BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN FEUILLETON. VERZOEND. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Zonnomaire. Bij den landbouwer M. de Jonge onder deze gemeente is, bij het on- weder, heden nacht een paard gedood. Capitulatie van Manilla. Parijs. Volgens door de Herald uit Madrid ontvangen bericht, had Manilla zich aan admi raal Dewey overgegeven. New-York. De Spaanache vrijwilligers op Porto-Rico worden laBtig. Zij weigeren samen te werken met de geregelde troepen, teneinde de Amerikanen terug te drijven. Volgens de Herald worden stappen gedaan tot het bevorderen van een Anglo Ameri- kaansch verbond. Een comité daarvoor is Washington. Admiraal Cervera zond door tu88chenkomst van den Franschen gezant een verBlag van den strijd bij Santiago naar Madrid. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Donderd. 11 Aug. Zomerconcert. Schutters hof VU a- KERMISVERMAKELIJKHEDEN. Zaterdag 30 Juli en v. d. Voorstelling op verschillend gebied Thea ter-Wallenda 8 u. Café-chantant in deKoffiehuizen-Groene- wegen, St. Joris en Een dracht. Vlissingen. Zaterdag 30Juli. BalG-rand-HóteldesBains. erkoopiiigen tn Verpachtingen in Zeelaix Datum. Plaats. Vooi werpen. Informatie' 30 Jnli Goes, Logement enz P. Overman 3 Aug. Middelburg, Militaire goedoren, Adm. Klee- dingmagas. 3 Biggekerke, Inspan, Tak. 3 Oostkapelle, Hofsteedje enz., Hu vera. 4 Middelburg, Tienden, Verhuist. 10 N.&St Joosl. Bouwland (verp), Tak. 10 Arnemuiden, Huis, Vei huls1'. 11 Middelburg, Huis, Verhuist. H Middelburg, Verp. Bouwl- enz. Gemeeatab. li Mddelburg, Verp- Land polder Tak. Walcheren, 18 Zierikzee, Schelpd. vis8ch=rij Vueh.-best. (verp.) 15 Tholen, Pontveer, (verp.) Secretar'e. 26 Aagtekerke, Hofstede, Hnvara- Verzending en laatste bnslichting der MAI1. aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Marseille (Fr.dienst). 30 Jnli 5.45'smorgens. Genua (Nederl.) 2 Aug. 6.30 'a avonds. Amsterdam (Nederl.) 5 Aug. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 5 Aug. 1.05 'a nam. Marseille (Lloyd)9 Aug. 6.30's avoude. Brindisi (Eng. dienst) 12 Aug. 1.05's nam. Rotterdam (LloyJ). 12 Aug. 6.30's avonds. Napels (Duitsche dat.)22 Aug. 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. •Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en eon suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over NapelB, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. W est-Indië. Suriname via St Na- zaire8 Aug. 5.45 7s morgens Suriname via Sout hampton9 Aug. 5.45 's morgens Curasao via Queen- stown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 'b avonds Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 's jiv Uit het Engelsch. VAM G. M- ROBINS. De Middelburgsche courant wordt 's avonds te zeven uur in Ylissingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door de agent C. N. J. DE YEY MEST- DAGH aldaar. Algemeen Overzicht. t Is de laatste jaren zoo gewoonte geworden, dat de hoofden der groote staten elkander ont moeten, dat het bijna iets bijzonders is, dat voor dit jaar geen enkele samenkomst is aan gekondigd. Alles zal zich vermoedelijk bepa len tot een bezoek van keizer Wilhelm aan Weenen, maar dan alleen in verband met het jubileum van keizer Franz Joseph. De kans dat dit feest onder iets gunstiger omstandigheden zou kunnen worden gevierd, is vervlogen. Niet dat die kans groot was, want van den aanvang af hebben wij het een hopeloos werk geacht, dat graaf Thunn heeft ondernomen, toen hij poogde een verzoening te bewerken of zich een meerderheid te ver schaften. En zoo is de Rijksraad voor de vierdemaal naar huis gezonden, in afwachting van den dag dat de regeering het noodig zal achten de heeren weer bijeen te roepen. Maar dat zal vermoedelijk nog wel wat du ren, daar er toch geen sprake is van een her vatting van den parlementairen arbeid. De meeste bladen zien de toekomst ernstig in en vreezen groote verwikkelingen. Van welke zijde die komen zouden is echter niet duidelijk. Wel heeft Weenen verleden jaar een drei- gende houding aangenomen om Badeni weg te krijgen. Maar nu de kamer uiteen is, zouden wij eerder verwachten, dat men zich met gelaten heid schikt in den buitengewonen toestand, waarin de regeering doet wat des Rijksraads is. En zeker bestaat er weinig kans, dat deze toestand de gemoederen zal prikkelen, en dat een ernstige beweging zal ontstaan om het absolutisme te keeren, dat thans weer binnen sluipt door een achterdeurtje, dat de grondwet zelve heeft opengezet. Dat blijkt reeds uit de kalmte, waarmede men het besluit in zake den krijgsraad heeft begroet. Men verwachtte den maatregel en niets verried dat men er zich door gekrenkt gevoelde. In Bohemen was eer de tegengestelde indruk waar te nemen. Alleen dan zou er dunkt ons bepaald gevaar ontstaan als het waar is, wat de Narodni Listy mededeelt, dat de Rijksraad zal worden ont bonden en de samenstelling van een nieuwen zou worden opgedragen aan de Landdagen hetgeen een bepaalde staatsstreek zou wezen, en een vernietiging van het algemeen stemrecht. Anders zal het zijn in Hongarije. Immers daar is de regeering door vroeger afgelegde beloften gebonden. Zij moest voortgaan op den we g naar econo mische zelfstandigheid en zij kan niet toelaten, dat de verlenging van het vergelijk de vrucht zou zijn van een keizerlijk besluit. Toch wordt nog steeds van een poging in die richting gesproken, en het heet dat Banffy, wiens aan staand aftreden reeds was gemeld, zijn hand tot een nieuwe poging zal leenen. Dat deze verwikkelingen geen gunstigen in vloed hebben op Oostenrijks positie in den vreemde, ia natuurlijk. Do bekende afspraak met Rusland weerhoudt de regeering van dit rijk natuurlijk niet te streven naar den grootst mogelijken invloed op het Balkan schiereiland. En daarom wordt gewicht gehecht aan de vorstelijke bezoeken, welke de Czaar de laatste weken heeft ont vangen. Eerst vorst Ferdinand, nu koning Karei. Beide bezoeken wijzen er op, dat do banden nauwer worden toegehaald. In ons oog is het bezoek van vorst Ferdinand het minst gewichtige. De eerzuchtige prins heeft de laatste jaren al zoo veel opgeslikt, dat men hem reeds lang als een halven Vazal van den Czaar beschouwde. Maar met Roemenië is het anders. De oorlog van vóór 20 jaar heeft een verkoeling tenge volge gehad, welke nog steeds nawerkte, en onder andere leidde tot het ontstaan eener verhouding, die door velen werd opgevat als een aansluiting van Roemenië bij het Drie voudig verbond. Vandaar dat men zich te Petersburg heeft ingespannen om de Koninklijke gasten schitterend te ontvangen. In tegenstel ling met vorst Ferdinand, wien werd getoond, dat hij niet een volkomen onafhankelijk vorst is, werd Koning Karei door den Czaar en diens geheele familie ontvangen, terwijl de militaire eerbewijzen niets te wenschen lieten. Claire en Ruthven gaven elkaar kalm een hand, terwijl Maidie er bij stondmaar Claire's oog viel dadelijk op de pleisters op zijne han den. Zijn oog volgde dien blik en hij kleurde, terwijl hij een paar gemeenplaatsen stamelde. Weldra kwam Freddie, om Maidie te roepen, en het tweetal bleef alleen. Toen begon Ruthven te spreken, schielijk, uit angst dat zijn besluit in rook zou vervlie gen. Hij zat met de gevouwen handen tusschen zijne knieën en staarde op den grond. „Mag ik iets zeggen vroeg hij zenuw achtig. „Zeker", zei zij een weinig verbaasd. „Het komt ongeveer hierop neer. Gij hebt getracht mij het leven te redden, ten koste van het uwe gij hebt u daarbij bezeerd en nu ben ik niet zulk een monster, dat ik niet voel hoe edelmoedig dat van u was na de behandeling die ik u aangedaan heb. Ter wijl gij ziek waart, heb ik veel nagedacht ik ben niet heel trotsch op de wijze waarop jk u behandeld heb. Ik verwacht niet dat gij mij zult vergeven maar ik wil het zooveel in mijn vermogen is goed maken. Ik zal heengaan en u nooit meer lastig vallen en als gij het verlangt, zal ik Keene zeggen dat ik een leugenaar ben, en en natuurlijk zal ik die gemeene bedreiging niet ten uitvoer brengen, om den man, van wien gij houdt, op te zoeken en hem alles te zeggen. Ik zal zor gen dat gij niets meer van mij merkt; maar ik voelde dat ik niet kon heengaan zonder u te zeggen dat dat verder kwam hij niet. Claire lag roerloos te luisteren; maar er kwam niets meer, en na een paar minuten sprong hij op en ging naar het raam, waar hij met zijn handen in zijn zakken en zijn rug naar haar toe, bleef staan. „Bedoelt gij dat gij mij vergeven hebt?" ;i zij eindelijk. Hij lachte. „Het is misschien meer de vraag of gij mij vergeven hebt". «Wel als gij mij vergeeft, omdat ik ge tracht heb u te bewaren voor levend verbran den, dan moet ik u ook vergevenwant gij hebt hetzelfde voor mij gedaan. Op het laat ste oogenblik was ik heel blij dat ik gered werd. Ik dacht dat ik verlangde te sterven maar verbranden is zoo vreeselijk en ik werd zoo bang". „Yerlangdet gij te sterven herhaalde hij, „en gij bemint een man, die in> gelooft?" „Ik heb niet gezegd dat ik een man be- Beknopte Mededeelingen. Een der Parjjsche avondbladen deelde Donderdag mede, dat Cavaignac wegens ver schil van gevoelen met de andere ministers zou aftreden. Dit bericht werd tegengesproken. Toch zou het niet meer dan betamelijk zijn als Cavaignac ten minste tijdelijk heenging, nu zijn neef in de zaak betrokken is geworden. Dé beslissing over Du Paty de Clam is nog niet bekend. Opvallend is dat de man nog niet is gehoord. Dat de hoogleeraar Couat, die zoo leed onder de schande zijns lands en onder de ver krachting van het recht, moest aarzelen dat openlijk uit te spreken, is een treurig teeken van de geheele afwezigheid van vrijheid in de republiek. En toch was de vrees van Couat niet overdreven. Men zal zich herinneren hoe het met Grimaux is gegaan. Maar het kabi net—Brisson, dat sedert optrad, heeft getoond met al zijn radicalisme geen haar beter te zijn. Stapfer, die in het openbaar melding maakte het geheime lijden van Couat, is voor een half jaar geschorst, op voordracht van den radicalen leider Leon BourgeoisDaar deze des middags de prijauitdeeling van de Sorbonne moest bijwonen, werd de openbaar making van het besluit éen dag verdaagd. De Temps weigert het bericht te gelooven als in strijd met het karakter van Bourgeois. Het blad wijst erop dat Stapfer, blijkens den brief van Couat aan Trarieux, niets te veel heeft gezegd over de gevoelens van den over ledene. Professor Drutheim, een collega van Stapfer, spreekt in de bladen tegen dat de faculteit zich door een deputatie bij den generaal over de woorden van Stapfer heeft doen veront schuldigen en sluit zich, ook namens anderen, 'ij Stapfer aan. Engelsche bladen deelen mede, dat Zola daar te lande vertoeft, en tevens den naam waar onder hij zijn correspondentie ontvangt, dien van Pascal. De officieele postdieven in Frankrijk kunnen met deze journalistieke onbescheiden heid hun voordeel doen. Hij zou gelogeerd hebben in het Grosvenor Hotel. Zaterdag is hij vertrokken zonder zijn adres achter te laten. Het Hbld ontving van zijn correspondent te Londen zijn adres, maar houdt dit natuurlijk geheim. Mevrouw Zola zou met eene dienstbode in haar huis in de me de Bruxelles te Parijs zijn teruggekeerd. De zegsman van Björnstjerne Björnson, die hem de woorden van prins Hohenlohe overbracht, is volgens het B. T. de hofschilder Von Lenbaoh. De Fr. Z. meldt uit betrouwbare bron, dat ondanks alle geruststellende mededeelingen, de toestand van Bismarck wel degelijk aan leiding geeft tot bezorgdheid. De prins lijdt vooral aan de beenen. De Lippesche kwestie geeft vooral de 5 pers aanleiding tot een campagne gen keizer Wilhelm. De ziekte van koning Alfons heeft een regelmatig verloop. Rusland zal een aantal artiljerie officieren naar Duitschland en Frankrijk zenden tot vol tooiing hunner opleiding. Een Kaapsch blad gewaagt van een bond genootschap tusschen Engeland en Portugal. Engeland zou Portugal een voorschot van 10 millioen pd st. geven, en het in geval van oorlog zijn koloniën waarborgen. Daartegen over zouden de Portugeesche koloniën in geval van oorlog EDgelsche kolenstations zijn en door Engeland versterkt mogen worden. De onderkoning van Kanton heeft aan het Tsehung-li-Yamen bericht, dat de opstand in 10 dagen geheel zal zijn gedempt. 3 dis tricten en 4 steden waren door hem heroverd, en de aanvoerder was gevangen genomen. Daarentegen meldt de Times, dat de leider der opstandelingen een proclamatie uitvaar digde, waarin hij verklaart de wapens op te vatten, omdat de dynastie te zwak is, omdat de Mandarijnen het volk verdrukken en omdat de vreemdelingen bezig zijn het land te ver- deelen. Om al deze redenen moet een nieuwe dynastie aan het hoofd des lands komen. De Jong-Chineezen, tot wie o.a. behooren, zij die in Europa zijn opgeleid, trachten den Mikado te bewegen het hof te Peking te be zoeken. Zij verwachten daarvan een toenade ring tusschen beide landen en een of- en defen sief verbond. Ook voor de zaak van den vooruitgang wordt van zulk een toenadering veel verwacht. Korte Oorlogsberichten. In Spaanschgezinde kringen is men zeer verstoord, dat het antwoord van Mac Kinley zoo lang uitblijft. Men ziet daarin eenstreek, met het doel onder de hand Porto Rico en Manilla te veroveren. 't Komt ons wel wat aanmatigend voor, dat Amerika gedrongen zou zijn het zwaard in de schede te steken, zoodra Spanje maar een woord van vrede doet hooren. De Spaansche pers schijnt te berusten in den afstand van Cuba en van Porto-Rico, mits oorlogsschadevergoeding worde verlangd, en de Spaansche souvereiniteit over dePhilip- pijnen gehandhaafd blijve. In het leger van Santiago liggen 3770 man ziek aan koorts enz. Daaronder zijn slechts weinig gevallen van gele koorts, welke niet in hoogen graad woedt. Generaal Shafter kreeg bevel zijn leger zoo spoedig doenlijk terug te zenden. Stanhope, de correspondent van de N.-Y. Herald te Madrid, vooral bekend door de proef nemingen, welke hij te Hamburg tijdenB de cholera-epidemie nam, zal uit Spanje worden gezet. Men zegt dat hij zich als Engelschman op den Britschen gezant zal beroepen. minde, die in mij gelooft"riep zij uit. „Gij zeidet dat niets u kan benadeelen in de oqgen van den man dien gij lief hebt". „Gij vergat te vragen waarom het is omdat niets hem slechter van mij kan doen denken, dan hij reeds doet". „Bedoelt gij dat de man, dien gij lief hebt, slecht van u denkt „Natuurlijk, hij weet alles van mij wat j weet". „O!" riep hij eensklaps uit, alsof hij alle zelfbeheersching verloor, „maar neen gij mint mij niet I „Meent gij dat gij in mij zoudt gelooven als gij wist dat ik u lief had?" vroeg zij na eenigen tijd, heel zacht. Hij kwam iets nader bij. „Als ik wist dat gij mij lief hadt als ik wist dat gij mij lief hadt", fluisterde bijna. „Er was een tijd, toen ik dat dacht en toen was het alsof de warmte van die liefde alle moeilijkheden en bezwaren deed wegsmel ten, en verdwijnen. Ik voelde de kracht en den moed van tien mannen in mijom uwent wil zou ik rein, fatsoenlijk, sterk en groot geworden zijn. Alles wat goed in mij was, ontwaakte in uw bijzjjn, Eu toen ontdekte ik dat ik niet uw minnaar maar alleen uw werktuig was". Hij was luider gaan spreken, doch bedwong Izich en hield midden in zijn hartstochtelijke rpde op: „Vergeef mjj," vervolgde hij op Nu moge de Belgische regeering in harege- dachtenwisseling over de grensopening met onze regeering bewoordingen gebruiken, die over vloeien van welwillendheid die woorden hebben geene andere strekking, dan onze regeering met een kluitje in 't riet te sturen want, wat de boerenbonden in België verlangen, zal gebeuren; de twee genomen besluiten zullen worden uitgevoerd en kan men om internationale redenen, zoo maar niet plompverloren de grenzen toe doen, men zal door quarantaine-maatregelen het poortje, waardoor het vee moet binnen komen, zoo vernauwen, dat er zelfs geen ge raamte door kan. Tegen België is verder maar eene wijze van optreden mogelijk. Er moeten maatregelen genomen worden van weerwraak. Door het heffen van buitengewoon hooge rechten moet alle invoer uit België, alle uitvoer naar dat rijk onmogelijk worden gemaakt. Tegen ernstige kwalen, afdoende geneesmiddelen Door het heften van die rechten zal onze regeering zich bondgenooten maken in de Belgische industrieelen, tegen de boerenbonden doet zij dat niet, dan zal zij zich voortdurend met een kluitje in 't riet zien gezonden. Wij willen welmaar weet u mond en klauwzeer Wij willen welmaar weet ude tuberculose Wij willen wel Neen zeg ik u zij willen niet en daarom is het hoog tijd, dat wij willen. G. A. VORSTERMAN VAN OYEN. Aardenburg, 28 Juli 1898. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Met een kluitje in 'triet! Zachte doktersvuile wonden. We hadden onlangs de interpellatie van den )er Bergsma in de Eerste kamer over de sluiting der Belgische gr.enzen. Uit die interpellatie is ons voor de zooveelste maal gebleken, dat België allerlei uitvluchten zoekt om het vee uit Nederland te weren. Eerst vond men daartoe een voorwendsel in mond- en klauwzeer; die ziekte is weg; nu heeft men tuberculose; aangenomen dat men ook die te boven komt, dan zal de Belgische regeering wel weer een andere ellende uitvin den, die haar een middel aan de hand zal doen om bij den invoer quarantaine-maatregelen te rechtvaardigen, die den invoer zoo bezwaarlijk mogelijk, schier onuitvoerbaar zullen maken. De Belgische regeering is daartoe gedwongen. Zij kan niet anders. Haar grootsten steun vindt zij in de eige naars en Imdbouwersbonden die geheel en al staan onder den invloed van de kopstukken der clerieale partij. Wat die willen is vrij algemeen bekend en voor hen, die 't nog niet weten, deelen wij het volgende mede, overgenomen uit De West- Vlaamsche landbouwer, uitgegeven door den Vrijen Eigenaars- en Lmdbouwersbond te Brugge van Zaterdag 16 Juli 11. no 29. Daar leest men: „De groote bijeenkomst van den Boerenbond van Leuven is Maandag 11. geopend. De vergadering was buitengewoon talrijk en oj luisterd door de tegenwoordigheid van veel uitstekende mannen, waaronder de heeren Schol- laert, minister van binnenlandsche zaken, Hel- leputte, volksvertegenwoordiger voor Maseijk, Keesen, provinciale senator voor Limburg, enz. De bijzonderste daad van de bijeenkomst was de beraadslaging over de kwestie van de sluiting der grenzen. Deze beraadslaging eindigde tot groote vreugde van De West-Vlaamsche landbouwer met de twee volgende eischen, die de verga dering met eenparigheid toejuichte, te weten lo. dat het vet vee, van den vreemde komende, zou geslacht worden aan de grens, op het vreemd grondgebied. 2o. dat de grenzen zouden gesloten blij ven voor mager vee." Vlissingen, 29 Juli. Binnengekomen, het Eng. sa. Raithwaite Hall} gez. Edgar, van New-Castle met kolen voor de gasfabriek. Blijkens bij het dep. van marine ontvan gen bericht, is Hr Ms korvet Alkmaar 27 dezer van Curasao vertrokken ter aanvaarding van de terugreis naar Nederland. Graanmaraien enz* Vlissimgen, 29 Juli. Boter f 1.10 a f 1.—. lieren 3.40 a per 104 stuks. Amsterdam, 29 Juli. Lijnolie f 167/s. Raapoli. 243/4 a contant. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag 28 Juli. Antwerpen. Tarwe lager. Amerikaaiisoh roode no. 2 fr. 18. Parijs. Tarwe vast; loop. md. fr. 22.50. Pesth. Tarwe met matigen kooplust, Don derdag 7.88 fl. Woensdag 7.88 fl. Berlin. Ondanks de flauwe berichten uit het buitenland heerschte hier. heden eene be paald vaste stemming, waartoe niet zoozeer het onbestendige weer, dan wel de vraag naar loco-partijen heeft bijgedragen. Tarwe, in de leverbare soorten schaarsch, is per Juli en ook per najaars-lev. mk. V/s gestegen. Rogge, hoewel niet zoo schaarsch, is per Juli mede mk. 17a prijs verbeterd. N a w Y o r dis. 737a 5 vorigsn dag 74. Chioago 717a; 70. Da boeienbonden lellen meer dan 20.000 leden bevenden toon. „Ik vergeet dat gij ziek zijt. Ik ben een onmensch ik zal gaan." Hij stond nu vlak bij haar en zij vatte een zijner gewonde handen. „Niet voor dat ik u iets d heb," fluisterde zij. „Er is iets dat hij man dien ik lief heb niet weet. Ik zal eggen wat het is. Hij denkt dat ik zoo'n soort meisje ben, dat ik oefening in die din- had. Hij weet niet dat het de eenige maal was, dat gij de eenige man zijt die ooit Zij verborg haar gelaat in hare han den. „Ik moest u dat vertellen," stamelde zij. In de stilte die volgde, knielde hij naast haar legerstede neer en wilde spreken, doch ;ij legde hem met een gebaar het zwijgen op. „Ik wil dat gij weet waarom ik het deed," ging zij voort, zonder hem aan te zien. „Ik bedoel, hoe ik op het denkbeeld kwam om u te veroveren. Het was omdat ik van het eerste oogenblik, dat ik u zag, voelde dat gij sterker waart dan ik. Dat had ik nog nooit van eenigen man ondervonden. Ik wilde het mij zeiven niet bekennenomdat ik dacht dat gij geen goed mensch waart. Ik schaamde mij dat ik mij tot u aangetrokken gevoelde. En zoo dacht ik ook nog, toen gij te Pebble- brook kwaamt. Ik durfde mij zei ven niet vertrouwen. Eerst nadat gij weg waart, be greep ik wat ik gedaan had, en ik heb altijd gevoeld dat ik u dit moest zeggen. Nu hebt gjj het gehoord, zal het zal het maken dat gij zachter over mij oordeelt?" Yertrokken en aangekomen scliepen. HANDELSBERICHTEN. Staatsleeningen. Per telegraaf Vorige Koers. 1000 1000 9615/w 1000 96ö/](i NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. "W. Sell. t dito Obl3 dito Cert3 HONG. Gondleeuiug 1881-934 100 ITALIË, ins. 62/81 5 Lire 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-Novcmber 5 dito Jan.-Juli 5 PORT. O. B. 53/84- met ticket 3 18 dito dito '88/89 met ticket 4% tr. 500 265/R RUSLAND. Obl. 1880 gecons. 4. Z.R. 625 975/s dito 1889 Hope 4 625 989/]6 853/a 907/g 963/g 847/8 87V4 845/8 843/4 1715/10 269/jg 973/4 „Gij vertelt mij dit en zegt gij dat de man, dien gij lief hebt, het niet weet vroeg hij verbijsterd. O ja hij weet het, hij weet het nu," riep zij haar hand wegtrekkende, om opnieuw haar gelaat te bedekken. „Hij wist het niet, maar nu moet hij het weten." Hij trok hare handen van haar gelaat weg. Hunne oogen ontmoetten elkaar en er verliepen eenige oogenblikken in doodelijke stilte. „Ja," zei hij eindelijk met een diepen zucht „Hij weet het üu. Ik zal u niet beleedigea door te vragen of gij ditmaal niet met mij speelt, Claire!" Ik bemin u, ik heb u altijd bemind sedert den dag op de Piazza, Kapitein." Hij boog zich over haar heen en strekte zijne beide armen uit. Er lag een ongekende glans op zijn gelaat, alsof hij een vizioen van grooten vrede had gezien. „En heeft, behalve ik, nooit een man u gekust," vroeg hij met trillende lippen. „Nooit. Ik voelde altijd dat gij ergens op de wereld waart, en dat ik dus altijd kans had een kleine kans dat gij mij nog eens zoudt willen kussen."^ EINDE.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3