BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN scheiyk wezen zon zich enkele personen buiten de Kamer om te assumeeren om deze zaak eens te bespreken. De heer Lnteijn geeft in overweging de in het archief berustende stukken, op deze zaak betrekking hebbende, eerst bij de leden rond te zenden en intusschen de zaak aan te houden tot een nadere vergadering. Dit laatste denkbeeld vindt instemming bij de leden. Hierna wordt de zitting gesloten. Verkoopingen enz. Door het bestuur der waterkeering van de calamiteuze Margaretha-, Kleine Huissens- en Rendroptspolders werd Zaterdagnamiddag, in het gemeentehuis te Z a a m 31 a g, in bet openbaar, bij enkele inschrijving, onder nadere goedkeu ring van Gedeputeerde vStaten van Zeeland, aanbesteedhet uitvoeren van werken tot dijksverbetering aan de waterkeering van bovengenoemde calamiteuze polders. (Raming f 18.130.) Minste inschrijver was, zooals Zaterdag reeds ia medegedeeld, de heer J. L. Geluk te Tholen voor f 16.173. Verder schreven in de heerenB. van Eek te Terneuzen ad f 19.870A. Tholens Dz. te Terneuzen ad f 18.990; J. de Bree Tz. te Ter- neuzen ad f 18.940P. J. Visser Pz. te Hans- weert ad f 18.230J. P. Adriaansens Polfliet te Walsoorden ad f 18.090; C. van der Plas Jr te Ilardinxveld ad f' 18.000G. van Meelen te Vlis8ingen ad f 17.995 L. G. Hermans en P. A. Warren te Ossenisse ad f 17.775P. A. Adriaansens P.Az. te Walsoorden ad f17.596 J. van Beers te Vlissingen ad f 17.557 D. den Doelder te Terneuzen en H. Klaassen te Zaamslag ad f 17.522; J. de Jonge te Mid delburg ad f 17.488W. Adriaansens P.Az. te Hontenisse ad f 17.390; A. Vermorken te Hon tennisse ad f 17.360; C. de Wilde Az. te Kat- tendijk ad f 16.973 D. den Doelder te Ter neuzen en H. Klaassen te Zaamslag ad f16.532 en J. Geluk te Tholen ad f 16.263. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund, Het aantal Belgische pleizierreizigers, heden aangebracht per Excelsior men zie het schrij ven uit Vlissingen onder Uit stad en pro vincie was vrij groot; zij vertoefden slechts korten tijd in Middelburg. Santiago. De landeigenaars en anderen bedankten Mac Kinley voor de bevrijding van het Spaansche juk. Zij hopen dat Cuba een deel van het gebied der Vereenigde Staten zal uitmaken. Zij verzoeken tevens, dat het Cubaansche leger de stad mag bezetten. Jlarkfcprijzen ran Tarwe en Heel. Maandag 25 Juli. Rotterdam. Bericht van den make laar S. van Randwijk). De markt was heden vast maar stil, Amerikaansche mais hooger betaald; meel onveranderd. Zaterdag 23 Juli. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch roode no. 2 tr. 18% Parijn. Tarwe pvij shoudend; loop. md.fr. 23.25. Pesth. Tarwe dalend. Zaterdag 8.06 fl. Vrij dag 8.29 fl. B e r 1 y n. In tegenstelling met de dalende stemming van Vrijdag, zijn heden de prijzen, bij vrij levendigen kooplust, gestegen, hetgeen voornamelijk wordt toegeschreven aan den fcernggaanden barometer en ook aan het terug- koopen door Noord-Amerika van vroeger ge contracteerde partijen rogge. Tarwe is op vroege en late lev. ongeveer mk. l1/», rogge per Juli mk. 1 l/a en per najaar mk. 3 gestegen. N e w - Y 0 r k dl». 821/4vorigea dag 82%. Chicago 76'/*76%. Wrkoopingen en Verpachtingen in Zeelan Ditnm. Plaats. 26 Juli Ve re, 27 Voorwerpen. Tienden, (verp.) N StJ oa'Ho fat eed j< Land, Land (verh.), Inspan en land. Logement enz., Inspan, Hofsteedje enz., 29 MeÜBker*-, 29 Westkapelle, 30 Goea, 3 Aug. Biggekerke, 3 Oo8tkapelle, II Middelburg, verb .Bouwland enz. Tak, Informatie Loeff. Tak. De Vos Loeff. De Vos. P. Overman Tak. Hu vers. Algemeen Overzicht. De clericale reactie in Frankrijk toont zich niet bescheiden. Men had nu genoeg moeten hebben aan de voldoening, dat men den generalen staf had veroverd, dat het volk deze aanhing en dat de regeering, hetzij dat deze republikeinsch of radicaal heet, tegen alle recht en rede in, den staf en de kwade praktijken van diens leden beschermde. Maar reeds nu wordt de geheel e hand ge vraagd en dat met een onbeschaamdheid, welke wijst op een totale miskenning van de feiten van den dag. Toen Meline onder de bekende omstandig heden door Brissou was vervangen, had dit kabinet met de rechterzijde te breken, en zich te stellen tegenover de reactie van kerkdijken en staatkundigen aard. Veel verschil maakte het echter niet, en het eenige dat op een verandering wees, was dat Cavaignac in zijn antwoord op de bekende interpellatie over de Dreyfuss-zaak de onderworpenheid van het leger aan het burgerlijk gezag proclameerde. De republikeinen juichten deze woorden toe en allen sloten zich daarbij aan, wel wetende dat alles slechts een woord was en dat nie mand minder dan Cavaignac bereid was, met daden te toonen, dat het leger een van de steunpilaren van het land, maar niet het land zelf was. Toch heeft de reactie gemeend, dat de woorden van Cavaignac nog te veel waren, dat het leger zelfs niet in naam aan de regeering des lands onderworpen mocht zijn. Pater Didon, een van de beste redenaars der Dominicanen, heeft het oirbaar geacht in het openbaar te doen blijken van zijn tegengestelde En de wijze waarop bij dat deed, getuigde van een zeldzame vermetelheid, welke groote gevolgen kan na zich slepen. De vorige week had in een der katholieke inrichtingen van onderwijs dejaarlijksche prijs- uitdeeling plaats, en men had generaal Jamont, den aangewezen opperbevelhebber van het Franscbe leger, uitgenoodigd deze plechtigheid te leiden. De generaal nam deze taak op zich en verscheen in groot tenue in de zaal, waar de plechtigheid moest plaats hebben. Pater Didon hield toen een rede tot verheer lijking van het leger en van het geweld. Het leger moest het hoogste staan en scherp ver oordeelde hij daarom de „aanmatiging" van het burger element, dat het leger aan zich wilde onderworpen zien. Het leger toch was de ver tegenwoordiger van het geweld, en dat moest optreden daar waar de overreding te kort schoot. Waar dat het geval was, moest het zwaard worden getrokken, en moest men slaan en raken, om tot gerechtigheid te dwingen. En de redenaar vergat zich zoover, dat hij het de hoogste regeeringskunst noemde het uur te weten waarop verdraagzaamheid misdaad werd. Wee hun die hun misdadige zwakheid te lang verbergen achter een onduldbare wettig, heidwee hun, die het zwaard laten roesten, en wier goedheid zwakheid werd. nen zal het land brandmerken en vervloeken, daar zij het niet hebben verdedigd en gered, desnoods tot den prijs van het bloed. En deze geweldige woorden werden uitge sproken in tegenwoordigheid van den opper bevelhebber van het leger, dat, naar de minister van oorlog een paar dagen vroeger had ver klaard, aan het burgerlijk gezag onderworpen is. Ja, de generaal achtte het gepast het sein te geven tot uitingen van bijval en heeft zelf ook een rede gehouden. Dit alles heeft niet nagelaten indruk te ma ken. Tot dusver had slechts de pers der uiterste linkerzijde gewezen op het gevaar van een samengaan van sabel en wij waterkwast. Maar nu openen zich ook de oogen van anderen, die reeds eenigen argwaan koesterden, sedert de bekende ontdekking van kwade practijken ter bevoorrechting van de kweekelingen der Do minicanen, die vooruit kennis kregen van de vragen, welke zij zouden hebben te beantwoor den op het examen tot toelating op de militaire Bchool te St. Cyr. En natuurlijk kwam de herinnering weer op aan de schandelijke woorden, verleden jaar bij den lijkdienst in de Notre Dame door een anderen Dominicaner, pater Ollivier, gesproken. De reactie jubelde, maar de radicale bladen hieven een krijgskreet aan, welke de regeering tot een begin van handelen beeft genoopt. De socialist Fournière schreef terstond een brief aan Brisson, om uiting te geven aan de bezorgdheid der republikeinen, en te wijzen op den ernst van den toestand. En hij kondigde nu reeds een interpellatie aan over de aanwe zigheid van generaal Jamont en over den bij val, door deze geschonken aan Didons aansporing tot burgeroorlog. Zaterdag kwam de ministerraad bijeen en na de gewone bespreking van de Dreyfuss- zaak, welke in alle bijeenkomsten van den ministerraad nummer een is, werd de zaak Didon Jamont aan de orde gesteld. 't Bleek dat de generaal na de plechtigheid Parijs had verlateD, zoodat Cavaignac hem niet had kunnen hooven. Maar men besloot dat deze minister aan de generaals een circu laire zou doen toekomen, waarin wordt aan gegeven onder welke voorwaarden de militaire chefs in het vervolg de leiding van dergelijke plechtigheden mogen aanvaarden. Deze circulaire is onmiddellijk aan de pers medegedeeld, en nu blijkt dat is bepaald, dat officieren alleen mogen optreden bij plechtig heden welke van de universiteiten uitgaan, en voor andere de toestemming van den minister noodig hebben. Of dit een genoegzame voldoening is? De Temps zegt ja; de circulaire sluit het incident. En het ware overdreven den gene raal verantwoordelijk te stellen voor de uit drukkingen van den pater, die „het gevoelen van den loyalen soldaat en den republikein" het eerst schokte. Maar dat de zaak uit is, dat zal wel nie mand gelooven. Hoever zij loopen zal, is natuur lijk nog niet te bepalen. Maar er moet wat gebeuren, nu meer en meer blijkt dat het leger bestuur in handen is van een politiek clubje, dat vijandig staat tegenover de staatsinrich tingen. Door welke middelen de clericale reactie zich van het legerbestuur heeft weten meester te maken, is bekend; men schroomt niet de examens te vervalschen. En waar zulke zaken reeds voorkomen bg de intrede in het leger, is het niet moeieüjk na te gaan, welke middelen worden aangewend om hen, die eenmaal in het leger zijn, te bevor deren, niet naar hun bekwaamheid als militair of als aanvoerder, maar naar hun neiging om een anti-republikeinsche, reactionnaire politiek te steunen. Of bet mogelijk zal zijn met goed gevolg op te treden tegen dezen toestand, welke een voortdurende bedreiging vormt? Men heeft het eerst zoover gebracht, dat het volk niets hoogers kent dan het leger, en daarna de aan voerders van het leger met het leger vereenzel vigt. Schoon schip te maken is daarom hoogst moeie lijk. De overgroote meerderheid van het volk zou partij trekken voor hen die het leger vertegen woordigen, en de liefde voor de republiek verbleekt voor de liefde tot het leger. Ja men weet het; bij het eerste Zola-proces wer den zij die riepen Leve de republiek mishandeld door de huurlingen van de reactie, en ook te Versailles stond het Leve het leger tegenover het Leve de republiek. 's Schijnt soms alsof de republikeinen blinde lings 'id bun verderf loopen. Maar toch is het te begrijpen, dat de regeering aarzelt een krach- tigen stap te doen tot het behoud der repu bliek, wel wetende dat deze zou kuunen leiden tot een de republiek bedreigenden burgeroorlog. Want wat zou er gebeuren als de regeering eens de les van pater Didon ter harte nam als zij toonde te begrijpen dat de hoogste regeeringswijsheid is het uur te weten waarop de verdraagzaamheid medeplichtigheid wordt, als zij zich wilde wachten voor den vloek, door den pater Didon toegeroepen aan hen, die misdadig zwak zijn en het zwaard laten rusten. Zullen wij na dit alles nog hebben te wijzen op de booge beteekenis der Dreyfusszaak in verband tot dit alles? Zij is de uiting van den geest welke voorzit bij den generalen staf; zij is het middel om, gesteund door het anti semitisme, het volk te hechten aan het leger en den staf, en liet tegelijk te vervreemden van de republiek. En zij werkt terug op den politieken toe stand van het oogenblik. In het ministerie worstelen twee mannen om het gezagBrisson en Cavaignac. De toestand is reeds zoo, dat beiden elkander met officieuse nota's bestoken. Eerst een nota in de bladen van Cavaignac, dat het ministerie het geheel eens is, en dat Cavaignac niet was toegetredendan onder voor waarden dat men hem zijn gang zou laten gaan. Daarop een nota in de dagbladen van Brisson, dat deze zich geen oogenblik heeft verbeeld, dat de rede van Cavaignac en de aanplak king daarvan door het gebeele land, een einde aan de kwestie zou maken. Maar al doet deze nota vermoeden, dat Brisson wat anders wil dan Cavaignac, —het is toch een feit, dat het kabinet op het oogen blik steunt op de in Méline zoo afgekeurde combinatie, en dat het tegen zich heeft bijna allen, die het vorige kabinet deden vallen. Plus ga changeplus c'est la même chose Wat de verhoudingen in het kabinet nog moeilijker maakt, is de nauwe familiebetrek kingen tusschen Cavaignac en Du Paty de Clam. Wat de laatste dagen voor iedereen dui delijk was geworden, wordt door de Siècle openlijk uitgesproken. Du Paty de Clam is de medeplichtige van Esterhazy in zake de vervaardiging van valsche stukken, bestemd om den generalen staf te overtuigen dat Pic- quart een bedrieger was. 't Is dus dezelfde man die het eerste onderzoek tegen Dreyfuss leidde en zich reeds toen van een zeer ongunstige zijde deed kennen. Vele bladen hadden verwacht, dat hij Zaterdag zou zijn gearresteerd, maar daarvan heeft men niets vernomen. Toch blijven de geruchten aanhouden, dat deze neef van den minister van oorlog zal worden gearresteerd, en dat Brisson en Sarriën Bertbulus alle vrijheid van handelen laten. De toestand wordt dus ingewikkelder dan ooit. Maar dit is zeker, Zola heeft gelijk, als hij zegt, dat het een groot minister zal zijn die Frankrijk van die zaak bevrijdt. landing van Turksche troepen op Kreta ver boden. De saltan had tegen deze beslissing doen protesteeren. De Khedive is van Weenen naar Parijs gegaan, en daar Zondag aangekomen. De tocht naar Khartoem zal nu spoedig aanvangen. De bevelhebbers zijn bij hun troe pen aangekomen, en de versterkingen zijn op weg naar het Zuiden. Weer hadden de troepen van den Cougo- staat een gevecht met opstandelingen te leve ren, waarin de Belgische kapitein De Bergh sneuvelde. Ten Zuiden van Nanchang hebben ernstige •ongeregeldheden plaats gehad. De Chineesche zendingahuizen werden aangevallen en geheel verwoest. Beknopte Mededeelingen. Bij de begrafenis van den rector Conat te Bordeaux had een van de vrienden van den overledene de ongepastheid uit te wijden over de (niet naar buiten gebleken) sympathie vaD den overledene voor de Dreyfussbeweging, 't Geval gat aanleiding tot een tegenbetooging, daar de aanwezige hoogleeraren op den gene raal toetraden, om deze de hand te drukken. De alom tegenwoordige Zola heeft de laatste dagen rustig doorgebracht in het Fran- sche dorpje Verneuil bij een zekere mevrouw Rosereau. Het Petit Journal zou het geheim hebben ontdektde Temps en de Soir zonden lieden op kondschap nit en zoowaar; Zola was Maar hij is er niet meer. Eenmaal ont dekt, besloot hij naar Londen te gaan. Volgens hetDagblad zou Emile Zola echter een paar dagen geleden in Den Haag afgestapt zijn aan het Hotel de Zeven Kerken van Rome onder den naam van Henri de Castelbrun, doch sedert weder vertrokken. De beroemde chirurg Linster is bij den prins van Wales geweest. Hij was tegen een operatie, welke de genezing van de breuk kon vertragen en meer kwaad dan goeddoen. Men weet dat de broeder van de Duitscbe keizerin de volgende week zal trouwen met de dochter van prinses Louise van België. De pers heeft maanden lang over dit huwelijk gesproken in verband met de godsdienstkwestie. Het slot is dat bepaald werd, dat het burgerlijk huwe lijk zou worden gevolgd door inzegening in een Herv. en in een katholieke kerk. De keizer zal de plechtigheid bijwonen. Duitsche bladen verwachten dat de re geering, zoodra de Rijksdag weer bijeen is, een voorstel zal indienen om de legersterkte uit te breiden in verband met de toeneming der bevolking. Deze sterkte zou dan voor vijf jaren binden. Zaterdag zou te Weenen de beslissing val len of de regeering, gebruik makende van hare bevoegdheid om, als de kamers uiteen zijn, wetten te maken, de taalverordeningen door een taalwet zou vervangen. In dat geval zou Barnreiter aftreden. Op dezelfde wijze zou men de saak van het vergelijk in orde willen maken, maar dan zou Banffy heengaan. De Temps verneemt echter dat de keizer zijn jubeljaar geen staatsgreep wil, en dat aan de ministers zou voorstellen de voorloopige regeling door de Kamer te doen verlengen. k In Servië wil men het middelbaar onder wijs hervormen. Het aantal gymnasia zou worden ingekrompen, dat der vakscholen wor den uitgebreid. De mogendheden schonken hun goed keuring aan het besluit der admiraals, die de Of Vertrokken en aangekomen sckepen. Blijkens bij het dep. van marine ontvangen bericht is Hr Ms korvet Sommelsdijk 22 dezer te Fort de France (Martinique) aangekomen en denzelfden dag van daar vertrokken. HANDELSBERICHTEN. Korte Oorlogsberichten. nu vredesonderhandelingen worden De een zegt ja en de ander neen. Maar dit weet men ten minste: de Ameri kanen slapen niet in en toonen een toenemende werkzaamheid. In de eerste plaats wordt bet ernst met de expeditie naar Porto Rico. Er zijn in het geheel 40.000 man aangeworven om het eiland te bezetten. Een deel daarvan is reeds op weg, en de rest volgt op verschillende dagen dezer week. Feitelijk zijn er drie expedities, die op even zoovele plaatsen der kust zullen landen. De Spaansche troepen op Porto-Rico zijn zeer talrijk. Maar de Amerikanen hebben den steun van hun vloot en het weder is niet, als op Cuba een bezwaar. Uit de voorbereiding big kt eenerzijds een streven om de fouten te ver mijden welke op Cuba zijn begaan, maar ook een besef van de onverwinlijkheid der Ame rikanen. De minister van oorlog Alger heeft reeds een aantal groote sleepbooten met vrachtsche pen met kranen en andere machineriën om schepen te lossen en bruggen, kaden en dok ken te bouwen naar Porto-Rico gezonden. Het eerste gedeelte der transportvloot met generaal Miles en 3415 man, waaronder vijf batterijen artillerie, kwam Vrijdag te kwart over éenen te Mole St. Nicolas aan. De generaal zou te Guaniea aan land gaan, waar hij driehonderd inlanders zal ontmoeten, die wapens en munitie gezonden hebben ge kregen uit de Vereenigde Staten, en de samen werking van dezen met het Amerikaansche leger Daarop zal de generaal naar Ponce gaan,vanwaar een spoorweg naar San Juan loopt, Het bevestigt zich dat de Amerikanen op Manzanillo een groot deel hunner macht, men zegt 18,000 man, concentreeren. Over de verhouding tusschen Calixto Gar- cio en de Amerikanen loopen de berichten uiteen. Men zegt dat de bekende brief waarin Garcia alle samenwerking met generaal Shaf- ter opzegt, valsch is. Maar anderen beweren, dat hij de Spanjaarden uit Holguin gaan ver drijven, om daar een bewind te vormen tegen het Spaansche bestuur te Havanna en het Ame rikaansche te Santiago. Don Carlos heeft Zaterdag geheel onver wachts Brussel verlaten. Men vermoedt dat bij naar Zwitserland ging. Andere berichten zeggen dat de pretendent te Irun, het brandpunt van het Carlisme, wordt verwacht. Dat zou natuurlijk het uitbreken van den oorlog beteekenen. GraanmarKten enz. Axel, 23 Juli. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: jarige tarwe 12.25 a 12.50 nieuwe tarwe a jarige rogge f 8.a 8.25; nieuwe rogge a jarige wintergerst 8.a 8.50nieuwe wintergerst a jarige zoinergerst 7.— a 7.50 nieuwe zoinergerst a haver f 7.a 7.25; paavdenboonen a f—,groene erwten 7.50 a 7.75; kool zaad 9.10 a 9.25; kanariezaad f a fvlas (per 44 a. 56 c.) ff a ƒ-—Boter f 0.95. Eieren 3.—. Rotterdam, 25 Juli. Ter graanmarkt van heden was tarwe met te ruimen aanvoerextra puike was 25 cent hooger; overige soorten, 25 cent a 50 cent lager, waren slechts ge deeltelijk te verkoopen. Overige artikelen waren onveranderd. De prijzen waren voor tarwe 9 a 11.25; rogge ƒ6 a 6.50 haver ƒ3 a f 4 5 kook- erwten 7.50 a 8. Amsterdam, 25 Juli. Lijnolie f 17'/s- Raapolie t 24% a contant. Gent, 22 Juli. Vlas en Snuit. Inlandsch nagenoeg zonder aanvoerprijzen vast. Russisch voortdurend stil, doch onveranderd. Garens van vlas zonder verbetering in den afzet en flauw; snuitgarens minder gewild en nauwelijks prijshoudend. Ter veemarkt van beden (Vrijdag) wer den te koop gesteld: 7 schapen, lammeren, 133 kalveren, 283 vette varkens, 8 loopers, 515 biggen, 48 melkkoeien, 3 groote ossen, 126 jonge ossen, 137 vaarzen, 130 vette koeien, 109 stieren, 164 magere dieren. Prijzen waren per kilog. voorossen en vaarzenvleesch fr. 1.35 a fr. 1.40; idem 2de qual. fr. 1.20 a fr. 1.28; koeienvleesch fr. 1.20 a fr. 1.25idem 2de qual fr. 0.90 a fr. 1.05 8tierenvleesch fr. 1.05 a fr. 1.25; kalfvleesch fr. 1.40 fr. 1.50; schapenvleesch fr. 1.50 4 fr. 1.55lamsvleesch fr. 1.80 4 fr. 2.en varkensvleesch fr. 1.15 4 fr. 1.20. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 0.84 a fr. 0.85stieren fr. 0.73 a fr. kalveren fr. 1.10 4 fr. 1.15. Versch roet fr. 0.25 4 fr. 0.30. Keizer Wilhelm en den regent van Lippe. De storm in een glas water blijft aan houden. Een officieels mededeeling van de regeering van Lippe werpt alle aansprakelijk heid weg van de openbaarmaking van het booze telegram van keizer Wilhelm, maar doet dat in een vorm, welke bevestigt dat het telegram heeft bestaan. De gekrenkte regent heeft de andere bonds- vorsten op de hoogte gesteld van wat gebeurd was, en nam den koning van Saksen in den arm. Naar de Duitsche bladen melden, zou de keizer de rechten van 's graven kinderen op den troon van het vorstendom niet erkennen omdat ze geboren zyn uit een huwelijk dat in iizers oogen een mésaillance is. Graaf Ernst is getrouwd met gravin Karoline van Wartensleben, de eenige dochter van graaf Leopold van Wartensleben en een niet adellijke moeder, mej. Mathilde HalbacbBohlen. De Pruisische bladen vinden de zaak natuur lijk niet der moeite waard, en betoogen, dat de kinderen van graaf Lippe-Biesterfeld noch om hun persoonlijke afkomst, noch om den rang huns vaders aanspraak hebben op het militair saluut. Maar de niet Pruisische bladen bewijzen, dat de particularistische stemming slechts weinig noodig heeft om telkens weer boven te komen. Omtrent de voorgeschiedenis van het conflict deelt de Koln. Volkszeitung 0. a. het volgende ede: Toen graaf Ernst, na de regeling der Lip- piscbe erfopvolgingsquaestie, in Juli 1897 als regent zijn intocht hield in Detmold, trok het reeds de aandacht, dat de officieren van het Detmolder garnizoen niet bij de plech tigheid tegenwoordig waren. Zij woonden, tte het, de oefeningen in het naburige Senne bij. In de straten der feestelijk ver sierde stad zag men slechts een paar tweede-luitenants en deze waren in klein tenue. Na den terugkeer van de oefeningen werden de officieren aan den regent en zijn gemalin voorgesteld. Destijds bewees bet garnizoen alleen aan den regent en de gravin militaire eer en niet aan diens kinderen. Maar het regiment, waartoe het Detmolder garnizoen behoort, kreeg een nieuwen chef en deze gaf last ook den kinderen van den regent de ge- Amsterdam sche goederenmarkt. Van de voornaamste artikelen dier markt valt over de afgeloopen week niet veel te zeggen. Koffie. De stemming was voor goed or dinaire Java zeer vast en termgn-noteeringen gaan aanmerkelijk hooger. Goed ordinaire staat thans 37'/s ct. genoteerd. Santos daaren tegen heeft nog niet het algemeen vertrouwen, niettegenstaande de receipts betrekkelijk klein blijven en circa 100.000 bn. minder bedragen dan het vorige jaar om dezen tijd het geval was. Wel is de laatste dagen eenige verbete ring merkbaar en komen van verschillende zijden koopers te voorschijn, doch de omzet blijft gering. Beetwortel-suiker. De Stemming was kalm en sluit flauw. Aug.-lev. tot 11 a f lO'/j gedaannajaar tot f II aangeboden. Voor geraffineerd was de stemming eveneens kalm. Superior crushed f 14 nominaal. Rijst. Ongepelde stil. Gepelde kalm, prij zen vast. pee er ij en. Nootmuskaat en foelie stil. Nagelen kalm, doch prijshoudend. Peper, in het begin der week willig, verkeerde de laatste dagen in kalme stemming. Vruchten. Krenten flauw. Rozijn prijshou- ®d. Sucade stil en steeds tot lagen prijs te koop. Amandelen onveranderd in een doeu. Appelen worden vrij geregeld gekocht. Katoen in flauwe stemming met, neiging tot verlaging. De berichten omtrent den nieu wen aanplant blijven voortdurend gunstig en openen het vooruitzicht op een overvloedigen oogst. Men noteertloco middlg. Amerik. 19 a 197< ct, basis middlg. Nov./Dec.-lov. 19'/, ct. PRIJZEN VAN EFFECTEN, Staatsleeningen. Per telegraaf Vorige heden. 93 Zoo bleef het totdat de bevelvoerende ge neraal van het 7e legerkorps op een inspectie reis te Detmold kwam. Hij deed de laatste order intrekken, zoodat, evenals vroeger, den kinderen van den regent de militaire eerbewijzen ont houden werden, Nu beklaagde de regent zich bij den keizer met het bekende gevolg. Juli. Juli. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Soli. 2)4 J 1000 85% 851/8 dito Obl3 1000 9615% 97 dito Cert3 1000 969% 965/g HONG. Gondleening 1881-934 100 1017% ITALIË, ins. 62/81 5 Lire 100-100000 OOSTENRIJK. OW. Mei-November 5 11, 1000 85 84% dito Jan.-Juli 5 1000 PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 dito dito '88/89 met ticket 4)4 fr. 500 RUSLAND. Obl. 1880 gecons. 4 Z.R. 625 dito 1889 Hope 4 625 dito '94 6e Em. 4 625 dito IS 67/69 4 J 100 dito 1884 goud 5 G.ll. 125-1000 1037/g* SPANJE. O. buiten). Perpet4 Pes. 1000-24000 86)4 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 897/g Geconv. serie D. 20-2000 22% dito dito C. ii 20-10 EGYPTE O. L. 76 4 20-100 107)4 107% BR&Z1LIE. OW. Londen 1883. 41000 dito OW. 18894 VENEZUELA 1881 4 100-500 Indnstrieele en Flnancieele ondernemingen. NEDERLAND. pCfc. N-W.enPac.Pbr. Gert5 500-1000 043% Ned. Haul. Mij A. 140)4 1407% N.-I. Haudelsb. A. 1000 78 Zeeland Pr. dito 150 dito Obl. 18863 500 851/g 851/8 18 177/g 263/4 26)3% 97U% - 983/56 08U% IOOI/4 100% 10115% 101)4 S7K - 483/4 35)4 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. PCt. Hall. Spoor A. JVLj tot Expl. van St. Spw. Aand. 1000 950 1137/g - 109 108

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3