BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. voor f 67.000, aan den heer J. A. J. B. M.G. .Seijdlitz, grondeigenaar te Halst, die zich zijn lastgever voorbehield. De massa II, die der kavels 6 tot en met 8, groot 8.0898 b., provisioneel f 8.990, werd ge gund voor f 11.510 aan den heer A. de Buck, landbouwer te Graauw, voor zich. De massa HI, die der kavels 9 tot en met 15, groot 54.1587 h., provisioneel f 68.860, werd gegund voor f 78.610 aan den hoer H. A. van Weel, landbouwer te Goes, die zich zijn lastgever voorbehield. De massa VI, die der kavels 16 tot en met 27, groot 81,1735 h., provisioneel f 115.260, werd gegund voor f 130.150, aan den heer baron Collot d'Escury te Hontenisse, die zich zijn lastgever voorbehield. De massa XI, die der kavels 28 tot en met 33, groot 24.2335 h., provisioneel f 33.600, werd gegund voor f 43.210, aan den heer H. A. van Weel voornoemd, die zich zijn lastge ver voorbehield. De massa XII, die der kavels 34 tot en met 45, groot 76.1350 h., waarvoor 138.120 ge boden werd, is niet gegund. De massa Xlll, die der kavels 34 tot en met 40, groot 40.7810 h., werd gegund voor f 70.150, aan den heer H. A. van Weel voor noemd, die zich zijn lastgever voorbehield. De massa XIV, die der kavels 41 tot en met 45, groot 35.3540 h., werd gegund voor f 67.980, aan den heer N. J. A. C. van Rossum te Rotterdam, die zich zijn lastgever voorbehield. Heden (Vrijdag) voortzetting der veiling. MIDDELBURG IN 1897. (Slot.) In de gemeente-apotheek werden 29598 recep ten gereed gemaakt, kostende f 6424.12. Het aantal scheikundige en microscopische onderzoekingen, door den apotheker in 1897 verricht, beliep 180, behalve die ten behoeve der apotheek zelve gedaan, alzoo 23 minder dan het vorige jaar. De verschillende onderzoekingen zijn te splitsen als volgt84 monsters urine, 41 drink water, 18 diverse voedingsmiddelen, 19 patho logische producten, 5 genees- en kwakzalvers middelen, 5 verfstoffen, 4 ruw carbolzuur, 3 fabrieksafvalwater en 1 poelsmiddel. Van deze onderzoekingen werden verricht: 7 voor de godshuizen, 12 voor het gemeente bestuur, 82 voor gemeente-geneeskundigen en 79 voor particulieren. Het alhier bestaande algemeene weduwen- en weezenfonds voor gemeente-ambtenaren en be dienden, opgericht bij raadsbesluit van den 21 Maart 1821, telde 160 verschillende deelnemers, van welke enkele voor meer dan ééne betrek king bijdroegen. Er waren 44 trekkende per sonen, aan wie over 1897 gezamenlijk eene toe lage van f 4556,93 is uitgekeerd. De bezittingen van het fonds bestaan uit f 58000 3 pCt. obligatiën der gemeente Mid delburg, f 4750 3 pCt. Nederlandsche schuld en f 8000 4 pCt. polder Walcheren. De commissie tot uitdeeling van spijs aan minvermogenden, alhier opgericht in den win ter 1816/17, ontving in 1896/97 aan inschrij vingen f 1597.50, zijnde f 110 minder dan in 1895/96. In den winter van 1896/97 verstrekte zij voor f 1062.36 aan levensmiddelen. Door deze inrichting werden in het winter seizoen 1896/97 373 stellen soepkaarten ter beschikking van armbesturen aan verschillende Hulst. De totale opbrengst der gehouden verkooping van domeingronden, gelegen in het Verdronken land van Saeftiugen, bedraagt f 775.020. 's Grave nhage. Eerste kamer. Aan den heer Bergsma is eene interpellatie toege staan om te weten of de Belgische regeering de grenzen voor den vee-invoer uit Nederland zal openstellen. Bij de voortzetting van het debat over het ontwerp tot wijziging der militiewet (afschaf fing plaatsvervanging), werd door den minister van oorlog het groote nut betoogd van het brengen van het intellect in het leger, wat zal bevorderd worden door de afschaffing der plaats vervanging, welke bovendien ten goede zal komen aan de kaderverbetering. Hij stelde niet de sociale belangen boven de eischen van de defensie, kwam op tegen de voor stelling van de kazerne als een kweekplaats van ontucht en bracht hulde aan het kabinet voor den hem verleenden steun bij dezen eer sten stap tot legerhervorming. De minister van binnenlandsche zaken zette uiteen hoe dit ontwerp, welverre van gericht te zijn tegen de katholieken, alleen de onthef fingen van geestelijken eenigszins uitbreidt, ter tegemoetkoming aan rechtmatige grieven en ter voorkoming van verzet. Hij beschouwde het voorstel als de vrucht der volksovertuiging, waarvan de aanneming geboden is door nationale plichtmatigheid. Na een warme aanprijzing der wet door den heer Vlielander Hein, aan den vooravond van het huldingingsfeest, werd het ontwerp militiewet aangenomen met 32 tegen 12 stemmen. Tegen stemden de katholieken en een liberaal de heer Fenema. De heer Fransen van de Putte kondigde een interpellatie aan betreffende de overlegging der stukken inzake den toestand van het_ boezem water in Delfland. De Kamer behandelde nog de motie van den heer Van Asch van Wijck, betrekkelijk de eischen van het toelatingsexamen voor adspi- rant administrateur bij de marine. De minister van marine verklaarde in hoofd zaak bij de vastgestelde regeling tevolhaiden, Op voorstel van den heer Fransen vsn de Putte werd de verdere beraadslaging tot nader verdaagd. De Kamer is daarna uiteengegaan tot 11 Juli s'avonds. De damesvereeniging Zeeuwsche Dorcas, reeds sedert 1833 in deze gemeente bestaande, heeft aan 495 personen onderstand uitgereikt. Zij betaalde voorts f 186.85 voor naai- en breiloon aan 30 werksters. De ontvangsten bedroegen f 1054,89 aan inschrijvingen en bijdragen, met inbegrip van buitengewone giften ad f 219.50. De werkinrichting voor hulpbehoevende Zeeuwsche blinden, waarvan sedert 1863 alhier eene afdeeling bestaat, beeft aan 13 mannelijke en 4 vrouwelijke blinden werk verschaft. Aan werkloon werd uitbetaald f 2503.62' tegen 2727.40 in het vorige jaar. Van de door die vereeniging ook dit jaar gehouden verloting der door hare blinden vervaardigde onverkocht gebleven goederen zijn 10067 loten ad 25 cent geplaatst tegen 100270 in 1896. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 5 Juli. Sas van Gent. Raadhuis 3 u. Bouwen van een post- en telegraafkantoor met direc teurswoning. Aanwijzing zelfden dag 10 u. .Inlichtingen A. van Dorst, Middelburg .en L. de Bruijne, Terneuzen. Woensdag 13 Juli- Wilhelminadorp. Gemeentehuis 11.30 u. i-bouwen drie vaste bruggen. Aanwijzing 8 Juli .2 u. Inlichtingen S. van der Vegt, Sas van Gent. Vrijdag 15 Juli. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. het maken van eene basaltglooiing tot verde diging van het duin vóór den steenen licht toren te N o o r d w e 11 eaan de noordzijde van het eiland Schouwen. Raming f 15.950). K a p e 11 e. Gemeentehuis lO'/j u. Onder houdswerken waterkeering Willem Anna-polder. Inlevering biljetten Donderdag 14 Juli voor 12 u. Aanwijzing 8 en 11 Juli. Vrijdag 22 Juli. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. a. Het verrichten van baggerwer k in het kanaal door Walcheren met zijtakken en in de Wes ter- of Koopmanshaven te Vlissingen. (Raming 6000). Aanwijzing 15 Juli. b. Het leveren en storten van steen tot verdediging van den oever vóór Terneuzen. (Raming f 11.850). Aanwijzing 15 Juli. Oats. Gemeentehuis 10 u. Steenbestorting Leendert Abrahampóiéei. Raming 2650. Aan wijzing 15 en 18 Juli. Inlichtingen Wagtho. Zaterdag 23 Juli. Z a a m s 1 a g. Gemeentehuis 2 u.het uit voeren van werken tot dyksverbetering van de waterkeering van de cal. Margaretha-, Kleine Huissens- en Eendragtyoltow- (Raming f 18.130). Aanwijzing Zaterdag en Dinsdag te voren. Madrid. Volgens een gerucht is bij Santiago hevig gevochten, met een voor de Spanjaarden gunstigen uitslag. Washington. Er zijn telegrammen van Cervera onderschept, luidende dat de voorraad vivres en amunitie te Santiago zeer gering is. London. Volgens Daily Telegraph kocht de Amerikaansche consul te Port Said den ge- heelen kolenvoorraad op. De Standard verneemt uit Washington dat generaal Pando te San Luiz is aangekomen New-York. Het gerucht van een gevecht b^ Santiago wordt officieel tegengesproken. olgens de Herald zal het eskader van Watson de vloot van Camara naar de Pbiiip- pijnen volgen. HERIJ K. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Renesse 2 Juli des voorm. Noordwelle, ook voor Serooskerke (Schouwen), 2 Juli des nam. Haamstede, ook voor Burgh, 4 Juli. Ouwerkerk 5 Juli des voorm. Verkoopingeo en Verpachtingen in ZeeJy Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform- e 2 Jnli Hulst, Middelburg, Grijpskerke, Lind, R. v Wenra 2 Hofsteedje, Huvers. 5 Inspan, Loeff. 5 Sluis, Hofstede, Koks ma 6 't Zmd, Hofstede, Havers. 7 Middelburg, Huizen, Tak. 7 Oostbarg, Hofstede, Le Nobel 8 - Koudekerks, Vruchten te velde, Loeif, 8 Arnemuiden, Inspan, Verhuist. 8 n Sluis, Huis, Le Nobel. 8 Kondekeike, Land (verh.). Hofsteden, Loeff. 8 Dreischor, Franse. 13 0. W. Soub. Hofsteden, Loeff. 13 Kamperland, Hofstede, De Vos. 14 M ddelburg, Huizen, Verhulit. 14 Borssele, H-fotede, De Vos. 16 Biggekerke, Land enz.. Huvers 19 Grijpskerke, Land, Tak. 20 Meliskerke, Hofstede, Tak. 23 Weatkapelle, Vrachten te velde, Loeff. 23 Serooskerke, Bo twland. Tak. 29 Meliskerke, Land (verh.), Loeff. 29 Westkapelle, Inspan cu land, De r03- Algemeen Overzicht. De traditie in Frankrijk verbiedt een minis terie omver te werpen op den dag dat het zich aan de kamer voorstelt en daarom was Brisson Donderdag zeker van de overwinning. De progressisten zouden zich, als zij hem Diet steunen wilden, wel onthouden. Dat was de verwachting, en ditmaal liep het eens niet anders. Brisson begon zijn verklaring met te herin neren aan het uitgebracht votum, inhoudende dat de meerderheid wilde dat het land werd bestuurd door de eendrachtige republikeinen, en door dezen alleen. Dat votum uit te voe ren, was het streven van het kabinet. In die richting arbeidende, zouden wij willen, zoo zeide Brisson verder» dat het parlement zijn zegel hechtte aan twee groote hervormingen. De eerste is de fiscale hervorming. De re geering zal bij een bijzonder wetsontwerp vra- de personeele belasting naar de huurwaarde en deuren en vensters op te heffen, en deze te vervangen door een naar het inkomen, die, ge grond op de uite rlijke teekenen van welstand zonder vexatoire of inquisitoriale maatregelen, degressief zal werken, opdat aan de groote massa kleine belastingschuldigen belangrijke ontheffingen worden verleend, gaande tot een geheele opheffing van de grondslagen. Ons tweede voorstel wordt ons opgelegd door de maatschappelijke solidariteit, zonder welke geen democratische regeering kan bestaan. Gebruik makende van den voorbereidenden arbeid reeds in bet vorige wetgevende tijdperk verricht, zullen wij u verzoeken het vraagstuk van de pensioenen voor de arbeiders in de steden en in het land op te lossen. Onafhankelijk van dezen hoofdarbeid zullen wij streven naar de definitieve aanneming van de wetten betreffende de successiebelasting en die op de dranken, welke wetten reeds door de beide kamers zijn onderzocht. Eveneens zullen wij vragen de voorstellen voor de oprichting van kamers van landbouw, welke in de vorige zitting niet konden worden afgedaan, onver wijld goed te keuren. De regeering zal bet economisch stelsel, dat door de kamer in bet belang van nijverheid en landbouw is vastgesteld loyaal bandhaven zij zal slechts met de uiterste voorzichtigheid wyzigiugen voorstellen en zorg dragen voor een stabiliteit, welke onmisbaar is voor onze nijveren en onze landbouwers. Met zorg zal de regeering den schadelijken invloed nagaan van de overdreven speculatie, welke aan onze nijverheid, landbouw en handel zoo groote schade berokkent. De tradities van uwe voorgangsters volgende zult gij er naar streven de middelen tot ver dediging des lands tot de hoogste volmaakt heid te brengen. De Kamer zal daarbij de gevraagde offers niet schuwen, wanneer zij gevoelt dat al het geld, dat aan de besturen van oorlog en marine wordt gegeven, werke lijk strekt tot versterking van de vloot en het leger, deze beide belichamingen van het va derland. Verder kondigde Brisson voorstellen aan tot vorming van een koloniaal leger, en kwam daarna op de buitenlandsche politiek. Getrouw aan het zoo populaire bondgenoot schap, dat reeds door den tijd is gewijd, zal onze buitenlandsche Btaatkunde doordrongen blijven van het nationale gevoel, dat ons tot die groote daad dreef. Sterk door den steun van de vertegenwoor digers des lands zal de regeering bet vaderlijk erfdeel zoo in zedelijken als in materieelen steun verdedigen. Na nog enkele woorden over de tentoonstelling van 1900, zeide Brisson dat de regeering, harts tochtelijke voorstandster van de vrijheid van discussie, voor allen gelijk recht wil, een gelijke vrijheid en een gelijke justitie. Na een lofrede op de oppositie in het alge meen, zeide Brisson, dat de regeering het diens ondanks tot haar plicht rekent in het bestuur der republiek geen invloed toe te kennen aan de tegenstanders van het door de natie ge wilde stelsel en anderen die het slechts aanvaar den om te beter de wezenlijke wetgeving te kunnen bestrijden. Eveneens zijn wij vast besloten ons zoo krachtig mogelijk te verde digen tegen elke poging, welke de onafhanke lijkheid der leeken-maatschappij of de over- heersching van het burgerlijk gezag bedreigt. De regeering zal er voor zorgen, dat alle takken van administratie, zoowel die van het centraal bestuur als in de departementen, zich streng naar deze beginselen gedragen. Eindelijk zeide hij,datmenaandevereenigde republikeinen en de jeugdige democratie hoop moest inboezemen, en wederkeerig vertrouwen doen ontstaan tusschen het algemeen stemrecht en de openbare machten. In de vaderlandsliefde der beide kamers zag de regeering een waarborg, dat haar taak dooi de volksvertegenwoordiging zou worden verlicht Na deze redevoering deelde Deschanel mede dat door de leden Krantz, Jules Legrand, Beauregard en Cruppi een interpellatie was ingediend. Brisson aanvaardde haar onmid dellijk; die van Castelin over Dreyfuss werd een week uitgesteld. Dit laatste wordt uit tweeërlei oogpunt ver klaard. Sommigen zien daarin een overwinning van de andere ministers, die uitstel willen, om den schijn te kunnen aannemen, dat de zaak is onderzocht, terwijl de vurige Cavaignac de zaak maar in eens met een paar autoritaire frases a la Meline en Billot wilde afmaken. Daarnaast staat de opvatting, dat de regeering uitstel wenschte om te toonen, dat de zaak- Dreyfuss niet de algemeene politiek raakt. Nu, als de regeering en de kamer alweer den schijn wilden aannemen, alsof deze zaak niet de spil is waar om alles draait, dan hebben zij reeds spoedig ervaren, dat de zaak-Dreyfuss niet van de algemeene politiek is te scheiden dat zg deze beheerscht. En bij dit debat over de zaak, welke niet besproken zou worden, wond men zich zoo op, dat een spreker op de tribune formeel weg werd uitgedaagd. Doux pays Maar volgen wij den loop der interpellatie. Krantz juichte het programma van het kabinet toe, maar vroeg opheldering over de verhou ding van de radicale partij tot dit programma, dat van Méline afkomstig is. Brisson ontkende dit; Méline had het oude radicale programma overgenomen. Bovendien was de ministerieele crisis niet ontstaan door een verschil over een programma, maar door den wensch een zuiver republikeinsch bewind te hebben. Daarop begon de dans. Deroulède verklaarde om Cavaignac het kabinet te zullen steunen deze had zich over de zaak-Dreyfuss beslist uitgelaten. Cavaignac verklaarde daarop, dat hij zich aansloot bij de republikeinsche staatkunde van zijn medeleden van bet kabinet, die zich op bun benrt bij hem aansloten, waar het geldt alles wat de eer des legers raakt. Ribot verweet daarop aanDeronlède het peil van het debat te doen dalen, waarop Deroulède heftig protesteerde en verklaarde Ribot als afgevaardigde en als inensch verantwoording te zullen vragen. Een hevig rumoer volgde op dit incident en de president Deschanel kon er niet in slagen den sprekers stilte te verschaffen. Na eenige rust kon Ribot eindelijk doen hooren, dat hg Deroulède niet bad willen be- leedigen. maar dat hij alleen te verstaan had gegeven, dat de zaak Dreyfuss uit het debat moest worden geweerd, daar deze in een land als Frankrijk niet een politieke kwestie mag zijn. Toch merkte hij zelf op, dat over deze zaak tusschen den minister van justitie Sarrien, en hem geen verschil bestaat. Verder critiseerde hij de vorming van het kabiuet-Brisson, ook wijl dat op de socialisten steunt. Namens de socialisten zegde Viviani zijn steun toe, wijl dezen gaarne optrekken tot verdediging der republiek. Beauregard hekelde het daarop, dat Millerand zijn socialisme en Bourgeois zijn radicalisme had prijs gegeven, en dat de radicalen, aan het roer komende, hun programma opofferden. Er werden vijf moties gesteld. Brisson ver klaarde met twee er van zich te vereenigen, en wel die van Dujardin-Beaumets, waarbij de kamer haar vertrouwen in de regeering uit sprak, en een gelijkluidende van lsambert. De eerste werd met 316 tegen 230 stemmen aau- >inen. Er waren dus slechts 40 leden af wezig. Een voorstel om er aan toe te voegen, dat de regeering een politiek zal volgen, welke de zuivere en progressieve inkomstenbelasting uitsluit, werd met bijna gelijke meerderheid verworpen. In den Senaat heeft Sarrien de verklaring van het kabinet voorgelezen. Fresneau kondigde een interpellatie over de algemeene politiek aan. slag geleverd aan de oproerige troepen van baron Dhanis, die bij het Taganyika meereen detachement van de Staatsche troepen aanvie len. Aanvankelijk behaalden de muiters eenig succes, maar de Staatstroepen trokken op de hoofdmacht terug en hebbeu, na zich mot deze te hebben vereenigd, de muiters geheel verslagen. Het verdrag met China betreffende het spoorwegsyndicaat is geteekend. Beknopte Mededeelingen. Tot de nieuw gekozen Fransche kamer leden behoort zekere heer Motte, die zich bij de verdediging zgner verkiezing een zoo uit stekend redenaar toonde, dat allen verbaasd waren. Hoewel tegenstander van graanrechten, werd hij onmiddellijk tot lid der douanecom missie benoemd. De Fransche regeering is voornemens de verkiezingen voor de generale raden op 7 en 14 Aug. te bepalen. In verband daarmede zou de kamer 24 Juli naar huis gaan. De Aurore weet er nog niets van dat het proces-Zola 18 Juli aanvangt. - In de reeds kortelijke vermelde redevoe ringen van Salisbury schetste deze den alge- meenen toestand als niet dreigend; de oorlog in Indië was geëindigd, aan de macht van de Mahdi wordt, ten bate van de humaniteit, een einde gemaakt; in het Verre Oosten is er niet de minsten kans op verwikkelingen met den keizer van China. Het is duidelijk dat Engeland daar niet zooveel invloed kan oefenen als in Indië of Egypte, maar met betrekking tot de spoorwegen zou Engeland niet bij andere landen achterstaan. Zijn politiek zoo verklaarde Salisbury verder bleef er op gericht de integriteit van het Chineesche rijk te handhaven, den onder gang van China te voorkomen en te trachten zijn welvaart en middelen van verdediging te vermeerderen, door het een krachtigen steun te verleenen. In Hessen is bjj beBluit van den groot hertog bepaald, dat het bestuur van de verze keringskas geld beschikbaar mag stellen voor den bouw van arbeiderswoningen. Ook in Italië zijn de graanrechten weer hersteld. Maar daar bij besluit van de beide kamers. Terwijl de krijgsraad te Milaan voortgaat in ontelbaar aantal vonnissen te vellen laatstelijk over de uit Zwitserland gerepatrieerde revolutionnairen heeft aan het station al daar weer een opzienbarende inhechtenisneming plaats gehad, en wel die van een hooggeplaatst geestelgke, die eenige oproerige randschriften voor een portret van den Paus had vervaardigd. - Na een plechtige godsdienstoefening is Woensdag te Nisch de zitting van de Servische Skoeptschina geopend. De Kamer benoemde eenige commissies voor het onderzoek der geloofsbrieven. De liberale partij, die de regeering moet steunen, heeft zich in vier groepen verdeeld, waaronder éen die bepaald in de oppositie gaat. - In vele steden van Boelgarije zal de ver jaardag van Stamboeloff's dood plechtig wor den herdacht. Men vreest dat dit tot rustver storingen zal leiden. Uit Roetsj oek wordt gemeld, dat er onder de uit Rusland teruggekeerde Boelgaarsche offi cieren een beweging is ontstaan tegen VorBt Ferdinand. De Fransche regeering heeft de Porte gedreigd met beslag op het laatste gedeelte der oorlogsschatting, als niet vóór 10 Juli de idevergoeding is uitgekeerd aan de Fran sche onderdanen, die bij de woelingen te Konstantinopel, Anatolië en Armenië hun eigendommen vernield zagen. Kruger is weer wat beter en gaat uit. Dr Leijds en jhr Van der Hoeven zijn te Pargs aangekomen. Een Engelsch blad tracht zgn landge- nooten te verblijden met het bericht, dat de Transvaal en de Vrijstaat het oneens zijn, wijl de Transvaal een spoorweg wil aanleggen, welke met een Vrij staatsche lijn zou concur- reeren. Reeds wordt het uitzicht geopend op een verbreking van het bekende verbond. 't Zou niet de eerste maal zgn, dat iemand zgn wenschen voor feiten aanzag. De troepen van den Congo-staat DE OORLOG. Geen woord tot bevestiging van het sensatie- bericht door den Spaanschen consul te Kingston ontvangen, en zoo kan men wel aannemen, dat dit bericht terecht werd gewantrouwd. Admi raal Schley en de Brooklyn zullen nog wel eens van zich doen hooren, en het eenige ongelukje, dat de Amerikaansche vloot trof, was een aan varing tusschen den Newark, het admiraalschip van het oostelijk eskader, dat bij Key-West nogal schade toebracht aan de Dolphin. Voor het overige geen nieuws. Het schijnt dat de Amerikanen Santiago steeds nauwer insluiten en dat de Spanjaarden in de stad terugtrekken. Het belegeringsgeschut is op weg naar de voorposten, en er zijn 3000 man onder Ualixto Garcia afgezonden om generaal Pando tegen te houden, die dus nog altijd op weg is. Men zou daarom bijna gaan gelooven, dat de New-York Herald gelijk had, toen dit blad voor een dag of drie beweerde dat de generaal had ingezien, dat zgn tocht doelloos was. Generaal Shafter, die tot dusver nog aan boord bad overnacht, zal nu aan wal blijven en bij de troepen bivakkeeren. Ziedaar in enkele trekken het nieuws dat heden van het oorlogstooneel kwam. Belangrijker i3 dat de Spaansche regeering alweer gejokt heeft. Het eskader-C'amara is niet door het Suez-kanaal gegaan. Het is te Port- Said gebleven en wil daar niet weg. Wel heeft de Egyptische regeering last gegeven om te vertrekken. Maar om aan de opvolging van dit bevel te ont.comen, heeft admiraal Camara gezegd dat zijn schepen herstellingen noodig hebben. Met groot vertoon is men daarop aan het werk gegaan. Waarschgnlgk heeft Camara niet geweten hoe grooten kaakslag hij daarmede zijn regee ring gat. Voor een paar dagen was door Engelsche dagbladcorrespondenten,die het eskader te Port- Said zagen, beweerd, dat de schepen bijna niet zeewaardig waren, en geheel vervuild, zoo zelfs dat de reis naar Oost-Azië niet zoude kunnen worden ondernomen. Ook had een der schepen belangrijke herstellingen noodig, waarop men zou moeten wachten. Over dat beweren was de Spaansche regee ring erg boosde schepen waren in uitmun tenden staat; van noodzakelijke herstellingen was geen sprake en het eskader was reeds in kanaal van Suez. En nu moet de vloot voogd zich op de noodzakelijke herstellingen beroepen, om niet door het Suez-kanaal te gaan De Egyptische regeering treedt overigens streng opzij verbood zelfs het overnemen van kolen uit de van Spanje aangekomen kolen- booten. Het wordt bevestigd, dat Cervera's op sluiting in de haven van Santiago het gevolg was van gebrek aan kolen. Deze hadden te Santiago moeten zijn, maar ontbraken. De bevelhebbers der Cubanen hebben hun onderhebbenden op de strengste straffen ver boden belooningen aan te nemen voor bijstand aan de Amerikaansche troepen te verleenen. HANDELSBERICHTEN. GraanmarKten enz. Vlissingen, 1 Juli. Boter f 0.95 f I. Eieren 3.20 a per 104 stuks. Amsterdam, 1 Juli. Lijnolie f 16:'/4. Raapolie 25 V-i a contant. Cüreghem-Ahderlecht, bij Brussel, 30 Juni. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1446 stuks runderen aangevoerd, waarvan 578 ossen, 312 stieren en 556 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor: ossen 0.70 tot 0.86 francsstieren 0.55 tot O.'iO francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.70 francs. Marktprijzen ran Tarwe en Meel. Donderdag 30 Juni. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Aine- rikaanscfe fr. 221/s. Par8». Tarwe prijshoudend; loop. md. fr. 25. Peatb. Tarwe flauw. Donderdag 9.29 fl. Woensdag 9 fl. B e r 1 ij n. Klachten van verschillende zijden over schade aan de veldgewassen en de uit Amerika gemelde prijsverbetering hadden een ommekeer in de stemming tengevolge. Het gelukte den zeer terughoudenden verkoopers voor tarwe per Juli mk. 4 en per herfst mk. 5 hoogere prijzen te bedingen. Rogge onderging eene prijsverbetering van mk, 3. New-ïora dia, vorigen dag Chicago 79; 79 PRIJZEN VAN EFFECTEN. StaaAsleeningeu. y Koer» Per telegraaf K°^° heden. SO 1 Juni Jnli. f2D.EB.LAND. pCt. Bedrag Stukken Cart. M. W. tfoh. Si/, 100Ü 86 651% dito Obl3 B 1000 97% Wi Aito CortI 1000 S«?/8 MONU. dito gondl. 100 101fy« ITALIË. Lu. 63/81 fc Lii.'iOO-100000 86 OOSTEKKUI. Obl. Mei-November.6 g, 1000 84% SS»/* dito 5 b 1000 84r dito dito 0ond.. 6 SOU-1000 POLEN. Obl. 8.44 4 ZE 100 PORT. O. B. U/1 met ticketI 161% 1»

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3