BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. DE OORLOC. dat de tiers. Ik bad geconstateerd hoe rustig, opgewekt en behaaglijk de heer Felix Faure er uitzag, en bij mij zelf opger ministerieele crisis hem niet deren. Op dat oogenblik had de reeds eenige uren te voren het verzoek om gratie afgewezen. Blijkbaar dacht hij daaraan niet meer, dan aan eenig ander door hem dien morgen geteckend besluit. Ik zeide reeds in den aanvang, dat ik die afwij zing volkomen begrijp, en dat zelis bij de Fransche wetgeving de heerFaure niet anders heeft kunnen handelen. Maar toch kwam toen in mij op, hoeveel dichter ik sta bij het stand punt van president Grévy, wien het de grootste moeite kostte een doodvonnis te laten uitvoe ren, en die daaronder persoonlijk leed." ERCERUJK.. Het verzet togen de immigratie van Chinee zen in Amerika, dat zich in tal van belemme rende bepalingen geuit beeft, zal er niet min der op worden na de onthullingen, die een be kend schrijver, Charles J. Holder, in de North Republican Review gedaan heeft omtrent een formeelen slavenhandel in jonge meisjes en vrouwen, die door Chineezen in San Francisco gedreven wordt. Meer dan 3000 personen leven in de hoofdstad van Californië van den ver koop en het verhuren van Chineesche slavinnen. Tegenover 2000 wettige Chineesche vrouwen staan wel 1500, die voor allerlei doeleinden verhandeld worden. Zg worden in China ge stolen en bedriegelijk in Amerika ingevoerd op valsche papieren of op verklaringen, van de slachtoffers met geweld afgedreigd. Volgens den schrijver bestaat er een markt in San Francisco, waar aan den meestbiedende bij opbod de vrouwen en meisjes verkocht worden. Zij worden door de Chineezen voor allerlei huisarbeid gebruikt of tot erger dingen verhuurd. De zaak is aan het licht gekomen doordien een Chineesche slavin, wie men haar kind van zes jaar wilde ontnemen, op grond dat het de moeder in het werken hinderde, de vlucht nam en hulp zocht in een evangelisch zendingshuis. Er valt niet aan te twijfelen of het land, dat niet tegen een burgeroorlog heeft opge zien om de negers te bevrijden, zal zeker ook aan dezen ergerlijken slavenhandel ten krach tigste paal en perk stellen. ZwCrt). Verkoopingen enz. Door kerkvoogden en notabelen der Ned. hervormde gemeente St. Maartensdijk werd Maandag middag in de consistoriekamer in het openbaar aanbesteedhet binnen- en buiten schilderwerk aan het kerkgebouw. Minste inschrijver was, zooals in het vorig nommer reeds werd gemeld, deheerL.de Wilde te St. Maartensdijk voor 1425. Verder schreven in de heeren: J. van Dal- sem, te Stavenisse voor 1475, H. Pieterse, te Middelburg voor 1488 en A. F. Noest, te Middelburg voor 1456. De gunning van het werk is door het kerk bestuur aangehouden, als zijnde de minste in schrijver nog te ver boven de begrooting. Door het bestuur van het waterschap Loven en Willemskerke werd Maandagmiddag in het Nede?'landsch Logement te Terneuzen in het openbaar aanbesteedhet maken van werken tot zeewering, van dijksverbetering en aanleg van steenglooiing enz., met het onder houd daarvan tot en met 30 April 1899. Miuste inschrijver was, wij hebben het in het vorig nommer reeds gemeld, de heer J. de Bree Fzn te Terneuzen voor 15.950. Verder schreven in de heerenJacs. Meei- tens te Hoek voor ƒ17.189; H. Klaassen te Zaamslag voor 16.900A. Tholens Danz. te Terneuzen voor ƒ16.695; B. van Eek te Ter- neuzen voor ƒ16.680; K. de Vos te Terneuzen voor ƒ16.680; P. J. Visser Pz. te Hansweert voor ƒ16.500 en A. Tholens Dignz. te Terneu zen voor 16.100. Een biljet van den heer M. A. Verschelling te Terneuzen ad 15.900 kwam niet in aan merking. BEKIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor; Zonuemaire 29 Juni dea vuorm. Noordgouwe 29 Juni des nam. Dreischor 30 Juni. Eikerzee 1 Juli des voorm. 's Gravenhage. De Eerste kamer zal Woensdag in behandeling nemen de suppletoire begrooting betrekkelijk de internationale tele- phonen en de wijziging in de wet op de bevor dering van officieren, waarna de discussie over den persoonlijken dienstplicht zal aanvangen. Manilla. Er zijn schermutselingen met meer of minder sueces voor beide partijen voorgevallen. Men verzekert dat de opstandelingen weinig ingenomen zijn met het Amerikaansch, liever met het Duitsche protectoraat. Hongkong. Agtiinaldo zou zijn hoofdkwar tier hebben in het huis van den Spaanschen gouverneur, maar zal dit weldra naar Imas overplaatsen. De opstandelingen houden 5000 Spanjaarden gevangen. „Wij zullen den nacht verdeelen. Als gij tot twee uur waakt, blijf ik het verdere deel van den nacht op." „Heel goed." „Koep mij om twee uur." „Dat zal ik doen." -„Luister goed en wek mij onmiddellijk bij het minste geluid dat gij hoort, onmiddel lijk, hoort gij „Gij kunt er van op aan", zei ik en trachtte even deftig te kijken als hij. „En val in Godsnaam niet in slaap", zei hg, trok alleen zijn jas uit en ging liggen met een deken over zich heen. Het was een treurige nachtwake, des te erger voor mij omdat ik stellig dacht met een krank zinnige te doen te hebben. Want indien lord Linchmere meende aan eenig gevaar bloot te staan in het huis van zjjn zwager, waarom sloot hij dan zijn deur niet Zijn antwoord dat hij misschien wenschte aangevallen te worden, was belachelijk. Waarom zou hij aan gevallen willen worden En wie zou dat willen doen? Het was duideijj dat hij aan hallucinaties leed en dat ik om een dwazen gril van mijn nachtrust beroofd werd. Doch hoe zonderling ook, ik nam mij voor zijne be velen letterlijk op te volgen zoolang ik in zijn dienst was. Dus zat ik bij den kouden baard en luisterde naar een groote klok, die ergens op de gang bard stond te tikken en elk kwartier Sloeg. Het was een eindelooze nacht- Rome. Het nieuwe kabinet bestaat in hoofd zaak uit leden der linkerzijde, zonder de leiders der groepen. Parits. Het nieuwe ministerie heeft nog eenige wijziging ondergaan. Het is nu aldus samengesteldpresident en binnenlandsche zaken Brissonbuitenlandsche zaken Delcasséfinanciën Peytraljustitie Sarrienonderwijs Bourgeois. Verder; oorlog Cavaignac; marineLockroy koloniën Trouillot; handel Jorele; landbouw Viger en openbare werken Tillaye. New-York. De Tribune bevat uit Cairo het bericht, dat de Egyptische regeering last gaf te beletten dat voor het eskader van admiraal Camara aangeworven stokers aan boord gingen. Vergaderingen, Concerten en/.. Middelburg. Donderd. 7 Juli. Buiteng. zitting Polder bestuur van Walcheren. Polderhuis 1 u. Zondag 24 Juli. Concert Schuttersh. 7Va u. Vlissingen. Woensdag 29 Juni.Concert muziekkorps 3e reg. infanterie Grand Ho tel des Bains 8 u. Zondag 19 Juli. Uitvoering St. Caecilia. Stedelijk Badhuis 6 u. Verkoopiageu eu Verpachtingen in Zeelanu Datum. Plaats. Voorwarpan. Informal iaa 29 Juni 't Zand, Hofstede enz., Loeff. 10 Hulst, Land, R. v. 15 er. ra, 1 Juli Grjjpskerke, Vruchten enz., Loeff. 1 Vcerscheweg, Inspan, Huvers. 2 Middelburg, Hof.teedje, Kuve.s. 5 Grijpskerke, Inspan, Loeff 5 Sluis, Hofstede. Koksms. Algemeen Overzicht. De offieieele mededeeling dienaangaande ontbreekt nog, maar toch kan men de beide ministerieele crisissen als opgelost worden beschouwd. In Frankrijk schijnen do heeren Bourgeois, Sarrien, Peytral, Cavaignac, Lockroy, Delcassé, Viger, Maruejouls en Trouillot de medewerkers van Brisson te willen zijn. Zij ten minste hielden ten huize van den kabinets-formeerder een bij eenkomst, waar het programma van het kabinet werd behandeld. Zijn de berichten dienaangaande juist, dan zal het kabinet zich Donderdag aan de Kamer voorstellen en dan een programma ontvouwen, gesteld in den geest der republikeinsche unie- Op dit programma zal de grondwetsherziening geen plaats vinden, wijl deze is uitgesteld. Uit een principieel oogpunt zal dit dan zeker door vele radicalen worden afgekeurd, maar waar gebleken is dat de groote meerderheid der kiezers allerminst warm was voor dit num mer van het radicale programma, gebiedt de eerbied voor het algemeen stemrecht het op 3 geven. Eveneens is in naam van dezelfde „soeve- wake. Behalve die klok heerschte er volslagen stilte in huifl. Er stond een klein lampje op de tafel naast mij, dat een lichten kring om mijn stoel wierp, doch de hoeken van kamer in diepe duisternis liet. Lord Linch mere haalde rustig en geregeld adem, en ik benijdde hem zijn slaap, want gedurig vielen mijne oogen dicht, doch dan kwam mijn plicht besef mg te hulp en zat ik mij te wrijven en te knijpen zoo hard ik kon, want ik wilde tot het einde van die bespottelijke wacht vol houden. En het is mij gelukt. Zoodra het twee uur sloeg, legde ik mijn hand op den schouder van den slaper en onmiddellijk rees hij overeind met een uitdrukking van groote belangstelling op zijn gelaat. „Hoort gij iets?" „Neen mijnheer, het is twee uur." „Heel goed. Ik zal nu waken. Gij moet gaan slapen." Ik dekte mij ook met den deken toe, net als hij en sliep weldra in. Mijn laatste herinnering was de lichte kring om den stoel en de kleine ineengedoken gestalte met het angstig gespannen gelaat van Lord Linchmere daar midden in. {Slot volgt.) e" macht een eigenaardig beroep gedaan op Brisson. Deze werd nog vóór hij premier is, al lastig gevallen. Isambert is Maandag naar Brisson gegaan om hem op te merken, dat hij en andere kamerleden, die Meline hadden be streden, dit niet op economisch terrein deden, en dat de kiezers van de meerderheid onder hen de protectionistische beginselen van Meline aanhangen. Een terugkeer tot het stelsel van den vrijhandel zou bedoelde kamerleden dus in een scheeve verhouding tegenover hun kiezers brengen. Brisson antwoordde, dat het kabinet nog niet gevormd was, en dat het dus geen overleg kan plegen over het vraagstuk van de graan rechten. Hij voegde er bij dat men, alsvoor- igen maatregel, aan het parlement kon vragen het besluit tot schorsing dier rechten voor 10 dagen te verlengen. Sedert schijnt dit plan te zijn gewijzigd, want tot het programma der regeering hehoort het stilzwijgeud herstel van.bedoelde invoer rechten met ingang van 1 Juli. Een derde nummer van het programma is de inkomstenbelasting zonder progressie en zonder globale raming der vermogens. Dat men hierbij niet de meerderheid der kiezers op zijn hand zal hebben, is bekend. Maar iets moet er toch van het radicale programma overblijven. Eindelijk de zaak-Dreyfuss. De mededee ling over de plannen der regeering in dit opzicht is schgnbaar vaag. De regeeriug toch zou van ieder eerbied eisehen voor het leger en voor de chose jug ie. Op zich zelf beteekenen frases als deze niets. Juist uit eerbied voor het leger kan men verlangen, dat alle verdachte en onbetrouwbare elementen er uit verwijdeid worden. En de eerbied voor de chose jugèe brengt mede, dat alles wat zich onder bescherming dezer juridische fictie stelt, een werkelgke chose jugèe zij en niet een door wetsschennis verkregen stuk papier, dat alleen naar bet uiterlijk een geregeld vonnis is. Maar wie zich eigen heeft gemaakt met het taaleigen van deze dagen, weet wat de regee ring met dien eerbied bedoelt. De eerbied voor het leger eischt in de eerste plaats blind geloof in alles wat de staf, de generaals en de hoofdofficieren zeggen en doen de eerbied voor de chose jugêe eischt alle wet telijke bepalingen ter zijde te stellen, welke den weg aangeven om het werkelijke recht te doen zegepralen boven een onrechtvaardig eu onwettig vonnis. Voor de regeering is het maar jammer, dat haar streven in dit opzicht toch mislukken zal. Want de zaak is en blijft aan de orde. Zij zal in de toekomst, evenalB nu een reusachtige hinderpaal blijken voor een geregelden gang van zaken. Zij zal moeilijkheden opleveren bij toekomstige crisissen, evenals zij het deed bij de tegenwoordige. De Parijache correspondent van de Fr. Z. herinnert, dat de mislukking der combinatie- Peytral alleen het gevolg is van de Dreyfuss- zaak, welke als zeer critiek werd beschouwd. De anti-semieten en de hun verwante Boulan- gisten hadden een uitzonderingswet tegen de Dreyfussards verlangd, iets dat Cavaignac naar zin was. Maar men zegt dat Freycinet er niet van weten wilde. In toongevende kringen had de brief van Conybeare indruk gemaakt, vooral in verband met langs anderen weg verkregen inlichtingen, die, te zamen genomen, deden voorzien, dat men zich niet langer met ontwijkende verklaringen zou kunnen ophouden. Onderwijl had de Siècle ook Peytral naar zijn meening gevraagd. In alles wat gezegd en geschreven was, vond hij niets dat tot een revisie van het proces kon leiden, zoo luidde het antwoord, De andere crisis, welke haar oplossing nadert, is de Italiaansche. De Italia deelt het lijstje mede van hen die met generaal Pelloux Let kabinet zullen vormen. De voornaamste portefeuilles zijn in handen van nieuwe mannen, zoodat nadere in lichtingen noodig zijn om over de richting van het kabinet te kunnen oordeelen. Naschrift. De Temps geeft de samenstel ling van het kabinet als volgt op: Henri Brisson premier en binnenl. zaken, Delcassé buitenland sche zaken, Peytral finantiën, Sarrien justitie, Léon Bourgeois openbaar onderwijs, Cavaignac oorlog, Edouard Lockroy marine, Trouillot koloniën, Maruéjouls handel, Viger landbouw. Voor openbare werken was nog geen titu laris gevonden. Het blad wijst er in een hoofdartikel op, dat het nieuwe kabinet voortspruit uit een partij, welke bij vier achtereenvolgende stemmingen in de minderheid bleef, en het waarschijnlijk niet eens is over de voornaamste vragen van den dag. Aangenaam vooruitzicht! Beknopte Mededeelingen. Volgens de Brusselsche Soir, een offi cieus blad, mag men de suikerconferentie als mislukt beschouwen. Ook de Fr. Z. verneemt, dat de conferentie niet ges" In den toestand van groothertog Adolf is een belangrijke verbetering ingetreden. In verband met het incident Jaurès-Dnpuy zegt de Siècle, dat kapitein Lebrun-Renault ook aan Casimir Perier, destijds president der Republiek, de verzekering heeft gegeven dat hij van Dreyfuss geen bekentenis had ontvan gen. De heer Perier zou dit aan verschillende senatoren en afgevaardigden verzekerd hebben. Het verdient opmerking, dat verschillende personen, die den dag van of na de degradatie uit den mond van Lebrun Renault het verba van het gebeurde vernamen, eenstemmig ver klaren, dat de kapitein met geen woord van een bekentenis repte. De mededeeling dienaan gaande aan de dagbladen kwam niet uit den mond van den kapitein, maar uit die van kapitein van den staf, wiens ijver om de ver slaggevers in te lichten, reeds toen wantrouwen wekte. Reinach heeft zich in een brief aan generaal Billot beklaagd over het feit, dat, terwijl hij en leden van den raad van onderzoek een strenge geheimhouding in acht namen, de bladen, die in betrekking staan tot het depar tement van oorlog, Vrijdagavond en Zaterdag ochtend geheel op de hoogte waren van het geen was omgegaan. Volgens de Figaro krijgt Panizzardi het commando over een regiment, zoodat hij af treedt als militair attaché. In het Lagerhuis is officieel medegedeeld dat de regeeriug voornemens is in het belang van Engeland en den Engelscheu handel Khar toum te veroveren, maar niet zuidelijker te gaan. In den herhaaldelijk vermelden strijd tegen het insluipen van katholieke gebruiken in de Engeleche staatskerk is thans eene belangrijke stap gedaan. De bisschop van Londen heeft alle geestelijken, die onder hem staan, een circulaire gezonden, waarin hij wijst op de absolute noodzakelijkheid, dat geen verrich tingen plaats hebben welke niet zijn voor geschreven door het Book of Common- Prayers. Er behoort geen plaats te zijn voor uitingen van persoonlijke excentriciteit, die het stelsel der kerk wil veranderen. De bekende Kensitt, die herhaaldelijk den dienst stoorde als deze van de voorschriften afweek, acht dezen brief oppervlakkig vol doende, maar is nog niet overtuigd dat het kwaad daarmede geweerd zal worden. De uitslag der Duitsche verkiezingen is dat de conservatieven en de Rijksparty 8 zetels verliezen, de democraten en de Zuid-Duitsche volkspartij 4, de antisemieten eveneens 4 en de Polen 6. Daarentegen wonnen de socialisten 4 zetels, het centrum eveneens 4, de beide liberale groepen ieder 1, de Welfen 2. Boven dien krijgt men als nieuwe groep de 4 agrariërs. De prins-regent van Brunswijk (prins Albert van Pruisen) zal in zijn hoedanigheid van „Herrenmeister" dev Johanniter orde worden uitgenoodigd 's keizers reis naar Palestina mede te maken. Verder is bepaald dat journalisten geen deel mogen nemen aan den tocht. De Hongaarsche leden der quote-deputatie namen genoegen met een verhooging van 6 tiende, d. i. miljoen. Dat besluit wekt te Boedapest teleurstelling. Een der leden nam zijn ontslag. Daar de vier mogendheden het eindelijk eens zijn over de regeling der Kretasche zaak, kregen de ambassadeurs te Konstantmopel last Maandag 11. saam te komen, teneinde de be handeling der kwestie voort te zetten. - De Kaapsche regeering heeft, alvorens de Kamer te ontbinden, een credietwet voor een half jaar gevraagd. Op aanraden van Sehreiner werd deze verleend. De vertegenwoordiger der rijksregeering, sir A. Milkier, heelt het voorstel tot Kamerontbinding bekrachtigd. De verkie- zingsstrgd is oogenblikkeljjk uitgebroken, men acht de verkiezingen belangrijker dan ooit te voreD, en beslissend voor de toekomst der kolonie. - De ontslagen Transvaalsche hoofdrechter Kotzé wordt druk gevierd in Engeland. Hij is nu voor een paar dagen de gast geweest van minister sir R. Webster. - Door nog niet bekende redenen hoerscht in de Chineesche provincie Kuang Tschau-Wan groote verbittering tegen de Franschen. Alleen reeds het feit, dat hij een Fransch schip zijn diensten had geleverd, kostte een loods het leven, terwgl zijn gezin zwaar mishandeld werd. - Nog een ministerieele crisisen wel in Japan waar markies Ito aftreedt. De bekende maarschalk Yamagata zal met de vorming van een nieuw kabinet worden belast. Over het algemeen is er goede samenwerking met de Cubanen, wier gelederen de laatste dagen voortdurend sterker worden. Marine-plannen. Uit een verdachte openhartigheid wordt aller lei nieuws medegedeeld over het Amerikaan- sche eskader, dat naar de Spaansche kust zou vertrekken. Er is zelfs een officieel bulle tin van het departement van marine, waarin wordt medegedeeld, dat het eskader zal bestaan uit twee pantser schepen, drie hulpkruisers en drie kolenschepen. Het eskader zal den naam dragen van „Oos telijk eskader" en worden gecommandeerd door admiraal Watson, die zijn vlag zal hgschenop de Newark. Een tweede offieieele bericht meldt, dat dit eskader oogenblikkelijk naar de Spaansche kust zal vertrekken. DE PHIUPPIJNEN. Er zgn berichten tot 23dezer maar de lang verwachtte transportschepen, welke het eerste gedeelte van het bezettingsleger moesten overbrengen, waren toen nog niot aangekomen, en dat terwgl men al reden had te verwachten dat de tweede afdeeling te Manilla zou zgn aangekomen. Over de oorzaak van deze ver traging weet men niets, maar ongerust schijnt men zich niet te maken. De tot genoemden datum loopende berichten hielden in, dat de Spanjaarden voortgingen de stad te versterken, en dat de opstandelingen niet verder waren gekomen. In den Amerikaanschen senaat is bij voorbaat tegen de inlijving geprotesteerd, wijl de oorlog niet om deze eilanden was begonnen. Weer is uit Newport een tot hulpkruiser ingerichtte Oceaanstoomer met troepen naar Santiago vertrokken. - De derde expeditie naar de Philippijnen, welke uit 4000 man bestaat, is ingescheept op de transportschepen OhioCity of Para, Morgan- City en Indiana. Zondagavond zijn in Amerikade beide deelen van een gesplitsten troepentrein op elkander gereden; 5 cavaleristen werden gedood en 15 gekwetst. Een te Barcelona opgerichte vereeniging van nij veren heeft met algemeene stemmen een adres aan de regeering aangenomen, waarin werd gevraagd spoedig stappen te doen tot herstel van den vrede. Dat deze oorlog, om het behoud der koloniën gevoerd, aan de industrieele wereld tegenstaat, is zeker een merkwaardig verschijnsel. BRIEFWISSELING. Aan W. te W. U hebt in ons nommer van Zaterdag, onder deze rubriek, nog kunnen lezen, dat slechts onderteekende stukken tot aanbeveling van candidaten worden opgenomen. En wat de kwestie van leerplicht als verkie- zingswapen betreft, daarover hebben wij zeiven in ons vorig nommer reeds een licht laten opgaan, dat, dunkt obb, zelfs den felsten Kuyperiaan wel eens tot nadenken moet HANDELSBERICHTEN. De strijd van Santiago. De Amerikanen hebben wcrkelgk tegenspoed, maar toch is het een feit dat men snel Santiago nadert, en dat de Spanjaarden zich daarheen terugtrekken. Een ernstige poging om den vijand tegen te houden, is door hen niet proefdwel is op vele plaatsen getracht den Amerikanen afbreuk te doen, iets waarin men vrijwel geslaagd is, want menige afdeeling Amerikaansche troepen heeft veel geleden. Onder de Laatste Berichten in een groot deel van onze vorige oplaag, werd medege deeld, dat, blijkens een officieel rapport, een Amerikaansche afdeeling in een hinderlaag was gevallen, en omstreeks 100 man verloren had. Het blijkt dat dit het reeds vermelde onge luk der Rough Riders was. Deze vrgwilligers waren, wijl hun paarden nog niet waren aan gekomen, te voet. Zij marcheerden vrg achte loos, toen aan alle kanten het vijandelijk vuur werd afgegeven. De eerste indruk van dezen vuurdoop was treurig. Maar toch slaagde de bevelhebber er in zijn manschappen, die vluchtten, weer bijeen te brengen en te bewe gen stand te houden. Dit gebeurde en zelfs de Spanjaarden brachten hulde aan den moed der jonge krijgslieden. Tot de 22 dooden bekooren twee kapiteins en een luitenant. Maar nog erger dan deze verliezen is, dat de wegen slecht zijn en nauwelijks voldoende voor het vervoer van krijgsvoorraad en leef tocht. Voor het belegeringsgeschut, dat niet zeer gemakkelijk te lossen is, zgn de wegen geheel onbruikbaar. Een officieel bericht uit Daquirï meldt dat eeu vgfhonderdtal muilezels ontscheept is, maar dat deze dieren nog altijd daar zijn. Men maakt een trein met de noodige bemanning gereed voor het vervoer van levensmiddelen. De ont scheepte manschappen hebben voor vijf dagen mondvoorraad; zij hebben echter voor tien dagen provisie noodig als voorzorg tegen een plotselinge beweging. Over de pogingen om de nit het Noorden aanrukkende legermacht onder generaal Pando tegen te houdeu, is heden geen nieuws. Graanmariiten enz. Viissingen, 28 Juni. Boter 0.90 4 1.—. Eieren 3.20 a .- per 104 stuks. Goes, 28 Juni. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer klein en de handel van weinig beteekenis onveranderd. Jarige tarwe f nieuwe tarwe ƒ8.75; 9.50; jarige rogge nieuwe rogge ƒ6.— a 6.20jarige wintergerst nieuwe wuitergerst a nieuwe zomer- gerst a haver fa paardenboonen a -bruine boonen a groene erwten a koolzaad a banariezaadƒ a kroonerwten a Boter a per kilo. Eieren a per 104 stuks. Rotterdam, 28 Juni. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1865 runderen, 534 vette, 195 nuchtere kalveren, 1251 schapen, 612 varkens, 201 biggen. Run deren le qual. 60, 2e qual. 50, 3e qual. 42, kalveren le qual. 68, 2e qual. 54, 3e qual. 46, schapen le qual. 54, 2e qual. 36, 3e qual. varkens le qual. 35, 2e qual. 34, 3e qual. 32 cent. Rotterdam, 27 Juni. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handel in binnenlandsche granen als volgt: Tarwe kon in de beste kwal. vorige prijzen opbrengen; overigens ging de verkoop traag van de hand. Per heet. 8.50 a 10.50 en per 100 kilo 11.75 a 12.875. Canada- werd verkocht van 7.75 tot 8.50. Rogge. Zeeuwsche soort vond onveranderd plaatsing; overige soorten zijn onverkocht ge bleven. Per beet. 5.80 a 6.60. Haver, met zeer geringen aanvoer, vond prijshoudend plaatsing. Per heet. 3 a 4 en per 100 kilo f 7.40 a 8. Paardenboonen, weinig aangeboden, vonden onveranderd plaatsing, 5.90 a ƒ6.50. Witteboonen vinden zeer weinig attentie en waren tot eene verlaging van 50 cents slechts gedeeltelijk te verkoopen. Naar kwal. 7.50 a 9.50. Bruineboonen gingen tot eene verlaging van 25 cents traag van de hand, 7.25 a 8.50, extra puike in een enkel geval 8.75. Blauwe Erwten onveranderd. Kook- soort 7.25 a 7.75. Niet-kokende 6.25 a 6.60. Kanariezaad alsvoren 5 a 6.50. Zeeuwsche eieren 3.10 a 3.20 de 100 stuks. In buitenlandsche granen was de handel stil. Rogge per 2100 kilo: 129/30 tO State 134; 75/76 kilo Western, spoedig gewacht, 130 74 kilo Nicolajeff 135. Gerst per 2000 kilo: 62 kilo Taganrog 109—110; 61/62 kilo Genetscheks langs zeeboot 108.50; stoomend 64 kilo Odessa 108. Mais per 2000 kiloAmerik. Mixed 85— 88idem uit stoomboot 85—86idem stoomend 85f 86; stoomende Foxanian 92 contant. Meel. De vorige week verliep onveranderd^

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3