lijkjes der kleinen werden op ver schillende plaatsen opgevischt. Dat der moeder die waarschijnlijk krankzinnig was, werd niet gevonden. Op Corfu heeft weer een zware aardbeving plaats gehad. Verknopingen enz. Door den notaris Huvers werd heden te Ooatkapelle, in de herberg van J.Roose, in het openbaar verkocht a. Een holsteedje, bestaande in woonhuis, schuur, erf en bouwland, alles aan en 2. Uit het Fransch. VAH VIRGIJLE JOSZ. Neen, hij had zijn leven naar zgn zin inge richt on had geen lust om het te laten ver storen door er het liefelijke wezen uit roman ces en versjes in te brengen. Hij had als soldaat hartstochtelijk beminddoch was later geheel opgegaan in zgn werk, dat niet zonder gevaar en niet zonder groote verantwoordelijkheid was geweest; nu wilde hij rust hebben en zou voor geen geld ter wereld verandering brengen in de inrichting van zijn huis, dat bestuurd werd door een vrouw, zeer ervaren in het koken en een uit stekende huishoudster, en haar man, een ge wezen dragonder uit Spanje, meester Jacques, met litteekens overdekt, wel wat aan den drank verslaafd maar die met'een buitengewoon genoegen het snoeien der wijngaarden en het plukken der peren dirigeerde, zeer goed zorgde voor Filon en Rostand, de twee Pyreneesche paardjes, waarmee oom de ronde deed, bij de houtverkoopingen. 0dat bosch was voor mij de grootste aan trekkelijkheid van de beele vacantieik wilde er altijd heen, ik doorkruiste het in alle rich- bij elkander, uabij het dorp Ooatkapelle, samen groot 1.8340 hectaren. Kooper werd Corn. Janse te Oostkapelle voor f 4672 b. Een dubbel woonhuis met schuurtje en erf op hot dorp Oostkapelle, gemerkt no. 22, groot 5.01 aren. Hiervan werd kooper L. Franke te Oostka pelle voor f 1780. Amsterdam. De timmerlieden-beweging neemt onrustbarende proportiën aan. Aan 900 vergaderden in Frascati werd door het stakings comité medegedeeld, dat heden ochtend aan de patroons een ultimatum was gesteld. Aan 50 werken is de arbeid gestaakt en het aantal stakers is tot ruim 600 geklommen. Aan het postkantoor, aan de Twentsche bank, aannemers de heeren Cerlijn en De Haan, aan een omvangrijk werk aan het Rembrandtplein. naast Mille Colonnes,aannemer de heer Hendriks, aan de fabriek van werktuigen en spoor- wegmaterieel, aannemer de heer Daniel Schut, aan het stedelijk pompstation enz. overal is het werk gestaakt. Besloten werd den patroons een uniform contract ter teekening aan te bieden, waarin zij verklaren in te stemmen met 25 cents loon per uur, 10 urigen werkdag en toepassing van de bepalingen omtrent overwerk, benevens ver zekering tegen ongelukken en invaliditeit en aan de eigenbouwers een gelijkluidend con tract, met toevoeging van instemming met de tarieven door de vakvereenigingen vastgesteld. Voorts dat het verzuim van beden en volgende dagen op de patroons zal worden verhaald. Ter vergadering werd geprotesteerd tegen de houding der politie, waardoor heden ochtend een botsing op de Rozengracht ontstond en sommige personen onder den voet geraakten. Van het bestuur van den Nederl. Tgpogra- phenbond was ingekomen een manifest tot de leden, waarin op moreelen en financieelen steun voor de timmerlieden wordt aangedrongen. Een betere organisatie, om de werkstaking meer algemeen te maken, werd wenschelijk en noodzakelijk geacht, en wel zoodanig dat de politie zich niet in de zaak zou kunnen Hierover beraadslaagt het comité heden avond. Te vijf uur zal een betooging in het Jacob van Lennepkwartier worden gehouden. Morgen ochtend te 10 uur heeft weder een vergadering plaats. New-York. Naar het Evening Journal ui' Madrid verneemt, neemt Spanje de hoofdvoor waarden voor den vrede aan. Slechts de regeling der details is noodig voor tot staking der vijandelijkheden wordt besloten. De commissie tot vaststelling van het vredes' tractaat zal dadelijk worden benoemd. Wanneer in een of twee wijzigingen wordt toegestemd, zal de vrede onmiddellijk gesloten worden. Washington. De Fransche gezant Cambon ontving het antwoord der Spaansche regeering en overhandigt dit heden aan Mae Kinley. Playa dol Este. Er is een hevig gevecht geleverd tussehen Calixto Garcia en de Span jaarden nabij Mayari. Garcia behield ziji stelling. Pretoria.De onderhandelingen over öenSwazi koning worden tot tevredenheid van Engeland en Transvaal voortgezet. Bussu zal uitgeleverd en naar Swaziland teruggebracht worden. De onderhandelingen over de leening duren voort. Verkoopingeu en Verpachtingen io Zeelanc Datum. Plaats* Voorwerpen. Informatie 4 Aug. Middelburg, Tienden, Verlui 1st. .0 N.&St Joesl. Bouwland (verp.), TaV. 10 Arnnnuiden, Hu:s, Vei hulst. 11 Middelburg, Huis, Verhulst. 11 Middelburg, Verp. Land polder Tak. Walcheren, tingen met mijn kleine paardje, bracht heel< dagen door met het rijden tussehen het hooge hout, verdwaalde in de kreupelbosschen, of in het hooge gras, in de lage gronden, deelde met een houthakker zijn soberen maaltijd, van zwart brood, met een slok appelwijn, of ging eten in een gehuchtje aan den zoom van het bosch; ik moest altijd te vroeg naar mijn zin naar huis, bedwelmd door de boschgeuren, door de gelui den der ruischende beekjes en het ritselen in het gebladerte. Wij legden ook bezoeken af op de naburige kasteelen, en die bezoeken boezemden mij veel belang in, omdat men er zulke verschillende menschen ontmoette. Oom werd er ontvangen, niet alleen als een expert, wiens fcusschenkomst men moet inroepen, maar met de bijzondere onderscheiding, welke zijn karakter en zgn moedig, deftig leven afdwong hij nam mi) ook altijd mee, niet uit hoogmoed en om mij getuige te doen zijn van de beleefd heden, die men hem bewees, maar om mij te ontbolsteren en om mij, niettegenstaande ik Pargzenaar van geboorte was, te leeren hoe men groeten moet en een compliment zeggen. Dit jaar gingen wij naar het kasteel van Pouray, waarvan het park een hoek vormde in het domeinboBcb, voor een schatting die plaats moest hebben, met het oog op een huwelijk, en waarover de notarissen het niet eens konden worden. Oom bad een poos met zijn antwoord ge draald, maar eindelijk toch besloten er heen te gaan. Weldra zou ik de reden dier aarzeling Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. D o n d e r d. 4 Aug. Buiteng. Verg. Ver et verl. paardenras. Soc. De Vergenoeging 12 u. Donderd. 11 Aug. Zomerconcert. Schutters hof VU u. KERMISVERMAKELIJKHEDEN. Donderdag -1 Aug. en v. d. Tooneelvoorstelling Schouwburgtent- Van Lier 8 u. Voorstelling op verschillend gebied Thea ter-Wallenda 8 u. Café-chantant in de Koffiehuizen-Groene- wegen, St. Joris en Een dracht. Spectacle varié Schuttershof 8 u. Vli&siugen. V r ij d a g 5 Aug. Concert Wiener-damen Or- Chester. Grand Hotel 8 u. Algemeen Overzicht. De vredesonderhandelingen hebben aanleiding gegeven tot het stellen eener eigenaardige vraag, die over de rol, welke Cambon erin speelt, Sommige Fransche bladen stonden, toen Cambon de bekende Spaansche nota overhan digde, gereed om te gewagen van een diplo matiek succes van Frankrijk. Maar dat was natuurlijk ver te zoeken. De overhandiging der nota door den Franschen gezant was niets bijzonders. Nu de Vereenigde Staten en Spanje geen diplomatieke betrekkingen onderhielden, moest er toch iemand zijn, die de overbrenger van het stuk was, en Cambon was de aange wezen man, om als diplomatiek brievenbesteller op te treden. De zaak scheen dus zoo eenvoudig mogelijk. Maar nu heeft Cambon, gelijk men weet, een langdurige conferentie met de Amerikaansche regeering gehad en daarbij een verzachting der vredesvoorwaarde* bedongen. Dat bewijst na tuurlijk dat zijn positie een andere is dan die van overbrenger van nota's. Hij is onderhan delaar, en dat niet namens een regeeriog die bemiddelend optreedt, maar als vertegenwoor diger van Spanje, die rechtstreeksche betrek kingen met de regeering te Madrid onder houdt, en als haar buitengewoon gezant optreedt. Het schijnt zelfs dat hij drager was van de bepaalde geloofsbrieven. Sommigen vinden dat erg vreemd. Maar o. i. is de belangrijke zijde er van, dat de overeenstem ming tussehen Mac Kinley en Cambon wijst op een overeenstemming tussehen de beide oor logvoerende partijen. De kansen staan dus zeer goed, dat de vrede op de bekende grondslagen tot stand komt. De regeering te Washington heeft reeds vrijheid gevonden om haar antwoord aan de Spaansche regeering openbaar te maken, waar bij bleek, dat de bladen goed waren ingelicht, toen zij de vorige week een overzicht van de voorwaarden mededeelden. Thans is het wachten nog slechts op de aanvaarding der voorwaarden door de regeeriDg te Madrid. Heeft die plaats gehad, dan zal een wapenstilstand intreden. Maar hoe? Op Cuba en op de Philippijnen houden de moeilijkheden aan, vooral bij Ma nilla, waar Aguinaldo steeds zelfstandiger op treedt.. En het is niet te verwachten, dat hij zich zal nederleggen bij een eventueelen wa penstilstand, welke hem niet bet gezag over Manilla geeft. Eenigen vreezen, dat hij zijdelings wordt ge steund door een andere mogendheid, waarmede natuurlijk Duitschland wordt bedoeld. De toestand is op het oogenblik dos zoo, dat er feitelijk drie partijen tegenover elkander staan. Op Cuba is de toestand iets beter, hetgeen voor een groot deel daaraan te danken is, dat het Europeesch element er veel talrijker is en daardoor meer neiging bestaat zich spoedig te onderwerpen aan den nieuwen staat van zaken Merkwaardig is dat, terwijl de Amerikanen last krijgen van de opstandelingen, de Span jaarden het aan den stok hebben met de vrij willigers. Dezen trokken door Havanna, ter- Na afloop der bijeenkomst met de heeren van de wet, bracht de markies d'Angilliers wien men, ondanks zijn onberispelijke beleefd heid kon aanzien dat hij ruw, brutaal en trotsch was ons in het salon om ons voor te stellen aan een dame, die de markiezin moest zijn: ik zal Booit vergeten wat ik toen zag. In het onmetelijke vertrek, behangen met gele Oostersche zijde, waarop tulpen en anjers ge borduurd waren, rijk gemeubeld volgens de sierlijke mode der vorige eeuw, zaten twee vrouwen; de eene dommelde, ineengedoken in de kussens van een grooten leuningstoel, met hare voeten op de koperen randen van het hooge haardijzer, de grijze lokken van haar gepoederd haar, kunstig geschikt onder een zwart kanten mantillede andere, die heel mager en tenger was eq gekleed in een eachemiren kleed, met lange plooien, zat bij het raam met den elleboog op een klein verlakt tafeltje en de kin op de hand, terwijl hare groote, zwarte oogen, die haar zacht bleek gelaat nog witter deden schijnen, weemoedig in de toenemende duis ternis staardenmet haar kapsel in bandeaux, haar zuiver profiel en de bloote armen, die uit de poffen barer mouwen staken, geleek zij op een der zeldzame borstbeelden van Canova. Bij ons binnentreden stond zij op, niet zonder snel een lichte rilling te onderdrukken en de markies stelde ons voor. Hij ging trou wen met de gravin De Pouray, de dochter der douairière De Pouray die pich ver. wijl ïzg maarschalk Blanco en de regeering beschimpten, die zij van verraad en lafhartig heid beschuldigden. Zij wierpen de wapens neer en plunderden winkels. Toch zal het den Amerikanen nog eenheele inspanning kosten, eer alles geregeld is. Terwijl de moeilijkheden op Cuba en de Philippij nen voor de Amerikanen dus groot zgn, gaat het hun op Porto-Rico meer voor den wind. Daar hadden zij niet een Spaansch eskader te vernietigen, maar genoten evenmin den steun van opstandelingen, die op den duur wel wat lastig of zelfs bepaald gevaarlijk blijken te worden. Kalm weg worden verschillende plaatsen bezet; goed weder heeft een gunstigen invloed op den gezondheidstoestand der troepen, en de uit de bevolking gevormde vrijkorpsen blijken zeker geen verbitterde vijanden te zijn. De Spaansche macht bestaat nu alleeD geregelde troepen, die nog steeds voortgaan zich te concentroeren. Maar of het tot een bepaalden slag zal komen De eenige tegenspoed is dat een Amerikaan sche kruiser op het strand liep; het Bchip zal waarschijnlijk na gedeeltelijke lossing vlot komen. Beknopte Mededeelingen. Het bericht betreffende een ministerver andering in België wordt beslist tegengesproken, In Frankrijk heeft men een aantal reser visten, die van 25 Juli tot 22 Aug. waren op geroepen, bij hun komst onder de wapenen medegedeeld, dat zij in verband met de ver kiezingen naar huis konden gaan en dat hun oefeningstijd later was gesteld. Daar velen hunner reeds schikkingen hadden gemaakt, om zich voor den tijd hunner oproeping te doen vervangen, was men braaf ontevreden over dezen maatregel. Volgens de Nat. Z. heeft VonHohenlohe een langdurig onderhoud gehad met den regent van Lippe, graaf Lippe-Biesterfeld. Volgens het Berl. Tageblatt was het de moeder van de regent van Lippe, die het be kende telegram van keizer Wilhelm openbaar maakte. Daar 's keizers grief tegen den regent juist deze was, dat zijn moeder van burgerlijke afkomst was, zal zijn stemming tegen deze dame er wel niet op verbeteren. De Italiaansche minister van marine heeft zijn collega's doordrongen van de noodzake lijkheid de vloot uit te breiden. Er moeten acht pantserschepen le klasse worden bijge- gebouwd, waartoe een groote leening zal worden gesloten. Zaterdag heeft te Sofia een congres plaats van de Macedoniërs, met het doel een verzoek schrift aan de mogendheden te richten om te bewerken, dat Macedonië een autonome provin cie van Turkije worde, onder suzereiniteit van den Sultan, bestuurd door een Christen-gouver neur, bijgestaan door een nationale vergadering. De Portugeesche regeering blijkt zich niet zeer sterk te gevoelen, want zij acht het noodig de oppositiepers den mond te snoeren, waartoe een nieuwe perswet is ingevoerd. Tot dusver waren persprocessen daar te lande een groote zeldzaamheid. Maar de treu rige finantiëele toestand des lands heeft groote ontevredenheid gewekt, welke zich voortdurend uit. De nieuwe wet eischt dat aan elk blad een verantwoordelijk redacteur worde verbon den, die met den schrijver der artikelen ver antwoordelijk is. Als zoodanig kunnen slechts optreden Por- tugeezen, in het volle genot van alle politieke en staatkundige rechten. Verder heeft de regeering zich voorbehouden, om buitenland8che bladen in beslag te doen - Koning Alexander gaat alleen naar Carls bad. Papa Milan heeft dan in Servië het rijk alleen. Uit Belgrado wordt gemeld, dat uit ver scheiden districten telegrammen van geluk- wensch met een groot aantal namen gezonden zijn aan het praesidium van de Skoepsjtina, bij gelegenheid van het aannemen van het ont werp, waarbij aan den „grondvester van Staat en Dynastie", aan vorst Milosch Obrenovitsch de titel van „de Groote" wordt verleend. Zondag komt vorst Ferdinand te Cettinje om den vorst van Montenegro te bezoeken. De sultan heeft den graanuitvoer uit Scutari verboden. waardigde te ontwaken en naar ons toe te komen. Men kon zich geen grooter tegenstel ling voorstellen dan die tussehen deze twee wezens, die zich voor het leven gingen ver binden hij, groot forsch, luid sprekende, on danks de moeite die hij zich gaf om haar te verbergen, steeds zijn heerschzucht en aange boren ruwheid verradende; zij, al bevalligheid en schoonheid, er te nauwernood volwassen uitziende, met al de bekoorlijkheid der jeugd, en in het binnenste van haar ziel als het ware een verborgen leed, ee* geheim verdriet, dat echter de welwillendheid van haar stem niet vermocht te temperen. Wat de markies d'Angilliers verzuimd had te zeggen, dat vertelde oom mij na het eten, toen wij op onze paardjes naar huis stapten. Freule De Pouray heette wettelijk mevrouw de barones Lheurin, en was de weduwe van den kolonel der cavalerie, baron Lheurin, een der jongste en knapste officieren van het Groote Leger, die om zijn onwrikbare toewijding aan het Keizerrijk bij den terugkeer der Bour bons ter dood veroordeeld was. Hjj was ge huwd aan den vooravond van den tocht naar Rusland, ten spijt van de geheele familie de Pouray, die trouw was gebleven aan de oude regeering, en drie jaar later, nadat hg slechts enkele oogenblikken met moeite aan zijn zwaren dienst ontwoekerd, bij zijn jonge vrouw had doorgebracht, trot het provisioneele hof hem met een vreeselijk vonnis, en liet hij zich "dj een poging om te ontvluchten, in den nacht Bij de gevechten op Porto-Rico is de zoon van den Amerikaanschen minister van oorlog, kapitein Alger, zwaar gekwetst. Aan het hoofdkwartier op Cuba is bericht ontvangen dat de Mexicaansohe regeering negen Spaansche koopvaarders in beslag nam te Tabasco, Progresco en Veracruz, onder de beschuldiging dat zij geladen waren met levens middelen voor Cuba. De jongste redevoering van Salisbury over de Chineesche kwestie, heeft het onguntig oor deel der Engelsche pers over de Chineesche politiek der regeering niet veranderd. Volgens de Times heeft de keizerin-we duwe van China het geheele gezag aan zich getrokken. Het Tsung-li-Yamen is op zijde geschoven en door Li-Hung-Tchang vervangen. De Standard verneemt, dat er een ernstige woordenwisseling plaats had tussehen Li Hung Tchang en den gezant Mac Donald. De Chineezen beginnen zich te verzetten tegen den gedwongen verkoop van grond ten behoeve van den spoorwegbouw. De van Port Arthur uitgezonden Chineesche commissaris was verplicht terug te keereu, zonder zijn taak te hebben volbracht. Bismarck's dood. Een lijkfeest is in den regel een vredefeest. Maar om Bismarck's lijkbaar blijft het niet rustig of als men wil te rustig. Want op Friederichsruhe wordt een streng conBigne in acht genomen, zoo zelfs dat de minister Po- sadowski, die namens de Duitsche regeering kwam, wel 20 minuten noodig had om te worden toegelaten. Maar een vergeefache reis maakte de man, die voor Begas ten behoeve van den keizer een masque kwam maken, een vergeefsche reis maakte Lenbach, die voor de familie een portret zou schilderen. Een eigenlijk praalbed is er niet geweest, want het lijk werd Maandag avond gekist en er is zoowat niemand, buiten het personeel, die het heeft mogen aanschouwen. Alleen Hohen- lohe was daarbij met de familie aanwezig. Een paar „vreemden" zijn in de sterfkamer geweest, maar nauwelijks was dat aan de lamilie bekend, of er werden strenge bevelen uitgevaardigd om een herhaling te voorkomen. Alles wijst op een streven der familie, om de zaak in engen kring te behandelen, alsof de doode niet in de eerste plaats aan zijn vader land had behoord. Allerlei kleine plagerijen worden verzonnen, en zelfs de kransen van anderen worden nauwelijks aangezien, en zeker niet behandeld in overeenstemming met de gedachten van ben die deze afzonden. Immers alle kransen van „vreemden" worden in een afzonderlijke zaal opgestapeld, terwijl alleen die der familie op de kist liggen en daar naast slechts plaats is voor de bloemenoffers welke men niet mag afwijzen. Wel een weinig in strijd met de opvatting welke uit deze handeling spreekt, is een ver zoek van het secretariaat van den vorst, in de Hamb. Nachr. aan de Duitsche pers gericht, om van alle uitgaven, waarin de dood van den prins besproken wordt, een exemplaar-aan het archief van den prins te zenden. Na den dood van den prins nam graaf Herbert de noodige maatregelen. Maar bet. schijnt dat hg ziek is en dat nu de grimmige schoonzoon van den overledene, graaf Rantzau optreedt, dezelfde die pas is veroordeeld wegens beleediging van een journalist, die berichten kwam inwinnen. Alle hulde van buitenshuis wordt eigenlijk afgewezen. De kist blijft staan waar hij staat, tot een mausoleum is gebouwd op de door Bismarck aangewezen plaats, en daar is na tuurlijk een heele tijd mede gemoeid. Ver moedelijk zal het dus wel October worden, eer de bijzetting plaats heeft. Er is dus zelfs geen gelegenheid voor een openbaar rouwbetoon, tenzij de keizer ziju plannen toch doorzet en zich niet stoort aan de familie. De keizer had een plechtige begrafenis ge wild met een groote lijkplechtigheid op de mo numentale trappen van het rijksgebouw, dat is bij de Yictoriazuil. Daar zou een katafalk verrijzen en daar zouden de geheele keizerlijke familie, de Duitsche bondsvorsten en alles wat in 's keizers oogen hoog genoeg was in den lande, een laatste hulde brengen, voor de kist naar de Dom ging. Toor zijn terechtstelling door den schildwacht van het. fort Hans neerschieten. De douairière liet haar dochter, die toen eerst negentien jaar oud was, den voorgeschreven tijd om haren rouw te dragen en huwelijkte haar toen uit aan een schoonzoon naar haar zin, den markies d'Angilliers. Nu begreep ik de droefgeestigheid der jonge vrouw, die zoo weinig gehad had aan haren liefdesroman, met den man dien zij volstrekt had willen hebben en ook de aarzeling van oom Vibert om mee te helpen aan iets wat hij verraad noemde. Maar zooals gij weet was hij wijzer geworden eu dus waren wij naar Pouray gegaan. Eenigen tijd daarna was bij op zekeren dag zonder mij het bosch ingegaan en kwam 's avonds niet op den gewonen tijd thuis. Daar het wel meer gebeurde, dat hij opgehouden werd bij een bosch wachter, met het opmaken van staten, of het sluiten van rekeningen, wilde hij altijd dat er dan alleen voor mij opgedaan werdik at dus zonder hem en het eene uur verliep na het andere, zonder dat hg kwam. Het werd bij twaalven en ik sprak juist met Theotimus het factotum droeg dien fraaien naam af, dat wij hem zouden gaan zoeken langs de paden die hg gewoonlijk liep, toen wg het galoppeeren van zijn paard op de steenen hoorden. Wjj vlogen naar de deur. Oom stapte doodsbleek af, zonder onze vragen te beant woorden, wierp de teugels op Roustand, die geheel met schuim overdekt en buiten adem was, en ging schielijk naar de eetzaal, waar

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2