het slechts een verdenking gold, zwegen wij daarover tot dusver. Ia dien tijd schijnt het ingestelde onderzoek echter zooveel bezwarends tegen den man opge leverd te hebben, dat zijn gevangenhouding is bestendigd gebleven en bij nog steeds in het buis van arrest te Zierikzee verblijft. Een persoon te E11 e m e e t (Schouwen), dio onlangs zijn hand in een machine zoodanig kneusde, dat twee vingers moesten worden geamputeerd, is tengevolge van bloedverlies overleden. Woensdagavond geraakte naar men ons schrift de provinciale boot Walcheren op de laatste reis naar Terneuzen terhoogte vanBorsseie defect en moest daar blijven lig gen. Des nachts arriveerde de Zelandia te Terneuzen met ,de passagiers en post, van de Walcheren overgenomen; zij ia daarna terugge varen om de Walcheren naar Vlissingen te slepen. Waar de Zceuwsch-Vlaanderen in het dok zit, is men nu van beide snelvarende booten ver stoken en ondervindt de dienst groote stoor nis. Zeer ten ongerieve van de passagiers, die Donderdag reeds van 's morgens halfzes wilden vertrekken, vertrok toen de eerste boot naar Vlissingen pas om half elf, hoewel deze toch reeds vóór de tweede reis (te,-7.45)j te Terneu zen was en bad kunnen vertrekken. De dienst van 'smiddags 2 uren werd later uitgevoerd; die van 5 uren verviel. In de Donderdag te Terneuzen ge houden raadsvergadering werden een drietal rekeningen aangeboden en werd een voordracht opgemaakt van zetters. Daarop werden als eerste candidaten geplaatst de raadsleden C. van der Hooft en L. de Koeyer, die aan de beurt van aftreding zijn, terwijl als tweede candidaten werden verkozen de heeren G. Wieland en R. Walraven. Door den heer Van der Moer werd aange- aangeboden een conoept-instructie voor den gemeen te-ontvanger, totvastelling waarvan door den raad indertijd besloten werd, doch waar van de indiening door burg. en weth. steeds achterwege bleef. In den denzeliden dag aldaar gehouden ver gadering der feestcommissie is het programma vastgesteld voor een feestviering op 6 en 7 yeptember a. s. Den eersten dog zal onder meer plaats heb ben de uitvoering eener kindercantate op de Markt, de uitvoering der cantate van Beets en Meljroos in de kerk der Ned. herv. gem., op tocht, waaraan deelnemen de schoolkinderen, verschillende vereenigingen en waarin praal wagens zullen voorkomen, en vuurwerk. Den tweeden dag in den voormiddag herha ling van den optocht door andere gedeelten der gemeente, bloemencorso en volksspelen. Onnoodig te zeggen, dat verschillende con certen zullen gegeven worden en verlichting door de buurtcommisaies enz. zal plaats hebben. Ook zal, zooals reeds gemeld, de gemeente de kinderen onthalen en armen bedeelen, waar voor uit de gemeentekas f 500 (niet f 300 zooals in dit blad vermeld werd) is uitgetrokken, welk bedrag terstond met f 212.50 door persoon lijke bijdragen der raadsleden werd verhoogd. DE FEESTEN TE MIDDELBURG. Ten opzichte van die feesten, ter gelegenheid van de inhuldiging van koningin Wilhelmina, vernemen wij nog het volgende: Ofschoon er oorspronkelijk geen uitzicht be stond, dat tot de festiviteiten een gondeltocht zou behooren, moet toch de commissie voor dat onderdeel en voor het vuurwerk welklaat- Bte aan de overzijde van het kanaal zal worden afgestoken erin geslaagd zijn om, zoo al geen tocht te organiseeren, toch op den feest dag de beschikking te verkrijgen over verschil lende versierde schepen, die des avonds ver licht znllen worden. Een der hoofdpunten van de feestviering zal natuurlijk de groote Markt zijn. Dit plein zal op eigenaardige wijze worden verlicht, nl. door een aantal electrische lampen, wat een phantastischen aanblik belooft. Mot een enkel woord hebben wij er reeds melding van gemaakt, dat in den optocht een fraaie zegewagen zal voorkomen. Deze zal eene allegorische voorstelling geveD van de aanvaarding der regeering door H. M. de koningin en getiteld zijn »de lente". Deze wagen zal zeer mooi gedrapeerd, smaakvol beschilderd en rijk met bloemen versierd zijn, terwijl onderscheidene dames, in Grieksch kostuum gekleed, daarop een plaats zullen vinden. De eerste figuur, voorop, zal de Godin van den Vrede in beeld brengen, in de hand een palmtak dragen en aan den voet een gebroken zwaard hebben liggen. Een volgende figuur stelt de welvaart voor en zal een hoorn des overvloeds dragen. De derde dame zal de hoop in beeld brengen en als symbool daarvan op een anker steunen. Ook de arbeid zal in eene figuur belichaamd worden. Het hoofdmotief van dezen allegorischen wagen zal „de lente" zijn, die voorgesteld zal worden door eene dame, op een troon gezeten, op een rood fluweelen kussen kroon en schepter dra gende. Deze hoofdfiguur zal zitten onder eenprach- tigen baldaquin, die gedekt zal worden door een kolossale koninklij ke kroon. Naast „de lente" zullen nog een paar bloemen meisjes gezeten zijn. Het geheel belooft een uitstekenden indruk te zullen maken. Wij moeten, tot ons leedwezen, met betrek king tot deze festiviteiten, nu en dan ons bepalen tot de vermelding van wat ons zoo ter loops ter oore komt, omdat wij alleen kunnen put ten uit officieuse bronnen, wijl officieele mede- deelingen ons door de hoofdcommissie niet worden verstrekt, doch deze integendeel een strikte geheimhouding in acht neemt. Het standpunt, waarop die hoofdcommissie ten deze zich plaatst, is, meenen wij, niet boven bedenking yerheyen. Al moge zij het niet noodig achten, dat de burgerij, door wier bijdragen het feest is mogelijk geworden, eenigen tijd te voren ver neemt of de verschillende onderdeelen al of niet slagen zullen, is het, minstens genomen, vreemd dat bij de vergaderingen, waarop de feestviering werd besproken en vastgesteld, de pers wel werd uitgenoodigd, men hare mede werking zelfs toonde op prijs te stellen, terwijl men haar thans alle mededeelingen onthoudt. Toen achtte men haar hulp noodig om de belang stelling gaande te houden, nu weigert men angstvallig elke inlichting. En toch, waarzoo vele personen bij de regeling van het feest betrokken zijn, kan het niet anders, of nu en dan lekt iets uit en wordt dan, ook al is het minder correot, gepubliceerd. Is die geheimzinnigheid niet aangenaam voor de bewoners van Middelburg en werkt zij niet mee om de belangstelling in hetgeen de laatste dag van Augustus en de eerste dagen van September znllen bieden, levendig te houden, niet minder onprettig is zij voor hen, die buiten de gemeente wonen. Men heeft de verwachting uitgesproken dat op de feestdagen velen van buiten Middelburg zouden bezoeken, maar men belet hen, door het den dagbladen onmogelijk te maken in wijderen kring te doen weten wat er gebeuren zal, tijdig plannen voor zoo'n uitstapje vast te Btellen. Voor en aleer men toch besluit, om tijdens de feesten een reisje naar Middelburg te maken, wil men wel weten of hetgeen er te zien of te hooren zijn zal de moeite en de kosten loont. De drijfveer voor de geheimhouding, die is opgelegd, is ons bekend, en van het standpunt van den betrokken uitgever van het feestpro gramma eenigszins verklaarbaar, maar wij meenen toch dat zij zelfs ia tegen het belang van beide partijen, dus ook van hem. In de eerste plaats zullen de voordeelen, die de hoofd commissie heeft kunnen bedingen door de uit besteding der uitgave van het officieele feest programma, lang niet opwegen tegen de na- deelen van het gedwongen stilzwijgen, waar het geldt publiciteit te geven aan hetgeen zij tot stand brengt. En in de tweede plaats bestaat bij ons twijfel of het doel, dat met deze geheimzinnigheid wordt nagestreefd, wel wordt bereikt. Ons dunkt dat door sommige mededeelingen de algemeene belangstelling zal worden gewekt ook voor het feestprogramma, waarnaar de nieuwsgierigheid zal toenemen, omdat men daarin, het spreekt van zelf, meer aangevuld en uitvoeriger zal kunnen lezen, wat men nn slechts in korte trekken weet. Het belang van den uitgever zou, dunkt ons, juist meebrengen anders te handelen dan nu geschiedt. Edoch, dat is eene kwestie die hem uitslui tend raakt. Onze plicht is het onze lezers op de hoogtt te brengen van hetgeen te wachten staatdat wij dit niet volledig kunnen doen, is niet onze schuld; wij trachten daarom nu zooveel dit mogelyk is ons van onze taak tegenover hen te kwijten. LETTEREN EN KUNST. Uit Vlissingen schryft men ons Een spontaan huldebetoon brachten Donder dag avond de talrijke bezoekers aan de dame." J. Maclaine Pont, Harry v. d. Harst en di heeren M. S. van Veen uit Rotterdam en Arnold Spoel, welk viertal een vocaal concert gaf in het Grand Hotel des Bains, daarbij wederom flink ter zyde gestaan door de zoojuiste muzi kale begeleiding van den heer Schnitzler. Beide dames zijn leerlingen der koninklijke muziekschool te 's-Gravenhage. 't Gaat met haar als met de vogeltjes, die nog niet volwas sen genoeg zijn, haar nestje te verlaten om zelf geheel vry in het hemelhooge haar jubellied te ziDgen, doch die beginnen zulks te beproeven. Naar wy vernamen, hechtte namelyk haar leer meester, de heer Spoel, voor het eerst zijn goedkeuring aan haar optreden in het publiek Met genoegen hebben wij met beide stemmen kennis gemaakt. De sopraan, mej. Maclaine Pont, beschikt over een lief „bel Canto," rein, sym pathiek en gemakkelijk aansprekend. Hei licht zwevende leent zich bij uitstek voor coloratuur, doch haar geluid is nu nog nitt vol en krachtig genoeg. Juist daardoor werd in de kwartetten de sopraan soms overstemd. Verrukkelijk zong zy, evenals de Alt, de duetten van Cath. van RennesHet Angelus Goeden Nacht en Het Viooltje zijn dan ook ju weeltjes van compositie. De Aria uit de Lucia van Donizetti wenschen wij liever te beschou wen als eene gehoorde Etude in de leerzaal. Vrij verdienstelijk uitgevoerd, zoowel het me lodisch gedeelte, als de roulades en staccato's, dunkt ons toch dit stuk voor mej. Maclaine Pont te moeilijk, om het op een concert tot zyn recht te brengen. Ook de begeleiding, door den heer Spoel was daarvoor niet fijn en nauwkeurig genoeg. Mejuffrouw Van der Harst gaf blijken van veel temperament. Haar altgeluid heeft iets warms en is reeds heerlyk rond. In Brahm's O, wilsst ich doch den Weg zurück misten wy evenwel de vereischte diepte. Het eenvoudige, lieve O, wie ich dich liebe van den heer Jan Morka zong zy zeer goed en het gespierde in Wagner's Schmerse en in Viotta's liedWirf in mem Herz den Anker, woorden van Hamer- ling, gaf zij eveneens uitstekend weer. De leer meester heeft alle eer van zijne leerlingen en bij voortgezette studie is van beiden veel te verwachten. De ontvangen rijke bloemenschat zal haar voorzeker ook een aangenaam souve nir blijven. Den heer Spoel hoorden wij reeds men'g- malende leeftijd, waarop een zanger of zanger es meer moet gaan berekenen, waar de stem te sparen, om op de gewilde oogenblikken over alle beschikbare middelen te kunnen dis- poneeren, komt voor den een vroeger, voor den andere later, maar blyft niet uit. Alhoewel niet altyd even helder, heeft zijn baritongeluid tocb het aangenaam timbre, vooral in het middenregister. Door zijne gloed volle voordracht en juiste dictie wist de heer Spoel de liederen van Verhulst, welk zoo recht nationaal zijn, te bezielen. Eveneens zorgde bij voor een goed klinkende vaste basis inde kwartetten. Het tenor geluid van den heer Van Veen is aangenaam en helder; zijn techniek, stembui ging en zwelling verraden degeiyke studie. Indien wij ons niet bedriegen, vormt hij echter de letter „r" verkeerd en meenden wij een be- paald gebrek te moeten constateeren bij het: gebruik van de „S" (o. a. in Silencieux). Zijn hooge g en a in de Rigoletto hadden iets larmoyants. Overigens zong ook hij, zoowel in de kwar-: tetten als in de solo's, zeer muzikaal. Hulde aan hem, die Quinche en Mozart's Ave Verum op het programma deed zetten. Vooral dit laatste zal zijn adel door de eeuwen heen bewaren, terwijl de schoone vertolking door het ensemble zooveel toejuiching uitlokte, dat het werd herhaald. Besluiten wy met een beleefd verzoek. Zou éen der solisten-concerten ook niet eens speci fiek instrumentaal kunnen zyn, evenals wy nu een vocalen avond hebben gehad De kamer muziekliteratuur bezit zoo oneindig veel mooi's welke heerlijke piano-trio's zijn er nieten wy hooren ze op Walcheren bijna nooit, of het moest een hoogst enkelen keer in Middelburg zijnde hooge entrées maken het dan, jammer genoegvoor velen onmogelyk, te komen luis teren. Moge het „onbekend maakt onbemind" hier niet blyven triompheeren De nieuwe roman van Gerard Keller heet niet Onze buren, maar Haar buurman. Van 't Kruijs heeft een kinderoperette gecomponeerd Feeënmachttekst van mej. Hoogslag. ONDERWIJS. Bij het examen voor de hoofdakte is te Haarlem o. a. geslaagd de heer C. Steketeete Westkapelle en te Breda de heer K. J. G. van de Wal te I e r s e k e. De heer C. J. Mels te Zuiddorpe is benoemd tot onderwijzer aan een der O. L. scholen te Roosendaal (N. B.) Tot leeraar in de Spaansche en Italiaan- 8che talen aan de openbare handelsschool te Amsterdam is door den raad benoemd de heer dr A. A. Fokker, leeraar in de Maleisehe taal aan die school. Verschillende Berichten. Door den gemeenteraad van Leiden is zonder discussie en met algemeene stemmen besloten tot aankoop van de gasfabriek aldaar. Alle gebouwen de grond is eigendom van den heer Van Stirum benevens machinerieën en twee pijpleidingen zyn eigendom der ge meente geworden voor een som van zeven dui zend gulden. Hiermede vervallen dan alle onderhandsche tractaten en verordeningen. Over de Lutine hebben wy in geruimen tijd niets gehoord. Thans deelt de N. Winsch. Crt. omtrent de werkzaamheden aan dat veelbe sproken, gezonken schip mee, dat er bij het wrak een paar schepen liggen, die ieder elk unr honderdvijfentwintig gulden verdienen, mits ze werken. Deze schepen halen van den zeebodem alles wat daar aanwezig is en weg gevoerd kan worden door een buis ter wydte van een groote kolomkachel. Het aangevoerde wordt op een groote zeef uitgestort en alles wat daarop liggen blijft wordt nagezien. Het vorige jaar is met groot verlies gewerkt. Naar de berichtgever vernam, is dit het: laatste jaar, dat zekere vereeniging zich on ledig houdt met het opdelven der goudstaven, want het geld is op en het zal de vraag zyn of vermogende lieden opnieuw de beurzen voor deze zaak znllen openen. Te Rotterdam werd Donderdagavond door een agent van politie een Maltezer matroos aangetroffen, verborgen tusschen eenige vleesch- kisten, opgestapeld aan de Parkhaven. Het schip, waarop de man gemonsterd was, ver trok zonder hem mede te nemen. Zonder schoeisel en haveloos gekleed, zwierf hij reeds een paar dagen hongerig rond. Hij was enkel de Italiaansche taal machtig, en had niemand aangetroffen, die hem te woord kon Btaan. Een Pernisser schokkervisscher is Woens dag in zee overboord geslagen en verdronken. Ongeveer een uur na het ongeval werd het lijk gevischt. Te Leeuwarden is een kleermakersknecht er van doorgegegaan met een meisje van 17 jaren, zyne vrouw en 8 kinderen, waarvan de jongste een tweeling van enkele maanden en de oudste ongeveer 8 jaar, in hoogst bezwa rende omstandigheden achterlatende. Te Heeg (Friesland) heeft een aan dol heid leidende hond vry wat ontsteltenis teweeg gebracht. Het dier werd, nadat het een koe en een paar schapen gebeten had, door een jager gedood. Naar men meldt, hebben verscheidene Twentsche kasteleins besloten gedurende de feesten ter gelegenheid der inhuldiging geen sterke dranken, doch alleen bier en andere verfrisschingen te schenken. Zou het waar zyn? In het Noord-Brabantsche dorp Etten is een door twee gezinnen bewoond huis geheel afgebrand. De vrouw van een der bewoners werd uit het brandeude buis gehaald en had hevige wonden bekomen. Men hoopt haar in het leven te behouden. Te Tegelen by Venlo is door hooibroei een felle brand uitgebroken, waardoor een winkelhuis en een schuur zijn afgebrand. ONGEVAL TE KAMPEN. Omtrent het in het nieuw gebouwde Gast huis te Kampen voorgevallene, waarvan wy in kort melding maakten, schryft de Kamper Crt.i In den tuin van het nieuwe gasthuis bevindt zich een vleugel, die, bij de keuken aangebouwd, overigens geheel op zich zelf staat, naar schat ting ter lengte van 10 bij eene breedte van 8 M. De straatverdieping vormt de regenten-kamer, waarin zijn aangebracht eikenhouten plafond in styl, prachtige lambriseeringen, keurig be hang, in éen woord, die buitengewoon weelde rig ingericht en fijn afgewerkt is. Daar boven is de bibliotheek en nog hooger een zolder over het geheel, zich aansluitende aan den zolder boven de keuken. Op dien zolder nn was men bezig turf te brengenruim 45000 stuks waren boven. Een verpleegde was aan het stouwen daarvan, ter- wyl een ander en een drager juist den zolder nog konden verlaten, toen onder hevig gekraak de voorgevel tot op de onderverdieping naar buiten uit barstte, de bovenste baklaag deed instorten, waardoor de zolder met zyn last door de andere verdieping heendrong en zoo doende alles als éen massa in de regenten kamer neerkwam en deze verwoestte. Het mannetje op de turf zat, beneden ge komen, nog op de turf, en kroop door een der gebroken ruiten naar buitenhy was eenvou dig met de lading veilig en wel langs den zoldervloer, die gedeeltelijk aan elkander bleef, naar beneden geschoven. Het dak, hoewel aan eene zijde grootendeels den steun kwyt, is tot nu toe blyven hangen. Met den schrik en een bestoven pak kwam hij vrij. De achter- en zijgevel zyn sterk gescheurd en verzet. De schoorsteen aan de achterzijde van het gebouw, stortte mede ter andere zijde naar beneden in den tuinkortomjhet gebouw ziet er uit, alsof afbreken het eenig afdoende middel zijn zal, want tot zelfs aan den voet zijn de muren gescheurd. De laatste termijn van de aannemingssom was den aannemer, naar men zegt, pas Dinsdag uit betaald. Verder kan het blad nog mededeelen, dat de eigenlyke zolder tot berging van turf, waarop met den bouw is gerekend, het gedeelte is ge legen boven de keuken, welk gedeelte men waarom is het blad onbekend, vrij heeft gela ten, en dat men de turf heeft gestapeld over den geheelen zolder heen, zonder zelfs een middenpad vrij tejaten. Men begint weer te gelooven, dat de dood van het Fransche kamerlid Chaulin-Servinière niet aan een ongeluk is toe te schrijven. Twee heeren, die met den doode in hetzelfde rijtuig hadden gezeten, en een paar stations vroeger waren uitgestapt, deelen mede, dat er nog een vierde passagier in den waggon was, iemand wiens houding hun verdacht was voor gekomen. Deze medereiziger is ook door den conduc teur gezien. Deze wilde, toen hij éen passagier en twee oorkussens in den wagen zag, éen kussen wegnemen. Maar de passagier maakte er den conducteur opmerkzaam op, dat het kussen van een medereiziger was, die even den wagen had verlaten. Men vindt het vreemd, dat, hoewel de zaak veel gerucht maakt, die onbekende passagier zich niet heeft aangemeld. Enkelen spreken van een wraakneming der anarchisten, en brengen deze zaak in verband met het feit, dat het omgekomen kamerlid vóór 4 jaar rapporteur over de anarchistenwet was. Nog twee andere ongelukken vallen uit Frankryk te melden. Graaf de la Barthe is bij Pontoise van het imperiaal van een waggon gevallen, en door de volgende waggons vree- selijk verminkt. Eerst den volgenden ochtend werd zijn lijk door den machinist van den eersten trein op den weg gevonden. Een ander ongeluk had te Marseille plaats. De maire Flaissières, die zich naar een ver gadering van kiezers begaf, werd door een ongeluk uit het rijtuig geworpen, en daarna overreden, waardoor hij zware kwetsuren bekwam. Volgens een in verschillende Fransche bladen voorkomende mededeeling heeft Japan het voornemen op de wereldtentoonstelling te Parijs een zeshoekig, geheel en al uit porec- lein opgetrokken huis te plaatsen. Dat gebouw, dat een meesterwerk zal zijn van kunst, zal een gewicht hebben van 140,000 kilogram. De opstellingskosten zullen ongeveer 50,000 francs bedragen. Te Parys staken drie baldadige kerels een voorbijrijdenden wagen met een vervaar lijken hoop stroo in brand. Men moest de paarden afspannen en de brandweer alarmeeren, maar toen deze aankwam, had het vuur reeds een huis aangetast. Men werd den brand eerst meester, toen er reeds belangryke schade was aangericht. Het fraaie drietal is in hechtenis. Den drie personen, die Maandag te Rouaan werden vrijgesproken, na vijf jaar onschuldig in de gevangenis te hebben vertoefd, is door de rechtbank een schadevergoeding toegekend, en wel aan twee ieder 70.000 francs, aan de derde 30.000 frs. Donderdag is zekere Frans Holmes te Dover in zee gesprongen, om zwemmende de Fransche kust te bereiken. Het lot van den roekelooze is nog niet bekend. Op de terugreis van de Albertvillc heeft men tweemaal een doode gehad. Eerst viel een matroos over boord, en daarop stierf de chef van de machinekamer. Op de stemming der feestgenooten hebben deze voorvallen na- tnnrlyk veel invloed gehad. Morgen wordt de prins van Wales naar Cowes gebracht, om aan boord van zijn jacht de zeilwedstrijden by te wonen. Aan boord zyn eenige veranderingen aangebracht, on het den prins gemakkeiyk te maken. Men herinnert zich de onlangs door ons vermelde troebelen aan het hoofdgebouw der Londensche telegraaf, waar de ambtenaren weigeren den hun van rijkswege voorgezetten maaitijd te nnttigen. Thans is bealoten de regeling van dit belang over te laten aan een commissie van 20 leden, voor de helft door het beBtuur te benoemen, voor de andere helft door de ambtenaren te kiezen, Trodd, de man die te Londen een aan slag pleegde op den gezantschapssecretaris graaf Arco Valley, is krankzinnig verklaard. Het IXe Duitsche turnbondfeeBt wordt te Hamborg gehouden. Gansche drommen tur ners doorkrnisen de feeststad, die te dezer ge legenheid luisterrijk versierd is. Bijna uit alle landen van Europa zyn afgevaardigden gezon den, behalve van Frankryk. Er zyn 20 8 25.000 turners in de stad. Tusschen Muakau en Weiszwasser zyn op een smal-spoorweg twee wagens met arbei ders van een hoogte gestort. Een vrouw werd gedood, vele anderen werden gekwetst. Daar men twee groote steenen op de rails vond, gelooft men dat het ongeluk aan boos opzet is te wijten. Het verdrag tusschen Zwitserland en Italië betreffende de doorboring van den Simplon is Donderdag te Bern uitgewisseld. In verband met de in den tegenwoordi- gen oorlog opgedane ervaring, bevat het Itali aansche marineblad een besluit, dat voortaan by den bouw van oorlogsschepen geen hout zal worden gebruikt. Bedriegen wij ons niet, dan wordt hier te lande hout reeds lang geweerd waar dit eenigszins mogelijk is. Onlangs waren vyf jongelieden in Italië in een toren geklommen, om door het luiden der klok een storm te bezweren. De bliksem trof den toren en twee der klokluiders werden gedood, de andere gekwetst. Koning George heeft te Athene een natio naal tooneel opgericht in den geest als de Comedie Francaise, dat zich vooral wil toe leggen op de opvoering van Grieksohe klas sieken. Het proces tegen Von Veldtheim, den man die Wolff Joël te Johannesburg vermoordde, is geëindigd met vryspraak. Het vonnis werd in de rechtzaal met gejuich begroet. Onmiddellijk nadat hij was vrijgesproken van de beschuldiging van moord, werd Von Veldt heim opnieuw in hechtenis genomen onder de beschuldiging van poging tot geweldpleging en afdreiging. Sally Joël en een detective werden als getuige opgeroepen. Badplaatsen in Siberië. In deze dagen begint ook in Siberische bad plaatsen het seizoen. Doch zoowel in West als in Oost-Azië dunrt het slechts kort. Want het duurt slechts tot den 31sten Juli van den Russischen kalender (12 Aug. van onze tyd- rekening). In het midden van Augustus begint in Siberië nl. reeds de herfst. Daarentegen wordt eerst in het midden van Mei, zooals dezer dagen een Siberische courant meedeelde, „voor de eerste maal schuchter het venster geopend." De rijken in Siberië gaan in Juni naar den Kankasus, naar de Krim, de borst- lijders begeven zich naar de Khirgiezen-steppen, enz. Blijft de Siberische badgast in het land, dan bezoekt de Siberiër gewoonlijk de bad plaatsen, de zwavel- en andere bronnen aan het Baikalmeer. Het leven in die badplaatsen is betrekkelyk niet goedkoop. Voor een kamer wordt 1525 roebel en meer per maand be taald. In de laatste jaren zyn de badplaatsen Obuchow en Kury, weliswaar nog in Europa liggende, maar toch op de grens van Siberië, tot bloei geraakt. Obnchow is vooral gezocht om zijn zout-, zwavel- en yzerhondende bronnen. Verknopingen enz. Heden namiddag had ten raadhuizs van Vlissingen de aanbesteding plaats van het herstellen en vernieuwen van de beschoeiing aan het De Ruijterplein. Ingeschreven werd door de heerenC. van Beers voor f 5741, P. van Beers voor f 5620, J. Loois voor f 5399, P. v. d. Hof voor f 4970, J. H. van der Ven te Middelburg voor f 4758, J. J. Krijger voor t 4657, F. N. de Rooy voor f 4648 en W. Dekker te Veere voor f 4630. De inschryvers, by wier naam geen woon plaats vermeld is, wonen te Vlissingen. Bóswaariliitieileii van fliËÉtn. Kunstmuseum. Verzameling; van heden- daagsche kunst. Voor vreemdelingen iederen dag van 1 tot 4 uren. Aanmel ding bij den heer J. D. Entink Schuttershof. Verzamelingen van het Zeeuwsch ge nootschap der wetenschappen, o. a. oud-Walchersche kamer. Des Maan dags, Dinsdags, Woensdags, Donderdags en Vrijdags van 10 tot 1 en van 3 tot 6 uur, op Zon- en feestdagen van 12 uur tot 5 uren. Toegangsprijs f 0.25; voor ambachtslieden en tot den werkenden stand behoorende personen f 0.10. Aanmelding bij den concierge van het gebouw Wage- naarstraat. Tapijtbehangsels (Gobelins) in het ge rechtsgebouw op het hofplein. Iederen dag wanneer er geen zitting dor rechtbank wordt gehoudenAanmelding bij den concierge. De Abdijtoren, lederen dag 's voormiddags van 10 tot 12 en 's namiddags van 2 tot 5 uren. Aanmelding bij den torenwachter^ Oudheidkundige verzameling ten raad- huize: Kosteloos op Zondagen en alge meen erkende Christelijke feestdagen, 's nam. van 1 tot 3 uren, mits men voorzien zij van een gratis toegangkaart, op een der vorige dagen op de gemeente-secretarie verkrijgbaar. Op werkdagen van 's voorm. 10 tot des nam. 3 urenop Zondagen van 12 tot 3 uren Toegangsprijs f 0.25 voor eiken bezoeker voor gezelschappen van 5 of meer personen ƒ1.—. Aanmelding bij de stadsboden of concierge. Het praalgraf der Evertsen in de Nieuwe kerk. Iederen dag. Aanmelding bij den koster der kerk. Wal A no 4, Vreemdelingen, die voorlichting of een gids wenschen, kunnen die bekomen in het gebouw van de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer op de groote Markt alhier.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2