FEUILLEfST BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. B B B B B B B B B B op zitten. Een der passagiers, die het ongeval zag, trok aan de noodrem, en weldra stond nu de trein stil en werd de man uit zyn neteligen toestand verlost. Ter hoogte van Buttershoek voeren Vrij dagmorgen schipper De Heer van Papendrecht en zijn twee zoons met een met hooi geladen aakschip. Een 20-jarige zoon wilde zyn vader, die aan het roer stond, een kop koffie brengen en moest over den hooilast heen, om zich van hot voor- naar het achterschip te begeven. Op eon gegeven oogenblik verloor hij echter het evenwicht en viel te water. Direct stelden vader en broeder pogingen in het werk, door het toewerpen van touwen als anderszins om liom to redden. De drenkeling was evenwel zeker te veel door den schrik bevangen om te grijpen en zonk in de diepte weg. Zaterdag middag is het 4 jarig zoontje vari een schipper liggende in de Leuvehaven bij dc .Scheepmakershaven te Rotterdam van zijn vaders schip te water gevallen en verdronken. Het lijkje werd kort daarna opgehaald. Denzelfden middag viel aldaar een glazen- wasscher op het Oostvestplein, waar hij bezig was de glazen te wasschen, van de tweede ver dieping van een pand, met zijn ladder om. In zijn val kwam hij terecht op een 5-jarig knaapje. De glazenwasscher werd inwendig zwaar ver wond, en moest door de politie naar het zieken huis vervoerd worden. Het kind verkeert in levensgevaar. Het bericht, dat een vordering tot scha devergoeding was ingesteld tegen de Ned. Trammaatschappij ten bedrage van 20,000 voor een der gewonden bij 't jongste tramon geluk te Opperhuizen schijnt onjuist te zijn. Te Smilde is een schipper verdronken. Het zeil van zyn vaartuig sloeg tegen zijn lichaam, waardoor hij overboord raakte. Door het in vlam geraken van een petroleum toestel ontstond Vrydag namiddag te Amster dam een ernstige brand in een bovenwoning in de Czaar Peterstraat. Eenige bewoners moesten over de daken heen in veiligheid gebracht worden. Toen Zaterdag namiddag de matrozen van het riviervaartuig Rhenus in de Nieuwe haven te Nijmegen zwommen, zonk een hunner, een milicien uit Dieren, plotseling in de diepte weg. Twee matrozen sprongen hem dadelijk na, doch te vergeefs. Nadat men eenigen tijd had gedregd, werd de drenkeling opgevischt en werd door een officier van gezondheid de dood geconstateerd. Te Stramproy (Limburg) stond een man van 70 jaren te kijken bij het afbreken van eèn huis. Op eens viel eeu hooge gevel om, en de man kwam onder de steenen terecht. Zwaar gekneusd werd hy er onderuit gehaald. Zijn toestand is zeer ernstig. Zondag werd door koning Leopold te Ostende de eerste steen gelegd voor de aldaar onlangs aanbesteedde nieuwe havenwerken. Luisterrijke feesten hebben bij die gelegenheid plaats gehad. De stad was smaakvol versierd en langs den weg van het station naar het feestter rein, stonden een 90-tal maatschappijen der stad, met ontplooide banieren geschaard. Op zijn tocht door de gemeente werd Z. M. geest driftig toegejuicht. Te 11 uur aangekomen, keerde de koning reeds te 12 uur naar Brussel terug. In den dierentuin te Antwerpen is Zondag een fraai gedenkteeken voor Darwin onthuld. De dorde groote jaarmarkt van paarden te Brussel zal plaats hebben op Woensdag den 6 Juli. De Parijsche bladen hebben Vrijdag en Zaterdag Ribot doen volgen en bevatten minuut voor minuut 's mans doen en laten, alle adres sen waar hij bezoeken aflegde, en den duur van elk bezoek. Dit herinnert ons aan de legende van een soortgelijken zwerftocht door Den Haag. Ook toen werd een kabinetsfor meerder op den voet gevolgd. Zijn langste bezoek bracht hij aan een adres dat den pers man onbekend was, en diens verbazing steeg ten top, toen den volgenden dag weer een bezoek aan dat geheimzinnige adres volgde. Toen werden de buren eens ondervraagd, en wat bleek? De staatsman had bij een alleen wonende dame aangebeld. Dat de kracht van het antisemitisme te Parijs overschat kan worden, blijkt uit een leelijke misrekening van de magazijnen Bon Marché en Frintemps. Deze meenden goed te HET MONSTER. 6. Novelleuit het Fransch, VAK LEON DE TINSEAÜ. En Max, de fatsoenlijke man, de man van goe den huize verloor nu drie dagen van zijn kost baren tijd, omdat het toeval hem in aanraking had gebracht met deze godin van de casserol- lenWaarom zon hij nog langer hier blijven. Als hij naar dat diner bij Corbins ging, zou het alleen zyn om haar nog eens te zienmaar dat was ook alles. Hij schrikte van het denk beeld om dit avontuur verder uit te spinnen. Bovendien had dat meisje zulk een door en door fatsoenlijk en fier uiterlyk, dat de meest brutale mau niets dubbelzinnigs tegen haar zou durven zeggen. Buitendien klonken den armen Max, die al bijna jaloersch was, nog altijd die veelbeteekenende woorden in de ooren: „Zijt gij daar neef, William Gelukkige WillieZijn geboorte sloot hem niet buiten de keuken en buiten het hart der keukenmeid Do graaf legde zich zeer neerslachtig ter ruste en kon niet inslapen. Eensklaps kwam er in zijn verhit brein een argwaan, een flauwe hoop op. Helaasbij meest neg uren wachten doen door hun joodsehe bedienden te ontslaan. Maar de uitkomst was dat de omzet afnam en de Louvre er zijde bij spon. Voor het hof van cassatie te Parijs wordt een revisie-proces behandeld, dat de volslagen onbetrouwbaarheid der schrift-expetise in het licht stelt. Het hof heeft erkend dat, er gron den voor een heropening der zaak bestaan. De Parijsche rechtbank van koophandel deed uitspraak in het onlangs vermelde proces over de vraag, of een spoorwegmaatschappij bevoegd is de abonnementskaarten door aan hechting van reclames tot boekjes te maken. De rechtbank vereenigde zich met het stelsel van den eischer en veroordeelde de maatscbapjj hem weder een kaart uit te reiken. Gelijk voorat was aangekondigd, gaat de verliezende partij in hooger beroep. Schrikbarend is het aantal postpakketten dat jaarlijks in Frankrijk gestolen wordt. Thans heeft men te Parijs een bende van zes spoor wegbeambten ontdekt, die zich op het stelen van pakketten toelegden. Een huiszoeking bracht allerlei kostbaarheden aan het licht. Te Tours zijn de manschappen van twee escadrons kurassiers ziek geworden door het gebruik van bedorven vleesch. In een fabriek te Feschea-le-Cbatel (Fr. dept. Doubs) hebben de werklieden eener fabriek gedurende 12 jaar ten minste voor 80000 frs per jaar gestolen. Door de werkstaking in Zuid-Wales is er in Engeland zoo groot gebrek aan steenkolen, dat de vlootmanoeuvres dit najaar niet zullen worden gehouden. Wel heeft de regeering voor het oogenblik een voldoenden voorraadmaar het zou moeite kosten dien aan te vullen als er thans onnoodig vau werd gebruikt. Miss Maud Gonne, de bekende strijdster voor Ierland en de Ieren heeft, door het op hol gaan van de paarden van haar rijtuig, ernstige verwondingen bekomen, en haar arm gebroken. De Russische rivieren zijn dikwerf het tooneel van groote ongelukken. Zoo nu weder te Wolga. In den nacht van 14 op 15 dezer had, naar eerst nu bekend wordt, een aanvaring plaats tusschen een passagiers- en een sleep boot. De wand van de slaapruimte 3e klasse werd ingedrnkt, waardoor 3 personen werden gedood en 16 gewond. Bij de.paniek welke hierdoor ontstond, vielen vele passagiers over boord. Men vermoedt dat tien personen zijn verdronken. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-In dië. Genua (Nederl.) 21 Juni 6.30'g avonds. Amsterdam (Nederl.). 24 Juni 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 24 Juni 1.05's nam Napels (Duitsche dst.)27 Juni 1.05 's nam. Marseille (Lloyd) 28 Juni 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 1 Juli 1.05 'snam. Rotterdam Lloyd) 1 Juli 6.30's avonds. Marseille (Fr.dienst). 2 Juli 5.45's morgens. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en d> Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransehe mail booten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. "West-Indie. Suriname via Sout hampton28 Juni 5.45's morgeus Suriname via St Na- zaire8 Juli 5.45 'a morgens. Curasao via Queen- stown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 's avonds. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 's av. om te weten of hij zich geen hersenschimmen maakte. Maar in de eerste plaats was het noodzakelijk om het onderhoud van den vori- gen avond weer op te vatten, zonder in de handen van het monster te vallen, die haar prooi zeker niet zou loslaten. Eindelijk viel hy in slaap, en droomde dat hij een Roodhuid was en op de wijze der Indianen, met zyn tomahank bij zich, naar de keuken van Thomas P. Corbins kroop. m. Den volgenden morgen behoefde bij volstrekt geen moeite te doen om zijn doel te bereiken; want het onderhoud was om de een of andere reden ook juist wat Dorothy wenachte. Zij had haar heele gezelschap uitgestuurd naar een voetbalwedstrijd, die het heele plaatsje in opschudding bracht; en toen Max verscheen keek zij blij, maar volstrekt niet verwonderd van hem te zien. „Zoo", zei zij, „komt gij het antwoord op uw kaartje halen Hier is het, geschreven door juffrouw Corbins, die van daag alweer uit moest. Gij treft het wel heel ongelukkig „Misschien minder ongelukkig dan juf frouw Corbins denktzei de graaf en stak het briefje in zijn zak. „WatKijkt gij niet eens wat u geschre ven wordt door „Het monster? Dat heeft den tijd. Er is iets anders dat my veel meer belang iuboe- P E D I R. Heden is betrekkelijk de Pedir-expeditie het volgende officieele telegram bij de regeering ontvangen „Den achttienden dezer is colonne van kolo nel Van Heutsz uit de Vil Moekims naar Segli vertrokken. Overal was bevolking teruggekeerd en ar beidende. Den negentienden kwam colonne van overste Willems te Segli terug. Geringe tegenstand ondervouden in heuvel terrein van Tjot Moeroeng en beschoten nabij Bambi. Zwaar gewond een matroos en licht gewond tweo militairen beneden den rang van officier." Londen. De Engelsche kruiser Bonaventure is van Hongkong naar Manilla vertrokkeu. Een andere volgt. Naar Daily Mail uit Washington verneemt zullen 10.000 man de troepenmacht van gene raal Shafter op Cuba versterken en zal de landing te Daiguiri plaats hebben. Na den aanval op Santiago zal een inval op Porto Rico ondernomen worden. De krijgsraad acht 200.000 man noodig voor den algemeenen inval in Cuba. Vloot voor Santiago. Bij pogingen tot ontscheping der troepen bleek de kust over een lengte van 15 mijlen door de Spanjaarden bewaakt. De geheele streek moet gebombardeerd wor den voor een volkomen veilige ontscheping kan plaats hebben. New-York. Er is gemeenschap door boden verkregen tusschen Guantanamo en Cuero, welke plaats als basis gehandhaafd blijft tus schen Sampson en de Cubanen. Marktprijzen ran Tarwe en Meel. Maandag 20 Juni. Rotterdam. (Bericht van den make laar H. van RandwijkDe markt van heden was stil. Rogge werd lager verkocht, gerst hooger. In den prijs van mals is weinig ver anderd. Meel werd lager afgedaan. Zaterdag 18 Junf. Antwerpen. Tarwe lager. Amerikaanacb fr. 243/s. P a r y s. Tarwe vast, loop. md. fr. 25.60 Pest h. Tarwe prijshoudend. Zaterdag 9.22 fl. Vrydag 9.40. B e r 1 y n. De flauwe telegra mmen uit Ame rika hebben hier nadeeligen invloed uitgeoe fend op de tarweprijzen. Juli daalde circa mk. 10 en kwam toen eerst eenigszins tot staan. Per herfstlevering bedraagt de daling mk. 3. Rogge bood meer weerstand, dit arti kel is slechts mk. 1 in prijs teruggegaande behoefte doet zich meer gelden. N e w - Y o r k dia. vorigen dag Chicago 80 80 Verkoopingeu en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informaties 21 Juut Hulst, Staatsgronden, R.vanMauta. 21 Vlissingon, G-iresdscbapptn, Hendrik ie. 22 Bigijekeike, Hofstede, Tak. ■28 Middelburg, Stalhouderij Tak. 24 M ddelburg. Paarden enz., Tak. 28 Zouteiacd^, Huisraad enz., Loeff 29 't Zaud, Hofstede enz.. Loeff. 1 Juli Grijuskerke, Vruchten enz Loeff. 1 Veersclte weg, Inspan, Huvers. 2 Middelburg, Hof.teedje, Huvers- 5 Grijpskerke, 't Zaud, Inspan, Loeff 6 Hofstede, Huvers. 7 Middelburg, Huizen. Tak. 7 Oostburg, Hofstede, Le Nobel 8 Kondekerke, Vruchten te velde, Loeff 8 Arnemuiden, Inspan, Verbuist. 8 Sluis. Huis, Le Nobel. '3 O. W. Soub. Hofsteden, Loeff. 20 Meliskerke, Hofstede, Tak. 29 MeliskerVe, Land (verb.), Loeff Kamperland, Hofstede, De Vos. Borssele, Hofstede, De Vos- zemt: hoor mij aan. Gij liebt Bourget gelezen. Gij weet dat hij spreekt van arme, vrouwelijke studenten, die gedurende de vacanties betrek kingen zoeken, om het geld te verdienen voor de lessen, die zij willen volgen. Dat is immers waar „Ja, ik heb zelfs een kamenier gekend, die Virgilius en Xcnophon las. Zij las er zelfs te veel inmen heeft haar weggezonden." „Mejuffrouw", ging de jonge man voort, „ik ben overtuigd dat gij zulk een belang wekkende persoon zijt." Hij wachtte in zichtbare spanning de uit spraak van het noodlot af. Hij was vrij en had geen vader of moeder, die hem konden weer houden van wat de wereld een dwaasheid zou noemen. Kon men hem kwalijk nemen als hij trouwde met een allerliefst meisje, dat den moed bezat om ter wille van de wetenschap een tijd lang dienstbode te zijn?" Dorothy zag hem met een zonderlingen blik aan, misschien minder helder dan die gewoon lijk. was en zei, na een poos naar hare woor den gezocht te hebben: „Gij bewijst mij een eer, waarop ik geen recht heb. Wat ik van daag ben, zal ik morgen zyn en myn geheele leven. Maar is een goede keukenmeid dan niets?" voegde zij er lachend bij. „Het is jammer", mompelde Résal en lette er niet op, dat hij hardop sprak. „Waarom is dat jammer?" vroeg de vermomde prinses. HERLTK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Brouwershaven, ook voor Duivendijke, 27 en 28 Juni. Zonnemaire 29 Juni des voorm. Noordgouwe 29 Juni des nam. Dreischor 30 Juni. Algemeen Overzicht. In plaats van de oplossing der Fransehe crisis heeft de Zondag een nieuwe crisis ge bracht. Het Italiaansche kabinet heeft den strijd niet tot het uiterste kunnen voeren, en is heengegaan, midden|onder de debatten, nog voor de kamer zich had uitgesproken. De naaste aanleiding tot deze ineenstorting van het pas gereconstrueerde kabinet, schijnt te zijn de afval van Zanardelli, tot voor eenige weken minister van justitie, en afgetreden toen Visconti-Venosta zich verzette tegen de anfci- clericale maatregelen, welke door zijn collega noodig werden geoordeeld. Zanardelli dan diende Vrydag een motie in, waarin hij verklaarde geen vertrouwen te kunnen stellen in de regeering, welke de bekende reactionaire wetsontwerpen had ingediend. Deze motie deed de verwarring in de be raadslagingen toenemen en maakte den toestand voor Di Rudini hopeloos. Het gevolg was, dat toen de kamer Zaterdag middag te 2 uur bijeen kwamDi Rudini mededeelde, dat het kabinet zijn ontslag had genomen en verzocht dut de hamer haar zitting zou verdagen. Deze mededeeling gaf aanleiding tot een waren storm. Een der republikeinen viel het ministerie heftig aan, en beschuldigde het van lafheid, wijl het vluchtte op het oogenblik dat het zich had te verantwoorden. Hij herdacht hen die bij de ongeregeldheden waren gedood, als slachtoffers van het leger, in het bijzonder den zoon van het kamerlid Mussi, die bij ongeluk in het gedrang was gekomen. Deze herinnering deed den ongelukkigen vader in snikken uitbarsten. De rechterzijde begroette deze woorden met groot lawaaieen der leden riep„Leve het leger," welke uitroep door de rechterzijde met gejuich werd begroet. Giolitti hekelde daarop de houding der regeering als inconstitutioneel, maar werd door de rechterzijde onverstaanbaar gemaakt. De minister van oorlog en later ook de voorzitter der kamer, hielden warme lofredenen op het leger, maar werden weder door de linkerzyde onderbroken. Sonnino, die ook een motie van vertrouwen had ingediend, herinnerde dat zijn motie een hulde aan het leger bevatte, daarmede te kennen gevende, dat niet de regeeriDg het monopolie van eerbied voor het leger had. Ook Forti, een aanhanger van Crispi, kwam er tegen op, dat de regeering zich het monopolie van ordelievendheid aanmatigde. Later kwam Crispi zelf aan het woord, om te wijzen op de noodzakelijkheid in de behoef ten van den dienst te voorzien, terwijl ten slotte Zanardelli kwam verklaren, dat hij niet minder van de orde hield, maar tevens een voorstander van de vrijheid was. Toen ging de kamer in opgewonden stem ming uiteen. Een eigenaardig licht wordt op het ontstaan der crisis geworpen door hen die meenen, dat de strijd minder tegen het kabinet ging dan over de vraag wie van beiden, Sonnino of Zanardelli, Di Rudini zou omverwerpen en de leiding van het nieuwe kabinet krijgen. Door het heengaan van Di Rudini vóór de kamer zich had uitgesproken, bleef deze strijd onbeslist, en zal de keuze des konings door andere omstandigheden dan den wensch der kamer worden bepaald. En Faure? Waardoor wordt diens keuze bepaald Als het waar is, dat de president zyn steeds sterker wordende conservatieve beginselen wil doen zegevieren, dan zal het hem te moeilijker vallen een geschikte oplossing voor de crisis te vinden, want de radicalen staan op hun Met al de smart van een onvermijdelijk vaar wel, antwoordde hg, zonder zijn geheim te verraden„Ik had gehoopt dat God u ge schapen had voor een ander lot. Maar zijt gij hier ten minste gelukkig?" „Heel gelukkig, volmaakt gelukkig", zei Dorothy blozende. „Dan is alles goed. En wat maalt gij daar nu vroeg de jonge graaf, ten einde het gesprek op een alledaagsch terrein te brengen. „Sherry-gelei", verklaarde zij, haar best doende om kalm te spreken. „O ja, wat zijn uwe lievelingskostjes Want dat briefje, dat gij niet lezen wilt, is een uitnoodiging om morgen te komen eten." „Laat dat diner naar de maan Ioopen Ik ga weer naar mijn hotelik schrijf aan het monster, dat het mij ontzaglijk spijt, maar dat een dringende zaak mij naar New-York roept. Ik had mijn eerste opwelling moeten volgen en gisteren vertrekken. Het leven is te kort om at te wachten tot het de Corbins zal behagen mij ten eten te vragen." „Mijnheer, zij hebben gemeend tot uw bestwil te handelen. Van avond zoudt gij in een vervelende partij van zusters en neven en nichten gevallen zijn. Morgen zijt gij alleen." „Met het „monster" Dank je wel. Dit geeft den doorslag. Ik wilde, dat ik al in een Pullmanncar zat, en ik wilde bovenal dat ik nooit te Hartford gekomen was!" Op bet punt van te vertrekken, want er stuk en verlangen niet minder dan de helft der portefeuilles. Dat heeft Ribot niet willen inwilligen, en daarom heeft hg Zaterdagmiddag zijn opdracht nedergelegd. Thans is die ge geven aan Sarrien, van de progressistiache republikeinen. Het spreekt wel van zelf dat de zaak Drey- fuss een zekeren invloed op de oplossing der crisis heeft. En dat bewijst te meer hoe bet ook uit een staatkundig oogpunt misdadig was, deze kwestie onopgelost te laten. De hier be doelde invloed kan tweeërlei zijn. Menigeen moet buiveren om een portefeuille te aanvaar den, wetende dat hem de taak wacht zijn plicht als mensch te verwaarloozen, ten einde geen ongelegen politieke onthullingen te moeten doen. En daarnaast staat het drijven van de militaire partij, die alle krachten inspant, om slechts hen in het kabinet op te nemen, hij wie de geheime schandalen veilig zijn. Het brutaalst is in dit opzicht de Eclair het blad dat door den staf werd ingelicht en in September '96 de primeur kreeg van de onthulling, dat Dreyfuss op geheime stukken was veroordeeld. Dit blad uitte zijn vrees over het optreden van Ribot, wijl deze, als zijn mi nisterie inzage van de dossiers kreeg, stappen ten gunste van Dreyfuss zon doen. Openlijk wordt dus erkend, dat deze dossiers niet in orde zijn, en dat een onderzoek er van ten gunste van Dreyfuss moet afloopenEn dat wordt beweerd, niet door een blad van het „syndi caat" maar door een orgaan van den staf. Toch waren het niet alleen de vijanden van Ribot, die hem in de zaak-Dreyfuss wan trouwen. Men heeft hem terstond, toen hij zijn opdracht kreeg gewezen op de kans, dat de legerpartij hem verwoed zou aanvallen. Ribot zou daarop hebben geantwoord, dat het beste middel om dit te keeren zou zijn Dupuy tot minister van binneniandsche zaken te maken. Dupuy toch was premier in de dagen van het proces-Dreyfuss. Geheel juist komt ons de opvatting niet voor, dat daarin een waarborg ligt dat Dupuy tegen revisie is. Men kan byna met zekerheid aannemen, dat de premier niet geweten heeft, door welke middelen de veroordeeling verkregen is en nog minder dat de bewijsstukken van den staf val scli waren. TegeHjk richt de Echo de Paris, het blad dat rechtstreeks door den staf geïnspireerd wordt, een heftigen aanval tegen generaal Billot, wijl deze niet krachtig genoeg optrad tegen de Dreyfussards. Het blad beweert, dat de minister had bevolen, dat de als getuigen gedagvaarde officieren in politiek naar Versailles zouden gaan. De officieren weigerden, en eerst na tusschenkomst van generaal Zurlinden trok Billot zijn bevel in. Te midden van dit alles verneemt men het zonderlinge bericht, dat generaal Boisdeffre bij het uitbreken der crisis door president Faure is gehoord. Beknopte Mededeelingen. Over den gang van zaken op de Brus» selsche conferentie loopen ongunstige geruchten. Rusland en Frankrijk zouden ongezind zijn de premier af te schaffen. De vertegenwoordiger van ons land stelde voorom, zoo men het over de afschaffing eens werd, den maatregel geleidelijk in te voeren. In verband met de zaak-De Reinach wordt nog gemeld, dat dit oud-kamerlid van generaal Zurlinden mededeeling kreeg, dat hij voor een raad van onderzoek moest verschijnen. Redenen werden niet opgegeven die vernam hij pas uit de kranten Later kreeg hg mededeeling van den brief van tden minister aan generaal Znrlinden, met de geïncrimnieerde zinsneden uit de National Review en de commentaren van De Reinach in de Siècle. Als getuigen a décharge zijn door hem aan gewezen de generaals Saussieren, Brugère, Ha- notaux, de senator Ranc, kolonel Picquart, de rechter van instructie Bertuln, Du Patys dn Clam en den directeur van de National Review. Het in dat tijdschrift opgenomen artikel was van de hand van Conybeare, den schoonschoon van Max Muller. De Aurore deelt mede, dat het aantal socialistische vereenigingen die tegen de houding van Rochefort protesteeren, reeds tot 381 is gestegen. Het blad van den rooden markies heeft daarentegen slechts zes moties van ver trouwen kunnen opnemen. inoest een einde komen aan dien onmogelijken toestand, zag de arme Max iets dat hij niet kon aanzien. Het mooie figuurtje voor over gebogen, al hare krachten inspannende, 'tgeen haar verhoogde kleur rechtvaardigde, trachtte Dorothy te vergeefs de sherryflesch te ontkurken, die zg voor hare gelei noodig had. Met een soort van woede ontrukte hij de flesch aan de kleine handjes, die niet van de sterkste waren, en zei, de kurk omhoog houdende „God heeft u niet geschapen voor hetgeen, waarvoor gij u uitgeeft, arm kind. Iemand met uwe ontwikkeling zou toch ge makkelijk iets beters kunnen vinden. Ik moet zeggen dat gij al heel dwaas doet." Zij zag Résal eenige seconden aan en ant woordde: „In het oog van de wereld zoudt gij niet minder dwaas zgn, mijnheer, als de wereld u zag. Maar één ding is zeker, gij zijt goed." „Ik!" bromde hij schouderophalend, „ik ben niet goed ik ben een man, dat is al. Als gij leelijk en gebocheld waart, zooals de dochter van Corbins, denkt gg dan dat ik u zou geholpen hebben En toch hebt gij ge lijk dat ik spot zou opwekkendat bewijst hoezeer de maatschappij de natuurwetten verkracht heeft. Eertijds was groote schoon heid voldoende om een vrouw tot op een troon te verheffendoch wat baat het thans of men schoon is? Wanneer ik terugkeer met een rijke erfgename, die afzichtelijk leelijk isf

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2