LAATSTE BERICHTEN. Graveatein, D. J. G. van Oostveen, H. J. van Poelvoorde, P. J. Vader, W. L. A. van der Veen, W. F. Weber, J. J. Wisse, A. Bonomeijer, L. M. W. Caljouw, P. Dingemanse, W. C. Gort, G. II. Granss, A. M. Hegboer, F. C. Matzinger, I. P. van der Veen, W. R. N. de Vroom en I. van Wingaarde; aan een leerling is opgegeven een herexamen; 8 leerlingen zijn niet bevorderd; van de derde tot de vierde klasseonvoor- w aar de lij kJ. J. de Decker, W.P. van der Harst, J. P. H. Ilmer, I. Lagaaij, W.Pelle, M. Plasschaert, II. G. A. Plasschaert, E. A. van Poelvoorde, P. J. van Poelvoorde, J. Robijn, A. M. Sprenger, C. M. J. Th iereas, E. J. F. Thiyren8, R. W. van der Veen, E. D. de Waal, A. J. de Wecrd, A. Willemse; aan twee leerlingen is opgegeven een her examen niet bevorderd werden 8 leerlingen en een leerling nam geen deel aan het examen van de vierde naar de vijfde klasseJ. Atidriessen, J. J. van der Eijk, W. M. Ghijsen, J. J. de Groot, K. Holm, L. M. Krol, J. N. van der Leij niet bevorderd werden drie leerlingen, terwijl twee leerlingen geen deelnamen aan het examen. Aan de rijksschool voor kunstnijverheid, gevestigd in het rijksmuseum te Amsterdam, is het eindexamen van den vierjarigen cursus af gelegd door den heer P. Puijpe, decoratief- beeldhouwervan Oost- en West-Souburg. Tot onderwijzer te Lamswaarde, ge meente Hontenisse, is benoemd de heer W. J. Cremer, aldaar. Te Leiden is, op 54-jarigen leeftijd, over leden de in het gausche land met eere bekende mejuffrouw Louise J. Hardenberg, directrice dér kweekschool voor bewaarschoolhouderessen aldaar. De gemeenteraad van Amsterdam noemde tot hoogleeraar in het Grieksch aan de gemeentelijke universiteit (vacature prof. Naber) dr Koenraad Kuiper, leeraar aan het gymnasium te Haarlem. De collectie bestaat uit drie-en-vijftig schil derijen, zeventien teekeningen, dertien etsen en nog eenig beeldhouwwerk In de Amh. Crt. wordt daaraan oen beschou wing gewijd, waarin wij o. a. lezen De weinig bekende Charlotte Bouten (gebo ren in 1871, overleden in 1895) schijnt niet ten onrechte door het drietal dames, dat haar werk nog eens voor het pnbliek brengt, te worden geroemd. Haar Oude Kerk te Am.Ier dam is een flink stuk, hoewel uit een paar studies Kalfskop en Stal nog meer die kloeke, bijna mannelijke toets blijkt, welke haar ongetwijfeld, ware zij voor de kunst behouden gebleven, een geheel aparte plaats onder hare zusters had doen innemen. Met Anna Abrahams zou zij deze eer dan hebben moeten deelenwant, waarlijk, niet alleen door de forschheid van hare hand en den gloed van hare kleuren, weet deze met hare Stillevens dadelijk het oog tot zich te trekken, maar baar talent is in zijn geheel zoo uitnemend en compleet, dat zij, kortweg gezegd, haar apartheid aan de superioriteit van haar werk te danken heeft. Kooienhet langwerpige doekje, waarvan het blauwe even kernachtig en gezond is als bet rood der Stillevens, is daarvan wederom bet onomstootelijk bewijs. De in ons vorig nommer gemelde be noeming van den heer C. K. Elout tot afge vaardigde vau den Nederl. Journalistenkring op het internationaal perscongres te Lissabon geschiedde nadat mr R. Macalester Loup, die eerst daarvoor was aangewezen, had bedankt. Het nommer van 15 Juli van Belang en Recht bevat liet Tekort aan Levensenergie hij onze jonge Vrouwen en Meisjes. Onderwjs-Kronielc door H. Opening van de Nationale Tentoon stelling van Vrouwenarbeid door H. v. d. M. Kijkjes op de Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid 1door Z. werd hij naar Sneek vervoerd, waar hem de rechtervoet boven den enkel werd wegge nomen. Zijn toestand is verder geruststellend. Donderdagavond had de internationale snel trein van Hannover naar Ylissingen 32 minu ten vertraging, zoodat te Bokstel de aanslui ting met trein 74 uit Vcnlo naar Rotterdam werd gemist. Dientengevolge moesten de rei zigers voor Holland te Bokstel overnachten. Te Hilvarenbeek zijn vier woningen, met de inboedels, welke slechts gedeeltelijk verze kerd waren, geheel door brand vernield. Een vrouw bekwam ernstige brandwonden. De conducteur der staatsspoorwegen, die tusschen Luik en Maastricht uit den trein viel en een hersenschudding bekwam, is aan de gevolgen overleden. Te Maastricht wordt sedert Dinsdag ver mist de kantoorlooper eener bankinrichting. De Sultan van Siak bij de Koninginnen. Er werd indertijd gemeld dat bij het bezoek, door den Sultan van Siak aan de Koninginnen gebracht, Z. H., als bewijs van hooge gunst, naast onze Koningin op de canapé had plaats RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens mishandeling D. v. B., 16 j., arbeider Ar- nemniden, tot 3 m. en M. 't G., 29 j., werk man Axel, tot f 7 b. s. 7 d. h. diefstal: J. M., 22 j., werkman Vlissingen, tot 1 m. gev. straf wederspannighcidA. d. G., 22 j., landbou wersknecht, Retranchement, tot 14 d. gev. straf; beschadiging en vernielingA. J. M., 19 j., schipper, en P. S., 26 j., werkman, beiden Hontenisse (Walsoorden), ieder tot 14 d. gev. straf beleedigingP. S. voornoemd tot 7 d. gev. straf; huisvredebreuk: G. N., 47j.,werkmanIJzen- dijke, tot f 5 b. s. 5 d. h.en oplichtingA. W., 10 j., Middelburg, tot 14 d. gev. straf. Een fijne onderscheiding heeft de recht bank te Haarlem gemaakt. Zij heeft overwogen dat het woord „smeris" bekend als een in sommige gemeenten van Noord-Holland onder het onbeschaafde pnbliek gebruikelijke benaming voor politiebeambten, welke soms kortheids halve, soms ook, maar dan meestal in ver- eoniging met beleedigende abjectiva, in min achtende beteekeilis gebezigd wordt, op zich zelve niet als beleedigend kan worden aange merkt, evenals de benaming „klabak" voor klapwaker en meer dergelijke onbeschaafde uitdrukkingen. Op dien grond verklaarde de rechtbank bij de berechting van een deswege ingekomen klacht dat dit niet stratbaar was, zoodat de beklaagde te dien aanzien ontslagen werd van rechtsvervolging. Alzoo zou het gebruiken tot een agent van het woord „schoremer" straf baar zijn maar t woord „smeris" niet. Wat echter het hoogste rechtscollege in deze zal beslissen, is nog een open vraag. Weer een incident in de rechts zaal. De verhouding tusschen magistratuur en balie schijnt tegenwoordig wat gespannen. Voor enkele dagen wezen wij op feiten, welke te Amsterdam tusschen een officier van justitie en een verdediger zijn voorgevallen, thans hebben wij melding te maken van een incident, dat te Arnhem bij het gerechtshof plaats greep. Toen mr J. W. Colson Aberson, als verdedi ger optredende voor een beklaagde, die wegens poging tot moord tot 4 jaar gevangenisstraf was veroordeeld, er zijn leedwezen over uit sprak, dat hem inzage der stukken was gewei gerd, signaleerde de vice-president van het bof mr D. G. Kortenhout van der Sluya die be wering aanstonds als onwaar, en toenmr Aberson volhardde, gaf mr K. v. d. SI. hem zelfs in overweging de zaal te verlaten. Mr Colson Aberson, die zich over 't gebeur de tot den minister van justitie zal wenden, mag gerust worden voorspeld, dat ook dit muisje een staartje zal hebben. Dit schrijft de N. Amh. Ct. De heer Colson Aberson heeft zich met be trekking tot deze zaak gewend tot den deken der orde van advocaten te Arnhem. LETTEREN EN KUNST. Op de Tentoonstelling van Vrouwen arbeid te 's Gravenhage, waarvan het ons on mogelijk is uitvoerige verslagen op te nemen, evenmin als van de Bakkerstentoonsteliing enz., zoodat wij ons tot beknopte mededeelingen moeten bepalen omtrent hetgeen wij vermoe den dat in onzen lezerskring belangstelling zal wekken is ook eene afdeeling „Beeldende kunsten". De dames S. Mesdag—Van Houten, M. Bil- ders—Van Bosse en B. E. van Houten, op wie de taak der regeling van dit onderdeel rustte, berichten in een voorwoord tot den catalogus (die van den algemeenen is gescheiden), dat zij die opdracht alleen aanvaardden onder de voor gaarde eene ke«»e-tentoonstelliug te mogen tmenatellen. Verschillende Berichten. De algemeen geachte directeur van de zeevaartschool in het zeemanshuis te Amster dam, de gep. kapt. luit. ter zee B. J. G. Volck, is overleden, in den ouderdom van nog geen 48 jaar. Zijn heengaan zal zeker door zeer velen in den lande betreurd worden. Het station Roosendaal (N.-B.) verkeerde Donderdag avond ten gevolge van een gebrek aan de machine der electriscüe verlichting ïd volslagen duisternis. Alle mogelijke hulpmid delen werden aangewend. De wachtkamers waren o. a. verlicht door treinlantaarns. Te Sliedrecht heeft een hevige brand ge woed, die 10 woningen in de asch legde. De brand moet ontstaan zijn door een gasontploffing. In Den Haag is Donderdagochtend een 9 jarig meisje, dat slecht ter been is en veelal door een harer zusjes in een sportkar gereden wordt, uit haar wagentje gevallen, juist op het oogenblik dat een kolenwagen aankwam. Het kind werd door het zware voertuig overreden en bleef op de plaats dood. - Het bericht, dat de zoon van de winke lierster in gouden en zilveren werken te Am sterdam zou zijn gearresteerd in verband met een daar gepleegden diefstal, is ODjuiat. Bij een landbouwer in den Grooten IJ- polder is 's nachts inbraak gepleegd. De dieven hebben niet alleen f 200 in specie ontvreemd, maar zelfs een veerenbed en eenige voorwerpen van waarde. Toen men door het gedruisch ontwaakte en een onderzoek instelde, bleken de dieven verdwenenvermoedelijk waren zij met paard en wagen gekomen en konden zich dus gemakkelijk uit de voeten maken. Te Hilversum heeft Maandagavond een man, dezelfde die indertijd iemand redde uit den ingestorten welput aan den Trompenberg in een vlaag van dronkenschap en woede zijne vrouw zeer ernstig mishandeld, waarbij hij haar met een mes eene diepe wond langs den hals en over het gezicht toebracht. De vrouw vluchtte naar een kennis, waar zij onder ge neeskundige behandeling is. Haar toestand is niet zonder gevaar. De dader is geboeid naar Amsterdam vervoerd en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Woensdag namiddag, den 13en Juli, viel te Harlingen sneeuw. Te Hoogeveen is iemand zonder stemming tot lid van den gemeenteraad gekozen. Des avonds werd hem een serenade gebracht met muziek en fakkellicht. Daarvoor was door de deelnemers geen vergunning gevraagd. Naar men zegt, zal nn proces verbaal worden opge maakt. Een eigenaardige bijzonderheid is, dat zij bij het kantongerecht moet worden behan deld, waarbij de gekozene deurwaarder én de voorzitter der liberale kiesvereeniging, die het initiatief voor den optocht nam, kantonrechter is. Toen Allard Dijkstra jl. Zondagmiddag te Beetgum zijn vrouw wilde afhalen, werd hem daar door eenige ingezetenen verweten, dat hij de inbreker is bij G. Haitsma te Brit- sum. Een van dezen was een onderteekenaar van het ingezonden stuk in 't Friesch Volks blad, waarin dit ook werd gezegd. Tegen deze personen beeft. Allard Dijkstra een aan klacht ingediend bij den officier van justitie te Leeuwarden. In het Friesche dorp Langweer viel een tweejarig knaapje bij een watermolen in het water. De moeder sprong het onverwijld na, zoodat beiden spoedig in groot levensgevaar verkeerden. Gelukkig was iemand in de na bijheid, die toesnelde en 't gelukte hem beide drenkelingen nog levend op den wal te bren gen. De moeder was echter zoo geschrikt, dat ze spoedig daarna overleed. Te Woudsend had men bij het te water laten van een 55-tons schuit van de helling, om de vaart bij 't afglijden wat te verminde ren, het schip met een takel vastgebonden, Bij het afgaan sloeg het looze eind van den takel om het been van den 18-jarigen zoon des 8cheep8timmermans. De jonge man werd nu tot aan het groote blok meegesleurd en erg gekwetst aan been en rug opgenomen. Per stoomboot, die juist tot vertrek gereed lag Dit wordt nu in een bericht in de Holland- sche bladen tegengesproken. De Sultan werd door Hare Majesteiten staande ontvangen en eenige minuten werd het gesprek staande gevoerd. Daarna namen Hare Majesteiten plaats op een canapé en werd den Sultan verzocht plaats te nemen op een fauteuil, niet naast, doch op een afstand tegenover Hare Majesteiten. Op deze wijze werd het gesprek nog enkele minuten voortgezet, waarna Hare Majesteiten opstonden en de Sultan, achter waarts gaande, de zaal verliet. De geheele ontvangst had in den strengsten vorm plaats. Automobielen-wedstrijd. Nauwelijks is de wedstrijd ParijsAmsterdam afgeloopen, of er worden protesten en tegen- protesten gehoord. De bezwaren gelden vooral de snelheid, waarmee gereden is. Niettegen staande de minister van waterstaat een maxi mum snelheid van 30 kilom. in 't uur had voorgeschreven, bleek de gemiddelde snelheid 45 kilom., terwijl op sommige trajecten met een snelheid van 60 kilom. gereden is. Tegenover deze en dergelijke bedenkingen, die sommigen zelfs de hoop doen uitspreken dat deze wedstrijd, zoo uitgevoerd, niet alleen de eerste maar ook wel de laatste zal wezen, komt D. D. in het Utr. Dagbl. eene andere meening stellen. Hij schrijft o. a. „Inderdaad hét is absurd om zich 4 dagen achtereen te laten voortbibberen, bemodderen en bestuiven in een ongeriefelijk, stinkend wagentje, maar dat is misschien Parijsche smaak en de gustibus etc.Ik voor mij zit ook liever in een paardentrammaar moeten we nu elke proeve van vooruitgang, die de techniek maakt, gaan tegenwerken met plei dooien, die met even weinig succes zijn inge bracht tegen hét gaslicht, stoombooten, elee- trisch licht, spoorwegen enz. Het is. bekend, dat het bestuur van de stad Londen indertijd de concessie had geweigerd voor den aanleg van de eerste gaslantaarn, omdat ze zoo gevaarlijk was." D. D. wijst er verder op, dat. in de stad met een snelheid van p. m. 20 kilom. werd gereden wat wel 5 kilom. to snel was, maar daar stond tegenover, dat de geheele weg door de politic werd bewaakt. Voor een enkele maal schijnt ook hij zich bij het gebeurde te willen neerleggen. Donderdagavond te tien uur is het nieuwe station te Antwerpen in gebruik genomen. De werken hebben, gelijk men weet, heel wat jaren geduurd. Van de opening is zoowel in bet gebouw als in de omliggende straten een heel feest gemaakt. Te Brussel zal van 25 tot 30 Juli houden worden het \IIe internationaal congres van de scheepvaart. Voor het eerst zal daar behandeld worden de zeevaart, terwijl op vorige congressen alleen sprake was van binnenvaart. Voor Nederland zullen als leden van het congres daaraan deelnemen de heeren J. F. W. Conrad, oud-inspecteur-generaal van den water staat, 's GravenhageA. A. Bekaar, ingenieur van den waterstaat te Middelburg; A. DekiDg Dura, hoofdingenieur van den provin cialen waterstaat in Overijssel te Zwolle B. Hoogenboom, hoofdingenieur van den water staat te 's HertogenboschG. J. de Jongh, directeur der gemeentewerken te Rotterdam C. L. M. Lambrechtsen van Ritthem, directeur der gemeentewerken te AmsterdamJ. C. Ramaer, ingenieur van den waterstaat te Rot terdam; A. F. Smulders, ingenieur te Rotter dam L. E. Uyttenhooven, directeur van 's rijks belastingen te Rotterdam. Sedert voor eenige maanden de Ind. Beige en de Petit Bleu in verschillende handen over gingen beleeft men zonderlinge dingen. De bladen hebben twee directies en twee hoofdredacteuren, maar éen redactiestaf en éene zetterij. Beide worden van bijna het zelfde zetsel vervaardigd. Maar de Ind. Beige is vóór Dreyfuss, de Petit Bleu is tegen bewegingde Ind. is tamelijk neutraal in den oorlog, zooals de meeste bladen, de Petit Bleu belachelijk ingenomen tegen de Amerikanen. Het grappige geval doet zich nu voor, dat de Petit Bleu naar aanleiding van de ver melde belastering van de Ind. door de Jour, zegt, zich te begrijpen dat men te Parijs boos is over de houding dier Indépendance. Te Parijs, is in den ouderdom van jaren, overleden de heer C. A. von Hemert, in vroeger jaren in scheepvaartkringen te Amster dam welbekend. Hij was o. a. een der oprich ters van de Kon. Nederl. Stoombootmaatschappij. Bij het onderzoek naar de oorzaak van de ramp is door een machinist van de Bourgogne verklaard dat, op het tijdstip van de aanvaring, dit schip zich 1GQ mijlen Noordelijker bevond dan de weg dien de transatlantische boo ten volgen als zij in Oostelijke richting varen, en dat het 15 mijlen liep. Kapitein Henderson, de kommandant van de Cromarty shire, zeide dat de twee booten, die het eerst zijn schip bereikten, gevuld waren met matro zen die volkomen droog waren; alle passagiers, later gered, hadden in het water gelegen. Het st. la Bretagne heeft den omtrek van Sable Island doorzocht, maar niets gevonden. Zondag wordteen gedeelte der geredden te Havre verwacht. De gemeenteraad aldaar heeft 10,000 fres. toegestaan voor de nagelaten betrekkingen der omgekomen schepelingen van het s.s. la Bour. gonge. Voorts is eon beroep gedaan op de wel dadigheid der stadgenooten. De eerste lijst geeft een bedrag van ruim 25,000 fres aan. Een blinde zoon van een raadsheer te Bordeaux, Albert Léon, heeft het examen van licence ès lettres afgelegd en daarbij zelfs de meeste punten behaald. De jonge man heeft nooit eene school bezocht, maar al zijne stu diëu aan huis volbracht. Te Rasen, in Lincolnshire, is opnieuw geble ken hoe gevaarlijk varkens zijn voor kinderen. Maandag liet daar eene vrouw haar kleine van vijf maanden een oogenblik in de wieg alleen, en ging den tuin in. Kort daarop kwam een zusje het huis uitgeloopen, en riep, dat de zeug bij het kind was. Toen de moeder bij de wieg kwam, zag zij tot haar ontzetting, dat het beest al een handje geheel had afgegeten en het gezicht op gruwelijke wijze geschonden. Waarschijnlijk zal hét wicht doodgaan, en dat is maar gelukkig. Hoe de Engelsche minister Chamberlain aan zijn vrouw kwam, verhaalt de Christian Commonwealth. Op zekeren dag te Baltimore een dame be zoekende, werd hij door deze gul en lachend ontvangen, met de vraag of hij lust had als eenige heer mee aan te zitten aan een juist ten harent gehouden déjeuner van jonge dames, daar éen der gasten verhinderd was. Hij, voor een keur bende Amerikaansche schoonen niet bang, nam de invitatie aan en de opene plaats was toe vallig naast die van een dochter des toen ligen ministers van oorlog Endicott, een der grootste schoonheden van haar tijd. De ken nismaking behaagde over en weer dermate, dat ten slotte een huwelijk het gevolg wat Te Sofia zijn de ex-ritmeester Boitschew en de ex-politieprefect Novelitsch, veroordeeld wegens moord op Anna Simon, door ophan ging ter dood gebracht. - Van een gezelschap van 102 menschen, dat in Maart uit Ohio naar Klondyke vertrok, zijn er thans nog slechts 4 in leven2 ver dronken zich, en van honger on koude stier ven er 95 in het goudland. Verkoopingen enz. Heden werd aan het gebouw van het gewes telijk beBtuur te Middelburg aanbesteed het maken van eene basaltglooiing tot verde diging van het duin voor den steenen licht toren te Noordwelle aan de Noordzijde van het eiland Schouwen. (RamiDg 15.950.) Ingeschreven werd door de heerenW. Dek ker, Veere, voor f 17.800M. Kleppe, Scherpe- nisse, ad f 16.890J. Geluk, Tholen, voor f 16.875; P. J. Visser Pz., Hansweert, ad f 16.710; J. Roskam Cz., Sliedrecht, voor f 16.235; H. de Kluiver, id., ad f 15.578; H. J. Komijn, Burgh, voor f 15.560; W. Ringel- berg, Duivendijke, ad f 15.300C. Boer Az., Sliedrecht, voor f 14.850P. Vink, Noord- gouwe, ad f 14.389 en P. Bezuijen, Duiven dijke, voor f 14.246. Een biljet was van onwaarde. A T J E H. Een officieel bericht, dt. 15 Juli, luidt Den twaalfden dezer is opgerukt naar Kedei Per lakgeen tegenstand ondervonden alleen werden een adelborst en vyf minderen der landingsdivisie en een fuselier ongevaarlijk verwond door negen Atjehers, die in hinder laag lagen, gewapend met donderbus, en alle negen neergesclwten werden. Hoogere Burgerschool te Goes. Na gehouden examen zijn bevorderd van de voorbereidingsklasse tot de eerste klasse: met den len graad H. de Jonge, met den 2en graad R. Elzinga en J. P. van der Meulen en met den 3en graad F. Kösters, J. van Beek en J. Oele; afgewezen werden 4 leerlingen van de eerste tot de tweede klasse met den len graad Neeltje Isebree Moens, Martha Oele, H. M. Markusse, A. Nieuwenhuijse en C. van Daalenmet den 2en graad P. van Hove, J. C. v. d. Burght, G. de Ridder en C. Spaan en met den 3en graad S. de Jonge Mulock Houwer Az., C. van Melle, A. Nicolaï, J. C. Paul, D. Roskes, O. Peman Kakebeeke en W. Pelle voorwaardelijk zijn bevorderdP. Uele en A. Neter, met herexamen in de wiskunde afgewezen werden 6 leerlingen van de tweede tot de derde klassemet den le graad A. W. Mulock Houwer, Marie Isebree Moens, Caroline Bannet, Louise Prins, P. Nieu wenhuijse en J. van den Brugge, met den 2en graad W. Fopma en F. de Roo en met den 3en graad A. van IJsendijk voorwaardelijk zijn bevorderd J. Kryger, met herexamen in het Nederlandsch afgewezen werden 5 leerlingen van de derde tot de vierde klasse met den lsten graad L. van Dalen, met den 2en graad L. Smit, D. Vermet en M. Quiat Jz. en met den 3en graad J. Mulder, W. Klos, S. de Jonge Mulock Houwer Sz. en A. de Koning voorwaardelijk zyn bevorderd B. Quist Bz. met herexamen in de wiskunde, W. Ochtman met herexamen in de natuurkunde en J. Swart met herexamen in de wis- en natuurkunde afgewezen werden 3 leerlingen van de vierde tot de vijfde klasse met den len graad L. Haringman, J. Tazelaar enM. A. Hollestelle; met den 2en graad: J. vanKalmt- hout, E. Frank, A. van Rijen en A. van Renesse van Dui venbode, en met den 3en graadP. de Ridder, J. van den Berge, P. Hoogesteger, J. Ochtman, A. van DeinBe, W. Temperman en Anna Fopma; voorwaardelgk: J. Kakebeeke met herexamen in het Engelsch en Henriette van Noppen met herexamen in de werktuigkunde afgewezen werd 1 leerling., Amsterdam. De rechtbank veroordeelde heden den 18jarigen ketelmaker Bronkhorst, wegens zware mishandeling van den diamant slijper Van Rhede, welke onmiddellijk diens dood ten gevolge had, op den avond van 29 Mei in een danshuis in de Govert Flinckstraat, tot 21/a jaar gevangenisstraf. De eiscb was 5 jaar. De heeren W. Hovy en Ch. Kouveld hebben aan het gecombineerde bestuur der vyf timmer lieden-vereenigingen hunne bemiddeling aange boden om een comité te vormen, dat buiten de betrokken partijen om, beproeven zal het gere zen geschil tusschen patroons en werklieden te vereffenen. Door den notaris J. W. Verhulst werden Donderdagavond op de bovenzaal van de socië teit De Vergenoeging alhier in het openbaar verkocht de volgende te Middelburg gelegen perceelen Eon huis met koetshuis, stal en erf, aan den Korte Delft, wijk F. no. 24 en 25 voor 6650. Een huis en erf, in de Vlissingsche straat, wijk K no. 52 voor f 2271. Een winkelhuis en erf, in de Brakstraat, wijk O no. 276, werd opgehouden op f 1900. Een huis en erf, bij den Vlissingsehen Singel, in de gemeente Koudekerke, wijk C. no. 65fc, is verkocht voor f815. Te Camperland had Woensdag, in het koffiehuis van C. Goudswaard, ten overstaan van notaris J. de Vos, te Middelburg, ver zoeke erven wijlen den heer I. v. d. Velde Sr., in leven grondeigenaar, te Papendrecht, de veiling plaats van de door pachter Adr. Ver hulst Pz. bewoonde hofstede, bestaande in woonhuis, schuur en verdere gebouwen, tuin, boomgaard en weilanden in Heer Janszpolder, samen 13.2070 H.A., en geheel tiendvrge bouw landen 72.2220 H.A. in den Jacobapolder, alles in de gemeente Wissekerke, aaneen ge legen en te zamen groot 85.4290 H.A. Wijl voor de massa, solied verpacht voor f 3844.30* 's jaars, slechts f 50.000 werd ge boden, is deze niet gegund kunnen worden. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Willem A?m«-polder werd heden in het gemeentehuis te Kapel le in het openbaar aanbesteedhet herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1899, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken, aan de waterkeering van den bovengenoemden polder. Minste inschrijver was de heer P. Dronkers voor f 3615. Verder schreven in de heeren J. van Beers en G. Prook, Vlissingen, voor f 4400; J. de Jonge, Middelburg, ad f 3949C. de Wilde, Kattendijke, ad f 3890J. Jansen, Terneuzen, ad f 3875B. van Eek, idem, ad f 3867 en P. J. Visser Pz., Hansweert, ad f 3725. Bij Santiago. Alle zware schepen vanhetT Amerikaansche eskader moeten zich voegen bg; het eskader van den commandore Watson. New-York. Het departement van oorlog zal aanbiedingen vragen aan stoomvaartmaat schappijen voor het verroer van 12000 a 15000 Spaansche troepen naar Spanje. De Herald verneemt dat Mac Kinley de Philippijnen niet wenscht te behouden, en dat- de administratie niet voornemens is Santiago onder contröle der Cubanen te brengen. De gecapituleerde streek blijft bij de mili taire en maritieme macht totdat de Spanjaar den het eiland definitief hebben ontruimd. Playa del Este. Een Fransche kanonneer boot poogde Donderdagavond in het donker de haven van Santiago binnen te Ioopen. De Marblehead vnurde eerst met los kruit en gaf daarna twee scherpe schoten, welke langs de boeg van het Fransche schip vlogen, dat daarna stopte. Het vaartuig kreeg verlof om gedurende acht dagen in de baai te ankeren. Londen. Alle bladen achten voor Spanje het oogenblik gekomen om vredesonderhande lingen te openen. Volgens de Times zullen de Spaansche troepen onder neutrale vlag getransporteerd worden. De onderhandelingen daarover zullen gevoerd worden tusschen de vertegenwoordigera van Frankrijk en Oostenryk-Hongarije. Parijs. Nadat een officieuse nota had mede gedeeld, dat de vervolging tegen Esterhazy alleen door de justitie was ingesteld, komt de Matin dit bevestigen, door de mededeeling dat het onderzoek van Bertulus in deze zaak eerst no was afgeloopen. De Intransigeant betwist de qnalificatie van valschheid, wijl er geen persoon Sper ansa en dus geen valsche handteekening bestaat.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2