BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN DE OORLOG. Bij het eerste toelatingsexamen tot de Rijks hoogere burgerschool te Middelburg, gehouden 7, 8, 9 en 11 Juli, zijn tot de eer ste klasse toegelaten: onvoorwaarde lijk: P. Davidse, J. M. van der Harst, J. L. AI. Swaab, H. C. Jongepier, A. C. Koppejan, S. van der Meijden, W. A. H. Hermans, A. J. Alaas, J. L. Dieseh, P. J. Beenhakker, P. C. Callenfels, J. Karei, F. Meijer, J. A. Meeuse, G. M. Fey, F. Damave en B. J. de Rijko. Tien candidaten kunnen herexamen doen. Afgewezen zijn 11 candidaten. Tot de tweede klasse is toegelaten T. Dudok van Heel. Daarvoor kan een candidaat herexamen doen. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 12 Juli. Middelburg. Raadhuis l1/» u* Ver richten reinigings- en stukadoorswerken school gebouwen. Aanwijzing 6 Juli 1 u. Inlichtingen Westkapelle. Bij de heden ming voor een lid van den raad alhier is ge kozen de heer W. Minderhoud Pan met 120 van de 163 stemmen. Op den heer H. de Kam waren er 43 uit gebracht. Amsterdam. Alhier wordt van '26 Sept. tot 10 Oct. gehouden het Internationaal kunst historisch congres, dat in 1896 te Budapest plaats had. Voorzitter ervan zal zijn jhr B. W. F. Riemsdijk, hoofd-directeur van het Rijks-mu- senm, tevens directeur van het Nederlandsch museum van geschiedenis en kunst. Woensdag 13 Juli. Wilhelminadorp. Gemeentehuis 11.30 n. bouwen drie vaste bruggen. Aanwijzing 8 Juli u. Inlichtingen S. van der Vegt, Sas van Gent. Vrijdag 15 Juli. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. het maken van eene basaltglooiing tot verde diging van het duin vóór den steenen licht toren te Noordwelle, aan de noordzijde van het eiland Schouwen. Raming f 15.950). Kapelle. Gemeentehuis lO'/a u- Onder houdswerken waterkeering Willem A«w«-polder. Inlevering biljetten Donderdag 14 Juli vóór 12 u. Aanwijzing 8 en 11 Juli. Vrijdag 22 Juli. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. a. Het verrichten van baggerwerk in het kanaal door Walcheren met zijtakken en in de Wes ter- of Koopmanshaven te V1 i s s i n g e n. (Raming f 6000). Aanwijzing 15 Juli. b. Het leveren en storten van steen tot verdediging van den oever vóór Ter non zen. (Raming f 11.850). Aanwijzing 15 Juli. Cats. Gemeentehuis 10 u. Steenbestorting Leendert Abrahampo\det. Raming 2650. Aan wijzing 15 en 18 Juli. Inlichtingen Wagtho. Zaterdag 23 Juli. Z a a m s 1 a g. Gemeentehuis 2 u.het uit voeren van werken tot djjksverbetering van de waterkeering van de cal. Margaretha-, Kleine Huissens- en Eendragtpoliera. (Raming f 18.130). Aanwijzing Zaterdag en Diusdag te voren. Washington. Generaal Shafter seinde, dat de lichte Spaansche batterijen het vuur openden, doch spoedig tot zwijgen werden gebracht. Geweervuur ia bijna niet afgegeven. De Spanjaarden verlieten hun versterkingen niet. De Amerikanen hadden 3 gewonden. Heden zullen ook de wegen ten Noord westen van Santiago worden bezet. New-York. Volgens de World gaatCervera voor eenige weken als krijgsgevangene naar Annapolis. Daar wordt hij op zijn eerewoord om in het land te blijven, vrijgelaten. Hij lijdt licht aan malaria. Overal wordt hem alle eerbied bewezen. Madrid. {Temps). De verdachte bijeenkom sten, van Carlisten in de Baskische provinciën, in Navarre en in de Pyreneeën boezemen de regeering ongerustheid in. De Carlisten ver bergen hun voornemen niet, om in opstand te komen als een vrede wordt gesloten, waarbij Spanje een deel van zijn gebied afstaat. Peking. De Engelsche gezant dringt aan op onmiddellijk herstel der orde onder de bevol king van Chingkwang, waarheen een kanon neerboot is gezonden. Yokohama. In Seoul is een nieuwe aai zwering tegen de regeering van Korea ontdekt. Verschillende autoriteiten zijn in hechtenis ge nomen of gevlucht. Tot de laatsten behoort de oud-minister van oorlog. Marktprijzen ran Tarwe en Meel. Maandag H Juli. Rotterdam. Bericht van dm make laar H. van Randwijk). Op de markt van hedeu verkeerden granen en meel in zeer vaste stemming. Zaterdag 9 Juli. Antwerpen. Tarwe vaat. Amerikaan ach roode no. 2 tr. 19l/a. P a r ij a. Tarwe prijshoudendloop. md fr. 24.80. Peath. Tarwe met vlaggen handel tot volle vorige prijzen. Zaterdag 8.75 fl. Vrijdag 8.68 fl. Berlin. Tengevolge van het onbestendige weder en de vastere telegrammen uit Noord- Amerika had de vraag heden hier aanvankelijk de overhandde hoogere prijzen lokten echter meer aanbod uit, waardoor het avans weder verloren ging. Tarwe en rogge sloten nage noeg als Vrijdag. N e w - Y o r k dl*. 84s/,vorigen dag 85. Chicago 771/,; 771/, Verkoopiogen en Verpachtingen in Zeeland Datum. Plaat*. Voarwer pan. Informatiën 18 Jali 18 16 18 OSt W. Soub. Hofsteden, Kamperland, Hofstede, M.ddtlburg, Borssele, Biggel erke, Oo.tbt.rg, Inboedel, Hnixen, H.,fbtede, Land enz.. Hotel, 21 21 Middelburg, Inboedel, Giijpskerke, Land, Meliskeike, Hofstede, Middelbnrg, Huis, Oostburg, Hofstede, Sluis, Hofstede, Westkapelle, Vruchten te velde, Loeff. Serooskerke, Bouwland, Tak. Meliskerke, Land (verh.), Loeff. Westkapelle, Inspan en land, De Vos. Loeff. De Vos. Pilaar. Verhuist. De Vos. Huvers. Le Nobel en HeDdrikse. Notarishuis Tak. Tak. Huvers. Kokama. Kokema. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg* W o 6 n s d. 13 Juli. Op. examen leerl. Zang school T. O. en U. Concert en gehoorzaal 1 u. D o n d o r d. 14 Juli. Algem. Verg. Ons Huis Gebouw Wagenaarstraat 8 u. Donderd. 21 Juli. Zomerconcert. Schutters hof VU u. bondag 24 Juli. Concert Schuttereh. V/. Algemeen Overzicht. ment van koloniën naar dat van marine over I Martinez Campos heeft zich evenwel tegen te brengen, en de verdediging aan de vloot den vrede verklaard. toe te vertrouwen. Aiet de Fransche kamer is de Italiaanscbe een der weinige die nog bijeen zijn. Zaterdag heeft zij het nieuwe kabinet een kleine nederlaag welke echter niet tot een crisis be hoeft te leiden. Tot de nalatenschap van het vorige'Jrabinet behoorde een aanvraag tot vervolging van zeven kamerleden, die betrokken zouden zijn geweest in de bekende onluBten. De regeering had dit voorstel overgenomen. Maar de commissie wilde slechts 4 van de 7 aanvragen inwilligen. Generaal Pelloux, de premier, zeide dat hij zich vereenigde met het eerste deel der con clusie, dat tot het doen vervolgen van 4 leden. Maar hij wees op het ernstige karakter van een afwijzing der andere verzoeken, ook met het oog op den indruk van het land. Maar hij voegde er bij dat de ministers buiten stem ming zouden blijven. Met zitten en opstaan weigerde de kamer het verlof tot vervolging van drie kamerleden, terwijl zij met 207 tegen 57 stemmen het ver lof ten aanzien van vier anderen verleende. De schepen van Camara hebben den kost baren tocht door het Suez-kanaal heen en terug volbracht en liggen nu weer te Port-Said. Alleen de aandeelhouders der kanaalmaatschap pij profiteeren dus van dit reisje. Het blijkt dat admiraal Cervera niet is uitgeleverd. Hij en de andere marine officieren zijn door de St Louis naar de Vereenigde Staten overgebracht. Bij het Amerikaansche leger op Cuba heeft een groote promotie in de hooge rangen plaats gehadeen eerste belooning voor den afloop van den grooten slag. Men vleit zich met de hoop, dat er van Cervera's schepen nog wat te recht zal komen, en dat een paar schepen te herstellen zijn om bij de Amerikaansche marine te worden ingelijfd. De Fransche kamer treft het niet. Ze had nu zoo duidelijk mogelijk gezegd, dat de zaak- Dreyfuas uit moest zijn, dat nu de laatste interpellatie gehouden was. Maar toen zij Za terdag bijeen kwam, waren de leden diep ont roerd. Picquart had den minister-president een briefje geschreven, met het aanbod te bewij zen dat het groote, het eenige werkelijke be wijs dat tegen Dreyfuss werd aangevoerd, valsch was. Millevoye stond reeds gereed naar de tribune te ijlen, om al weder een interpellatie te houden, iets dat echter niet geschied is. Men wachtte, maar zenuwachtig. Deze stemming werkte natuurlijk terug op de beraadslagingen, welke over een niet minder teer punt liepen: de gebruikmaking van de geheime stukken van het ministerie van oorlog in den verkiezingsstrijd. Men kent de kwestie. Bij den verkiezing Narbonne, waar de oud-officier Berlioz stond tegenover den toenmaligen minister Turrel, bad het blad van dezen laatste kijkjes gegeven in de minder eervolle conduitestaten van Berlioz, en dat nog niet eens eerlijk. 't Was een nieuwe schandvlek voor Billot, zoo riep Deroulède. Maar Turrel had, toen op grond van deze kwade praetijken zijn verkie zing betwist werd, op zijn eerewoord verzekerd, dat bjj niets met deze onthulling bad uit te Welnu, zoo zeide Le Herissé, dat is onwaar. Turrel zelf heeft de stukken ver schaft, om het verhaal in de Télégramme op te bouwen. Dat bleek uit een dossier, dat aan de commissie vertoond was. Niet aan mij, zoo zeide Turrel. De zitting werd geschorst om Turrel gelegenheid te geven de stukken in te zien. Nu, de oud-minister kon niet ontkennen, dat een deel der stukken, op ministerieel papier geschreven (gelach), van zijn hand waren. Alleen zij bevatten geen concept, maar een copy. Le Herissé toonde eerst aan, dat op elke bladzijde doorhalingen voorkwamen, welke de gedachte aan een copy verbannen. En zoo was bet vonnis van den oud-minister geveld. Wel kon hij een heel verhaal ophangen van wat al zoo tegen hem was gelogen zelfs zijn moeder in de bladen belasterd was. Maar het mocht niet baten, zelfs de commissie trok haar conclusie tot toelating in en zoo was Turrel ten slotte zelf bereid zich aan een verkiezing te onderwerpen. Met over- groote meerderheid werd daartoe door de kamer besloten, en das voor het eerst een verkiezing vernietigd. 't Is zeker vreemd, dat de kamer, die nu voor zes weken bijeenkwam, nog altijd aan de geloofsbrieven harer leden bezig is, en daar door buiten staat reeds Woensdag uiteen te gaan. 't Zal nu wel het laatst van de maand worden. Ondertusschen kreeg de kamer kennis van in nieuw voorstel tot wijziging van haar samenstelling en wel een van Antide Boyer. Dit strekt om te bepalen, dat het mandaat der leden zes jaren duurt, met tweejaarlijksche aftreding van de helft. Gelijk men weet, wordt met dit voorstel in de eerste plaats beoogd de kamerleden tegemoet te komen in de aanzienlijke kosten der ver kiezing, daar zij, die voor een zwak district zitten, soms meer moeten uitgeven om te worden gekozen, dan ze in 4 jaar als lid ontvangen. Maar of het algemeen belang daarbij gebaat zal worden? Eveneens werd bekend een belangrijk besluit van Lockroy, den minister van marine. Die had reeds als kamerlid voorstellen gedaan tot een groote uitbreiding der vloot en de vestiging van kolenstations en als men nagaat welk een invloed de kolenkwestie in den tegenwoordigen oorlog heeft gehad, dan is het duidelijk van hoeveel gewicht deze zaak is. Door de ervaring geleerd, heeft de minister besloten al zijn kracht aan dit punt te wiJden.Een eerste gevolg was het Zaterdag genomen besluit, om het beheer dezer stations van het depart» Beknopte Mededeelingen. De correctioneele rechtbank te Parijs deed uitspraak in het proces van de experts tegen Zola en Perrenx wegens de beleedigende uit drukkingen in J*Accuse. Zola kreeg 15 dagen en 2000 frs boete, Perrenx 500 frs, beiden moeten ieder der experts 5000 frs schadever goeding nitkeeren en de kosten dragen van openbaarmaking van het vonnis in 10 kranteD. Door toepassing der wet Berenger werd Zola vrijgesteld van het ondergaan der gevangenis straf. De rechter vond daartoe aanleiding in de verklaring van den beschuldigde, dat hij, met de geïncrimeerde woorden te schrijven, niet de bedoeling had te beschuldigen van fraude, waaraan hij niet gelooft, maar alleen te protesteeren tegen een dwaling hunnerzijds, welke hij als grof en duidelijk zichtbaar be schouwde. De Aurore had eenige mededeelingen gedaan over het tegen dit blad gevoerde proces en zal deswege vervolgd worden. Het onder ons overzicht vermelde debat over de verkiezing van Turrel zal tot een duel n. Een journalist heeft den oud-minister uitgedaagd. Chiché heeft aan de Fransche kamer voor gesteld te bepalen dat in fabrieken en werk plaatsen niet meer dan 10 vreemde arbeiders mogen z|jn. Het Hoogerhuis heeft nu de wet goedge keurd,^waarbij het in de koloniën geoorloofd wordt zijn schoonzuster te huwen. De derheid was zeer groot, 129 tegen 46 stemmen. Tot de minderheid behoord.n Salisbury, de lord-kanselier, alle bisschoppen, de adelijke leden van het kabinet en alle unionistische lords. Maar de prins van Wales en de hertog van Fife waren er voor. Er is sprake van een tolverbond tusschen de drie Noorsche rjjken. De groote stadsraad te Zurich besloot het ontwerp tot verzekering tegen werkloos heid niet in behandeling te nemen. De Jong-Czechen verklaren zich nu reeds n het voorstel om Bohemeu in vijf taal gebieden te verdeelen en dreigen daarom weg te blijven van de conferentie welke graaf Thun wil beleggen. De opstand in Z. 0. China blijkt van be- teekeais en bedreigt zoowel Fransche als En she belaBgen. Luidens berichten uit Kanton bestaan do oproerige benden in Kwang uit Zwarte Vlaggen en Annamieten. Deze laatsten zijn geoefende soldaten, gedeserteerd nit do Fransche troepen. De opstandelingen worden aangevoerd door drie vreemdelingen en rukken op Kwantchou-Wng op het schiereiland Liou- tchau aan, teneinde de Fransche troepen aan te vallen. Uit Kanton zijn zes kanonneerbooten naar Pakhoi gezonden met 3000 Mantsjoe-öoldaten die over land naar Wutchan zullen marcheeren (Men zie verder de Laatste Berichten De rustige rust op het oorlogstooneel houdt aan. Telkens komen berichten dat de aanval zal worden hervat, maar men hoort niet dat dil voornemen is uitgevoerd. De Amerikanen blijven hopen dat Santiago zonder bestorming zal vallen. En begrijpelijk is dat zeker, want nu de officieele verlieslost bekend is, blijkt dat er zijn: gesneuveld: 208 minderen 22 officieren gewond 1004 80 vermist 79 Er is ilus wel reden, om niet hard naar een nieuwen aanval te verlangen. Nu, de kans bestaat dat men daarbuiten zal kunnen. Reeds liep het gerucht dat generaal Toral voorwaardelijk wilde capituleeren, hetgeen de regeering te Washington echter niet heeft gewild. Men verhaalt dat de burgerlijke overheid en de rechterlijke macht van Santiago de stad hebben verlaten en in het Amerikaansche kamp een onderkomen zochten. Van nog meer belang is een bericht uit Madrid aan de Temps Generaal Blanco zelf heeft geseind, dat het onmogelijk was het garnizoen van Santiago te versterken, zoodat alles afhangt van den voor raad levensmiddelen en ammunitie. Hoe het met de laatste staat is niet bekend, maar dat het eten er schraal is, weet men reeds ettelijke dagen. Over den naderenden vrede geen enkel stel lig bericht. Maar als men de telegrammen leest, bemerkt men dat vooral te Madrid meer gesproken wordt over de vraag of er al dan niot vrede zal komen, dan over den oorlog zelveh. DE REDE VAN CAVA1CNAC. De redevoering van Cavaignac, welke in de 36000 gemeenten van Frankrijk moet worden aangeplakt, staat ongetwijfeld hooger dan alles wat Méline of Billot hebben gezegd. Bij Cavaignac is de onschendbaarheid der cliose jugée geen heiligdom, waarvoor ieder zich in het stof heeft te buigen, want hij herinnert dat de wet zelve den weg aangeeft om de chose jugée aan te tasten. Cavaignac is de revisie geen zaak van uitsluitend juridischen aard, waarover men in de Kamer heeft te zwijgen want hij wijst er nadrukkelijk op, dat het initiatief in deze niet is gegeven aan de rechterlijke, maar aan de uitvoerende macht. Bij Cavaignac is de tegenpartij niet een door het syndicaat omgekochte bende, een troep landverraders, want hij spreekt van een minderheid, welkejte goeder trouw bedrogen is. en daarom beter moet worden ingelicht. Bij Cavaignac geen smalen op de intellec- leelen. Wel zal hij niet zeggen, dat dezen alleen la pensée frangaise vormen, want hij be hoort tot hen die meenen haar ook bij het algemeen stemrecht te vinden. Maar hij erkent dat de intellectueelen une part notable van la pensée frangaise zijn. En daarom zou hij het betreuren als een misverstand bleef bestaan tusschen hen die la pensée Frangaise vertegen woordigen en het leger, met zijn geheiligde taak. Bij Cavaignac geen angstig wegkruipen achter redenen van staat, gelijk bij Meline en Billot. Zelfs hooren wij de verklaring, dat overweging, aan het staatsbelang ontleend, hem zou kunnen doen besluiten een onschuldige in het bagno te laten hetgeen in elk geval bewijs geeft van een vaste overtuiging en iets meer is dan de formule „rechtvaardig en wet tig veroordeeld", welke de hoogste wijsheid van zijn voorganger was. Trouwens dat Cavaignac zoo spreekt is geen wonder: hij heeft voor zich de abso lute zekerheid dat Dreyfuss schuldig is. Eu daarom wil hij, die voor een onschuldige alles zou willen doen wat men verlangt, voor den schuldigen, voor Dreyfuss, niets doen. Deze woorden zijn nu reeds aangevochten ook in een der Nederlandsche bladen. Maar wjj gelooven ten onrechte. Want als in de zaak-Dreyfuss iets gedaan zal worden, moet het initiatief niet van den minister van oorlog maar van dien van justitie uitgaan. Niet Cavaignac, maar Sarriën heeft te on derzoeken of Dreyfuss wettig is veroordeeld niet Cavaignac maar Sarriën heeft te beslissen of het vonnis afgescheiden van de vraag van schuld of onschuld vernietigd moet worden. Toch blijft het een zonderling iets, die ab solute overtuiging van den minister. In de eerste plaats, wijl ook hij zich een absolute overtuiging over iemands schuld vormt, ja, in de kamer iemands schuld proclameert, op grond van een eenzijdig onderzoek van stuk ken, die in het proces niet waren overgelegd en dus niet contradictoir onderzocht. Want dit is een eigenaardig en zeer opval lend iets in de bewijsvoering: hg zocht het bewjjs voor de schnld alleen inde dossiers van het departement van oorlog, niet in het rech telijk dossier, dat den veroordeelde en diens verdediger bekend was. Ja er is zelfs niet veel toe noodig om aan te nemen, dat de mi nister het gerechtelijk dossier als bewijsmiddel loslaat. voorkeur voor de bnitenrechterlijke stukken is zeker opmerkelijk, vooral omdat twee maar in elk geval éen van die stuk ken naar de minister zelf erkent, maanden vóór het proces in het bezit van den staf waren. Dat zij dien ondanks niet zijn overgelegd, is voldoende aanwijzing, hoe geringe bewijskracht men er aan toekende, ten minste in het contra dictoir onderzoek. Welke stukken dit zijn, hebben wij Vrijdag het zjjn twee brieven waar- wordt gesproken van zekeren D. die den schrijver eenige stukken bracht, o. a. 12 plans eener door Cavaignac niet genoemde vesting. Aanwijzing dat met deze D. Dreyfuss is be doeld, komen in de brieven niet voor. Maar in het oog van den minister wordt deze leemte aangevuld door den derden brief, waarin de naam Dreyfuss wel genoemd wordt. Deze derde brief is bet schrijven van November 1896, toen Castelin zijn eerste interpellatie zon houden. Feitelijk zijn er zelfs drie brieven uit deze dagen, welke alle door Cavaignac worden vermeld. le een waarschuwing om niets 1 van de relaties met Dreyfuss, 2e een antwoord daarop van een paar woorden, 3e een uiteen zetting van de redenen, welke aanleiding geven om ongerust te zjjn. Van deze drie stukken deelde Cavaignac alleen het eerste aan de kamer mede: Het is het fameuse stuk, door generaal Pellieux den 17en Februari in het proces-Zola medegedeeld, en luidde: „Ik lees dat een kamerlid over de zaak- Dreyfuss zal interpelleoronIk zal zeggen dat ik nooit in relaties tot dien Jood stond. Dat spreekt vanzelf. Als men u vraagt, zeg dan hetzelfde, want het is noodig, dat niemand weet wat met hem is geschied." Naar generaal Pellieux ter processe mede deelde, was dit briefje geteekeud, niet met een bekenden naam, maar het was vergezeld van een visite-kaartje, op welks achterzijde dezelfde aangenomen naam als onder het briefje. Welke bewijskracht deze beide stukken heb ben is, naar Cavaignac in de kamer mededeelde, door hem onderzocht. Hij had de materieele en de moreele echtheid van de stukken gewo gen. De materieele echtheid was hem niet alleen uit een reeks omstandigheden gebleken (vermoedelijk de namen der personen die de brieven onderschepten) maar er was een be wijs dat hij kon noemen Er was een treffende gelijkenis tusschen het papier en het blauwe potlood, gebruikt voor het schrijven van dat briefje en van een an der, dat van denzelfden persoon afkomstig was, welk briefje sedert 1894 bet departement van oorlog niet bad verlaten. Op zich zelf zou dit een vrij sterke aanwij zing kunnen zijn. Maar voor hen die den loop der zaak gevolgd hebben, mist het alle waarde. Immers tijdens het proces-Zola (zitting van 11 Februari) is gebleken 1° dat er in deze zaak valsohe stukken zijn vervaardigd, met bet doel in de zaak betrok kenen te comprornitteeren, of to verderven; 2° dat de vervalscher daarbij gebruik heelt gemaakt van zijn wetenschap, dat aan het departement van oorlog de brieven aan Picquart werden geopend; 3® dat de vervalscher bij de vervaardiging van het stuk gebruik heeft gemaakt van gegevens, hem alleen bekend uit stukken welke op het departement van oorlog berustten. Een eenvoudige, treffende gelijkenis van papier en potlood is dus zeker geen reden om te besluiten tot de echtheid van dit stuk, dat op dezelfde wijze kan zijn nagemaakt, met behulp van het aan het ministerie berustende briefje van 1894. En dat te minder, omdat Jaurès nu reeds een aterk bewijs voor de valaehbeid aanvoert hij wijst op de vele, zelfs zinstorende stijlfouten in het eene briefje, naast het correcte Fransch, dat men vindt in het andere briefje, dat van denzelfden persoon heet te zijn. Bovendien bestaan er drie redenen om aan de echtheid te twijfelen 1° de groote onwaarschijnlijkheid, dat de heeren (attachés), die_in deze zaak betrokken waren, wetende dat hun brieven onderschept werden, toch voortgingen zulke gevaarlgke geheimen op het papier te stellen; 2° de weigeriBg van Billot om dit stuk aan den vice-president van den Senaat te vertoonen 3° een Zaterdag door kolonel Picquart afge legde verklaring waarin hij zich bereid ver klaart te bewijzen dat bedoeld brielje alle kenteekenen van valschheid vertoont, en dat in de andere briefjes bedoelde D. niet op Dreyfuss betrekking heeft. Deze sensatie- wekkende mededeeling, welke het geheele betoog van Cavaignac onderst boven werpt, was aan Briaaon gericht. Het schrijven van den kolonel heeft een diepen indruk gemaakt en in de kamer sprak men reeds van een nieuwe interpellatie. En dat twee dagen nadat Castelin had gezegd, dat zijn interpellatie nu de laatste in deze zaak zou zijn! Meline had dus wel gelijk toen hij zeide als ik de stukken openbaar maak, dan worden ze toch maar bediscussieerd, een verklaring waaraan hjj Zaterdag nog eens herinnerde, om op te helderen, waarom hij niet voor de aan plakking stemde. Maar Meline vergeet stelselmatig, dat alleen de discussie over een bewijsstuk er de waarde van bepaalt. De openbaarmaking is zelfs alleen gevraagd om over de waarde van dat bewijs te oordeelen. De Temps erkent het goed recht dercritiek. Maar andere bladen zijn woest over het optreden van generaal Picquart. Eenige hunner deelden reeds mede dat tot de onmiddellijke gevangenneming van den kolonel was besloten. Maar dat klinkt ongelooflijk. Er zit, dunkt ons, niets op dan een nader onderzoek, in tegenwoordigheid van heu die inlichtingen kunnen geven. Dat de bewijzen van Cavaignac voor het bestaan eener bekentenis niets hooger staan zullen wij morgen aantoonen. HANDELSBERICHTEN. Graanmar£i;eii enz. Axel, 9 Juli. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt jarige tarwe j a nieuwe tarwe 12.— a 12.25rogge ja nieuwe rogge 8.— a 8.25jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 8.50 a 8.75 jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 7.50 a 7.75haver f 7.a 7.25; paardenboonen f 8.a 8.25groene erwten 7.50 a 7.75kool zaad a kanariezaad f a vlas (per 44 a. 56 c.) ff a f—,Boter f 0.95. Eieren 3. Rotterdam, 11 Juli. Ter graanmarkt van heden was door kleinen aanvoer tarwe 20 a 30 cent hooger; rogge 10 cent lager; overigens onveranderd. De prijzen zgn als volgttarwe 8.50 a 10.75rogge f 6.— a 6.50haver 3. a,7'4.kookerwten ƒ7.50 a 8overige artikelen ontbreken. Amsterdam, 11 Juli. Lgnolio f 16r/«- Raapolie 26 a contant. Gent, 8 Juli. Vlas en Snuit. Zooals gewoonlijk om dezen tijd van het jaar is de aanvoer van inlandsch onbeteekenend; bij goeden kooplust bleven de prijzen gehandhaafd. Rus sisch onveranderd kalm, noteering nominaal. Garens van vlaB zonder de minste verbete ring ook die van snuit waren minder gewild, maar de pry zen bleven onveranderd. Lin nen met weinig handel.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3