Verschillende Berichten. LETTEREN EN KUNST. Het bestuur van den Ned. Journalisten- kring beeft; den heer C. K. Elout, redacteur van het Alg. Handelsblad, belast met de ver tegenwoordiging dier vereeniging op het in ternationaal perscongres, in het laatst van September te Lissabon te houden. Haverman, een der talrijk bekroonde exposanten te Barcelona, heeft gracelijb ge weigerd zijn magere onderscheiding in ontvangst te nemen. (Vad.) in het Pantheon te Parijs had Woensdag de plechtige herdenking plaats van den lOOen geboortedag van Michelet. Het feest werd, behalve door de weduwe van den grooten schrijver, bijgewoond door Faure en vele anderen. Op het graf van Michelet op Père Lachaise werden Dinsdagmorgen bloemen neergelegd door studenten én leerlingen van scholen. Zij ontblootten eerbiedig het hoofd voor de weduwe, die het graf van haar man bezocht. Een aantal studenten bood mevr. Michelet een bronzen gedenkplaat aan. In een der zalen van het Kon. Zool. Bot. Genootschap te 's Gravenhage had Woensdag middag de opening plaats der historische af- deeling van de internationale tentoonstelling van bakkerij, maalderij en kookkunst. Hoewel deze afdeeling op beperkte schaal is ingericht, moet er veel belangrijks bijeen gebracht zijn. Het bericht dat onze koningin het keur vendel Prins Maurits te Amsterdam als eere- wacht te voet heeft aangenomen, is onjuist. Een verzoek daartoe is zelfs niet aan H. M. gedaan. Door den gemeenteraad van Amsterdam is Woensdag wij konden het telegraphiseh bericht daaromtrent nog opnemen in een groot deel der oplaag van ons vorig nommer goedgekeurd de voordracht van burg. enweth. om de schadeloosstelling, wegens intrekking der concessie, aan de Imperial gas-association vast te stellen op 15.588.984.35. De dezer dagen meermalen genoemde heer D. Breeanee te Oude-Tonge is, volgens besluit van de liberale kiesvereeniging, ale lid geroyeerd, omdat hjj, in strijd met bet reglement, eene andere candidatuur bevorderd had dan die gesteld was door de vereeniging. Aan de crediteuren van den vroegeren gem.-entv. Beffers te Schiedam, die in staat van kenneljjk onvermogen was verklaard, zal eerstdaags ruim 14 percent hunner vorderin gen worden uitbetaald, waardoor de gemeente Schiedam van het in de gemeentekas bevon den tekort een bedrag van ongeveer 8,500 terugkrijgt. Als verdacht van medeplichtig te zijn aan den diefstal bij een goud- en zilversmid aan de Prinsengracht te Amsterdam, is de zoon des buiztt» iu «IMII j""»— - Een Amsterdammer, die te Haarlem val- sche rijksdaalders in omloop bracht, is door de politie gesnapt en achter slot gezet. Bij een kaashandelaar te Utrecht is bij ongeluk een stukje van den vinger van een meisje afgesneden, doordien dit een stukje kaas wilde wegnemen terwijl de winkelier bezig was met snijden. Te Volendam moest Woensdag morgen de godsdienstoefening in de R. Kath. kerk ge staakt worden, daar een krankzinnige die on mogelijk maakte. Uit de kerk verwijderd, sprong hij daarna in de haven, doch werd ge red. Hij was te Volendam op een doorreis van Kampen naar Amsterdam, waar een profes sor zoo geraadpleegd worden. Hij werd met behulp van veldwachters uit Edam naar Kam pen teruggebracht. Te Groningen is een zestienjarige seheeps- jager, die van zijn op hol geslagen paard af geworpen en in de leidsels verward geraakt was, door het hollende paard een eindweegs weggesleept. Toen het dier tot staan werd gebracht, bleek dat de ongelukkige overleden was. Bij den brand in de aardappelmeelfabriek van de firma Meihuizen, Boon Co. te Veen- dam, is voor f 20,000 aan aardappelstroop stukkengeen van zijn schilderijen kan hier hangen". „En maakt hij die dan in dat kleine ate lier, dat niet grooter is dan onze keuken „Zekerbij gedeelten. Later worden de Btukken aaneen gezet". „Maar voor een vriend „Onnoodig het te vragen. Gij weet niet wat een artist is Zoodra er sprake van zijn kunst is, wordt hij onhandelbaar". „Welnu, dan zullen wij een gravure van een zijner schilderijen koopen". „Onmogelijk. Hij heeft verboden dat er in Frankrijk of in het buitenland een gravure van een zijner werken gemaakt wordt". „Hoe jammer. Maar laat ons dan naar de tentoonstelling gaan om te zien „Hij exposeert dit jaar niethij is woe dend over de samenstelling van de jury." Gedurende drie dagen bleef mevrouw mok ken. Gij kent haar, ze is allerliefst, maar zij moet altijd haar zin hebben. Ik was wel te beklagen, niet waar? En dit alles is nog niets in vergelijking met hetgeen mij te wach ten stond. Drie weken geleden zitten wij ^koffie te drinken en sedert vier dagen had ik gelukkig dien gebaten naam van mijn vriend niet meer gehoord toen mij op eens deze netelige vraag in de ooren Blonk„Gaat de heer Baradoul veel in de groote wereld „Wel neen. Ik heb je immers gezegd dat hij nergens komt." „Waarom niet?" „Dat ie zoo zfln karakter." „Zou men bem, zonder hm gewald aan verbrand, dat bij beurspolis door verzekering gedekt was. Een gedeelte der machines en een in wording zijnd laboratorium waren niet ver zekerd. Briefkaarten. Het hoofdbestuur der posterijen en telegraphie heeft het personeel der postergen er op ge wezen, dat, hoewel de aanduiding van het beroep op de adreszijde der briefkaarten ge oorloofd is, deze aanduiding zoo kort mogelijk behoort te zijn en dat het niet geoorloofd is, i daarin op te nemen eene opsomming van tal van artikelen of voorwerpen, waarin handel wordt gedreven, of van firma's, maatschappijen, enz., welke in de een of andere hoedanigheid door den afzender wordt vertegenwoordigd. Hoewel tot dusverre In bedoeld opzicht eenige vrijgevigheid is betracht, is echter thans gebleken, dat die aanduidingen lang zamerhand hier en daar zulk een omvang aan nemen, dat beperking daarvan dringend noodig is, mede om te voorkomen, dat de adreszijde wordt overladen met mededeelingen en aan kondigingen welke, niet strikt betrekking heb bende op het beroep van den afzender, door de ruimte, welke zij innemen, slechts schade doen aan de duidelijkheid van het adres. Aan hen, die briefkaart-formulieren in voor raad hebben, welke niet aan de boven omschre ven eischen voldoen, zal eene opgave worden gevraagd van het voorhanden aantal exempla ren, waarna zal worden overwogen gedurende welken tijd nog gelegenheid zal worden gege ven om dien voorraad te gebruiken. Het Spaansche schip. Het H. w. A. veronderstelt dat de Ciudad di Cadiz te Antwerpen binnen viel, om de Tasso te zoeken, het Engelsche schip dat, volgens de Petit Bleu, op de Schelde uit twee andere Engelsche booten krijgsvoorraad en dynamiet had overgenomen. De Tasso was den lOden van Antwerpen vertrokken en heeft dus 48 uur voor op de Ciudad Het duel tusscben Turrel en een door hem in de kamer aangevallen jousnalist gaat niet door, wijl de woorden in het offieieele verBlag naar het oordeel der getuigen niet zoo kwetsend waren. Het dikwerf besproken plan om tussehen Engeland en de Koloniën een stuiversport te heffen, zal gedeeltelijk worden verwezenlijkt, en wel tussehen Engeland, Canada, New-Found- land, Kaapkolonie en Natal. Een politie-agent te Berlijn, die drie bur gers ruw behandeld en geslagen bad, is des wege veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De rechter vond, dat het tijd werd, „de bur gerij te beschermen tegen de gewelddadigheden van de politie." Te Altona, bij Hamburg, ia een stand beeld voor vorst Bismarck een geschenk van de stad aan den ex-Rijkskanselier op diens 80n verjaardag onthuld. MOg steeuö uuuuou ut) aai'uuevmgeu Dalmatië aan. De militaire overheid heeft door soldaten 100 tenten doen opslaan ten behoeve van de bevolking. Eene eigenaardige verkooping. Den laatste van deze maand zal de stad Ber- ditsjef, in het gouvernement Kiëf, in 't open baar verkocht worden, wegens een schuld van nagenoeg vier millioen roebel. Als liefhebbers worden genoemd een zeer hoog geplaatst per soon en de eigenaar van een niet door schulden bezwaarde wijk der stad. Bij Dever (New-Yersey) is in een bus- kruitfabriek de stoomketel gesprongen met bet gevolg dat ook het buskruit ontplofte. Er werden zeven personen gedood en velen gekwetst. Burgerlijk en kerkelijk huwelijk. Hoe gevaarlijk het kan zijn den eisch van het burgerlijk wetboek los te laten, dat geen kerkelijke plechtigheden voor een huwelijk mogen plaats vinden alvorens het bewijs van het burgerlijk huwelijk is overgelegd, is dezer dagen in Engeland aan het licht gekomen. Daar te lande wordt ook reeds sedert meer dan 25 jaren voor de wettigheid van een hu welijk de inschrijving bij den burgerlijken stand vereischt. Toch moest de vorige week te doen, niet kunnen overhalen om wat aflei ding te zoeken, door af en toe een avond bij zijn vrienden door te brengen. Hij moet zich wel heel eenzaam voelen". „Eenzaam?" „Zeker, sedert den dood zijner moeder". „'t Is waar, zijn moeder is dood". „Dat hebt ge mij ten minste verteld". „Ja, ja, zij is dood". (Het schijnt dat ik die moeder afgemaakt had, zeker omdat zij mij hinderde. Ik had dien moord heelemaal vergeten). „Daarom is hg ook in den zwaren rouw". „Wij moeten hem zien te troosten". „Ik moet u nog iets in vertrouwen me- dedeelenBaradoul is beneden zijn stand ge trouwd en wijdt zich geheel aan de opvoeding zijner twee kinderen, het eene is drie en het andere vijf iaar. Gij begrijpt dat deze onge wone verhouding hem niet alleen plichten, maar ook lasten oplegt". Mijn vrouw dacht even na en ik hoopte met deze mededeeling een emmer koud water over haar geestdrift gedoopt te hebben. Maar zij riep integendeel In vervoering uit: „Dat is al heel mooi van hem Odie kunstenaars Zulke verheven denkbeelden kunnen zij alleen hebben Twee dagen later verzocht zij mg haar bij mijn vriend te brengenzij wilde hem ten aanzien van iedereen haar bewondering doen blijken, hem persoonlijk uitnoodigen om bij om te komen, zijne kinderen omhelzen, het atelier bombardeeren met speelgoed en lekkers. Welk een slagIk trachtte dien af te weren door de noodiakeigkheid to betoogen van een arts uit Manchester voor den rechter ver schijnen, en eerst daar vernemen dat het hu welijk, dat hij in 1876 meende gesloten te hebben, in rechten niet bestond. In dat jaar had hij geloovig katholiek een bezoek gebracht bij zijn biechtvader en dezen zijn voornemen medegedeeld om met zijn huishoudster te trouwen. Op de bemerking dat hij wel een betere partij kon doen, ant woordde de doctor dat hij haar beloofd had met haar te trouwen en dat zg beiden den vorigen dag in de huiskamer hadden geknield, te zamen gebeden en gezworen elkander tot eebtgenooten te nemen. De geestelijke zeide toen: „Maar dan zijt gij immers al getrouwd: die plechtige belofte is geheel afdoende. Komt morgen samen bij de mis en dan is alles in orde". Zoo geschiedde en den volgenden dag wandelde üet paar uit de kerk naar buis en leefde sedert als man en vrouw. Maar allengs begonnen te Manchester booze geruchten over het „huwelijk" van den dokter te loopen. Deze raadpleegde nog twee geeste lijken die hem geruststelden alles was in orde. Maar toen in 1884 het gepraat steeds erger werd, begaf de arts zich tot zijn biechtvader, die niet beter wist dan hem eene verklaring te bezorgen van kardinaal Vaughan (toen nog biB- schop van Salford), een verklaring bevestigen de dat het huwelijk geldig was. Later gaf de kardinaal zelfs aan bet paar een brief mede naar Rome, zoodat zij door den Paus werden ontvangen. Na hun terugkeer begonnen de praatjes op nieuw en toen liet de dokter in een der bladen de ontvangen verklaring afdrukken. Het baatte nietmen bleef babbelen. En nu wendde zich de dokter, ten einde raad, tot den voorzitter der kamer voor echtscheidingen en moest daar op zijn vraag„Ben ik nu getrouwd of niet van den rechter, sir Francis Jeune, vernemen „stellig niet"Kardinaal Vaughan, die als ge tuige gehoord werd, zeide dat hij de verklaring had afgegeven in de overtuiging dat de bur gerlijke huwelijksakte aan den biechtvader vertoond was en enkel over de geldigheid van het kerkelijk huwelijk had geoordeeld. Er bleef niets anders over dan dat de rech ter den dokter en zijn vrouw den raad gaf, na 22 jaar nog eens te trouwen, maar nu geheel in den wettelijken vorm. Als dit geval niet in vollen ernst in de Engelsche bladen ware vermeld, zou men niet gelooven dat een gestudeerd man zoo onkun dig kon zijn geweest van de landswetten en dat hij enkel op het gezag van een geestelijke zijn huwelijk als wettig had beschouwdMen denke nu eens aan eenvoudige lieden, en vrage zich af, of de bestaande strafbepaling niet ge rechtvaardigd is. Hbld Verkoopingen enz. Ten overstaan van notaris mr Jan Loeff, werden Woensdag te Oost- en West-Sou burg in Het Zwaantje verkocht twee hofste den met bijbehoorende landen, ter gezamenlgke 61UU^19.88 26 heet., van de erven Jan de Witte, in de gemeente Oost- en West-Sou- burg, en van vier perceelen wei- en bouwland, onder Buttinge, gemeente Grijpskerke, ter ge zamenlijke grootte van 2.21.40 heet. Verkocht werden perc. 1 tot 9, een hotstede met huis, schuur en verderen opstal, erf, tuin, boomgaard en wei en bouwland op bet dorp West-Souburg, ge merkt no 129, groot 4 h. 60 a., voor ƒ9967 aan M. de Witte perc. 10 tot 19, een hofstede met huis, schuur en verderen opstal, erf, tuin, boomgaard, bouw- en weiland op het dorp West-Souburg, aan den Nieuwe Vlissingschen rijweg, gemerkt no. 64, groot 4 h. 46 a. 40 ca., voor f 9976 aan W. de Wolff perc. 20, bouwterrein aan den Nieuwen Vlissingschen weg, groot 0.0725 h., voor 550; aan P. Kastelijn; perc. 21, dito groot 0.0510 h., voor f 433 aan A. Janse te Ter Nisse perc. 22, dito, groot 0.6430 h., voor f 454 aan A. Barentse te Middelburg; perc. 23 en 24, bouwland, groot 0.7685 h., voor 1510 aan J. de Witte te Middelburg; perc. 25—27, bouwland, groot 1.4650 h., voor ƒ2760 aan M. de Witte; Baradoul eerst voor te bereiden op die onver wachte (ik geloof dat ik zei onverhoopte eer) maar ik moest beloven dit den volgenden dag te doen. Dat was een Zondagik veronderstelde dat Baradoul met zijn kinderen in den Jardin des Plantes zou zijn. Wij gingen er ook heen en liepeD vijf uur lang, van de leeuwen naar de apen, en van de nijlpaarden naar de slangen; doch tot onzen grooten spijt ontmoetten wij mijn vriend niet. Maandag was mijn besluit genomen. Ik verleende Baradoul een lichte ongesteldheid, die Dinsdag erger werdWoens dag was zijn toestand nog zorgwekkender en hij wilde er niets aan doen. Ik haalde een dok ter, die eerst Donderdag kwam en longontste king constateerde. Van dat oogenblik af bracht ik mijne dagen door met heen en weer loopen tussehen het atelier van mijn vriend en het salon mijner vrouw ik heb drie dagen en drie nachten by Baradoul gewaakt de nachten bracht ik in een club door, waar ik mg doo- delgk verveelde. Daarna kon ik niet meer van vermoeidheid en daar er toch een einde aan moest komen heb ik hem gedood". „Die ellendelingriep een verontwaar digde stem achter ons. En ik;zag een ouden heer, die kort te voren binnen gekomen was, en, na de laatste woorden geboord te hebben, zoo schie lijk opstond, dat bij zijn glaasje omgooide. Het café was ledig. De oude heer liep al gil lende een deur uit. „Gauw, gauwriep ik, duwde Brocard naar den anderen uitgang en volgde hem als de wind. Zoodra wij buiten waren, gingen wy voorzichtigheidshalve van elkaar af en terwijl ik een fiacre nam, liep perc. 28, bouwland, groot 0.6900 h., voor 1177 aan W. Danielse perc. 29, bouwland, groot 0.66.90 k., voor 1029 aan A. Willemse; perc. 30 en 31, weiland, groot 2.49.40 h., voor 3612 aan M. de Witte perc. 3234, weiland, groot 2.63.96 h., voor 4250 aan G. Plankeel te Middelburg perc. 35 en 36, weiland, groot 1.90.40 h., voor 3382 aan J. Wisse; deze perceelen zijn gelegen onder O. en W- Souburg perc. 37 en 38, weiland, groot 1.24.30 h., voor f 1846 aan J. Huismau tc Grijpskerke; perc. 39, bouwland, groot 0.43.60 b., voor 404 aan J. Davidse te Middelburg perc. 40, bouwland, groot 0.53.50 h,, voor 456 aan denzelfde. De geheele opbrengst was 41.806. De koopers, bij wier namen geen woonplaats is gemeld, wonen te Souburg. Te Borssele had heden, in het paro chiehuis van J. Wabeke, ten overstaan vaD den notaris J. de Vos, de definitieve toewg- eing plaats van de, door pachter J. P. v. d. Dries Az. bewoonde tiendvrije hofstede, in de gemeente.Borssele, benevens 54.9460 H.A. tiendvrg bouw- en weilanden, erf en boomgaard aldaar, met 3.80 H. A. bouw- en weiland in Ovezand. Totaal 58.7460 H. A. Toegewezen zijn de perceelen 1 tot eu met 25 voor 34.509perc. 26 en 27 voor 2000 en perc. 28 en 29 voor 3300. De totale opbrengst bedroeg 39.809, met 1100 voor bijbedingen en 8 proeent kosten. Provinciale staten van Zeeland. Vergadering van heden, Donderdag, morgen te 10 uren. Voorzitter de heer mr Roest, Commissaris der Koningin. Tegenwoordig 37 leden en de griffier. Afwezig de heeren Hombach met kennisgeving, De Smidt, Kloppers en Van Buren. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd De voorzitter deelt mede dat de afdeelingen van Ged. Staten zijn samengesteld als volgt: de eerste uit de heeren Van Waeaberghe Janssens en Siegers, de tweede uit de heeren Van Rompu en De Casembroot en de derde uit de heeren Van Lijnden en Lucasse. De voorzitter deelt mede dat benoemd zijn tot voorzitters en onder-voorzitters der afdee lingen van de eerste de heeren De Jonge en Hennequinvan de tweede de heeren Pompe van Meerder voort en Heijse; en van de derde de heeren Kakebeeke en Van Deinse. Door den voorzitter wordt mededeeling ge daan dat Gedeputeerde Staten uitvoering heb ben gegeven aan het besluit der Staten betref fende verpleging van krankzinnigen en het contract aan burg. en weth. van Delft ter teekening is toegezonden. Deze mededeeling wordt aangenomen voor kennisgeving. Daarna wordt overgegaan tot behandeling der voorstellen van het Gedeputeerd college. Het voorstel tot afwijzing van het verzoek van ingezetenen van Hoedekenskerke en om liggende gemeenten om eene „mildere regeling" van den provincialen stoombootdienst op de Wester-Schelde wordt aangenomen na dis cussie en nadat een amendement van den heer Van Deinse om twee maal 's weeks van Hoe dekenskerke te varen was verworpen met 22 tegen 16 stemmen. Het Gedeputeerd college wordt gemachtigd tot aankoop van het huis in de Langedelft H no. 12 voor een bedrag van 17000 en om dat te doen inrichten tot provinciale biliotheek. Die machtiging wordt verleend met alge. meene stemmen, behalve die van de heer Henneqnin. Goedgevonden wordt bet verleenen eener subsidie van 500 aan de gemeente V e e r e on eene van 222.50 aan de gemeente Nisse in de koBten harer huishouding voor 1898het eerste met 30 tegen 7, het tweede met 31 tegen 6 stemmen. Aangenomen wordt het voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging van art. 94 Brocard in den stortregen naar huis. Hij durfde niet thuis komen zonder doornat te zijn; want de bui begon juist toen hy zijn Igkrede uitsprak op het graf van Baradoul! Wy hadden afgesproken, elkaar den volgenden dag weer te ontmoeten en ik was benieuwd om te hooren of de vrede in huis en hart her steld was, nu hij bevrgd was van den last dier bezwarende vriendschap. Ik zag hem somber, wanhopig aankomen. „Wat een gezicht „Odat is nietsdat komt omdat ik den nacht op het politie-bureau heb doorgebracht". „Die oude heer „Natuurlijk. Nadat gij my verlaten hadt ben ik gevolgd, herkend, vervolgd, op lompe wijze in hechtenis genomen en ondervraagd. Eindelijk hebben zij mij van morgen, uit ge brek aan bewijs, losgelaten en ik heb slechts achttien uur in preventieve hechtenis door gebracht". „Maar wat hebt gij uw vrouw verteld om deze afwezigheid te verklaren „Ik heb haar gezegd dat ik den nacht heb doorgebracht met het trooBten der weduwe en het wiegen van de kinderen. Dat was een prachtige, doch noodlottige, ingeving 1" „Wat Is het nu nog niet uit „Uit OWaarom ben ik op den ramp- spoedigen inval gekomen om Jules kinderen te geven, zonder dat ik er zelf een heb". „Ik begryp het". „Mijn vrouw wil met alle geweld een Baradoultje aannemen. Gij kent haar. Zy is allerliefst, maar koppig als een muilezel", „En toen van het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen. Nadat eene wijziging ia gebracht in het be sluit der Staten, waarbij de grenzen zijn vast gesteld van de werken tot zeewering of oever- verdediging van het calamiteuze waterschap Stavcnissekomt in behandeling het voorstel tot wyziging van het reglement op de wegen en voetpaden. Het wordt na discussie aan genomen met een kleine wijziging. Hierna komt ter tafel het voorstel van Gedeputeerde Staten tot heffing van tol op den weg tussehen Goes en 's-Gravenpolder en tot afwijzing van het verzoek van de burgemeesters in Zuid-Beveland tot afkoop van dien tol. De heer Van Woelderen stelt voor om, indien door de betrokken gemeentebesturen geen 800 kan worden opgebracht, ter beoordeeling van Gedeputeerde Staten, dan de afkoopsom op 600 toe te staan. De heer Pompe van Meerdervoort. stelt voor de afkoopsom op 736 te bepalen, zijnde het bedrag der onderhoudskosten van den weg. Beide voorstellen worden verworpen, het eerste met 29 tegen 8 en bet tweede met 19 tegen 18 stemmen. Daarop wordt het voorstel van Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Naar aanleiding van het adres van den ge meenteraad van HonteniaBe, om de tolhef fing op de provinciale wegen al' te schaffen, vereenigen de staten zich na discussie met het voorstel van het Gedeputeerd college om aan dien gemeenteraad mede te deelen, dat geene termen bestaan tot afschaffing der heffing van tol op de wegen, in onderhoud bij de Provin cie, doch dat de vergadering bereid is een ver zoek om afkoop der tolheffing op den weg van Hulst naar Walzoorden in gunstige overwe ging te nemen. I n g e w i I i g d wordt het verzoek vau het be stuur van den Margarethapolder om een renteloos voorschot voor wegsverbetering, evenals een verzoek van concessionarissen van den stoom bootdienst tussehen Walzoorden en Vlake, om vergunning tot opruiming van den steiger bg de halte Vlake. Op voorstel van Gedeputeerde Staten wordt besloten instemming te betuigen met het adres der kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg aan den minister van waterstaat in zake de keuze van een waterweg van Dordrecht naar zee. Yoor kennisgeving wordt aangenomen het verzoek van eenige provinciale veeartsen inzake de wijziging van het reglement op den veearsenij- i kundigen dienst en politie, aaBgezien dat ver zoek zyn reden van bestaan heeft verloren. Goedgevonden wordt om gedurende 1899 en 1900 een provinciaal subsidie van 700 's jaars te verleenen aan de Mij tot beoordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland tot het houden van een tweejarigen cursus in het hoefbeslag. Op een verzoek van de Maatschappij tot be vordering van Ooft en Tuinbouw in Zeeuwsch- Vlaandereifs Westelijk deel om subsidie van 150 gedurende 3 jaar voor een snoeicursus stellen Gedeputeerde Staten voor afwijzend te beschikken, De heer Hammacher stelt voor aan den be doelden cursus een subsidie van 125 te ver leenen, welk bedrag hy na discussie wijzigt ea brengt op 100. Daarover staken de stemmen 19 tegen 19, zoodat de beslissing wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Het voorstel van het Gedeputeerd college tot wgziging van het reglement op de keu ring van dekhengsten wordt, na dis cussie en nadat enkele kleine wijzigingen zyn aangebracht, aangenomen met 26 tegen 11 stemmen. Het voorstel tot het aangaan eener geld- leening ad 200.000 wordt aangenomen. Door Gedeputeerde Staten wordt voorge steld aan den adjunct-commies der 2e kl. ter provinciale griffie A. J. d e N o o d, die zich door den toestand z'yner gezondheid genood zaakt heeft gezien eervol ontslag aan te vragen, wat hem met ingang van 1 Augs. 1898 is verleend, tot wederopzeggens een toelage van 154 per jaar te verleenen, boven het pensioen van 346, waarop hij recht heeft. „En toen, en toen? Wat moest ik be ginnen Weer twee moorden begaanMij bezoedelen met het bloed van deze onschuldige kinderen, die ik tot weezen heb gemaakt „O, ik zou niet geaarzeld hebben. Als het maar iets waarschijnlijker was geweest Maar luister, wees mijn vriend ten einde toe. Kom zelf mijn vronw hun overlijden aankon digen." „Goed", zei ik lachend, „ik zal er den treurigen moed toe hebben." En wij gingen samen naar zijn huis. Mevrouw was uitmaar zij had een brief voor mijnheer achtergelaten. „Afschuwelijk! Afschuwelijk riep Bro card uit. Ik ben overtuigd dat zij' in haar ongeduld zelf gegaan is om het kind te halen." Driftig scheurde hij het couvert open en wilde lezenmaar hij was zoo zenuwachtig dat de letters voor zijne oogen dansten. Hy reikte mij den brief over en ik las deze paar regels „Mij dunkt dat ge nu genoeg gestraft zyt. Hoe ia het mogelijk dat gij niet van den eersten dag afaan begrepen hebt, dat ik u voor den gek hield Ik vergeef het n van harte." EINDE.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2