FEUILLETON. te Sclieveningen vau gemeentewege, mits het rijk de buitenhaven maakt en de provincie drie ton subsidie geeft. Aan een inwoner van Haarlem, die hem een adres zond betreffende de plaatsing van zijn zoon bij het reservekader, heeft de minis ter van oorlog te kennen gegeven dat zijn zoon zich tot het aangaan van bedoelde verbintenis zal kunnen wenden tot den garnizoens-koinman- dant, doch dat, nu die verbintenis wordt aan gegaan nadat adressants zoon reeds voor de militie is ingeschreven, deze daaraan geen aan spraak op vrijstelling van de militie zal kun nen ontleen en, alsmede dat, zoodra mocht blij ken dat zijn meergenoemde zoon bij de militie moet worden ingelijfd, deze zich met een ver zoekschrift tot H. M. zou kunnen wenden, om in zijn verbintenis bij het reservekader en de daaraan verbonden voordeelen gehandhaafd te blijven. Het Nieuws van den Day zal de reeks zijner verdienstelijke premieuitgaven weer met eene vermeerderen. Ter gelegenheid van de inhuldiging onzer Koningin zal het blad uit geven een werk, getiteldEen halve eeuw 18481898Nederland onder de regeering van Koning Willem 111 en het regentschap van Koningin Emmadoor Nederlanders beschreven. Tot die Nederlanders behoorenprof. Blok, mr O. W. Star Numan, mr T. M. C. Asser, gen. Rooseboom, prof. D. Simons, prof. Reiger, mr C. J. Sickesz, prof. Saltet, jonkvr. Jeltje de Bosch Kemper, G. van Nievelt, prof. Van der Vlagt, prol', dr A. A. W. Hubrecht, prof. B. H. G. K. van der Wijck. De heer Bredius zal over de schilderkunst, de heer Hofstede de Groot over kunstverzamelingen en kunstweten schap schrijven, de heer Zilcken over de etskunst. Op het Hoogeland te Utrecht werd Maan dagavond door de politie een jongen van nog geen 16 jaar achter een boom gevonden, bloe dende uit neus en mond. Men meent dat eenige behangers en schildersknechts, waarmede de jongen op werk was geweest, hem zooveel sterken drank gegeven hadden, dat hij buiten kennis geraakte. Na eerst bij een der omwo nenden te zijn verpleegd, werd het kind ge heel bewusteloos naar een politiebureau ge bracht. Een onderzoek is ingesteld naar de daders. De wegens de vergiftiging te Sassenheim tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde Van Kampen is Dinsdag van 'sGravenhage naar de strafgevangenis te Leeuwarden over gebracht, in welke inrichting hij de eerste vijf jaren van zijn straftijd in de cel moet door brengen. Te Hillegom werd een reiziger, die naar de Beemster moest, uit den trein verwijderd, omdat hij zonder reden den trein had doen stilstaan, ter hoogte van het oude station Venen burg, door aan den noodrem te trekken. Terwijl te Londen herhaaldelijk gewaar schuwd is tegen het gevaar van het roomys, dat in groote steden op straat wordt verkocht, heeft men te Antwerpen de ervaring opgedaan, hoe schadelijk deze verfrissching kan zijn. In een herberg in de Scholierstraat zaten Maandag avond een aantal personen, onder wie eenige boschonkenen. Van een binnentredende koop vrouw werden eenige porties gekocht, maar spoedig werden allen ziek. Men riep een geneesheer, die bij allen sporen van vergiftiging ontdekte en de overbrenging van een twaalftal patiënten naar het gasthuis gelastte. Daar werden de noodige maatregelen genomen, met het gevolg dat vijf patiënten nog denzelfden avond en de anderen den volgenden ochtend huiswaarts konden gaan. De politie onderzoekt de wijze van vergiftiging. Een Antwerpenaar heeft Vondels Lucifer in het Fransch vertaald en het boek aan koning Leopold opgedragen. Door een merkwaardig toeval is de vertaler, zekere heer Vincke, bediende aan een bank van leening tenminste als wij ouder gewoonte het Vlaamsch in het Fransch mogen vertalen, om de Nederlandsche beteekenis van de uit drukking „bediende van den berg" te vinden. Volgens het Berlijnsche modeblad Con fectioneer zijn in de laatste zes weken 90 grootere en kleinere firma's in modeartikelen, te Parijs, gefailleerd. Deze malaise wordt toe geschreven aan het ongunstige weder, het slechte vreemdelingenbezoek (er komen geen Amerikanen) en aan het anti-semietisme. HET MONSTER. 7. Novelleuit het Fransch, VAN LEON DE TINSEAU. IV. Toen de koffie gebruikt was begaven de Amerikanen zich naar buiten om te rooken. Juffrouw Corbins beweerde, dat de avondlucht te koel voor haar was, en zei tot Max„Maar ik wil u niet dwingen om binnen te blijven, als gij een vurig aanbidder der sigarette zijt". „Tot nu toe hadt gij nog niet met mij gespot" antwoordde hij en voegde er bij, zoo dra hij merkte (lat zij alleen waren: „Van avond althans niet". „Ongetwijfeld koestert gij voor altijd een vreeeel ij ken haat togen deze plaats, en toch doe ik al wat ik kan om goede vrienden te blijven. Iloor nu eens: Ik heb niet aan mijn vader verteld dat dat gij plan hadt om een alzondorlijk artikel te wijden aan de keuken meid in de Vereenigdc-Staten. Hij denkt, (lat gij mij voor het eerst gezien hebt onder mijn waren naam, in mijn ware rol van juffrouw Corbins". „Wat kan het mij sohelen of ik belache lijk hou in do oogen van heel Amerika V Maar Op het oogenblik, dat de boot Russie de haven van Marseille zon verlaten, werd zekere Falie aangehouden, die te Algiers 12.000 francs had gestolen. De man werd naar het politie bureau gebracht, waar hij zich een kogel door het hoofd joeg, welke hem oogenblikkelijk doodde. Zondagochtend is brand ontstaan in eeD kolenhok van dc Victoria and Alberthet be kende jacht van de Koningin van Engeland. Het vuur werd spoedig gebluscht. Armour, die den geheelen graanvoorraad van Leiter kocht, heeft ook nog de voorraden van twee andere groote houders overgenomen. Croote ramp te Londen. Na Moskou en Parijs heeft ook Londen een feest zien verkeeren in rouw, en dat j uist op den eersten verjaardag van het groote jubel feest van 1897. Dinsdag middag werd te Blackwall, bij Lon den, de Albioneen groote kruiser 1ste kl., met esn waterverplaatsing van 13.000 ton, te water gelaten. Daarvan ayus een groot feest gemaakt. De plechtigheid werd geleid door de hertogin van York, de populaire prinses May, en een zeer talrijk publiek uit de eerste kringen vulde de tribunes welke op de werf gebouwd waren. Ook de bewoners der omliggende arbeiders wijk wilden van het feest getuigen zijn en maakten daarom gebruik van een openstaande deur, om een groote stellage te bereiken, welke ter zijde voor een geheel ander doel was ingericht. Daar stonden ettelijke honderden te kijken naar het afloopen van het schip, hetgeen voortreffelijk ging, alleen het gebruikelijke doopen met een flesch champagne, welke tegen het schip verbrijzeld wordt, werd door de prinses vergeten. Toen het schip statig te water gleed, barstten de toejuichingen aan alle kanten los, terwijl, gelijk gebruikelijk is, de naastbij gelegen stoombooten de fluiten deden gillen. Op dat oogenblik ontstond een reusachtige vloedgolf, welke over een deel der werf heen- spoelde. Wat toen gebeurde is uit de ont vangen berichten niet duidelijk. Volgens enkelen stortte de stelling in, volgens anderen werden de kijkers die daar stonden, er afge spoeld, maar het gevolg was dat eenige hon derden personen in de Theems lagen te spartelen, zich wanhopend aan elkander vast klemmende en daardoor de goede zwemmers belettende den wal te bereiken. Oogenblikkelijk werd van alle kanten hulp geboden, en werkelijk werden, vooral door de bootjes der politie, een paar honderd drenke lingen voor een deel reeds bewusteloos, gered. Maar bij velen bleek het leven reeds gewe ken, terwijl het aantal deoden, dat werd opge haald, steeds grooter werd. Een paar uren na de ramp waren in de loodsen der werf reeds dertig lijken neergelegd. Maar men vond er nog steeds meer en vreesde dat eerst bij laag tij aan den dag zou komen, hoe groot het aantal slachtoffers wel is. Een raming ervan was moeielijk te maken. Ook het aantal gewonden is vrij groot. Een Russische Marseillaise. Een Russisch generaal heeft bij de ontvangst der bemanning van den Franschen kruiser Léger te Sebastopol een eigengemaakten variant op de Marseillaise voorgelezen, ten gebruike van Russen, waarvan de eerste strophe luidt als volgt Allous enfantt dc la Russie Voir Ie beau pays (la Trance, Nous y trouverons une seconde pa'rie Et un accucil cordial et franc. De rest is men zal het wel willen ge- looven net even mooi. (Hbld.) Gemeenteraad van Middelburg. Zitting van heden, Woensdag, middag te 21/. uur. Voorzitter de heer jhr mr L. Schorcr, bur gemeester. Afwezig de heer Van Dunné, met kennie- geving. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Hierna geschiedt mededeeling van ingekomen stukken. Daaronder behoort in de eerBte plaats een besluit van Gedeputeerde Staten, houdende in uwe oogen lijk ik de ellendigste zot, die er bestaat. Hoe heb ik u een uur lang, ja eeD minuut lang kunnen houden voor, voor „Noem het woord niet, als het u zoo pijnlijk in den mond is. Hoe het zij, ik heb dus meer verstand dan gij schijnt te denken, daar uwe vergissing mij dubbel gevleid heeft". „Is het mogelijk Hoe dan „Als Amerikaansche, in de eerste plaats. Ik heb met genoegen gezien dat gij u een bijna fantastische voorstelling maakt van ons dierbaar vaderland. Niets komt er u onwaar schijnlijk voor en daarin hebt gij stellig gelijk. Wat is verwonderlijkermij eieren te zien kloppen of te weten dat mijn vader, die gent leman, dis met het grootste gemak een graaf ontvangt, geheel alleen zijn fortuin gemaakt, en wat nog moeielijker was, zichzelf ontwikkeld heeft." „Men kan hem de eer geven van nog iets veel grootera verricht te hebben, daar hij uw vader is." „Dat is een heel alledaagsch compliment, mijnheer, ik zal niet zeggenecht Fransch. Gij hebt er mij een veel mooier gemaakt, bet mooisto dat ik ongetwijfeld ooit in mijn leven zal hooien, toen gij, een aristocraat, hulp ver- leendet aan iemand, die gij voor keukenmeid hield." „O! nu herken ik den spot, waaraan ik, zonder het te weten, overgeleverd was. Waarom draalt gij om mij te herhalen, dat ik het hof beschikking op een bezwaarschrift van J. H. Rachi, wed. A A. Mes, tegen haren aanslag in den hoofdelijken omslag. Daarbij is adressante niet ontvankelijk verklaard. Verder een missive, houdende kennisgeving van het overlijden van den heer J. F. Fak Brouwer, in leven lid van het bestuur der godshuizen. Ingekomen is ook het verslag omtrent het eind-examen der burgeravondschool. Van mej. H. E. G. Goote, le onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school A, is een verzoek ingekomen om, wegens vertrek naar elders, voor 3 Aug. a. eervol uit die betrek king te worden ontslagen. De beslissing hierover is aangehouden. Door P. Sonius is een adres ingediend om in koop te verkrijgen een stukje gemeentegrond, thans door hem in erfpacht bezeten en gelegen naast het perceel L no 22 op de Vlasmarkt. Dit is gesteld in handen van burg. enweth om advies. Overgelegd wordt een adres van devereeni-, ging Handelsbelang alhier en vele anderen, houdende betuiging van adhaesie aan het voor stel der heeren Van Dunné c. s. in zake den gasprijs en tot instelling eener commissie van beheer over de gasfabriek. Ook wordt lecture gegeven van het adres van de Patroonsvereeniging Middelburgs Bouw- kring, opgenomen in ons vorig nommer. De heer Den Bouwmeester vestigt er de aan dacht op dat in dit adres de hoofdzaak geécar- teerd wordt, nl. dat een afspraak bestaan heeft om niet in te schrijven. Hij heeft van twee personen, wier waar heidsliefde hij zeer hoog stelt, vernomen dat die afspraak wel degelijk bestaan heeft. De heer F. G. Sprenger wenscht in het licht te stellen dat, waar de patroonsvereeniging verklaart dat er geen vergadering gehouden is, dit moet aangenomen worden. Het bevreemdt hem echter dat de vereeniging niet een stap verder is gegaan en heeft medegedeeld waarom door niemand naar het bewuste werk is inge schreven. Eenigen tijd geleden werd van par ticuliere zijde een werk aanbesteed en een der inschrijvers deelde hem mede, dat hij zeer laag inschreef omdat er zoo weinig werk washet was algemeen slap. Nu zou hij gaarne willen weten waarom er niet is ingeschreven. Tot zijn genoegen is hem gebleken dat de tegenwoordige aannemer onderscheidene Mid- delburgsche werklui heeft in het werk genomen, zoodat dezen er geen schade door lijden. De heer Van der Swalme wenscht hetzelfde op te merken als de heer Den Bouwmeester. Hij wil ook constateeren, dat er geen woord is gerept over het niet inschrijven. Daarna wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. Van W. A. de Jager is een verzoek ingeko men om voor de stoep van zijn perceel wijk I no 11 een plancher te mogen leggen. Dit adres is gesteld in handen van burg. en weth. om advies. Aan de orde ia au de beuoeming van 2 leden van het bestuur der godshuizen (vacatures J. F. Fak Brouwer en N. Epkema.) Ter vervulling van de eerste vacature wor den aanbevolen de heeren mr F. J. Sprenger en jhr A. A. van TeijliDgen en van de tweede de heeren H. A. Snouck Hurgronje en jhr J. A. Schorer. Benoemd worden de heeren F. J. Sprenger en H. A. Snouck Hurgronje. Bij beide stemmingen kreeg de heer Van Boven een stem. Thans komt in behandeling het verzoek om eervol ontslag van mej. Zoutendam uit hare betrekking van onderwijzeres in de handwerken aan school C en voordracht ter benoeming van mej. J. P. Jonk in hare plaats. Mej. Jonk wordt benoemd. Overgelegd wordt de vroeger medegedeelde voordracht ter benoeming van eene onderwij zeres aan school I (vacature I. Schotsman.) Daaruit wordt benoemd mej. A. J. N ij land met 14 stemmen tegen 2 op mej. De Ridder. De benoeming gaat in 1 Juli. Het kohier der hondenbelasting voor 1898 wordt vervolgens goedgekeurd tot een bedrag van f 1321.50. Aan de orde is nu het door ons in zijn ge heel opgenomen voorstel van de heeren Van Dunné, L. K. van der Harst J.Jz.,C. Verhage, aan alle vrouwen maak?" „Neen, gij wildet met alle geweld een student in mij ontdekken. „Het is mij althans gelukt mijzelven tot een zeer vermabelijken Jocriese te maken. En wat hebt gij een pleizier gehadWat heb ik u met een zeldzame domheid al mijne geheimen verteldDwaas die ik wasAls ik een moord op mijn geweten had gehad, zoudt gij mij met die mooie oogen de bekentenis mijner misdaad ontlokt hebben „Heb ik uwe geheimen niet goed be waard „Zoo goed, dat ik nu weg moet: ik durf u niet meer aan te zien!" „Wat zijt gij moeilijk te bevredigen. Men verzekert u dat Dorothy Corbins een monster is en gij gaat uwe koffers pakken. Gij zijt overtuigd dat dit overdreven is en au kan de trein niet vroeg genoeg komen. Het is toch wel om moedeloos te worden." „Gij kunt gemakkelijk schertsen. Sedert drie dagen vermaakt gij u met een vrij komisch avontuur. Morgen lacht gij er met uwe vrienden en met uw neef William over en na een week zijt gij alles vergeten, maar ik „Gij Och hemelik stel mij niet be scheidener aan dan ik ben en edelmoediger dan gij, geef ik u twee weken om aan dit avontuur te denken. Maargij zijt een Franschman. Als wij hier een haven hadden. mr K. W. Brevet, mr S. Gratama Hz. en I. H. C. Heijse tot verlaging van den gasprijs en het opdragen van het beheer en de lei ding der gasfabriek aan eene bijzon dere commissie uit den raad. De voorzitter vraagt of een der heeren het woord verlangt. De heer Heijse wenscht dat en meent kort te kunnen zijn. De voorstellers hebben getracht met cijfers aan te toonen dat de gasprijs, in vergelijking met andere gemeenten waar ge meente-exploitatie plaats heeft, te hoog is en niet in het belang der gasverbruikers. Deze leveren thans een belangrijke bate aan de gemeentekas, waardoor niet-gasverbruikers ont last worden. Men bewere nu niet dat men niet verplicht is het gas te gebruiken, want wijl het een monopolie is, ban er geen particuliere gasfa briek opgericht worden. Verlaging van den gasprijs is noodig. De heer Van der Swalme kan niet met dit deel van het voorstel meegaan. Voordeel aan de gemeentekas wordt door de exploitatie ver kregen, dat is een algemeen belang. Bovendien is de gasprijs wel hoog, maar niet zoo exhor- bitant als men het wel doet voorkomen. De heer F. G. Sprenger vraagt: lo Bestaal bij het dag. bestuur het voorne men om bij de begrooting voor 1899 den gas prijs lager te ramen dan 8 */2 cent; en zoo ja op welke wijze denkt het dag. bestuur het even wicht tusschen ontvang en uitgaaf te herstellen? 2o Bestaat bij dat bestuur de vrees dat progressie bij den H. O. zal worden weggeno men 3o Wordt dan de lagere klasse ontlast of meer belast? 4o Wordt door burg. en weth. ontheffing van de taak van beheer der gasfabriek gewenscht De heer A. P. Snouck Hurgronje verbaast zich eenigszins over de wijze van behandeling. De voorstellers willen eene commissie benoemen en nu acht spreker het rationeel dat men eerst dat uitmaakt, om dan later de kwestie van den gasprijs te behandelen. Volgens deze regeling zou de gemeenteraad uitspraak doen. De heer Heijse zegt dat de bedoeling der voorstellers is dat de raad uitmake dat de gasprijs zal worden verlaagd. Dan wenschen zij een commissie om de hoegrootheid der ver laging te bepalen. De heer W. J. Sprenger antwoordt op de gedane vragen dat burg. en weth. meenen dat van een verlaging van den gasprijs op de be grooting van 1899 geen sprake kan zijn. Zoo dit gebeurde, zou verhooging van den H. O. noodig zijn. Daarvoor zou wijziging der verordening moeten plaats hebben. Of de progressie daardoor zal worden weg genomen is een kwestie van persoonlijk inzicht. Een kleine progressie is toegestaan, maar volgens spreker is de progressie niet gering. Gaat de progressie weg, dan zal de lagere klasse moeten verhoogd worden van 3.60, ter wijl dan de heffing zal komen op 4'/sde hoogere klasse, die thans 4.65 of 4.70 betaalt, zal dan minder moeten betalen. Hoogere raming van gasverbruik acht spreker gevaarlijk. Wat betreft de vraag of ontheffing van de taak, aan het eind der vragen bedoeld, door burg. en weth. gewenscht wordt, antwoordt spreker dat, wanneer zij dat noodig had den geacht, zij dit aan den raad hadden ver zocht. De heer F. G. Sprenger vraagt of het col lege van burg. en weth. homogeen is omtrent het punt, dat bij wijziging der verordening op den H. O. de progressie zal worden afgeschaft. De voorzitter beantwoordt die vraag toe stemmend; bij een wijziging zal de lagere klasse vrij aanzienlijk meer betalen. Da heer De Stoppelaar vraagt of er een juiste becijfering is wat de gasfabriek gekost heeft, wat er voor geleend is en wat er is afgelost. Dat is van invloed op de beantwoording der vraag of verlaging van den gasprijs bil lijk is. Spreker vraagt of er ook nog een staat is van perceelen, waarin geen gas wordt gebrand- Een dergelijken staat meentJspreker bij de stuk ken gezien te hebben. De voorzitter zegt dat die staat in de Han delingen is opgenomen. De heer Heijse constateert, dat er nog geen zoudt gij misschien van avond nog op de boot gaan. Gelukkig moet gij eerst naar New- York; van hier naar het station, in de 42e straat, hebt gij tijd tot nadenken en daar het heel warm i3, zult gij niet lang dralen, met de vlucht te nemen naar Saratoga of de Katthils, naar gelang der adressen, die uwe aanbeve lingsbrieven dragen. Want gij hebt er toch zeker nog wel over „Verscheiden", zei Max met ingehouden woede zijn portefeuille uithalende. „Hier zijn ze: ik heb er geen behoefte meer aan." Hij verscheurde de brieven in kleine stukjes, die aan de voeten der schoone spotster vielen. Dorothy zag hem onbewegelijk aan en zei na een poos met eenige trilling in haar stem „Ik kan u veel betere aanbevelingen geven. Zij hield echter eensklaps op, toen zij twee groote tranen in zijne oogen zag blinken en daar zij niet wreed van aard was, gevoelde zij een zonderlinge ontroering. Max was opgestaan en, bij de glazendeur staande, scheen hij heel aandachtig naar den blauwen starrenhemel te kijken. In de vesti bule, waar zijn valies stond, begon een klok te spelen en daarop sloeg zij, Max telde de slagen en keerde terug naar den fauteuil, waarin Dorothy droomerig was blijven zitten, en glimlachend met de punt van haar satynen schoentje de snippers wegschopte van die ver scheurde brieven van die mogelijke huwelijken, die thans versmaad werden door den man, enkel argument tegen het voorstel is in het midden gebracht. Waar de heer Van der Swalme het gemeente belang wenscht te bevorderen, wijst hij erop dat, men daarvoor niet de gasverbruikers te zwaar behoeft te belasten. Het heeft den voorstellers niet verwonderd, dat het dag. bestuur geen verlaging van den gasprijs zal vooratellen dat was hun vrij wel bekend. Wat betreft den grooteren druk op de la gere klassen door afschaffing van de progressie, dat is een fictie. Wanneer men dat wenscht, zijn er andere middelen om datzelfde doel te bereiken. Er kan en zal bij lager gasprijs meer gas verbruikt worden, ook door de thans reeds aangeslotenen. De heer F. G. Sprenger wijst er op, dat hij zich nog niet heeft doen kennen als een voor- of tegenstander van het voorstel. De heer Brevet vraagt aan burg. en weth. of bij dat college is ter sprake gekomen of de verliezen, die geleden zouden worden bij de verlaging van den gasprijs, niet zouden kunnen gedekt worden door verhooging van de opcenten op de personeele belasting. De voorzitter zegt dat deze vraag nog niet bij het college van burg. en weth. is ter sprake gekomen. De heer W. J. Sprenger wil daarna nog doen uitkomen dat, wanneer de begrooting het toe liet, hij gaarne den gasprijs zou verlagen. De begrooting laat het echter voorloopig niet toe. De voorzitter zegt dat dit de meening is van het geheele college. Wanneer niet de eenige weg was verhooging van den H. O., dan zouden burg. en weth. zeker verlaging van den gas prijs wenschen. Hij vraagt of de heer Heijse misschien een ander palliatief weetdat zou alleen zijn op voering van do som voor levensonderhoud. De heer Den Bouwmeester heeft het voorstel der zes leden zoo opgevat, dat eerst zou be sproken worden de vraagzal er een commis sie zijn die den raad zal voorlichten over al of niet mogelijke verlaging van den gasprijs? Thans blijkt dat men plotseling een besluit wil uitlokken tot verlaging van dien prijs. Hoe de leden daarover moeten stemmen be grijpt hij niet. Hij zou het gas veel lager willen stellen, maar hij weet niet waaruit dan het tekort is te vinden. Nu te besluiten tot verlaging van den gas prijs zou een sprong in het duister zijn. Hij meent dat de zaak nu niet kan beoor deeld worden. Dit zou alleen kunnen bij de behandeling der begrooting of indien de heeren met een afgerond voorstel waren gekomen. Dat voorstel is er nieten zoolang dat ach terwege blijft, ontraadt spreker den raad thans een beslissing te nemen. De cijfers, door de voorstellers genoemd,'zijn ook nog wel voor wederlegging vatbaar. De heer Gratama meent dat er, behalve ver hooging van den H. O., nog een andere weg is om het tekort te dekken, nl. een straatbe- lasting. Wanneer men de billijkheid uitspreekt dat de gasprijs worde verlaagd, waarom zouden bnrg. en weth. dan niet voor de derde maal met de atraatbelasting komen? De heer Heijse zegt dat het voorstel zoo duidelijk mogelijk isde zes leden wenschen principieel uit te maken den gasprijs te ver lagen en dan later te bespreken hoeveel. De gasfabriek is toch niet de eenige kurk, waarop de gemeente drijft. Thans komt in stemming het eerste punt van het voorstel nl. de vraagzal de gasprijs verlaagd worden Die vraag wordt toestemmend beant woordt met 11 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren W. J .Sprenger, Van der Swalme, Den Bouwmeester, Koole en F. G. Sprenger. Wat het tweede punt van het voorstel be treft, zegt de heer Heyse dat de zes heeren herstel wenschen van den vorigen toestand. Toen kon men beter dan nu de zaak der gas fabriek overzien. De voorzitter wijst erop dat in de handelingen de redenen te vinden zijn waarom de commissie van vroeger niet is bestendigd en dat dit den leden nog wel duidelijk voor den geest zal staan. De heer F. G. Sprenger zegt, dat, waar deze heeren burg. en weth. wenschen te ont- wiens hart zij veroverd had. Kon men zich ondanks alles, op de liefde verlaten Toen hij weer plaats genomen had, kon hij spreken zonder al te veel de aandoening te laten blijken, die hem overmeesterd had. „Ik heb nog zestig minuten, meer niet. voordat ik u voor altijd uit het oog verlies, Dat geeft mij de vrijheid om u dingen te zeg- geD, die gij niet zoudt vernemen, als wij elkaar morgen terug zagen. Denk niet dat ik met wrok in het hart vertrek. Gij hebt mij niet met opzet gekwetsthet komt alles door mijn noodlot. Het is hard om dit in enkele oogen- blikken te ondervinden. Stel u voor, dat ik meende onder een gelukkig gestarnte geboren te zijnIk wenschte mij heel argeloos geluk met enkele buitenkansjes, o. a. dat ik nog nooit geleden had door de liefde. Ik kwam naar Amerika, niet om er een vrouw te zoeken, dat heb ik u gezegd, maar mijn vrouw. Ik hoopte die te vinden en haar mee te voeren, reke nende op mijn geluk, misschien, maar nog meer op mijn eerlijken, oprechten wensch om geluk te ontmoeten en te geven". (Sief volgt.)

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2