feuilleton; de" maag zijn rechten gelden was gestild, opende de algemeene voorzitter, de heer mr P. C. J. Hennequin, de rij der toosten met een dronk in te stellen op de vier kleuren, die ons allerwege in Tholen tegenachitterden en ons vaderlands hart goed doenOranje, rood, wit en blauw. In een aardige speech, nu en dan met een poëtisch waasje, gaf de heer Hennequin de beteekenis dier kleuren aan, om meteen onge- zocbten overgang de gezondheid in te stellen van het huis van Oranje en onze Koningin. Omdat de drager van het hoogste gezag in de provincie door omstandigheden verhinderd was geworden te Tholen aanwezig te zijn, gold de tweede dronk van den voorzitter den heer jhr mr De Casembroot, officieel vertegenwoor diger van het Gedeputeerd college. Op het door ons zeiven gekozen bestuur, zooals hij dat lichaam noemde, werd enthousiastisch geklonken. Hen volgende dronk goldt Tholen. Daarbij haalde de algemeene voorzitter aangename herinneringen van vroeger op, om te consta- teeren dat Tholen, wat gastvrijheid en vrien delijkheid betreft, zijn goeden naam handhaaft op vermeerdering van den bloei der gemeente en toeneming van de welvaart werd door hem gedronken. De heer jhr mr E. A. O. de Casembroot nam ver volgens het woord. Hij betuigde zijn dank voor de welwillende woorden, te zijnen op zichte en tegenover het Gedeputeerd college geuit, om vervolgens, in het licht stellende dat Tholen de plaats was waar hij werd geboren en opgevoed en waaraan hij vele en dankbare herinneringen heeft, op den bloei van die ge meente in het bijzonder en de overige gemeen ten van het eiland in het algemeen zijn glas te ledigen en de mede aanzittenden uit te noodigen zijn voorbeeld te volgen. Door de sympathieke wijze, waarop jhr De Casembroot dien toost sloeg, maakte deze den gewenschten indruk. Met een „het ga Tholen wel" klonken velen met den spreker. Wij zullen niet allen volgen, die zich opge wekt gevoelden om den maaltijd door meer of minder goed klinkende toosten te kruiden. Laten we zeggen dat de heer Van Weel in zeer goed gekozen bewoordingen den voorzit ter en den penningmeester van de afdeeling Tholen huldigde, dat de heer Dorst de inzen ders ter tentoonstelling herdacht en de heer I. G. J. Kakebeeke, de rij kslandbou wieeraar te Goes, een woord aan de keurmeesters wijdde. Een warm woord van hulde sprak vervolgens de heer Hennequin ten opzichte vanjhrmrW. AI. de Brauw, onzen oud-commissaris der konin gin, wiens sympathieke persoonlijkheid men ongaarne mist. Dankbare erkentelijkheid sprak uit de woorden van mr Hennequin en alge meen instemming vond het, om per telegraaf aan jhr mr W. M. de Brauw te kennen te geven dat de Zeeuwen, te Tholen vergaderd, hem niet vergaten. Het telegram, staande de tafel geredigeerd, luidde „De Brauw, oud-commlsaarls der Koningin in Zeeland, Den Haag. Warme Zeeuwen, vergaderd te Tholen, her dachten bij de vergadering der Zeeuwsche landbouwmaatsehappij heden dankbaar uwe groote verdiensten voor Zeeland. -Hennequin, voorzitter." De heer F. Hombach dronk verder op de Thoolsche dames, later ook op den algemeenen secretaris, „den ij verigen, onvermoeiden hoofd- machinist" der landbouwmaatsehappij. Natuurlijk werd ook een warm woord van waardeering en erkentelijkheid gebracht aan den secretaris der afdeeling Tholen, den heer A. J. de Witt Andriessen. Algemeen is het bekend hoe hij, sedert 30 Mei 1873 als zooda nig in functie, zijn betrekking opvat. Dat het feest te Tholen zoo goed slaagde is niemand te na gesproken grooteudeels zijn werk. Op de vreemde bezoekers wij vergaten te melden dat een pleizierboot een 300tal Axe laars en Vlamingen aanvoerde werd ge dronken en ook op het muziekgezelschap Concordia. De heer De Witt Andriessen noodigde ie heeren uit om een glas op de pers te ledigen, waaraan gaarne voldaan werd. Onze vertegenwoordiger meende zijn dank te moeten uiten voor de waardeerende wijze, waarop de heer Andriessen zich uitliet over zijne ambtgenooten en hem en knoopte daaraan vast een dronk op den vooruitgang, dien een groot deel der pers, in het algemeen belaug, zoo gaarne bevordert. Of er nu niet meer gesproken isJa zeker, inaar dat had men moeten hooren; al die speeches op het papier maken lang niet den indruk van het gesproken woord. Basta dus. Where is a will there is a wayzoo luidt, meeuen wij, een Engelseh spreekwoord. Dat dit niet altijd opgaat, bleek ons Donderdag avond. Bij ons was de wil om dien avond inet den laatsten trein huiswaarts te keeren maar de tafelwelsprekendheid speelde ons parten. We bleven dus en, laten we eerlijk zijn, het speet ons niet. Met prettige kennissen keuve lend; oude vriendschapsbanden weer aanknoo- pend en nieuwe sluitende, waren weldra een paar uren allergenoeglijkst voorbij gesneld. We zijn aan het eind onzer taak en sluiten met de gewone plichtplegingen.aan ieder, die ons dien vergemakkelijkte of veraangenaamde- In de huiten het programma toegekende be kroningen hebben wij den naam van den heer J. A. Stoutjesdijk te Tholen genoemd als be kroond voor een Saksploeg met een vraagtee- ken. Deze tweede prijs was f 5.00. KERKNIEUWS. Tegen de heeren W. Bax, predikant, en W. Verlet, diaken der Herv. gemeente te Oost- Zaandam, waren door eenige ledenmaten klachten ingebracht hij de kerkvisitatoren, in houdende, dat de heer Bax lid is der sociaal democratische arbeiderspartij, waarvoor hij als spreker optreedt, en dat de heer Verlet col lecteur is der Staatsloterij, eene instelling, die de menschen in de gelegenheid stelt zich te verrijken met een andermansgoed. Het classicaal bestuur van Haarlem, hierin uitspraak doende, heeft beslist, dat noch het lidmaatschap van de S. D. A. P. en het op treden in hare vergaderingen, noch hetbeklee- den van eene betrekking bij de Staatsloterij kan gerekend worden onder de verkeerdheden bedoeld in art. 3 van het reglement voor ker kelijk opzicht en tucht. Het heeft om die reden geen termen kunnen vinden om den heer Bax of den heer Verlet te berispen of eenig ander tuchtmiddel op hen toe te passen. De commissie voor de vrijzinnigen in de Nederlandsch Hervormde Kerk, uitgaande van den Nederlandsehen Protestantenband en be staande uit de heeren W. C. van Manen, voor zitter; H. Oort, secretaris, beiden te Leiden; H. C. A. Thieme, Groningen; L. Offerhaus, DokkumJ. E. Moltzer, Deventer, heeft twee adressen gericht aan de Svnode dier kerk. In de eerste geeft de commissie te kennen, dat in den onhoudbaren toestand van de tienduizenden gemeenteleden, voor wier gods dienstige behoeften door de Kerk niets wordt gedaan, omdat zij in hun gemeente de min derheid uitmaken, zoo spoedig mogelijk ver andering te brengen, niets meer is dan een eisch van recht, billijkheid, barmhartigheid en zelfbehoud. De commissie doet een beroep op de Synode „om de N. H. Kerk voor ver deren achteruitgang te behoeden en recht te laten wedervaren aan wie, ofschoon tijdelijk niet geacht, hoopvol bleven wachten op betere dagen." Het tweede adres betreft bet voorloopig aangenomen reglement op de kerkvisitatie, dd. 23 Augustus 1897. Verschillende Berichten. Het consortium, waaraan de nieuwe 3 pets. staateleeningvan/'55 millioen is toegewezen, be staat uit Geb. Teixeira de Mattos, Wertheim Gompertz en de Twentsche Bankvereeniging B. W. Blijdenstein Co. Door de huishoudelijke commissie van de Tweede kamer is bevorderd tot adjunct-com mies ter griffie van de kamer de heer H. Schol Jr., thans eerste klerk aldaar. Toen Dinsdag de Koningin met gevolg een wandelrit deed, ontmoette H. M. de bat terijen van het 2e regiment veldartillerie uit Den Haag, die op marsch waren naar Oldebroek. H. M. reed daarna met den kommandant naar Soestdijk, waar, toen de troepen aankwamen, de beide Koninginnen op het balkon verschenen. De muziek stelde zich tegenover den hoofd ingang op, en toen defileerde het geheele regi; ment voor de Koninginnen. waarvan wij. onze beste zorgen hebben ten beste gegeven. Ons stempel moet een eereteeken worden, moet zijn een waarborg, evenals een geeikt ge wicht, voor al wat zuiver, goed en 3choon is. Om daartoe te geraken, mijne heeren, is dus aller steun noodig. Wij doen een dringend be roep op uwe medewerking; helpt met ons den bloei bevorderen van 't Ned. P. B.onthoudt uwe aandacht niet aan de punten, die wij zul len behandelen, op deze vergadering, waarin ik u, met een woord van hulde en dank, van harte welkom heet". Deze toespraak werd met applaus bezegeld. De notulen van het verhandelde in de vorige algemeene vergadering werden daarop gelezen en goedgekeurd. Do secretaris bracht vervolgens verslag uit omtrent den toestand der afdeeling. Die is gunstighet ledental bleef stationnair en be droeg op 1 Januari 398. Ingeschreven werden in het afgeloopen jaar 12 hengsten en 58 merrieënzeker een bedui dend getal. Door de commissie, belast met het onderzoek der rekening over 1897, werd, bij monde van den heer Stoutjesdijk, daaromtrent rapport uitgebracht. De commissie stelde voor de rekening goed te keuren, waarmede de vergadering zich voreenigde. De heer T. J. Voorbeytel, afgevaardigde ter 13 December 1897 te Botterdam gehouden alge meene vergadering der vereeniging,bracht vervol gens rapport uit omtrent het daar verhandelde. Hem werd voor zijn zeer uitgebreid verslag dank gebracht. Aan de orde was nu de verkiezing van een commisaris als lid van 't hoofdbestuur, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. M. Kakebeeke te Goes. Tot die betrekking werd zooals gemeld met groote meerderheid van stemmen be noemd de heer H. A. Hanken, directeur van den Wilhelmma-polder. Hij verklaarde zich be reid die betrekking te aanvaarden. De voorzitter bracht met enkele woorden hulde aan den afgetreden'commissaris voor het vele goede dat hij in het belang der Zeeuwsche paardenfokkerij deed. Thans kwam in behandeling de missive van de heeren Korteweg en Ferf, tot het zenden van een of meer paren boeren en boerinnen in Zuid-Bevelandsch, Walchersch en Axelsch costuum, gezeten op een twee- of in een vier- wieligen wagen, in oud gebruik in de streek, die zij vertegenwoordigen, naar ft concours hip- pique, in Den Haag in September a. s., met een voorstel, van het bestuur om een bedrag van ten hoogste f 50 uit de afdeelingskas daarvoor beschikbaar te stellen. De voorzitter lichtte dit voorstel toe. Het bestuur sympathiseert zeer met het denkbeeld, dat een drietal paartjes uit Zeeland in hunne typische kleederdrachten bij het concours hip- pique zouden vertegenwoordigd zijn. De kosten worden gedragen door de hoofdcommissie, zoodat, geen bijdrage noodig is. Met applaus werd ook dat is reeds ge meld het denkbeeld goedgekeurd. Aan het bestuur werd overgelaten deze zaak tot uitvoering te brengeD. Een voorstel van het bestuur tot het zenden van een request aan de Provinciale Staten, met verzoek om van af 1 Jan. 1899 verplichte hengstenkeuring met absoluut verbod van ge bruikmaking der afgekeurde dieren in te voeren, gaf tot eenige discussie aanleiding. De heer Stoutjesdijk sprak den weasch uit dat bij de redactie van dat adres rekening zal gehouden worden met de denkbeelden, in de verschillende af'dèelingen der Zeeuwsche land- bouwmaatschappij ontwikkeld. Do heer Hennequin herhaalde daarop in het kort de mededeeling, die hij "Woensdag deed iu de algemeene vergadering van de Zeeuwsche landbouwmaatsehappij De heer Van Weel verdedigde de redactie, die. het bestuur had gewild, maar zag gaarne dat de vergadering bij stemming daarover uit spraak deed. Het gold hierbij de vraagWat wil men aandringen op verbod of eenvoudig zich neer leggen bij den maatregel De secretaris deedj mededeeling van een schrijven van'den hèer A. de Kraker teZaam- slag, houdende bezwaren tegen de verplichte HET MONSTER. 3 Novelle, uit het Framsch, VAU LEON DE TINSEAU. Max hief van verbazing de handen ten he mel. Watspreekt zij nu Franseh ook „Mejuffrouw, als wij in mijn land waren zou ik zeggen dat gij een vermomde prinses waart; maar sedert ik Amerika bereis, heb ik mij zeiven gezworen mij over niets te verbazen. Als ik hoorde, dat er een brevet van kapitein bij de groote vaart vereischt werd onder de getuigschriften, die een goede keukenmeid in de Vereenigde Staten moet bezitten, zou ik dat heel natuurlijk vinden. Ik heb in de laatste maand zooveel vreemdsoortige dingen gezien Maar ondanks dat alles sloeg, indien ik een uit drukking van uw taal mag bezigen, de keuken meid van den heer Thomas Corbins, het record Wij zeiden dus, als ik nog een greintje verstand behouden heb, dat ik dien eerzamen burger eenvoudig een beleefdheidsbezoek wilde brengen". „Hm! als hij aan de fabriek is, wordt hij niet gaarne gestoord, voor een „eenyoudig.be- leefdheidsbezoek'1. „Niets is billijker; doch daar hij den keuring, uiet verbod tot gebruik van afgekeurde dieren, daarbij in herinnering brengende het gebeurde bij de keuring van den hengst Cavour. De heer Kostense van Kruiningen motiveerde zijn stem, die hij zou uitbrengen voor het zich neerleggen bij den maatregel. Hij deed dit, omdat hij als afgevaardigde voor Kruiningen ter vergadering van het hoofdbestuur zijn man daat had moeten opvolgen en voor aandrang tot verbod had gestemd. De heer Hennequin zette uiteen dat er eigen lijk geen keus is. Men heeft behoefte aan subsidie, men kan die niet missen en daarom moet men berusten. De heer Van Weel betoogde de hooge nood zakelijkheid van het verlangde verbod en be wees die door de mededeeling van verschillende feiten uit zijn eigen ervaring. Daarna stemden 17 leden ervoor dat men zich zou bepalen tot het zich neerleggen bij den maatregel en 14 voor aandrang. Twee leden bleven buiten stemming. Hierna werden behandeld de punten van be schrijving voor de algemeene vergadering. Het bestuur stelde voor daar te bespreken de kwestie of Belgische paarden, die in bet Neder- landsch Stamboek zijn ingeschreven, vrijgesteld kunnen worden van bet branden met het merk van het Ned. Stamboek. De voorzitter verdedigde dit denkbeeld, dat de heer Hanken ernstig bestreed. Deze was van meening dat, wanneer men de voordeelen genieten wil van het stamboek, men zich ook moet onderwerpen aan de bepalingen. Het schijnt wel, zeide hij, dat de Belgische paarden- eigenaars zich schamen hunne paarden te doen merken met het teeken van het Ned. Stamboek. De groote meerderheid van de vergadering achtte bespreking van deze zaak onnoodig. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat in de zaak van de hengst Cavour, wegens bol- spatten en bokhoeven afgekeurd door de eene commissie maar goedgekeurd door een andere, meer licht noodig was en dat dit ook gebracht is. De hengst is den 12 Juni vanwege het stamboek opnieuw gekeurd. De commissie heeft geen vrijheid kunnen vinden om tot schrapping van het dier uit het stamboek te ad viseer en. Van bokhoeven kan geen sprake zijn, ver klaart de commissie zeer beslist. Hierna werd de vergadering opgeheven. Wij keeren thans weer tot de eigenlijke landbouwfeesten terug We moesten Donderdag ons werk grooten- deels per telegraaf doen jammer dat wij daarbij nog niet konden profiteeren van het nieuwe, voor groote telegrammen te wachten tarief. Wij zijn daardoor beknopter geweest dan wellicht anders. Wij willen nu onze telegrapbische mededeeling eenigszins aanvullen. We deelden reeds mee, in cijfers, hoeveel er was ingezonden; nu willen we even de kwaliteit van het tentoongestelde bespreken. Beginnende met het rundvee, mogen we zeker den inzenders van stieren, bekroond of niet, wel een pluim op den hoed steken. Er waren prachtexemplaren bij, die het gouden eereme taal, dat op hun borst bengelde, volkomen waardig waren. Melkvee bad er meer kunnen wezenwat we echter zagen was goed. De algemeene indruk, dien wij van de paar den kregen, was uitstekend. Waar ons mis schien een paar mooie luxe-dieren aantrokken, deden dat den landbouwers de gewone boeren paarden. Wij billijken het volkomen dat de keurmeesters lang werk hadden voor zij de prijzen toekenden. Er was heel wat te verge lijken. Wanneer we zoo de verschillende onderdeelen van de tentoonstelling nagaan, dan moeten we ook melding maken van de boter, zoowel fa briekmatig bereid als op het gewone boeren bedrijf klaargemaakt. Veel zullen wij van dit product niet zeggen wij zagen en proefden wel eens betere boter. Een zeer dankbare rubriek was die der werktuigen. Vóór we het vergeten dat zou allicht mogelijk wezen, omdat het, strikt genomen, iets is wat buiten den landbouw omgaat melden we dat onze stadgenoot, de heer P. C. Gilde met een kolossale inzending van fietsen en rijwielbenoodigdheden een ruime tent geheel gevuld had en hij die vervoermiddelen zeer aantrekkelijk had gerangschikt. heelen dag aan de fabriek is, komt de zaak naar het schijnt hier op neer, dat hij onzicht baar is voor toeristen, zooals ik". „Men ziet weinig toeristen in Amerika", zei de gewaande keukenmeid op ongeloovigen toon. „Vooral de Franscben komen hier zel den alleen voor het pleizier van de reis". „Op mijn woord" zei Résal, plaats nemende op een matten stoel, „ik ben noch ingenieur, noch schilder, noch zanger,nochromanschrij ver!" „Dan begrijp ik waarom gij Amerika bezoekt", vervolgde Dorothy, den eierklopper in beweging zettende: „gij zoekt een rijke erfgename. Achgij kunt er wel voor uit komen tegenover een arme dienstbode." „Huwbare jongelieden zoeken altijd rijke erfgenamen", bekende Max als iets dat van zelf sprak. „In het warme jaargetijde zijn de erf dochters te Newportdaar hadt gij moeten heengaan." „Ik kom er van daanik heb er veertien dagen doorgebracht en veertien nachten als men dat nachten noemen kan. Ik val om van vermoeidheid. Nog éen week zoo en ik zou het bestervenIk heb dat heerlijke, doch ontzettende oord verlaten. Gij kent Newport natuur lijk." „De Corbins zijn er verleden jaar ge weest", zei Dorothy, die op zijn minst even veel pleizier had als Max. „En heeft het tot niets geleid, mijnbeer Van daar kwamen wij aan de inzendiug van de firma Gebrs. Polak uit Vlissingen. We seinden het reeds, dat zij zich kranig hield, en we zouden heel wat blaadjes papier bunnen vullen, wanneer we wilden opsommen wat zij exposeerde. Natuurlijk doen we dat uiet, maar toch moeten wij van een paar onderdeelen van de inzendiug dier firma gewag maken. Id de eerste plaats van een Campbellpetroleum motor van o paardenkrachten, die op het ter rein in werking was gesteld. Die motor bereidt zelf zijn gas en is zoo in gericht dat een leek, wanneer het noodig is, hem geheel uit elkaar nemen kan, zonder de pakking te beschadigen. De prijs is betrekke lijk niet hoog; die loopt om de 1300. Het petroleumgebruik bedraagt V* liter per uur men weet dat gasmotoren gerekend worden 7io Ms. gas per uur te eischen en hij maakt 230 slagen in de minuut. Waar men over geen gas beschikken kan, is dit landbouwwerktuig wel de aandacht onzer landbouwers waard. In dezelfde etage zagen we Daseking's melk- ontroomers, reeds van vroeger bekend. Onze aandacht trok een daarin aangebrachte verbe tering de fabrikant maakte dit toestel dat bet uit elkaar genomen kan worden en benuttigde voor het binnenwerk het metaal der toekomst bet aluminium. Goed gezien was het van de firma Polak om op deze tentoonstelling te brengen de installa tie voor de stoomroomboterfabriek, die zij aan den beer Cammaert te Aardenbnrg heeft ge leverd. Van zuivelbereiding sprekende, mogen wij ook wel even noemen de zeer gemakkelijk reinigbare Battle's Creek Steam pompen en tegelijkertijd dr N. Gerbers acid butyrometer, voor 24 proeven ingericht. Uit Middelburg was ook de trouwe compa rant De Troye op het terrein. Slechts éen wanmolen men weetdaarin is hij een spe cialiteit had hij neergezet, maar hoeveel hij er verkocht is een open vraag. Meldenswaard is het echter wel, dat .de landbouwschool te Wageningen een zijner wanmolens op het ter rein bestelde. Een mooie reclame Van de firma Wed. J. C. Massee Zn te Goes hebben we wel eens een betere, of laten wij liever zeggen grootere, inzending gezien dan zij nu tentoonstelde.- De eervolle vermelding voor hare verzame ling werktuigen van de nieuwste en doelma tigste vinding verdiende zij. Anth. Geluk te Tholen étaleerde verschillende voederartikelen, tuinbouw- en landbonwzaden van lijnkoeken, kalvermeel en vleeschvoeder- meel had hij een aardige uitstalling gemaakt. De Jonge en Co, het bekende handels- en landbouwkundig technisch bureau fe Dordrecht, stelde Fisscher's nieuwen kunstmeststrooier ter bezichtiging. Dat de waarde van een kunstmeststrooier ten deele afhangt van een zoo min mogelijk omslachtige bewerking,weet men. Fisscher heeft gepoogd daaraan zooveel doenlijk te ge- moet te komen. Practici, wier oordeel wij vroegen, lieten zich zeer gunstig over dit werktuig uit. Wanneer we onze aanteekeningen raadplegen, dan hebben we nog zooveel stof, dat wij vree zen te veel plaats in te nemen voor ons ten- toonstellingsnieuws. Condenseeren moesten we daarom. Of wij dan ook ons oordeel zeggen over de ingezonden ploegen, óver de boerenwagens of over de hoefijzers zon voor de betrokkenen weinig waarde hebbende jury beoordeelde dit alles en kende, met meer recht dan wij, aan de beste inzendingen prijzen toe. Op de tentoonstelling volgde de gebruike lijke maaltijd. Stipt op tijd begon deze niet. Integendeel. Wij, die precies op het aangegeven uur present waren, hadden nog ruimschoots gelegenheid om de keurige tafelversiering op te merken en te zien hoe men de zaal met groen een recht feestelijk aanzien had gegevenja om daarna zelfs nog eens rond te wandelen. De heer Alph. F. v. d. Ouderaa, cuisinier te Bergen op Zoom, aan wien de bereidiDg van den disch was opgedragen, had daarvan alle eer. Groot was het menu niet; wat we kregen was echter degelijk en smakelijk toebereid. Toen de allereerste honger als men zoo'n uur of wat op een terrein rondwandelt, laat „Volstrekt niet en de hemel weet wat ik geluncht, gedineerd, gedanst, geroeid, getennisd heb, concerten gehoord, tochten mee gemaakt hebgeen van die dames heeft acht op mij geslagen." „Kijk eens aan dacht Dorothy, „dat is ten minste een Fransehman, dien men niet kan beschuldigen van een fat te zijn"; en als om hem te troosten, zei zij hardop„De bruid schatten, die men te Newport vindt, zijn te groot voor een graaf. Als gij maar een mar kies waart! De heer De Saint Cybars is spoedig klaar gekomen. Ik heb bijna den koop zien sluiten. Gij begrijpt, dienstboden doorzien gauw alles. Die arme Lily Everson f Nu weet zij wel dat een markiezen kroon niet voldoende is om gelukkig te worden 1" „Sait Cybars gedraagt zich als een schurk," zei Max. „Hij heeft zijn vrouw nooit be mind. Ik ben niet voornemens zoo'n soort van huwelijk te sluiten." „Watzoekt gij een arme Amerikaansche! 0 mijnheer, die zult ge wel vinden. Er zijn er genoeg 1" „Ik ben zelf arm," zei Max, heel eenvou dig, „en niet in staat om mijn brood te ver dienen. Dus moet ik wel een rijke vrouw zoeken. Maar ik wil haar liefhebben ik wil dat wij gelukkig samen zijn. Heusch 1 ik geloof niet dat dit zoo heel moeilijk zal zijn, met mij," „Dat zijn mooie woorden, mijnheer", sprak Dorothy, met een zweem van ondeugendheid in hare zwarte oogen. „Die bebt gij niet tot een doove gezegd, ik weet wat ik te doen heb." „Hoe dat, gelooft gij dan „Ik geloof volstrekt niets, maar ik ben niet mal. Gij verlangt dat ik u helpen zal. Wees gerust. Juffrouw Corbins zal uw ge- loofsbehjdenisje vernemen, zonder dat er tittel of jota aan ontbreekt. Zoek intusschen haar vader op Het gebeurt hem niet allen dag, dat men zijn dochter ten huwelijk komt vragen! En dat nog wel een graaf.' Groote goedheid.' Van zijn kant zullen de bezwaren niet komen Max meende het laatste half uur hardop te droomenbij deze gevaarlijke zinspeling ont waakte hij eensklaps. „Wat bedoelt gij daarmede. Is juffrouw Corbins „O, zij is een toonbeeld van deugd en van goedheid. Als haar uiterlijk slechts gelijk was aan haar inborst „Dus is zij een monster?" „Dan zou ik eerst moeten weten wat gij onder een monster verstaat. Sommige men schen zullen u zeggen dat zij een bochel heeft. Maar dat vind ik te veel gezegd. Ik geef toe dat haar hoofd tusschen de schouders zit od dat haar middel niet te zien is. Ongeluk kig is haar gelaatskleur ook zoo leelijk, maar vergeet niet dat men lastig is bij ons, men trouwt de meisjes niet om haar geld. Daarom, ik herhaal bet, hebt gij alle kans om goed ontvangen te wordenalthans door haar vader". Zij twijfelde geen oogenblik of Max zou ant woorden: „Jammer dat zij zoo leelijk is maar als zij eeu toonbeeld van deugd is en de andere eigenschappendie leelijkheid goed maken Men moet altijd iets opofferen in het huwelijk Welk een tooneel. Hoe beschamend voor den intrigant. „Mijnheer, gij spreekt met Dorothy Corbins Arme graaf Als hij bleef eten, zou hij wel veel honger hebben! Max antwoordde echter niet, maar haalde een goudstuk uit zijn zak. Hy wilde haar omkoo- pen: dat was nog erger dan zij verwacht had, en Dorothy stak den arm reeds uit om hem de deur te wijzen. „Meisje", vroeg hij, „wilt gij mij een groot genoegen doen? Zeg dan aan niemand dat ik hier geweest ben". „Waarom? Wat wilt gij doen?", sta melde de schoone Dorothy, geheel uit het veld geslagen, „Ik heb plan om te New-York te gaan overnachten. Dat is slechts drie uur van hier, niet waar?" Wordt verolgd.) HEBJJR. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Zierikzeee, ook voor Kerkwerve, 18 Juni. Brouwershaven, ook voor Duivendljke, 27 en 28 Juni. Zonnemaire 29 Juni des vuorm. Noorögouwe 29 Juni des nam. Dreischor 30 Juni,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2