FEUILLETON. LAATSTE BERICHTEN. Men schrijft van de grenzen aan de Axel- ache Ct. Van verschillende kooplieden werden onlangs op de markt te Dendermonde (België) zestien koeien in beslag genomen, waarvan men ver moedde dat zij gesmokkeld waren. Den vol genden dag, zegt men, waren echter reeds vier koeien aan de eigenaars teruggegeven. In den laatsten tijd zijn door de kommiezen op verschillende gemeenteu binnengesmokkelde koeien in beslag genomen, zooals o. a. te Be veren, Sanay, Moerbeke en Trompe (gem. Kemseke) on te Waesmunster werden jl. Vrijdag twee smokkelaars, De B. van St. Jansteen en De N. van Stekene, wegens smokkelarij gearresteerd. De binnengebrachte koeien waren reeds op den wagen geladen. Om zijn geld te ontvangen, moest De B. nog een poosje in een herberg wachten, waar de slaap hem overviel en De N. had zich even buiten Waesmunster in het hooi te slapen gelegd. Beiden werden in den slaap de boeien aangelegd. Men beweert dat er weder verraad in het spel was. Voor De N. zal het maar slecht afloopen, want in hem hebben ze den persoon herkend, die onlangs, toen hij bij oen smokkeipartij werd overvalien, een kom mies van Stekene deerlijk moet hebben mis handeld. De directie van het postkantoor te S a s van Gent is vacant. De jaar wedde bedraagt 1400 en vrije woning. De pensioens grond slag is f 1650 en de borgtocht f 6600. ;ijn bij de examens voor de geslaagd de heeren A. Geluk en S. Freiier van Breskens. Op proefveld no. 15, op zandigen zavelgrond, nam de heer G. A. Vorstermanvan Oyen een cultuurproef met rogge variëteiten, al. met gewone, Probsteier- en Schlanstadter- rogge. De proefnemer schrijft in zijn rappor f, dat de proef maar middelmatig gelukt is en de stand van het gewas veel te dun was. Het lijkt den beer Kakebeeke daarom ge vaarlijk om naar aanleiding dezer proef een conclusie omtrent de onderlinge waarde der bovengenoemde variëteiten te trekken. De Probsteier heeft wel de hoogste opbrengst go- geven, doch wellicht ware die uitkomst onder normale omstandigheden anders geweest. Een herhaling der proef lijkt hem daarom wen- Te Arnhem u hoofdakte o. a. van Zierikzee VERZOEND. Uit het Engelsch. vas G M' ROBINS. LANDBOUW. Proefvelden in Zeeland. (Vervolg.) Uit het verslag van de uitkomsten op de door het rijk gesubsidieerde proefvelden van Zeeland in 1897, uitgebracht door den rijks- landbouwleeraar I. G. J. Kakebeeke, waaraan wij reeds het een en ander ontleenden, nemen wij nog het volgende over: Schouwen. De heer L. Vis te Noordgouwe nam op proefveld no 6, op zavelgrond, een bemesting- proef op origineele Chevaliergerst. Uit de resultaten blijkt, dat, niettegenstaande de ongunstige omstandigheden, waaronder de gerst verkeerde, met het ammoniak-superphos- pliaat nog een vrij aardige hooger opbrengst, is verkregen. De andere bemestingen hebben niet veel gegeven. Het financiëele voordeel, met de bemesting bereikt, is, ook nog voor het ammoniak-superphosphaafc, vrij gering en men zou dus naar aanleiding dezer proef het gebruik van hulpmest op Chevaliergerst en op zavelgrond niet kunnen aanbevelen. Bij gunstig weer zoude echter de uitkomst zeker anders geweest zijn en het komt den proefnemer daarom goed voor geen conclusie naar aanlei ding dezer proef te stellen en alleen de wen- schelykheid uit te spreken, de proef nogmaals te herhalen. Te Zonnemaire nam de heer S. Visser een vergelijkende cultuurproef met een zeven tal suikerbieten-variëteiten. De hoogste opbrengst is op dit proefveld geleverd door de variëteit G. Schreiber Sobn. S. N., gevolgd door de variëteiten O. Breustedt Nenere Zucht en Gebr. Dippe W1. Evenals op het proefveld te Kloetinge, gaf ook weer hier de variëteit Kiikn Co E S. het hoogste ge halte, doch bleef in opbrengst achter bij de andere variëteiten. De overige variëteiten gaven alle een goede opbrengst met een alles zins voldoend gehalte. Zeeuwsch-Vlaaridereri. Op proefveld no. 14, op zwaren kleigrond, nam de heer A. J. Risseeuw Dz. te Zuidzande een bemestingproef op haver. Uit de verkregen resultaten blijkt, dat be mesting met superphosphaat en chilisalpeter op een perceel, een grootere opbrengst boven onbamest heeft gegeven. Superphosphaat alleen heeft ook wel wat meer gegeven, doch vooral de toegift van chilisalpeter heeft ge holpen. De proef, genomen in een streek, waar nog weinig kunstmest gebruikt wordt, beeft dus ook weer het nut van dat gebruik duidelijk doen uitkomen en de conclusie kan er uit getrokken worden, dat in die streek een bemesting met superphosphaat en chilisalpeter voor haver zeer loonend is. Claire en Ruth ven stonden ademloos tegenover elkaar in den maneschijn. Zijn oog verslond eiken trek op haar gelaat, dat hem sedert driejaar in al zijne droomen vervolgde. Het wa3 wel iets veranderd in dien tijdde omtrekken waren minder rond, de mond was scherper, de uit drukking was minder zorgeloos, ernstiger ge worden. Welk een gelaatEn ook zij staarde hem aan: hadden die grijze oogen waaruit een stil zwijgend lijden sprak, onder diezonderlinge zware wenkbrauwen, haar vervolgd van het oogen blik af dat zij afscheid namen op de Piazza te Pebblebrook? Zij staarde hem aaD, alsof zij onder een betoovering was. „Gij verlangt zeker niet meer om mij vergiffenis te vragen," zei hij eindelijk op zulk een schamperen toon, dat het bloed haar naar de wangen schoot. „Volstrekt niet. Gij zijt niet edelmoedig. Men vernedert zich alleen voor iemand, die u zou begrijpen voor een man van eer bij voorbeeld." „Ik geloof niet dat gjj eenige schaamte Op proefveld no. 16, op middelmatig zwaren kleigrond, nam de heer L. J. Roggeband te Groede een bemesting- en cultuurproef met een paar haver-variëteiten. Uit de resultaten blijkt, dat de Zweedsche haver bij beide bemestingen de hoogste op brengst heeft gegeven, en dus de voorkeur zou moeten verdienen. Zeer terecht echter schrijft de proefnemer in zijn verslag: „De Zweedsche haver heeft spoediger neiging tot legeren dan de Probsteieren hoewel dat bij hevige winden in haar voordeel is, wordt zij daarentegen door regen 't meeste geteisterd. Het graan der Zweedsche haver is bloemrijker en het stroo fijner en korter dan dat van de Probsteier. Er is zoo weinig verschil tnsschen beide variëteiten, dat 't moeilijk is een keuze te doen en beide kan men gerust aanbevelings waardige variëteiten noemen." Gaarne ver- eenigde de heer Kakebeeke zich met deze conclusie en zou daar nog aan toe willen voegen, dat de Probsteier vooral thuishoort op de zwaarste kleigronden, de Zweedsche meer op de lichtere. {Slot volgt.) Arnemuiden, W. H., P. R., Westkapelle, tot f 2 b. s. 2 d. li., J. d. L., Vlissingen, tot f 3 b. s. 2 d. h., I. L., Arnemuiden, tot 5 b. s. 2 d. h., C. G., Middelburg, tot 2 dagen h., P. S., Domburg, tot 3 dagen h., A. B., Westka pelle, tot 5 dagen h., J. H., Westkapelle, tot 2 X eene week li. Vrijgesproken is H. L., Vlissingen, beklaagd van overtreding der boterwet. Gelijk men zich herinnert, heeft de Ant- werpsche rechtbank den eisch der weduwen, wier echtgenooten bij de aanvaring met de Seagull voor Vlissingen het leven verloren, van de hand gewezen en haar geene vergoeding toegekend. Het hof van beroep heeft, volgens het tl. v.A., dit vonnis gewijzigd en het schip verantwoor delijk verklaard. Er worden nu aan de weduwen Van Fraeyen- hoven en Loevenich vergoedingen toegekend van 52 en 59.000 fr. RECHTSZAKEN. Arrondissemenis-Rechtbcmk te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeld wegens mishandeling: C. v. R., 19 j., leerling aan de rijks kweekschool, Middelburg, en P. A. H., 22 j., bakker, Clinge, beiden tot f 10 b. s. 10 d. h, mishandeling tegen zijne moeder: P. v. O, 1 j., sjouwer, Vlissingen, tot 3 m. gev.-straf; huisvredebreukCh. L. v. L., 41 j., werk man, Wachtebeke (België), tot f 5 b. b. 5d.h. diefstalM. S., 11 j., en G. P., 14 j., beiden zonder beroep, Axel, ieder tot 2 d. gev. straf; beleecligingA. v. H., 19 j., visseher, Arne muiden, tot f 1 b. s. 1 d. h. dronkenschapburengerucht en beleediging van een ambtenaar: P. J. G., 25 j., timmer mansknecht, Heinkenszand, tot 2 x f 3 en 5 b. s. 2 X 3 d. en 5 d. h.; en beleediging van een ambtenaarP, A., 32 j., landbouwer, Koudekerke, tot 10 b. s-10 d. b. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeld: wegens straatschenderijJ. d. K., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.G. A., Vlissingen, tot f 5 b. s. 2 d. h.rumoerK. A. d. B,, A. E F. L., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.dronkenschap verstoren der orde en bedreigen anders veilig heid C. B., Vlissingen, tot 2 d. h.dronken schap verrichten eener handeling waarbij, tot voorkoming van gevaar, omzichtigheid of voor zorg wordt vereischtP. d. K., Middelburg, L. L., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h.loopen op beplanten grond: A. J., Middelburg, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.rapen van eieren van wild op verboden tijdJ. d. W. Jz., Koude kerke, tot f 3 b. s. 3 d. h.des nachts be- visschen anders vischwater zonder vergunging P. J. L., Middelburg, tot 2 x f 3 b. s. 2 d. h. iedere b. met verbeurdverkl. van bet niet in beslag genomen vischnet, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 2.50 s. 2 d. h.gra ven op verboden plaats C. d. K,, S. E. A. H., C. S. Jz., Vlissingen. tot f 1 b. s. 1 d. h.wate ren buiten de bakken te MiddelburgP. J. A., Middelburg, tot f 0.50 b. s. 1 d. b.pl. verorde ning op de brandweerG. J. R., Middelburg, tot 10 b. s. 3 d. h.spelen om geld te Vlis singen H. B. S., B. H. K., Vlissingen, tot/" 1 b. s. ld. h.zwemmen of baden te Vlissingen, op verboden plaatsJ. T. M., Vlissingen, tot 1 b. s. 1 d. h.als kunstenmaker zijn beroep uitoefenen in eene tapperij te Vlissingen, zon der vergunning: A. C. T., Middelburg, A. d. SAntwerpen tot f 3 b. s. 1 d. h. Verder wegens dronkenschapC. J. J. d. M., J. P. S. vrouw J. P., Middelburg, C. J. V.; Vlissingen, H. L., Veere, tot f 1 d. s. 1 d. h.. L. L., M. M., Vlissingen, C. v. d. W., B. v. B.J bezit," zei hij langzaam. „Neen. Ik heb die wel bezeten, maar gij hebt haar verdreven. Ik had u zooveel in mijn macht was leed willen besparen, omdat ik wist dat ik u heel leelijk behandeld had. Maar nu wensch ik alleen, dat ik in staat ware u te doen lijden, en ik verheug mij, nu ik weet dat ik veilig voor u ben. Gij kunt bij geen mogelijkheid iets doen dat mij verdriet kan doen." „Pas opriep bij uit. „Als gij mij tart weet ik niet waartoe ik in staat zou zijn." „Wat gij doet, of niet doet is hetzelfde voor mijgij kunt mij onmogelijk benadeelen in de oogen van den man, dien ik liefheb; en dat is het eenige wat mij kan schelen." Zij zag hem vlak in het gelaat, terwijl zij hem met beslisten nadruk deze woorden toe voegde. tEn het scheen dat de gloed die er iu- lag letterlijk vonken uit zijne oogen deed spatten. „Gij kent mijn invloed op Keene niet." siste hij. „Op mijnheer Keene? Wat heeft die hier mee te maken Ik zeivan den man dien ik lief heb." Hij stond een oogenblik te trillen van harts tocht, bijna buiten zich zelf van drift. „Ik zal het mij tot levenstaak stellen n hem te vinden," dreigde hij „en bij zal weten wat ik weet." „O, spaar u die moeite bij weet bet al lang," sprak zij op zachteren toon. 'e audi- Verschillende Berichten. De heer H. v. d. Wetering, aartAi te Utrecht, werd Vrijdag in par^wjifei entie bij de koninginnen ontvaöfljBk- Van wege de studenten te fclft; Amster dam, Utrecht en Leiden zal tijdens de aanwe zigheid van H. M. de Koningin te Amsterdam een eerewacht worden gevormd. Het plan hier voor ging uit van den Nederlandschen studen- ten-schietbond. Te Breda werd dezer dagen een drukke vergadering gehouden, die van acht tot elf uur duurde, over de keuze van lampions voor de a. feesten. Te Dordrecht is een zevenjarig knaapje te water geraakt en verdronken. Het vijfjarig meisje uit Rotterdam, dat Maandagmiddag in brand geraakte, is Dinsdag ochtend aan de bekomen brandwonden over leden. -- Een elfjarige jongen aldaar, die zich in de school langs de trapleuning liet glijden, viel naar beneden en kwam met het hoofd op den steenen vloer terecht. Hij hersenschudding. Te Papendrecht zijn twee schuren, waarin ruim 200.000 kilo hooi was geborgen, door brand vernield. Het vuur tastte ook de nabij- staande huizen aan en legde die in de asch. In een provisorskamer achter een apothe kerswinkel aan het Plein te 'sGravenkage ontstond Diasdag middag door het vlamvatten van spiritus een binnenbrand, die weldra uit sloeg. De vlammen grepen hoofdzakelijk het middelgedeelte van het groote perceel aan. De brandweer was in drie kwart uur8 den brand meester. Met het oog op de onmiddel lijke nabijheid van het archiefgebouw, was voorzichtigheidshalve een talrijke militaire macht aangerukt. Een koetsier te Utrecht viel van den bok van een rijtuig. Naar het ziekenhuis vervoerd, bleek dat de man schedelbreuk had bekomen. Sedert den val, Maandag middag, heeft de man nog niet zijn bewustzijn herkregen. Een echtpaar te Nijmegen vervoegde zich Dinsdag ten raadhuize aldaar tot erkenning van een kind, welke handeling bij de voltrek king van het huwelijk was verzuimd. Toen echter het geboorteregister van het jaar, waarin het kind geboren zou zijn, werd geraad pleegd, bleek, dat ook de aangifte van de ge boorte van den kleine was verzuimd, zoodat bij de arrondissements-rechtbank machtiging tot aanvulling van het geboorteregister moet worden aangevraagd, zal de wettiging van het kind bij koninklijke brieven (waaraan erken- aing vooraf moet gaan) kunnen plaats hebben. De justitie te Maastricht heeft gerechte lijk geschouwd het lijkje van een kind van 5 maanden, waarvan de moeder ongehuwd is. Op het lijkje werden vermoedelijke teekenen van geweld gevonden. Te Sittard is de kassier B. op eigen ver zoek in staat van faillissement verklaard. Hij genoot het volle vertrouwen zijner medebur gers, zoodat velen voor niet onaanzienlijke be dragen schade lijden. Een man uit Nieuwolda en twee uit Ter- munterzijl gingen Zaterdagmorgen met een roeiboot uit Termunterzijl om naar Emden te gaan. Dinsdag is bericht ontvangen, dat de boot onderste boven op een zandplaat is ge vonden en de opvarenden dus waarschijnlijk zijn. Dinsdagavond beerschte, volgens een tele gram aan de Petit Bleuop de Engelsche kust een zware mist, welke het scheepvaartverkeer zeer hinderlijk was. Het is vermoedelijk daar aan te wijten, dat wij eerst heden middag de Engelsche post ontvingen. De bekende tooneelspeler Willem Royaards is thans verbonden aan een reizeDd Engelsch tooneelgezelschap, onder directie van August van Biene. Den 15en Aug. a. s. treedt hij daarbij te Manchester op in de rol van Beaujour, een Franschtheateragent, die gebroken Engelsch spreekt, een rol, voorkomend in het melodrama Een onderbroken melodie van James F. Tanner. De prins van Wales gebruikt de electro- foon niet alleen om opera's te hooren, maar Zondag ochtend luisterde hij naar een preek en des avonds naar een gewijd concert. Op de P.and. O.-boot Britania had men tot de vorige week als steward den eenigen broeder van lord Kingsdale, den oudsten pair van Ierland. Geheel onverwacht viel hem een jaargeld van 900 ten deel, zoodat de man zijn ontslag nam. De adel van zijn broeder is zoo oud en zoo hoog, dat het hoofd der familie het recht heeft Het mooie weer was ingetreden met een stand vastigen barometer en toen de Vaustones drie dagen te Nerithal geweest waren, besloten Freddie en Keene om dén Gabelberg te be stijgen. Ruthven was alleen op weg gegaan, over den Gondon, had een nacht in Italië door gebracht en zou pas den volgenden avond terugkomenmaar het weer was zoo bijzonder gunstig, dat de gidsen aanrieden om niet op hem te wachten. Dus togen zij er 's middags op uit, hopende de laagste hut vóór den nacht te bereiken, daar te slapen en den volgenden dag op den top te komen. Zij waren ongeveer twee uur weg, toen Ruth ven terugkeerde, juist bij tijds voor de table d'Höte. Maidie verzocht hem haar na het eten te willen gezelschap houden, daar zij door hare heeren verlaten was. Zij gingen op een der banken voor het salon zitten. Het hotel was heel vol en in de zaal werd gedanst. Ruthven verzocht Maidie om met hem te dan sen, 't geen zij aannam. „Het is zoo grappig en zoo aardig om met u te dansen, kapitein", zei zjj opgewekt „ik vind het zoo heerlijk dat wij u wêer eens ontmoeten weet ge wel dat ik eerst bang was dat gij niet met ons zoudt willen spreken?" „Hoe kwaamt gij op dat denkbeeld »0, weet ge ik was er bij op Piazza, dien dag, toen gij Claire gesproken Stockholm en Berlijn zullen telefonisch verbonden worden. De kabel wordt in het najaar gelegd en zal bijna 400,000 M. kosten. Te Valparaiso liep een Amerikaansche boot binnen met brand aan boord. De kapi tein en de beide stuurlieden hadden het leven verloren bij hun pogen, om den brand te blusschen. De chef van het postkantoor te Marasch heeft een geldzending van duizend Turksche ponden verduisterd. Het geld was bestemd voor Engelsche en Amerikaansche zendelingen. De postdirecteur blijft kalm zijn ambt waar nemen en de Turksche regeering wil van ver goeding der schade aan de belanghebbenden volstrekt niet hooren, hoewel daarop door eenige gezanten wordt aangedrongen. Verkoopingen enz. Ten overstaan van den notaris A. M. Tak werd heden in de herberg Het Wapen van Nieuwland, te Nieuw- en St Joosland, in het openbaar verkocht: het hofsteedje Het Oliekot, bestaande inwoonhuis, schuur, tuin grond en weiland, in de gemeente Middelburg, aan den Ouden Havendijk, ter grootte van 53 a., 70 c.a. Kooper werd de heer P. J. Qnist, te Nieuw en St. Joosland voor f 2601. Te Biezelinge (gemeente Kapelle) werden heden, ten overstaan van den notaris J. de Vos, in het koffiehuis van Reevers aldaar, publiek geveild de volgende, in de gemeente Schore gelegen onroerende goederen Een perceel weiland, aan 't Fleerbossche wegje, groot 82,20 aren. Een perceel weiland aldaar, groot 88,20 aren. Een perceel bouwland aldaar, groot 75 aren. Deze drie perceelen werden verkocht voor 3160. Een perceel bouwland, aan den spoorweg, groot 1,6130 hectaren, werd verkocht voor 1670. Een perceel weiland, bij het Kelhoeksche weegje, groot 40,70 aren, werd verkocht voor f 301. Alles behoudens 8'/s perc. voor onkosten. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 29 Juli. Vlissingen. Raadhuis 2 u.herstellen en vernieuwen beschoeiing. Inlichtingen ge meonte-bonwmeester. Zaterdag 30 Juli. Goes. Koffiehuis en logement. Paarde- koper Overman. Vrijdag 5 Aug. Vrouwepolder. Consistoriekamer bou wen pastorie. Inlichting A. Volmer. Maandag 8 Aug. Middelburg. Verbouwen enz. winkelhuis. Aanwijzing 27 Juli 6 u. Inlichtingen Korte Delft F no 24 en 25. Vrijdag 2 6 Aug. Zaamslag. Logement van G. de Visser, Maken keibestrating. Begrooting f 13.986. Aan wijzing op den dag der besteding. hebt". „O, O ja. En dacht gij dat ik wrok zou koesteren". „Ja misschien wel". „En bespeurt gij er nu niets van Zij begon hartelijk te lachen. „Wel neen Claire zegt dat gij en zij beste maatjes zijn". „Zoo 1 Dat is net wat ik van haar zou verwacht hebben". „Hoe bedoelt gij dat „Uw zuster is heel knap, mevrouw Vas- tone". „Ja, niet waar? En zoo dapper ook; weet ge niet dat ik verleden winter diph- theritis heb gehad, te Dresden en dat zij mij oen geheel alleen verpleegd heeft." „Ik hoop dat de man, dien zij trouwen zal, harer waardig is." »Welke man? Zij gaat niet trouwen, voor zoover ik weet," zei Maidie verbaasd. „Niet? Dan ben ik verkeerd ingelicht. Ik hoorde dat zij heel veel van iemand hield en daarom alle aanzoeken afsloeg." „Zoo nu als dat zoo is, moet zij het zelf weten," antwoordde Maidie heel kalm. „Ik bemoei mij nooit met hare zaken." „Ik hoop dat gij mij op de bruiloft zult noodigen, mevrouw Vaustone." „O, ik ben zeker dat gij er bij zult zijn, als er iets van komt." Als Is het dan onzeker „Ik geloof dat het zeer onzeker is. Amsterdam. Het scheidsgerecht in het geschil tusschen de patroons en de timmer lieden is met een bemiddelingsvoorstel gereed. Het heeft de strekking i A. Eene commissie zal worden benoemd van drie gezellen, drie eigen bouwers en drie deskundigen, waaruit eene commissie van drie leden wordt gekozendie bij onverhoopt, geschil adviseert. B. Een commissie zal vóór 21 Augustus een tarief ontwerpen en vaststellen voor stukwerk bij eigenbouw, alsmede een reglement omtrent loon- en arbeidsduur, het bezigen van onvol wassen werkkrachten, verzekering tegen ge volgen van ongelukken en invaliditeit enz. C. Van 1 Augustus tot het inwerking treden der tarieven zal f 15 voor 60 werkuren wor den uitbetaald. D. De werklieden zullen de werkstaking in bet Van Lennepkwartier 1 Augustus opheffen en de eigenbouwers zullen alle werklieden weer Eenparig uit de commissie den wensch, dat de aannemers het loon van 23 op 25 ct. per uur brengen zullen. Vrijdagavond zullen de eigenbouwers en de timmerlieden vergaderen om deze voorstellen te bespreken. Ter gelegenheid van het 40jarig bestaan der Vereeniging voor de zendingszaak werd aan het Tolhuis aan de overzijde van het IJ het eerste Amsterdamsche zendingsfeest gehouden door ongeveer 2000 feestvierenden. De heer Van Noort hield de openingsrede en sprak over het belang der zending. Voorts werd het woord gevoerd door de heeren Korff, Schrijver, Fruijt, Postma, Schuurman, Kievit, Tazelaar en W. H. Gispen. Het gezang werd door een muziekgezelschap van Alphen aan den Rijn opgeluisterd. In de zitting van den gemeenteraad werd heden o. a. behandeld een missive van burg. en weth. aan den raad, betreffende de finan cieel® gevolgen der invoering van leerplicht. Daarbij is geraamd op eene uitgave in eens ad f 656.250 en f 72.500 jaarlijks minstens, en f 918.750 in eens en f 94.500 jaarlijks hoogstens, naarmate het voorbereidend onder wijs aan de scholen eerste klasse behouden of daarvan gescheiden wordt. De heeren Hovy en Heineken wilden in een adres aan de regeering op de hooge kosten wijzen en het vertrouwen uitspreken, dat de regeering aan de financiëele bezwaren voor de gemeenten zal te gemoet komen. Conform dit voorstel werd bij acclamatie besloten. Washington. President Mac Kinley heeft Dinsdag den geheelen dag met het kabinet beraadslaagd over het verzoek der SpaanBche regeering. Men besloot gehoor te geven aan den wensch om onderhandelingen aan te knoopen. Maar tegelijk is bepaald, dat de oorlog krachtig zal worden voortgezet, tot men het eens iB over een vasten grondslag voor den vrede. Volgens de Herald kon de Fransche gezant Spanjes concessiën niet mededeelen. Het blad gelooft dat de minste eisch van Amerika zal zijn volkomen onafhankelijkheid van Cuba, onder bescherming van Amerika, afstand van Porto-Rico en een haven op de Philippijnen voor kolenstation. Madrid, Er worden ernstige berichten ver wacht van Manilla en van Porto-Rico. De Correohet orgaan van het ministerie, zegt dat Porto-Rico nimmer een factor van beteeken ia in den oorlog was. Toch wenschen de Ame rikanen het te bezitten evenals de Philippijnen, BISMARCK ZIEK. Hamburg. De toestand van Bismarck is min der bevredigend. De prins houdt reeds sedert eenige dagen het bed. Behalve de lijfarts dr Schwenniger zijn ook de beide zoons met hun gemalinnen op Friederichs- ruhe aangekomen. Olaire kon veranderen maar ik herinner mij niet dat zij ooit zoolang bij denzelfden geble ven is; eigenlijk zou het juister zijn om te zeggen, dat ik niet geloof dat zij vroeger ooit van iemand gehouden heeft. Het was altijd iemand anders die van haar hield." „Nu, zooala ik zeide, het is te hopen dat die mijnheer dit alles waard is." - „Als gij mij mijne oprechte meening over hem vraagt," zei Maidie lachend, „dan vind ik dat hij nog al dwaas is." Claire was verdwenen toen zij by de bank terugkwamen, waar zij haar verlaten hadden; en dien avond verscheen zij niet meer. De maan kwam op en bescheen eerst de toppen der bergen, doch van lieverlede over goot zij met haar licht al de inhammen en schuilhoeken der valleien; weldra wierp zij ook een stralenbundel door het venster, op het bed, waarop Claire rusteloos en slapeloos lag te woelen. Zij ging overeind zitten en sloeg hare handen om hare knieën heen. „O", fluisterde zij, „het is te ergik kan het niet langer dragen. Ik zal Maidie zeggen dat wij weg moeten; wij moeten morgen ver trekken. „Na drie jaar verdriet en verlangen, juist nu ik er een beetje overheen begon te komen en te gelooven dat bet my mogelijk zou zijn, hem te vergeten hem nu terug te zien en te merken dat hij niets vergeten heeft

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2