FEUILLETON. De heer Heijse wijst erop, dat de gemeente exploitant is en dat in dit geval een commis sie van beheer mogelijk is, onverschillig hoe de heer Goeman Borgesius hierover denkt. De voorzitter blijft bij zijn meeningde gasfabriek is een tak van de huishouding der gemeente. De vraag of eene commissie zal ingesteld worden, hierna in stemming gebracht, wordt, zooals wij reeds meldden, met 10 tegen 6 stem men ontkennend beantwoord. Voor stemmen de heeren Verhage, V. d. Ree, Heijse, Brevet, De Waal en Van der Harst. De voorzitter zegt dat burg. en weth. nu zullen overwegen, welke verlaging van den gasprijs zij aan de gemeenteraad zullen kunnen voorstellen. De rekening der dd. schutterij over 1897, bedragende in ontvang en uitgaaf f 3484.23, wordt goedgekeurd. De voorstellen van burg. en weth. om aan K. J. Kuiler grond te verhuren aandeLoskaai en dat om aan W. P. van Pagé en J. C. Vcrseput de Kattepoort te verkoopen, worden beide goedgekeurd. Wat betreft het laatste voorstel, vraagt de heer Heijse of een bestaan hebbend verschil tusschcn de aanvragers en een der naastbij- wonenden uit den weg geruimd is. De heer Den Bouwmeester antwoordt toe stemmend. Daarna is de vergadering gesloten. Provinciale staten van Zeeland. Met betrekking tot liet adres van eenige pro vinciale veeartsen, waarin wordt verzocht niet over te gaan tot de door Ged. Staten voorge stelde vaststelling van een nieuw regle ment op den veeartsenij kundigen dienst ter vervanging van het bestaande reglement op dit onderwerp, deelen Ged. Staten mede, dat, hoewel de Prov. Staten zich reeds, bij besluit van 11 November 1897, met de voorstellen van het Ged. College vereenigd hadden, dit toch meende het oordeel van den provincialen veearts der lste klasse omtrent het adres en de daarin vermelde feiten te moeten inwinnen. Op grond van zijn advies en wijl door het besluit van 11 Nov. 1897, het adres zijne reden van bestaan heeft verloren, stellen Ged. Staten voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Met betrekking tot het adres van het hoofd bestuur der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland om een sub sidie voor twee jaar voor een cursus in hoefbeslag, stellen Gedeputeerde Staten voor om gedurende de jaren 1899 on 1900 aan de genoemde maatschappij een jaarlijksch subsidie van f 700 te verleenen, onder voor waarde, dat gedurende die jaren lo. een subsidie van ten minste f 700 per jaar van wege het rijk of anderen worden verstrekt 2o. door de maatschappij een minimum-be drag van f 400 per jaar tot dit doel worde beschikbaar gesteld 3o. na afloop van elk jaar aan Ged. Staten worde ingezonden eene rekening en verant woording van alle ter zake ontvangen en uit gegeven gelden, onder bijvoeging van een verslag. Door de Prov. Staten is den 12 Nov. 1897 besloten, ten laBte der provincie eene geld leen i n g aan te gaan van ten hoogste f 130.000 tot het aanschaffen van eene nieuwe stoomboot voor den provincialen Wester-Schelde dienst. Deze leening is nog niet uitgeschreven, daar tot dusver geeae termijnen van betaling opvor- dorbaar waren. Bij het opmaken der begrooting voor 1899 is Ged. Staten intusschen gebleken, dat de staat der provinciale geldmiddelen thans niet toelaat, om buitengewone uitgaven uit de gewone middelen tc bestrijden. Het bedrag dor lecning zal derhalve moeten worden ver hoogd met de volgende posten a. het renteloos voorschot voor wegsverbe- tering aan den Isabella-polder, bij besluit van 11 Nov. 1897 toegestaan tot een bedrag van ten hoogste f 10.000 en in verband met de ge houden aanbesteding bepaald op f 8.795.00b, het renteloos voorschot, voor wegsverbetering aan den Marg areth a-poldervolgens bet ingediend voorstel te bepalen op ten hoogste f 3.380.00 c. het renteloos voorschot voor wegsverbetering HET MONSTER. 8. Novelleuit het Frarnch, VAN LEON DE TINSEAU. IV. Met een zachte, langzame beweging waaide Dorothy zich met de witte veeren van haren waaier en haar ontging geen woord van het geen Max zei. Als om hem moed in te spreken zei zij„Wanneer men u hoort spreken, zou men denken, dat gij jaren lang het land door reisd hebt. Gij weet: Amerika is groot". „Ja, drie dagen geleden, was het groot van avond is het heel klein. Het bestaat uit éen staat, en die bestaat uit éen staddie stad levert slechts één huis, het huis waar wij ons bevinden. Achter deze muren moest mijn lot beslist worden f Als gij wist wat ik gevoeld heb bij den eersten blik, dien gij op mij ge worpen hebtWat zijn de menschen dwaas, die dat een bliksemstraal noemenHet was een plotselinge bekoring, vol liefelijkhoid en zachtheid. Hebt gij wel eens van die muziek stukken gehoord, die met een enkele noot beginnen Eensklaps breDgt een tweede in strument een toon voor: alles verandert; die ceue nopt wordt de harmonie, goddelijk royste-. aau de gemeente Zuiddorpe, waarvoor bij be sluit van 12 Nov. in de begrooting voor 1898 is gebracht een bedrag van f 12.872.50d. de kosten van aankoop en inrichting van een buis, bestemd voor Provinciale bibliotheek, volgens het ingediende voorstel te stellen op f 30.000 e. de kosten van buitengewone herstelling van den steiger aan het Catsehe veer, blijkens de toe lichting tot de begrooting voor 1899 geraamd op f 14.000samen f 69.047.50. Voegt, men bij deze som de toegestane uitgaaf van f 130.000 voor een nieuwe boot, dan komt men tot een bedrag van f 199.074.50, ln verband met de onkosten, aan het sluiten eener leening verbonden, komt bet Ged. staten noodig voor, het bedrag in ronde som op f 200.000 te stellen. Blijkens het plan der leening wordt daaraan eene rente verbonden van 3l/s 'sjaars. De obligation luiden aan toonder en zijn groot 1000, doch kunnen gesplitst worden in stukken van f 500. De uitgifte der leening geschiedt, hetzij bij openbare inschrijving, hetzij onderhands, naar mate Ged. staten wenschelijk achten; in beide gevallen tegen den pari-koers. Ingeval van openbare inschrijving wordt deze opengesteld op het door Ged. staten te bepa len tijdstip, te Middelburg ter Provinciale griffie van Zeeland en te Amsterdam ten kantore van de Kasveremiging Deze geldleening wordt afgelost in ten hoog ste 20 jaren, te beginnen met 1900; jaarlijks wordt ten minste een bedrag van f 4000 af gelost. De staten der provincie behouden echter de bevoegdheid, om de leening in minder tijd, zelfs in eens geheel af te lossen. Oommissionnairs en makelaars in effecten genieten 1fi pet. provisie over het hun toege wezen bedrag. Naar aanleiding van het verzoek van den gemeenteraad van Hontenisse, om de heffing van tol op de wegen, in onder houd bij de provincie, at te schaffen herinneren Ged. Staten er aan, dat reeds meer malen een dergelijk verzoek tot de Staten is gericht, doch steeds werd afgewezen. De Provinciale Staten waren steeds met het Ged. College van meening, dat de provincie de opbrengst der tolheffing niet kan missen. In het voorstel van Ged. Staten van 27 April 1888, waarop gevolgd is het besluit van 6 Juli 1888, tot heffing van tol op de bij de provincie in onderhoud zijnde wegen als provinciale belas ting, hebben zijnde gronden uiteengezet, waarom behoud van tolheffing naar hun inzien wensche lijk is. Zij meenen zich daaraan nog te kunnen gedragen. De gemeente Hontenisse zou het ongerief van de tolheffing kunnen doen vervallen en ook den druk verminderen, indien zij met de overige belanghebbenden er toe mocht willen overgaan, de heffing van tolrecht op den weg van Hulst naar Walzoorden af te koopen, evenals thans reeds met andere wegen in Zuid- Beveland en Schouwen geschiedt. Tegen zoo- danigejj afkoop van de tolheffing, ook op den weg van Hulst naar Walzoorden, zal vermoe delijk bij de vergadering wel geen bezwaar bestaan. Ged. Staten stellen derhalve voor aan den gemeenteraad van Hontenisse mede te deelen, dat geene termen bestaan tot afschaffing der heffing van tol op de wegen, in onderhoud bij de provincie, doch dat de Statenvergadering bereid is een verzoek om afkoop der tolheffing op den weg van Hulst naar Walzoorden in gunstige overweging te nemen. Ten opzichte van het verzoek van het be stuur van den Margaretha-p older om een renteloos voorschot voor wegsver betering stellen Ged. Staten voor het vol gende besluit te nemenmet intrekking van hun besluit van 14 Juli 1896 no. 8, in te wil ligen de aanvraag van het bestuur van den Margarethapolder om een renteloos voorschot van f 3380 voor de bestrating met keien van een gedeelte van den Paardendijk (weg no. 10 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Zaamslag), onder bepaling, dat de voorwaarden, vastgesteld bij besluit van 10 November 1882 no. 15 en opgenomen in Provinciaal blad no. 117 van 1882, van toe passing zijn, behoudens deze wijziging van de daar vermelde punten 1 en 2, dat de eerste jaarlijksche teruggaat plaats hebbe voor 31 rieDat heb ik in het binnenste mijner ziel gevoeld toen ik u gezien heb. Ik zei bij mij zei ven: „Welk een schande! Het is slechts een dienstbodeMaar de harmonische terz, het onweerstaanbare accoord zong altijd door. Hebt gij niet gezien dat ik trachtte heen te gaan en niet kon „O, gij zoudt wel heen gegaan zijn, als ik u niet aan de praat gehouden had „Ja, gij hebt mij aan de praat gehouden tot mijn ongeluk. Ik ben in een hinderlaag gevallen, als een blindeman. Helaasmijne oogen zagen u maar al te goedIk heb u mijn geheimen verteldik heb u mijne plan nen meegedeeld. Hebt gij niet uitbundig ge lachen toen ik weg was? Gij zijt. gewaar schuwd, ik kom om u te trouwen, u of een andere rijke dame. Vindt gij het nu heel ge makkelijk voor mij om te zeggen dat ik u lief heb." Dorothy zette een grappig gezicht, dat scheen te zeggen„Gij doet sedert een half uur niet veel anders." Max begreep die tegenwerping en ging voort? „Ik heb openhartig met u kunnen spre ken, alleen omdat de trein mij weldra zal weg voeren. Dan heb ik ten minste het droevig genot gesmaakt van een grafschrift op mijn geluk te zetten, daar het te Hartfort begra ven blijft." „Ik moet u waarschuwen, dat ik aan de opstanding geloof, vooral aan die der levenden. December van het burgerlijk jaar, volgende op dat waarin het renteloos voorschot is ver strekt. Verder stellen Ged. Staten voor den ouderne mers van den stoomhootdienst tusschen Walzoor den en Vlake te vergunnen den steiger te Vlake, die niet meer gebruikt wordt, op te ruimen. Nog wordt door Ged. Staten voorgesteld een adres te richten aan de Koningin-weduwe, Regentes om verhooging van de jaar wedden van de ambtenaren en be dienden ter Provinciale griffie en van dat adres afdrukken te zenden aan den minister van binnenlandsche zaken en elk der leden van de Staten-Generaal. LANDBOUW. Men schrijft ons uitW e stel ijk Zeeuwsch- V la anderen: Wanneer men deze streek van de duinen tot den Braakman doorkruist, merkt men een toe nemende vlascultuur op. De meeste, de grootste en de beate partijen vlas zijn dan ook in het Oosten van dit deel van Zeeuwsch- Vlaanderen te vinden. Het vorige jaar was met St. Jan, 25 Juni, slechts een gering deel van het gewas verkocht, maar dit jaar zijn er na Maandag geen partijen van beteekenis meer onverkocht gebleven. De vlashandel ging niet alleen levendiger, doch ook de prijzen zijn veel beter. Yoor vlas van gewone kwaliteit wordt 50 a 75 francs per gemet meer bedongen. Van guldens hoort men haast niet spreken. Een enkele Holland- scke vlasbaas, die volhardt dezen Schelde- oever te bezoeken, vergenoegt zich met een paar partijen en al het overige gaat naar België. Van goed vlas kon men 300 tot 375 francs maken. Dan worden nog hooger prijzen genoemd, wanneer het puik, puik gewas geldt, •loch daarvan zijn geen zekere cijfers aan te geven, daar ze alleen met voorbehoud in acht genomen mogen worden. Van Breakens tot Biervliet, zoowel met inbegrip van IJzendijke als Hoofdplaat, is al het vlas verkocht, met uitzondering van een paar partijen, waarvoor de eigenaars een te hoogen prijs in hoofd hebben, of die van te minne soort zijn. In geen jaren is de vlascampagne zoo spoedig geëindigd. ONDERWIJS. Benoemd tot onderwijzer aan de O. L. school te Poortvliet de heer J. de Visser te Nieuw- en St Joosland. De rijksbijdrage over 1897, toekomende aan het bestuur der bijzondere lagere school aan den Zuidsingel te Middelburg van de Ned. Herv. gemeente, en door Gedep. Staten op f 1466.67 bepaald, is, ingevolge het beroep van den commissaris der Koningin, bij Kon. besluit nader vastgesteld op f 1458.33*. Onder groote belangstelling vierde de beer J. Ringeling, districts schoolopziener te 's Hertogenbosch, Dinsdag zijn gouden jubilé bij het onderwijs. Van alle oorden uit zijn district ontving hij de duidelijkste blijken van hoogachting, waardeering en aanhankelijkheid. KERKNIEUWS. Heden werd alhier 'in het kerkgebouw in de Langedelft, de z.g.n. Gasthuiskerk, eene conferentie gehouden van predikanten der ge reformeerde kerken in Zeeland. Aan het seminarie der Algemcene Doops gezinde Sociëteit is geslaagd voor het propo- nents-examen 2e gedeelte de heer J. K. de Liefde te Middelburg. Dezer dagen meldde Eet Centrum, dat Mgr. Boermans, wegens hoogen leeftijd, zijn waardigheid van bisschop van Roermond zou neerleggen. De Tijd sprak dit tegen, maar eerstgenoemd blad houdt zijne mededeeling vol en verzekert zelfs dat Mgr Boermans reeds acht weken geleden te Rome zijn verzoek om ontslag heeft ingediend. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Goes. Dinsdag zijn veroordeeld wegens: jagen in gesloten jachtlijd, zonder consent of machtiging en vergunning*: J. B., 's-Heer Arendskerke, A. K., Wolfaartsdijk, elk tot 2 X f 5 b. s. 2 Op een mooien dag zullen wij hooren dat uw hart weer springlevend is, daar ginds in Frankrijk waar de harten spoedig genezen. „Goed, laat ons er niet meer over spre ken. Wie bewijst dat ik den heelen avond niet gejokt heb Dat is immers mijn rol van hofmaker Het is wel jammer dat de een of andere Edison geen machinetje uitvindt om de liefde te onderzoeken. Als morgen uw melk boerin een lepel water in de kan doet, hebt gij een middel om dat terstond te bewijzen. Maar als ik u zeg dat ik u liefheb en u nooit zal vergeten, is alle mensclielijke wetenschap machteloos om na te gaan of ik oprecht ben of een bedrieger Maar neen, ik hoop dat Edison zich met iets anders zal bezig houden. Als de liefde zichtbaar werd, dan smaakten wij niet meer het hoogste genot om te zeggen dat wij beminnen. Dat genot kan het noodlot ons ten minste niet ontnemen Zie zoo, de droom is ten einde. Ik hoor uw vader met den dominé binnenkomen. Die goede dominéWat ben ik hem dankbaar „Gij moest mij in de eerste plaats bedan ken, want ik heb hem uitgenoodigd. Ik moest u toch in de gelegenheid stellen om tot een verklaring te komen met het monster „Oriep hij uit, een knie buigende, „dierbare, verheven schoonheid! Ik neem uw beeltenis in mijn herinnering mee, voor altijd De heeren traden binnen. Eigenlijk gaven zij al heel weinig 9m dien reiziger, die onge- X 4 d. h.; B. op 't H., Wolfaartsdijk, tot 2 X f 3 b. s. 2 X 3 d. b.; C. F. Az., 's-Heerenhoek, tot 2 X 3 b. s. 2 X 2 d. h.; idem gepleegd binnen 12 maanden na eene vroegere veroor deeling F. M., Goes, tot 2 X f 8 b. s. 2 X 7 d. h.; in gesloten jachttijd haas bemachtigen zonder consent of machtigingJ. B. en H. F., 'sHeerenhoek, no 1 tot 2 x 8 b. s. 2 x 7 d. h., no 2 tot 8 b. s. 7 d. h.idem wild vervoerenM. AL, Nieuwdorp, tot f 2 b. 3. 2 d. h.; kievitseieren rapen in MeiC. H., Hocdekenskerke, tot f 2 b. s. 2 d. h. Allen met. de gebruikelijke verbeurdverklaring enz. Verder wegeDS bet zoeken van eieren van waterwild: J. de L. Az., A. J. de W-, P. G., Oolijnsplaat, ieder tot f 2 b. s. 2 d. h.reizen in trein zonder kaartje: A. B., Almelo, tot 3 1). s. 2 d. b.nachtrumoer: P. J. V.,Hein- kenszand, tot f 2 b. s. 2 d. h.id. en dron kenschap J. F. F., Hansweert, tot 2 X 2 b. s. 2 x 2 d. h.geen aangifte doen van woonplaatavevanderingH. K., Oolijnsplaat, tot 2 b. s, 2 d. h.straatschenderijP. O, de S. en C. P., Wissekerke (N.-B.) ieder tot 2 b. s. 2 d. h.C. L. en A. v. I., Oostdijk Krab- bendijke, ieder tot f 5 b. s. 3 d. h.overtre ding ScheldereglementJ. D., L. A. S., P. P. Lz., lerseke, C. E. Chz., Philippine, J. P., Beerendrecht, ieder tot 1 b. s. 1 d. h.I. S Krabbendijke, tot f 2 b. s. 1 d. h.J. S. E., Philippine, tot f 2 b. s. 2 d. h.J. S. L. en G. K., Santvliet (België), ieder tot 5 b. s. 3 d. h., met verbeurdverkl.schelpen graven bin nen 500 M. afstand van een dijk in Ooster- Schelde: H. L., lerseke, tot f 10 h. s. 5 d.h.; vuil water gooien in goot te OolijnsplaatM. d. L., Colgnsplaat, tot f 1 b. s. 1 d. h. En ten slotte wegens het te laat bezoekers hebben in herberg te Kwadendamme J. B., Kwadendamme, tot f 1 b. s. 1 d. h.te laat als bezoekers zich bevinden in herberg te Kwaden damme: D. de J., P. de J-, J. F., F. F., A. H., Kwadendamme, ieder tot 1 b. s. 1 d. h.; loopen over land met verboden toegangJ. N. Jz., A. M. L. Gz., Wissekerke (N.-B.), ieder tot f 1 I). 8. 1 d. h.dronkenschapM. den H., M. van H., M. S., Kruiningen, B. v. E., G. v. d. B., A. B., allen Hansweert, L. J. W., A. V., beiden Goes, G. H., Cats, J. H., Wemel- dinge, J. D. Kzn., Biezelinge, ieder tot f 2 b. s. 2 d. b.P. v. L., Kruiningen, tot 2 X 2 b. s. 2 X 2 d. h.P. S., Wemeldinge, tot 5 b. s. 3 d. h. idem bij de 2e herh.E. F. Oh., zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot 14 dagen hechtenisidem bij Se herh.J. B. Ez., Kruiningen, tot 3 w. h.uitoefenen beroep van hardlooper te Iloedekenskerke zonder ver gunning W. F., Goes, tot 2 b. s. 1 d. h., met vrijspraak van opgeven van valschen naam. (G. Crt.) Door den krijgsraad te 's Gravenhage is J. W., soldaat bij het 3e regt. inf. te Vlissin- gen, veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf ter zake van het voortgezet misdrijf van het. opzettelijk en wederrechtelijk vernielen van eens anders goed. Verschillende Berichten. In ons bericht omtrent de regeling van het voorbereidend militair onderricht, men zie het bijvoegsel tot ons nommer van 16 dezer, is medegedeeld, dat de aanmelding tot deel- ueming daarvan moet geschieden voor 1 Juli van elk jaar. In verband echter met den korten tijd, die daarvoor in 1898 overblijft, is thans door den minister van oorlog bepaald, dat in dit jaar de aanmelding kan plaats hebben tot 1 Augustus e. k. Op de te 's Gravenhage gehouden 23en algemeene jaarlijksche vergadering der Neder- landsche Toonkunstenaars-Vereeniging bleek uit liet jaarverslag, dat de toestand der vereeni- ging reden geeft tot tevredenheid. Het getal der gewone (kunstenaars)-leden vermeerderde met 12, en dat der belangstellende leden met 35. De jaarlijksche examens tot het verkrijgen van een diploma als bekwaam muziekonder wijzer of onderwijzeres hebben voortdurend een zeer gunstig verloopin het afgeloopen jaar hadden zich daarvoor aangemeld 55 can- didaten en slaagden daarvan 29. Uit het ondersteuningsfonds werd aan 7 ge wone leden toelage verleend tot een gezamen lijk bedrag van f 575 het kapitaal van dat fond8 bedraagt tbans f 11.489.527s. De toestand der kas kon zeer gunstig worden genoemd. Woensdag avond werd even voorbij het station Woensdrecht door trein 246, die om 6.34 uur van Vlissingen vertrokken was, een kooi schapen, die onder den sluitboom van den overweg waren geloopen, aangereden. Voor dat de machinist, die het gevaar zag aankomen, den trein tot staan bad gebracht, waren er een tiental dieren vermorseld. Na dat de spoorlijn ontruimd was, kon de trein zijn weg vervolgen. voelig was voor de merkwaardigheden van Hartford. Men sprak nog even over Frankrijk, nit beleefdheid en toen nam de geestelijke afscheid. Terwijl haar vader hem naar den trein bracht, waagde Dorothy een laatste poging om Résal te beletten iets te doen wat zij een dwazen streek noemde. „Waarom wilt gij uw reis verkorten" zei zij. „Wat zullen uw vrienden zeggen als gij zoo gauw terugkomt? Denkt gij dat ik het ia u afkeur dat gij trouwen wilt en dat gij daarvoor liever een rijke vrouw hebt? Heb ik bovenal het recht te laken dat gij uw keus op een Amerikaansche laat vallen Ik heb aller liefste vriendinnen, die dolgraag naar uw land zouden gaan. Denk nog eens na, als gij te New-York zijt; zeg mij een woord en ik tijg aan het werk." Terwijl zij deze woorden uitsprak, dacht zij: „Als hij het aanneemt, vergeet ik zelfs zijn naam". Alaar Résal meende het eerlijk en zei„Wilt gij een woord van mij Luister dan 5 voor het laatst: Ik bemin u. Gij zijt vrij om te gelooven dat ik eenmaal zal genezen, althans genoeg om mettertijd een familie te stichten. Maar een Amerikaansche huwen Voelt gij niet dat ik nog eerder een Chineesche zou kunnen nemen Ik moet weg, de bodem van dit land brandt mij onder de voeten. Zaterdag voert de Franscbe mailboot mij moe, behalve Woensdag ochtend is ter hoogte van het station NulandGeft'en door een trein, komende van Avnhem, een 14 jarige knaap, die op do spoorbaan liep te spelen, omver geworpen en zoodanig aangereden, dat het kind zwaar werd verwond. Bewusteloos werd het met genoemden trein, die inmiddels had gestopt, Daar het station Geffen vervoerd. Bij de schouwing van het ïyk van den 29-jarigen Delvenaar in het Akademisch Zie kenhuis te Leiden, moet gebleken zijn, dat de dood een gevolg was van don steenworp, hem toegebracht door een 15-jarigen knaap. De jeugdige dader, voor wien door de arrondisse- ments-rechtbank te 'a Gravenhage reeds straf was geëisebt, zal opnieuw voor het feit moeten terecht staan. Te Zaandam werd in een vijlenkapperij een 14-jarige jongen, terwijl hij bezig was de machine te smeren (hetgeen hem echter niet was opgedragen), door deze gegrepen en een paar malen rondgeslingerd. Zijn beide beeneu zijn gebroken. In den Groetpolder (N.-H.) viel een vier jarig knaapje van een beladen hooiwagen; de wielen gingen over het kind heen, dat spoedig stierf. Het bericht omtrent de geconstateerde hondsdolheid te Arnhem is gelukkig niet juist. Het kind, dat gebeten is, neemt in beterschap toe, terwijl de honden, die beten, door den gemeente-veearts onderzocht en allen normaal bevonden zijn. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn te Limmen een bloemkweekerswoning en een ander huis afgebrand. De bewoners moesten in nachtgewaad hun huizen verlaten. Woensdag avond vond men aan den weg tusschen Tubbergen en Almeloo een boeren knecht in deerniswaardigen toestand. Bij on derzoek bleek, dat hij van een met hout be laden wagen was gevallen, waarbij hem de beide beenen waren stuk geslagen Bloedvergiftiging. Een jongmensch te St. Johannesga bemerkte dat hij een puistje aan den wang had en krabde het open. Om het bloeden tegen te gaan, nam hij een zakdoek, die nog niet gebruikt was, en wiesch daarmede de wonde. Dadelijk begon de wang op te zwel len en in allerijl werd een geneesheer van Joure gehaald, die bloedvergiftiging constateerde. In weerwil der onvermoeide pogingen door den geneesheer aangewend, om den jongeling te behouden, is hij reeds Maandagmorgen overleden. Dezer dagen kon men op het Noord- Brabantsche dorpje Made een zeer vreemdsoor tige afkondiging van de pui van het Raadhuis hooren. Een der veldwachters maakte den volke op die officieele wijze bekend, dat bij den burgemeester dier gemeente te koop is een oude fiets. De afkoeling van de lucht in onze pro vincie blijkt het gevolg van geweldige onwe- ders, welke Woensdag boven een groot deel van België woedden en groote schade hebben aangericht. Vooral was dit het geval te Luik, waar de straten en laaggelegen vertrekken onder water liepen, evenals te Visée. Te Luik is zelfs een huis ingestort. Men maakt zich daar bezorgd, dat het achterblijvende slib ziektekiemen zal verspreiden. In de omstreken beeft de zware hagelslag de oogsten vernield en de wegen onbruikbaar gemaakt. Op vele plaatsen veroorzaakte de bliksem groote schade. Uit Namen komen soortgelijke berichtenin de buurt is de achtergebleven modderlaag wel 10 cM. dik. Het onweer strekte zich tot over de gren zen uit. Zoo werden te Aken op de boulevards vele hoornen en schoorsteenen vernield. Verder heeft men ook in ons land de gevol gen ondervonden, daar, tengevolge van de hevige wolkbreuken in de naburige Belgische gemeenten, vele weilanden te Groot- en Klein- Zundert (N.-B.) zijn overstroomd. Al liet kooi - gras is bedorvende schade bedraagt voor de boeren ruim 50.000. Volgens- de Belgische bladen zal prins Albert bij de inhuldigingsfeesten Koning Leo pold vertegenwoordigen. Gelijk men in België niet schijnt te weten, worden, buiten de naaste betrekkingen, geen vorsten of buitengewone gezantschappen verwacht. In den dierentuin te Antwerpen is een gedenkteeken voor Darwin onthuld, een werk van den beeldhouwer Jef Lambeaux. Op een een deel van mij zelf, niet het minst goede, dat ik u achterlaat." De heer des huizes kwam terug en zei dat het rijtuig, dat mijnheer de graaf besteld had, voor de deur stond, en na een zeer eenvoudig afscheid begaf Max zich op weg. „Een raar jong menschzei de Ameri kaan, toen hij zijn dochter goeden nacht wenschte. „Ik begrijp niet wat hij te Hart ford is komen doen". „Ik geloof dat hij het zelf niet weet", zei zij met een zucht, die volstrekt niet droevig was. Den volgenden dag ging Dorothy naar de fabriek om haar vader te spreken; dat was iets heel buitengewoons. „Wat is er voor een ongeluk gebeurd?" vroeg hij. „Hebt gij uw wisselboekje alweer verloren, of zijn uwe oorringen weer gestolen? Ik schrik altijd als ik u hier zie komen". Dorothy zag haar vader weemoedig en tee- der aan en vond dat hij gelijk had met be ducht te zijn voor een ramp. Maar voor het oogenblik kwam het er op aan, om te weten of Résal geen mooi prater was, zooals alle Franschen. Op luchtigen toon antwoordde zij „Stel u gerust, papa. Ik kom alleen even uw telefoon gebruiken". „Dat komt ervan, dat gij er geen in huis hebt willen hebben „Maar vadertje lief, dan zou men u elk oogenblik storen, Ik zorg goed voor uw rnstj

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2