Advertentiën. verantwoordelijkheid niet zon kunnen dragen als hij niet het gezag had dat hem het besluit van 1852 verleende. Voor zgn opvolgers zou dit nog te meer onmisbaar zijn, omdat zij niet het gezag zouden hebben, dat de langjarige ondervinding en het vertrouwen van twee keizers aan Bismarck hadden gegeven. Nooit was het noodig geweest de ministers aan het besluit van 1852 te herinneren, want zij wisten, dat het bestond en zij wiBten, dat Bismarck het volle vertrouwen had genoten en dat was voldoende om het gezag van den minister president in het kabinet te handhaven. Deze zekerheid bestaat echter niet meer, (door de houding van den keizer) noch voor hem, noch voor zijn ambtgenooten. Nu is het noodig geworden aan het besluit van 1852 te herinneren, tot handhaving van de eenheid in den dienst van Z. M. „Door dit alles is het mij niet langer moge lijk de bevelen van Uwe Majesteit op te vol gen, nu zij mij vraagt zelf de intrekking van het besluit van 1852 mede te ondertee kenen en tevens president van het staats- ministerie te biyven. Na de mededeelingen van generaal Von Hahnke en den geheimraad Von Lucanus kan ik niet twijfelen of Uwe Majesteit weet dat het mij onmogelijk is het besluit tot intrekking te teekenen en aan te blijven. Des ondanks heeft uwe majesteit zelve mij deu last daartoe doen teekenen. Daardoor heeft zij my te verstaan gegeven, dat een aanvraag om ontslag, welke nu noodig is geworden, door haar zal worden ingewilligd." Dan komt Bis marck op het onderhoud dat hy drie dagen te voren met den keizer had, waarin Z. M. de grenzen voor de ambtsbemoeiingen van Bismarck had aangegeven. En hij merkt naar aanleiding daarvan op, dat hem daarbij niet werden gelaten de geheele deelneming aan de staatszaken, het 'toezicht daarop, de vryheid van handelen in zijn ministerieele beschikkingen en tegenover het parlement, al hetgeen hem noodig is om de door de grondwet verlangde verantwoorde lijkheid voor zijn handelingen te dragen. In verband met 's keizers wensch om Bis marck te behouden als rijkskanselier, maar hem te doen aftreden als Pruisisch president- minister, merkt hij op, dat zelfs al ware het mogeiyk de buitenlandsche politiek onafhan kelijk te maken van de Pruisische politiek, of dat de rijkskanselier even vreemd bleef aan de politiek van Pruisen gelijk aan die van Beieren of Saksen, en hij geen invloed zou hebben op de beslissingen van den Bondsraad ten opzichte van den Rijksdag, hij dan nog niet zou kunnen aanvaarden de uitvoering van de instructies betreffende de buitenlandsche politiek, welke de keizer hem had gegeven in zijn eigenhandig schrijven van 15 Maart, in verband met het rapport van den consul X te „Ik zou daardoor alle gewichtige resultaten in de waagschaal stellen, welke voor het Duit- sche ryk sedert een twintigtal jaren in over eenstemming met. het streven van Uwer Maje- steits hoogzalige voorgangers, onder ongunstige omstandigheden waren behaald ten aanzien van onze betrekkingen tot (lees Rusland), be trekkingen waarvan de beteekenis mij beves tigd is Bedert den terugkeer van den consul P." Na nauwgezette overweging van de bedoe lingen des keizers, welke door hem zouden moeten worden uitgevoerd, kan hg niet anders dan den keizer vragen h#m uit de betrek kingen van rijkskanselier, Pruisisch minister president en Pruisisch minister van buitenland sche zaken, ontslag te verleenen, onder toe kenning van pensioen. Hij meent na de in de jongste weken ontvangen indrukken, dat hij do«r dit verzoek aan de wenschen van den keizer tegemoet komt en rekent daarom vaat op een gunstige beschikking. De toon van dit schrgven ia zeker stijf, en het moet den keizer hebben getroffen, dat Bismarck zich steeds op 's keizers voorgangers beriep, en daarbij te kennen gaf, dat Zr Ms wenschen in strijd waren met het belang des lands. Gewichtig1 is dit stuk bovendien uit een staatkundig oogpunt. Men ziet ook hier Bis marck wakende voor de goede betrekkingen tot Rusland. Maar het merkwaardigste is zeker wel den man van „het conflict," heir te zien voorop stellen de eischen van het constitutioneele koningschap en van de verantwoordelijkheid der ministers. Dat deze kwesties by het einde van zyn loopbaan op den voorgrond kwamen of daarop werden geplaatst, heeit werkelijk iets van een Nemesis. Beknopte Mededeelingen. In verband met de loopende geruchten deelt de Brunswgksche regeering mede, dat haar niets bekend is, van de voorgenomen ver andering van regentschap. De verkiezingen voor de generale raden in Frankrijk zijn kalm afgeloopeu en hebben geen belangrgke veranderingen in de partij verhouding ten gevolge. In het Hoogerhuis heeft lord Salisbury op een vraag van lord Kimberley belangrijke verklaringen betreffende China afgelegd. Kimberley vroeg welke stappen de regeering voornemens was te doen tot waarborging der Britsche belangen met betrekking tot de spoor wegen in de Yang-tse-Kiang provincies. Lord Salisbury antwoordde, dat aanbevolen was het parlement uit te noodigen de Britsche belangen te beschermen door het verleenen van een geldelyken waarborg door Engeland» doch de traditioneele staatkunde der regeering gaat in tegengestelde richting. Er is in gezagheb bende kringen geen aanwyzing voor een der gelijke politiek. Daarom gelooft de minister niet, dat de regeering de verplichting heeft spoorwegen te bouwen of geld te vinden. Doch indien eenige mogendheid zou tusschenbeide treden, omdat den Britten concessies waren gegeven, zou men het recht hebben te worden gehoord. Mae Donald, de Britsche gezant te Peking ontving daarom opdracht der Chineesche regee ring mede te deelen, dat de Britsche regeering haar zal steunen in het verweer tegen eenige mogendheid, die agressieve daden zou verrich ten tegenover China, omdat China aan Brit sche onderdanen vergunning heeft gegeven tot het maken of steunen van een spoorweg of openbaar werk. De regeering is bereid naar deze beslissing te handelen. Haar bedoelingen zijn een deur open te houden en de naleving van het verdrag van Tientsin te verzekeren. Weer is in vele deelen van Italië de staat van beleg opgeheven. Ook heeft de regeering een gedeelte der in Mei onder de wapens geroepen troepen Daar huis gezonden. De twee Italiaansche kamerleden, tegen wie 15 jaar gevangenis was geëischt, kregen 12 jaar. De derde werd vrijgesproken. Kallay, de gemeenschappelijke minister der Oostenr. Hong. monarchie, heeft een con ferentie gehad met Banffy en met Thun. Van Hongaarsche zijde blijft evenwel bezwaar be staan tegen een verlenging van het vergeiyk bij keizerlijk besluit, als in stryd met het ver drag van 1867. - Tot de maatregelen, welke de Russische fiscus tegen den Duitschen invoer heeft geno men, behoort in de eerste plaats een verhoo- giDg van het recht op leder. Deze verhooging zou, naar bericht was, voorloopig worden ge schorst. Maar het blijkt dat men haar toch heft. - De ontvangst van koning Karei van Roe menië aan het Russische hof is zoo schitterend mogelijk. Alles bewijst hoeveel pryB deczaar stelt op goede betrekkingen met dat land. De Servische regeering heeft zich weder- a bij de Porte beklaagd over den overlast, dien de Sèrven in het district Kossowa onder vinden en over het niet nakomen der door de Porte gegeven beloften. - De Duitsche ambassadeur heeft de Porte aangeraden zich te onderwerpen aau den eisch der Mogendheden, dat op Kreta geen nieuwe Turksche troepen zullen komen. Daarentegen hebben, volgens de Pol. Corr., de kabinetten der mogendheden, die bezetting hebben op Kreta, den eisch der Kretenzer Nationale vergadering, dat de Turksche troepen van het eiland zouden worden teruggetrokken, voor onvervulbaar verklaard. De garnizoenen zullen echter niet mogen worden versterkt en troepen die weggaan zullen niet door andere mogen worden vervangen. - De Engelsche bladen, die eerst beweerden dat de Transvaalsche regeering de Afrikaander partij in de Kaapkolonie bii de verkiezingen steunt, hebben, nu dit beslist ia tegengesproken, wat anders verzonnen. President Kruger zou besloten hebben aan de Kapenaars enkele concessies te verleenen om de overwinning van den Afrikaander Bond by de stembus te verzekerenten eerste zouden eenige Hollauders in Transvaalschen dienst vervangen worden door Afrikaanders, en voor tg zou het invoerrecht op Kaapsche voortbreng selen in de Transvaal afgeschaft worden. RhodeB en Jameson zijn gerechtelgk aan gesproken door een der militairen, die aan den betaamden inval in de Transvaal deelnamen. Hij was, zoo. voerde hij aan, door bedrieglijke voorstellingen daaitoe verleid en verlangde schadevergoeding voor de door hem geleden verliezen en gevangenschap. Hem werden 500 pd. st. vergoeding toegezegd. Korte Oorlogsberichten. Men schijnt te Madrid geneigd de vredes voorwaarden aan te nemen. Het meest verzet wekt de bepaling, dat Spanje belast blijft met de schuld der af te stane koloniën. Een later telegram van de Temps meldt echter dat de pers te Madrid zich tegen den onvoorwaardelijken afstand van Cuba en Porto- Rico gaat verklaren. Men verwacht echter een brief van Castelar aan de Spaansche jongelingschap waarin hg verklaart dat Spanje behoefte heeft aan den vrede, maar dat men een voortzetting van den oorlog boven een niet eervollen vrede moet verkiezen. Van de Philippijnen zijn voor Amerika weer ongunstige berichten ontvangen. De regeering weigert den juisten aard daarvan op te geven. Men weet echter, dat generaal Merritt geseind heeft, dat de houding der opstandelin- dreigt aanleiding te geven tot een openlgkel breuk met de Amerikanen. Andere telegrammen houden in, dat generaal Merritt gevraagd heeft om aanvulling van zgn strgdkracht tot ten minste 50.000 man, voor namelijk wegens de houding der opstandelingen. Merritt zal zijn best doen de burgers te be schermen tegen de losbandigheden dezer laatsten. zal met dit doel te zamen met admiraal Dewey een aanvraag zenden tot capitulatie van Manilla. In het Lagerhuis heeft Curzon mede gedeeld dat er geen onderhandelingen met Amerika worden gevoerd ten aanzien van de Philippgnen. Hg weet echter dat de Australische kolonies veel belang stellen in deze zaak en zal daarom het verloop der zaak met aandacht volgen. Dat Duitschland zou trachten Luzon te verwerven, was der regeering niet bekend. Te Madrid heeft men weer bericht, dat Calixto Garcia het bevel over de Cubaansche opstandelingen heeft nedergelegd. De uitgaven, welke Amerika ten behoeve van den oorlog heeft gedaan, beloopen nu reeds 400 a 600 miljoen dollars. Bismarck's dood. De naaste aanleiding tot den dood van Bis marck wordt gezocht in het gebruik van een paar glazen champagne op Vrgdagochtend, waardoor het wat sneller vloeiende bloed, ge ronnen bloed uit de beenen in het lichaam, vooral in de longen, deed doordringen. Na de ontvangst van de doodstijding zond de keizer aan graaf Herbert het volgende telegram, dat Maandag is openbaar gemaakt in den Reichsanzeiger, welk blad in een rouwrand verscheen „In diepe droefheid, deelend in de smart die u allen heeft aangegrepen om den dierbaren grooten doode, betreur ik het verlies van Duitschland's grooten zoon, die door zgn trouwe medewerking aan het werk der hereoniging van het vaderland voor gansch zijn leven de vriendschap had verworven van mijn in Gode rustenden grootvader, den grooten Keizer, en voor eenwig den onvergankelijken dank van het geheele Duitsche volk. „Ik zal zijn stoffelijk omhulsel een laatste rustplaats bereiden te Berlijn in den Dom naast mgn voorvaderen." Graaf Herbert antwoordde dat de overledene uitdrukkelijk een begrafenis op Friederichsrulie had verlangd. Zonder dat zou 's keizer wensch voor de familie wet zijn geweest. De keizer deed de vlag van zijn jacht half stok dalen, gelastte dat de Zondagsche scheeps- parade niet zou plaats hebben en zond aan den commandant van Altona zijn bevelen betreffende het zenden eener eerewacht Daar het sterfhuis. Verder verordende hg een rouw van tien dagen voor het bof, van acht dagen voor het leger. De vlaggen op alle gebouwen in den rijks- of staatsdienst moeten tot na de begra- Het lijk is Zondag avond gebalsemd. De bekende beeldbouwer Begas heeft op bevel des keizers er een masque van vervaardigd, terwyi Lenbach op verzoek der familie een schilderij van den doode zal maken. Het lijk zal voorloopig worden bijgezet op Friederichsruhe, in afwachting dat een groot mausoleum zal worden gebouwd, waartoe nu reeds aanbiedingen van vereerders kwamen. Bismarck zelf heeft zijn grafschrift ge kozen„trouw dienaar van keizer Wilhelm I" zelfs de grootte van de letters is door hem Heden wordt in het kasteel een lijkdienst gehouden. Keizer Wilhelm kwam Maandagavond te Kiel aan. Von Hohenlohe is Maandag per extra- trein naar Friedrichsruhe vertrokken, om de familie namens het Pruisische ministerie te condoleeren. De telegrammen welke uit alle deelen der wereld op Friedrichsruhe aankomen, zgn niet te tellen. Er zijn er alleen 200 van verschil lende staatslieden. De kransen worden met wagens vol naar het slot gereden. Bismarck's testament zal naar het Berl. Tageblatt mededeelt, geen verrassingen bren gen. De overledene had reeds jaren geleden met zijn kinderen een overeenkomst gemaakt voor de verdeeling van zijn nalatenschap. De prinsentitel komt rechtens aan graaf Herbert toe als oudste zoon; hij krijgt daarbij Frie drichsruhe waar voorloopig de familie Rantzau blijft wonen. Bismarck's roerend vermogen dat voor een deel bij de Bank van Engeland, voor een deel bg den bankier Bleichröder is gedeponeerd, bedraagt belangrijk veel meer dan de schattingen. Bovendien zijn bij den juwelier Friedliinder voor een waarde van een millioen aan orden, briljanten, gouden sieraden en eere-geschenken gedeponeerd. Een groot deel van het roerend vermogen wordt den zoons van graaf Rantzau toegewezen. - De Novoje Vremja drukt de vrees uit dat Rusland voortaan nauw zal moeten toezien, wijl keizer Wilhelm nu geheel meester van de positie is, en van alle zedelijke controle ont heven. Het verhaal bewgst dat Esterhazy bepaald routine had als bedrieger. De commissaris der crimineele politie Roy, is met het onderzoek dezer zaak belast. De Jour, het blad van Esterhazy, zegt dat het syndicaat Christian Esterhazy heeft om gekocht om de zaak openbaar te maken. Maurice Bouchor heeft een mooien brief geschreven aau Sully Prudhomme, in diens qualiteit van lid van den raad van orde van het Legioen van Eer. Daarin onder meer het aardige woord: „Men vcrwyt Zola het land zoo diep in beroering te brengen. Maar mag dat verwijt tot hem richten. De Fransche revolutie heeft ons land en de geheele wereld wel dieper geschokt." Bouchor eindigt met de opmerking, dat Zola niet tekort deed aan 2gn eer, en in tegendeel veel voor de eer van Frankrijk deed. - Generaal Gonse is als sous-chef van den Franschen staf vervangen en als adjunct toege voegd aan den chef van den staf. Zeer dui delijk is de beteekenis van dezen maatregel niet. Biykens bg het dep. van marine ontvan gen bericht, isHr. Ms. korvet Alkmaar 31 Juli jl. te St. Thomas aangekomen. Zaak Dreytuss. Labori, die vergeefs had gevraagd als advocaat der civiele partij het dossier inzake Esterhazy ter inzage té erlangen, heeft nu den procureur-generaal per deurwaarders-exploit gesommeerd hem de stukken mede te deelen. Het verhoor van Scheurer-Kestner, over de vraag wanneer zgn eerste betrekkingen tot Picquart aanvingen, heeft Maandag te Belfort plaats gehad. - Een der bladen herinnert, dat op dit oogenblik van het Fransche leger een kapitein (Dreyfuss) wegens hoogveraad op het Duivels eiland zucht; een overste (Picquart) in hechtenis is wegens beweerde onbevoegde mededeeling van stukken; een majoor (Esterhazy) in hechtenis is, beschuldigd van valschheid in geschrifte, medeplichtigheid daar aan met eene vrouw van lichte zeden, ge bruikmaking van valsche geschriften en boven dien nog van oplichterijeen tweede overste (Du Paty) beschuldigd wordt van gelgke ver- grgpen als de majoor, alleen of te zamen met dezen en bedoelde vrouw gepleegd. En dan is er nog een geheel lijstje van opper en hoofdofficieren, die zich niet hebben durven verantwoorden op de zware beschuldigingen, door Zola tegen hen ingebracht. Verschillende half officieuse Duitsche bla den hebben getracht alle waarde te ontnemen aan de mededeeling van Björnsterne Björnson, betreffende de uitlating van Von Hohenlohe. Thans deelt de Munchener Post mede, dat toen Lenbach het portret van den rijkskanselier schilderde, Von Hohenlohe zeide: „Dreyfuss is onschuldig, hij is het slachtoffer van een over dreven vaderlandsliefde, en zal op het Duivels eiland sterven. De eenige schuldige is Esterhazy." Lenbach vroeg daarop, of hg deze woorden mocht herhalen, waarop Von Hohenlohe ant woordde, dat hg geen enkele reden had om den schilder het stilzwijgen op te leggen. Bjornstjerne Björnson geeft in Die Zeit. een artikel, waarin hij alle moreele bewijzen voor de onschuld van Dreyfuss samenvat. In de beschikking van Bertulus wordt melding gemaakt van Christiaan Esterhazy, een neef van den beruchte. Uit de door de Aurore medegedeelde bijzon der heden blijkt, dat dit het jongmensch is, dat voor ongeveer 40.000 francs is opgelicht. Vertrokken en aangekomen schepen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarnten enz. Vlissingen, 2 Aug. Boter f 1.10 k f 1.—. Eieren 3.40 a f per 104 Btuks. Goes, 2 Aug. Ter graanmarkt van heden Was tarwe en rogge 25 cents lager. Er was ruime aanvoer van koolzaad, dat ver kocht werd van 8 tot 8.20nieuwe win- tergerst gold f 4.50 a 4.80 en karweizaad 10.50 a f 10.60. Boter f 0.95 f 1.10 k f 1.04 per kilo. Eieren 3.20, 2.80 A f 3.per 104 stuks. Schapenwol 1.25 per steen (3 kilo.) Rotterdam, 2 Aug. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1823 runderen, 587 vette, 86 nuchtere kalveren, 2081 schapen, 566 varkens, 206 biggen. Run deren le qual. 60, 2e qual. 50, 3e qual. 40, kalveren le qual. 70, 2e qual. 56, 3e qual. 46, sehapen le qual. 38, 2e qual. 30, 3e qual. varkens le qual. 39, 2e qual. 37, 3e qual, 34 cent. Rotterdam, 1 Aug. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handelsbewe ging in binnenlandsche granen als volgt: Tarwe ondervond eene verlaging van 30 a 40 cent, doch was daartoe nog niet geheel op te ruimen wegens gebrek aan koopers. Puike kwal. per heet. f 10.50 a 11, overigens naar deugd f 8.75 a 10.10 en per 100 kilo f 12 a 13. Rogge was tot vorige prijzen slechts ge deeltelijk te verkoopen. Per beet. f 6 a f 6.50. Wintergerst van het nieuwe gewas, waarvan heden de eerste partijtjes ter markt waren, bracht naar kleur, stuk en droogte van f 6.75 tot 7.25 per 100 kilo op, terwijl voor extra beste soort ook nog tot 7.50 werd betaald. Haver onveranderd. Per heet. 3 a 4. Blauwe Erwten komen niet meer voor en wordt dus voor noteering het nieuwe gewas afgewacht. Van nieuw Koolzaad waren heden eenige partijtjes ter markt, verschillend in kleur en droogte, waarvoor naar kwal. van 7.60 tot 8.25 werd gemaakt. Kanariezaad flauw onveranderd, 5 a 6.50. Zeeuwsche eieren 320 a 3.30 de 100 stuks. Vlas. Op 't land is er in de afgeloopen week een en ander omgegaan in oud spinvlas, ook werd er eene groote partij fijn draadvlas tot geheimen prijs verkocht. Heden aange voerd 450 steen blauw Hollandsch vlas, doch door te hooge vraagprijzen der houders werd er niets verkocht. In buitenlandsche granen was de handel flauw en als volgt: Rogge per 2100 kilo72/73 kilo Nicolajeff f 138, 140117/118 Petersburger f 127, 130; 9 P 10/15 Taganrog Sept./Oct.-afl. 119 76/77 kilo Azoff f 148. Haver per 100 kiloPetersburger f 7 a 7.25Amerik. 7 a 7.25. Mais per 2000 kiloAmerik. Mixed f 95 f 97idem uit zeeboot 93.5092.50 idem stoomend, spoedig gewacht 93—ƒ91.50. Meel werd gedurende de vorige week zoowel voor directe levering als op latere termijnen iets lager afgedaan. Heden onveranderd. Prima Inlandsch 11.50 a 12.75, eerste kwaliteit Inlandsch 10.50 a 11.75, tweede kwal. Inlandsch a derde kwal. Inlandsch a f eerste kwal. Duitsch a tweede kwal. Duitsch a prima kwal. Bel gisch 13.50 a 14.50, eerste kwal. Bel gisch f 12.25 a 12.75, extra puike kwal. Hongaarsch 18.a 19.eerste kwal. Hongaarsch 16.50 a 17.50, ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri- kaansch 13.50 a 14.50, eerste kwal. Amerik. 11.a 12.tweede kwal. Amerik. 9.50 a ƒ10.50, derde kwal. Amerik. a Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwsch tarwemeel a Fran sche roggebloem a Duitsche roggebloem 10.a 10.50 roggebloem a Alles per 100 kilogr. netto. Antwerpen, 1 Augs. Ter veemarkt van heden (Maandag) werden verkocht 71 ossec, 86 koeien, 33 vaarzen, 22 stieren, 16 kalveren De loco-omzet blijft bevredigend. Haver prijs houdend. De tarwe-voorraad bedraagt 3125, die van rogge 5954 ton, zgnde resp. 703 en 699 ton meer dan op 1 Jnli. New-York dis. vorigen dag Chicago 643/sW. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Nlaatsleeningeu. Per telegraaf lieden. Aug. Aug. NEDERLAND. pCt-. Bedrag Stukken Cert. N. W. Soh. 2# f 1000 85)4 85S/g dito Obl3 1000 9ölS/w 9616/jg dito Cert3 1000 »07/]6 961/4 HONG. Gondleening 1881-934 100 1011/g ITALIË, ina. 62/81 5 Lire 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 5 11. 1000 849/j6 8411/ia dito Jun.-Juli 5 11 1000 846/g 843/. PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 17%fl 1715/lQ dito dito '88/89 met ticket 4A fr. 500 261/. 267/8 RUSLAND. Obl. 1880 geeona. 4 Z.R. 625 975/g 97»/8 dito 1889 Hope 4 n 625 983/s 97 %a dito '94 6e Em. 4 625 1009/16 1001/-2 dito 1867/69 4 100 lOll/o 1013/^ dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 1033/1 1033/. SPANJE. O. buiten!. Perpet4 Pea. 1000-24000 39 399/16 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 90 Geconv. aerie D. 20-2000 2% 227/g dito dito C. 11 20-10) 2011/i6 271/a EGÏPTE O. L. '76 4 20-100 1071/» BRAZILIË. Obl. Londen 18834,A 1000 483/. dito Obl. 18894 483/. VENEZUELA 1881 4 100-500 857/g Indnstrieele en Flnancieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W.enPac.Pbr. Cert,-5 Ned. Hand. Mij A. N.-I. Hatidelsb. A. Zeeland Pr. dito dito Obl. 18863 500-1000 643/g 1401/4 04% 75 79 731/4 Spoorwegleentngen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 1148/^ Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. 250 Ned. Ctr. Spw. A. 250 35 dito übiigatien3 11 1000 N.-I. Spw. Aand. 250-1000 202 205% N.-B. Boxt. Obl. geatemp. 1875/80 11 130 91 91 dito 2e hypotheek 1 250-1000 21 ITALIË. Spoorweg- leening 1887/89 3 Lir. 500-2500 Zuid Ital. Sp. O. 3 POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 Kurk Ch. Az. O. 4 Mosk. Smol. dito 4 Z. W. Spoormij 4 Z.R. AMERIKA. Atch. Top S. F. cert. van pref. aand dito Alg. Hyp. O. 4 Centr. Pac. Obl. 5 N. T. Pennsylv. Ohio prior Obl, 4)jj Illinois Cert. v. A. dit. Leas L. St. Ct. 4 Miss. Kans. Tes. le Hyp. Obl. 4 Oreg. Short. Line Inc. Bonda B. 6 St. Paul Minn. Manit. 2e hyp. O. 6 Union Pac. Rr. Comp. Crt, v. pief. Aand Union Pac. goud O. 4 West. New. Penns. Alg. hyp. O. 8. Id. id. Inc. Mort. gage Goldb. 5 Z.R. 100 500-1000 11 500-1000 n 1000 581/a 1483/g 98%$ 341/4 92S/4 1017/g 3315/18 93%a 102 500-1000 109%a 500-1000 107 500-1000 93 916/s 555/s 500-1000 1000 86 A 5% 1000 151/s Premle-Leeningen. 100 8811/mj .557/ie 156/16 NEDERL. St. Am. 8 Stad Rotterdam 3 BELGIE. St. Antw. 1887 VA u dito Brussel 1880 2A HONG.Theiaa loten fl. OOSTENRIJK. Staat8leeningl854 4 11 dito 18605 11 dito 186411 Cred. inst. 1858 11 RUSL. Staatsl. 1864 u dito 18665 SPANJE. St. Madr. 3 11 TURKIJE. Spoorwl. 3 n - 1051/k 1008/g H7V4 119)4 1191/4 Amsterdam 1 Aug. 2 Aug. 20.95 a 20.97 A 111.53 n met affidavit a 11.93 a 11.93 a 47.30 Belgische a 47.25 11 47.25 Diverse Rijksraark 11 58.60 a 58.60 RuBsen in Goudroebel ii 1.891* 11 1.90J4 a 1.25 Spaansche Buitenl. 11 11 a 1.05 Amerik. in dollars a 2.46)4 a 2.401/s Betaald werd per kilo voor: ossen le kwal. 0.84, 2e kwal. 0.74, 3e kwal 0.64 francsKoeien le kwal.2e kwal. 3e kwal. fres. Vaarzen le kwal. 0.78, 2e kwal. 0.68, 3e kwal. 0.58 francs. Stieren le kwal. 0.70, 2e kwal. 0.60 3e kwal. 0.50 francs. Kalveren le kwal. 1.C6, 2e kwal. 0.96, 3e kwal. 0.86 francs. Schapen le kwal. 2e kwal. 3e kwal. francs. marktprijzen ran Tarwe en meel. Maandag I Augustus. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaanocb roode no. 2 fr. 17Vs- Parya. Tarwe kalm; loop. md. fr. 21.05. Peath. Tarwe goed gevraagd. Maandag 8,16 fl. Zaterdag 8.09 fl. B e r 1 ij n. Tengevolge van het onbestendige weder was het aanbod zeer beperkt en moest per najaars-lev. voor tarwe mk 1, voor rogge mk 1 Va meer worden aangelegd dan eergisteren 100 100 100 400 400 Prijzen van coupons en losbare Obligation. "Wicht,. Souv. 10.05/12.15 Stnkk. v. 5fr. 2,35 ƒ2.40 St. v. 20 mk. a 11.75 1111.85'Prff. Zilver 1.75 1.78 1 20 fr. 9.55 9.65 Heden overleed, in den ouderdom van bijna 6 jaar, Mejuffrouw ELIZABETH CATHAR1NA LANG, (St. Janstraat). Middelburg, 1 Augustus 1898. Namens de familie H. LANG. P. G. DE JAGER. Roumisites kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed plotseling, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, MAATJE MINDERHOUD, Weduwe IZAitK GESCHIERE, vroeger Weduwe van PIETER FRANCKE, in den ouderdom van 89 jaren en bijna 7 maanden. Domburg, 31 Juli 1898. Uit aller naam P. FRANCKE,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3