Beknopte Mededeelingen. PRIJZEN VAN EFFECTEN. BEKENDMAKINGEN. Advertentiën. wachten, totdat al bun versterkingen zijn aan gekomen, en zullen waarschijnlijk de operatiën niet vóór September beginnen, na het regen seizoen en de groote hitte. De tijding, dat Spanje Diets van zich laat hooren, is zeker vreemd, omdat Sagasta de laatste dagen telkens heeft getoond den slag verloren te achten. De eenige mogelijke verklaring is daarom, dat hij terugdeinst door do vrees, dat vrede met het buitenland oorlog in het land beteekent. Baron De Sangarran, een van de Carlistische leiders, heeft verklaard, dat, als de liberalen éen duim Spaansch grondgebied afstaan, de Carlisten de wapenen zullen opvatten om de eer van Spanje te wreken. Tegelijk wordt bericht, dat in de provincie Huelva reeds opstootjes plaats hadden, welke door de troepen zijn bedwongen. Verschil- ende gebouwen van de belastingen zijn door de oproermakers in brand Er loopen te Parijs geruchten over oneenigheid in het kabinet. Cavaignac zou boos zijn over de aanvallen, waaraan hij in regeerings- gezinde bladen bloot staat, en zou willen dat Brisson tnsschenbeide kwam. Zoo diet, dan zou hg aftreden. Bij het, onder ons Overzicht medegedeelde, verhaal van de Siècle betreffende de woorden van de hertogin van Orleans, merkt het, blad op, dat het elke tegenspraak tart, en de waar heid van zgn beweren met getuigen wil bewij zen. Het blad daagd verder den hertog nit zijn vroeger oordeel over de onfeilbaarheid van de krijgsraden en de schuld van Dreyfuss te her halen. André Buffet, een zoon van den pas over leden staatsman, gaat hierop direct in en geeft, hij afwezigheid van den hertog, het meest stellige dementi. Op grond van een pas met den prins ge voerd onderhond verzekert hij, dat de meening van den prins niet gewgzigd is. Dat zeven officieren Dreyfuss veroordeelden, is voor den hertog genoeg. De prins meent verder, dat, als er maar de minste twijfel bestond aan de schuld van den veroordeelde, de republikeinen, die tot vóór een paar weken aan het roer wareD, hem niet op het Duivelseiland zouden hebben gelaten. Mevrouw Esterhazy heeft haar man in de gevangenis een bezoek gebracht daarna werd hij met zijn maitresse geconfronteerd. Fransche zeden! Zola heeft Esterhazy niet laten dagvaar den als getuige, wijl hij de vorige maal toch niet beeft willen antwoorden. Nauwelijks was men «aangevangen met het aanplakken van de billetten van de Siècle of de chef van de aanplakkers weigerde dat werk. Het blad zegt, dat het ieder strafrech telijk zal vervolgen die de aanplakbiljetten zal afscheuren of op een andere wgze zal doen verdwgnen. De inschrijving heeft tot dusver 15.430 frs opgebracht. Pater Byacinthe, heeft den lilden April een eigenaardigen brief aan majoor Esterhazy geschreven, welke thans door de Libre Parole wordt openbaar gemaakt en waarin hij Ester hazy aanmaant geen zelfmoord te plegen maar te bekennen. „Beken bij bet leven, niet door den dood. Beken te goeder trouw, met moed. Beken luide, voor God en menschen, de vreeBlgke afdwaling welke u heeft medegesleept. Voor de menschen zult gg dan een held zgnvoor God een heilige. De prins van Wales is bij een bezoek aan Rothschild op Maddison Manor op een trap uitgegleden. De prins werd ernstig aan de knie gewond, maar kon toch naar Londen De ex-koning Milan heeft aan de Skoep- tschina om een herziening zgner civiele Igst gevraagd. De heeren waren echter niet bereid gehoor te geven aan bet verlangen van dezen geldwolf. Te Kanea kwam een Turksche boot met Torksche troepen aan. De admiraals hebben den bevelhebber verboden te landen. De oorzaak van de woelingen bij Shan ghai lag daarin, dat het aan de Franschen afge stane gebied o. a. de graven bevatte van de Chineezen uit Ning-Po. Deze stam was daarover zeer verstoord. Het doel der Franschen was dit kerkhof, dat een broeinest van besmetting was, te zuiveren. De Ning-Po-ers gelastten de winkeliers te sluiten en de Chineesche bedienden, van de Europea nen, om het werk te staken. Bij de opstoot jes in de Fransche-wijk is sterk geplunderd. Het gepeupel wierp met steenen en viel het Fran sche wachthuis aan. Het Europeesch vrgwil- ligercorps gaf daarop vuur, waarbg drie Chi neezen werden gedood. Volgens een later be richt zijn in het geheel 15 Chineezen gedood en 29 gewond. Ook een Italiaansch oorlogsschip zette troe pen aan wal om het Fransche consulaat te be schermen. De Duitsche en Engelsche vrg willi ger korpsen kwamen eveneens onder de wapens. De onderkoning van Nang King zond drie taotis (prefecten) naar Shangaï om verdere onlusten te voorkomen. Volgens Daily Mail hebben de woelingen een ernstige beteekenis. De oproermakers zonden voornemens zijn op Nang King aan terukken. Baron Sonoda, het hoofd der politie te Tokio, is ontslagen, omdat hij een rede ge houden heeft tot zijn officieren, hen aanspo rende om zich in de politiek te begeven en zich te voegen bij de oppositiepartg. De Times verklaart de mededeeling, dat de arbitrage-commissie voor Delagoa-baai binnen enkele dagen uitspraak zal doen, on gegrond. De procedure ter inlichting van de commissie van beide zijden is nog niet afge- loopen. De zaak zal niet voor over drie maan den aan haar oordeel worden onderworpen. Korte Oorlogsberichten. Het officieele telegram van generaal Shafter over de bezetting van Santiago luidt als volgt Zondag middag is de Unievlag geheachen op het hotel van den burgerigken gouverneur van Santiago. Een ontzaglijko menigte was aanwezig. Eèn eskadron ruiterij en een regiment voet volk bewezen de militaire eer en een muziek korps speelde het Amerik&ansche volkslied. De gemeentelgke overheid staat voor de orde in. De ellende is groot, maar er zijn weinig De Sultan van Marokko neemt maatre gelen tot handhaving zgner neutraliteit voor het geval de Amerikaansche vloot in de Mid- dellandsche zee komt. Een kanonneerboot, met 200 mariniers, door admiraal Cervera achtergelaten, gaf zich over. De verdedigingswerken van de stad zgn zoo sterk dat, met eene verdediging zooals de te dagen, wij nog wel 5000 man zouden verloren hebben, alvorens de stad in te nemen. Vanaf den vroegen morgen leggen de Spaan- sche bataljons de wapens neer. Al de hinderpalen in de haven worden weg geruimd. Generaal Toral heeft mg dezen mor gen (Zondag) te 9 uren formeel de stad en de Het Britsche Lagerhuis nam het ontwerp betreffende het plaatselgk zeltbestnur in Ier land aau. Te Bern hebben eenige opstootjes plaats gehad. Men vermoedt, dat de vreemde anar chisten daar niet vreemd aan zijn en doet dezen daarom bewaken. Een bataljon infanterie wordt gereed gehouden om te vertrekken. De zitting der Italiaansche kamer is ge sloten. Vorst Ferdinand van Boelgarije is met de vorstin en den erfprins Boris op reis naar Petersburg. gen. Ik voelde mij duidelijk door liefdevolle armen omsloten, en dierbare lippen werden warm en vriendeigk op mgn mond gedrukt Weldra klonk er een lieve stem„Maar mar bom dan toch eindelijk tot u zeiven! Wat steunt gij akelig Aangenaam verschrikt sloeg ik de oogen op en bevond mij in het, door helderen mane schijn verlicht priëol en naast mg zat mgn vróuw bezorgd over mij heen gebogen. „Om Godswil, waar komt gij vandaan?" stamelde ik, „de kerel zal toch niet „De eigenaar van den tuin bedoelt gg?" viel zij haastig in; „hij kan nu toch nog niets weten het groeit nog niet; bovendien is die man mij geheel onverschilligom zijnent wil trek ik het haarmos niet uit". „Wat?" riep ik verbaasd en weer ge heel bij bezinning uit. „Hebt gij dat gedaan, en dat wel midden in den nacht „Tot nog toe nog niet, maar ik ben er voor hier gekomen. Ik wilde er u morgen verrassen en toen vond ik u hier, zoo onruBtig droomende. Gg hebt om hulp geroepen mij" doodsbang gemaakt". „En midden in den nacht herhaalde ik verwonderd. En dat alles om dien akeligen duivelskers n- „Ja, ik kon den slaap niet vatten voelde mg zoo eenzaam en ik was zoo bang; en daar ik vreesde dat ik mij morgen zou ver slapen, en gij vóór mg hier binnen zoudt ko- Luidens officieele berichten gaat het totaal aantal gevallen van gele koorts onder de Amerikaansche troepen in den omtrek van Santiago driehonderd niet te boven. De chef van den geneeskundigen dienst acht dus den oestand veel minder ernstig dan men vreesde. Toen de Amerikanen Santiago bezetten vonden zij daar zes koopvaardijschepen. Uit Washington zgn bevelen gegeven om alle maatregelen te nemen, zoodat het eskader van Watson aan het eind van deze weekwaar Spanje kan vertrekken. Het bericht van de Temps dat het eskader reeds in zee was, blijkt dus onwaar. De expeditie voor Porto Rico zal eerst over 14 dagen gereed zijn. In afwachting daarvan zal San Juan worden geblokkeerd, - Cervera is te Annapolis aangekomen en daar met militaire honneurs ontvangen. Namens de dagbladen aldaar werd hem een mand aangeboden in den vorm van een scbip. gevuld met bloemen in de Spaansche kleuren. Het pi'oces-Zola. Voroordeeling bij verstek. Alweer is een tusschenbedrgf afgespeeld in de groote worsteling tnsschen hen die licht willen ontsteken en hen die het willen smoren. De president van het hof heeft, evenals zgn voorganger, alles geweigerd wat de verdediging vroeg; Labori heeft daarop weer heel wat conclusies gesteld en het hof heeft ze alle verworpen. Het einde was, dat de beklaagden en hun verdedigers de zaal verlieten en verstek lieten gaan. Daarop volgde een veroordeeling van ieder der beklaagden tot 1 jaar gevangenisstraf, boete enz. De eerste conclusie, welke door Labori werd gesteld, strekte tot niet ontvankelijkverklaring van de leden van den krijgsraad in hun ver zoek tot toelating als civiele partij tot. het vragen van schadevergoeding. Deze conclusie werd gesteund door een be roep op het feit, dat een krijgsraad een gecon stitueerd lichaam was, geen burgerlijke rechts- persoonlgkheid heeft, en diensvolgens niet in rechten kan optreden, en geen goederen bezit of kan bezitten. Verder werd aangevoerd, dat de civiele partij niet het geraamde bedrag der gerechts kosten had gedeponeerd, en daartoe zelfs langs wettigen weg niet in staat isdat de beklaag den in geval van vrijspraak tegen den krijgs raad geen actie kunnen instellen, noch tot vergoeding der gerechtskosten noch tot bet erlangen van schadevergoeding. Op al deze gronden concludeerde hij tot niet ontvankelijkverklaring der civiele partij. Bij het ontwikkelen dezer conclusie ver klaarde Labori, dat Zola niet de nietigheid der dagvaarding inroept en bereid is de op te leggen straf te ondergaan. Lascazes voerde namens de civiele partij aan, dat men haar niet kan beletten zich collectief civiele partg te stellen. De procureur-generaal verweet daarop Zola het aantal incidenten te doen toenemen, waar door hij toont den geest van het Fransche volk niet te kennen. Als men de mannen, die de dragers zijn van de eer van het leger, uit daagt, mag men zich niet verschuilen en wei geren te vechten. Door anders te doen, miskent men den Franschen geest. De procureur-generaal concludeerde daarop tot verwerping. Labori repliceerde en verklaarde dat het hem verbaasde generaal Mercier en Ravary niet ten processe te zien. Wat de andere, wel aanwezige hoofdofficieren betreft, merkte hij op dat hun persoonlijke eer niet in de zaak betrok ken was. Daarna werd de zitting geschorst. Na her opening wees het hof arrest en verklaarde den krijgsraad ontvankelijk. Labori vroeg daarop het woord om vóór de samenstelling der jnry nieuwe conclusies te en, strekkende om te doen verklaren, dat de zaken Dreyfuss en Esterhazy niet te liden zijn, en de beklaagden mitsdien toe te laten tot het bewgs van de andere in J'Accuse voorkomende feiten, door Zola ten laste gelegd aan Du Paty de Clam, de ge neraals Mercier, Billot, Boisdeffre en Pellieux, de bureaux van het ministerie van oorlog, en den eersten krggsraad, die Dreyfuss veroor deelde. Het hof verwierp ook dit verzoek als ontijdig en niet ontvankelijk in dit stadium der zaak, waarna gelast werd over te gaan tot het bg loting samenstellen van de jury. Labori merkte op, dat bij in deze den weg had gevolgd, aangewezen door den rapporteur van het hof van cassatie, en stelde nienwe conclusies, waarin werd kennis gegeven dat de beklaagden van deze beslissing cassatie aanteekenen en opschorting der zitting werd men, het onkruid vinden en u ergeren. Ik kreeg ook aDgst, dat het voor morgen al sterk gegroeid zou zijn en ik het niet meer zou kunnen uitroeien. En dan," voegde zg er met een sluw lachje bij „verheugde ik er mij op, wat gij voor een gezicht zoudt zetten, als thuis kwaamt en mg niet vondt. Het was zoo'n mooie maneschgn en er was niets te vreezen. Roovers zijn er hier in het geheel niet, en ook geen boosdoeners zooals in Ber- lijn; daarenboven liet ik den nachtwacht mee gaan tot aan het tuinhek en nu is het bijna dag. En zij aarzelde even en ging toen voort „en ik bad een soort van voorgevoel dat ik je hier zou vindengij waart volstrekt niet in een stemming om den avond met vrien den te gaan doorbrengen, en wellicht verlangde ik ook een beetje naar u wellicht Ik sloot haar in mijne armen en de vrede was spoedig geteekend. En nadat ik haar uit voerig mijn vreeselijke avonturen verteld bad, zei zij heel verstandig. „Gij hebt het Meiwgnkruid weer te veel laten uittrekken, het restantje bowl riektveel te sterk, daarvan komen de benanwde droomen". „Het kan wel zijn dat gij gelgk hebt; doch er was voor mij een andere reden. Maar éen ding staat vaBt; het haarmos laten wij groeien, het heeft het wel aan ons ver diend. Dat laat ik mij niet uit het hoofd praten". In dett beginne sprak zij mg tegen en er beklaagden en hun verdedigers geen debat wil toestaan. Het rumoer werd nu onbeschrijfelijk. Het hof besloot daarop acte te nemen van de conclusies, dat de beklaagden zich verwij deren en verstek laten gaan en te verklaren dat de cassatie de behandeling der zaak niet opschort. Daarna hield de deken der advocaten, mr Ployer, een pleidooi voor de leden van den krijgsraad als civiele partij. Het hof veroordeelde daarop Zola en Perreux bij verstek leder tot I jaar gevan genlsstraf, 3000 francs boete en scha devergoeding aan de leden van den krijgsraad. Buiten het rechtsgebouw hadden woelige betoogingen plaats. Beide partijen schreeuwden tegen elkander in „Weg met de Joden," „Leve de Republiek". Het tumult was niet tot be daren te brengen. Overal vielen stokslagen. Het einde was dat de politie en de gendar men herhaardelijk charges maakten en ten slotte gewapender hand den omtrek ontruimden. Zola ontkwam veilig aan de herrie en reed, door 20 gendarmen te paard uitgeleid, naar Parijs terug. De zaak komt alzoo ten derden male voor het hof van cassatie en, bg vernietiging van het bg verstek gewezen arrest, wederom voor de jury. Het juridisch debat geeft natuurlijk geen aanleiding tot opmerkingen. Wèl de woorden van den procureur-generaal, die Zola's artikel een uitdaging noemde. Wij gelooven dat het 0. M.,— steeds bewerende dat Zola door, nadat zijn uitdaging was aan genomen, niet te strijden, toonde den Fran schen geest niet te kennen, hier zeer ongeluk kig was. Immers, als men aan dat denkbeeld vasthoudt, dan komt men tot de conclusie, dat Du Paty de Clam, Ravary, Billot, Mercier, Boisdreffre, Pellieux enz. een uitdaging hebben afgeslagen, hetgeen zeker allerminst met den Franschen geest in overeenstemming is. De duel woede toch is in Frankrijk zoo groot, dat er tgdens het proces van Maandag, voor zoover bekend, onder de kamerleden, oud kamerleden en journalisten vier uitdagingen zijn gewisseld. Hierop antwoordde de advocaat van den krijgsraad, die de klacht had ingediend, dat Zola het debat ontvluchtte. Namens de verdediging antwoordde Clemenceau dat de grief juist deze was, dat men aan de ontstond weer een kleine edelmoedstrgd, die tot nog degelijker verzoening leidde. De witte wingerd groeide prachtig en be antwoordde in den herfst geheel aan het doel. Tegen den winter konden wij hem heel ge makkelijk wegnemen. Er moest wel veel ge spit wordeD, want de wortel had zich sterk ontwikkeld en was geheel onkenbaar geworden, Een merkwaardige klimplant, die zooge naamde duivelskers, of haarmos, of witte wingerd EINDE. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. DoDderd. 21 Juli. Zomerconcert. Schutters hof 73/4 u. Zondag 24 Juli. Concert Schuttersh. n. Vj. Vlissingen. Woensdag en volg. dagen Tboneelvoorstel- ling. Schouwburg-Stofko- per 8 u. V r g d a g en volg. dagen Spectacle Cone. Varié. Orand-Hótel 8 u. HANDELSBERICHTEN. GraanmarKten enz. Vlissingen, 19 Juli. Boter f 1.15 f 1.05. Eieren 3.40 per 104 stuks. )es, 19 Juli. Ter graanmarkt van heden wa3 tarwe 25 a 40 cents h 0 0 g e r en werd karwei tegen f 10.50 a ƒ10.70 verkocht. Boter f 0.94 f 1.05 a f 1.per kilo. Eieren f 3.f 3.20 a 3.10 per 104 stuks. Schapenwol f 1.50 per steen (3 kilo). Rotterems, 19 Juli. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 2185 runderen, 702 vette, 101 nuchtere kalveren, 2272 schapen, 516 varkens, 194 biggen. Run deren le qual. 60, 2e qual. 52, 3e qual. 42, kalveren le qual. 70, 2e qual. 58, 3e qual. 46, schapen le qual. 56, 2e qual. 50, 3e qual. varkens le qual. 38, 2e qual. 36, 3e qual. 32 cent. Rotterdam, 18 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handel in binnenlandsche granen als volgt: Tarwe kon 25 cent meer opbrengen. Per heet. 9 a 11.05 en per 100 kilo in goede en betere soort f 12.75 a f 13.50 en voorts voor geringe kwal. 12 a 12.50. Rogge alsvoren. Per beet. 6 a 6.50 naar deugd. Haver onveranderd. Per heet. 3 a 4 en per 100 kilo f 7.50 a 8. Paarde-, witte- en bruineboonen imen niet meer voor en zal van deze arti kelen derhalve de noteering eerst bij den nieuwen oogst hervat worden. Blauwe Erwten. Kooksoort onveran derd f 7.25 a 8. Niet-kokende kwamen niet voor. Kanariezaad onveranderd, 5 a ƒ6.50. Zeeuwsche eieren 3.20 a 3.30 de 100 stuks. In buitenlandsche granen was de handel vast. Tarwe per 2400 kiloRedwinter II dag. gew. f 231 contant. Rogge per 2100 kilo: 72 kilo Taganrog f 135. Haver per 100 kilo Petersburger f 6.90, 7Amerik. 7. Boekweit per 2100 kiloAmerik. 180. Boekweitgruttenper 2100 kilo grove Petersburger 245. M a i s per 2000 kiloAmerik. Mixed f 94, f 95idem stoomend f 92. Meel bleef de vorige week onveranderd. iettegenstaande gegevens voorhanden zijn, die tot hoogere prgzen kunnen aanleiding geven, bleef de handel beperkt, vooral in goede kwaliteiten voor directe consumtie. Heden prijshoudend. Prima Inlandsch 12.25 a 13.50, eerste kwaliteit Inlandsch 11.25 a f 12.50, tweede kwal. Inlandsch a f derde kwal. Inlandsch a f eerste kwal. Duitsch a f tweede kwal. Duitsch a prima kwal. Bel gisch f 14.50 a f 15.50, eerste kwal. Bel gisch f 13.a f 13.50, extra puike kwal. Hongaarsch 20.a 21.eerste kwal. Hongaarsch 18.50 a 19.50, ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri- kaansch 14.a 15.50, eerste kwal. Amerik. 11.75 a 12.75, tweede kwal. Amerik. 10. a ƒ11.50, derde kwal. Amerik.a -. Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwsck tarwemeel a Fran sche roggebloem a Duitsche roggebloem 10.50 a 11.Inlandsche roggebloem a Alles per 100 kilogr. netto. Antwerpen, 18 Juli. Ter veemarkt van heden (Maandag) werden verkocht 76 ossen, 98 koeien, 26 vaarzen, 34 stieren, 44 kalveren Mgrktprljzon Tan Tarwe en Heel. Maandag 18 Juli. Antwerpen. Tarwe kalm. Amorikaanscb roode no. 2 Ir. 1974- P n r g a. Tarwe flauwloop. md. fir. 23.75. Peath. Tarwe met goeden handel. Maan dag 8.50 fl. Zaterdag 8.74 fl. B e r 1 g n. Het koele regenachtige weder heeft, niettegenstaande uit het buitenland inee- rendeels flauwe berichten werden ontvangen, eene vaste stemming veroorzaakt. De kooplust voor tarwe was niet groot, maar men moest toch 50 tot 757a pf- meer dan Zaterdagavond betalen om tot zaken te komen. Voor rogge bestond meer vraag en dit artikel bedong ruim mk. 1 meer dan Zaterdag. Ne,w-York dis. 827avorigoo dag 81 '/a- Chicago 757,; 738/4. Stoatsleeningen. Per telegraaf 18 19 Juli. Jnli. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. IV. Sch. '2)4 f 1000 847/8 85 3ii- 1000 9611/1(5 961% 1000 901/i 961li fl. dito Obl. 3 dito Cert3 SONG. GoudJeening 1881-934. ITALIË, ins. 62/81 5 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 5 dito Jan.-Juli 5 PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 dito dito '88/89 met ticket 4)14 (r. RUSLAND. Obl. 1880 gecons. 4 Z.R. dito 1839 Hope 4 dito '94 öe Em. 4 dito 186' 100 1011/g Lire 100-100000 87 025 100 8 tl/g 845/g 851/8 85 181/i 181/a 261% 271/58 973/4 973/4 98^ 981/4 1U0S/1Ö 1003/g 1017/g 1017/g G.ll. 125-1000 1031% 1033/4 1884 goud SPANJE. O. buiten!. Perpet4 Pes. 1000-24000 37 S7I/4 J-'' Perpet. 4 Pr. 500-25000 500-2500 dito bii TURKIJE. Gepriv. Geconv. serie D. dito dito C. EGYPTE O. L. '76 4 BRAZILIË. Obl. Londen 18834)}4 dito Obl. 18894 VENEZUELA 1881 4 20-2000 20-100 20-100 1000 891% 891% 25% - - 1071/4 49% 49 347/s - 100-500 Indnstrleele en Finanoieele 011 «lera eml iigeu. NEDERLAND. pCt. N. W. en Pac. Pbr. Cert-5 Ned. Hend. Mij A. N.-I. Handelsb. A. Zeeland Pr. dito dito Obl. 1886. 3 500-1000 11 1000 77 11 150 19 I' 500 79K Spoorwegleenlngen. pCt. 1403/B 79 1000 1141/4 500-5000 Z.R. 100 NEDERLAND. Holl. Spoor A. Mij tot Expl. vf St. Spw. Aand. 250 109 Ned. Ctr. Spw. A. 250 34 dito Obiigatien3 1000 N.-I. Spw. Aand. 11 250-1000 N-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 11 180 dito 2e hypotheek 250-1000 ITALIË. Spoorwee- leeDing 1887/89 3 Lir. 500-250Ó Zuid Ital. Sp. O. 3 POLEN. IV. IV. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 100 Kurk Ch. Ai. O. 4 100 Mosk. Smol. dito 4 1000 Z. W. Spoormij 4 Z.R. 625 AMERIKA. Atch. Top S. F. cert. van pref. aand 500-1000 dito Alg. Hyp. O, 4 -/ 500-1000 Centr. Pac. Obl. 5 1000 N. Y. Pennsylv. Ohio prior Obl. 4>$ 500-1000 Illinois Cert. v. A. 500-1000 dit. Leas L. St. Ct. 4 500-1000 Miss. Kans. Tex. le Hyp. Obl. 4 500-1000 Oreg. Short. Line Inc. Bonds B. 6 500-1000 St. Paul Minn. Manit. 2e hyp. O. 6 Union Pac. Rr. Comp. Crt. v. pref. Aand500-1000 Union Pac. goud O. 4 1000 West. New. Y. Penus. Alg. hyp.O. 3 Id. id. Inc. Mort. gage Goldb. 5 34^ 90 20 y2 206/g 56% 581/g 551/4 581/g 1005/s 102 991/4 331/4 33)4 917/g 913/4 1093/4 1093/4 927/8 106 93 881/a 91% 53% 527/8 1000 NEDERL. St. Am. Stad Rotterdam 3 BELGIE. St, Ant.w. 1887 2)4 a dito Brnssel 1836 2)4 HONG. Theiss loten II OOSTENRIJK. StaatsleeninglS54 4 11 dito 18605 dito 18641 Crcd. inst. 1858 RUSL. Staatsl. 1864 1. dito 18665 SPANJE. St. Madr. 3 1 TURKIJE. Spoorwl. 3 Betaald werd per kilo voor: ossen le kwal. 0.84, 2e kwal. 0.74, 3e kwal 0.64 francs. Koeien le kwal.2e kwal. 3e kwal. fres. Vaarzen le kwal. 0.78, 2e kwal. 0. 3e kwal. 0.58 francs. Stieren le kwal. 0.68, 2e kwal. 0.58.3e kwal. 0.48 francs. Kalveren le kwal. 1.C5, 2e kwal. 0.95, 3e kwal. 0.85 francs. Schapen le kwal. 2okwal. Se" kwal. francs. 537/g 1000 161/s Premle-Iieenlngen. 591/4 961/g 531/2 151/4 100 100 1371/s 1373/4 - us 14 291/4 LAGER ONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Middelburg, noodigen baar, die in aanmerking wenschen te komen voor de betrekking van onderwgzeres in de handwerken aan een der openbare lagere scholen der gemeente (jaarwedde f 175) uit, zich vóór den 28 Juli 1898, onder overlegging van de vereischte stukken, per gezegeld adres te wenden tot den burgemeester. Middelburg, den 15 Juli 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. Heden overleed, tot onze diepe smart, onze geliefde echtgenoot en moeder, ADRIANA v HEMERT, in den ouderdom van 62 jaren. L. MEEUSE, JOH". A. MEEUSE. Getroffen door de vele bewgzen van harte- lgke deelneming, ondervonden bij het overlijden mijner geliefde echtgenoote, betuig ik, ook namens mijne kinderen, behuwdkinderen, klein kinderen en zuster, mijnen innigen dank. Vlissingen, 16 Juli 1898. L. Th. OUWERKERK,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3