BUITENLAND. FEUILLETON. LAATSTE BERICHTEN. De Oorlog. Gedeputeerde staten stellen dus voor hun college te machtigen om gemeld gebouw voor rekening der provincie aan te koopen voor een bedrag van 17.000 en om het te doen inrich ten tot provinciale bibliotheek. Verschillende Berichten. Cordang rijdt Zondag te Amsterdam tegen den Franschman Bonhours een wedstrijd over 100 kilometer. HQ is thans te Rotterdam, waar hij, Maan dag uit Frankrijk teruggekeerd, door eenige T. h. o. r .-leden werd ontvangen. Na den wedstrijd met Bonhours gaat hij naar Berlijn, vervolgens weder naar Parijs, waar hij het heldenstuk onderneemt om zelf 200 KM. te rijden en Huret en BeaugéelklOO KM., dus 2 tegen één. Het uurrecoord denkt hij nooit te zullen verbeteren, maar wel gaat hij in het najaar nog eens voor het 24 uurs wereldrecord en dan nog verder de wijde wereld in. Het door ons aan een ander blad ontleende bericht over een ernstige bloedvergiftiging, die zich zou hebben voorgedaan bij den op ziener der visscherijen te Bergen op Zoom is niet geheel juist. Niet den opziener overkwam dit.doch den schipper Mansbergen. Gelukkig is het ongeval lang niet zóó erg als uit het courantenbericht is op te maken. Voor ver lies van diens hand bestaat althans voorloopig geen vrees bij den geneeskundige, die hem behandelt. Te Delft werd den 16en Mei een negen tienjarige jonge man door een ander met een steenworp ernstig aan het hoofd gekwetst. Hoewel aanvankelijk hersteld, is hij Vrijdag overleden. Daar het vermoeden bestaat, dat de dood het gevolg van dien steenworp kan zijn, is het lijk op last van den officier van justitie ter schouwing naar het akademisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Een bewoner van de Nieuwe Leliestraat te Amsterdam is Maandag uit het venster eener vierde verdieping op straat gevallen bij het uithijschea van een ledikant. Het touw was onder den val om de beenen geslagen van zijn S-jarig zoontje, dat in de kamer achter zijn vader stond. Ook het kind stortte op straat en bleef deerlijk gewond liggen. Beiden wer den naar het gasthuis overgebracht, waar bleek, dat de vader reeds was overleden. Een heer te Haarlemmermeer, Woensdag met den trein van Amsterdam naar Breda reizende, had het ongeluk een portefeuille met f 3025 te verliezen. Dinsdag van de vorige week werd te Arnhem een jongetje door eenige honden aan gevallen en gebeten. Het kind werd onmid dellijk naar huis gedragen en aldaar verbonden. Maandag moet hondsdolheid zijn geconstateerd. Maandag middag is te Leimuiden in de buurtschap Bilderdam in een onbewaakt oogenblik een tweejarig knaapje in een sloot geraakt, waaruit het levenloos moest worden opgehaald. Het hoofd der school te Findgum (Fr.) is door de gemeenteraad eene maand in zijne be trekking geschorst. Hij wordt verdacht van onzedelijke handelingen met leerlingen; en is reeds door de justitie aangehouden, doch na verhoor weder op vrije voeten gesteld. Hij is 57 jaar oud en gehuwd. Te Ressen bij Eist (Betuwe) is Zondag ochtend, toen een gedeelte der bewoners ter kerke was, een boerenhofstede een prooi der vlammen geworden, met het grootste gedeelte van den inboedel. Het huis was met den ge deeltelijken inboedel verzekerd. Een onbekende heeft in een Parijsche club een pakje achtergelaten en niet terug gehaald. Na drie weken werd het geopend, en toen bleek het een manuscript en een deel van de werken van Ronsseau te bevatten. Het manuscript is als echt erkend, en het boek werk als een deel eener uitgave, waarvan slechts enkele exemplaren bekend zijn. De eigenaar dezer litteraire schatten is nog steeds zoek. Bij Parijs is het paard van een kapitein der artillerie schichtig geworden door een naderenden trein. Het dier sprong over de barrière en wierp zijn ruiter af, die met ver brijzelden schedel dood bleef liggen. Te Roubaix is een in aanbouw zijnd huis ingestort. Vijf werklieden werden bedolven, HET MONSTER. 6. Novelleuit het Framch, VAN LEON DE TINSEAU. IV. Een uur later ontving juffrouw Corbins een beleefd, ofschoon wel wat koel briefje, om te zeggen dat de graaf de vriendelijke uitnoodi- ging aannam. Intusschen reed bij naar Boston, om lucht- verandering te hebben, want de lucht van Hartford was hem inderdaad niet dienstig. Hij vatte zijn avontuur samen in de volgende overdenking, die in theorie zeer wijs was, doch weinig afdoende in de praktijk. „Het zou nog beter zijn om verliefd te worden op een koninginZij wordt door haar boezelaar nog beter verdedigd dan deze door een kroon". Gedurende zijn uitstapje van 24 uur hield hij niet op met mopperen tegen het noodlot, tegen zich zelf, tegen Saint Cybar, die hem dit dwaze avontuur op den hals gehaald had, tegen Dorothy omdat zij niet juffrouw Corbins was, en tegen'juffrouw Corbins omdat zjj niet Dorothy was, 't geen bewijst dat men zich vaak ten onrechte beklaagt. Daarenboven scheen »lles allen werden zwaar gekwetst te voorschijn ge haald. Gelijk wij mededeelden, hadden de offi cieren der naar Zuid-Wales gezonden cavalerie besloten een groot militair feest te honden, ten bate van hen die door de werkstaking gebrek leden. De regeering heeft evenwel verboden dit plan uit te voeren. De onderhandelingen betreffende een ver laagd tarief voor perstelegrammen hebben geleid tot overeenstemming tusschen Frankrijk, Enge land, Spanje, Portugal, Luxemburg en Servië. De desbetreffende overeenkomst is op bet punt te worden geteekend. In de Londensche Zoological Garden zijn uit Australië visschen aangekomen, die niet door kiewen, maar door longen ademen. Gelijk wij reeds mededeelden, vat keizer Wilhelm zijn reis naar Palestina vrij romantisch op. Hij wil niet per spoor, maar per karavaan reizen en niet in paleizen maar in een kamp den nacht doorbrengen. Toch wordt het gemak van het keizerlijk echtpaar niet uit het oog verloren. Er worden te Berlijn twee houten barakken gebouwd, welke zullen worden mede gevoerd en opgeslagen voor het nachtverblijf van den keizer en de keizerin. Elk dezer barakken bestaat uit drie vertrekken: slaap-, toilet- en zitkamer. Bovendien behoort er nog een keuken bij. De bouw heeft plaats onder toezicht van eenige hygiënisten. Tijdens de oefeningen op de Hasenhaide bij Berlijn sprong een vaatje kruit, waardoor een luitenant werd gedood. - In het groothertogelijk schilderijmuseum te Karlsruhe is een stuk van David Peniers den jongere ontvreemd, een borstbeeld van twee lachende hoeren. De Oostenrijksche aartshertogen zullen als jubilégeschenk aan keizer Frans Joseph op een plein bij den Hof burg een groot ruiter standbeeld van Rudolf van Habsburg, den stichter den dynastie, doen verrijzen. In het Hongaarsche comitaat Smnjacz Gümörörer heeft een groote brand 185 huizen en 380 andere gebouwen vernield. De paus moest Zondag om gezondheids redenen afzien van het lezen der mis en het ontvangen van vreemdelingen. Natuurlijk gaf dit aanleiding tot zeer ernstige geruchten, welke echter alle werden tegengesproken. De audiëntie gaat heden door. Er is sprake van dat Rusland Port Arthur tot een verblijf voor staatsgevangenen zal inrichten. De verliezen van Leiter worden door de makelaars te Chicago op 2 miljoen dollar gesteld. De Niagara heeft al heel wat waaghalzen uitgelokt om kunsten te verkoopen, welke noch belangwekkend, noch mooi, maar alleen hoogst gevaarlijk zijn. Zoo heeft nu Zondag iemand de dwaasheid gehad, zich in een daarvoor ver vaardigd stalen vaatje te laten meeslepen. De man, die zoo weinig waarde aan zijn leven hecht, is er, wonder hoven wonder, vrij goed afgekomen. Te Wetumpha, in Alabama, is de lynch wet toegepast op vijf negers, die drie oude lieden hadden vermoord. Allen werden door de bevolking uit de gevangenis gehaald en op de plaats der misdaad opgehangen. De Maharadja van Kapoerthala (Indië) heeft zooveel van het talent van Sarah Bernardt geboord, dat bij de kunstenares weieens wilde zien en haar tot een bezoek uitnoodigde. Van deze gelegenheid zal zij .gebruik maken, om ook te Colombo, te Bombay en andere plaatsen op te treden. Een bekend dierentemmer Seeth, die voor eenigen tijd naar het hof vanMenelik was ge roepen, heeft eenige mededeelingen over zijn wedervaren gezonden. De bruine vorst was opgewonden over het nederdalen van Seeth in een kuil waar zich 28 leeuwen bevonden. Vier dezer dieren werden door hem op verzoek van Menelik gedresseerd. Uit dankbaarheid kreeg hij eenige fraaie dieren, die op bijna 100.000 mark werden geschat. Verkoopïngen enz. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Fliete-polder werd heden te Wissekerke aanbesteed het verbeteren en onderhouden der water- keerende werken, aan gemelden polder, over den dienst 1898/9. samen te spannen om hem wanhopig te maken. De warmte was overweldigendde straten waren afschuwelijk, veel erger dan die van New-York door de electrische tramways, de modder, veroorzaakt door de sproeiwagens, en al het lawaaihet hotel, op goed geluk gekozen, bleek heel slecht te zijn tot overmaat van smart schenen de Bostonners er behagen in te scheppen om zijn Engelsch niet te ver staan. Hij herhaalde twintig keer bij zich zelf: „Als men in dat ellendige huis een con cierge had gehad, of een kamerdienaar, dan had ik niet naar de keuken behoeven te gaan, als een bedelaar. Ik zou mijn brief achterge laten hebbenmen had mij dienzelfden dag ten eten gevraagd ik zou het monster gezien hebben en den volgenden dag had ik in New- York ontbeten. Nu is mijn heele reisplan be dorven, wat er ook gebeure! Zelfs al trouwde ik met een tweede Everson, zou ik altijd in mijn hart spijt hebben en steeds een spook gestalte voor mij zien." Den volgenden middag kwam hij te Hartford terug, dood moede, want hij had dieu nacht geen oog dicht gedaan. Een familie van acht of tien personen, die den wagon bestormden, welken hij verliet, dreigde hem te verpletteren. Daar bij in het zuiverste boulevard-Fransch vloekte, als iemand die de gelegenheid aan grijpt om zijn hart te luchten, stond een heer, die deel uitmaakte van den troep aanvallers, hein een oogenblik met welwillende belang- Miuste inschrijver was de heer Panlus Bezuijen te Duivendijke voor f 17.272. Door het bestuur der waterkeering van de calamiteuze Hoofdplaat- en T/mwtflespolders werd heden namiddag te Hoofdplaat aan besteed bet herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1899, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van genoemde polders. Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer A. Tholens Bz., te Terneuzen, voor 10.547.. Door het bestuur der visscheryen op de Schelde en Zeeuwsehe stroomen is aanbesteed de levering van goede Duitsche vlamkolen, ten dienste van 's rijks stoomsehip Argus, gedurende een jaar, van 1 Juli a. s. af. Minste inschryfster daarvoor was de firma F. Wibaut Zoon te Vlissingen voor f 9 per 1000 Kg. 's Cravenhage. De gemeenteraad heeft met 35 tegen 3 stemmen aangenomen het voorstel tot aanleg van een binnen- en een buitenhaven te Scheveningen van gemeente wege, mits het Rijk de buitenhaven maakt en de provincie drie ton subsidie geeft. Manilla. 30 mijlen benoorden Manilla is gedurende 3 dagen hevig gevochten. Generaal Monet, die met 3000 man Manilla wilde ontzetten, sneuvelde. De 500 overgebleven Spanjaarden gaven zich over. De rebellen namen Marabon in. New-York. Men weet thans dat het gezon ken stoomschip Merrimac den toegang tot de haven van Santiago niet verspert. Een jong vrijwilliger beproefde vergeefs generaal Blanco dood te schieten en werd gevat. Gibraltar. Volgens een bericht uit Madrid wil de regentes wegens den kritieken toestand des lands aftreden. (Dit gerucht heeft al meer geloopen, onder bijvoeging, dat een zuster van wijlen Alfons XII het regentschap zou overnemen. Red.) Madrid. De Spaansche bank vangt morgen aan met de uitbetaling der coupons buiten- landsche schuld. Volgens een officieel bericht uit Manilla is de toestand daar verergerd. Een telegram uit Havana meldt, dat de op£ standelingen van Herradura met groote ver liezen zijn teruggedreven. Verzending en laatste buslichtiag der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Amsterdam (Nederl.). 24 Juni 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 24 Juni 1.05's nam. Mapeis (Duitsche dst.)27 Juni 1.05 's nam. Marseille (Lloyd) 28 Juni 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 1 Juli 1.05 'snam. Rotterdam (Lloyd) 1 Juli 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). 2 Juli 5.45'smorgens. Genua (Nederl.) 5 Juli 6.30's avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver tonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Pad an g wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britschc booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan dever- tending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. stelling aan te zien en zei in het Franseh tot hem„Mijnheer de graaf De Résal, naar ik gis." „Misschien wel," zei Max, nog altijd woe dend. „Hebben wij elkaar ergens ontmoet?" „Neen, maar uw tegenwoordigheid hier in de stad is mij bekend, en ik weet niemand anders te Hartford, die zoo kwistig met Parij sche vloeken kan omspringen. Ik ben Thomas P. Corbins. Sedert een uur weet ik dat mijn dochter u voor van avond ten eten heeft ge vraagd." Terwijl Résal de hand schudde van zijn gastheer, die een flinke man, in de volle kracht van zijn leven was, zocht hij in den groep dames een wezen, wier leelijkheid beantwoordde aan bet signalement dat hem gegeven was; maar hij zag niemand, die voor een monster kon doorgaan, zelfs met al den goeden wil, dien hij er bij te pas bracht. De erfgename spaarde zeker haar gelaatskleur voor 's avonds. De trein vertrok en Max bleef alleen met den heer Corbins op het perron. „Wilt gij dadelijk mee naar huis gaan vroeg de laatste„dan kunt gij met mijn dochter over uw land pratenzij kent het goed. Zij heeft hare tantes niet kunnen weg brengen, uithoofde eener huiselijke moeilijk heid: ean nieuwe keukenmeid." „Is het mogelijkriep Max uit met een belangstelling, die voor het minst belachelijk was. „Is de andere weg?" Verkooplngen en Verpachtingen in Zeeland Datum. Plaati. Voorwerpen. tnforastië i 22 Juni Biggekerke, Hofstede, Tak. 23 Middelburg, Stalhouderij, Tak. 24 Middelburg, Paarden ene., Tak. 28 Zoutelande, Huisraad enz., LoefT. 29 a 't Zand, Hofstede enz., Loeff. L Juli Grijp8kerke, Vruchten enz., Loeff. 1 Veerscheweg, Inspan, Huvers. 2 Middelburg, HoCteedje, lluvera- 5 Grjjpskerke, Inspan, Loeff- 5 Slnis, Hofatcda, Koksina 0 't Zand, Hofstede, Havers. 7 Middelburg, Huizen, Tok. 7 Oostburg, Hofstede, Le Nobel 8 E Koudekerks, Vruchten te velde, Loeff. 8 Arneniuiden, lnBpnn, Verhuist. 8 Sluis, Huis. Le Nobel. 13 0.& W.Soub. Hofsteden, ïrfifaff- 6 Biggekerke, Land enz-, Huvers. 20 Meliskerke, Hofstede, Tak, 29 Mbliskerie, Land (verh.), Loeff. Kamperland, Hofstede, De Vos. Borssele, Hofstede, De Vos* TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 22 Juni. Wilhelminadorp. Gemeentehuis. On derhoudswerken Oost-Beveland-polder. Aanwij zing 15 en 18 Juni. Vrijdag 24 Juni. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. herstellen der boordvoorziening van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 4000. Maandag 27 Juni. St. Maartensdijk. Consistoriekamer N. H. gem. 12 u. Binnen- en buitenschilderwerk aan het kerkgebouw. Aanwijzing 21 Juni. In lichtingen J. J. de Lange, T h o 1 e n. Terneuzen. Ned. Logement 3 u. Onder houdswerken waterschap Lovenen Willems- kerke. Aanwijzing 23 Juni 9 tot 10 u. Inlichtingen J. Sturm, Terneuzen. Vrydag 15 Juli. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. het maken van eene basaltglooiing tot verde diging van het duin vóór den steenen licht toren te Noordwelle, aan de noordzijde van het eiland Schouwen. Raming f 15.950). Vrydag 22 Juli. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. het verrichten van baggerwerk in het banaal door Walcheren met zijtakben en in de Wes ter- of Koopmanshaven te Vlissingen. (Raming f 6000.) Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Don der d. 23 Juni. Zomerconcert. Schutters hof V/a u. Zaterdag 25 Juni. Verg. GeneeBk. raad voor Zeeland en West. N. Br. Prov. Gebouw 1 u. Zondag 24 Juli. Concert Schuttershof 8 u. Vlissingen. Woonsd. 22 Juni. Vergad. Zeeland. Stad huis lVs u. Zondag 19 Juli. Uitvoering St. Caecilia, Stedelijk Badhuis 6 u. Algemeen Overzicht. De beide ministerieele crisissen zyn nog niet opgelost. Maar in Frankrijk is men ten minste zoover, dat Sarrein na overleg met de beide republikein8che groepen een opdracht heeft aanvaard. Het overleg schijnt niet te hebben geloopen over de verdeeling der portefeuilles, maar alleen over het werkprogramma der nieuwe ministers. Het was Faure, die had gewild dat een goede grondslag voor de vormiDg van een kabinet werd gelegd, eer met de samenstelling van het kabinet werd aangevan gen. Met betrekking tot dat programma is het belangrijkste, dat de radicalen de twee hoofd punten van hun program hebben opgeofferd: de grondwetsherziening geheel, de inkomsten belasting gedeeltelijk. Men zou althans de progressie hebben opge offerd en minder nieuwsgierig zijn dan de fiscus in andere landen, of, om den Franschen term te gebruiken, men zou niet zoo inquisitoriaal zijn als elders. Grondslag zou zijo een ver- eeniging van de beide ontwerpen, door Peytral en Ribot indertijd vervaardigd. „O, die betreur ik niet. Een dame t Een nuf, die zich beklaagde dat het te warm was! Mijnheer, als gij weten wilt hoe ver de aan matiging eener Amerikaansche keukenmeid gaat, moet gij haar op de plaats zelve bestu- deeren. Waarom kan ik niet mijn leven in een hotel doorbrengen, gelijk zoovele New-Yorkers doenen niet meer dat gezanik hebben Max had zich wel willen ranselen om zijn dwaasheid. Nu was hy veroordeeld om er te gaan eten, zonder eenige kans om de keuken meid te zien, die misschien om zynentwil de deur was uitgezet. Dat was de genadeslag. Hij nam heel kortaf afscheid van zijn gastheer, zeggende, zooals waar was, dat hij niet meer kon, en verlangde eenige uren in zijn hotel door te brengen. N»g zelden, sedert Max volwassen was, had hij zich zoo ter neergeslagen gevoeld. Tot nog toe had hij zich in zyne liefdesgeschiede- nisjes altyd doen kennen als een fijn beschaafd, dichterlyk, gevoelig man, zoodflt zijne vrienden hem plaagden en zeiden dat hij niet in deze eeuw thuis behoorde. En nu was hij niet in staat zich een mooi meisje, dat hy even in een keuken had gezien, uit het hoofd te zet ten. Hij voelde zich verlaagd in zyn eigen oogen, even alsof hij, bij een geldwisselaar binnengaande, zijne vingers had voelen jeuken op het gezicht van bet goud. Maar nu was de begoochelaarster verdwenen de omstandigheden maakten van zelf een einde De uitwerking zou aan Delcombe worden toevertrouwd. Maar wat men aangaande dit plan hoort voorspelt niet veel goeds. Men zou tot grondslag nemen een aantal uiteriyke ken- teekeneu, eu zoo tea slotte tot een belasting komen, welke bij ons personeel heet. De in der haast door hem ontworpen schets is reeds Maandag aan de toekomstige regee- riugsmeerderheid overgelegd, waartoe deze te twee uur in het gebouw der kamer vergaderde. De uitslag van deze bespreking wordt niet gemeld, maar daar sedert bericht is ontvangen dat Sarrein de opdracht heeft aangenomen, Ligt het vermoeden voor de hand, dat de uitslag gunstig was. Naast deze fiscale hervorming zou men ver schillende maatregelen op sociaal gebied voor stellen. Het is natuurlijk, dat men heel wat namen hooi t noemen voor de bezetting der portefeuilles. Maar bekend is dienaangaande niets. Hetzelfde geldt van Italië. Ook daar hoort men namen by de vleet, maar er is niets be kend over de richting, waarin de koning een oplossing der uiterst moeielijke crisis zal zoeken. Het minst wordt er gesproken over een ka binet uit de linkerzijde. Sonnino en Zanardelli zyn ten paleize ge weest, maar als aanstaande premiers hoort men hen bijna niet meer noemen. Maar wel namen, welke wijzen op een streven naar reactie. Een soort militair bestuur, een kabinet van gene raals, is veler ideaal. Te verwonderen is dat niet, nu men zich ook Zaterdag in de kamer heeft laten verleiden tot huldebetuigingen aan het leger, schier even opgewonden, alsof men in het Palais Bourbon zich bevond. De generaaals die, in aanmerking komen om met het bestuur des lands te worden belast, zijn Pelloux en Ricotti. Ook de oud-minister Visconti Venosta werd genoemd, en van deze had men na de omstandigheden welke vóór eenige weken tot zijn aftreden noopten, al niet meer verwachting voor een vrijzinnig bestuur. De Temps meldt echter, dat deze bedankte voor een opdracht, en alleen te vinden zou zyn voor een wederaanvaarding der portefeuille van buitenlandsche zaken. De toestand wordt algemeen als zeer inge wikkeld beschouwd en tameUjk ernstig. Ook op het Balkan-Schiereiland nemen de zaken een ernstigen keer, hoewel men steeds rekening moet houden met het feit, dat ernstige crisissen daar niet zeldzaam zijn en doorgaans even snel verdwynen als ze opkwamen. De voortdurende gevechten op de grenzen van Servië en Montenegro hebben een toestand in het leven geroepen, bijna even ernstig als die welke Turkije verleden jaar aanleiding gaf Griekenland den oorlog te verklaren. De Turken beweren, dat de Montenegrij- nen aanvallender wijze te werk gaan en niet alleen de Muzelmansche bevolking van het district lastig vielen, maar ook een bataljon Turksche troepen, die tot herstel der orde waren uitgezonden. Gelyk men weet, luidt de Montenegrijnsche lezing van dit geval, dat de ongeregelde Turksche troepen de Albaneezen steunden bij hun aanval. Een later ontvangen officieel bericht uit Cettinje maakt zelfs melding van nieuwe aan vallen, waaraan ook geregelde troepen deel namen. Geheel anders is de voorstelling, welke wy, zonder vermelding van bron, in een der Hol- landsche bladen vinden. Daarin werd gesproken van een formeelen opstand, waarvan de leiders hun zetel hebben in het Montenegrijnsche district Kolaschin. Ook de verstrooide benden oproerlingen komen telkens weer op dit ge bied samen. In het district Berane alleen moeten zich 8000 goed gewapende Albaneezen in versterkte stellingen bevinden. Wel zijn er reeds massa's Turksche troepen gezonden om de oproerlingen te verstrooien men zegt zelfs dat er, met de troepen die nog gezonden zullen worden, in het geheel 25 bataljons bijeen zyn op de Turksch-Montene- grijnsehe grenzen maar om dit oproer te dempen, zal niet zoo gemakkelijk gaan, daar het buiten af ondersteund schijnt te worden. Bij deze mededeeling wordt herinnerd aan de groote bezending van wapenen, die Rusland naar Montenegro heeft gezondende laatste bedroeg niet minder dan 50.000 geweren. In aansluiting hieraan verdient ook de aan dacht een bericht in de Temps, dat de Rusai- aan de dwaasheid. Max vroeg hoe laat er een trein ging en nam zich voor, tegen twaalf uur aan het station te zijn en per snel trein weder te vertrekken. Volgens Ameri- kaansch gebruik, kocht hij zijne kaartjes in het hotel, besprak een slaapplaats, liet zijn koffers inschry ven en, een klein valiesje mee nemende om zich den anderen morgen in den trein te kunnen verkleeden, begaf hij zich in avondtoilet naar de Corbins. Natuurlijk deed het dienstmeisje met het vlasblonde haar hem open; en daar de beide deuren van het salon open stonden, betrad bij vastberaden het hol van het monster. Het vertrek leek hem eerst ledig en hij vreesde te vroeg te komen. Doch goed rondziende ontwaarde hij in de schaduw van een rond raam, een dame. Hy trad op haar toe, besloten zich zelf voor te stellen, daar hy niet twyfelde of hij bevond zich in tegenwoordigheid van juffrouw Corbins. Doch bij den tweeden stap bleef hij onthutst staan: de onbekende was buitengewoon schoon, of schoon hij hare trekken maar half kon onder scheiden. Op hetzelfde oogenblik hoorde hjj in de rookkamer praten en zag door de half openstaande glazen deur dichte rook wolken zweven. Die dame was ongetwijfeld de vrouw van een der rookende heeren. Hare kostbare kleeding en de schitterende diamanten, die in hare ooren flikkerden be wezen dit duideiyk, voor iemand die gewoon was aan de Fransche gebruiken. Hij bepaald^

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2