MIDDELBIRGSCHE COURANT. N°. 143. 141e Jaargang. 1898: Dinsdag 21 Juni. Dexo courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Frgs, per kwartaal, zoowol voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 1.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 20 Juni 8 u. vm. 64 gr. 12 u 70 gr., av. 4 u.64 gr. F. Verw. Z. W. wind. AdvertentiSn voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. AdvertentiSn: 20 cent per regel. Goboorte- dood- en alle andere familieberichten @H Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cont. Reclames 40 cent per roge)| Groot© letters naar do plaats dio zij innemen. AdvertentiSn bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan bet bureau te bekomen. Agenten: Te Terneuzen; M. de Jongete Rotterdam: Nijgh van Ditmar. Middelburg 20 Juni. Staten-verkiezing in Zuid- Holland. Het is niet alleen te 's Gravenhage, dat de liberalen een treurig echec hebben geleden. Ook in de distrieten Leiderdorp, Delft, Vlaar dingen, Middelharnis en Ridderkerk gingen zes liberale zetels verloren, zoodat het verlies reeds 8 plaatsen bedraagt. De herstemmingen moeten nu beslissen over de vraag of de Staten „om" gaan. £n dit is voor gansch het land van het hoogste gewicht, wijl Zuid-Holland bij de samen stelling van de Eerste kamer den doorslag geeft. Op dit oogenblik telt dat lichaam 31 liberale en 19 clericale leden. Daar Zuid-Holland 10 leden naar de Eerste kamer afvaardigt, zou een nederlaag bij de herstemmingen tot gevolg kunnen hebben, dat de clericalen in onzen senaat een meerderheid van 8 stemmen (29 tegen 21) krijgen. Dat de afloop anders had kunnen zijn, vooral in Den Haag, bewezen de cijfers. Voor drie maanden, toen er éen plaats in de Staten te bezetten viel, kreeg de liberale candidaat 5028 stemmenVrijdag had de meest begunstigde der liberale candidaten, het aftredend lid jhr mr W. J. Snouck Hurgronje, er slechts 3890. En in dezelfde drie maanden steeg het stem- mencijfer van den katholieken candidaat Van Berckel van 3660 tot 4047 - Ingevolge koninklijke machtiging is de heer J. van Boven erkend en toegelaten als vice-consul van Zweden en Noorwegen te VI is 8 in gen. Men schrijft ons uit V1 i s s i n g e n Prachtig weer begunstigde het bezoek, dat vele Belgen Zondag aan onze stad brachten, zeer. 'tWas een drukte van belang, waartoe een muziekgezelschap, nu en dan opgewekte marschen spelend, het zijne toebracht. Van de puike gelegenheid om zich aan 't strand te verfrisschen werd druk gebruik gemaakt. Hoe een stukje muziek toch door de meeste men- schen op prijs gesteld wordt, bleek Zondag middag weer duidelijk, toen aan het stedelijk badhuis door het harmonie-gezelschap St. Caecilia, onder-afdeeling van den Ned. JR. K. Volksbond eene uitvoering gegeven werd. De stad was zoo goed als leeggeloopen, alles was aan 't strand. Niet minder bleek eene gewenschte afleiding in den dagelijkschen sleur van 't leven te zijn, te 8 uren in de muziektent op het terras van het groote badhuis door het muziekge zelschap Werkmansvriend gegeven uitvoering. Voornamelijk goldt deze den leden der werk- lieden-vereeniging de Scheldewien door de firma Meijer, Reuser Co. de vrije beschikking over tent en terras was verleend. Menige neus krulde van genot, dat gesmaakt werd door te mogen zitten op eene plaats, die men anders, achter een hek staande, slechts bekijken mag. Sinds de opening van dat badhuis zagen wij er nooit zooveel menschen, waarvan het grootste deel zeker nog lang met genoegen zoo'n prachtigen, genotvollen avond zal her- BEnroEHravEn ENZ. Bij kou. besluit is eeu pensioen verleend van f 173 aan C. G. Neurdenbnrg, wed. J. A. Coenraads Nederveen, rijksklerk ten kantore der accijnzen en van den waarborg en de be lasting op de gouden en zilveren werken te Rotterdam. Aanstaanden Donderdag verleent de minister van oorlog geene audiëntie. UIT STAD EN PROVINCIE. In de St. Ct. van Zondag op Maandag zijn opgenomen de bevolkingscijfers van iedere gemeente in Zeeland op 1 Jan. 1898. Het totaal cijfer voor de geheele provincie is 105.923 mannen en 107.695 vrouwen of 213.618 personen. De bevolking dezer provincie bedroeg op 1 Januari 1897104.809 m. 106.808 v. 211.6171. en is alzoo toegenomen in den loop van 1897 met1.114 m. 887 v. 2.001 t. De loop der bevolking was in 1897 als volgt: geboren werden 3.641 m. 3.425 v. 7.066 t. terwijl stierven 1.773 m. 1.675 v. 3.448 t. Verschil 1.868 m. 1.750 v. 3.618 t. Het aantal personen die zich gedurende 1897 in de gemeenten vestigden bedroeg: 5.940 m. 5.862 v. en 11.8021. terwijl vertrokken 6.694 m. 6.725 v. 13.419 t. Verschil in minder 754 m. 863 v., 1.617 t. Met ingang van 1 Juli aanstaande zullen 4e nagenoemde rijks telephoonkantoren op Zon en feestdagen open zijn als volgt: die te Biervliet, Borssele, Ellewoutsdijk, 's Heeren- hoek, Hoofdplaat, Kondekerke, Nieuwdorp, NisBe, Ooltgensplaat, Oosterland, Oost-Souburg, Ovezand, Sirjansland en Zuidzande van 127s tot l'/a nur namiddagsdie te Dreischor, St. Janateen, Noordgouwe en Renesse van 7'/a tot 872 uur voor-, en van 127a tot l1/» unr namiddags; dat te Haamstede van 77a tot8'/; uur voor-, en van 127a tot 17a eu 67a tot 1l/a uur namiddags. Door de Maatsch. tot Expl. van Ss. en de Ned. Centr. Spoor tem ij worden gedurende Juli, Augustus en September vacantiekaarten op naam uitgegeven, o. a. van de stations der lijn RoosendaalVlissingen naar Amsterdam, Den Haag en Rotterdam in willekeurige volgorde. De prijs is voor de le kl. f 8, de 2e f 6 en de 3e f 4. De geldigheidsduur is 14 dagen en de dagen van afgifte zijn Dinsdag en Vrijdag. Voor het examen voor aspirant-gemeente secretarissen of ambtenaren ter secretarie, 14, 15, 16 en 17 Juni jl. in Den Haag gehouden, werden opgeroepen 45 candidaten. Geslaagd zijn er 39. Daaronder behooren de heeren W. C. Boot te Burgh en M. A. Bleiker te Aardenburg. Onder andereu was examina tor de heer A. de Vulder van Noorden, secre taris van Middelburg. De heer N. Schikker, klerk der posterijen en telegraphie le kl., wordt met 1 Augustus van Middelburg naar Arnhem verplaatsten de heer W. H. van der Weele, klerk 2e kl., van Amsterdam naar Middelburg. J.A.P. v. W., koffiehuishouder te Vlis singen, sedert enkele dagen in staat van faillissement, is wegens bedriegelijke bankbreuk gevangen genomen. Dit bericht werd nog op genomen in een deel der oplaag van ons vorig uommer Zaterdag namiddag is, zooals nog in een deel van het dien dag verschenen nommer is medegedeeld, te Vlissingen de Belgische ri- vierloods C., met de Red Star komende van Antwerpen, op de reede bij het stappen in de loodsboot door een beroerte getroffen. Hij werd in de loodsenwacht gebracht, waar een dokter en een geestelijke werden ontboden. De toestand van den loods was hoogst ernstig. - Op den zeedijk te Vee re grazen koeien van den landbouwer F. Castel. Zondagmorgen had een der dieren het ongeluk om van den ongeveer 5 meter hoogen wal te vallen. Het kwam op een aan den voet van den dijk staanden paal terecht, die ongeveer een halve meter in het lichaam drong, zoodat men ge noodzaakt was het beest direct af te maken. - Tot opzichter bij den provincialen water staat van Groningen is door Ged. Staten benoemd de heer A. Minderhoud Lz., van Westkapelle, thans opzichter bij de ge meentewerken te 'sHage. van twee pompgebouwen ten behoeve van de rioleering alhier met bij levering van al de daar toe benoodigde materialen. Daarvoor werden geene inschrijvingsbiljetten ingeleverd, niettegenstaande de aanbesteding op de gewone wijze dagen te voren was aan gekondigd, verscheidene bestekjes na aanvraag werden verkocht en de aanwijzing in tegen woordigheid van verscheidene personen, die gegadigden konden zijn, heeft plaats gehad. Aangezien burg. en weth. nu van eene her besteding weinig resultaat verwachten, hebben zij zich in verbinding gesteld met den aanne mer J. Visser Gz. te Papendrecht, die reeds verscheidene andere tot de rioleering betrek king hebbende werken heeft aangenomen. Hij is genegen het werk en de leveringen voor f 100 minder aan te nemen, dan waarop een en ander door den gemeentebouwmeester is begroot. Burg. en weth. stellen voor aan dien aan nemer het werk met de daaraan verbonden leveringen te gunnen. De vereeniging Handelsbelang heeft een adres ingezonden houdende adhesie aan het voorstel- Van Dunné c. s. tot verlaging van den gasprijs. Van bewoners van den Veerschen weg is een adres ingekomen om uitbreiding van de duinwaterleiding daarheen tot aan perceel T 10, waarbij zij zich bereid verklaren gedurende drie jaren een waterverbruik daar ter plaatse te garandeeren van f 140, voor welke garantie zich aansprakelijk stellen C. de Rijke ad f 160, J. de Witte ad f 45, J. Andriesee ad f 25 en L. Barendse ad f 10. In hun voorstel betreffende deze zaak zeggen burg. en weth., dat hun meer dan eens door bewoners van den Veerschen weg om mede werking is verzocht tot uitbreiding van de duinwaterleiding daarheen, voornamelijk ten behoeve van hun vee. Die medewerking meen den zij met het oog op de aan den aanleg verbonden kosten in verband met het betrek kelijk, gelijk zij vermoedden, gering water verbruik niet te mogen verleenen. Nu echter reeds vier ingezetenen aldaar te zamen gedurende drie jaren een waterverbruik van f 140 's jaars garandeeren, bestaat bij burg. en weth. geen bezwaar den raad voor te stellen tot de gewenschte uitbreiding te be sluiten. De kosten zullen in een rond cijfer f 1200 Men schrijft ons uit Goes: Iu de laatste dageu werden op Zuid-Beveland de kersen geveilden daar de oogst dit jaar niet groot zal zijn, vroege soorten zijn er nog al wat, maar van de late soorten zijn er weinig zijn hooge prijzen besteed. Een boomgaard b. v., die even over de vijf honderd mandjes wordt geschat, werd voor f 450 verkocht, dat is ruim 10 cent per kilo en zoo ging het met alle boomgaarden naar rato. Op Kapelle werd echter minder duur ver kocht dan op andere plaatsen. Zondag middag heeft een vette koe van den landbouwer S. Wisse te Kapelle, welk dier in de Poel graasde, zich tusschen een ijzeren hek bijna geworgd. Bij het pogen om los te komen is het dier met de afsluiting in de naastbij gelegen sloot terecht gekomen, waar het door een wandelaar ontdekt werd. Deze riep hulp in waardoor het dier, dat veel geleden moet hebben, nog levend kon afgemaakt worden en alzoo voor de consumtie De koe, die 700 pond zwaar is, eu met andere samenliep, was reeds door een slager te Goes gekocht voor later te leveren. Te 's-Heerenhoek is eeu onderzoek ingesteld naar de vermoedelijke oorzaken van den toestand, waarin de op Woensdag veron gelukte boerenknecht verkeerde. Naar men ver neemt moet bedoelde persoon door sterken drank verleid zijn en in zijn dronkenschap nog geestrijk vocht zijn toegediend. In de St. Crt. zijn opgenomen de gewij zigde statuten van de coöperatieve stoomzui- velfabriek Luctor et Entergo te Zonnemaire. Stukken Tan den Gemeenteraad van Middelburg. Door burg. en weth. wordt aan den raad medegedeeld, dat den 6 Mei door hengetracht is in het openbaar aan te besteden het maken De begrooting van het ioopende jaar laat echter niet toe die kosten uit den gewonen dienst te bestrijden en ook met de begrooting voor 1899 zal zulks niet het geval zijn. Burg. en weth. zijn alzoo genoodzaakt in overweging te geven dat bedrag te leenen. Maar niet alleen dit bedrag, doch tevens het bedrag, dat voorkomt onder hoofdstuk IV, afdeeling II art. 2 der begrooting voor 1897. Immers, nu de rekening voor laatstgenoemd dienstjaar nagenoeg is opgemaakt, blijkt dat die post voor nieuwe werken de begrooting dermate heeft bezwaard, dat het batig slot van die rekening niet meer dan ongeveer f 7000 zal bedragen, een bedrag zeer gering om als aan- vangspost van de begrooting voor 1899 te dienen. Het bedrag van hoofdstuk IV, afdeeling II art. 2 van de begrooting voor 1897 en dat van de kosten van uitbreiding van het buizen net naar den Veerschen weg bedragen te zamen ruim f 5500. Burg. en weth. stellen voor het aanbod van garantie aan te nemen, de werken te doen uit voeren en ter bestrijding der kosten een geld- leening aan te gaan van f 5500. Zij teekenen hierbij aan, dat het in hunne bedoeling ligt later, wanneer voor den bouw van de te stichten school K eene leening zal moeten worden aangegaan, voor te stellen bovenbedoelde leening van f5500 in de zooeven genoemde leening op te nemen. Verder stellen burg. en weth. voor aan H. L. Kuiler op zijn verzoek te verburen een ge deelte grond aan de Loskaai voor het bergen van boomen tegen een huurprijs van 15 per jaar en om aan W. P. van Pagé en J. C. Verseput, op hun verzoek te verkoopen de Kattenpoort voor eene som van 25. RECHTSZAKEN. Adres der IVlIddelburgsehe balie. Door de Middelburgsche balie is onder dag- teekening van 8 Juni 1898 het volgende adres ingediend aan den minister van justitie: „De orde der advocaten bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg heeft de eer aan de aandacht Uwer Excellentie het navolgende te onderwerpen. De preventief gevangenen, die voor onze Rechtbank verdedigd moeten worden, worden tegen het begin der terechtzitting van het huis van bewaring naar de wachtkamer der be klaagden, in het gerechtsgebouw, waar de Rechtbank zetelt, vervoerd en daar opgesloten in ijzeren kooien, alsof het wilde beesten zijn. Deze wijze van hehandeling van menschen, die wellicht schuldig zullen worden bevonden, ofschoon dit veeltijds het geval niet is, is zoo stuitend voor het gevoel en werkt zoo depri- meerend op de betrokkenen, dat er redenen schij nen te bestaan om dezen maatregel niet toe te passen, indien het doel dat men er mede be oogt, op andere wijze kan worden bereikt. Personen, die verdacht worden van eenig misdrijf en na geruimen tijd in preventieve hechtenis te hebben doorgebracht (een pre ventieve hechtenis van eenige maanden is niet zeldzaam) voor den rechter wor den gebracht, verkeeren uit den aard der zaak, te meer als zij onschuldig zijn, in eene zenuwachtige en terneergeslagen stemming, juist op een oogenblik, dat zij al hun geest kracht behoeven om zich te verdedigen tegen den openbaren aanklager. Worden zij nu gedurende een half uur, voor dat zij in de gerechtszaal worden binnenge voerd, opgesloten in een ijzeren kooi, dan oefent de onverwachte vernedering van zulk een maat regel noodwendig een verlammenden invloed op hen uit. Waarschijnlijk kent Uwe Excellentie de kooien, bestemd voor preventieve hechtenis, gelijk die in ons rechtsgebouw, en naar wij vernamen ook elders tot gelijk doel zijn aan gebracht, maar toch meent de Orde dat, indien Uwe Excellentie de opsluiting en het verblijf van een preventief gevangene vóór de terecht zitting aanschouwde en bijwoonde, Uwe Excel lentie overtuigd zou worden, dat dezemensch- onteerende maatregel niet mag worden geno men tegenover mogelijk onschuldigen, die van misdrijf verdacht worden, indien het doel van den maatregel op andere wijze kan worden bereikt. Het doel dier opsluiting is volgens mededee- ling van den officier van justitie bij deze recht bank om ontvluchting te voorkomen, welke ontvluchting naar de bescheiden meening der Orde voldoende zou kunnen voorkomen worden door de bewakiDg der rijksveldwachters, gelijk die ontvluchting ook voldoende voorkomen wordt bij het binnenleiden ter terechtzitting, gedurende de terechtzitting en bij het terug leiden naar de gevangenis. De leden der Orde, die uit den aard der zaak dikwerf met de preventief gevangenen in aan raking komen, en daarbij de overtuiging heb ben gekregen hoe de maatregel der opsluiting in een ijzeren kooi van 0.90 M. breedte, 0.99 M. diepte en 1.87 M. hoogte, en dat nog wel eenigen tijd vóór de strafzitting, als eene ver nederende straf en een geestkracht verlammende marteling op de betrokkenen werkt, meent uit een gevoel van recht en menscbelijkheid ver plicht te zijn deze overtuiging aan Uwe Excel lentie mee te deelen. Mocht blijken dat deze maatregel niet onaf wendbaar noodzakelijk is, dan zal Uwe Excel lentie zonder twijfel de afschaffing van dien maatregel weten door te voeren. De Orde heeft nog een ander bezwaar, dat zij bij deze gelegenheid de vrijheid neemt mede aan Uwe aandacht te onderwerpen. Niet zelden gebeurt het, dat een advocaat, die eene verdediging voor een beklaagde te voeren heeft, den avond vóór den dag ter te rechtzitting de punten zijner verdediging nog eens de revue doende passeeren, of wel op den morgen, dat hij de verdediging zal gaan voeren, de noodzakelijkheid bespeurt den beklaagde nog een of andere inlichting te vragen in het belang der verdediging. Regel is het dan ook, dat de vrije beklaagden hun advocaat voor het aangaan der zitting nog spreken. In den laatsten tijd is nu gebleken, dat de rijksveldwachters, die in of vóór de wachtkamer der beklaagden, waarin zich de ijzeren kooien tot opsluiting bevinden, vertoeven, indien een der kooien bezet is, een consigne van den Officier van Justitie bij deze Rechtbank heb ben gekregen om niemand, ook niet den advo caat met de verdediging van den in de kooi opgeslotene belast, tot die kooi toe te laten om aan zijn cliënt eene vraag te doen. Dit bleek, toen een der advocaten, zijn cliënt willende bezoeken in de kamer, waar deze in de kooi zat opgesloten, na door den rijksveld wachter te zijn afgewezen, aan den Officier van Justitie tevergeefs om toelating verzocht. Eenigen tijd vóór den dag dat dit voorviel, werd een der leden onzer orde, die dat con signe evenmin kende, en die vóórdat de rechters in de rechtzaal traden, in ambtacostuum ter verdediging van zijn cliënt in de zitting binnengekomen en zijn cliënt daar omringd door rijksveldwachters, aantreffende, een vraag wilde doen, door een der veldwachters aange grepen en van zijn cliënt verwijderd. Deze stelselmatige verhindering, dat de toe gevoegde of gekozen raadsman zijn cliënt zoo noodig, ook in het gewichtige tijdsverloop tus schen het oogenblik dat het vervoer van den gevangene naar het gerechtsgebouw heeft plaats gehad en vóór de opening der openbare zitting plaats grijpt, een vraag zou kunnen doen, schijnt niet alleen in strijd met het groote belang der verdediging, maar ook in strijd met de woorden en zeer stellig met den geest van art. 134 van het Wetboek van Strafvordering. De orde meent bet vorenstaande aan uwe aandacht te moeten onderwerpen, in het ver trouwen, dat Uwe Excellentie de noodige maat regelen zal nemen, om deze misstanden voor het vervolg te doen ophouden. 't Welk doende enz. (get.) M. JACQ DE WITT HAMER, deken. F. N. VAN DER BILT, secretaris, [et Weekbl. van het Rechtdit adres in zijn geheel mededeelende, voegt er aan toe. „De „misstanden", waarop in dit adres met zoo veel klem wordt gewezen, zijn ergerlijk in die mate, dat men mag vertrouwen, dat daar aan door den minister van justitie, na ingesteld onderzoek, spoedig een einde zal worden ge LETTEREN EN KUNST. De firma Gebr. E. en M. Cohen te Arnhem en te Nijmegen gaat geregeld voort met de uitgave van Van Koetsveld's werken. Thans is daarvan verschenen Nieuwe Schetsen, vervolg op de Pastorie te Mastland. De uitvoering van dezen nieuwen bundel is geheel gelijk aan de reeds voorafgegane. Belang en Recht, redactrice mej. Henr. d. Meij, bevat dt. 15 Juni het volgende: Iets over ons Dienstbodenrecht door een kan tonrechter. Waarom door Nella. Huwe lijksplichten en toetten door G. K. Een praatje over het terrein der Nat. Tentoonstel ling voor Vroutvenarbeid door Z. Een Amerikaansch socioloog over de Vrouwenkwestie, III, door W. Wijnaendts Francken-Dyserinck. Verscheidenheden. Het huwelijk tusschen mevr. Frenkei- Bouwmeester en den heer Brondgeest is door echtscheiding ontbonden. ONDERWIJS. Door de geneeskundige staats-commissie te Amsterdam zijn bevorderd tot arts de hee ren G. T. P. Callenfele, geb. te Hulat, en A. J. de Koning. - De heer J. van de Garde van Noord- gouwe slaagde Donderdag voor zijn eerste natuurkundig examen aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Aan alle hoogere burgerscholen in ons land, waar het eindexamen wordt afgenomen, is het schriftelijk gedeelte hiervan heden mor gen te 8 uur aangevangen en wordt gedurende een tiental dagen op eiken dag en elk uur het zelfde werk opgegeven. De minister van binnenlandsche zaken brengt in de St. Ct. ter algemeene kennis, dat de eindexamens der Rijksnormaalschool voor teekenonderwijzers en der Rijksschool voor kunstnijverheid in het openbaar zullen plaats hebben in het Rijks-museumgebouw te Amster dam, op 24 Juni a. en volgende dagen. KERKNIEUWS. Wekelijksche opgaaf betreffende de Ned. Herv. kerk. Beroepen naarGrijpskerke J. W. A. Klink hamer Bredius, cand.Cortgene W. J. M. Engelberts te BergschenhoekOuwerkerk C. Kunst, cand.Etershem c. a. J. Pb. Meijnink Jr., cand.; Nieuw-Beierland L. G. Bolkestein, cand.; Alfen a/d Rijn (toez.) en Harderwijk (toez.) dr E. J. W. Posthumus Meijjes te HeineoordWerkhoven J. Haring, "cand. Huizen W. Kalshoven te KesterenHempens c. a. E. G. Wesselink te Oudeschoot; Utrecht H. H. Bargerte Bloemendaal; Ommelanderwijk J. Visser, cand.Hoogkarspel D. Buurman te Oude Pekela; Heere H. J. Schouten Lz. te Ommeren en naar Puiflijk en Leeuwen J. D. van Ar kei te Ellecom. Aangenomen naar Genemuiden door D. J. E. Hupkes te Sprang; Akersloot (toez.) door F. S. Knipscheer, cand., en naar Veenhuizen door dr H. R. Offerhaus to Havelte. Bedankt voor: Krommeuiedijk door F. Knip scheer, cand.; Sliedrecht door H. J. Hulscher te Nieuw-Lekkerland Oudenhoorn (toez.) door A. de Visser te HerwijnenMidwoud door D. Sijpkens te Bergum Valkenburg (Z.-H.) door W. II. Snethlage te Lisse; Dedemsvaart door J. Ossewaarde te Meppel en voor Melissant door J. Ph. Meijnink Jr., cand. Gereform. kerken. Beroepen naar: Brussel J. M. H. G. Wolf te Maasland eu naar Westmaas G. Wisse, cand. Bedankt voorSneek door Reuyl te Dord recht (B) en voor Murmerwoude door C. J. Bos te Opeinde Nijenga. Verschillende Berichten. Even buiten Dordrecht sprong een bejaard heer, die nog met een trein mede moest, op den trein, bij viel, doch gelukkig kwam hij op de treeplank terecht, en daar bleef hfl

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 1