MIDDELRURGSCHE COURANT. N°. 181, 141" Jaargang, 1898. Donderdag 4 Augustus. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franso p.p., 1 Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 3 Aug. 8 n. vra. 70 gr. 12 o 72 gr., av. 4 n.71 gr.F.Verw. Z. W. wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd z^n. AdvertentiSn20 cent por regel. Goboorte- dood- en alle andoro familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Agenten. Te YlissingenC. N. J. de Vet Mestdagh te GoesA. C. Bolluyt, firma Wed. de Jonge. Bij courant behoort een Bijvoegsel. Middelburg 3 Augustus. De Antl-Dienstvervanglngsbond. Het aantal bonden in ons kleine land is groot en telkens nog worden er nieuwe gesticht, maar zeer zeldzaam komt het voor, dat er een kan worden opgeheven, omdat het doel, dat beoogd werd, is bereikt. Zulk een geval deed zich voor met bovenge- noemden bond, die Dinsdag te 's-Gravenhage zijn laatste algemeene vergadering hield om tot ontbinding te besluiten. Zeer vele afgevaardigden en leden waren met het hoofdbestuur daartoe vereenigd. De voorzitter, de oud-kolonel G. E. V. L. van Zuylen, had een In Memoriam opgesteld, dat in druk zal verschijnen. Daarin herinnerde hij aan de geschiedenis van het ontstaan van den bond en hoe de stichter, graaf Van Lim burg Stirum, zijn beste pogingen heeft gedaan om het doel te bereiken, door eigen initiatief, door brochures en dagbladartikelenhoe de bond van 500 reeds dadelijk tot 3000 leden steeg en hoe de statuten zijn ontworpen door de heeren Broese, Veegens en Uyttenhooven- H8 herinnerde aan de samen van hen die tot het eerste bestuur hebben behoord, aan het stijgende ledental, aan de prachtige rekesten ingediend aan wijlen Z. M. den Koning ten voordeele van de aanhangig gemaakte wet, die echter werd ingetrokken. Toen ging de bond voort met propaganda te maken en in een geschritt, uitgegeven door den stichter te zamen met den heer Ising, wordt de geschiedenis van den bond uitvoerig Met weemoed herinnerde spreker aan twee mannen die zijn heengegaan, generaal Knoop en prof. Buys, die zooveel voor den bond heb beu gedaan. Toen graaf van Limburg Stirum na 10 jaren als voorzitter was afgetreden, trad generaal Mac Leod als zoodanig op en na diens overlijden de tegenwoordige voorzitter. De groote verdienste van generaal Mac Leod is geweest om, trots tegenwerking en alle hinderpalen, leven in den bond te houden. Het daarop door den voorzitter gedaan voor stel om, daar het doel van den bond bereikt is, te besluiten den bond op te heffen overeen komstig de bepalingen van de statuten, werd ba acclamatie aangenomen en tevens besloten goed te keuren de rekening en verantwoording van den penningmeester, tot heden sluitende met een voordeelig saldo; doch daar er nog uitgaven te doen zijn, zal het restant slechts f 200 bedragen. Met dankbaarheid herdacht de voorzitter de onbaatzuchtigheid van den secretaris, die alle honorarium geweigerd heeft. Aan het dagelijksch bestuur werd opgedra gen, de verdere financieels zaken af te sluiten en voor het archief eene bewaarplaats te vin den waar het steeds is in te zien, namelijk in de Koninklijke Bibliotheek. Het batig saldo zal gegeven worden aan de Vereeniging van Oud-Strijders van 1830, wat met toejuiching werd vernomen. Met dankbetuiging aan het hoofdbestuur en den voorzitter werd de vergadering gesloten Na afloop daarvan gingen de aanwezigen ge zamenlijk naar de algemeene begraafplaats om een palmtak te leggen op het graf van gene raal Van Stirum. De heer J. D. W. Köell, die met Van Stirum als onder-voorzitter den bond oprichtte, hield aldaar een van groote waardeering, sympathie en dankbaarheid getuigende toespraak. De kolonel Van Zuylen bedankte hierna de aanwezigen, waaronder ook eenige dames. Na afloop van de plechtigheid betuigde eene dame uit naam van mevrouw de gravin Van Limburg Stirum, die reeds schriftelijk den bond hare erkentelijkheid had betuigd, dank voor deze hulde aan de nagedachtenis van den overledene. 's Avonds was er op het Kurhaus eeng< menlijke maaltijd, waaraan ook de ministers van oorlog en marine deel zonden nemen. De Aaltensche strooibiljetten. De (anti-revolutionnaire) Nederlander schrijft: „In eenige bladen vindt men thans de beide Aaltensche strooibiljetten, waarop men zich beroept, ten bewijze dat de tegenpartij schan delijke middelen gebezigd heeft, om haar can- didaat bij de stembus te doen zegevieren. Beide biljetten wekken onze diepe ergernis op. Het is mogelijk, dat uit politiek oogpunt beschouwd, het liberale biljet nóg treuriger is dan dat uitgegaan van anti-revolutionnaire zijde; maar uit christelijk oogpunt, dat o. i. boven het politieke staat, keuren wij het laatste nog sterker af dan het eerste; vooral omdat het eerste, het liberale, een antwoord was op den uitval uitgegaan van de andere zijde. Dit oordeel nader toe te lichten dunkt ons onnoodigdesgevorderd, zullen wij het doen. Door handige sofisterij mag niet worden ge rechtvaardigd of goedgepraat wat een christen behoort te veroordeelen." A T J H. Het met de jongste mail aangebracht ver slag omtrent de voornaamste gebeurtenissen in het gouvernement Atjeh en Onderhoorig- heden, loopt van 13 Juni tot en met den 19n dier maand. Wij ontleenen er het volgende aan In de Sagi der XXVI Moekims, Groot Atjeh, werd de post Roempit op 14 Juni ontruimd. De bewaking dier gebouwen is opgedragen aan den Panglima Sagi der XXVI Moekims, die de verantwoordelijkheid daarvoor aanvaard heeft, en de gebouwen thans laat bewaken door zijn bloedverwant T. Merah, met diens volgelingen. Jn de Sagi der XXV moekims en zuidelijke nederzettingen wordt begonnen met het be werken der sawah's. Aan een zestal personen werd toegestaan zich weder in het sedert an derhalf jaar onbewoonde dal van Lamtih, be zuiden Lepong, te vestigen. De Ketjoeroean van Lehong meldde schriftelijk, dat door het uitsterven van den veestapel hoogstens een vijfde der sawah's in zijn gebied met ploegvee zou kunnen worden bewerkt; op zijn verzoek is hij door het bestuur in de gelegenheid ge steld om groote hoeveelheden goedkoope pat- jols en schoppen aan,te koopen ten behoeve van hen, die hun sawah's zonder behulp van ploegvee moeten bewerken. T. Nanta Raijoet en Ketjik Amin Lampoe joek houden zich steeds in Lehong op, alsmede eenige kleine bendehoofden. De werklieden aan den spoorweg werden ter hoogte van Lam Pisang in de Sagi der XXII Moekims meermalen op groote afstanden be schoten door enkele lieden, die zich bij nadering der dekkingspatrouilles steeds uit de voeten maakten. Vermoedelijk geschiedde dit door volgelingen van den ons vijandige Ketjik. In van Lam Baro (beoosten Selimoen) aan wien ook de berooving van eenen Atjeher in Senoe- boe voor eene waarde van pl. m. 100 dollars en de verwonding van een anderen Atjeher in Lam Baro wordt toegeschreven. In de bovenstreken van Pasei, op de Noord kust, maakt een nieuwe oelama veel opgang onder de bevolking. Hij is een man van mid delbaren leeftijd, die zooals te Edi beweerd werd, afkomstig zou zijn uit Boekit Gerdong in Boven Pasei, van waar hij wegens broeder moord zou gevlucht zijn. Eenige weken ge leden kwam hij van de Gajoelanden, alwaar hij volgens zijne bewering 20 jaren in godsdienstige afzondering heeft doorgebracht, waarom hg nu algemeen Teungkoe Tapa genoemd wordt. Naar men zegt zouden Nja Mamat Perlak en misschien ook T. Mohamad Hanafiah van Sim pang Olim zich bij hem aansluiten, en zou hij i versterking aan het zeestrand nabij Dia- mantpunt willen oprichten. Nadat berichten waren ingekomen dat hij zich ophield nabij Koeala Piada, is de Tjoet Nja van Kerti op gedragen den oelama van daar te verdrijven. Volgens van de Oostkust ontvangen mededee- lingen zouden T. Hoesin OlehGadj ah, T.Moeda Mat Said van Djolok-ketjil en T. Radja Itam, broeder van den radja van Djolokbesar, hunne opwachting hij den oelama gemaakt hebben. Omtrent de weersgesteldheid wordt gemeld dat na Groot-Atjeh de Noord- en Oostkust droog en warm waren. Ter Westkust viel minder regen dan in het afgeloopen tgdvafe, maar de zee was daar zeer onstuimig. Sommige civiele gouvernements gebouwen op Poeloe Raja. als ook het brug genhoofd van den Boom aldaar, leden zware schade en staan gevaarlijk door het afslaan van het strand. De gezondheidstoestand was over het alge meen vrij gunstig. In Lambesi (Westkust) kwamen gevallen van buikziekte met doode- lijken afloop voor. Veepest blijft in Groot-Atjeh nog steeds heer- schen in het binnen de linie gelegen gedeelte der VI en der III moekims Daroe; van den 12en tot en met den 17en Juni creveerden in die landschappen 6 karbouwen en 8 runderen. Ook in de moekim Lampager stierven den 17en 3 karbouwen. Blijkens eene verklaring van den civieleD en militairen gouverneur van 17 Juni heerschte toen onder het slachtvee te Oleh-leh eene be smettelijke ziekte (mond- en klauwzeer). BEIAOEAIIAIUEN ENZ. Bij kon. besluit: is benoemd in de orde van Oranje-Nassau, tot officier, de gepensioneerde luitenant-kolonel der infanterie A. P. I. Rutten, tweede secre taris van den anti-dienstvervangingsbond is B. van der Sluys, benoemd tot machinist bij de rijksstoomgemalen aan den Nieuwen Maasmond in Noord-Brabant. UIT STAD EN PROVINCIE. De voorstellingen in het Schuttershof be- hooren steeds onder de aantrekkelijkheden van de kermis en dat zal ook dit jaar wel weer het geval zijn. Hadden sedert jaren die uitvoeringen plaats door een gezelschap onder directie van den heer Frits van Haarlem, thans presenteert de heer H. van Os uit Rotterdam zijne speciali teiten en excentriciteiten. Of het publiek bij dien ruil gewonnen heeft, is zeer moeilijk uit te maken, want een ver gelijking met een vorig jaar is niet precies billijk. Op elk gebied is het zoeken naar iets nieuws gemakkelgker dan het vinden ervan, en niet het minst is het dat in het onderha vige genre, en men moet zich er over verba zen, hoe acrobaten, clowns en gymnasten tel kens weer met verrassender toeren voor het voetlicht komen. Wij willen, dit vooropstellend, even de voor stelling van Dinsdag avond, die niet overdruk bezocht was, bespreken. Miss Lalo, de electric cycliste, is een zeer lieve verschijning, een volleerde wielrijdster, zonder er echter aanspraak op te kunnen maken nieuwe creaties te aanschouwen te geven. Goed, doch evenmin nieuw, waren de werk zaamheden van het trio Gaetano Olloms, die voor de pauze als muzikale clowns optraden en erna het bekende kunstje met de hoeden vertoonden. Griffes en Brighton, ground and lofty come dians, gaven zeer sterke stukken te zien, maar wer den toch nog in de schaduw gesteld door Sarina, the white demonwat deze artist verricht is in elk opzicht bewonderenswaard. Als men hem in schitterend costuuin zijn zware toeren ziet uitvoeren met eene gemakkelgkheid die de aanschouwers verbaast, vraagt men zich af met een mensch dan wel met een slang te doen te hebben. De heer en mej. Paulus, die, gecostumeerd, Hollandsche duetten zingen, doen dat zeer goed en badden veel succes, w?' t. ook het geval was met de Weener duettisten Frittz'l en Gutz'l. De Hollandsche komiek N. de Haas was Dinsdag avond niet erg op dreef. Hij was heesch en daarom kwamen zijn actueele cou pletten en gezegden minder goed tot hun recht. Voor de pauze trad nog voor het voetlicht het elite ballet ensemble Excelsior, uit aebt tes bestaande, dat in aardige costumes een ballet potpourri zeer verdienstelijk te zien gaf en na de pauze als amazones van den koning van Dahomey evolutiën uitvoerde. Buitengewoon was hetgeen the Noericksaan drie rekstokken verrichten. Sterker toeren dan zij te zien gaven en met een zeldzame zeker heid uitvoerden zijn, gelooven wg, nog niet vertoond. De in het clownspak gestokene van dit drietal is niet de minste onder de broeders. Hunne werkzaamheden en die van Sarina loo- nen alleen een gang naar het Schuttershof. - Bij de Dinsdagavond in het theater Wal- lenda op de Groote Markt alhier gegeven vooi stelling, evenals alle daar plaats hebbende druk bezocht, is een gedresseerde foxterrier verloot. De gelukkige winner was de heer P. W. van Milaan, hoofd eener openbare school alhier. Heden morgen omstreeks half tien werd uit de kaai aan de Spgkerbrug alhier het lijk opgehaald van een man, dat klaarblijkelijk reeds eenige dagen in het water had gelegen. Uit de op het lijk gevonden stukken is ge bleken dat de overledene is zekere B., 26jaar oud, handelsreiziger van beroep en woonachtig te 's Hertogenbosch, waar hg sedert eenige dagen vermist werd. De man, die aan zwaarmoedigheid lijdende was, heeft vermoedelijk zelfmoord gepleegd. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats vervoerd. Dinsdag middag waren een paar kinderen uit Middelburg met een houtwagen medegere den. Een hunner, een jongentje van een jaar of twaalf, dat achter op het voertuig zat, geraakte op den nieuwen Vlissingschen rijweg, ter hoogte van Souburg, met een zijner beentjes tusschen het wiel en het houtwerk, met het gevolg dat het brak. Heden werd het gezet. De generaal, divisiecommandant, bracht heden morgen een onverwacht bezoek aan Vlisaingen, tot het inspecteeren van het daar in garnizoen liggend deel van het 3e regiment infanterie. Jammer voor hen, die hunne boontjes er al op te weeken gelegd hadden een stukje muziek te zullen hooren, is er zoo meldt men ons uit Vlissingeu Dinsdag avond van een promenade door de stad van het mu ziekgezelschap Werkmansvriend, niets gekomen. De eerste repetitie met alle partijen voorde bekende, aan het badhuis te geven zanguitvoe ring moet, naar wij hoorden, zeer voldaan hebberI De opkomst der deelnemers liet echter nog al te wenschen over. De voordracht ter benoeming van eene onderwijzeres aan school E te Goes bestaat uit de dames: D. Posthumus te Dordrecht, F. Behrns te Nijkerk en G. Kerbert te Borculo. Voor een standplaats voor een stoomcar- roussel op de Markt, gedurende de kermis te Terneuzen, werd alleen ingeschreven door de wed. Schildmeijer, te Edam, voor f 82.50 boven het verschuldigde staangeld. De plaats is door burg. en wetb. gegund. Voor de twee plaatsen voor gewone carroussels werd niet in geschreven. Ook het tweede jaar dat deze plaatsen ver pacht worden, levert dus geen groot succes. - Door een colporteur werd dezer dager, evenais op andere plaatsen in Zeeland, ook in het land van Axel en Hulst gecolporteerd met de brochure „Waarom zijn de gebroeders Hogerhuis onschuldig Door de marechaus- sées te Hulst en te Kloosterzande is tegen den j proces-verbaal opgemaakt, omdat zij in zijn roepen van„Koopt en leest de brochure in zake de gebr. Hogerhuis, door de rechtbank te Leeuwarden onschuldig veroordeeld tot 12, 11 en 6 jaren gevangenisstraf," een beleediging zagen van de Leeuwarder rechtbank. Men schrijft ons uit Biervliet: Elke week hebben wij in onze omgeving eenige malen veiling van veldvruchten. De gunstige stand der gewassen doet groote verwachtingen koesteren, zoodat er prijzen bedongen worden, die in een reeks van jaren niet meer voorkwamen. Zaterdag jl. werd door notaris Zijlstra in Zuiddiepepolder tarwe voor 100 tot 130 gulden verkocht. Maandag jl. werd voor de gebroeders Cortvrieudt door notaris Hammacher en de firma V. d. Linde haver geveild en 108 gl. per gemet bedongen. Twee jaar geleden werd in denzelfden kavel haver voor één rijksdaalder verkocht. De tegenwoordige hooge prijzen staaD natuurlijk ook in verband met den prgs dei- granen. Of de koopers hiermede niet te veel rekening houden, zal later moeten blijken. Terwijl elders de erwten weinig of niets waard zijn, werden zij hier tot 94 gl. per gemet verkocht. kandag werden zij in den Jonkvrouwpolder, IJzendijke, van 60 tot 70 gulden van de hand gedaan, prijzen, die op een veelbelovende opbrengst rekenen. ij de veiling van tarwe in den Paulina- polder alhier, Dinsdag gehouden, werd gemid deld 100 gulden besteed. ONS HUIS. 31 Juli 11. maakte een lOtal bezoe kers van de Leeszaal van Ons Huis te Mid delburg een uitstapje naar Breda en omstre ken. Aldaar werden zij opgewacht en geduren de den verderen tocht begeleid door twee daar tijdelijk vertoevende bestuursleden. Begunstigd door het prachtigste weer, slaagde de geheele tocht uitnemend. Allereerst werd het Liesbosch bezocht en daarna de wandeling, overPrinsen- hage, vervolgd naar het Ginneken. Na het ge. bruik van een eenvoudig, maar uitstekend toe bereid, middagmaal in de open lucht, ging het naar het Mastbosch, bezocht daarna het dorp Ginneken en ging toen per tram naar da, alwaar de bezienswaardigheden (o. a kerk met de graftombe van graaf Engel- brecht van Nassau) in oogenschouw werden andelende door het fraaie park „Valkenberg" werd de terugtocht naar het station ondernomen, en met den laatsten trein de thuisreis aanvaard. Alle deelnemers hebben zich den ganschen dag uitnemend geamuseerd, en er heerschte de prettigste, aangenaamste stemming. Algemeen was de hoop, dat dit tochtje het begin zou zijn van een meer geregelde vorming van reisclubs. De leden van deze „eerste reisclnb" zullen niet in gebreke blijven, voor dat doel ijverig propaganda te maken, er is nu een begin ge maakt en men is op den smaak gekomen. Beter middel om het doel van Ons Huis wederkeerige en onderlinge toenadering te bevorderen, kan men wel niet bedenken. Verschillende Berichten. Omtrent het ongeluk te Hillegersberg wordt nader medegedeeld, dat de oorzaak bijna zeker aan onvoorzichtigheid van de daarin betrokken jongelieden is toe te schrijven. Het was hun streng verboden in andere loods jes dan in de werkloods te komen, hetgeen hun herhaaldelijk is herinnerd. Toch schijnen zij naar de laadloods te zijn gegaan, althans een baggerman zag hen in die richting loopen. Het waarschijnlijkst is, dat een der jongens, wiens vader dien dag jarig was, wat vuurwerk wilde afsteken en nu zelf wat wilde maken of een paar gereed liggende stukjes medenomen. Er was in het magazijntje geen groote voor raad aanwezig omstreeks 25 kilo's mengsel en een partijtje lont. Te Nootdorp viel het 2-jarig zoontje van een landbouwer in een onbewaakt oogenblik in het water, en werd eenige oogeublikken later levenloos opgehaald. De Witte Sociëteit te 's Gravenhage zal door aanbouw van nog een vleugel tot de dubbele grootte worden uitgebreid. Een daartoe strekkend bestuursvoorstel is door de leden met overgroote meerderheid van stemmen aau- Te Capelle a/d IJssel is Dinsdagmiddag een 5-jarig meisje onder het spelen te water geraakt en verdronken. In een herberg te Haarlem zat een aller gezelligste prater met een boertje uit Schalk wijk, die daar een glas bier kwam drinken en zoozeer ingenomen bleek met zijn gezel, dat hy dezen tracteerde. Bij het betalen bleek, dat het boertje een goedgevulde beurs by zich had en toen hij vertrokken was, volgde de getracteerde hem. Buiten de stad gekomen, greep hij den man aan en takelde hem zoo toe, dat hij be wusteloos neerviel. Bijgekomen, miste de boer zijn portemonnaie. Onmiddellijk gaf hij de politie kennis van een en ander, die spoedig de hand legde op den dader. Nabij het station Halfweg heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag een hevige brand gewoed die tegen 12 uur uitbrak en vijf woningen in asch legde. Het vuur kwam door een onbekende oorzaak aan in de woning die het verst van den straatweg verwijderd was. Door den sterken wind breidde het vuur zich snel uit over de vier andere woningen, welke de een na de andere tot op den grond afbrandden. De brandweer kon er ondanks haar krachtig optreden niet in slagen, het vuur ook slechts eenige r mate te beteugelen. Van drie huisgezinnen was de inboedel ver zekerd, maar de twee overige zijn door de ramp in diepe armoede gedompeld. Op eene Dinsdagavond in Frascati te Amsterdam gehouden vergadering van timmer lieden ie met 823 tegen 125 stemmen eene motie aangenomen, waarin weid verklaard, dat bet plicht van eiken timmerman is op Woens dag 3 Augustus zijn patroon met de loon- en werktijd-regeling, indertijd door de vijf te Amsterdam gevestigde Timmerl. vereenigingen aangenomen, in kennis te stellen en inwilliging te verzoeken. Bg weige-.ing is het plicht den arbeid neer te leggen, op Donderdag 4 Augustus. Bij die motie verklaarden de voorstemmers zich overtuigd, dat de houding der eigenbou wers van dien aard is geweest, dat het werk der bemiddelingscommissie is te niet gedaan zich bewust dat er andere middelen dan tot nu toe moeten worden aangewenden waar de eigenbouwers financieel door de andere patroons worden gesteund, zich daardoor vrij in hare verdere handelingen te voelen. In verband met de advertentie voorkomende in enkele bladen (waarin Amstels Bouwvereeui- ging vroeg bekwame timmerlieden, ongeveer 80 man, loon 23 cent per uur en naar bekwaamheid tot en met 2 per week over,) herinnert het Volksdagblad er aan dat Amstels Bouwvereeni- ging is de organisatie van eigenbouwers. Een aanmerkelijk getal werklieden van buiten had i op deze lokstem reeds Maandag naar Amsterdam begeven. Van alle kanten kwamen ze met trein en boot aan. Ze werden echter één voor ééu naar het timmerliedengebouw in de Rozenstraat gedirigeerd, waar ze, vernemen de waarom het te doen was, achtereenvolgens besloten maar weer naar huis te gaan. (Zie verder de Laatste Berichten Dinsdagochtend waren te Amsterdam aaü m Singel bij de Kaamsteeg eenige werklieden aan het cokes hijschen en hadden daartoe een takel bevestigd aan het windas op den zoldt-f van het huis. Plotseling brak het touw en het hijschblok viel neer op het hoofd van e<ü der werklieden, die beneden stonden. De man zakte onmiddellijk ineen met een levensgevaar^ lijke wonde aan het hoofd. Hij overleed weldra. Een 15-jarige Amsterdamsche knaap, die Zaterdag van kostschool was gekomen, om zijne vacantie bij zijne ouders door te brengen, kreeg met een der huisgenooten twist, die zoo hoog liep, dat hij verscheidene ruiten insloeg eü zich zoodanig verwond heelt, dat zijne opname in het gasthuis dringend noodzakelijk was. Eefi prettige vacantie Te Geesteren onder Borkulo viel een 19* jarig jongeling van een der balken boven in bet huis, met het gevolg, dat hij na korten tijd den geest gaf. De staanplaatsen der Zwolsche kermis hebben dit jaar opgebracht de somma van f 3565.23. De verpachting in April gehouden bracht op f 2765.65. Bovendien is nog ont vangen voor staanplaatsen van niet ingezetenen f 673.45 en van ingezetenen f 126.13, zoodat het totaal nu is f 3565.23. In 1897 was de opbrengst nog geen twee duizend gulden en in vroegere jaren haalde zy geen duizend gulden. Door de bewoners van een pand in de

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 1