BUITENLAND. Verschillende Berichten. BEKENDMAKINGEN. grenzen voor het Hollandsche vee gesloten te houdenWaarom, hetgeen erger is, moet men hier dagelijks schoone en kostelijke bekalfde koeien zien aanslaan en afmaken en op die wijze dieren van 600 fr. waarde voor eenen spotprijs zien verkoopen. Veehandelaars en boeren klagen hier putten in de aarde en vragen zich vruchteloos af of die comedie nooit een einde zal nemen. Het is ongelooflijk hoeveel processes dit alles reeds heeft teweeg gebracht. Maandag laatst nog heeft men een twintig tal beesten op Dendermonde-markt aangeslagen, meeBt allen van kleine kooplieden, zegt men. Indien men die aangeslagen beesten afmaakt, omdat ze slecht gemerkt (of geringd) zijn, waarom dan duizenden beesten, het land door verspreid, ook valsch gemerkt, eveneens niet afgemaakt?" ONDERWIJS. Bij het notarieel staatsexamen is voor het tweede gedeelte o. a. geslaagd de heer J. C. Dalebout te T h o 1 e n. Bij het toelatingsexamen voor 's rijks veeartsenijschool is o. a. geslaagd F. vanHoo- tigem van K r u i n i n g e n. Aan de Hoogeschool te Leiden is door den heer F. C. van Deinse van Hulst het doctoraal examen in de rechtswetenschap afgelegd. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Dordrecht is Vrij dag behandeld de zaak tegen den varensgezel, die den 4 Juni zijn stiefvader een wonde met een mes toebracht, waaraan deze bezweek. Zooals men zich zal herinneren, trok hij partij voor zijn moeder, die een ongelukkig leven had bij haren man, die nogal misbruik van sterken drank maakte. Ook dien avond was dat het geval, waarbij een worsteling ontstond en bekl. den noodlottigen steek heeft toege bracht. Bekl. erkende dat de wijze, waarop zijn stief vader hem aangreep, niet zoodanig was, dat het zich verdedigen met een mes bepaald noo- dig was. De moeder legde omtrent bekl. gunstige getuigenissen af. Met het oog op de omstandigheden, waaron der het feit is gepleegd, vroeg het O. M. eene gevangenisstraf van ft maanden, wegens mis handeling den dood ten gevolge hebbende. Daarna hield de toegevoegde verdediger van bekl., mr Eekhout, een overtuigend pleidooi voor zijn ongelukkigen cliënt, voor wien hij vrijspraak vroeg, subsidiair eene lichtere straf. Het hoog militair gerechtshof heeft het vonnis geapprobeerd van den krijgsraad te Leeuwarden, waarbij de gewezen 2e luit. L. C. J. P. de Bourbon wegens desertie is veroor deeld tot vier maanden militaire gevangenisstraf, met ontzegging van het recht om bij de ge wapende macht als militair of militair geëm- ploieerde te dienen voor den tijd van vijf jaar. ingang van 1 Juli jl. benoemd de heer W. C. van Haeften Jr te Utrecht. Ter bevestiging van vroegere berichten, meldt de Hollanderdat dr Kuyper half Augus tus naar Noord-Amerika vertrekt, om in enkele groote Amerikaansche steden, zelfs in het verre Westen, zijn toegezegde voorlezingen te houden, met het doel, een principieele uiteenzetting te leveren van het Calvinisme op ieder gebied. Hoofdzakelijk zal dr Kuyper zich, om den breeden kring zijner toehoorders te kunnen bereiken, bedienen van de Engelsche taal. De Nederlandsche volksplantingen driBgen er echter, naar dit blad schrijft, op aan, dat dr Kuyper voor zijne landgenooten in Amerika dezelfde voorlezingen ook in het Hollandsch zal houden. Het Weekblad van het Recht meldt dat de minister van koloniën, ingevolge koninklijke machtiging, aan den heer mr J. Slingenberg, advocaat te Amsterdam, laatstelijk werkzaam als secretaris bij de thans ontbonden staats commissie tot het ontwerpen van een wetboek van strafrecht voor de Europeanen in Neder- landsch-Indië, heeft opgedragen de samenstel ling van het ontwerp van een wetboek van strafrecht voor de inlanders, zoomede het ont werpen der algemeene verordeningen, noodig voor en verband houdende met de invoering der nieuwe strafwetgeving in Ned.-Indië. Het examen van boekhouder van het kadaster zal te 's Hage worden gehouden op 25 Juli en de volgende dagen. Tot leden dier commissie van examens zijn benoemdE. P. van Steenbergen, inspecteur van het kadaster aan het dep. van fin., tevens voorzitterC. E. Last, ingenieur-verificateur van het kadaster te 's Hage; W. J. Berdenis van Berlekom, bewaar der van de hypotheken en het kadaster te 's HertogenboschH. J. Wansink, leeraar aan de H.B.S. met 5-j. c. te'sHage; en A. Yeen- huijsen, landmeter van het kadaster, werkzaam aan het dep. van fin., tevens secretaris. Tot redacteur van de Volksbondorgaan van de Vereeniging tegen drankmisbruik, is met Op 11 Jnli jl. verdween 's morgens vroeg heimelijk uit haar dienst te 's Craven hage eene meid, zich noemende Rika Griepas, uit Aarden burg, ongeveer 21 jaren oud. Uit haar spraak en uiterlijk blijkt, dat zij een Zeeuwsche of Belgische is. Zij had bij zich een tamelijk grooten bruin lederen handkoffer. Haar naam is een valsche- In de maand Mei jl. logeerde zij, onder den naam van S. Brandt, uit Sluis, in het Te Huis voor Dienstboden. Daar maakte zij zich schul dig aan diefstal van een koffer met goed, die nu in beslag genomen is. De naam S. Brandt is zeer waarschijnlijk ook valsch. Na haar vertrek uit haar dienst worden vermist tal van voorwerpen van waarde, kleedingstukken, geld stukken enz. Hare opsporing wordt verzocht. Te Hillegersberg is een driejarig jongetje te water geraakt en verdronken. - Aan den Haarlemmerweg te Sloterdijk is een poging tot inbraak beproefd door het uit snijden van een ruit bij een veehouder. De dieven vijf mannen ot jongens, die in een open rijtuig waren gekomen werden door den boer, die door het gedruisch was gewekt, te paard gevolgd en op den Haarlemmerdijk achterhaald, waarna zij aan de politie werden overgeleverd. In een vlaag van krankzinnigheid sprong te Noordeloos de 30jarige ongehuwde dochter van een weduwe geheel ontkleed in de vliet. Daaruit gehaald, verwondde zij met een mes eerst hare moeder aan het hoold, en daarna hare zuster aan de handen zoo deerlijk, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zij is naar een krankzinnigengesticht vervoerd. De gemeente-ontvanger van Denekamp is weder op vrije voeten gesteld, wijl de familie het tekort in de gemeentekas, ten bedrage van f 32.240.631/2, heeft aangezuiverd. Toch zal een strafvervolging tegen den man worden ingesteld. Te Nijmegen is een valsch tienfranc stuk ontvangen dat zeer bedriegelijk was nagemaakt en bijna niet van een echt goudstuk te onder scheiden was. - De looper van een kassier te Maastricht, die een paar dagen zoek is geweest, is weer teruggekeerd en heeft zich ter beschikking gesteld van de politie. Een weduwe aldaar is Donderdagavond met een brandende lamp van de trap harer woning gevallen. Hare kleederen raakten in brand en de vrouw kreeg zulke ernstige brandwonden, dat haar toestand hopeloos is. dan nog altijd in mijn macht om hem te plan ten of weg te werpen. Terwijl wij met het merkwaardige gewas aftrokken, zei de tuin man lachend tot mijn zoontje„Pas maar op, ventje, dat je niet bij ongeluk in slaap valt in dat witte wingerdpriëelwant als gij wat lang slaapt, zijt ge er heelemaal mee omrankt. Dat goed groeit zoo gauw, en daarom noemt men het ook wel duivelskers, of haarmos. Wij lachten natuurlijk ook, maar ik kan niet ontkennen dat die voorstelling, hoe belachelijk ook, mg toch inwendig een huive ring bezorgde. Natuurlijk maar één oogenblik Op den terugweg spraken wij niet veel. Ik wilde mijn kalmte eerst terug hebben, eer ik mijn meening zei. Thnis gekomen, deden wij het papier los en bekeken den wortel. Alle drie slaakten wij een kreet van verbazing en vermaak. Wat een mal ding was die wortel! Het zag er net uit een mannetje van een voet hoog, met een hoofd, een romp, armen en beenen. Deze laatsten liepen echter niet nit in voeten, maar in dunne vezels en waren dns ongeschikt om te loopen; daarentegen waren de uiteinden der armen als gemaakt om te grijpen en ter dege vast te houden. Op den dikken schedel groeide als hoofdhaar een grappig kroeskopje van dicht in elkaar gestrengelde groene blaadjes. Het kleine gedrochtje geleek zoozeer op eei mensch, dat mijn vrouw op den inval kwan om hem een poppenjnrk aan te trekken ONZE SCHEEPSBOUW. Blijkens een opgaaf in de Staatscourant wer den gedurende het eerste halfjaar van 1897 zeebrieven uitgereikt aan 31 schepen, waarvan 23 binnenlands gebouwd. Maar de 8 bui tenlands gebouwde hadden samen bijna viermaal zooveel tonnenmaat als de driemaal zoo talrijke scheepskens, die op HoIIandsche werf waren gebouwd. Blijkbaar zijn dus de kustvaarders en visschersschuiten binnen, de groote zeestoo- mers buiten gebouwd. In het .halfjaar van 1898 waren de cijfers gunstiger. Eerstens kwamen er 16 schepen méér in de vaart dan in hetzelfde tijdvak van p°. Bovendien werden er nu 39 van de 47 binnenlands gebouwd. En de 8 buitenslands gebouwde hadden nu geen tonnenmaat van bij de 10.000 samen, zooals verleden jaar, doch slechts van 5500. De gemiddelde maat der in de eerste helft van 1897 in Nederland gebouwde schepen was hts even 100 tonthans is die 275 ton geweest. (Maasbode.) Donderdag werd, eerst te Antwerpen daarna te Brussel, met feestelijke ovatie begroet de commandant Chaltin, die uit den Congo- Staat terugkwam. Onder zijn aanvoering is op 17 Februari 1897 aan den Nijl bij Redjaf eene schitterende overwinning behaald op een overmacht van met de Mahdisten verbonden inlandsche stammen. Zijn onde moeder had hevoorrecht deze ovatiën bij te wonen. Bij de burgerlijke rechtbank te Antwer pen zijn er niets dan echtscheidingsproces sen aan de orde van den dag De gebruikelijke sensatieberichten over den gezondheidstoestand in de Belgische badplaatsen ziju weer in omloop. De regeering heeft een circulaire uitgevaardigd om daartegen te waar schuwen en zal de bladen, die onware mede deelingen hebben verspreid, doen vervolgen. Terwijl de douanen te Cherbourg schiet oefeningen hielden, ontplofte een voorraad pa tronen. 15 man werden gekwetst. Zekere mevrouw Harriette Howard, die te Blackpool overleed in Dec. '97, liet aan haar geneesheer dr. Kingsbury, 30.000 pond na. Ilaar zoon betwist dit testament, aanvoerende dat de dokter zijn moeder hypnotiseerde en haar onder suggestie gedwongen heeft te zijnen bate te legateeren. De zaak is nu voor de rechtbank aanhangig. De voornaamste Engelsche medici zijn als deskundigen gehoord. Ten aanzien van de beweerde suggestie zijn zij sceptisch. Bij Beziera zijn twintig visscherahutten verbrand. Keizer Wilhelm heeft 10.000 mark aan het Roode Kruis gezonden voor de gewonden en zieken in den oorlog tusschen Spanje en Amerika. De tunnel door de Col di Tenda wordt morgen op feestelijke wijze geopend. HET LEVEN IN MADRID. Men danst op een vulkaan, is een bekend woord dat, naar het schijnt, ook op Spanje van toepassing is. Men zou zich wellicht Spanje in rouw voor stellen, wanneer men nagaat de reeks van ram pen, waardoor het reeds getroffen is en die het nog boven bet hoofd hangen. Niets is echter minder waar. Ziehier wat de correspondent van de Daily News te Madrid schrijft over de stemming der bevolking: „Door geheel Spanje nemen de volksverma ken hun gang als gewoonlijk. Guitaar-spel, cas- tagnetten-geklepper, stierengevechten en proces- siën zijn in vollen gang, evenals in normale tij den. De Sarragossa-spoorweg heeft nog nooit zulk een druk vervoer gehad als deze week. De plaatsen in de eerste, tweede en derde klasse zijn niet alleen allen bezet, maar vele passagiers nemen met staanplaatsen genoegen. Allen zijn zoo vroolijk als krekelsallen verlangen de „extraordinarios" van de dagbladen te lezen, die de krantenjongens aan de stations uitventen. De jongen gilt alle rampen van den oorlog uit. De pleizierreizigers praten er hardop over zij be klagen Spanje, zij verwenschen Sagasta, zij noe men de regentes eene domme Oostenrijksche, zij smalen op de Alfonsistische monarchie, pra ten over don Carlos en de republiek, en dan koopen zij gebak en glazen ijswater, lachen en babbelen over de stieren en de toreadors, die in de arena zullen verschijnen. Antonio Fuen- tes, Guerrita Bombeta zijn de groote lievelin gen. Zij zijn aanwezig, en Cervera, Blanco en de helden van Santiago zijn ver weg, uit het oog uit het hart, wanneer er zulk een machtige afleiding is als de corridas van Pam- peluna. De gouverneur dacht uit eerbied voor den nationalen rouw deze groote stierengevech ten te moeten verbieden of althans uitstellen, maar de gemeenteraad protesteerde toen hij daarvan hoorde. De hotels waren propvol be zoekers, van alle kanten toegestroomd om de corridas bij te wonen. Het volk had wel eens erg vaderlandslievend kunnen worden, als zijne vermaken het werden onthouden. Maar toen het hoorde, dat de gouverneur had toegegeven, was het uitgelaten van blijdschap en stroomde samen op de Plaza de la Constitucion, om hem eene ovatie te brengen. Op de kermissen in de Spaansche provincie steden gaat het niet minder vroolijk toe dan in gewone jaren. Eiken avond zijn daar illuminatiën, gejoel en gelach. De schouw burgen en de arena zijn stampvol. Overdag worden er godsdienstige processiën gehouden, en daar gaat het even vroolijk toe, als bij de andere vermakelijkheden. Op den heiligen Jago is men tegenwoordig niet te best te spre ken, omdat hij zich zoo slecht gedragen heeft tegenover Cervera, maar in Navarra zegt men, dat hij dit heeft gedaan, omdat de admiraal vocht voor Alfonso XIII en niet voor don Carlos. Over 't geheel is de bijgeloovige ge dachte, die aan het getal dertien wordt vast geknoopt, in de provinciën zeer in 't nadeel van den jongen koning. Het luchthartige volk, dat zich geheel aan den indruk van het oogenblik overgeeft, heeft er geen idee van hoe de oorlogsschnlden op- loopen. Misschien denken de mensehen, dat waar niets is de koning niets halen kan en de Amerikanen ook niet. De last zal neerkomen op hen, die nu de zeelucht genieten aan de Baskische, de Fransche of de Portugeeschekust". Beknopte Mededeelingen. Cavai gnac heeft zich Donderdag zwaar aan de étiquette bezondigd. Hij reed met Faure in éen rijtuig naar Longchamps en heeft de gewone groeten van het publiek en de kreten hem ter eer beantwoord. Dit is een ernstige zonde, want officieel zijn de juichkreten alleen voor het hoofd van den staat, zoodat Cavaignac er even onverschillig had moeten bijzitten als een heerenknecht, die nooit iets ziet en nooit iets hoort. Het is thans officieel dat keizer Wilhelm 17 October alzoo op de heenreis naar Palestina te Konstantinopel komt, en daar vijf dagen blijft. De Egypt. Cour. deelt thans mede dat de komst van Keizer Wilhelm te Kaïro, in de laatste dagen van October, vaststaat. De Porte heeft, na herhaaldelijk aandrin gen van den Russiechen ambassadeur te Kon stantinopel, er eindelijk in toegestemd, dat de naar den Kaukasus gevluchte Armeniërs naar hun land mogen terugkeeren. Als voorwaarde heeft zij er echter aan verbonden, dat de te rugkeerenden Turksch onderdaan moeten zijn. In Korea schijnt de toestand zeer drei gend te zijnde koning zou afstand doen van den troon. De Aurore bewijst, door aanhaling der wet, dat Rochefort ongelijk heeft waar deze Es terhazy niet strafbaar noemde, en dat ook het teekenen met een verzonnen naam strafbaar is, als dit plaats heeft met het doel nadeel te berokkenen. De Siècle had een inschrijving geopend om den brief van Picquart, dien van Demange en de nota van Dreytuss te doen aanplakken, als tegenhanger van de rede van Cavaignac. Een inschrijvingalijst werd geopend. De beide eerste lijsten gaven 7600 francs met goede namen zooals van Scheurer-Kestner, Joseph Reinach, George Hervé, Francis de Pressensé (redacteur van de Temps), Gaston Sallès, Du- clos (directeur van het Instituut-Pasteur), Paul Desjardins en andere bekende persoonlijkheden. Demange die steeds er tegen was deze rechtszaak aan de openbare meening voor to leggen heeft bij deurwaarders-exploit gepro testeerd tegen het aanplakken van zijn brief. Toch zou heden een aanvang worden ge maakt met het aanplakken. GEMEENTERAAD. De burgemeester van Middelburg maakt be kend, dat op Woensdag den 20 Juli 1898, des namiddags te 3 uur, een openbare zitting van den gemeenteraad zal plaatshebben, ter behan deling van de onderstaande zaken 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een onderwijzer voor school B. 3. Benoeming van 6 leden van de plaatse lijke commissie van toezicht op de scholen voor lager onderwijs. 4. Voorstel van burg. en weth. betreffende verpachting van bouw- en weilanden der ge meente onder Kondekerke en in de oude haven en in den Mortierpolder. 5. Adres van mej. H. E. G. Goote om eer vol ontslag uit hare betrekking van onderwij zeres in de handwerken aan school A, met voorstel van burg. en weth. 6. Adres van de Schietvereeniging Medio- burgum betreffende het gebruik van de Schiet baan, met voorstel van burg. en weth. Middelburg, den 15 Juli 1898. De burgemeester, SCHORER. Zaak Dreyiuss. Belangrijk nieuws is er heden in de Drey- fuss-zaak niet, en daar wij de beschuldiging tegen Esterhazy zoo uitvoerig hebben uiteen gezet, als noodig was om de groote beteekenis daarvan te doen begrijpen, kunnen wij ons heden van beschouwingen of historische her inneringen onthouden. De bladen bevatten veel over de uiterlijke zijde der instructiehet gaan en komen van rechters, advocaten en getuigen. Maar het eenige dat belang heefthet verloop der zaak, blijft De namen der getuigen, die in de instructie tegen Picquart werden gehoord, toonen aan dat het onderzoek op dit oogenblik loopt over de kwestie van het ontvangen van LebJois aan het departement en hét openleggen van de dossiers, toen dit bezoek werd ontvangen. Dit punt heeft tijdens het eerste proces-Zola reeds aanleiding gegeven tot een scherpe woor dewisseling tusschen de officieren onderling, tot een beschuldiging wegen meineed, waarop het O. M. niet inging, en tot een erkenning der officieren, dat het rapport van majoor Ra vary (voorloopig onderzoek tegen Esterhazy) onjuistheden bevatte. De anti-Dreyfuss-pers beweert dat Esterhazy spoedig weer op vrije voeten zal komen. Tot de vele andere geruchten behoort de mededeeling, dat generaal Zurlinden zich heeft beklaagd, dat de rechter van instructie Bertu- lus rechtstreeks Esterhazy heeft gearresteerd. Men had den man aan de militaire justitie moe ten uitleveren, en deze zou dan beslist hebben of er termen waren hem weer in handen der burgerlijke justitie te stellen. Het schijnt dat hier werkelijk tegen den vorm is gezondigd. Natuurlij k neemt de belangstelling in het proces- Zola toe. Daar de meeste personen, die in de instructie moeten worden gehoord, ook in de zaak-Zola gedagvaard zijn, zal de instructie vermoedelijk zeer vertraagd worden. Maar dat is de schuld der justitie. Waarom Zola ook naar Versailles gedaagd Dat moge volgens de wet zijn, waardig is het niet. terwijl mij eensklaps het ontstaan der legende van wortelmannetjes en kaboutertjes duidelijk werd. Wij hadden bepaald eenigszins op met onzen vreemdsoortigen gast en waren het over dit gevoel zóó eens, dat het uitbarsten van den oorlog zoo ver mogelijk verwijderd scheen. Maar het noodlot nadert met rassche schreden. Mijn vrouw gaf den wensch te kennen, het ding nog dienzelfden avond te planten, na tuurlijk zonder de kleêren; ik eischte uitstel, in naam der wet en der gerechtigheid. Omdat wij ons door den eigenaar een beetje hadden laten beetnemen, stond het ons toch niet vrij, om zijn klimop en misschien zijn geheelen tuin te verwoesten. Mijn vrouw zei daarentegen, dat hij ons vooreerst niet kon bewijzen dat wij die dnivelskers geplant hadden, en ten tweede konden wij haar in het najaar weer uittrekken en ten derde geleken de blaadjes veel op die van den klimop, zoodat in hoofdzaak alles eigenlijk bij het oude bleef. Ik bestreed deze redeneering met nadruk, maar mgn vrouw lachte er over en sprak liefdeloos over wet en recht; en nu was het ongeluk gekomen het onweer brak los. Die uitdrukking onweer mag men natuurlijk niet al te woordelijk opvattenwant onze strijd werd in alle behoorlijke vormen der schermkunst gevoerd, niet als een lawaaima kende vechtpartij doch daardoor bleef ook de zuiverende uitwerking van het onweder uit, en er hing nog lang een drukkende atmosfeer. De vrede werd wel is waar gesloten, maar het was een lauwe vrede, terwijl ik ten slotte zei, dat zij maar doen moest wat ze niet laten kon, maar dat ik mijn handen in onschuld wilde wasschen en er niets van begeerde te zien en te weten. En daarbij bleef het. Zij ging met haar zoontje en het wortelmannetje op weg naar den tuin en ondanks het heerlijke weer bleef ik mokkend thuis. Toen zij terugkwam, spraken wij niet meer over het geval en ik deed mijn best om mij niet te veel te ergeren aan haar zegepralend gezicht. Verder gingen wij dien avond beleefd, doch onverschillig met elkaar om, slechts over de noodzakelijkste dingen sprekende. Het was erg ongezellig. Wij lieten niet alleen de zon ondergaan over onzen toorn, maar spreidden zelfs de dekens er over uit. 's Nachts schrikte eensklaps de kleine jongen uit zijn slaap op en begon luidkeels te gillen, dat die leelijke dwerg hem wilde wurgen. Mijn vrouw had de grootste moeite om hem tot bedaren te brengen. Ik kon echter niet nalaten spotachtig te zeggen: „Ziet ge wel, daar hebt ge het nu al „elke schuld draagt haar eigen straf in zich" (Jede schuld rücht sich auf Erden). „Dat moet zeker logica zijn,"antwoordde zij bits. Onze stemming werd hierdoor niet beter. Wij konden geen van beiden weer in slaap komen; zulk angstig droomen van een kind heeft altijd iets akeligs. Den volgenden dag bleven wij tegen elkaar mokken. Mijn vrouw ging weer naar den tuin, en ik bleef weer thuis en voelde mij ongelukkig genoeg in de ledige kamer. Om alleen te gaan wandelen had ik geen lust; dat vond ik verschrikkelijk ver velend. Maar ik zou mij wreken; de avond is het rijk van den man, dan zou mijn vrouw het genot der eenzaamheid smaken. Ik at nog met een onverschillig gelaat mee en zei toen eensklaps dat ik met vrienden af gesproken had, een bowl te gaan drinken. Zij verborg heel handig hoe onaangenaam ver rast zij door die mededeeling was, en zei on verschillig „Dat is zeker ook het beste". Dat was een kleine nederlaag, die mij wel boos maakte, maar ik moest hem opslikken: doch daaruit ontsproot weer het plan om mij nog verder te wreken en heel laat thuis te komen. Ik wist waar ik vrienden kon vinden en ook dat het mij niet moeilijk zou vallen om hen zoolang ik wilde bij den bowl te houden; want zij waren verstokte vrijgezellen, die geen grooter genoegen kenden dan een eerzaam echtgenoot mee te sleepen in den maalstroom hunner uitspattingen. Doch eensklaps was mijn lust om hen op te zoeken voorbij, mijn stemming was veel te ongezellig. Het liefste wilde ik buiten blijven, de lucht was heerlijk, warm, ja zelfs druk- LAGER ONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Middelburg, noodigen haar, die in aanmerking wenschen te komen voor de betrekking van onderwijzeres in de handwerken aan een der openbare lagere scholen der gemeente (jaarwedde f 175) uit, zich vóór den 28 Juli 1898, onder overlegging van de vereischte stukken, per gezegeld adres te wenden tot den burgemeester. Middelburg, den 15 Juli 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris SCHUTTERIJ. Eereteeken. Burgemeester en wethouders van Middelburg, gezien het K. B. van 5 December 1851 Staats blad no 149) houdende instelling van een eere teeken voor eervollen, langdurigen, werkelijken dienst bij de schutterij in aanmerking genomen dat jaarlijks de op gaven met de staten van dienst moeten wor den ingezonden roepen bij deze op alle binnen de gemeente zich bevindende officieren, onder-officieren en verdere leden der schutterij, die in den loop van dit jaar in de termen zijn gekomen en met bedoeld eereteeken verlangen te worden begiftigd, om zich tot dat einde vóór den 9 Augustus aan te melden ter gemeente-secretarie. Middelburg, 15 Juli 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. POLITIE. Aan het bureau van politie te Middelburg zijn als gevonden gedeponeerd: een jongenswan delstok je, een filter (Chamberland), drie toer witte koralen met koperen sluiting, een gouden vingerring met zwarten steen, een gouden broche, een duimstok, een nikkelen horlogeketting, een boodschapmand, een luiwagen, eenmeisjesschort, een witte meisjes onderrok, een koperen ge wicht (l hectogram), een metalen kruis (voor krijgsverrichtingen) en een bruin leder kinder- schoentje. kend en toch scheen er geen onweder te duch ten te zijn. Daar kwam ik eensklaps op de gedachtewat moet het nu prettig zijn in het luchtige, onbegroeide prieel. Met een bijna demonische kracht werd ik naar dat eenzame plekje getrokken. Maar ik moest mij toch aan het woord boud houden dat was ik aan mijn vrouw ver schuldigd. Ik wist ook niet, dat ik het zonder dien niet zoo lang daar buiten zou uithouden, als voor mgn doel noodig was. Ik kocht dus bij een wijnkooper, dien ik vertrouwen kon, twee flesschen moezelwyn en een handvol lieve- vrouwen-bedstroo, kreeg een beetje suiker toe en stopte alles in mijn zakken. In het priëel vond ik onder de bank een melkkan, een houten lepel en een glas, dat wij daar voor het gemak geborgen hadden, en wat mij nu best te pas kwam, nadat ik melkkan en lepel zorgvuldig aan de pomp had afgewasschen, om alle sporen van de melk te verwy deren. Wordt vervolgd.) Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. D o n d e r d. 21 Juli. Zomerconcert. Schutters hof VU u. Vlissingen. Zondag 17 Juli. Uitvoering St. CaeetUa. Stedelijk Radhuis 6 u. Zondag 17 Juli. Bal Grand-Hötel des Bains 8 u. Stoomdrukkerij D. G. Kröber Jr. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 6