MIDDELBIRGSCHE COURANT. N°. 179. 141® Jaargang. 1898. Dinsdag 2 Augustus. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- on Teostdagen. Prjjs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 1.- Afzondcrlijke nummers kosten 5 cent. Thermometor Middelburg 1 Aug. 8 u. vm. 70 gr. 12 u 75 gr., av. 4 u.71 gr. F. Verw. W. wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- on allo andore familieberichten en Dankbetuigingen van 17 rogels 1.50; elke regel moor 20 cent. Reclamoa 40 cent per regel. Groote letters naar do plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op vcordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Agenten. Te VlissingenC. N. J. de Vet Mestdagh te GoesA. C. Bolluyt, firma Wed. de Jonge. deze courant behoort een Bijvoegsel. Middelburg 1 Auguslus. Or DE VRIJ. f Geheel onverwacht is Zondag dr J. E. de Vrij, de bekende Haagsche schei- en plantkun dige, die onlangs nog op den dag van zijn 50-jarig doctoraat door de wetenschap gehul digd werd, na een kortstondig ziekbed overleden. De overledene was doctor in de natuurkunde en, sedert weinige weken, doctor honoris causa in de geneeskunde, een eeretitel hem door de Utrechtsche Universiteit geschonken. Hij verleende vroeger als inspecteur-schei kundige zijn diensten aan den lande, nadat hij zijn loopbaan als chemicus was begonnen. De regeering erkende zijne verdiensten door ham de ridderorde van den Nederlandschen Leeuw toe te kennen, en dat zijn naam ook in het buitenland hoog stond, is genoegzaam be kend en blijkt ook uit de hooge onderschei ding door Engeland's koningin hem toegekend, door hem de keizerlijke orde van Indië te vereeren. zijn benoemd tot 2e luit. bij het wapen der genie van het leger in N. I., de cadets E. P. van Staden ten Brink en J. Graaff; allen herkomstig van de Kon. Mil. Academie; Blijkens van den gouv.-gen. van N.-I. ont vangen telegraphische berichten, zijn bij de jongste in Atjeh geleverde gevechten gevaarlijk gewondde fuseliers J. H. de Backer en B. Muis, en de cavalerist A. Aartsen, en licht gewond de eerste-luit. der infanterie van het N.-I. leger A. J. J. G. Prinsen. UIT STAD ÉN PROVINCIE. Onder deze gemeente hebben zich eenige gevallen van vlekziekte bij varkens voorgedaan en wel op de hoeven van een drietal landbouwers op den Noord- en den Seisweg. - Ten einde verkeerde gevolgtrekkingen te voorkomen, willen wij er wel even de aan dacht onzer lezers op vestigen, dat het gezel schap hetwelk tijdens de kermis in het Schut tershof alhier zal optreden, niet is dat te Vlissingen in het Grand-Hotel voorstellingen gaf, maar een dat de vorige week te Leeuwar den werkzaam was en na afloop der Middel- burgsche kermis voor den Doelen te Rotterdam BENOEMIA OEA EKZ. Bij kon. besluit: is dr I. P. St. Berends, geneesheer, lid van den gemeenteraad te Nijmegen, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd bij het pers. van den geneesk. dienst der landmacht, tot paardenarts 2de kl., de paardenarts 3de kl. W. van der Burg, van dat pers., gedet. bij het leger in N.-I.; zijn de dir.-off. van gezondh. 2de kl. van het pers. van den geneesk. dienst der land macht C. Ripping en J. J. Hoogeboom, op hunne aanvrage, op pensioen gesteld eerstge noemde ad f 1875, en laatsgemelde ad f 1925 's jaars is aan genoemde hoofdofficieren, de rang ver leend van dir.-off. van gezondh. lste kl. zijn benoemd bij het pers. van den geneesk. dienst der landmacht, tot dir.-off. van gezondh. lste kl. de dir.-off. van gezondh. 2de kl., C. W. W. van Walscmtot dir.-off. van gez. 2de kl. de dir.-off. van gezondh. 3de kl K. Hennes, F. Piekema en R. H. F. Sikkes; tot dir.-off. van gezondh. 3de kl., de off. van gezondh. lste kl. L. F. Boekelman, dr J. E L. Kraft en A. Butner, allen van gemeld pers. is de titulaire rang van majoor verleend aan den mil. apotheker lste kl. A. A. Hnssem, mede van gemeld pers. zijn benoemdbij het wapen der inf., tot tweede Init., bij het le reg., de cadets H. Druk ker en H. Rooseboom bij het 2e reg., de cadets D. J. C. H. Brussen, jhr W. Laman Trip en K. C. Roeloffsbij het 3e reg., de cadets I. van Bel, C. J. Boogaert en K. W. H. Jeltes bij het 4e reg., de kadet A. Hackstrohbij het 5e reg., de cadet A. Ruys; bij bet 6e reg., de cadets F. W. SantmaD, J. E. Snellen van Vollenhoven, E. H. van den Akker en B. ten Broecke Hoekstra; bij het 8e reg., de cadets H. M. d'Angremond, A. E. van der Heide, C. J. C. Janssen en A. G. C. Gaillard; zijn benoemd bij het wapen der cavalerie, tot tweede-luit., bij het le reg., huzaren, de cadet J. A. baron van Heeckeren van Molecaten bij het 2e reg., de cadet P. H. B. Beerninkbij het 3e reg. huzaren ,5 de cadet R. F. C. baron Bentinck zijn benoemd: bij het wapen der arttot tweede-luit. bij het le reg. vest.-art., de cadets W. J. D. Havelaar, J. H. van Reede en W. van Maanenbij het 2e reg. vest.-art., de cadets J. H. van Breda, T. de Jongh van Arkel en J. R. Diemontbij het 3e reg. vest-art., de cadets H. B. van den Oudendijk Pieterse, L. de Ridder, N. J. Singels en A. D. Putman Cramer; bij het 4e reg. vest.-art., de cadets F. baron van Hogendorp, H. H. E. Deelken, J. H. G. Kappelhoff en A. de Kat zijn benoemd bij het wapen der genie, tot tweed e-lnit. bij het korps genietroepen, de cadets H. S. de Roode, A. Bloem en J. J. J. de Bruyn; zijn benoemd tot tweede-luit. bij het wapen der inf. van het leger in N.-I. de cadets B. J. Dekker, J. N. Preijer, J. E. Jautze, H. L. La Lau, J. A. Gratama, J. Olivier, L. A. van der Du8sen, A. Landzaat, K. A. E. Seeuwen, F.J. J. Feirabend, A. H. Treu, E. G. Miiller, J. P. Jeltes, K. F. L. Bosch, S. Prins en F. deBoevé; zijn benoemd tot tweede-luit. bij het wapen der cavalerie van het leger in N.-I. de cadets P. H. Hekkema en M. A. C. Goester zijn benoemd tot tweede-luit. bij het wapen der art. van het leger in N.-I. de cadets W. Muurling, H. H. Dingemans, A. J. Loekeméijer, J. H. Struben, W. L. Kramers, R. A. J. Savale, T, G. A. Perelaer, A. V. Snoek, C. D. Lager- werff en H. Elzas; - Dinsdag avond zal in het theater Wallenda op de Markt alhier een nieuwe pantomime worden gegevenTio-ny-en of het Nieuwjaars feest te Peking. Dienzelfden avond zal ook eene gratis-verloting onder de bezoekers plaats heb ben van een gedresseerden foxterrier. Wij kunnen verder mededeelen, dat dit theater nog eenige dagen hier voorstellingen geeft. - Dinsdag ochtend worden te Vlissingen per nachtmailboot verwacht H.H. K. K. H. H. de kroonprins en kroonprinses van Griekenland, tot voortzetting van hunne reis naar Frankfort- De off. van gez. le kl. J. H. P. Walra ven, van het korps genietroepen te Utrecht, is overgeplaatst bij het mil. hosp. te Vlissingen- Voor de betrekking van klerk ter ge meente-secretarie van Vlissingen hebben zich 29 sollicitanten aangemeld. Daaruit is benoemd de heer W. Dalebout te Arnemuiden. De commissaris der Koningin in Zeeland zal Vlissingen aanstaanden Woensdag bezoeken. Te twee ure verleent de commissaris andientie in het raadhuis. De verdachte persone, die te Goes een paar weken geleden gearresteerd werd, heeft volledig bekend. Haar eigeulijke naam is C. W. en zij is van Sluis afkomstig. In Rotterdam, waar zij eerst diende, noemde zij zich S. Brandt uit Sluis; daar ontvreemdde zij verschillende goederen in haar dienst en ook in het Te Huis voor dienstboden, waar zij een i- gen tijd verbleef. In Den Haag bekwam zij weer een dienst onder den naam van Rika Griepas uit Aarden burg en bleef daar vier maanden zonder ont dekt te wordeD, en dat nog wel niettegenstaande een rechercheur der politie als vriend van haar meester dikwijls bij hem aan huis kwam en zij gesignaleerd was. Na ook daar diefital ge pleegd te hebben werd zij, zooals wij gemeld hebben, gevat. De logementhouder aan wien de arrestatie te daDken is, ontving van de Haagsche familie waar de diefegge 't laatst diende, een aardig souvenir. Te Wolfaartsdijk ontstond Zondag middag te ruim 1 uur brand in de schaapskooi van den heer C. van Damme, staande in den Frederiks-polder, onmiddellijk bij het dorp. Het gebouw en 4 voer hooi gingen in de vlammen op. Het eerste was verzekerd, het hooi niet. De oorzaak is tot heden onbekend. De gemeente-rekening van Zierikzee over 1897 toont aan een ontvaDgstvan f 125.869,99® en een uitgaaf van f 125.200,206, zoodat de reke ning een batig saldo van f 669,79 oplevert. Onder de ontvangsten komt voor inkomsten van eigendommen f 20.549,27, belastingen en heffingen f 61.080,01, ontvangsten van ver schillenden aard, etc. f 34.455,53 en buiten gewone ontvangsten f 9648,58. Onder de uitgaven kwam voor koBten van on derhond openbare gebouwen etc. ad ƒ26.997.245, die van de politie, schutterij, brandweer en de straatverlichting ad f 11.649,52, die van den geneeskundigen dienst en het armwezen ad f 13,350.90', die van het middelbaar onderwijs ad f 20,009,385 en die van het lager onderwijs ad f 22.213,69'. Zondagnamiddag arriveerde te Zierik zee de stoomboot Schelde II met de Tooneel- maatscbappij de Morgenster van Antwerpen. Het reisgezelschap telde 350 personen, waar onder een muziekkorps, dat zich bij aankomst en bij zijn optocht naar de sociëteit Ons Ge noegen deedhooren. Aldaar gaf bet eene matinée musicale en werd door den voorzitter der so ciëteit, den heer H. C. van den Ende, meteen toespraak eene herinneringsmedaille uitgereikt. Des namiddags ten kwart voor 4 ure aan vaardde het met muziek de terugreis. Een groote volksmenigte was van de aankomst en het vertrek getuige. Tot gemeente-secretaris en ontvanger te B u r g h is benoemd de heer W. G. Boot, ter vervaDgiDg van zijn vader,den heer W. Boot Wz., aan wien op verzoek eervol ontslag is verleend. Het bij den landbouwer De F. te Ter- neuzen gestolen paard is door de politie ont dekt bij een paardenslachter te Bassevelde, aan wien de dief het verkocht had. Gelukkig voor den eigenaar, dat het beest nog niet onder het mes gevallen was, wijl de politie het hem dan Zaterdag niet meer had kunnen terugbezorgen, zooals nu is geschied. Ofschoon men den dader nog niet in handen heeft, koestert men alle hoop hem wel te zullen vatten. De kommiezen bij 's rijks belastingen C Kopmels te Hontenisse en H. R. J. Claeijs tc Aardenburg zijn met ingang van heden tijdelijk te Hansweert geplaatst. Tot kommiezen 4e klasse zijn benoemd G. W. Wedding te Utrecht en C. Ruiterman te den Helder, aan wie respectievelijk Honte nisse en A a rdenburg als standplaatsen zijn aangewezen. IN DEN SCHOUWBURG op den Dam, waar het Hollandsche tooneel- gezelschap onder directie van gebs. Van Lier van Amsterdam gedurende de kermis optreedt, hebben wij en velen met ons want alle ran gen, ook de eerste, waren zeer goed bezet, kennis kunnen maken met de revue van A. Reijding, welke volgens het aanplakbiljet het tot eene 355e opvoering heeft gebracht en het grootste succes in het geheele land behaalde. Succes heeft Luilekkerland ook in Middelburg gehad; wij zeiden het reeds, de zaal was zoo goed als vol, het grootste deel van het publiek applaudisseerde druk, zong 't refrein van het populairste lied, dat in de revue voorkomt, dapper mede en na een paar der vijf bedrij ven moest drie vier maat gehaald worden. Waaraan dat succes is toe te schrijven? Dat moet zijn de opwekkende muziek en zang, de nu en dan groteske dansen, de vreemde deco- ratiën, de aardige costumes, de tooneelmati ge toestel, de vele „zetten", die er in voorko men, want waarlijk het als droog zand aan elkander hangende „stuk" geeft er geen aan leiding toe, al is het ook waar, dat er een paar specifiek Amsteidamsche typen in voorkomen, die der natuur góed zijn afgekeken. Wij gelooven gaarne, dat een re* ue als deze voor de echte Amsterdammers, voor hen die met de toestanden in de hoofdstad goed be kend zijn, die dagelijks figuren als in Luilek kerland zijn geschetst in hun doen en laten kunnen opmerken, bijzondere aantrekkelijkhe den hebben kan. Maar wij begrijpen niet hoe dit het geval kan zijn met de bewoners van een ver van de hoofdplaats gelegen provinciestad, die slechts te hooi en te gras eens voor een paar dagen Amsterdam bezoeken, die het eigen aardige leven in een wereldstad slechts zeer oppervlakkig kennen. Het spreekt toch van zelf, dat aan hen de bedoeling, die bij het ten tooneele brengen van verschillende personages heeft voorgezeten, ten eene male ontgaat, dat een massa zinspelingen niet begrepen worden en dat tal van aardig heden en daaronder zijn vele gewaagde, zeer gewaagde zelfs, die in de revue te pas ot te onpas worden aan den man gebracht en die be trekking hebben op lokale toestanden of op in Amsterdam zeer bekende persoonlijkheden of gebeurtenissen, bier veel van hunne waarde verliezen of zelfs geheel te loor gaan. Het lust ons niet den inhoud van Luilekker land, dat vrij wel kan gerekend worden tot de „schuine" kluchten te behooren, in 't kort saam te vattendat zou trouwens ook niet gemakkelijk zijn, want alles en nog wat is er in ter sprake gebracht, zoo nu en dan zelfs met de haren er bij gesleept. Na het bovenstaande zal het wel onnoodig zijn te zeggen, dat ons dit proefje van negen tiende eeuwsche tooneelschrijfkunBt, voor de opvoering waarvan vier uur vereischt werden, niet is bevallen, al erkennen wij gaarne, dat de verschillende hoofdpersonen hunne rollen uit stekend vervulden en de revue met entrain ge speeld werd. Heden avond gaat het nog eens en het lijdt geen twijfel of de tent zal weer geheel vol zijn, want de reclame heeft het publiek vol doende bewerkt. De directie van het Hollandsch tooneelge- zelschap heeft natuurlijk wel wat beters op haar repertoire en wij hopen dan ook dat zij, die over zoo goede krachten beschikt, op een der zgn. stille avonden ook eens iets dege lijkers voor het voetlicht zal doen brengen. Een klein ongevalletje, dat gelukkig geen ernstige gevolgen had en zelfs maar weinig storend op de voorstelling werkte, had plaats tijdens het derde bedrijf, toen een paar ban ken in de voorste rijen voor den druk bezwe ken. Tijdens do pauze werd met een paar spijkers en wat hamerslagen het zaakje weer in orde gebracht. Te Goes, waar Zaterdagavond Luilekkerland gegeven werd, was de opkomst van het publiek eveneens zeer grootin de Schouwburgzaal van de Prins van Oranje bleef geen plaatsje onbe zet en het publiek amuseerde zich blijkbaar kostelijk. LANDBOUW. Men schrijft ods uit Zuid-Bevela nd De hooibouw is dit jaar zoo rijkelijk als in geen jaren het geval was. Van de oude weilandeuj wordt tot acht voeren per hectare ingezameld, terwijl in polders op kunstweiden de opbrengst tot dertien voeren per hectare klom. De oogst van dit product ging best en is zoo goed als afgeloopenvelen die hun voor raad niet in de schuur kunnen bergen, zetten het aan schelven buiteD. De erwten zijn dit jaar buitengewoon slecht, maar de andere vruchten des te beter. Kool zaad is men aan 't dorschen en geeft een goe den oogst. De wintergerst wordt thans ge sneden en is over het algemeen goed. De tarwe zal echter de kroon spanneD, die geeft een zeer goede verwachting. De aardappelen, die, wat de vroege betrof, al spoedig van de ziekte te dachten hadden, beloven veel, al komt op enkele velden in de late de ziekte sporadisch voor. Het tamelijk grillige seizoen heeft aan vele tuinbouwartikelen meer kwaad gedaan, dan aan de landbouwproducten. Men deelt aan de N. R. Ct. mede, dat de Belgische minister van landbouw een inspec tiereis langs de grenzen maakt, om persoonlijk na te gaan in hoeverre een heropening voor den invoer van vee uit Holland in België wen- sclelijk en mogelijk is. Volgens het H. v. A. heerscht het mond-en klauwzeer sterk iu de buurt van Verviers, vooral iu de gemeenten Dison, Lambermom Polleur, Stembert, enz. Men denkt dat de vee- en jaarmarkten tijdelijk zullen worden opge schorst. ONDERWIJS. Bij het admissie-examen voor de zeevaart school in het Zeemanshuis te Amsterdam is o. a. geslaagd E. A. Faro van Middelburg. Door burg. en weth. van Delft zijn op de voordracht geplaatst ter benoeming van leeraai in het handteekenen aan de H. B. S. en bur geravondschool de heeren B. A. Bongers, tt 'sHage, A. van Weezei Errens te Tilburg ei A. Koppejan Jr. te Vlissingen. Bij het examen voor ingenieur-electricier. aan de universiteit te Parijs, is geslaagd de heer H. A. RomeyD, uit Ou wer kerk. KERKNIEUWS. Wekelyksche opgaaf betreffende de Ned. Merv. kerk. Beroepen naar: Makkum O. Orel te Wons; Twisk en Oosterland op Wieringen W. H. Ro- bol te OoBtvoorne Nieuwerkerk aan den lJsel (toez.) D. Gladder te SchoonrewoerdBerkel en Rodenrijs H. A. Heijer te LieadenHelena- veen C. de Vries tejöellen doornWormer (N. H.) L. J. van Hoorn tePeize; en naar Amers foort W. de Lange te Renen. Aar genomen naarWezepe door C. H. Haas, cand.; St. Johannesga (Fr.) door Locher te El- speet (Geld.); Muiderberg door W. H. Lieftinck te AppelschaBezooien door F. C. Unger, cand.; Woudsend door S. Ronner te Wanne- perveenAlfen aan den Rijn (toez.) door J. H. Wensinck te Nijkerken naar Mai ieo (Transvaal) door J. Beijer te Eemnes-Binncn. Bedankt voorHeerenveen door J. W. de Kan ter te Zoelen voor Sneek door C. Wie leDga te Katwijk aan den Rijn. Gere form, kerken. Beroepen naarSteenwijk R. E. Sluiter, cand.; en naar Weesp B. C. Oranje Iz. te Berkel c. a. Bedankt voorRotterdam door N. IJ. van Goor Jz. te Hazerswoude. Tot predikant bij de Waalsche gemeente te Rotterdam is beroepen de heer O. Genony, predikant te Clairac, dep. Lot et Garonne in Frankrijk. Verschiiienae Berichten. Volgens de Hollandsche bladen is een der riviervaartuigen van de Kon. Ned. marine ter beschikking gesteld van vertegenwoordigers der pers, tot het volgen van de vlootschou wing in het Hollandsch Diep op 15 September. Twee honderdduizend oranje- bloemen. Volgens een mededeeling van be trouwbare zijde aan Semper Virens verstrekt, heeft een kweeker in de provincie Utrecht, circa een halven bunder goeden grond met goudsbloemen bezaaid en eveneens een halven bunder met de oranjekleurige Afrikaan. De bedoeÜDg daarvan is, dat deze planten in de kroningsweek zullen bloeien, omdat de bloemen dan voor een Hinken prijs te gelde kunnen worden gemaakt. Men berekent, dat er van beide soorten meer dan 20,000 planten te veld staan, zoodat, als elk maar 10 goede bloemen levert, wat toch zeker niet te hoog is geschat, reeds door dezen óenen kweeker twee honderdduizend bloemen aan de markt worden gebracht. Het jongste nommer van Belang en Recht bevatOpleiding van Fabrieksinspectrices door H. v. d. M. Kijkjes op de Nationale Ten toonstelling van Vrouwenarbeid II, door Z. - Onderwijs-Kroniek door H. Een Amerikaansch Socioloog over de Vrouwenkwestie VI, doorW. Wijnaendts Francken-Dyserinck, en verder verscheidenheden enz. De man, die onlangs in een branderij te Schiedam kokende spoeling over het lichaam kreeg, is aan de gevolgen daarvan overleden. Dezer dagen werd de Rotterdamsche politie ervan verwittigd, dat op een achter kamertje van een pand in de Wilde Zeesteeg aldaar een vrouw ziek te bed lag, terwiji haar kinderen zonder voedsel waren. Een onderzoek werd terstond ingesteld en toen bleek dat daar werkelijk ziek te bed lag een 28jar\ge vrouw, terwijl haar kinderen van 9, 8, 5 en 2Va jaar bijna naakt in de kamer rondliepen. Geen van allen had dien dag nog iets gegoten en sedert een dag of vier had geen hunner warm eten gezien. De diepste armoede heerschte in het vertrek. De maa vertrok bijna een week geleden naar Winschoten, om als stof feerder werk te zoeken. Geruimen tijd is hij buiten verdienste geweest. Door tusschenkomst der politie wi-rd voor de zieke vrouw een dokter geroepen, zij zelf en haar kinderen van warm voedsel voorzien en het armbestuur met den treurigen toestand van het gezin in kennis gesteld. De Rotterdamsche bierhuishouder die, zooals gemeld is, een zijner klanten levensge vaarlijk verwond heefr, is op vrije voeten ge steld. De verwonde is nog niet buiten gevaar- Een oppassend werkman op een sigaren fabriek te Amsterdam, B. geheeteD, was iu de laatste dagen lasiig gevallen door zijue kameraden, omdat hij, naar hunne meening, te zuinig werkte. Zaterdag ochtend sloegen de plagerijen over tot handtastelijkheden en een der sigarenmakers wieip met sigarenplankeu naar B. waarop deze iu drift zijn kameraad met een zware plank vervolgde en hem op_het hoofd sloeg. De opzichter der fabriek scheidde de vechtenden, die beiden op staanden voet ont slagen werden. Etnigen tijd later werd B. echter weder in dienst genomen, en hij wist den patroon te bewegen ook den man met wien bij kwestie had gehad, weder tot den fabriek toe te laten. Deze evenwel was inmiddels naar huis gegaan, daar door duizelingen bevan gen en uit neus en ooreu bloedende, neerge stort. De ontboden geneesheer constateerde den dood. Het gevolg was, dat B. door de politie gearresteerd is en zich zal hebben te verant woorden wegens manslag. Wat deze zaak nog droeviger maakt is, dat de verslagene zoowel als de dader ieder vrouw en kinderen hebben. Donderdag waagden een drietal knapen van 7 en 8 jaar het met een bootje de haven van Urk uit te roeien, om zich op zee, door het uitwerpen van hoekwant, bezig te houden met het vangen van boijes. Na een tydlaug hiermee bezig geweest te zyn, zouden ze terug gaan, doch dat gelukte hun niet. Door den sterken stroom was het hun onmogeiyk de haven te bereiken en uitgeput door het vele roeien dreven ze zeewaarts. Gelukkig werden ze opgemerkt door een oude vrouw, die eeu visscher op den toestand der jongens opmerk zaam maakte. Deze begaf zich dadel yk naar zijn schuit, heesch de zeilen, verliet de haven, en hoewel er zeer weinig wind was, mocht het hem toch gelukken de kleine visscherB te be reiken. Het bootje werd op sleeptouw gt no men en met de opvarenden des avonds veilig in de haven gebracht. Tegen een ingezetene van de Frieschs gemeente Gaasterland is procesverbaal opge maakt wegensmishandeling van zyn vader, mishandeling van een paard en beleediging der politie. Van uit Termunterzijl is een nader onder zoek ingesteld naar de zeilboot, die jl. Zater dag de haven uitging en zooals reeds ge meld is niet terugkeerde. Dat onderzoek heeft tot de treurige ervaring geleid, clat jl. Zaterdag, ongeveer halfzea, genoemde boot, bij de Knock, een uitstekende landpunt aan de Oost Friesche kust, tijdens het buiige weer is omgeslagen. De boot is verbrijzeld aan de Duitsche kust gevonden door Duitsche vis- scherslieden, die de tuigage reeds hadden opge-

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 1